У нас уже 242733 рефератов, курсовых и дипломных работ
Заказать диплом, курсовую, диссертацию


Быстрый переход к готовым работам

Мнение посетителей:

Понравилось
Не понравилось





Книга жалоб
и предложений


 






Название МОДЕЛЮВАННЯ ДИНАМІКИ ЕКОЛОГІЧНО ЗБАЛАНСОВАНОЇ ЕКОНОМІКИ
Количество страниц 177
ВУЗ ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМЕНІ ЮРІЯ ФЕДЬКОВИЧА
Год сдачи 2010
Содержание ВСТУП………………………………………………………………………
РОЗДІЛ 1. МЕТОДОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ДОСЛІДЖЕННЯ ЕКОНОМІЧНОЇ ДИНАМІКИ З УРАХУВАННЯМ ЕКОЛОГІЧНИХ ФАКТОРІВ………………………………..
1.1. Сучасний стан і проблеми функціонування еколого-економічних систем………………………………………….
1.2. Моделювання як метод дослідження еколого-економічної динаміки………………………………………………………
1.3. Аналіз моделей еколого-економічної взаємодії……………
Висновки до розділу 1……………………………………..
РОЗДІЛ 2. ДИНАМІЧНІ МОДЕЛІ ОПТИМАЛЬНИХ ЕКОНОМІЧНИХ СИСТЕМ В УМОВАХ ЕКОЛОГО-ЕКОНОМІЧНОЇ РІВНОВАГИ…………………………….
2.1. Характерні особливості моделювання економічного росту в умовах еколого-економічної рівноваги...…………………
2.2. Нелінійні моделі оптимального росту екологічно збалансованої економіки…………………………………….
2.3 Моделювання еколого-економічного росту у випадку лінійної виробничої функції…………………………………
2.4. Побудова динамічних еколого-економічних функцій……..
2.5. Модель оптимального розподілу інвестицій в еколого-економічній системі………………………………………….
Висновки до розділу 2…………………………………….

РОЗДІЛ 3. ІНСТРУМЕНТАЛЬНІ ЗАСОБИ ДОСЛІДЖЕННЯ МОДЕЛЕЙ ЕКОЛОГО-ЕКОНОМІЧНОЇ РІВНОВАГИ.
3.1. Інформаційне забезпечення в моделюванні еколого-економічних систем…………………………………………
3.2. Експериментальні дослідження нелінійних моделей оптимального росту екологічно збалансованої економіки..
3.3. Експериментальні дослідження моделі оптимального еколого-економічного росту у випадку лінійної виробничої функції………………………………………......
3.4. Аналіз результатів моделювання еколого-економічних систем…………………………………………………………
Висновки до розділу 3……………………………………..
ВИСНОВКИ………………………………………………………………...
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ…………………………………..
ДОДАТКИ…………………………………………………………………..


ВСТУП

Актуальність теми дослідження. Інтенсифікація процесів природокористування в умовах сучасної науково-технічної революції призводить до різкого погіршення навколишнього середовища й до швидкого виснаження природних ресурсів, що порушує еколого-економічну рівновагу як в окремих регіонах, так і в масштабах планети в цілому. У таких умовах стають актуальними питання раціонального природокористування та охорони навколишнього середовища, що посідають значне місце серед провідних глобальних проблем сучасності. При розв’язанні проблем природокористування доводиться виходити з визнання неможливості повного запобігання в даний час і в майбутньому шкідливого антропогенного впливу на природне середовище навіть за умови постійного удосконалення виробництва й інших сфер людської діяльності. Тому на перше місце повинно висуватися здійснення системи заходів, спрямованих на підтримку раціональної взаємодії діяльності людини і навколишнього природного середовища, що забезпечують збереження і відновлення природних ресурсів та попереджають прямий чи непрямий вплив результатів розвитку суспільства на природу і здоров’я людини.
Екологічна ситуація в Україні суттєво впливає на економічне зростання країни та якість життя її громадян, тому в умовах сьогодення актуальною є проблема переходу до сталого розвитку, коли потреби суспільства й можливості природи балансуються, та погоджується вивчення проблеми стану середовища існування та соціально-економічного розвитку. Системне формування засад довготривалого економічного зростання потребує поглибленої теоретичної розробки підходів, які дадуть змогу практично реалізувати ідею сталого розвитку, що є провідною для національної стратегії сталого розвитку. Становлення сучасної конкурентоспроможної національної економіки в трансформаційний період обумовлює актуальність та прикладну значимість проблеми розробки методології довготривалого економічного зростання в умовах еколого-економічної рівноваги. Така взаємодія природного середовища і людського фактора повинна розглядатися в межах єдиної еколого-економічної системи на будь-якому рівні і об’єднувати економічні, природні і соціальні процеси, що взаємопов’язані між собою. Складність дослідження динамічних економічних систем при побудові концепції сталого економічного розвитку та потреба розглядати їх як цілісні еколого-економічні системи привели до математичного моделювання – одного з найбільш ефективних методів наукових досліджень.
Проблеми моделювання та оптимізації динаміки економічних та еколого-економічних процесів і систем, а також сталого розвитку в наш час стали пріоритетним об’єктом наукових досліджень багатьох вітчизняних та зарубіжних учених. Особливо слід відзначити праці О.Бакаєва, В.Геєця, В.Глушкова, В.Михалевича, І.Ляшенка, В.Григорківа, О.Волошина, О.Ляшенко, З.Герасимчук, С.Дорогунцова, Б.Данилишина, О.Рюміної, Ю.Іванілова, О.Лотова, В.Макарова, О.Рубінова, О.Петрова, І.Поспєлова, О.Шананіна, М.Мойсеєва, Р.Раяцкаса, У.Айзерда, Р.Айреса, Д.Медоуза, Д.Форда, Дж.Форрестера та ін.
Проте, незважаючи на високий рівень і міждисциплінарний характер існуючих теоретичних розробок, теорія, методологія і практика забезпечення оптимального економічного росту на основі концепції сталого розвитку, проблеми дослідження існуючих моделей та розробки нових економіко-математичних підходів і методик аналізу екологічно збалансованої економіки, зокрема її динаміки, залишаються актуальними.
Дисертаційне дослідження присвячено моделюванню та оптимізації динамічних процесів економічного росту в умовах еколого-економічної рівноваги і спрямовано на розв’язання описаних вище актуальних проблем екологізації економіки.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконувалась в рамках наукової теми кафедри економіко-математичного моделювання Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича „Моделювання та оптимізація економічних і еколого-економічних процесів та систем” (державний реєстраційний номер 0103U001965). Автором розроблено динамічні моделі оптимального розвитку економічних систем в умовах еколого-економічної рівноваги.
Мета і задачі дослідження. Метою дисертаційного дослідження є вдосконалення та подальший розвиток теоретичних, методологічних та методичних підходів економіко-математичного моделювання оптимальної динаміки еколого-економічних систем, побудови та аналізу відповідних еколого-економічних моделей.
Мета дисертаційної роботи визначає зміст досліджень, які полягають у розв’язанні таких теоретичних та практичних завдань:
- аналіз проблеми моделювання економічного розвитку з урахуванням процесів еколого-економічної взаємодії;
- побудова та дослідження нелінійних моделей економічного росту в умовах еколого-економічної рівноваги;
- розробка моделі еколого-економічного росту у випадку лінійної виробничої функції;
- моделювання динамічних еколого-економічних функцій як функцій випуску в екологічно збалансованому виробництві;
- побудова та аналіз моделі оптимального розподілу інвестицій в еколого-економічній системі;
- розробка інструментальних засобів для прикладного дослідження та застосування запропонованих моделей динаміки екологічно збалансованої економіки у прийнятті економічних рішень.
Об’єкт дослідження – екологічно збалансована економічна система (еколого-економічна система).
Предмет дослідження – оптимізаційні моделі економічної динаміки в умовах еколого-економічної рівноваги.
Методи дослідження. Теоретичну та методологічну основу дисертаційного дослідження складають наукові положення економічної теорії, методи економіко-математичного моделювання, системного аналізу і моделювання складних систем, положення та принципи концепції сталого розвитку, раціонального природокористування та охорони навколишнього середовища, фундаментальні основи теорії оптимального керування, математичного програмування та комп’ютерного моделювання.
Інформаційною базою дослідження є законодавчі, нормативні та методичні матеріали: офіційні статистичні дані Державного комітету статистики України, офіційні матеріали Міністерства охорони навколишнього природного середовища України, періодичні та інтернет-видання.
Наукова новизна одержаних результатів дисертаційного дослідження полягає у теоретико-методологічному обґрунтуванні та розробці комплексу моделей економічної динаміки в умовах еколого-економічної рівноваги, що розширює сучасний економіко-математичний апарат для розв’язання економічних задач. Наукову новизну формують наступні положення:
Уперше:
1. Розроблено нелінійні моделі оптимального росту екологічно збалансованої економіки, а на їх основі – відповідні моделі економічного росту з урахуванням еколого-економічної рівноваги та ставки непрямого оподаткування. Ці моделі є певними модифікаціями неокласичних моделей росту, що дозволяють оптимізувати траєкторію економічного розвитку в умовах еколого-економічного балансу та заданої ставки непрямого оподаткування.
2. Побудовано модель еколого-економічного росту у випадку лінійної виробничої функції. Особливістю даної моделі є її лінійність, що дозволяє розробити ефективні алгоритми знаходження її розв’язків, які відображають потенційні варіанти процесів накопичення та споживання і стратегію „накопичення – споживання” в процесі реалізації економічної політики на скінченному проміжку часу.
3. Запропоновано методику побудови динамічних еколого-економічних функцій або функцій випуску екологічно збалансованого виробництва. Проаналізовано варіанти побудови цих функцій у явному та неявному вигляді, тобто функцій, які задаються аналітичними залежностями і структурними моделями. Обґрунтовано можливості їх практичного використання.
4. Розроблено модель оптимального розподілу інвестицій в еколого-економічній системі. Ця модель базується на гіпотезі про збалансований розподіл інвестицій на розвиток матеріального виробництва та ліквідацію виробничого забруднення. Аналіз моделі здійснено у випадку лінійної функції корисності інвестицій.
Одержала подальший розвиток:
Теорія моделей еколого-економічної динаміки, зокрема моделей оптимального економічного росту екологічно збалансованої економіки, динамічних моделей виробничих функцій та моделей розподілу інвестицій в умовах еколого-економічної рівноваги. Ці моделі призначені для розв’язання задач екологізації економіки та, у кінцевому результаті, переходу економічної системи до сталого розвитку.
Створено:
Інструментальні засоби для практичної реалізації процесу моделювання запропонованих у роботі різних типів динамічних моделей екологічно збалансованої економіки. Апробація отриманих результатів проведена на конкретних тестових прикладах, які підтвердили можливість застосування запропонованих моделей в системах підтримки прийняття відповідних економічних рішень.
Практичне значення одержаних результатів. Результати дисертаційного дослідження мають як теоретичний, так і прикладний характер. Розроблені в роботі моделі можуть бути практичним методологічним інструментарієм для дослідження і прогнозування динаміки екологічно збалансованої економіки.
Результати дослідження впроваджені в Державному управлінні охорони навколишнього природного середовища в Чернівецькій області при виконанні Обласної комплексної програми охорони довкілля та раціонального використання природних ресурсів „Екологія” на 2007 – 2010 рр. (затвердженої рішенням ХIV сесії обласної ради №197-14/07 від 8 серпня 2007 року) та програми „Еко-Моніторинг” на 2003 – 2015 рр. (затвердженої рішенням ХVІ сесії обласної ради №89-17/02 від 27 листопада 2002 року), що підтверджується відповідною довідкою про впровадження.
Теоретичні положення та практичні результати наукових досліджень, узагальнені в дисертації, знайшли відображення в навчально-методичних матеріалах, розроблених і впроваджених у навчальний процес кафедри економіко-математичного моделювання Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича (довідка про впровадження №15-38/3364 від 20 грудня 2007 року).
Особистий внесок здобувача. Всі результати дослідження отримані особисто здобувачем. Участь співавторів публікацій полягала в наданні консультативних послуг з методології моделювання та постановки задач.
Апробація результатів дисертації. Основні положення дисертаційного дослідження доповідалися, обговорювалися і були схвалені на:
- Всеукраїнській науково-практичній конференції молодих вчених „Економіко-математичні методи прийняття управлінських рішень на сучасному етапі” (м. Дніпропетровськ, 2003 р.);
- ІІ Міжнародній школі-семінарі „Теорія прийняття рішень” (м. Ужгород, 2004 р.);
- Міжнародній науково-практичній конференції „Інтелектуальні системи прийняття рішень та інформаційні технології” (м. Чернівці, 2004 р.);
- XІV Міжнародній науково-практичній конференції „Формування стратегії розвитку регіону на інноваційній основі” (м. Чернівці, 2004 р.);
- XV Міжнародній науково-практичній конференції „Стратегічний розвиток регіону – економічне зростання та інтеграція” (м. Чернівці, 2006 р.);
- Міжнародній науково-практичній конференції „Інтелектуальні системи прийняття рішень та інформаційні технології” (м. Чернівці, 2006 р.);
- ІІІ Міжнародній школі-семінарі „Теорія прийняття рішень” (м. Ужгород, 2006 р.);
- Міжнародній конференції „Dynamical systems modeling and stability investigation. Modeling & stability” (м. Київ, 2007 р.);
- ХІІ Всеукраїнській науково-методичній конференції „Проблеми економічної кібернетики” (м. Львів, 2007).
Публікації. Основні положення дисертаційного дослідження викладені у 17 публікаціях, загальним обсягом, що належить особисто автору 4,27 друкованих аркуші, з них 8 – у наукових фахових виданнях ВАК України.
Структура та обсяг дисертації. Робота складається із вступу, трьох розділів, висновків, переліку використаних джерел і додатків. Загальний обсяг роботи становить 177 сторінок машинописного тексту. Основний зміст дисертації викладено на 142 сторінках, додатки на 21 сторінках; робота містить 47 рисунків та 7 таблиць. Список використаних джерел включає 137 найменувань.
Список литературы ВИСНОВКИ

Дисертаційне дослідження спрямоване на розвиток і вдосконалення наявних теоретичних, методологічних та методичних підходів до розв’язання задач економіки сталого розвитку. До основних наукових і практичних результатів роботи належать:
1. Аналіз сучасного стану економічного розвитку на будь-якому рівні агрегування, зокрема на рівні країни чи регіону, показує, що негативні екологічні наслідки призводять до переоцінки показників економічного зростання з обов’язковим урахуванням екологічної складової. Така ситуація означає, що процес функціонування та розвитку економічної системи, тобто економічну динаміку, слід вивчати та моделювати лише в умовах еколого-економічної рівноваги. У цьому сенсі економічні системи є соціальними еколого-економічними системами, проблеми моделювання яких є актуальними науковими проблемами, від успішного розв’язання яких, власне, і залежить здатність людського суспільства побудувати економіку так званого сталого (стійкого) розвитку.
2. У комплексі моделей економічної динаміки особливе місце належить моделям економічного росту, аналіз яких показує, що їх адекватність та прикладне застосування суттєво пов’язані з урахуванням впливу на економічну систему екологічних факторів. Обґрунтовано необхідність включення цих факторів у моделі економічного росту та побудову відповідних модифікацій або моделей еколого-економічного росту, які відображають реальну дійсність і є ефективними при дослідженні процесів сталого розвитку.
3. Гіпотези щодо побудови моделей економічного росту рамсеївського типу розширено гіпотезами про розподіл інвестицій на амортизацію та приріст капіталу основного (матеріального) і допоміжного (знищення забруднювачів) виробництв. З урахуванням цих гіпотез та умов екологічної рівноваги розроблено два варіанти нелінійних моделей оптимального росту екологічно збалансованої економіки. Моделі досліджено за допомогою достатніх умов оптимальності, проаналізовано структуру їх розв’язків та алгоритми практичної реалізації.
4. На основі розроблених нелінійних моделей оптимального росту екологічно збалансованої економіки запропоновано відповідні моделі економічного росту з урахуванням ставки непрямого оподаткування в умовах екологічної рівноваги. Ці моделі дозволяють оптимізувати траєкторію економічного розвитку не тільки в умовах певного еколого-економічного балансу, але й при заданій величині ставки непрямого оподаткування, яка не бере участі в розподілі та накопиченні капіталу, що задіяний у матеріальному виробництві. Обґрунтовано структуру розв’язків моделей, конкретизовано алгоритми їх побудови.
5. Базуючись на відповідних гіпотезах про лінійність виробничої функції, розподіл кінцевого випуску, розподіл амортизаційних відрахувань, витрати на ліквідацію забруднення, побудовано лінійну модель економічного росту з урахуванням екологічної рівноваги. Модель досліджено за допомогою принципу максимуму, проаналізовано її можливі розв’язки, що демонструють потенційні варіанти процесів накопичення та споживання, а також стратегію „накопичення – споживання”, що є природною в процесі реалізації економічної політики на скінченному часовому проміжку.
6. У комплексі моделей економічної динаміки особлива роль належить динамічним виробничим функціям. Методику побудови та аналізу таких функцій розвинуто на випадок еколого-економічної взаємодії, тобто запропоновано деякі підходи до побудови динамічних виробничих функцій з урахуванням екологічної рівноваги або динамічних еколого-економічних функцій. При цьому досліджено варіанти побудови цих функцій у явному та неявному вигляді, тобто функцій, які задаються аналітичними залежностями та структурними моделями.
7. Економіка сталого розвитку пов’язана з раціональним (чи оптимальним) розподілом інвестицій у різні її підсистеми, оскільки такий розподіл утримує економічну систему в збалансованому стані. Запропоновано модель оптимального розподілу інвестицій в еколого-економічній системі, яка ґрунтується на гіпотезі про те, що частина інвестицій витрачається на розвиток матеріального виробництва, а інша частина – на ліквідацію виробничого забруднення. Дослідження моделі та її аналіз здійснено у випадку лінійної функції корисності інвестицій.
8. Розроблено алгоритмічне та програмне забезпечення для автоматизації процесу розв’язання запропонованих динамічних моделей економічного росту з урахуванням еколого-економічної рівноваги. Розроблено комп’ютерний інструментарій з інтерфейсом користувача, що дозволяє ефективно знаходити розв’язки побудованих моделей та здійснювати їх аналіз. Апробація моделей за допомогою розробленого комплексу програм підтвердила їх практичну цінність та можливість застосування у системах підтримки прийняття відповідних економічних рішень.





СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ
1. Арутюнов А. В. Принцип максимуму Понтрягина. Доказательство и приложения / Арутюнов А. В., Магарил-Ильяев Г. Г., Тихомиров В. М. – М. : Факториал Пресс, 2006. – 144 с.
2. Афанасьев В. Н. Математическая теория конструирования систем управления / Афанасьев В. Н., Колмановский В. Б., Носов В. Р. – М. : Высшая школа, 1998. – 574 с.
3. Ашманов С. А. Введение в математическую экономику / Ашманов С. А. – М. : Наука, 1984. – 296 с.
4. Бадрак О. Цілі та пріоритети сталого розвитку України / О. Бадрак, Л. Шостак // Економіка України. – 2002. – № 10. – С. 30–36.
5. Бакаев А. А. Имитационные модели в экономике / Бакаев А. А., Костина Н. Н., Яровицкий Н. В. – К. : Наукова думка, 1978. – 304 с.
6. Бакаєв О. Про систему моделей регіонального прогнозування в умовах перехідної економіки / Бакаєв О., Бондаренко Г., Лукінов І. // Регіональна економіка. – 1997. – № 2. – С. 3–22.
7. Бицюра Ю. До проблеми визначення понять сталого економічного зростання та розвитку / Ю. Бицюра // Економіст. – 2006. – № 5. – С. 62–65.
8. Білоскурський Р. Р. Проблеми та засоби дослідження збалансованого еколого-економічного розвитку / Р. Р. Білоскурський // Науковий вісник Чернівецького торговельно-економічного КНТЕУ. – Чернівці : АНТ Лтд, 2004. – Вип. ІV. – С. 486–495.
9. Бобылев С. Н. Экономика природопользования : учеб. пособие / С. Н. Бобылев, А. Ш. Ходжаев. – М. : ИНФРА-М, 2007. – 500 с.
10. Босчаева З. Н. Управление экономическим ростом / Босчаева З. Н. – М. : Экономика, 2004. – 316 с.
11. Бутник О. М. Економіко-математичне моделювання динамічних закономірностей розвитку економічних систем : монографія / Бутник О. М. – Харків : ІНЖЕК, 2003. – 224 с.
12. Бутник О. М. Економіко-математичне моделювання перехідних процесів у соціально-економічних системах : монографія / Бутник О. М. – Харків : ІНЖЕК, 2004. – 300 с.
13. Буяк Л. М. Про еколого-економічні функції та методи їх побудови / Л. М. Буяк // Економічна кібернетика. – 2002. – № 1–2. – С. 81–87.
14. Васильев Ф. П. Численные методы решения экстремальных задач / Васильев Ф. П. – М. : Наука, 1980. – 520 с.
15. Вовк В. М. Основи системного аналізу / В. М. Вовк, З. Б. Дрогомирецька. – Львів : ЛНУ, 2002. – 248 с.
16. Воротін В. Є. Макроекономічне регулювання економічного зростання в умовах трансформації економіки: стан і перспективи / В. Є. Воротін // Статистика України. – 2001. – № 2. – С. 14–18.
17. Встреча на высшем уровне „Планета Земля+5” [Электронный ресурс]. – Нью Йорк, 23–27 июня 1997 г. – Режим доступа : http://www.un.org/russion/conferen/summit5/summit5.htm.
18. Галушка З. І. Економічна теорія : навч. посібник [для студ. вищих навч. закладів] / Галушка З. І., Комарницький І. Ф., Нікіфоров П. О. – Чернівці : Рута, 2007. – 300 с.
19. Герасимчук З. В. Регіональна політика сталого розвитку: методологія формування, механізми реалізації : монографія / Герасимчук З. В. – Луцьк : Надстир’я, 2001. – 495 с.
20. Грабинський І. М. Еколого-економічна система України: порівняльний аналіз / Грабинський І. М. – Львів : НТШ, 1997. – 240с.
21. Гранберг А. Г. Динамические модели народного хазяйства / Гранберг А. Г. – М. : Экономика, 1985. – 240 с.
22. Григоркiв В. С. Моделювання оптимального контролю над забрудненням довкілля / В. С. Григорків // Вісник Київського державного університету. Серія фізико-математичні науки. – 1998. – Вип. 1. – C. 155–163.
23. Григоркiв В. С. Оптимiзацiйна модель з нелiнiйним динамiчним еколого-економiчним мiжгалузевим балансом / В. С. Григорків // Волинський математичний вiсник. – 1999. – Вип. 6.– C. 47–52.
24. Григоркив В. С. Агрегированная модель оптимизации экономики с эколого-экономическим критерием / В. С. Григоркив // Кибернетика и системный анализ. – 1999. – № 4. – C. 124–133.
25. Григоркив В. С. Моделирование многосекторной эколого-экономической системы / В. С. Григоркив // Кибернетика и системный анализ. – 1999. – № 3. – C. 147–157.
26. Григоркив В. С. Моделирование эколого-экономических функций структурного типа / В. С. Григоркив // Кибернетика и системный анализ. – 2002. – № 1. – С. 160–167.
27. Григоркив В. С. Моделирование экономической динамики в условиях экологического равновесия / Григоркив В. С., Якутова Е. Ю., Тымку С. Н. // Кибернетика и системный анализ. – 2004. – № 3. – С. 130–138.
28. Григоркив В. С. Оптимизационная динамическая модель Леонтьева-Форда в условиях экологического равновесия / В. С. Григоркив, И. Н. Ляшенко // Кибернетика и системный анализ. – 2000. – № 2. – С. 73–79.
29. Григоркив В. С. Построение производственных функций при заданных линейных технологиях / В. С. Григоркив // Проблемы управления и информатики. – 1999. – № 5. – С. 145–150.
30. Григорків В. С. До проблеми економіко-математичного моделювання процесів еколого-економічної взаємодії та сталого розвитку / В. С. Григорків // Науковий вісник Чернівецького університету. Економіка. – 2001. – Вип. 113. – С. 106–110.
31. Григорків В. С. Економіко-математичне моделювання і управління економікою / В. С. Григорків // Науковий вісник Чернівецького університету. Економіка. – 2002. – Вип. 141–142. – С. 172–177.
32. Григорків В. С. Економіко-математичний аналіз економічної динаміки в умовах стійкої економічної рівноваги / В. С. Григорків, О. Ю. Якутова : матеріали Всеукр. наук.-практ. конф. молодих вчених [„Економіко-математичні методи прийняття управлінських рішень на сучасному етапі”], (Дніпропетровськ, 26 лютого 2003 р.). – Дніпропетровськ : Наука і освіта, 2003. – C. 170–172.
33. Григорків В. С. Економічна кібернетика : навч. посібник / Григорків В. С. – Чернівці : Рута, 2006. – 198 с.
34. Григорків В. С. Моделювання виробничих функцій оптимальних випусків у випадку двосторонніх лінійних технологічних обмежень / В. С. Григорків, Л. М. Буяк // Економічна кібернетика. – 2001. – № 1–2. – С. 25–31.
35. Григорків В. С. Моделювання еколого-економічної взаємодії : навч. посібник / Григорків В. С. – Чернівці : Рута, 2007. – 84 с.
36. Григорків В. С. Моделювання економіки : навч. посібник / Григорків В. С. – Чернівці : Рута, 2006. – Ч. 1. – 2006. –124 с.
37. Григорків В. С. Моделювання економіки : навч. посібник / Григорків В. С. – Чернівці : Рута, 2006. – Ч. 2. – 2006. – 100 с.
38. Григорків В. С. Моделювання оптимального економічного росту з урахуванням еколого-економічної рівноваги та податку на додану вартість / В. С. Григорків, О. Ю. Якутова // Економічна кібернетика. – 2004. – № 5–6. – С. 24–31.
39. Григорків В. С. Модель оптимальної еколого-економічної динаміки / Григорків В. С., Якутова О. Ю., Тимку С. М. // Доп. НАН України. – 2003. – № 9. – С. 59–64.
40. Григорків В. С. Оптимальне інвестування еколого-економічної системи / В. С. Григорків // Вісник Київського університету. Серія фізико-математичні науки. – 1998. – Вип. 3. – C. 169–174.
41. Григорків В. С. Оптимізація еколого-економічних систем на основі динамічної моделі міжгалузевого еколого-економічного балансу / В. С. Григорків, О. Ю. Якутова // Тези доповідей учасників Міжнар. наук.-практ. конф. [„Інтелектуальні системи прийняття рішень та інформаційні технології”], (Чернівці, 19–21 травня 2006 р.). – Чернівці : Рута, 2006. – С. 146–147.
42. Григорків В. С. Оптимізація економіки в умовах динамічної еколого-економічної рівноваги / В. С. Григорків // Вісник Київського державного університету. Серія фізико-математичні науки. – 1999. – Вип. 2. – C. 218–227.
43. Григорків В. С. Побудова еколого-економічних функцій / В. С. Григорків, Л. М. Буяк // Науковий вісник Чернівецького торговельно-економічного інституту КНТЕУ. – Чернівці : АНТ Лтд. – 2002. – Вип. І. Економічні науки. – С. 311–317.
44. Гринів Л. С. Екологічно збалансована економіка: проблеми теорії : монографія / Гринів Л. С. – Львів : ЛНУ ім. І. Франка, 2001. – 240 с.
45. Данилишин Б. М. Україна: проблема сталого розвитку : наук. доповідь / Данилишин Б. М. – К. : ЗАТ „Нічлава”, 1997. – 149 с. – (НАН України; Рада по вивченню продуктивних сил України).
46. Данилишин Б. М. Україна: прогрес на шляху сталого розвитку : інформаційно-аналітичний огляд виконання „Порядок денного на ХХІ століття” / Данилишин Б. М. – К. : ЗАТ „Нічлава”, 2002. – 224 с.
47. Доклад Всемирной встречи на высшем уровне по устойчивому развитию [Электронный ресурс]. – Йоханнесбург (Южная Африка), 26 августа – 4 сентября 2002 г. – Режим доступа : http://www.un.org/russion/conferen/wwsd/index.html.
48. Дробноход М. Стійкий безпечний розвиток: Український контекст [Електронний ресурс] / Дробноход М. – Режим доступу : http://www.zn.kiev.ua/nn/razdel/611/3320.
49. Економіка України: підсумки перетворень та перспективи зростання / [Геєць В. М., Александрова В. П., Барановський О. І., Близнюк В. В., Богдан І. В.] ; В. М. Геєць (ред.). – К. : Форт, 2000. – 422 с. – (Інститут економічного прогнозування НАН України).
50. Економіка України: стратегія і політика довгострокового розвитку / [Геєць В. М., Александрова В. П., Артьомова Т. І., Бажал Ю. М., Барановський О. І.] ; В. М. Геєць (ред.). – К. : Ін-т економічного прогнозування НАН України ; Фенікс, 2003. – 1008 с. – (НАН України; Інститут економічного прогнозування).
51. Економіко-математичні моделі економічного зростання / [Бакаєв О. О., Гриценко В. І., Бажан Л. І., Бакаєв Л. О., Бобер К. А.]. – К. : Наукова думка, 2005. – 189 с. – (НАН України; МОН України; Міжнародний науково-навчальний центр інформаційних технологій та систем).
52. Закон України „Про охорону навколишнього природного середовища” від 25 червня 1991 р. № 1264-ХІІ / Відомості Верховної Ради України. – 1991. – № 41. – Ст. 546.
53. Интриллигатор М. Математические методы оптимизации и экономическая теория / Дробноход М. – М. : Прогресс, 1975. – 606 с.
54. Кваснюк Б. Економічне зростання в країнах з перехідною економікою / Б. Кваснюк // Економіст. – 1998. – № 5. – С. 22–29.
55. Ким М. Н. Теория экономической динамики и украинские реалиии / М. Н. Ким // Вісник ХНУ ім. В. Н. Карабіна. – 1999. – № 446. – С. 3–8. – (Економічна серія).
56. Клебанова Т. С. Анализ экономического роста / Клебанова Т. С., Дубровина Н. А., Стриженко К. А. – Харьков : ХГЭУ, 2002. – 224 с.
57. Кондратьев Н. Д. Основные проблемы экономической статики и динамики: Предварительный эскиз / [авт. статей о Кондратьеве и его творчестве Ю. Н. Давыдов, Ю. Б. Кочеврин, В. В. Симонов]. – М. : Наука, 1991. – 567 с.
58. Кондратьев Н. Д. Проблемы экономической динамики / [редкол. Л. И. Абалкин (отв. ред.) и др.]. – М. : Экономика, 1989. – 526 с.
59. Конституція України : прийнята на п’ятій сесії Верховної Ради України 28 червня 1996 р. – К. : Преса України, 1997. – 80 с.
60. Концепція сталого розвитку України / [Волошин В. В., Гордієнко Н. М., Горленко І. О., Данилишин Б. М., Дорогунцов С. І.]. – К., 1997. – 17 с.
61. Крелле В. Экономический рост в условиях истощения природных ресурсов и защиты окружающей среды / В. Крелле // Системные исследования. Методологические проблемы. Ежегодник. 1987. – М. : Наука, 1988. – С. 198–228.
62. Лавров Е.И., Капогузов Е.А. Экономический рост: теории и проблемы : учеб. пособие / Е. И. Лавров, Е.А. Капогузов. – Омск : ОмГУ, 2006. – 214 с.
63. Лагоша Б. А. Оптимальное управление в экономике : учеб. пособие / Б. А. Лагоша. – М. : Финансы и статистика, 2003. – 192 с.
64. Леонтьев В. Межотраслевой анализ влияния структуры экономики на окружающую среду / В. Леонтьев, Д. Форд // Экономика и математические методы. – 1972. – Т.8. – 33. – С. 370–400.
65. Лотов А. В. Введение в экономико-математическое моделирование / Лотов А. В. – М. : Наука, 1984. – 392 с.
66. Лысенко Ю. Г. Экономическая динамика : учеб. пособие / Ю. Г. Лысенко, В. Л. Петренко. – Донецк : ДонГУ, 2000. – 176 с.
67. Ляшенко И. Н. Макромодели экономического роста / Ляшенко И. Н. – К. : Вища школа, 1979. – 152 с.
68. Ляшенко И. Н. Методы эколого-экономического моделирования / Ляшенко И. Н., Михалевич М. В., Утеулиев Н. У. – Нукус : Билим, 1994. – 236 с.
69. Ляшенко І. М. Динамічна модель еколого-економічної рівноваги / І. М. Ляшенко, В. С. Григорків // Доп. НАН України. – 2000. – № 2. – С. 79–84.
70. Ляшенко І. М. До методології еколого-економічного моделювання / І. М. Ляшенко // Економіка України. – 1999. – № 6. – С. 69–78.
71. Ляшенко І. М. Еколого-економічне моделювання / І. М. Ляшенко // Проблеми сталого розвитку України. – К. : БМТ, 1998. – С. 205–213.
72. Ляшенко І. М. Економіко-математичні методи та моделі сталого розвитку / Ляшенко І. М. – К. : Вища школа, 1999. – 236 с.
73. Ляшенко І. М. Оптимізація регіональної еколого-економічної структури / І. М. Ляшенко, Л. А. Пінчук // Вісник Київського державного університету. Серія фізико-математичні науки. – 1997. – Вип. 4. – С. 182–185.
74. Ляшенко О. І. Математичне моделювання динаміки відкритої економіки : монографія / Ляшенко О. І. – Рівне : Волинські береги, 2005. – 360 с.
75. Математические модели трансформационной экономики / [Клебанова Т. С. и др.]. – Харьков : ИНЖЕК, 2004. – 280 с.
76. Математичне програмування : [навч. посібник] / І. М. Богаєнко, В. С. Григорків, М. В. Бойчук, М. О. Рюмшин. – К. : Логос, 1996. – 266 с.
77. Мікроекономічне моделювання і інформаційні технології / [Бакаєв О. О., Гриценко В. І., Бажан Л. І., Бакаєв Л. О.]. – К. : Наукова думка, 2003. – 182 с. – (НАН України; МОН України; Міжнародний науково-навчальний центр інформаційних технологій і систем).
78. Моделирование экономической динамики / [Клебанова Т. С. и др.]. – Харьков : ИНЖЕК, 2004. – 244 с.
79. Моніторинг розвитку України через призму моделювання її регіонального розвитку з позицій оптимуму / А. О. Морозов, В. Л. Косолапов, С. І. Суперсон, О. В. Отрішко, Н. П. Петрук // Математичні машини і системи. – 2005. – № 1. – С. 99–119.
80. Моришима М. Равновесие, устойчивость, рост / Моришима М. – М. : Наука, 1972. – 280 с.
81. Оленев Н. Н. Регулирование экологических последствий экономического роста / Н. Н. Оленев, А. А. Петров, И. Г. Поспелов // Математическое моделирование. – 1988. – Т. 10. – № 8. – С. 17–32.
82. Осауленко О. Г. Інформаційне забезпечення державного управління сталим розвитком / Осауленко О. Г. – К. : ІВЦ Держкомстату України, 2001. – 72 с.
83. Осауленко О. Г. Моделювання сталого розвитку соціально-економічних систем / Осауленко О. Г. – К. : ІВЦ Держкомстату України, 2001. – 65 с.
84. Осауленко О. Г. Сталий соціально-економічний розвиток: моделювання та управління / Осауленко О. Г. – К. : ІВЦ Держкомстату України, 2000. – 176 с.
85. Основы теории оптимального управления / [Кротов В. Ф., Лагоша Б. А., Лобанов С. М. и др.] ; под ред. В. Ф. Кротова. – М. : Высшая школа, 1990. – 430 с.
86. Офіційний сайт державного комітету статистики України [Електронний ресурс]. – Режим доступу : http://www.ukrstat.gov.ua.
87. Офіційний сайт Міністерства охорони навколишнього природного середовища України [Електронний ресурс]. – Режим доступу : http://www.menr.gov.ua.
88. Петкова Л. О. Економічне зростання в Україні: регіональний вимір / Петкова Л. О. – Черкаси : ЧДТУ, 2004. – 271 с.
89. Природно-ресурсна сфера України: проблеми сталого розвитку та трансформацій / [під заг. ред. Б. М. Данилишина]. – К. : ЗАТ „Нічлава”, 2006. – 704 с.
90. Романович А. А. Устойчивое будуще (глобализация, безопасность, ноосферогенез) / А. А. Романович, А. Д. Урсул. – М. : Жизнь, 2006. – 512 с.
91. Рюмина Е. В. Анализ эколого-экономических взаимодействий / Рюмина Е. В. – М. : Наука, 2000.– 158 с.
92. Рюмина Е. В. Концепция экологически устойчивого развития применительно к макроэкономическому уроню / Е. В. Рюмина // Экономика и математические методы. – 1995. – Т. 31. – № 3. – С. 125–135.
93. Рюмина Е. В. Экологический фактор в экономико-математических моделях / Рюмина Е. В. – М. : Наука, 1980. – 166 с.
94. Самуельсон П. Економіка : підручник / Самуельсон П. – Львів : Світ, 1993. – 495 с.
95. Степанова Н. Математическое моделирование при непрерывном культивировании / Степанова Н., Романовский Ю., Иерусалимский Н. // ДАН СССР. – 1965. – № 5. – C. 1266–1269.
96. Столерю Л. Равновесие и экономический рост / Л. Столерю ; [пер. с франц.]. – М. : Статистика, 1974. – 472 с.
97. Теория систем и системный анализ в управлении организациями: Справочник : учеб. пособие / [под ред. В. Н. Волковой, А. А. Емельянова]. – М. : Финансы и статистика, 2006. – 848 с.
98. Тимохин В. Н. Методология моделирования экономической динамики : монография / Тимохин В. Н. ; науч. ред. Ю. Г. Лысенко. – Донецк : ООО „Юго-Восток, Лтд”, 2007. – 269 с.
99. Тинберхэн Я. Математические модели экономического роста / Я. Тинберхэн, Ч. Бос. – М. : Прогресс, 1967. – 174 с.
100. Точилин В. А. Корректность экономико-математических моделей / Точилин В. А. – К. : Наукова думка, 1989. – 176 с.
101. Трансформація моделі економіки України (ідеологія, протиріччя, перспективи) / [за ред. Гейця В. М.]. – К. : Логос, 1999. – 498 с.
102. Трегобчук В. М. Концепція сталого розвитку для України: Аналіз ресурсо-екологічних і природоохоронних проблем / В. М. Трегобчук // Вісник НАН України. – 2002. – № 2. – С. 31–40.
103. Форрестер Дж. Мировая динамика / Форрестер Дж. – М. : Наука, 1978. – 168 с.
104. Харрод Р. К теории экономической динамики / Харрод Р. – М. : Радио и связь, 2000. – 160 с.
105. Шараев Ю. В. Теория экономического роста : учеб. пособие для вузов / Шараев Ю. В. – М. : ГУ ВШЭ, 2006. – 254 с.
106. Шевчук В. Я. Макроекономічні проблеми сталого розвитку / Шевчук В. Я. – К. : Геопринт, 2006. – 200 с.
107. Шостак Л. Макроэкономическая модель роста в рамках природноресурсных ограничений / Л. Шостак, А. Бадрак // Экономика Украины. – 2000. – № 12. – С. 47–54.
108. Шостак Л. Б. Регулирование экономического роста в условиях природно-ресурсных ограничений / Шостак Л. Б. ; под ред. Б. М. Данилишина. – К. : СОПС Украины НАН Украины, 1998. – 320 с.
109. Экономико-математический энциклопедический словарь / [глав. ред. В. И. Данилов-Данильян]. – М. : Большая Российская энциклопедия: ИНФРА–М, 2003. – 688 с.
110. Экономическая кібернетика / [Лысенко Ю. Г., Петренко В. Л., Тимохин В. Н., Филиппов А. В.]. – Донецк : ДонГУ, 1999. – 397 с.
111. Якутова О. Ю. Дослідження еколого-економічного росту з урахуванням податку на додану вартість / О. Ю. Якутова // Тези доповідей учасників Міжнар. наук.-практ. конф. [„Інтелектуальні системи прийняття рішень та інформаційні технології”], (Чернівці, 19–21 травня 2004 р.). – Чернівці : Рута, 2004. – С. 133–135.
112. Якутова О. Ю. Модель оптимального розподілу інвестицій в еколого-економічній системі / О. Ю. Якутова // Науковий вісник Чернівецького торговельно-економічного інституту КНТЕУ. – Чернівці : Книги–ХХІ, 2007. – Вип. ІІІ. Економічні науки. – С. 440–446.
113. Якутова О. Ю. Моделювання динамічних еколого-економічних функцій структурного типу / О. Ю. Якутова // Науковий вісник Чернівецького торговельно-економічного інституту КНТЕУ. – Чернівці : АНТ Лтд, 2006. – Вип. ІІІ. Економічні науки. – С. 459–464.
114. Якутова О. Ю. Моделювання еколого-економічної динаміки: актуальність та проблеми / О. Ю. Якутова : матеріали XV Міжнар. наук.-практ. конф. [„Стратегічний розвиток регіону – економічне зростання та інтеграція”], (Чернівці, 11–12 травня 2006 р.). Ч. І. – Чернівці, 2006. – С. 117–120.
115. Якутова О. Ю. Моделювання економічного росту у випадку лінійної виробничої функції та витрат на ліквідацію забруднення / О. Ю. Якутова // Науковий вісник Чернівецького університету : зб. наук. праць. Економіка. – 2007. – Вип. 328–329. – С. 161–165.
116. Якутова О. Ю. Моделювання і оптимізація динаміки капіталу та його розподілу у випадку еколого-економічної рівноваги / О. Ю. Якутова // Науковий вісник Чернівецького торговельно-економічного інституту КНТЕУ : матеріали ХІV Міжнар. наук.-практ. конф. [„Формування стратегії розвитку регіону на інноваційні основі”], (Чернівці, 13–14 травня 2004 р.). – Вип. І. Економічні науки. Ч. 2. – Чернівці : АНТ Лтд, 2004. – С. 376–379.
117. Якутова О Ю. Нелінійна динамічна модель економічного росту з урахуванням екологічної рівноваги / О. Ю. Якутова // Праці ІІ-ої Міжнар. школи-семінару [„Теорія прийняття рішень”], (Ужгород, 27 вересня – 2 жовтня 2004 р.]. – Ужгород : УжНУ, 2004. – С. 99.
118. Якутова О. Ю. Про комп’ютерний моніторинг моделей еколого-економічної динаміки / О. Ю. Якутова // Тези доповідей ХІІ Всеукр. наук.-метод. конф. [„Проблеми економічної кібернетики”], (Львів, 3–5 жовтня 2007р.). – Львів : ЛНУ, 2007. – С. 253–254.
119. Якутова О. Ю. Про одну лінійну модель еколого-економічної динаміки / О. Ю. Якутова : матеріали Міжнар. наук.-практ. конф. [„Dynamical system modelling and stability investigation”], (Київ, 22–25 травня 2007 р.). – К. : ДП „Інформаційно-аналітичне агенство”, 2007. – С. 255.
120. Якутова О. Ю. Про прийняття рішень в управлінні динамічних економічних систем / О. Ю. Якутова // Праці ІІІ-ої Міжнар. школи-семінару [„Теорія прийняття рішень”], (Ужгород, 17–19 травня 2006 р). – Ужгород : УжНУ, 2006. – С. 96.
121. Якутова О. Ю. Проблема даних у моделюванні еколого-економічних систем / О. Ю. Якутова // Науковий вісник Чернівецького торговельно-економічного інституту КНТЕУ. – Чернівці : Книги–ХХІ, 2007. – Вип. І. Економічні науки. – С. 446–451.
122. Якутова О. Ю. Проблеми та особливості моделювання еколого-економічної динаміки / О. Ю. Якутова // Науковий вісник Чернівецького університету : зб. наук. праць. Економіка. – 2006. – Вип. 281. – С. 132–136.
123. Aqenda 21, 1992. United Nations Conference on Environment and Development. Rio de Ganeiro (United Nations) A Conf. 151/4.
124. Ayres P. U. Production, Consumption and Externalities / P. U. Ayres, A. V. Kneese // The American Economic Review. – 1969. – V. 59 (3). – P. 27–39.
125. Daly H. E. Economics as a Life Science / H. E. Daly // The Journal of Political Economy. – 1968 – V. 76. – № 3.
126. Domar E. D. Esays in the Theory of Economic Growth / Domar E. D. – 1957. – 251 p.
127. Ecologic-economic Analysis for Regional Development / [Isard W., Choguill C. L., Kissin J., Seyearth R. H., Tatlock R.]. – New York, 1972. – 170 р.
128. Lester R. Brown et al. Stale of the World 2001 / Lester R. – New York : W. W. Norton & Company, 2001. – 256 р.
129. Meadows D. H. The Limits to Growth. – A Report for the Club of Rome’s Project on the Predicament of Mankind / Meadows D. H. – New York, 1972. – 205 р.
130. Neumann I. von Über ein Ökonomishes Gleichungssystem und eine Verallgemeinerung des Brouwerschen Fixpunktsatyes / I. Neumann // Ergebnisse eines Math. Kolloquimus. – 1937. – № 8. – S. 73–83.
131. Ramsey F. A Mathematical Theory of Saving / F. Ramsey // Economic J. – 1928. – 38. – P. 543–559.
132. Samuelson P. A. Foundations of Economic Analisis / Samuelson P. A. – Harvard University Press, 1947. – 460 p.
133. Schimazu I. Terrestrial Environmentology / I. Schimazu, K. Sugijama, T. Koijama // Journal Earth Sci., Nagova Univ. – 1972. – V. 20. – P. 5–12.
134. Solow R. M. A Contribution to the Theory of Economic Growth / R. M. Solow // – Quarterly Journal of Economics6 – 19566 – 70. – P. 65–94.
135. Tinberg T. Controlling Pollution by Price and Standard System / T. Tinberg // Swedich Journal Econ. – 1973. – V. 75 (2). – P. 40–52.
136. WCED, 1987. Our common future. [The Brundtland Commission]. – London : Oxford Univ. Press (for The World Commission on Environment and Development). – 383 p.
137. Willen J. A model of Economic System – ecosystem Interaction / J. Willen // J. Environment and Planning. – 1973. – V. 15. – P. 35–44.

Стоимость доставки работы, в гривнах:

(при оплате в другой валюте, пересчет по курсу центрального банка на день оплаты)
50





Найти готовую работу


ЗАКАЗАТЬ

Обратная связь:


Связаться

Доставка любой диссертации из России и Украины



Ссылки:

Выполнение и продажа диссертаций, бесплатный каталог статей и авторефератов

Счетчики:

Besucherzahler
счетчик посещений

© 2006-2022. Все права защищены.
Выполнение уникальных качественных работ - от эссе и реферата до диссертации. Заказ готовых, сдававшихся ранее работ.