У нас уже 242733 рефератов, курсовых и дипломных работ
Заказать диплом, курсовую, диссертацию


Быстрый переход к готовым работам

Мнение посетителей:

Понравилось
Не понравилось





Книга жалоб
и предложений


 






Название ОРГАНІЗАЦІЙНО-ЕКОНОМІЧНИЙ МЕХАНІЗМ ІННОВАЦІЙНОГО ОНОВЛЕННЯ НАЦІОНАЛЬНОЇ ЕКОНОМІКИ
Количество страниц 207
ВУЗ НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ УПРАВЛІННЯ
Год сдачи 2010
Содержание ЗМІСТ
ВСТУП ............................................................................................................. 3
РОЗДІЛ 1. Теоретичні і методологічні основи технологічного
оновлення економіки на інноваційних засадах ................ 11
1.1. Теоретичні і методологічні основи технологічного
оновлення економіки .............................................................................. 11
1.2. Механізм технологічного оновлення інноваційного спрямування:
структура, задачі, функції, принципи ................................................... 34
1.3. Науково-методичні основи формування і реалізації політики
технологічного оновлення економіки на інноваційних засадах ........ 50
Висновки за розділом 1 .................................................................................... 67
РОЗДІЛ 2. Діагностика організаційно-економічних засад і
світової практики політики інноваційного
оновлення економіки .............................................................. 69
2.1. Досвід формування політики технологічного оновлення економіки
за імітаційним сценарієм (на прикладі П.Кореї) ................................ 69
2.2. Аналіз форм і методів політики технологічного оновлення
економіки інноваційного спрямування в розвинутих країнах ............ 94
2.3. Дослідження організаційно-економічного механізму технологічного
оновлення економіки на інноваційних засадах ................................. 117
Висновки за розділом 2 .................................................................................. 130
РОЗДІЛ 3. Організаційно-економічні основи механізму
технологічного оновлення економіки на
інноваційних засадах ............................................................. 133
3.1. Формування фінансового забезпечення інноваційного оновлення
економіки України …………………………...………………….......... 133
3.2. Прогнозування і планування технологічного оновлення економіки
на інноваційних засадах ....................................................................... 148
3.3. Інформаційне забезпечення механізму заміщення технологій на
інноваційних засадах ............................................................................ 164
Висновки за розділом 3 .................................................................................. 175
ВИСНОВКИ ................................................................................................. 178
ДОДАТКИ ..................................................................................................................... 182
Додаток А. Обмеження, що накладаються міжнародними угодами
на можливість країн проводити галузеву політику ............... 182
СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ ............................................ 185
ВСТУП
Актуальність теми дослідження. Проблема переходу України до інноваційної моделі розвитку привертає до себе дедалі більшу увагу науковців, політиків, підприємців. Стає все більш очевидним, що лише на цьому шляху національна економіка може зайняти пристойне місце в світовому ринковому середовищі, стати конкурентоспроможною. Але у процесі практичної реалізації державної інноваційної політики в Україні практично не створено сприятливих умов для здійснення інноваційної діяльності, формування попиту на інновації, дифузії інновацій. У попередні роки економічних реформ не створено необхідних умов для примноження інтелектуального і технологічного потенціалу суспільства, інноваційного розвитку економіки, освоєння високих технологій, подолання структурних деформацій.
Ефективне здійснення інноваційної політики вимагає послідовного застосування різноманітного інструментарію економічного регулювання, глибокого аналізу умов здійснення інноваційної політики та активних дій щодо її реалізації. Вичерпання чинників екстенсивного економічного розвитку обумовлює постійну посилену увагу до пошуку нових чинників прискорення економічної динаміки, які можуть бути співвіднесені з сучасним рівнем розвитку світової економіки. Економічний розвиток в Україні поки що не лише не набув сучасної постіндустріальної спрямованості, а навіть для нього не створено підґрунтя для запровадження основ інноваційного розвитку.
У той же час у сучасному світі відбулася переоцінка основних цінностей. Від економічної спрямованості суспільство переходить до інноваційної, від нагромадження матеріального багатства як основи особистого добробуту, – до нагромадження інформації і знань як основи суспільного прогресу. Інноваційний тип економічного розвитку дедалі більше стає основою, яка визначає економічну міць країни та конкурентоспроможність на світовому ринку. Однак у глобальному масштабі концепція «інформаційного суспільства» не враховує той факт, що головна мета виробництва інформації полягає у підвищенні продуктивності праці в матеріальній сфері. Перехід від до постіндустріального суспільства відбувається через всебічний розвиток матеріального виробництва, його технічне переозброєння на основі нових технологій, зростання загального і культурного рівня життя, удосконалення організації праці та управління.
У цьому сенсі впровадження інновацій являє собою зміну технології виробництва, яка безпосередньо впливає на продуктивність чинників виробництва та спосіб їхнього поєднання, а отже і забезпечує видозміну виробничої функції. Тобто в інноваційному процесі навіть за умови збереження наявної диспозиції чинників виробництва відбувається збільшення його обсягів. Завдання технологічного оновлення економіки на інноваційних засадах виникає унаслідок необхідності технічного забезпечення процесу матеріалізації інновацій.
У загальному вигляді інноваційна інвестиція є ощадним ресурсним вкладенням, яке забезпечує значно більшу за середню економічну віддачу. Таким чином, стратегічний суспільний ефект інновацій полягає в тому, що вони: здійснюють оновлення та зростання продуктивності нових чинників виробництва; забезпечують прискорене зростання обсягів виробництва; прискорюють структурні зрушення, сприяють перерозподілу та переорієнтації ресурсів на перспективні напрями науково-технічного та суспільно-економічного розвитку; сприяють зростанню економіки країни у світовій економіці та національної конкурентоспроможності.
Економічний ефект від інновації обумовлений обмеженістю сфери (або часу) її поширення, яка створює тимчасову ринкову асиметрію. У сучасному розумінні інноваційний процес – це не тільки перша поява на ринку нового продукту, послуги або доведення до проектної потужності нової технології. В міру розповсюдження інновація вдосконалюється, стає більш ефективною, набуває раніше невідомих споживчих властивостей. Це відкриває для неї нові сфери застосування, ринки, нових споживачів.
Сукупний суспільний результат інновації є позитивним завдяки механізму дифузії інновацій. Інновація внаслідок свого розгортання утворює нову технологічно-соціально-економічну підсистему суспільства, яка складається з галузей, котрі здійснюють інновацію; галузей, які поширюють нову технологію та поглиблюють її економічні переваги; галузей, які виникають у процесі розвитку нового технологічного стилю.
Виходячи з необхідності суттєвого зростання конкурентоспроможності національної економіки і прискорення соціально-економічного розвитку країни головним завданням державної науково-технологічної та інноваційної політики має стати забезпечення розвитку, збалансованої взаємодії наукового, технічного, технологічного і виробничого потенціалів, розробка та впровадження механізму активізації інноваційної діяльності суб’єктів підприємництва, поширення інновацій в усіх сферах економіки.
Інноваційні процеси та пов’язані з ними чинники виробництва та управління досліджували такі відомі вітчизняні і зарубіжні фахівці та вчені як Ю.М. Бажал, О.Г. Білоус, І.В. Бойко, Л.М.Борщ, О.В. Василенко, О.С.Власюк, А.С. Гальчинський, В.М. Геєць, Дж. Гелбрейт, С.Ю. Глазьєв, М.П. Денисенко, В.А. Денисюк, В.В. Дорофієнко, Я.А. Жаліло, С.М. Ілляшенко, В. Кондратьєв, С. Кузнець, О.О.Любіч, Б.А.Малицький, Г. Менш, С.І.Пірожков, М. Портер, Р.К. Фрімен, Б. Твис, Дж. Тофлер, Ф. Хайєк, Т.В. Циган, О.Ю.Чубукова, А.А.Чухно, Й. Шумпетер та інші дослідники.
Таким чином, актуальність обраної теми полягає у тому, що науково-технологічний розвиток на інноваційних засадах у сучасних умовах є єдиним шляхом зростання економіки України і забезпечення національного прогресу. Це може бути забезпечено тільки виваженою державною політикою у сфері технологічного оновлення та розвитку інноваційних процесів.
Зв’язок роботи із науковими програмами, планами, темами. Результати, теоретичні положення і висновки за виконаним дослідженню були використані при виконанні науково-дослідної теми Національної академії управління «Дослідження і розробка засад формування механізму інноваційного оновлення економіки України» (номер державної реєстрації 0107U007661). До звіту за цією темою включено пропозиції автора щодо розробки комплексного механізму технологічного оновлення економіки України на інноваційній основі.

Аналіз проблемних питань, які розглядаються у роботі, дослідження та розробка практичних підходів проводилась на підставі інформації та оцінки технологічного оновлення і стану інноваційної діяльності наступних суб’єктів економічної діяльності: підприємств, підпорядкованих Міністерству промислової політики України і галузей промисловості України.
Мета і завдання дослідження. Відповідно до результатів проведених автором досліджень стану технологічного оновлення економіки, рівня розвитку інноваційних процесів і державного регулювання питань, пов’язаних з економічним зростанням, метою дисертаційного дослідження визначено розробку організаційно-економічного механізму технологічного оновлення економіки на інноваційних засадах. Відповідно до цього розглянуто питання удосконалення форм і методів державного і господарського управління у сфері науково-технологічної та інноваційної політики. Відповідно до визначеної мети у поданих результатах дисертаційного дослідження було поставлено й вирішено наступні задачі:
• узагальнено теоретичні і методологічні підходи до технологічного оновлення економіки;
• визначено структуру, задачі, функції і принципи механізму технологічного оновлення економіки на інноваційних засадах;
• узагальнено науково-методичні підходи до формування та реалізації політики інноваційного оновлення економіки;
• виконано аналіз досвіду формування політики технологічного оновлення економіки за імітаційним сценарієм (на прикладі Південної Кореї);
• проведено аналіз форм і методів політики технологічного оновлення економіки інноваційного спрямування в розвинутих країнах;
• створено комплексний (двоконтурний) організаційно-економічний механізм технологічного оновлення економіки на інноваційних засадах;
• удосконалено методичні підходи до фінансового забезпечення інноваційного оновлення національної економіки;
• узагальнено і запропоновано підходи до прогнозування та планування оновлення економіки на інноваційних засадах;
• удосконалено методичні підходи до інформаційного забезпечення механізму інноваційного оновлення економіки.
Об’єктом дослідження визначено сукупність економічних відносин, які виникають у процесі інноваційного оновлення національної економіки.
Предметом дослідження є форми і методи забезпечення ефективного функціонування механізму інноваційного оновлення економіки.
Методи дослідження. Основним методом, який використано у роботі є системний аналіз. В аналізі стану та тенденцій технологічного оновлення та інноваційної діяльності застосовано методи статистичного аналізу. Вивчення сутності процесів і визначення понять проводились на основі абстрактно-логічного методу і методу контент-аналізу. Удосконалення підходів до формування оптимальної структури механізму технологічного оновлення економіки проводились на основі системного аналізу та економічного моделювання. Удосконалення методичних підходів до формування стратегій, оцінки критеріїв і напрямків розвитку здійснено на основі методів економіко-математичного моделювання. Інформаційною базою дослідження стали законодавчі та нормативно-правові акти України, статистичні дані Держкомстату України, матеріали органів виконавчої влади та міністерств України, дослідження вчених, фахова література та періодичні видання.
Наукова новизна одержаних результатів. На основі системного підходу і комплексного розгляду економічних питань організації управління технологічним оновленням економіки на інноваційних засадах виявлено коло проблем, які вирішено у процесі дисертаційного дослідження. При цьому автором розроблено засади формування організаційно-економічного механізму інноваційного оновлення національної економіки.
Вперше в економічній науці:
• запропоновано концепцію необхідності паралельного і одночасного технологічного оновлення на інноваційних засадах двох частин національної економіки: по-перше, підсистеми у складі 3-го і 4-го технологічних укладів і, по-друге, підсистеми у складі 5-го і 6-го технологічних укладів. Такий підхід суттєво прискорюватиме інноваційне оновлення національного господарства;
• з системних позицій розроблено двоконтурний організаційно-економічний механізм технологічного оновлення економіки інноваційного спрямування, який поєднує в собі стратегію імітатора (для технологічного переозброєння виробництв 3-го і 4-го технологічних укладів) і стратегію новатора (для інноваційного розвитку виробництв 5-го і 6-го технологічних укладів). Це надає можливість значно підвищити ефективність і прискорити оновлення економіки на інноваційних засадах.
Удосконалено:
• модель фінансового забезпечення двоконтурного організаційно-економічного механізму технологічного оновленням економіки інноваційного спрямування, в якій розмежування фінансових інструментів і потоків проводиться на засадах структурно-технологічного підходу;
• уточнено сукупність і зміст завдань державної інноваційно-інвестиційної політики, які вимагають першочергового вирішення, серед яких суміщення в єдиній національній програмі стратегії імітатора для поліпшення технологій і виробництв 3-го і 4-го технологічних укладів і стратегії інноватора, спрямованих на створення і впровадження принципово нових технологій і виробництв 5-го і 6-го технологічних укладів;
• класифікацію критеріїв і показників ефективності програмно-цільового фінансування державної програми технологічного оновлення національної економіки, яка передбачає їх поділ на три групи: прямі результати діяльності, кінцеві технологічні та економічні результати, ефективність внутрішньої організації і функціонування системи управління інноваційним розвитком;
• методичні підходи до інформаційного забезпечення механізму технологічного оновлення економіки на інноваційних засадах з метою підвищення ефективності заміщення існуючих технологій, що надасть можливість більш чітко визначати межі такого заміщення.

Дістали подальшого розвитку:
• науково-методичний підхід до формування політики інноваційного оновлення національної економіки, який має включати дві державні програми, поєднаних єдиною стратегією розвитку національного господарства: програми технологічного оновлення виробництв 3-го і 4-го технологічних укладів (шляхом заміщення і поліпшення існуючих технологій) і програми розвитку виробництв 5-го і 6-го технологічних укладів (за рахунок розробки і впровадження радикальних інноваційних технологій);
• сукупність методичних підходів до прогнозування і планування технологічного оновлення економіки на інноваційних засадах, яка включає систему методів, прийомів і принципів, що мають базуватися на об’єктивних економічних законах, закономірностях розвитку національного господарства і тенденцій і перспектив науково-технічного прогресу.
Практичне значення одержаних результатів полягає у створенні нового теоретичного і науково-практичного підходу до вирішення проблеми
технологічного оновлення економіки інноваційного спрямування з метою
забезпечення стійкого економічного зростання країни. При цьому автором створено організаційно-економічний механізм технологічного оновлення національної економіки інноваційного спрямування, який поєднує два підходи і вирішує завдання як технологічного оновлення базових галузей промисловості, так і завдання державної інноваційної політики у сфері створення радикальних інновацій та високотехнологічного наукомісткого виробництва. Теоретично доведено доцільність інтеграції в державній інноваційній політиці двох інноваційних стратегій розвитку: імітатора та інноватора.
Отримані результати можуть бути використані вченими, політиками, фахівцями у сфері економічного та інноваційного розвитку, а також у сфері державного, галузевого і регіонального управління.
Особистий внесок здобувача. Дисертаційне дослідження - одноосібна наукова праця, в якій викладено авторський підхід до вирішення наукового
завдання – створення організаційно-економічного механізму інноваційного оновлення національної економіки. Наукові положення, висновки та рекомендації, які виносяться на захист, одержані автором самостійно.
Апробація результатів дисертації. Основні положення виконаного дослідження доповідалися на:
1.ІХ-й Всеукраїнській науково-практичній конференції студентів і молодих вчених «Наукові концепції і практика реалізації стратегій інноваційного розвитку України та її регіонів» (березень 2007 року, м. Донецьк).
2.6-му Міжнародному науковому семінарі «Сучасні проблеми інформатики в управлінні, економіці та освіті» (червень-липень 2007 року, оз. Свитязь - м. Київ).
3.Всеукраїнській науково-практичній конференції «Проблеми і перспективи розвитку банківської системи України» (листопад 2007 року, м. Суми).
4.Міжнародній науково-практичній конференції «Актуальні проблеми економіки 2007» (грудень 2007 року, м. Київ).
Публікації. За результатами дослідження автором опубліковано 8 наукових праць загальним обсягом 2,93 д.а., з яких особисто автору належить 2,93 д.а., у тому числі у фахових виданнях - 7наукових праць.
Структура і зміст дисертації. Дисертація включає вступ, 3 розділи, 9 підрозділів, висновки, список використаних джерел і додаток. Повний обсяг дисертації становить 198 сторінок і включає 24 рисунки, 25 таблиць, 1 додаток, список використаних джерел із 261 найменувань. Додаток розміщено на 3 сторінках.

Список литературы У дисертації наведено теоретичні узагальнення і запропоновано нове вирішення наукової задачі, а саме, розробки організаційно-економічного механізму технологічного оновлення економіки на інноваційних засадах. Здійснене дослідження дало змогу дійти таких загальних висновків і обґрунтувати такі пропозиції:
1. Матеріальною основою середніх економічних циклів є фізичне оновлення основних засобів виробництва. В економіці України частка галузей виробництва засобів виробництва досить значна, тому вплив циклічності виявляється суттєвим.
2. Фізична заміна зношених засобів виробництва не є причинами кризових явищ, тому негативні наслідки цих процесів можна регулювати на державному рівні, для чого достатньо розмежувати матеріальну основу середніх циклічних коливань і безпосередні причини криз.
3. Технологічна багатоукладність виробництва є однією з головних структурних проблем української економіки та суттєвим чинником державної
політики у сфері технологічного оновлення. Продовжується деформація структури промисловості у зв’язку із швидшим розвитком та технологічним оновленням на засадах модернізації низько технологічних галузей.
4. Державна науково-технологічна політика у сфері технологічного оновлення економіки на інноваційних засадах вимагає нових підходів щодо визначення шляхів і механізмів її реалізації.
5. Проведено комплексний аналіз чинників технологічного оновлення економіки інноваційного спрямування та доведено, що технологічне оновлення економіки на інноваційних засадах вимагає комплексного підходу, суть якого полягає у необхідності одночасного фінансування технологічного оновлення виробничих фондів 3-го і 4-го технологічних укладів, які мають достатній інноваційний потенціал для подальшого розвитку, та інноваційного технологічного розвитку виробництв, які належать до 5-го і 6-го технологічних укладів.
6. Доведено, що на технологічне оновлення економіки інноваційного спрямування впливає низка об’єктивних чинників, а саме: середні цикли розвитку економічних систем, історично обумовлена багатоукладність економіки, глобалізація світової економіки, не достатність фінансових фондів, наслідки кризових явищ процесу трансформації тощо. Наявність виявлених чинників вимагає формування двоконтурної моделі технологічного оновлення, котра надає можливість провести системну інтеграцію загальнонаціональних завдань економічного розвитку в національній програмі технологічного оновлення, розмежувавши завдання створення технологічного базису нової інноваційної економіки на основі синтезу двох стратегій науково-технологічного розвитку: стратегії імітатора та стратегії інноватора.
7. Запропоновано двоконтурну модель, що дозволяє провести системну інтеграцію загальнонаціональних завдань економічного розвитку в національній програмі технологічного оновлення, розмежувавши завдання створення технологічного базису нової інноваційної економіки на основі синтезу двох стратегій науково-технологічного розвитку: стратегії імітатора та стратегії інноватора.
8. Ринковий успіх технологічної політики визначається ефективністю політики у сфері селекції, адаптації і дифузії технологій шляхом використання моделі «імітаційного розвитку».
9. Технологічна політика імітації заощаджує витрати на створення принципово нових технологій і зменшує ризик інноваційної діяльності, а придбання на світовому ринку зразків нової техніки та освоєння нових технологій власного виробництва (імітації) дозволяє зменшити ризик упровадження нововведень при максимізації доходів.
10. Основним завданням державної політики технологічного оновлення економіки інноваційного спрямування за імітаційним сценарієм є завдання побудови або запозичення системи створення інноваційних технологій.
11. Ринок не здатний забезпечити адекватне вкладення ресурсів в науку і технологічне оновлення на інноваційних засадах у зв’язку з існуванням «провалу ринку», за якого не можливо гарантувати оптимальний або соціально прийнятний рівень розвитку науки і технологій. Тому реалізація технологічного оновлення на інноваційних засадах вимагає застосування методів державного регулювання.
12. В дисертації визначено поняття фінансового механізму інвестування технологічного оновлення, як складової частини інноваційного розвитку економіки, який визначено як сукупність методів, важелів, інструментів і форм прояву, створення та використання фінансових ресурсів, за допомогою яких формується інвестиційний потенціал, забезпечується вплив на процес розширеного суспільно-економічного відтворення, реалізуються пріоритети інвестиційної політики спрямовані на технологічне оновлення та всебічний інноваційний розвиток суспільства.
13. Запропоновано визначення методології прогнозування та планування технологічного оновлення економіки інноваційного спрямування, котре є сукупністю методів, прийомів і принципів, які дозволяють формувати шляхи й методи забезпечення пропорційного збалансованого розвитку визначеної структури технологічного комплексу ринкового господарства на основі пізнання об'єктивних економічних законів, закономірностей розвитку суспільного виробництва, тенденцій і перспектив технічного прогресу
14. В основі механізму технологічного оновлення економіки на інноваційних засадах повинна бути концепція двоконтурної моделі технологічного оновлення економіки, сутність якої полягає в одночасному проведенні заходів з технологічного удосконалення виробництв 3-го і 4–го технологічних укладів та інноваційного розвитку виробництв 5-го і 6–го технологічних укладів.
15. Національна програма технологічного оновлення та інноваційного розвитку повинна складатися з двох державних програм, об’єднаних стратегією розвитку структури промислового комплексу: державної програми модернізації та технологічного оновлення виробництв 3-го і 4-го технологічних укладів та державної інноваційної програми створення і розвитку виробництв 5-го і 6-го технологічних укладів.
16. Технологічне оновлення економіки на інноваційних засадах вимагає системного і комплексного підходу у фінансуванні, суть якого полягає у одночасному фінансуванні технологічного оновлення виробничих фондів 3-го і 4-го технологічного укладів, які мають достатній інноваційний потенціал для подальшого розвитку, та інноваційного радикального технологічного розвитку виробництв, які належать до 5-го і 6-го технологічного укладів.
17. Автором запропоновано класифікацію критеріїв і показників ефективності програмно-цільового фінансування органів державного управління у сфері технологічного оновлення, яка передбачає їх поділ на три групи: прямі результати діяльності, кінцеві технологічні та економічні результати, ефективність внутрішньої організації і функціонування управління.
18. Виробничий потенціал у вигляді нової техніки, яка заміщує певну технологію, має певний термін конкурентоспроможного розвитку. Він може бути визначений шляхом порівняння технологічної межі інноваційної технології з межею заміщеної технології.


СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ
1. Про внесення змін до Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств : Закон України вiд 01.07.2004 № 1957-IV // Урядовий кур’єр. – 2004. – 31 липня.
2. Про Державний бюджет України на 2003 рік : Закон України // Урядовий кур’єр. – 2003. – 22 груд.
3. Про Державний бюджет України на 2004 рік : Закон України // Урядовий кур’єр. – 2004. – 27 груд.
4. Про Державний бюджет України на 2005 рік : Закон України // Урядовий кур’єр. – 2005. – 30 груд.
5. Про загальнодержавну комплексну програму розвитку високих наукоємних технологій : Закон України // Голос України. – 2004. – 15 червня.
6. Про інвестиційну діяльність : Закон України від 18 вересня 1991 року N 1560-XІІ. В редакції Закону N 762-ІV від 15.05.2003 // ВВР. – 2003. – N 30. – ст. 247.
7. Про інноваційну діяльність : Закон України // Урядовий кур’єр. – 2002. – 7 серп.
8. Про основи державної політики у сфері науки і науково-технічної діяльності : Закон України від 13.12.1991 № 1977-XII // Закони України. – Т. 2. – К. , 1996. – С. 441–453.
9. Про пріоритетні напрями інноваційної діяльності в Україні : Закон України // Урядовий кур’єр. – 2003. – 19 лютого.
10. Про пріоритетні напрями розвитку науки і техніки : Закон України // Урядовий кур’єр. – 2001. – 8 серпня.
11. Про Національну програму інформатизації : Закон України від 4.02.1998 № 75/98-ВР // Голос України. – 1998. – 7 квітня.
12. Про науково-технічну інформацію : Закон України від 25.06.93 // Закони України / Верховна Рада України ; Ін-т законодавства. – К. , 1996. – Т. 5. – С. 191–200.
13. Про державне регулювання в сфері трансферу технологій : Закон України № 143-V // Урядовий кур’єр. – 2006. – 6 жовтня.
14. Про дотримання законодавства щодо розвитку науково-технологічного потенціалу та інноваційної діяльності в Україні : Постанова Верховної Ради України № 1786-VI // Голос України. – 2004. – 23 липня.
15. Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 6 квітня 2006 року [«Про стан науково-технологічної сфери та заходи щодо забезпечення інноваційного розвитку України»] : Указ Президента України від 11.07.2006 № 606/2006 // Урядовий кур’єр. – 2006. – 15 липня.
16. Про Стратегію економічного і соціального розвитку України «Шляхом європейської інтеграції» на 2004–2015 роки : Указ Президента України // Урядовий кур’єр. – 2004. – 7 травня.
17. Актуальні аспекти механізму модернізації економіки України : [зб. наук. праць / за ред. В. І. Кононенко ; Ін-т економіки. НАН України]. – К. , 2003.
18. Алексєєнко Л.М. Економічній тлумачний словник / Л.М. Алексєєнко, М.М. Олексієнко. – Тернопіль : Астон, 2003. – 428 с.
19. Андрусенко Г.О. Економічна теорія : макроекономіка : навч. посібник / Г.О. Андрусенко. – Х. : Вид-во ХарРІ УАДУ «Магістр», 2003. – 276 с.
20. Антонюк Л.Л. Інновації : теорія, механізм розробки та комерціалізації : монографія / Л.Л. Антонюк, А.М. Поручник, В.С. Савчук. – К. : КНЕУ, 2003. – 394 с.
21. Бажал Ю.М. Економічна теорія технологічних змін : навч. посібник / Ю.М. Бажал. – К. : Заповіт, 2004. – 310 с.
22. Базилюк Я.Б. Конкурентоспроможність національної економіки / Я.Б. Базилюк. – К. , 2002. – 107 с.
23. Басовский Л.Е. Прогнозирование и планирование в условиях рынка : учеб. пособие / Л.Е. Басовский. – М. : ИНФРА-М, 2003.
24. Бєлов О.Ф. Про глобальні пріоритети розвитку України в програмі „Україна-2010” [Електронний ресурс] / О.Ф. Бєлов, С.І. Пирожков. – Режим доступа : http : //www.niurr.gov.ua/ukr/publishing.
25. Белоус О.Г. Глобальные трансформации и стратегии развития : монографія / [ О.Г. Белоус, Д.Г. Лукьяненко и др.]. – К. : Орияне, 2000. – 424 с.
26. Биконя С.Ф. Інституціональні аспекти теорії інноваційного розвитку / С.Ф. Биконя // Вісник КНУТД. – 2003. – № 3. – С. 101–106.
27. Бленк Дж. Оцінка конкурентоспроможності України в умовах політичних змін / Дж. Бленк // Дзеркало тижня. – 2005. – 2 липня. – С. 7.
28. Бойко И.В. Перспективы инновационного развития восточно-европейских стран / И.В. Бойко // Экономист. – 2005. – № 2. – С. 78–82.
29. Бойко И.В. Технологический рывок : до или после экономического роста. Опыт зарубежных стран / И.В. Бойко. – М. : Наука. – 2005. – 165 с.
30. Бойчик І.М. Економіка підприємства / І.М. Бойчик. – К. : Атіка, 2004. – 480 с.
31. Болюх М.А. Економічний аналіз / [М.А. Болюх, В.З. Бурчевський, М.І. Горбаток, С.А. Заросило, В.М. Івахненко] ; ред. М.Г. Чумаченко. – К. : КНЕУ, 2003. – 555 с.
32. Бондаренко О.А. Оптимизация инвестиционного обеспечения инноваций как средство стабилизации и роста экономики Украины / О.А. Бондаренко, С.Н. Козьменко. – Сумы : ИПП «Мрия-1» ЛТД : Инициатива, 2000. – 65с.
33. Бондар Н.М. Економіка підприємства : навч. посібник / Н.М. Бондар. – К. : А.С.К., 2005. – 400 с.
34. Борисевич В.И. Прогнозирование и планирование экономики : учеб. пособие / В.И. Борисевич, Г.А. Кандаурова. – Мн. : ИП «Экоперспектива», 2000.
35. Борисенко З.М. Основи конкурентної політики / З. М. Борисенко. – К. , 2004.– 697 с.
36. Бочан І.О. Глобальна економіка : підручник / І.О. Бочан, І.Р. Михасюк – К. : Знання, 2007. – 403 с.
37. Бродель Ф. Матеріальна цивілізація, економіка і капіталізм, ХV – ХVІІІ ст. : У 3-х т. / Ф. Бродель. – К. , 1998. – Т. 3 : Час світу. – 1998.
38. Будкін В. Зони високих технологій : світовий досвід і реалії України / В. Будкін, З. Петренко, Нгуєн Тхі Хань // Економіка України. – 2005. – № 10. – С. 68.
39. Булкин И.А. Сравнительное исследование наукоемкости в промышленности Украины. Промышленная политика России и Украины в условиях перехода к инновационной модели развития / И.А. Булкин. – М. : Эпикон, 2005. – С. 71–91.
40. Бунчук М. Национальные инновационные системы : основные понятия и приложения / М. Бунчук // Иванова Н. Национальные инновационные системы / Н. Иванова // Вопросы экономики. – 2001. – № 7. – С. 59–70.
41. Варшавский А.Е. Наукоемкие отрасли и высокие технологии : определение, показатели, техническая политика, удельный вес в структуре экономики России / А.Е. Варшавский // Экономическая наука современной России. – 2000. – № 2.
42. Василенко О.В. Інноваційний менеджмент : навч. посібник / О.В. Василенко, В.Г. Шматько ; за ред. В.О. Василенко. – К. : ЦУЛ Фенікс, 2003. – 440 с.
43. Волгин Н.А. Государственное регулирование рыночной экономики / Н.А. Волгин, В.И. Кушлин. – М. : Экономика, 2005. – 534 с.
44. Гаврилишин Б. Національна ідея, утопія або реальна можливість / Б. Гаврилишин // Дзеркало тижня – 2006. – 11 лютого. – С. 12.
45. Гавриш В.П. Макроекономіка. Основі моделі та залежності : навч. посібник / В.П. Гавриш. – Хмельницький : ХДУ, 2003. – 237 с.
46. Гальчинский А.С. Інноваційна стратегія українських реформ / [ А.С. Гальчинский, В.М. Геєць, А.К. Кінах, В.П. Семиноженко ]. – К. : Знання України, 2002. – 336 с.
47. Гапоненко А.Л. Общий и специальный менеджмент / А.Л. Гапоненко, А.П. Панкрухин. – М. : РАГС, 2003. – 442 с.
48. Гасслер Р.С. Социально-политическая и экономическая теория информации : методология многомерной экономической теории. Социально-экономические проблемы информационного общества : монография / Р.С. Гасслер ; под ред. Л.Г. Мельника. – Сумы : ВТД «Университетская книга», 2005. – 430 с.
49. Геєць В.М. Інноваційний шлях розвитку та економічне зростання / В.М. Геєць // Інноваційна Україна : науковий збірник. – 2005. – Вип. 7. – К : НТУ „КПІ”. – С. 38–42.
50. Геец В.М. Социально-экономические трансформации при переходе к экономике знаний. Социально-экономические проблемы информационного общества : монография / В.М. Геец ; под ред. Л.Г. Мельника. – Сумы : ВТД «Университетская книга», 2005. – С. 16–33.
51. Геєць В. Наука і виробництво : партнери чи конкуренти? Деякі аспекти сучасної інноваційної політики України / В. Геєць // Президентський вісник. – 2004. – № 3.
52. Гэлбрейт Дж. Новое индустриальное общество / Дж. Гэлбрейт ; пер. с англ. – М. : ООО Изд-во “АСТ”,ООО “Транзиткнига” ; СПб. : Terra Fantastica, 2004. – 602 с.
53. Гельвановский М. Конкурентоспособность в микро-, мезо- и макроуровневом измерениях / М. Гельвановский, В. Жуковская, И. Трохимова // Рос. экон. журнал. – 1998. – № 3. – С. 67–77.
54. Глазьев С.Ю. Теория долгосрочного технико-экономического развития / С.Ю. Глазьев. – М. , 1993.
55. Глазьев С.Ю. Экономическая теория технического развития / С.Ю. Глазьев. – М., 1990.
56. Глобальные процессы и диалог цивилизаций : материалы международного научно-практического семинара [«Прикладные аспекты глобализации»]. – М. : Издательский дом «Новый век», 2005. – 465 с.
57. Гольдштейн Г.Я. Стратегический инновационный менеджмент – системный фактор глобальной конкуренции / Г.Я. Гольдштейн // Труды конференции [«Системный анализ в проектировании и управлении»]. – СПб. : СПб ГТУ, 2004.
58. Горицкая Н. Основные фонды и инвестиции / Н. Горицкая – К. : Техніка, 2000. – 80 с.
59. Гринберг Р. Постсоветское пространство : возможности и пределы / Р. Гринберг // Информ.-аналит. бюлетень. – № 2 / Центр проб. интегр. ИМЭПИ РАН. – М. , 2005.
60. Гюрджян А.С. Процедура формирования текущих планов реализации комплексных программ / А.С. Гюрджян, Е.А. Наумов // Вестник общественных наук. – № 2. – Ереван : Изд-во НАН РА, 2006.
61. Гуржій А.М. Координація фундаментальних наукових досліджень : продуктивність, пріоритеті, проблеми / А.М. Гуржій, Б.Р. Кияк, В.В. Петров // Проблеми науки. – 2004. – № 8. – С. 8–11.
62. Денисюк В.А. Про розвиток системи передачі (трансферу) технологій в Україні для підвищення економіки / В.А. Денисюк // Наука та наукознавство. – 1999. – № 4. – С. 65–74.
63. Денисюк В. Високі технології і високонаукоємні галузі – ключові напрями в інноваційному розвитку / В. Денисюк // Економіст. – 2004. – № 5. – С. 78.
64. Денисюк В.А. Факторы межгосударственного научно-технологического сотрудничества в инновационной стратегии развития экономики Украины / В.А. Денисюк, В.Л. Соловьев // Наука та наукознавство. – 2001. – № 4. – С. 3–15.
65. Денисюк В. А. Технологические индикаторы для управления инновационным развитием экономики / В. А. Денисюк : тези доповідей III Міжнародної науково-практичної конференції [«Інноваційна модель та стратегія економічного розвитку»] (15–19 жовтня 2002). – Івано-Франківськ , 2002. – С. 42–44.
66. Діяльність підприємств – суб’єктів підприємницької діяльності. – К. : Держкомстат України, 2006. – 127 с.
67. Доленко Г.О. Основи інвестиційного менеджменту : [ методичні рекомендації з курсу “Менеджерські системи”] / Г.О. Доленко, В.А. Заславський, О.О. Тимашов. – К. : КНУ ім. Т. Г. Шевченка, 2001.
68. Дорогунцов С. Методологічні проблеми відтворення основного капіталу в трансформаційний період / С. Дорогунцов, В. Чижова // Економіка України. – 2006. – № 10. – С. 28–32.
69. Дорофиенко В.В. Инновационный менеджмент и научно-техническая деятельность : учеб. пособие / В.В. Дорофиенко, В.П. Колосюк. – Донецк, 2001. – 409 с.
70. Дрент П.Дж.Д. Современные тенденции европейской научной политики : точка зрения ALLEA / П.Дж.Д. Дрент // Наука та наукознавство. – 2004. – № 2. – С. 28–39.
71. Дубенецкий Я.Н. Активная промышленная политика / Я.Н. Дубенецкий // Проблемы прогнозирования. – 2003. – № 1.
72. Економіка виробничого підприємництва : навч. посібник / [ за ред. Й.М. Петровича]. – 3-тє вид., випр. – К. : Т-во “Знання”, КОО, 2002. – 405 с.
73. Економіка знань та її перспективи для України / наук. доповідь Інституту економічного прогнозування НАН України ; за ред. В.М. Гейця. – К., 2005. – 168 c.
74. Економіка і організація інноваційної діяльності : підручник / [О.І. Волков, М.П. Денисенко, А.П. Гречан та ін.] ; під ред. проф. О.І. Волкова, проф. М.П. Денисенка. – К. : ВЦ «Професіонал», 2004. – 960 с.
75. Економіка України : стратегія і політика довгострокового розвитку / за ред. акад. НАН України В.М. Гейця. – К. : Ін-т екон. прогнозування ; Фенікс, 2003. – 1008 с.
76. Економічна енциклопедія : у 3 т. / [ редкол. : С. В. Мочерний (відп.ред.) та ін.]. – К. : Видавничий центр “Академія”, 2000. – 864 с.
77. Економічна інтеграція України в Європейський Союз : наукові рекомендації. – Тернопіль : Екон. думка, 2003. – 185 с.
78. Економічна оцінка державних пріоритетів технологічного розвитку / за ред. д-ра екон. наук Ю.М. Бажала. – К. : Ін-т екон. прогнозування НАН України, 2002. – 320 с.
79. Експрес-доповідь Держкомстату України № 28 від 4 лютого 2005 р. – Режим доступу : http : //www.niisp.gov.ua/vydanna/panorama/issue.php?s= epol0&issue=2005.
80. Жаліло Я. Економічна стратегія держави : теорія, методологія, практика / Я. Жаліло. – К. : НІСД, 2003. – 368 с.
81. Жиляев И.Б. Эволюция современной научно-технической политики Украины / И.Б. Жиляев // Проблеми науки. – 2004. – № 4. – С. 2–6.
82. Загоруйко Ю. Рейтинг конкурентоспроможності : двигун прогресу або ярмарок марнославства? / Ю. Загоруйко // Дзеркало тижня. – 2005. – 19 листопада. – С. 13.
83. Задоя А.А. Макроэкономика : учебник / А.А. Задоя, Ю.Е. Петруня. – Д. : Изд-во ДУЭП, 2003. – 236 с.
84. Иванова Н. Национальные инновационные системы / Н. Иванова. – М. : Наука, 2002.
85. Ильяшенко С.Н. Экономическая эффективность информационных систем промышленных предприятий. Социально-экономические проблемы информационного общества : монография / С.Н. Ильяшенко ; под ред. Л.Г. Мельника. – Сумы : ВТД «Университетская книга», 2005. – С. 332–349.
86. Інноваційне законодавство України : повне зібрання нормативно-правових актів : у 3-х т. / [ укладачі : авт. кол. ] ; за заг. ред. В. В. Костицького. – К. , 2003. – Т. 1. – 284 с. ; К. , 2003. – Т. 2. – 192 с. ; К. , 2003. – Т. 3. – 152 с.
87. Інноваційний розвиток економіки : модель, система управління, державна політика / за ред. Л.І. Федулової. – К. : Основа, 2005. – 552 с.
88. Інноваційний розвиток економіки та напрямки його прискорення / за ред. д.е.н. В.П. Александрової. – К. : ІЕП НАН України, 2002. – С. 4–19.
89. Инновационная теория экономических циклов и прогнозирование общественного развития // Кузьменко В.П. Инвестиционная политика в регионе / В.П. Кузьменко. – К. , 1992. – С. 221–235.
90. Иноземцев В.Л. Постиндустриальное общество как теоретическая конструкция и формирующаяся реальность. Социально-экономические проблемы информационного общества : монография / В.Л. Иноземцев ; под ред. Л. Г. Мельника. – Сумы : ВТД «Университетская книга», 2005. – С. 120–148.
91. Институциональная экономика. Новая институциональная экономическая теория : учебник / под ред. проф. А.А. Аузана – М. : ИНФРА – М, 2005.
92. Кантор Е.Л. Основные фонды промышленных предприятий : учеб. пособие / Е.Л. Кантор, А.И. Гинзбург, В.Е. Кантор. – СПб. : Питер, 2002. – 229 с.
93. Кастельс М. Информационная эпоха : экономика, общество и культура / М. Кастельс ; [ пер. с англ. под науч. ред. О. И. Шкаратана]. – М. : ГУ ВШЭ, 2000. – 608 с.
94. Кінах А. Глобалізація економіки і технологічний розвиток України / А. Кінах // Інтелектуальна власність. – 2005. – № 7. – С. 8–10.
95. Климов В.Г. Научно-технический прогресс и большие циклы конъюнктуры мирового хозяйства / В.Г. Климов // Проблемы прогнозирования. – 2003. – № 1.
96. Кленін О.В. Амортизація як ресурс збільшення виробничого потенціалу підприємства / О.В. Кленін // Схід. – 2004. – № 7. – С. 42–44.
97. Кленін О.В. Проблеми фінансування розвитку виробничого потенціалу промислового підприємства / О.В. Кленін // Вісник Львівської комерційної академії : зб. наук. праць. – Вип. 18, част. 2. – Львів : Видавництво ЛКА, 2005. – С. 247–250.
98. Клюєв А. Тільки переведення економіки на інноваційний режим є гарантією сталого розвитку держави / А. Клюєв // Урядовий кур’єр. – 2004. – 28 квітня.
99. Ковалев Г.Д. Инновационные коммуникации / Г.Д. Ковалев. – М. : ЮНИТИ-ДАНА, 2000. – 402 с.
100. Кондратьев Н.Д. Большие циклы конъюнктуры / Н.Д. Кондратьев // Вопросы конъюнктуры. – 1925. – № 1. – Вып. 1. – С. 28–79.
101. Кондратьев Н.Д. Большие циклы конъюнктуры и теория предвидения / Н.Д. Кондратьев. – М. : Экономика, 2002.
102. Кондратьев Н.Д. Михаил Иванович Туган-Барановский / Н.Д. Кондратьев. – Пг., 1923. // Истоки : вопросы истории народного хозяйства и экономической мысли. – Вып. 2. – М. , 1990. – С. 268–294.
103. Кондратьев Н.Д. Проблемы экономической динамики / Н.Д. Кондратьев – М. : Экономика, 1989. – 526 с.
104. Конкурентоспроможність економіки України в умовах глобалізації / [ Я.А. Жаліло, Я.Б. Базилюк, Я.В. Белінська та ін.] ; за ред. Я.А. Жаліла. – К. : НІСД, 2005. – 388 с.
105. Конкурентоспроможність національної економіки / за ред. д.е.н. Б.Є. Кваснюка ; Інститут економіки та прогнозування НАН України. – К. : Фенікс, 2005. – 582 с.
106. Контуры инновационного развития мировой экономики : прогноз на 2000–2015 гг. / под ред. А.А. Дынкина. – М. : Наука, 2000. – 143 с.
107. Концептуальні засади стратегії економічного та соціального розвитку України на 2002–2011 роки «Европейський вибір» : Послання Президента України до Верховної Ради України // Урядовий кур’єр. – 2002. – 4 червня.
108. Концепція науково-технологічного розвитку України : Постанова Верховної Ради України від 13.07.1999 № 916-ХІV // Відомості ВРУ. – 1999. – 17 вересня.
109. Косова Т.Д. Амортизація як інвестиційний ресурс підприємства / Т.Д. Косова // Актуальні проблеми економіки. – 2003. – № 9. – С. 157–166.
110. Коростелев В. Проектный менеджмент : достижение целей, несмотря на ограничения / В. Коростелев // Персонал. – 2001. – № 6. – С. 40–46.
111. Крупка М.І. Фінансово-кредитний механізм інноваційного розвитку економіки України / М.І. Крупка. – Львів : Видавничий центр Львівського національного університету ім. І. Франка, 2001. – 608 с.
112. Кузнец С. Современный экономический рост : результаты исследований и размышлений. Нобелевская лекция / С. Кузнец // Нобелевские лауреаты по экономике : взгляд из России ; под ред. Ю. В. Яковца. – СПб. : Гуманистика, 2003.
113. Кузык Б.Н. Россия 2050. Стратегия инновационного прорыва / Б.Н. Кузык, Ю.В. Яковец. – М. : Экономика, 2004. – 632 с.
114. Кузьмін О.Є. Теоретичні та прикладні засади менеджменту : навч. посібник / О.Є. Кузьмін, О.Г. Мельник. – Львів : Національний університет «Львівська політехніка» (Інформаційно-видавничий центр «ІНТЕЛЕКТ +» Інституту післядипломної освіти), «Інтелект-Захід», 2002. – 228 с.
115. Лапко О. Інноваційна діяльність в системі державного регулювання О. Лапко. – К. : ІЕП НАН, 1999. – 254 с.
116. Лісова П. Впровадження програмно-цільового методу формування бюджетів / П. Лісова // Фінанси України. – 2004. – № 6. – С. 23–29.
117. Лукинов И. Перспективы экономического роста в Украине и проблема инноваций. Инновации и экономический рост / И. Лукинов, В. Мельник. – М. : Наука, 2002. – С. 183–210.
118. Маковеев П.С. Управление развитием промишленного производства : мотивационные механизмы / П.С. Маковеев. – Одесса : ОГПУ, 2000. – 340 с.
119. Маліцький Б.А. Актуальні питання методології та практики науково-технологічної політики / [Маліцький Б.А., Булкін І.0., Єгоров І.Ю., Кавуненко Л.П., Калитич Г.І., Коміренко Р.П., Попович О.С., Соловйов В.П.]. – К. , 2001.
120. Мельник Л.Г. На пороге информационного общества. Социально-экономические проблемы информационного общества : монография / под ред. Л. Г.Мельника.– Сумы : ВТД «Университетская книга», 2005. – 430 с.
121. Меньшиков С.М. Длинные волны в экономике. Когда общество меняет кожу / С.М. Меньшиков, Л.А. Клименко. – М. : Международные отношения, 1989. – 272 с.
122. Мищенко В.В. Государственное регулирование и планирование национальной экономики : учеб. пособие / В.В. Мищенко. – М. : ИНФРА-М, 2003.
123. Моніторинг макроекономічних та галузевих показників. – Вип. 10 (66). – Жовтень. – К. : ЕКМО, 2005. – 99 с.
124. Мороз В.В. Як змінити методологію прийняття рішень / В.В. Мороз // Урядовий кур’єр. – 2005. – 28 січня.
125. Наука в «суспільстві знання» // Урядовий кур’єр. – 2004. – № 208.
126. Наука и высокие технологии в России на рубеже третьего тысячелетия (социально-экономические аспекты развития) / [ авт. колл. В.Л. Макаров, А.Е. Варшавский]. – М. : Наука, 2001. – С. 307–323.
127. Наукова та інноваційна діяльність в Україні : cтат. збірник. – К. : Держкомстат України, 2004.
128. Наукова та інноваційна діяльність в Україні : cтат. збірник. – К. : Держкомстат України, 2005.
129. Наукова та інноваційна діяльність в Україні : cтат. збірник. – К. : Держкомстат України, 2006.
130. Норт Д. Інституції, інституційна зміна та функціонування економіки / Д. Норт ; [ пер. з англ. І. Дзюби]. – К. : Основи, 2002. – 198 с.
131. Організаційно-економічні основи інноваційного оновлення національної економіки : монографія / [ Єрмошенко М.М., Єрохін С.А., Гуменюк О.І., Шандра В.М. та інші]. – К. : Національна академія управління, 2008. – 216 с.
132. Осипенко Р. Теоретико-методологічні засади удосконалення програмно-цільового методу планування видатків бюджету / Р. Осипенко // Фінанси України. – 2004. – № 6.
133. Павленко I.А. Економіка і організація інноваційної діяльності : навч.-метод. посібник / I.А. Павленко, Н.П. Гончарова, Г.О. Швиданенко. – К. : КНЕУ 2002. – 150 с.
134. Пампура О.И. Управление инновационным процессом в промышленности / О.И. Пампура. – Донецк : ИЭП НАН Украйни, 2004. – 363 с.
135. Панасюк Б.Я. Економічна політика в Україні наприкінці XX століття Б.Я. Панасюк. – К. : Новий друк, 2002.
136. Пахомов Ю.Н. Пути и перепутья современной цивилизации / Ю.Н. Пахомов, С.Б. Крымский, Ю.В. Павленко. – К. : Междунар. деловой центр, 2002.
137. Пирожков С.І. Моделі і сценарії структурно-інноваційної перебудови економіки України / С.І. Пирожков // Інвестиційно-інноваційна стратегія розвитку національної економіки : зб. наук. пр. / С.І. Пирожков ; [ ОІЕ НАН України, відп. ред. А.І. Сухоруков]. – К. , 2004.
138. Поручник А.М. Венчурний капітал : зарубіжний досвід та проблеми становлення в Україні : монографія / А.М. Поручник. – К. : КНЕУ, 2000. – 172 с.
139. Проблеми самоорганізації і самозахисту підприємництва : аналітична доповідь. – К. : Міжнародна спілка українських підприємців, 2001. – 50с.
140. Проблеми становлення інноваційної політики в Україні / [ Макаренко І.П., Трофимчук О.М., Кузьменко В.П. та ін.] ; за ред. І.П. Макаренко. – К. : УІНСіР : Ін-т еволюц. економіки, 2004. – 124 с.
141. Проблеми та пріоритети формування інноваційної моделі розвитку економіки України / [ Я.А. Жаліло, С.І. Архієреєв, Я.Б. Базилюк та ін.]. – К. : НІСД, 2005.
142. Роджер Коэн. Преобразование Европы еще далеко от завершения / Коэн Роджер // The International Herald Tribune. – 26.03.2007.
143. Рошило В.І. Амортизаційна політика підприємства та її вплив на інноваційну діяльність підприємства / В.І. Рошило // Стратегія інноваційного розвитку підприємств України : зб. наук. праць за матеріалами Міжнародної науково-практичної конференції (17–20 вересня 2003 р.) / В.І. Рошило. – К. : Київський національний університет технологій та дизайну, 2003. – С. 142–146.
144. Савченко А.Г. Макроекономіка : підручник / А.Г. Савченко. – К. : КНЕУ, 2005. – 441 с.
145. Санто Б. Инновация как средство экономического развития / Б. Санто ; пер. с венгр. – М. : Прогресс, 2002.
146. Семиноженко В. Україна в координатах постіндустріального світу / В. Семиноженко // День. – 2004. – 14 жовтня.
147. Скаленко О.К. Глобальні резерви поступу : інформація + інтелект + інновації / О.К. Скаленко. – К. : Основи, 2000. – 394 с.
148. Соколов Б.И. Экономика зарубежных стран / Б.И. Соколов, А.А. Лин // Вестник Санкт-Петербургского университета. – 2005. – № 19.
149. Соловьев В.П. Инновационная деятельность как системный процесс в инновационной экономике. (Синергетические эффекты инновации) / В.П. Соловьев. – К. : Феникс, 2004. – 560 с.
150. Солоу Р. Технические изменения и функция общественного производства / Р. Солоу. – М. : Экономика, 1991. – 375 с.
151. Солоу Р. Экономическая теория ресурсов или ресурсы экономической теории / Р. Солоу // Рынки факторов производства / Р. Солоу. – СПб. , 2004.
152. Соціально-економічні дослідження в перехідний період : збірник наукових праць. – Вип. 4 (LIV).– Львів , 2005.– С. 317–318.
153. Соціально-економічне становище України за 2004 рік / Державний комітет статистики // Економіст. – 2005. – № 1. – С. 3–9.
154. Соціально-економічне становище України за 2005 рік / Державний комітет статистики // Економіст. – 2006. – № 1. – С. 6–10.
155. Спасів Н.Я. Теоретичні аспекти сутності основного капіталу підприємницьких структур / Н.Я. Спасів // Фінанси України. – 2006. – № 8. – С. 127–135.
156. Стадник В.В. Економічна та соціальна ефективність створення науково-технологічних парків / В.В. Стадник, Йохна М.А., Михальчик Т.В. // Вісник Технологічного університету Поділля. – 1997. – № 1.
157. Стан основних фондів і тенденцій відтворювальних процесів в економіці України / НАН України ; Рада по вивченню продуктивних сил України ; Б.М. Данилишин (ред.). – К. , 2003. – 252 с.
158. Статистичний щорічник України за 2005 рік / Державний комітет статистики України ; за ред. О.Г. Осауленка. – К. : Консультант, 2006. – 647 с.
159. Статистичний щорічник України за 2006 рік / Державний комітет статистики України ; за ред. О.Г. Осауленка. – К. : Консультант, 2007. – 673 с.
160. Стеченко Д.М. Державне регулювання економіки : навч. посібник / Д.М. Стеченко. – 3-тє вид., випр. – К. : Знання, 2006. – 262 с.
161. Стратегії розвитку України : теорія і практика / за ред. О.С. Власюка. – К. : НІСД, 2002. – 395 с.
162. Стратегія економічного і соціального розвитку України (2004–2015 роки) «Шляхом європейської інтеграції» / авт. кол. : [ А.С. Гальчинський, В.М. Геєць та ін.] ; Нац. ін-т стратег, дослідж. ; Ін-т екон. прогнозування НАН України ; М-во економіки та з питань європ. інгегр. України. – К. : ІВЦ ержкомстату України, 2004. – 416 с.
163. Сухоруков А.І. Технологічна реструктуризація як напрям антикризової політики / А.І. Сухоруков // Стратегічна панорама. – 2005. – № 3.
164. Твисс Б. Управление научно-техническими нововведениями / Б. Твисс. – М. : Экономика, 1989.
165. Томпсон Дж. Волны Кондратьева, развитие мировой экономики и международная политика / Дж. Томпсон // Вопросы экономики. – 1992. – № 10.
166. Тоффлер Э. Третья волна / Э. Тоффлер ; пер. с англ. – М. : ООО Изд-во “АСТ”, 2002. – 776 с.
167. Тоффлер Э. Метаморфозы власти / Э. Тоффлер ; пер. с англ. – М. : ООО Изд-во “АСТ”, 2003. – 669 с.
168. Туган-Барановский М.И. Промышленные кризисы в современной Англии, их причины и ближайшие влияния на народную жизнь / М.И. Туган-Барановский. – СПб. , 1894. / М.И. Туган-Барановский // Избранное. Периодические промышленные кризисы. История английских кризисов. Общая теория кризисов / М.И. Туган-Барановский. – М. , 1997.
169. Туган-Барановский М.И. Значение экономического фактора в истории / М.И. Туган-Барановский // Мир божий. – 1895. – № 12. – С. 101–118.
170. Уотермен Р. Фактор обновления : как сохраняют конкурентоспособность лучшие компании / Р. Уотермен ; пер. с англ. – М. : Прогресс, 1988. – 368 с.
171. Федулова Л. Розвиток національної інноваційної системи України / Л. Федулова, М. Пашута // Економіка України. – 2005. – № 4. – С. 35–47.
172. Фостер Р. Обновление производства : атакующие выигрывают / Р. Фостер ; пер. с англ. – М. : Прогресс, 1997. – 272 с.
173. Фукуяма Ф. Великий разрыв / Ф. Фукуяма ; пер. с англ. ; [ под общ. ред. А.В. Александровой]. – М. : ООО Изд-во “АСТ”, 2003. – 474 с.
174. Хайек Ф. Смысл конкуренции (1946) / Ф. Хайек ; пер. с англ. – М. : Изограф, 2000.
175. Цихан Т.В. О концепции технологических укладов и приоритетах инновационного развития Украины / Т.В. Цихан // Теория и практика управления. – 2005. – № 1. – С. 33–46.
176. Черваньов Д.М. Менеджмент інноваційно-інвестиційного розвитку підприємств України / Д.М. Черваньов, Л.І. Нейкова. – К. : Т-во «Знання», КОО, 1999. – 514 с.
177. Черный Е.А. Прогнозирование и планирование в условиях рынка : учеб. пособие / Е.А. Черный, Н.П. Молчанов. – М. : ПРИОР, 2004.
178. Чухно А.А. Соотношение индустриального и постиндустриального типов развития : проблемы теории и практики. Социально-экономические проблемы информационного общества : монография / А.А. Чухно ; [ под ред. Л.Г. Мельника]. – Сумы : ВТД «Университетская книга», 2005. – С. 88–119.
179. Шандра В.М. Застосування інформаційних технологій в забезпеченні технологічного оновлення економіки на інноваційній основі / В.М. Шандра // Актуальні проблеми економіки. – 2007. – № 10. – С. 220–227.
180. Шандра В.М. Імітаційна модель технологічного оновлення економіки інноваційного спрямування / В.М. Шандра // Актуальні проблеми економіки. – 2007. – № 8. – С. 92–100.
181. Шандра В.М. Механізм технологічного оновлення економіки інноваційного спрямування : структура, задачі, функції, принципи / В.М. Шандра // Актуальні проблеми економіки. – 2006. – № 12. – С. 9–16.
182. Шандра В.М. Технологічне оновлення економіки на інноваційних засадах / В.М. Шандра // Матеріали ІХ Всеукраїнської науково-практичної конференції студентів і молодих вчених [ «Наукові концепції і практика реалізації стратегій інноваційного розвитку України та її регіонів» ] (22 березня 2007 року) : В 2-х частинах. – Частина ІІ. – Донецьк : ДЕГІ, 2007. – С 238–240.
183. Шандра В.М. Фінансування технологічного оновлення економіки інноваційного спрямування / В.М. Шандра // Проблеми і перспективи розвитку банківської системи України : збірник наук. праць / / В.М. Шандра. – Вип. 21. – Суми : ДВНЗ «УАБС НБУ», 2007. – С. 6–16.
184. Шандра В.М. Шляхи використання в економіці України форм і методів технологічного оновлення в розвинених країнах / В.М. Шандра // Актуальні проблеми економіки. – 2007. – № 6. – С. 31–38.
185. Шарко М. Модель формування національної інноваційної системи України / М. Шарко // Економіка України. – 2005. – № 8. – С. 25–30.
186. Швайка Л.А. Державне регулювання економіки : навч. посібник / Л.А. Швайка. – К. : Знання, 2006. – 435 с.
187. Швиданенко Г.О. Сучасна технологія діагностики фінансово-економічної діяльності підприємства : монографія / Швиданенко Г.О., О.І. Олексюк. – К. : КНЕУ, 2002. – 192 с.
188. Шевчук В.Я. Макроекономічні проблеми сталого розвитку / В.Я. Шевчук. – К. : ООО «Геопринт», 2005. – 200 с.
189. Шумпетер Й. Теория экономического развития / Й. Шумпетер. – М. : Прогресс, 1982. – 455 с.
190. Юхновський І.Р. Звернення учасників «круглого столу» “Сучасний стан та перспективи розвитку наукової та науково-технічної сфери України” до Президента України В.А. Ющенка, Голови Верховної Ради України В.М. Литвина, Прем’єр-міністра України Ю.В. Тимошенко / І.Р. Юхновський, Я.С. Яцків // Наука та інновації. – 2005. – Т. 1. – № 2. – С. 4–5.
191. Яковец Ю.В. Эпохальные инновации ХХ1 века / Ю.В. Яковец. – М. : Экономика, 2004.
192. Ясин Е. Экономический рост как цель и как средство / Е. Ясин // Вопросы экономики. – 2001. – № 9.
193. Яцків Я.С. Науково-технологічна сфера України : загальна характеристика / Я.С. Яцків // Науковий Світ. – 2004. – № 5. – С. 8–13.
194. Aiginger K. Die Wettbewerbsfahigkeit von Nationen : theoretische Konzepte und ihre Anwendung auf Osterreich und die Schweiz // Die Neuordnung der Europaischen Wirtschaft : Herausforderungen an Wirtschaftspolitik und Unternehmensfuhrung / R. Schauer, E.-B. Blumle. – Linz, 1995. – S. 53–94.
195. Amsden, Alice H., Asia’s Next Giant : South Korea and Late Industrialization, Oxford University Press, New York and Oxford, 2001.
196. Analysis of the Existing State of Research and Development in the Czech Republic and a Comparison with the Situation Abroad-2005. – Prague : Research and Development Council, 2005.
197. Archibugi D., Pianta M. The Technological Specialization of Advanced Countries. Dordrecht № 1 : Kluwer Academic, 2002.
198. Armstrong M. Reward management. London, 2003. – 804 p.
199. Astrov V., Lukas Z., Poschl J. The Ukrainian Economy between Russia and the Enlarged EU : Consequences for Trade and Investment / Wiener Institut fur Internationale Wirtschaftsvergleiche // Current Analyses and Country Profiles. – 2006. – March. – № 23. – 101 p.
200. Bierly P., Charkraberti A. Generic Knowledge Strategies in the U.S. Pharmacential Industry // Strategic Manag. Journ., 2003, № 17.
201. Bertil Ohlin. Interregional and International Trade. Harvard University Press, Cambridge, Massachusetts, Revised edition 1967.
202. Boskin M. J., Low L. J. Capital, Technology and the Economic Growth // Technology and the Wealth of Nations. – 2002. – P. 17–55.
203. Centre for the Study of Economic and Social Change in Europe. Working paper No 18, 2003.
204. Clapp, Roger Alex, “Creating Comparative Advantage : Forest Policy as Industrial Policy in Chile,” Economic Geography, vol 71, no. 3, 2001, 273–96.
205. Cummins, Janson G. and Violante, Giovanni L. (January 2002) : Investment-Specific Technical Change in the US Measurement and Macroeco-nomic Consequences (1947–2000). U.S. Federal Reserve Board, University College, CEPR, London.
206. Dahlman C. J., Ross-Larson B., Westphal L. E. Managing Technological Development : Lessons from the Newly Industrializing Countries // Working Paper. № 717. – Washington, D.C. : The World Bank, 2001.
207. De Ferranti, David, Guillermo E. Perry, Daniel Lederman, and William F. Maloney, From Natural Resources to the Knowledge Economy, World Bank, Washington, DC, 2002.
208. Dodgson, Mark and Rothwell, Roy eds. (2001) : The Handbook of Industrial Innovation. pp.452
209. Drucker P.F. Knowledge Worker Productivity // Calif. Manag. Rev., 1999, v.41, Economic and Social Committee and the Committee of the Regions. Brussels.
210. Evans, Peter, Embedded Autonomy : States and Industrial Transformation, Princeton, NJ, Princeton University Press, 1995.
211. Freeman C., History, Co-evolution and Economic Growth //IASA Working Paper, 1995, № 76.
212. Freeman H. The Economics of Industrial Innovation. – Hammond – S worth, Pangolin, 1974. – 170 p.
213. Guillermo Cardoza. Learning and innovation paths in East Asia //Science and Public Policy. August. 2003. P. 262
214. Hanson, Gordon H., “Should Countries Promote Foreign Direct Investment?” G-24 Discussion Paper No. 9, 2001.
215. Hausmann, Ricardo, and Dani Rodrik, “Discovering El Salvador’s Production Potential,” John F. Kennedy School of Government, Harvard University, 2003.
216. Hausmann, Ricardo and Dani Rodrik, “Economic Development as Self-Discovery,” Journal of Development Economics, vol. 72, Грудень 2003.
217. Hoekman, Bernard, “Operationalizing the Concept of Policy Space in the WTO : Beyond Special and Differential Treatment,” World Bank, 2004.
218. Imbs, Jean, and Romain Wacziarg, “Stages of Diversification,” American Economic Review, 93(1), Березень 2003, 63–86.
219. Innovation Policy : updating the Union’s approach in the context of the Lisbnon strategy. Communication from the Commission to the Council, the European International Economics, C. 27–85 ; Hufbauer L.C. Synthetic Materials and the Theory of International Trade. London, 2005. P. 131–132.
220. Kogut B. Country Competitiveness : Technology and the Organizing of Work. – Oxford : Oxford University Press, 2003.
221. Kapur, Devesh, and McHale, John, Sharing the Spoils : International Human Capital Flows and Developing Countries, Center for Global Development, Washington, DC, 2006.
222. Klinger, Bailey, and Daniel Lederman, “Discovery and Development : An Empirical Exploration of ‘New’ Products,” World Bank, Березень 2004.
223. Koji Wakabayashi, Charla GriffyBrown and Chihiro Watanabe. Stimula-ting R&D : an analysis of the Ministry of International Trade and Industry’s "visions" and current challenges facing Japan’s technology policymaking mechanisms.//Science and Public Policy. February 2002. – P. 13.
224. Korea Development Institute, Performance Evaluation System and Guideline with Application to Large-scale Construction, R&D and Job Training Investments, World Bank and Korea Development Institute Conference Proceedings, Korea Development Institute, July 2003.
225. Kindleberger, C.P. Manias, Panics and Crashes. John Willy and Sons. First published 1978. Updated 1989, Revised 1996.
226. Laffont J.J. The economics of uncertainty and information. Cambridge : MIT Press, 1996. – 289 p.
227. Lall, Sanjaya, “Reinventing Industrial Strategy : The Role of Government Policy in Building Industrial Competitiveness,” G-24 Discussion Paper No. 28, Квітень 2004.
228. Lundwall B. A. Why study national systems and national styles of innovations? //Int. Technol. Analysis & Strategic Manag., 1998, v10, № 4.
229. Macro-background and industry analysis. Econ. Іnnov. New Techn., 2004, January, pp.33–60.
230. Melnikas B. The National Economy and its Efficiency : Specialization, Economic «Oases» and Regional Clusterization // Ekonomika. – 2004.– № 66. – Р. 1–20.
231. Mensh G. Das technologishe Patt : Innovationen ubervinden die Depression. Frankfurt, 1975.
232. Mensch G. Stalemate in technology : Innovations overcome the depression. – Ballinger – Cambridge (Massachusetts), 1979.
233. Najmabadi F., Lall S. Developing Industrial Technology : Lessons for Policy and Practice. – Washington, D.C. : The World Bank, 2004.
234. National Innovation System. New York, Oxford, 2004.
235. Nelson, Richard R., “The Changing Institutional Requirements for Technological and Economic Catch Up,” Columbia University, Червень 2004.
236. New Directions in Trade Theory, Ann Arbor, University of Michigan Press, 1995.
237. Ocampo, José Antonio, “Structural Dynamics and Economic Growth in Developing Countries,” Вересень 2004.
238. Performance Evaluation System and Guideline with Application to Large-scale Construction, R&D and Job Training Investments, World Bank and Korea Development Institute Conference Proceedings, July 2003.
239. Posner M. Intellectual Property Rights in the Global Economy. Ch.3. Globalization and Economics of Intellectual Property Rights. Washington. Institute of Financial Programming and Policies : Tools for Economist, IMF Institute, Wash¬ington, 2002.
240. Porter M., Bond G. C. Innovative Capacity and Prosperity. The Global Competitiveness Report. Geneva : Word Economic Forum, 1999.
241. Richard M. Locke, ‘Building Trust.’ Paper presented at the Annual Meetings of the American Political Science Association, Hilton Towers, San Francisco, California, September 1, 2005.
242. Rodriguez-Clare, Andres, “Clusters and Comparative Advantage : Implica-tions for Industrial Policy,” Inter-American Development Bank, Червень 2004.
243. Rodrik, Dani, "Taking Trade Policy Seriously : Export Subsidization as a Case Study in Policy Effectiveness," in A. Deardorff, J. Levinson, and R. Stern (eds.), 2005.
244. Sabel, Charles F., “Beyond Principal-Agent Governance : Experimentalist Organizations, Learning and Accountability,” Columbia University, 2005 Ewald Engelen & Monika Sie Dhian Ho (eds.), De Staat van de Democratie.
245. Sabel, Charles F., “Theory of a Real Time Revolution,” Columbia University, 2004. – 334 p.
246. Scherer F. M. International high-technology competition. – Cambridge : Harvard University Press, 2002.
247. Stonier T. The wealth of information. A profile of the Post¬industrial economy.–L. : Mothuen, 1983.–224 p.
248. Suh, Joonghae, Korea's Innovation System : Challenges and New Policy Agenda, UNU/INTECH Discussion Papers #2004, Maastricht, The Netherlands, July 2000.
249. Suh, Joonghae, Secteur des Services dIngenieurs-Conseils dans la Republique de Coree, ITPD 26 (SPEC.), Vienna, Austria : UNIDO, aout 1996.
250. Suh, Joonghae, “Technology Acquisition and Modernization of SMEs : Lessons from a Korean Experience, ”Invited Lecture at Indonesian Institute of Science and Technology, Bandung, Indonesia, December 1995. (Published in Asia Pacific TECH MONITOR, Vol. 13 No. 2, March-April 1996.)
251. Suh, Joonghae, Technology Transfer and Economic Development in Korea," Room Document No. 5, OECD Working Group on Innovation and Technology Policy, 6–8 June 1995. Background Paper for OECD, Reviews of National Science and Technology Policy : Republic of Korea, Paris : OECD, 1996.
252. Suh, Joonghae, “The emergence of innovation networks and clusters, and their policy implications,” in Dong-Ju Kim and Joonghae Suh, eds., Innovative Clusters and Regional Economic Development : International Perspectives, Seoul : Korea Development Institute, 2003.
253. Suh, Joonghae, “The industrial competitiveness of Korea’s IT Industry”, paper presented at KDI 33rd Anniversary Conference on Industrial Competiti-veness in East Asia, Seoul : Korea Development Institute, March 2004.
254. Szanto, Borisz : Az ezredfordulo innovacios tarsadalma (Innovation Driven Society at the Turn of Millennium). In Hungarian, LSI Informatikai Oktatokozpont, Budapest. /Technovation/, 2005, 25/5, pp. 469–476, Oxford, UK.
255. Transition Report, 2006. Investment and Enterprise Development. – London : Royal Print Ltd., 2006. – P. 109.
256. Tybout, James R., “Manufacturing Firms in Developing Countries : How Well Do They Do, and Why?” Journal of Economic Literature 38(1) (March 2000), с. 11.
257. Zhouying J. Globalization, Technological Competitiveness and the ‘Catch-up’ Challenge for Developing Countries : Some Lessons of Experience // International Journal of Technology Management and Sustainable Development. – 2005. – Vol. 4. – No 1. – Р. 35–46.
258. Офіційний сайт Кабінету Міністрів України. – Режим доступу : http : //www.kmu.gov.ua.
259. Офіційний сайт Міністерства фінансів України. – Режим доступу : http : //www.minfin.gov.ua.
260. Офіційний сайт Президента України. – Режим доступу : http : //www.prezident.gov.ua.
261. Офіційний сайт Державного комітету статистики України. – Режим доступу : http : //www.ukrstat.gov.ua.
Стоимость доставки работы, в гривнах:

(при оплате в другой валюте, пересчет по курсу центрального банка на день оплаты)
50





Найти готовую работу


ЗАКАЗАТЬ

Обратная связь:


Связаться

Доставка любой диссертации из России и Украины



Ссылки:

Выполнение и продажа диссертаций, бесплатный каталог статей и авторефератов

Счетчики:

Besucherzahler
счетчик посещений

© 2006-2022. Все права защищены.
Выполнение уникальных качественных работ - от эссе и реферата до диссертации. Заказ готовых, сдававшихся ранее работ.