У нас уже 242733 рефератов, курсовых и дипломных работ
Заказать диплом, курсовую, диссертацию


Быстрый переход к готовым работам

Мнение посетителей:

Понравилось
Не понравилось





Книга жалоб
и предложений


 






Название ФОРМУВАННЯ СТРАТЕГІЇ КОМЕРЦІАЛІЗАЦІЇ ДЕРЖАВНИХ ПІДПРИЄМСТВ УКРАЇНИ
Количество страниц 196
ВУЗ КИЇВСЬКИЙ ПОЛІТЕХНІЧНИЙ ІНСТИТУТ
Год сдачи 2010
Содержание ЗМІСТ
ВСТУП 4
РОЗДІЛ 1. НАУКОВО-ТЕОРЕТИЧНІ ОСНОВИ ВИЗНАЧЕННЯ КОМЕРЦІАЛІЗАЦІЇ 10
1.1. СУТНІСТЬ ТА ВЗАЄМОЗВ’ЯЗОК КАТЕГОРІЙ “КОМЕРЦІЯ”, “КОМЕРЦІЙНІ ВІДНОСИНИ” І “КОМЕРЦІЙНА ДІЯЛЬНІСТЬ” 10
1.2. КОМЕРЦІЙНА ДІЯЛЬНІСТЬ ЯК СИСТЕМА: ЗМІСТ, СТРУКТУРА І МЕХАНІЗМ ВЗАЄМОДІЇ 21
1.3. УПРАВЛІННЯ І ОСОБЛИВОСТІ ОРГАНІЗАЦІЇ КОМЕРЦІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ НА ВИРОБНИЧОМУ ПІДПРИЄМСТВІ 33
1.4. СТРАТЕГІЯ КОМЕРЦІАЛІЗАЦІЇ ЯК РЕСТРУКТУРИЗАЦІЯ КОМЕРЦІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ПІДПРИЄМСТВА 48
ВИСНОВКИ ДО ПЕРШОГО РОЗДІЛУ 71
РОЗДІЛ 2. ОСОБЛИВОСТІ СТРАТЕГІЇ КОМЕРЦІАЛІЗАЦІЇ ДЕРЖАВНИХ ПІДПРИЄМСТВ 73
2.1. ОБҐРУНТУВАННЯ ДОЦІЛЬНОСТІ КОМЕРЦІАЛІЗАЦІЇ ДЕРЖАВНИХ ПІДПРИЄМСТВ 73
2.2. СВІТОВИЙ ДОСВІД ВПРОВАДЖЕННЯ СТРАТЕГІЇ КОМЕРЦІАЛІЗАЦІЇ 102
2.3. АНАЛІЗ ПРОЦЕСІВ КОМЕРЦІАЛІЗАЦІЇ ДЕРЖАВНИХ ПІДПРИЄМСТВ В УКРАЇНІ 118
2.4. МЕТОДИКА ОЦІНКИ ЕФЕКТИВНОСТІ СТРАТЕГІЇ КОМЕРЦІАЛІЗАЦІЇ ПІДПРИЄМСТВ ДЕРЖАВНОГО ПРОМИСЛОВОГО КОМПЛЕКСУ 131
ВИСНОВКИ ДО ДРУГОГО РОЗДІЛУ 149
РОЗДІЛ 3. ФОРМУВАННЯ СТРАТЕГІЇ КОМЕРЦІАЛІЗАЦІЇ ПІДПРИЄМСТВ ДЕРЖАВНОГО СЕКТОРА 151
3.1. УДОСКОНАЛЕННЯ МЕХАНІЗМУ ФОРМУВАННЯ І РЕАЛІЗАЦІЇ СТРАТЕГІЇ КОМЕРЦІАЛІЗАЦІЇ ПІДПРИЄМСТВ ДЕРЖАВНОГО СЕКТОРА 151
3.2. ФОРМУВАННЯ СИСТЕМИ УПРАВЛІННЯ ПОРТФЕЛЕМ ДЕРЖАВНИХ ЗАМОВЛЕНЬ 163
3.3. МОДЕЛЮВАННЯ КОМЕРЦІЙНИХ ОПЕРАЦІЙ ВИКОНАННЯ ДЕРЖАВНИХ ЗАМОВЛЕНЬ І ВИЗНАЧЕННЯ ЇХ ЕФЕКТИВНОСТІ 169
ВИСНОВКИ ДО ТРЕТЬОГО РОЗДІЛУ 174
ВИСНОВКИ 176
ДОДАТКИ 179
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ 185


ВСТУП
Актуальність теми. Фундаментальні перетворення в економічній і політичній сферах життя українського суспільства з усією визначеністю ставлять питання про нагальність переоцінки ролі та місця докорінної реорганізації комерційних відносин як складової структурної політики в теорії державного регулювання економіки. Невідповідність підприємницького потенціалу державних підприємств результатам фактичної діяльності, їх збитковість, неефективність системи комерційної діяльності, низька конкурентоспроможність продукції та продуктивність праці, а також недосконалість існуючих моделей розвитку державного сектора економіки потребує розробки та впровадження нових форм господарювання.
Вирішення цих проблем можливо здійснити через формування ефективної стратегії та удосконалення механізму комерціалізації, метою якої є реструктуризація систем комерційної і управлінської діяльності державних підприємств, забезпечення раціонального використання їх потенціалу, швидка адаптація до ринкових умов функціонування, зростання результативних показників їх діяльності і на цій основі – поповнення державного бюджету, реалізація макроекономічних завдань та забезпечення економічної стабільності держави.
Істотний внесок у вирішення проблем ефективного управління, реформування та реструктуризацію підприємств державного сектора економіки зробили вітчизняні і зарубіжні вчені: О. Алимов, І. Алкімова, А. Бандурін, П. Бєлєнький, Н. Внукова, І. Галиця, В. Геєць, А. Гриценко, Ю. Гришан, М. Гунтер, В. Дементьєв, С. Довбня, С. Єрохін, В. Ємченко, І. Жадан, М. Жук, Г. Заболотний, М. Камишанська, Р. Клапгам, І. Лазня, В. Логвиненко, А. Мельник, Н. Мельничук, В. Михальський, Дж. Е. Стігліц, С. Покропивний, В. Тарасевич, Ю. Тараторін, В. Федоренко, М. Чечетов, А. Шегда та ін.. Не зважаючи на наявність значного теоретичного надбання, недостатньо уваги приділяється комплексному дослідженню питань комерціалізації державних підприємств, немає однозначності у визначенні концептуальних засад формування стратегії, неструктуровані та нерозвинені її форми і механізм реалізації. Методологічна та практична значущість вирішення цієї проблеми зумовили вибір теми дисертації, мету та завдання дослідження.
Зв’язок дисертації з науковими програмами, темами. Дисертаційна робота виконувалась у відповідності з планами науково-дослідницьких та науково-методичних робіт кафедри теоретичної і прикладної економіки факультету менеджменту і маркетингу НТУУ “КПІ” в рамках проекту Міністерства освіти і науки України № 13.3/0032.628 “Цінова і податкова політика розвитку в Україні та механізми її реалізації (розділ “Економічні механізми підтримки базових галузей господарства України”), науково-дослідних робіт „Фінансово-податковий механізм забезпечення конкурентоспроможності товарних ринків в умовах структурно-інноваційних перетворень в Україні” та наукового проекту “Комплексний аналіз, оцінка розвитку, імітаційна модель поведінки суб’єктів малого бізнесу” (тема № 2766 фундаментальні дослідження, № держреєстрації 0104U000847, код КПКВ 2201020).
Мета і завдання дослідження. Мета дисертаційної роботи полягає в теоретичному обґрунтуванні і методичному забезпечені формування стратегії комерціалізації державних підприємств України та удосконаленні організаційно-економічного механізму комерціалізації.
Для досягнення цієї мети в роботі були поставлені і вирішені такі завдання:
• на основі теоретичного аналізу визначити та узагальнити сутність поняття “комерціалізація” як перетвореної форми реструктуризації;
• дослідити характерні ознаки економічних змін структури системи комерційної діяльності державних підприємств;
• проаналізувати особливості формування стратегії комерціалізації підприємств державного сектора в Україні і світі;
• розробити методичне забезпечення інтегрального аналізу комерціалізації державних підприємств;
• оцінити ефективність стратегії комерціалізаційних заходів підприємств державного сектора;
• розробити шляхи вдосконалення організаційно-економічного механізму формування і реалізації стратегії комерціалізації державних підприємств;
• обґрунтувати систему управління портфелем державних замовлень.
Об’єктом дослідження є процеси комерціалізації державних підприємств як перетвореної форми реструктуризації.
Предмет дослідження – сукупність економічних відносин щодо формування і реалізації стратегії комерціалізації державних підприємств.
Методи дослідження. Теоретичною і методологічною основою дисертаційного дослідження становили наукові праці вітчизняних і зарубіжних учених і спеціалістів, публікації в періодичних виданнях з питань управління і організації комерційної діяльності, реструктуризації, реформування, приватизації та комерціалізації державного сектора. Нормативно-інформаційною базою дослідження були законодавчі акти України, аналітичні і статистичні матеріали Держкомстату України, Фонду Державного майна, а також нормативно-правові акти Польщі і Росії.
Для вирішення поставлених завдань використано такі методи: аналіз і синтез, історичний та логічний підходи – при вивченні теоретичних основ змісту і сутності поняття “комерціалізація”; системний аналіз – при дослідженні структурних елементів комерційної діяльності, класифікації – при визначенні типології та узагальненні уніфікованих видів реструктуризації, статистико-економічний і порівняльний – при аналізі сучасного стану державних підприємств, абстрактно-логічний – при теоретичному узагальненні і формуванні висновків; монографічний, розрахунково-конструктивний та економіко-математичного моделювання – при формуванні системи концептуальних положень і заходів стратегії комерціалізації державних підприємств.
Наукова новизна отриманих результатів дисертаційного дослідження полягає у вирішенні актуальної задачі теоретико-методологічного обґрунтування наукових засад впровадження заходів комерціалізації підприємств державного сектора економіки:
вперше:
• обґрунтовано економічну сутність та зміст поняття “комерціалізація” як стратегічну реструктуризацію системи комерційних відносин;
• розроблено методи визначення ефективності стратегії комерціалізації підприємств державного промислового комплексу з метою виявлення перспектив їх розвитку шляхом застосування оцінки рівня комерціалізованості та інтегрального коефіцієнта економічного ефекту комерціалізації;
• запропоновано модель оцінки ефективності комерційних операцій підприємства з виконання державного замовлення;
удосконалено:
• зміст структурних елементів системи комерційної діяльності на виробничому підприємстві та їх взаємозв’язки;
• методичне забезпечення формування системи управління портфелем державних замовлень шляхом врахування оцінки ефективності комерційних операцій;
дістали подальшого розвитку:
• визначення поняття комерційної діяльності, під яким слід розуміти сукупність економічних відносин, що виникають між учасниками просування товарів від виробництва до споживання з метою отримання максимального прибутку на засадах організації та управління торгово-оперативними процесами, пов’язаними з актом купівлі-продажу;
• формування організаційно-економічного механізму: запропоновано новий зміст його етапів з урахуванням стратегічного підходу та визначені передумови його використання.
Практичне значення одержаних результатів полягає в тому, що теоретичні положення дисертації доведені до рівня конкретних положень і пропозицій щодо формування стратегії комерціалізації підприємств державного сектора і удосконалення організаційно-економічного механізму, які зумовлені необхідністю адаптації підприємств до мінливих ринкових умов господарювання.
Наукові розробки, одержані в результаті виконаного дослідження, були використані в діяльності Міністерства промислової політики України (акт впровадження № 01/2-1-1087 від 25.10.2006). Запропоновані в дисертації висновки та пропозиції щодо удосконалення організаційно-економічного механізму комерціалізації були використані при підготовці аналітичних матеріалів для Кабінету Міністрів України, що підтверджено довідкою про впровадження Секретаріату КМУ. Окремі рекомендації знайшли практичне застосування при розробці економічних програм діяльності підприємства ВАТ “ЧеЗаРа” м. Чернігів (акт впровадження № 05/1-2374 від 05 грудня 2006р.) та Державного підприємства “НВКГ “ЗОРЯ”-“МАШПРОЕКТ” м. Миколаїв (акт впровадження № 68/4 від 23 січня 2008р.).
Апробація результатів дослідження. Основні положення дисертаційної роботи були розглянуті та схвалені на: Всеукраїнській науково-практичній конференції “Сучасні проблеми економіки підприємства” (м. Дніпропетровськ, 2003р.); ІІ Всеукраїнській науково-практичній конференції “Економіка підприємств: проблеми теорії і практики” (м. Дніпропетровськ, 2004р.); Міжнародній науково-практичній конференції “Дні науки 2005” (м. Дніпропетровськ, 2005р.); Міжнародній науково-практичній конференції “Розвиток економіки в трансформаційний період: глобальний та національний аспекти” (м. Запоріжжя, 2005р.) всеукраїнській науково-практичній конференції “Управління організаційно-технічними та фінансово-економічними змінами на промислових підприємствах” (м. Київ, 2006р.), ІІІ Всеукраїнській науково-практичній конференції “Розвиток фінансової системи України в умовах ринкових трансформацій” (м. Вінниця, 2006р.), Міжвузівській науково-практичній конференції “Актуальні проблеми теорії і практики менеджменту в умовах трансформації економіки” (м. Рівне 2006).
Особистий внесок здобувача. Дисертаційне дослідження є самостійно виконаною науковою працею, в якій викладено авторський підхід до розв’язання наукової задачі щодо формування стратегії комерціалізації державних підприємств. Публікації автора відображають основні положення виконаного дослідження.
Публікації. Основні положення дисертаційної роботи опубліковані в 11 наукових працях, в т.ч. у 4 статтях в наукових фахових виданнях, матеріалах 4 наукових конференцій та у 3 інших наукових виданнях. Загальний обсяг публікацій становить 3,2 д.а.
Обсяг і структура дисертації. Дисертація складається з вступу, трьох розділів, висновків викладених на 3 сторінках, списку використаних джерел з 138 найменування на 13 сторінках, 14 таблиць на 20 сторінках та 14 рисунків на 14 сторінках. Повний обсяг дисертації складає 196 сторінки машинописного тексту.

Список литературы ВИСНОВКИ
Основним результатом проведених наукових досліджень є розроблення пропозицій, спрямованих на вирішення важливої науково-практичної проблеми сучасної економіки України – формування стратегії комерціалізації державних підприємств і удосконалення організаційно-економічного механізму комерціалізації. На основі проведених досліджень можна сформулювати ряд висновків і пропозицій:
1. На основі проведеного аналізу сформульовано авторське визначення поняття комерціалізації як перетвореної форми реструктуризації, під яким слід розуміти стратегічну реструктуризацію системи комерційних відносин, що виникають між учасниками виробництва, розподілу, обміну та споживання з метою отримання максимального прибутку на засадах організації та управління торгово-оперативними процесами, пов’язаними з актом купівлі-продажу.
2. Теоретично обґрунтовано, що система комерційних відносин – це не тільки самостійна функція виробничого підприємства, а також і інтегруючий елемент всієї системи господарювання, який формує сукупність внутрішньосистемних і зовнішніх господарських зв’язків; забезпечує налагодженість і чітке функціонування організаційно-виробничого механізму; сприяє реалізації основних цілей і завдань підприємства.
3. В зв’язку з проведеним порівняльним аналізом трансформаційних реформ державних підприємств в Україні і світі, встановлено, що всупереч первісним очікуванням реформаторів приватизація державних підприємств не призводить до автоматичного підвищення їхньої економічної ефективності, і тому доцільно для забезпечення адаптації державного сектора економіки до мінливого ринкового середовища застосовувати заходи комерціалізації, які необхідно супроводжувати інституціональною трансформацією й ефективною державною політикою, спрямованими на створення рушійного механізму ринкової економіки. Комерціалізація в Україні була ототожнена з корпоратизацією і акціонуванням державних підприємств. Даною формою не було передбачено надання керівництву підприємств широкої господарської самостійності для розвитку комерційних відносин в повному обсязі, як того вимагає ринкова система.
4. З метою виявлення перспектив підприємств державного промислового комплексу їх розвитку розроблено методи визначення ефективності стратегії комерціалізації шляхом застосування оцінки рівня комерціалізованості та інтегрального коефіцієнта економічного ефекту комерціалізації
5. Процес формування стратегії комерціалізації державних підприємств запропоновано здійснювати за етапами: системний аналіз можливих варіантів комерціалізації і створення на його основі єдиної інформаційно-математичної бази, визначення стратегії розвитку промисловості й методів управління, визначення напрямків і перспектив комерціалізації державних підприємств промислового комплексу і структурної трансформації галузей промисловості в цілому, розробка комплексу імітаційно-моделюючих програм і оцінка проектів за критерієм «ефективність – витрати – час», формування проекту державної програми комерціалізації промислового комплексу, раціоналізація галузевої структури державного комплексу промисловості, розробка методичного забезпечення реалізації стратегії комерціалізації, удосконалення механізму впровадження заходів комерціалізації.
6. На підставі наукових економічних підходів до розуміння комерціалізації державних промислових підприємств, а також методів комплексного аналізу господарської діяльності, портфелю державних замовлень та структурного аналізу, що застосовувалися для дослідження економічних змін у процесі комерціалізації, вдосконалено організаційно-економічний механізм і тактика впровадження заходів реструктуризації комерційної системи державного промислового підприємства шляхом таких процедур: формування єдиної інформаційно-математичної бази, на основі якої здійснюється проведення прогнозно-програмних досліджень, постановка мети і завдання, проведення аналізу структури комерційної системи, визначення перспектив залучення державних замовлень, розвитку продукту стратегічного призначення і підприємства, формування виробничої програми і планування та оцінка ефективності комерційних операцій по виконанню державних замовлень.
7. В результаті аналізу підходів до розробки стратегії комерціалізації обґрунтовано методику управління портфелем державних замовлень і моделі визначення оцінки ефективності комерційних операцій виконання державного замовлення, критеріями якої є внутрішня норма рентабельності.


СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ
1. Осипова Л. В. Основы коммерческой деятельности: учеб. для студ. вузов, обучающихся по экон. спец. / Л. В. Осипова, И. М. Синяева. – [2-е изд., перераб. и доп]. – М.: ООО "Издательство ЮНИТИ-ДАНА", 2000. – 624 с.
2. Абчук В. А. Коммерция / В. А. Абчук. –СПб.: Михайлов, 2000. – 474 с.
3. Комерційна діяльність на ринку товарів та послуг: підруч. для студ. вузів/ В. В. Апопій, С. Г. Бабенко, Я. А. Гончарук. та ін. –Львів, 2001. – 449 с.
4. Коммерческая терминология: словарь: В помощь студентам и аспирантам фак. коммерции и менджмента МГУК. / [Сост. Сергеев В. С.]. –М.: Моск. гос. ун-т коммерции, 1996. – 48 с.
5. Єрмошенко М. М. Комерційна діяльність посередницьких організацій: навч. посіб. / М. М. Єрмошенко.– К., Нац. акад. упр., 2003. – 344 с.
6. Петров В М. Основи комерційної діяльності: навч. посіб. / В. М. Петров. –Х., Харк. держ. аграр. ун-т ім. В.В.Докучаєва, 2001. – 223 с.
7. Германчук А. М. Оцінка конкурентних позицій підприємств в комерційній діяльності / А. М. Германчук // Торгівля і ринок України. – Донецьк: ДонДУЕТ, 1999. – Т.1, Випуск 8. – С. 232 – 241.
8. Віхров О. П. Правове регулювання господарських відносин в окремих галузях економіки / О. П. Віхров. – Чернігів: Черніг. обереги, 2003. – 172 с.
9. Петров И. В. Коммерческое право: учебник. / И. В. Петров. – СПб.: Изд-во Михайлова В. А., 2001. – 656 с.
10. Якушев А. В. Коммерческое право: конспект лекций./ А. В. Якушев. – М.: Приор-издат, 2004. – 192 с.
11. Дойников И. В. Предпринимательское право: учеб. пособие для юрид. и экон. Вузов / И. В. Дойников. – М.: ПРИОР, 1998. – 367 с.
12. Манько А. В. Коммерция: Учеб.-метод. пособие. / А. В. Манько. – М.: Финансы и статистика, 2002. – 251 с.
13. Аванесов Ю. А. Основы коммерции: учеб.-метод. пособие. / Ю. А. Аванесов. – М., 1995. – 520 с.
14. Академия рынка: маркетинг / [Арман Дайан, Фернан Букерель, Робер Ланкар и др.]; пер. с фр.; под ред. А. Г. Худокормова – М.: Экономика, 1993. – 57 с.
15. Комерційна діяльність підприємств на товарному ринку / [Башнянин Г. І., Лазур П. Ю., Носов О. Ю. та ін.] – Л.: Вид-во ЛКА, 2003. – 157 с.
16. Єрмошенко М. М., Комерційна діяльність малих підприємств / М. М. Єрмошенко, О. А. Стороженко. – К.: НАУ, 2003. – 146 с.
17. Боярова Л. Г. Російсько-український словник сучасних банківських, фінансово-кредитних та комерційних термінів / Л. Г. Боярова, О. П. Корж.– Х.: Основа, 1997. – 254 с.
18. Германчук А. М. Дослідження інформаційного забезпечення комерційної діяльності / А. М. Германчук // Торгівля і ринок України. – Донецьк: ДДКІ, 1998. – Випуск 7. – С. 216 – 221.
19. Економіка підприємства: підручник / під ред. С. Ф. Покропивного. – К.: Київ. нац. екон. ун-т., 2001. – 457 с.
20. Коммерческая деятельность производственных предприятий (фирм) / [Новиков О. А., Бахарев В. О., Уваров С. А. та ін.] – СПб., 1999. – 416 с.
21. Половцева Ф. П. Коммерческая деятельность / Ф. П. Половцеві. – М.: ИНФРА-М, 2003. – 247 с.
22. Панкратов Ф. Г. Комерційна справа / Ф. Г. Панкратов, Т. К. Серьогіна; пер. з рос.. – Рівне: Видавнича агенція "Вертекс", 2001. – 352 с.
23. Германчук А. М. Удосконалення комерційної діяльності в умовах переходу до ринку / А. М. Германчук // Торгівля і ринок України. – Донецьк: ДДКІ, 1995. – С. 20 – 21.
24. Виноградська А. М. Комерційна діяльність торговельного підприємства / А. М. Виноградська. – К.: КНТЕУ, 2005. – 280 с.
25. Воробйов Б. З. Основи комерційної діяльності: навч. посіб. / Б. З. Воробйов, Е. М. Локтєв, Ю. І. Плетень. – [пер. 2-го рос. вид.]. – К.: Видавництво Європейського університету, 2004. – 388 с.
26. Жук М. В. Комерційні відносини України: підручник для студ. вищ. навч. закладів / М. В. Жук. – Чернівці: Рута, 2002. – 571 с.
27. Мілаш В. С. Підприємницький (комерційний) договір: поняття та правові особливості. / В. С. Мілаш. – Полтава: АСМІ, 2004. – 148 с.
28. Москвітіна Т. Д. Комерційні зв'язки торговельного підприємства / Т. Д. Москвітіна, В. В. Черепов. – К.: КНТЕУ, 2002. – 126 с.
29. Гиссин В. И. Производственно-коммерческая организация службы качества на предприятии / В. И. Гиссин.– СПб.: Издательство СПбГУЭФ, 2001. – 19 с.
30. Афанасьєв М. В. Стратегія підприємства / М. В. Афанасьєв, Г. О. Селезньова. – Х.: ВД «Інжек», 2007. – 269 с.
31. Елагин Ю. А. Технология и коммерческая деятельность / Ю. А. Елагин, Т. И. Николаева. – Екатеринбург: Издательство Уральского гос. экон. ун-та, 2000. – 202 с.
32. Hisrich R. D. Entrepreneuship / Hisrich R. D., Peters M. P.– NY, Richard D.Irwin Inc., 1989. – 574 p.
33. Реструктуризація підприємства: навч. посіб. для вищ. навч. закл. / [Заболотний В. М., Батенко Л. П., Білошапка В. А. та ін.]; під ред. В. М. Заболотного.– К.: Міленіум, 2001. – 439 с.
34. Соціальні аспекти реструктуризації підприємств: наук. доп. / [Амоша О. І., Новікова О. Ф., Новак І. М. та ін.].– Донецьк: Інститут економіки промисловості НАН України, 1999.
Ч. 2: Стан, проблеми та шляхи вирішення – 1999. – 63 c.
35. Економічні та соціальні напрями комплексної реструктуризації промисловості України: [наук. доп. / наук. ред. Лукінов І. І.]. – Донецьк: Інститут економіки промисловості НАН України, 1998. – 144 с.
36. Стратегический анализ технической реструктуризации предприятия / [Балукова В. А., Залищевский Г. Д., Колесов М. Л. та ін.].– СПб.: СПбГИЭУ, 2001. – 174 с.
37. Довбня С. Б. Методические основы и направления реструктуризации предприятий в промышленности / С. Б. Довбня. – Д.: Наука и образование, 2002. – 311 с.
38. Стратегічна реструктуризація підприємств / [Заболотний Г. М., Коровій В. В., Мартинюк П. С., Ступницький А. М.]. – Вінниця: Книга-Вега, 2003. – 304 с.
39. Гюнтер М. Практикоорієнтована сучасна концепція управління державним сектором / М. Гюнтер // Актуальні проблеми міжнародних відносин. – 2000. – Вип. 16, Ч. І. – С. 165 – 172.
40. Афонін А. С. Технологія реструктуризації підприємства / А. С. Афонін, В. П. Нестерчук.– К.: Видавництво Європейського ун-ту, 2001. – 72 с.
41. Постанова Президії ВРУ “Про комерціалізацію державних підприємств” [Електронний ресурс]. – Режим доступу:
http://uazakon.com/document/tpart14/isx14499.htm.
42. Інформаційний портал Верховної Ради України: Законодавча база України [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://zakon1.rada.gov.ua.
43. Методичні рекомендації щодо здійснення реструктуризації державних підприємств // Бизнес. Бухгалтерия. – 1999. – №15. – С. 47 – 50. – (Нормативний документ Мінекономіки України. Наказ №9 від 23.01.98р.).
44. Брусніцин Д. Є. Організаційно-економічний механізм реструктуризації підприємства / Д. Є. Брусніцин // Держава та регіони. Серія: Економіка і підприємництво. – 2004. – № 2. – С. 28 – 30.
45. Алымов В. А. Обобщение опыта зарубежных стран по реструктуризации угольной промышленности / В. А. Алимов, Л. Н. Гарбузенко, Н. Н. Богатыренко. – Донецк: Институт экономики промышленности НАН Украины; 1998. – 23 с.
46. Аистова М. Д. Реструктуризация предприятий: вопросы управления: стратегии, координация структурных параметров, снижение сопротивления преобразованиям / М. Д. Аистова. – М.: Альпина Паблишер, 2002. – 287 с.
47. Гришан Ю. П. Державне регулювання діяльності підприємств у післяприватизаційний період / Ю. П. Гришан // Економіка України. – 2000. – №11. – С. 14 – 21.
48. Бандурин А. В. Проблемы управления корпоративной собственностью / А. В. Бандурин, С. А. Дроздов, С. Н. Кушаков. – М.: БУКВИЦА, 2000. – 160 с.
49. Гришан Ю. П. Концептуальні засади управління державними корпоративними правами / Ю. П., Гришан, О. Г. Мендрул // Державний інформаційний бюлетень про приватизацію. – 2001. – №4. – С. 44 – 48.
50. Друкер Питер Ф. Энциклопедия менеджмента: Весь Питер Друкер в одной книге:лучшие работы по менеджменту, написанные за 60 лет / Питер Ф. Друкер; [пер. с англ. О. Л. Пелявский]. – М.; СПб.; К.: Издательский дом "Вильямс", 2004. – 421 с.
51. Астраханцева И. А. Финансовая реструктуризация несостоятельных предприятий как стратегия оздоровления в процессе антикризисного управления / И. А. Астраханцева; под ред. Г. М. Подкантер. – М.: ФИНЭКО, 2001. – 118 с.
52. Камишанська М. Управління державними корпоративними правами: досвід організації та проблеми використання / М. Камишанська // Торгівля і ринок України. – Донецк, 2002. – №13. – С. 75 – 83.
53. Чечетов М. Управління державними корпоративними правами у контексті економічної стратегії держави / М. Чечетов, И. Жадан // Економіка України. – 2003. – №8. – С. 4 – 11.
54. Федосов В. Фінансова реструктуризація в Україні: проблеми і напрями / В. Федосов, В. Опарін, С. Льовочкін; наук. ред. В. Федосов. – К.: КНЕУ, 2002. – 387 с.
55. Галиця І. О. Державні підприємства та стабілізація їх діяльності в умовах ринку / І. О. Галиця // Ринок та державне регулювання у перехідній економіці України: зб. наук. праць. – К., 2001. – С. 15 – 21.
56. Закон України “Про приватизацію державного майна” / Верховна Рада України. – Офіц. вид. – К.: Парлам. вид-во, 1997. – 32 с.
57. Експрес-випуски Держкомстату України [Електронний ресурс]: Електрон. інформ. бюл. – Режим доступу: http://www.ukrstat.gov.ua.
58. Нормативно-правове забезпечення процесу реструктуризації українських підприємств: зб. нормат. док. / Міжнародний центр приватизації, інвестицій та менеджменту. – К.: 1999. – 136 с.
59. Прохорова В. В. Значение реструктуризации в современных условиях / В. В. Прохорова // Сучасні проблеми розвитку виробництва: зб. матер. ІV наук.-практ. конф.: тези доп. – Х., Модель Всесвіту, 2000.― С. 249 – 251.
60. Економіко-правові проблеми реструктуризації підприємств гірничо- металургійного комплексу України: наук.-практ. рекомендації / [Т. В. Філіпченко, І. П. Подмаркова, Н. І. Новікова та ін.]. – Донецьк; Севастополь: Вебер, 2003. – 215 с.
61. Сологуб С. М. Про практичні аспекти реструктуризації державних підприємств України / С. М. Сологуб // Телекомунікації України: економіка, менеджмент і право: наук.-практ. конф.: тези доп. – Одеса: Одеська національна академія звязку ім. Попова, 2002. – С. 89 – 94.
62. Холмянський Я. Д. Наукові основи державного управління процесом реструктуризації вугільної промисловості / Я. Д. Холмянський. – Донецьк: 2001. – 296 с.
63. Тараторін Ю. М. Реструктуризація господарських товариств, створених у процесі корпоратизації та приватизації державного майна / Ю. М. Тараторін, Т. Р. Шуберт // Економіка і держава. – 2004. – №1. – С. 34 – 41.
64. Волостнов Н. С. Государственное предприятие в рыночной экономике / Н. С. Волостнов. – М.: Экономика, 2004. – 302 с.
65. Федоренко В. Г. Інвестиційні аспекти діяльності стратегічно важливих підприємств / В. Г. Федоренко, О. Ю. Рудченко // Економіка і держава. – 2003. – №11. – С. 12 – 14.
66. Мельник А. Ф. Державне регулювання економіки перехідного періоду / А. Ф. Мельник. – Тернопіль: Збруч, 1995. – 180 с.
67. Чернявська Є. І. Реструктуризація підприємства в умовах трансформаційної економіки / Є. І. Чернявська. – Луганськ, 2004. – 264 с.
68. Саврук О. Й. Реструктуризація виробництва: засади, передумови, напрями / О. Й. Саврук. – К.: Знання, 1999. – 45 с.
69. Закон України “Про поставки продукції для державних потреб” [Електронний ресурс] / Верховна Рада України. – Режим доступу: http://www.goszakupki.com.ua/zakoni/1/4.htm.
70. Мельник Л. Ю Держава і власність / Л. Ю. Мельник, М. Х. Корецький. – Д.: Всеукр. держ. багатопроф. вид-во «Січ», 2002. – 409 с.
71. Alchian A. The property rights paradigm / Alchian A., Demsetz H. // Journal of Economic History. – 1973. – №. 33. – March. – P. 16 – 27.
72. Ставровський Є. Про формування державного сектора економіки / Є. Ставровський //Економіка України. – 1999. – №7. – С. 12 – 19.
73. Стігліц Джозеф Е. Економіка державного сектора / Джозеф Е. Стігліц / [пер. з англ. А. Олійник, Р. Скільський]. – К.: Основи, 1998. – С. 225 – 265.
74. Білик М. Д. Фінансові результати підприємств державного сектору економіки в умовах планування / М. Д. Білик // Фінанси України. – 2006. – № 9. – C. 128 – 143.
75. Канцуров О. О. Удосконалення методології оцінки ефективності управління підприємствами державного сектору економіки / О. О. Канцуров, О. С. Білоусова // Фінанси України. – 2006. – № 9. – C. 143 – 152.
76. Мізерна Т. Про реструктуризацію підприємств / Т. Мізерна // Економіка України. – 1999. – № 2. – С. 86 – 89.
77. Терещенко О. Державне сприяння реструктуризації та санації підприємств / О. Терещенко // Економіка України. – 1998. – № 2. – С. 27– 32.
78. Шкільняк М. М. Реструктуризація, санація акціонерних товариств, як метод виходу їх з кризового стану / М. М. Шкільняк. – Тернопіль, 1998. – 33 с.
79. Албегова И. М. Государственная экономическая политика: опыт перехода к рынку / И. М. Албегова, Р. Г. Емцов, А. В. Холопов; Под ред. А. В. Сидоровича. – М.: Дело и Сервис, 1998. – 319 с.
80. Закон України "Про власність" / Верховна Рада України. – офіц. вид. – К.: Парламентське вид-во, 1998. – 24 с.
81. Лібанова Е. "Чорна діра", що засмоктує Україну / Е. Ліванова // Політика і час. – 1999. – №3. – С. 60 – 65.
82. Ickes В. Entry Without Exit: Economic Selection under Socialism / Ickes В., Ryterman R // Working Materials / The World Bank. – 1993. – August. – Р. 15 – 28.
83. Долгопятова Т. Г. Государственные предприятия в переходный период: изменение организационно-хозяйственных структур / Т. Г. Долгопятова // Экономика и организации промышленного производства. – 1994. – № 3. – С. 49 – 59.
84. Логвиненко В. К. Роздержавлення та приватизація як важливі умови становлення ринкових відносин / В. К. Логвиненко, І. В. Лазня. – К., 1995. – 27 с.
85. Joskow P. Privatization in Russia: What Should Be a Firm? / P. Joskow. – Cambridge, Mass., 1994. – 237 p.
86. Мельничук Н. В. Роздержавлення та приватизація: навч. посіб. для студ. спец. 7.050106 / Н. В. Мельничук. – Рівне: РДТУ, 1998. – 204 с.
87. Агужен Г. А. Приватизация: диалектика противоречий и пути решения / Г. А. Агужен, И. П. Булеев. – Донецк, 1994. – 46 с.
88. Blommestein H. Transformation of planned economies: Propety rights reform and macroeconomics, stability / Blommestein H., Marrese M. – Paris: organization for economic cooperation and development, 1991. – 128 p.
89. Правові аспекти приватизації в Україні: [у 2 т.] / [Демченко С. Ф., Захарченко Т. Г., Підгайний А. П. та ін.]; під заг. ред. Ю. І. Єханурова. – К.: Руська Правда, 1996.
Т. 1. Збірник законодавства з питань приватизації. – 1996. – 544 с.
90. Державне регулювання економіки: підруч. для студ. ек. спец. / під ред. І. Р. Михасюка. – Л.: НВФ "Українські технології", 1999. – 640 с.
91. Державне регулювання економіки України: методологія, напрями, тенденції, проблеми / під ред. М. М. Якубовський. – К., НДЕІ Мінекономіки України, 2005. – 410 с.
92. Державна програма приватизації майна державних підприємств // Відомості Верховної Ради України. – 1992. – № 38. – С. 567 – 581.
93. Геєць В. Майбутнє твоє, Україно / В. Геєць // Політика і час. – 2001. – № 5. – С. 35.
94. Приватизация в Великобритании: социально-экономический и политический анализ / под ред. В. А. Виноградова. – М.: ИНИОН РАН, 2000. – 299 с.
95. Мартин Б. Приватизация в бывших коммунистических странах / Б.Мартин. – К., 1996. – 19 с.
96. Приватизация государственных схем в Венгрии и Польше / под ред. Элейн Фульц. – Женева: МОТ, 2002. – 232 с.
97. Давимука С. Теоретико-методологічні аспекти приватизації і механізми її реалізації в Україні / С. Давимука. – Л., 1998. – 399 с.
98. Ларцев В. С. Краткий очерк истории приватизации в Украине / В. С. Ларцев, Г. Н. Ключиков. – К.: Полиграф-Информ, 2001. – 352с .
99. Теплиць І. Л. Акціонування як сучасна форма приватизації підприємств промисловості / І. Л. Теплиць. – О.: Інститут проблем ринку та економіко-екологічних досліджень НАН України, 2001. – 169 с.
100. Камишанська М. О. Державна власність на сучасному етапі розвитку економіки України / М. О. Камишанська – Донецьк: Інститут економіки промисловості НАН України, 2003. – 144 с.
101. Концепція державної промислової політики / Центр політико-правових реформ; Центр розвитку українського законодавства. – К., 2003. – 156 с.
102. Дубовик С. Ф. Державне управління вугільною промисловістю незалежної України: втрати та здобутки / Українська академія держ. управління при Президентові України; Центр досліджень адміністративної реформи. – К.: Видавництво УАДУ, 2001. – 120 с.
103. Макогон Ю. В. Национализация и приватизация предприятий (опыт Франции для Украины) / Ю. В. Макогон, В. И. Ляшенко. – Донецк: ООО "Юго-Восток, ЛТД", 2005. – 460 с.
104. Про комерціалізацію державної торгівлі і громадського харчування: указ Президента України № 70 від 31 січня 1992 року[ Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://uapravo.net/data/base61/ukr61666.htm
105. Статистичний щорічник України за 2001 рік / Держкомстат України; під ред. О. Г.Осауленка; відп. за вип. В. А. Головко. – К.: Техніка, 2002. – 648 с.
106. Статистичний щорічник України за 2002 рік / Держкомстат України; під ред. О. Г. Осауленка; відп. за вип. В. А. Головко. – К.: Техніка, 2003. – 684 с.
107. Статистичний щорічник України за 2003 рік / Держкомстат України; під ред. О. Г. Осауленка; відп. за вип. В. А. Головко. – К.: ДКСУ, 2004. – 632 с.
108. Статистичний щорічник України за 2004 рік / Держкомстат України; під ред. О. Г. Осауленка; відп. за вип. В. А. Головко. – К.: ДКСУ, 2005. – 658 с.
109. Статистичний щорічник України за 2005 рік / Держкомстат України; під ред. О. Г. Осауленка; відп. за вип. В. А. Головко. – К.: ДКСУ, 2006. – 692 с.
110. Герасимчук Н. Тенденции развития промышленности Украины на современном этапе / Н. Герасимчук // Экономика Украины. – 2002. – №3 – С. 24 – 28.
111. Про комерціалізацію державних підприємств: постанова Президії Верховної Ради України N 2158-XII від 2 березня 1992р. / Верховної Ради України [ Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://uazakon.com/document/tpart14/isx14499.htm.
112. Поважный С Ф. Современное состояние корпорации и приватизации в Украине / С. Ф. Поважный. – Донецк: Институт экономики промышленности НАН Украины 1995. – 23 с.
113. Клапгам Рональд. Власність і ринкова економіка / Рональд Клапгам; [ пер. з нім. І. Невмержицького]. – К.: Заповіт, 1996. – 48 с.
114. Румянцев С. Приватизація 2003 – 2008: погляд фахівців / C. Румянцев // Бюлетень Цінні папери України. – 2002. – 12 грудня. – С. 10 – 18.
115. Марущак В. Державне управління: планування і ринок / В. Марущак. – К.: Вид-во УАДУ, 1998. – 167 с.
116. Державне управління і менеджмент: навч. посібник / [Одінцова Г. С., Мостовий Г. І., Амосов О. Ю. та ін.]; під заг. ред. Г. С. Одінцова. – Х.: УАДУ, 2002. – 492 с.
117. Коломойцев В. Е. Аналітична оцінка процесу реформування форм власності в Україні / В. Е. Коломойцев. – Луганськ: Вид-во Східноукр. держ. ун-та, 1997. – 32 с.
118. Гончаров Ю. Про формування промислової політики країн Співдружності / Ю. Гончаров, Ю. Долгоруков, А. Бондаренко // Економіка України. – 1999. – №3. – С.31 – 37.
119. Павленко Ф. Тенденції структурних змін і промислова політика країн Співдружності / Ф. Павленко, В. Новицький // Економіка України. – 1998. – №4. – С. 78 – 85.
120. Лукінов І. Інвестиційна політика в стабільному економічному розвитку / І. Лукінов // Економіка України. – 1999. – № 10. – С. 4 – 10.
121. Яковенко Л. Теоретичні аспекти промислової політики / Л. Яковенко // Економіка України. – 1999. – № 10. – С. 45 – 50.
122. Фінансовий облік та аналіз комерційної діяльності підприємств: навч. посібник / [Рудницький В. С., Бачинський В. І., Редченко К. І. та ін.]. – К., 1996. – 96 с.
123. Черняк В. Модель економіки: вибір України / В. Черняк // Економіка України. – 1995. – № 9. – С. 31 – 39.
124. Щорічна доповідь Президента. Статистичні таблиці [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://www.kuchma.gov.ua.
125. Інформаційний бюлетень ТПУ [Електроний ресурс]. – Режим доступу: http://www.zakupivli.com/control/uk/index.
126. Звіти Фонду держмайна України [Електроний ресурс]. – Режим доступу: http://www.spfu.gov.ua/ukr/reports_spfu.php.
127. Коблош М. О. Комплексна оцінка результативності реструктуризації суднобудівних підприємств / М. О. Коблош. – К.: Науковий світ, 2001. – 58 с.
128. Базилюк А. В. Принципи реформування податкової системи / А. В. Базилюк, В. Ф. Волик // Розбудова держави. – 1997. – № 12. – с. 39 – 47.
129. Парнюк В. Про практику калькулювання собівартості продукції / В. Парнюк //Економіка України – 1997. – № 3. – с. 28 – 32.
130. Тимофеев В. Государственное регулирование ценообразования монополий / В. Тимофеев, Т. Крутько // Бизнес-Информ – 1997. – № 6. – с. 27 – 28.
131. Ластовецький В. О. Виробничо-комерційний облік і внутрішньо-господарська (управлінська) звітність за центрами витрат і відповідальності: наук.-практ. посібник / В. О. Ластовецький. – Чернівці: Місто, 2003. – 154 с.
132. Тарасюк Г. М. Планування комерційної діяльності: навч. посіб. для студ. вищ. навч. закл. / Г. М. Тарасюк. – К.: Каравела, 2005. – 400 с. – (Серія "Вища освіта в Україні").
133. Бабічев М. П. Організація управління промисловим підприємством / М. П. Бабічев, С. В. Карпенко., Є.В. Шевчук. – К. : КНЕУ, 2004. – 90 с.
134. Управління підприємством в умовах розвитку ринку/ [Гриньова В. М., Новікова М. М., Красноносова О. М. та ін.]. – Х.: ХДЕУ, 2003. – 168 с.
135. Бутник О. М. Економіко-математичне моделювання динамічних закономірностей розвитку економічних систем / О. М. Бутник. – Х.: ВД "Інжек", 2003. – 224с.
136. Довгань С. М. Математичне моделювання в маркетингу / С. М. Довгань. – Дніпропетровськ: НГУ, 2002. – 123 с.
137. Ляшенко О. І. Математичне моделювання динаміки відкритої економіки / О. І. Ляшенко. – К., 2005. – 360 с.
138. Гарасим П. М. Управлінський облік на підприємстві (методика ведення) / П. М. Гарасим, І. Є. Давидович, П. Я. Хомин. – Т.: Економічна думка, 2001. – 270 с.
Стоимость доставки работы, в гривнах:

(при оплате в другой валюте, пересчет по курсу центрального банка на день оплаты)
50





Найти готовую работу


ЗАКАЗАТЬ

Обратная связь:


Связаться

Доставка любой диссертации из России и Украины



Ссылки:

Выполнение и продажа диссертаций, бесплатный каталог статей и авторефератов

Счетчики:

Besucherzahler
счетчик посещений

© 2006-2022. Все права защищены.
Выполнение уникальных качественных работ - от эссе и реферата до диссертации. Заказ готовых, сдававшихся ранее работ.