У нас уже 242733 рефератов, курсовых и дипломных работ
Заказать диплом, курсовую, диссертацию


Быстрый переход к готовым работам

Мнение посетителей:

Понравилось
Не понравилось





Книга жалоб
и предложений


 






Название РОЗВИТОК МАЛОГО ПІДПРИЄМНИЦТВА НА СЕЛІ В СУЧАСНИХ УМОВАХ
Количество страниц 200
ВУЗ КЛАСИЧНИЙ ПРИВАТНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Год сдачи 2010
Содержание ЗМІСТ
ВСТУП......................................................................................................................3
РОЗДІЛ 1 ТЕОРЕТИКО-МЕТОДИЧНІ ОСНОВИ ПІДПРИЄМНИЦЬКОЇ
ДІЯЛЬНОСТІ СІЛЬСЬКИХ ЖИТЕЛІВ.................................................................9
1.1. Сутність і роль малого підприємництва на селі............................................9
1.2. Диверсифікація підприємницької діяльності сільських жителів...............25
1.3. Методи дослідження підприємницької діяльності сільського
населення................................................................................................................41
Висновки до розділу 1.......................................................................................... 56
РОЗДІЛ 2 СУЧАСНИЙ СТАН МАЛОГО ПІДПРИЄМНИЦТВА
НА СЕЛІ.................................................................................................................58
2.1. Фактори формування сприятливого середовища господарювання
суб’єктів малого підприємництва на селі...........................................................58
2.2. Функціонування суб’єктів малого підприємництва на селі
в сучасних умовах.................................................................................................77
2.3. Соціально-економічна ефективність діяльності сільських
суб’єктів малого підприємництва......................................................................105
Висновки до розділу 2.........................................................................................119
РОЗДІЛ 3 ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ МАЛОГО БІЗНЕСУ НА СЕЛІ......121
3.1. Формування концепції розвитку підприємницької діяльності
сільських жителів................................................................................................121
3.2. Прогнозування розвитку і диверсифікації малого бізнесу
в сільській місцевості..........................................................................................140
3.3. Напрями вдосконалення механізмів функціонування малого
бізнесу...................................................................................................................155
Висновки до розділу 3.........................................................................................171
ВИСНОВКИ.........................................................................................................173
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ...........................................................177
ДОДАТКИ............................................................................................................192


ВСТУП

Актуальність теми. Трансформаційні процеси в економіці України, формування нових механізмів господарювання, здійснення приватизації на сільських територіях призвели до масового безробіття й необхідності пошуку сільськими жителями засобів до існування. Працездатне населення в умовах відсутності можливостей зайнятості за наймом було вимушене вдатися до самозайнятості та освоїти засіб ділової активності – підприємництво.
Становлення малого підприємництва на селі характеризується високим ступенем диверсифікації діяльності, що дає змогу жителям різних територій забезпечити себе відповідним рівнем доходу і пристосуватися до мінливих умов господарювання. Водночас різноманітність діяльності сільського насе¬ле¬н¬ня має “інтуїтивний”, стихійний характер і, головним чином, не підпоряд¬ко¬вана стратегічній меті, яка повинна забезпечувати розвиток і довготривалу ефективність. Забезпечений практичними здобутками, досвід відносної стабі¬лі¬зації рівня життя на селі потребує освоєння, законодавчого закріплення і цілеспрямованої підтримки з боку держави.
З усіх напрямків самозайнятості сільських жителів найбільша увага віт¬чиз¬няними вченими приділяється дослідженню особистих селянських гос¬по¬дарств у працях Л.М. Гутко [42], М.В. Додонової [48], Л.Ю. Мельника [100], О.М. Онищенка [107], Г.І. Шмельова [151], О.М. Шпичака [112], В.В. Юрчи¬шина [123]. Суть і особливості діяльності малих підприємств дос¬лід¬жу¬вали З.С. Варналій [29], Ю.Е. Губені [41], В.В. Зіновчук [110], І.В. Ляшенко [68], М.Й. Малік [110], В.Я. Месель-Веселяк [102], Л.В. Рома¬но¬ва [124], П.Т.Саблук [125]. Теоретико-методичні основи диверсифікації розгля¬даються в працях зарубіжних і вітчизняних учених: В.Г. Дудінова [52], Б. Кар¬лофа [72], М.Д. Корінько [81], Ф. Котлера [82], Т.В. Пестрякової [115], А.Б. Чуда¬кова [147]. Диверсифікацію в сільськогосподарському виробництві дослід¬жували В.Г. Андрійчук [5], Н.Г. Маслак [98], А.В. Чупіс [116]. Разом з тим деякі особливості становлення й розвитку сільського малого підприєм¬ництва, диверсифікації діяльності сільських жителів потребують подальшого аналізу.
Дослідження економістами сільського підприємництва зосереджені переважно на особистих селянських і фермерських господарствах, діяльність неаграрних напрямів підприємництва чітко не визначена. В Україні ще не сформована концепція розвитку і диверсифікації підприємницької діяльності сільських жителів, відсутня дієва стратегії розвитку малого підприємництва, недостатньо визначені напрями трансформації механізмів господарювання на селі. Тому існує необхідність подальшого розвитку теоретичних і приклад¬них досліджень перспектив сучасної підприємницької діяльності на селі. Науково-теоретична та практична значущість вказаних проблем зумовила вибір теми, актуальність і цільову спрямованість дисертації.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Наукові розробки, теоретичні положення та висновки дослідження були здійсненні в ме¬жах науково-дослідних тем Класичного приватного університету (м. Запо¬ріж¬¬жя): на 2001-2005 рр. “Механізми управління об’єктами і процесами рин¬ко¬вої економіки” (номер державної реєстрації 1050U002566), в якій авто¬рові на¬ле¬жить оцінка сучасного розвитку суб’єктів малого підприємництва на селі та прогнозування напрямів розвитку сільського підприємництва; на 2006-2010 рр. “Формування ефективних механізмів господарювання в умовах ін¬фор¬ма¬ційної економіки” (номер державної реєстрації 0108U000415), де ав¬тром здій¬сне¬на оцінка впливу факторів на формування ефективного сере¬до¬ви¬ща госпо¬дарювання і розроблена концепція розвитку малого підприєм¬ництва на селі.
Мета і завдання дослідження. Метою дослідження є розробка теоре¬тич¬них, методологічних та прикладних засад розвитку малого підприємницт¬ва на селі в сучасних умовах. Для досягнення цієї мети були поставлені такі завдання:
 теоретично узагальнити сутність малого підприємництва на селі;
 обґрунтувати загальні засади диверсифікації діяльності сільських підприємців;
 запропонувати комплекс методів дослідження діяльності суб’єктів малого підприємництва на селі;
 встановити зовнішні та внутрішні фактори формування середовища господарювання і проаналізувати їх вплив на розвиток сільського малого підприємництва;
 оцінити сучасний стан і особливості розвитку діяльності суб’єктів малого підприємництва на селі;
 визначити соціально-економічну ефективність функціонування малого підприємництва на селі;
 сформувати концепцію розвитку малого підприємництва в сільській місцевості;
 обґрунтувати напрями вдосконалення механізмів функціонування сільських суб’єктів підприємницької діяльності.
Об’єктом дослідження є процес формування й функціонування суб’єктів малого підприємництва на селі в сучасних умовах.
Предметом дослідження є сукупність теоретичних, методичних і практичних аспектів розвитку сільського малого підприємництва як засобу формування нової концепції розвитку села.
Методи дослідження. Теоретико-методологічною основою роботи є діалектичний метод пізнання. Крім загального методу пізнання, були засто¬со¬вані як традиційні методи економічних досліджень, так і специфічні, котрі дають змогу в умовах структурної перебудови економіки виробити якісно нові підходи до дослідження теоретичних і практичних аспектів підприєм¬ницької діяльності сільських жителів, а саме: монографічний метод (вивчен¬ня практичних аспектів підприємницької діяльності сільського населення), розрахунково-конструктивний метод і метод кореляційно-регресійного ана¬лізу (аналіз сучасного стану та прогнозування основних тенденцій розвитку малого підприємництва), балансовий метод (оцінка впливу малого підприєм¬ництва на селі на рівень життя населення), метод експертної оцінки (виз¬начен¬ня впливу внутрішніх і зовнішніх факторів на розвиток сільського малого підприємництва), методи прогнозування (розробка прогнозу розвитку та диверсифікації підприємницької діяльності сільських жителів).
Інформаційною базою дослідження є: законодавчі акти Верховної Ради України, постанови Кабінету міністрів України, дані Міністерства аграрної по¬літики України, матеріали Державного комітету статистики України, Го¬лов¬но¬го управління статистики в Запорізькій області, Запорізького обласного центру зайнятості, дані бухгалтерської звітності малих підприємств, резуль¬тати опитувань сільських підприємців, а також аналітичні розробки автора.
Наукова новизна одержаних результатів дослідження полягає в науковому обґрунтуванні теоретико-методологічних засад функціонування і розвитку малого підприємництва на селі. У межах дослідження та розробки механізмів підприємництва на селі в дисертаційній роботі:
вперше:
– запропоновано концепцію розвитку підприємницької діяльності сільсь¬ких жителів як дієвого інструменту формування ефективного середо¬ви¬ща господарювання і відродження економіки сільських територій шляхом підт¬римки та стимулювання позитивних досягнень підприємців у різних видах і формах ділової активності на основі застосування чотирирівневої системи заходів;
– обґрунтовано доцільність збалансованого розвитку аграрного й неаграр¬ного напрямів малого підприємництва на селі, пропорції формування яких у сучасних умовах господарювання визначаються відповідно до територіальної специфіки селищ, рівня існуючих потреб на товари і послуги, забезпеченості ресурсами й ефективності діяльності суб’єктів малого підприємництва;
удосконалено:
– поняття “диверсифікації діяльності самозайнятих сільських жителів” як різноманітність напрямів підприємницької діяльності суб’єктів офіційної та неофіційної (“сірої”) економіки, що функціонують на селі, впровадження яких спрямоване на покращення добробуту учасників;
– підходи до оцінки соціально-економічної ефективності діяльності суб’єктів малого підприємництва на селі із виявленням їх впливу на добробут сільських жителів і визначенням напрямів тінізації функціонування;
набуло подальшого розвитку:
– класифікація малого підприємництва на сільських територіях з доповнен¬ням її такими критеріями: місія суб’єкта господарювання, рівень ринкових можливостей, місце розташування, ступінь залучення в аграрний сектор, ступінь залучення в тіньовий сектор, що забезпечує системний підхід до дослідження малого бізнесу.
Практичне значення одержаних результатів. Результати аналізу теоретичних матеріалів і методичні положення, викладені в дисертації, доведені до стадії, що дає змогу використовувати їх у практичній діяльності органів регіональної влади.
Запропоновані методика оцінки соціально-економічної ефективності діяль¬ності сільських підприємців і обґрунтування механізмів підвищення ефективності підприємницької діяльності сільських жителів прийняті до впровадження Запорізькою облдержадміністрацією (довідка № 08-27/0736 від 21.03.2008 р.).
Рекомендації щодо забезпечення рівномірної структури зайнятості сільських жителів, пропозиції напрямів розвитку підприємницької діяльності в окремих селищах, короткостроковий прогноз розвитку сільськогосподарсь¬ких і неаграрних видів діяльності сільських жителів прийняті до впровад¬жен¬ня Василівською райдержадміністрацією (довідка № 318/01-20 від 01.04. 2008 р.).
Концепція розвитку малого підприємництва на засадах структурної перебудови економіки сільських територій була використана при розробці “Стратегії соціально-економічного розвитку Запорізької області на період до 2015 року” (довідка № 06-13/05-32 від 25.10.2007 р.).
Особистий внесок здобувача. Дисертаційна робота є самостійно виконаною науковою працею, у якій викладений авторський підхід до дослідження теоретичних і практичних аспектів розвитку й диверсифікації діяльності сільських підприємців в умовах транзитивної економіки. Наукові положення, висновки та рекомендації, що виносяться на захист, отримані автором самостійно. Особистий внесок здобувача в науковій праці, підготовленій у співавторстві, полягає в такому: [131] – визначення сутності сільського малого підприємництва та диверсифікації діяльності сільських жителів, оцінка особливостей розвитку підприємницької діяльності на селі.
Апробація результатів дисертації. Основні результати дослідження доповідалися і обговорювалися на міжнародних науково-практичних конфе¬ренціях: “Економічні проблеми сучасного суспільства та шляхи їх подо¬лан¬ня” (м. Запоріжжя, 2006 р.), “Теорія і практика економіки та підприєм¬ництва” (м. Алушта, 2006 р.), “Актуальні проблеми і перспективи розвитку еко¬но¬міки України” (м. Алушта, 2006 р.), “Актуальні проблеми управління розвитком об’єктів і процесів ринкової економіки” (м. Запоріжжя, 2006 р.), “Соціально-економічний розвиток України: Європейський вибір” (м. Мелітополь, 2007 р.), “Ефективні інструменти сучасних наук – 2007” (м. Дніпропетровськ, 2007 р.), “Стан і проблеми управління підприємствами в умовах ринкової економіки” (м. Запоріжжя, 2007 р.), “Формування ринкових механізмів господарювання” (м. Запоріжжя, 2007 р.), “Актуальні проблеми і перспективи розвитку еконо¬міки України” (м. Алушта, 2007 р.), “Теорія і практика економіки та підприєм¬ництва” (м. Алушта, 2007 р.), “Формування ринкових механізмів господарю¬вання” (м. Запоріжжя, 2008 р.).
Публікації. Основні положення, результати досліджень та висновки дисертаційної роботи висвітлені в 16 одноосібних наукових працях та 1 у співавторстві, у тому числі в 4 розділах брошури (2,5 друк. арк.), у 5 статтях у наукових фахових виданнях (1,74 друк. арк.) та 11 тезах доповідей на наукових конференціях (1,36 друк. арк.).
Обсяг і структура дисертації. Результати дослідження викладено на 200 сторінках комп’ютерного тексту, з яких основна частина займає 176 сторінок. Робота складається зі вступу, трьох розділів, висновків, списку використаних джерел та додатків. Вона містить 38 таблиць, 21 рисунок, 4 додатки. Список використаних джерел налічує 154 найменування і міститься на 15 сторінках.
Список литературы ВИСНОВКИ

Результатом дослідження є теоретичне узагальнення й нове вирішення наукового завдання, пов’язаного зі становленням і перспективами розвитку сільського підприємництва в сучасних умовах. На основі узагальнення наукових матеріалів дослідження зроблено такі висновки:
1. Становлення малого підприємництва на селі зумовили трансформаційні процеси в економіці сільських територій, неефективність діяльності державних підприємств, зниження рівня життя населення. Мале підприємництво на селі є сектором регіональної економіки, в якому функціонують суб’єкти підприємницької діяльності різноманітних організаційно-правових форм дрібнотоварного виробництва, що здійснюють самостійну, інноваційну, систематичну, на власний ризик господарську діяльність з метою отримання економічного й соціального ефекту. До суб’єктів малого підприємництва на селі належать: товарні особисті селянські господарства, неаграрні індивідуальні господарства населення, малі підприємства, фермерські господарства, фізичні особи-підприємці.
2. Диверсифікацію діяльності сільських жителів можна визначити як різноманітність напрямів підприємницької діяльності господарюючих суб’єктів, що функціонують на сільських територіях, впровадження яких спрямоване на поліпшення добробуту самозайнятих і сприяє досягненню економічного та соціального ефектів. На селі сформувалися такі види диверсифікації: просторова, міжгалузева, внутрішньо фірмова. Головними причинами становлення сільської диверсифікації є необхідність забезпечення виживання сільськими жителями себе і своїх родин, гарантування стабільного додаткового доходу успішним підприємцям, а також задоволення певних потреб, не пов’язаних із сільським господарством, які раніше забезпечували державні підприємства та установи.
3. Методика оцінки ефективності функціонування та перспектив розвитку сільського підприємництва в умовах обмеженого доступу до статистичної інформації містить поряд із традиційними специфічні методи, які дають змогу підвищити системність аналізу і достовірність результатів. Підприємницькі процеси на селі мають високий ступінь тінізації та наявності можливостей легально, не порушуючи чинного законодавства, приховувати здійснення діяльності або доходів від підприємництва, які можна виявити й проаналізувати переважно за допомогою методів інтерв’ювання, експертної оцінки, розрахунково-конструктивного, балансового. Критеріями оцінки ефективності зайнятості сільського підприємця виступають показники доходу і прибутку, які дають змогу порівняти діяльність підприємця і найманого працівника, виявити можливості тінізації доходів.
4. Підприємницьке середовище на селі формується під впливом комплек¬су зовнішніх і внутрішніх факторів. Внутрішні фактори різняться залежно від етапу життєвого циклу суб’єкта підприємництва: на етапі станов¬лення – матеріальні, демографічні, психологічні, забезпеченості ресурсами; на етапі розвитку – фінансовий результат, організаційний, маркетинговий, тіньовий механізми. На обох етапах найбільше значення має матеріальний фактор – коефіцієнт кореляції кількості малих підприємств і фінансового результату (0,76) свідчить про тісний зв’язок між ними. Серед зовнішніх факторів найбільшу значущість має забезпеченість фінансовими ресурсами (її нестачу відзначають як стримуючий фактор розвитку основних галузей економіки села близько 35% із 680 опитаних сільських мешканців) і корупція підприємницьких відносин (відповідно 52,3%). Внаслідок переважно нега¬тив¬ного впливу зовнішніх факторів на селі сформувалося специфічне середо¬вище, коли за 15 років реформ кількість працездатного населення скороти¬лася майже на 60%, у 2 рази зросла кількість пенсіонерів, в т.ч. в 6 разів кількість працюючих.
5. Найвагоміший вплив на розвиток сільської економіки здійснюють фізичні особи – підприємці (50,8% в загальному обсязі отриманого суб’єкта¬ми малого підприємництва на селі валового доходу за 2006 р.) та малі підприємства (відповідно 35,9%), при цьому в них зайнято близько 20% жителів. Представники суто сільськогосподарського напрямку діяльності (фер¬¬мерсь¬кі господарства і особисті селянські господарства) їм значно поступаються (відповідно 10,9% та 2,4% в загальному обсязі валового доходу), незважаючи на те, що в них зайнято близько 42% сільських жителів. За останні 10 років кількість малих підприємств зросла приблизно в 2,3 рази. Кількість приватних підприємців зростає за рахунок диверсифікації діяльнос¬ті на селі, їх оцінку в умовах обмеженості інформації доцільно здійснювати за рахунок опитувань сільських жителів, які свідчать про позитивні фінансові результати підприємців і, відповідно, існуючі можливості їх розвитку.
6. Ефективність суб’єктів малого підприємництва на селі необхідно оцінювати за допомогою аналізу економічної ефективності окремих представників суб’єктів господарювання, а також їх впливу на соціальні процеси на селі. Усі розглянуті суб’єкти господарювання є прибутковими, при цьому лише торговельні мають порівняно високу рентабельність –
20–30%, інші – низькорентабельні (до 10%). З-поміж сільських жителів 6,9% є успішними підприємцями і здійснюють середньодушові витрати в розмірі до 5000 грн. і тільки 4,6% можна віднести до “сільських олігархів” (з витратами на одну особу більше ніж 5000 грн.). Більшість сільського населення (85,2%) має середньодушові грошові витрати до 600 грн., що нижче за визначений самими жителями реальний прожитковий мінімум. Така ситуація характерна для віддалених від міст і “ізольованих” селищ. Для приміських це більшою мірою пов’язано з тінізацією діяльності, яка поширюється як на здійснення операцій суб’єктом господарювання, так і на його відносини з найманими працівниками.
7. Концепція розвитку і диверсифікації підприємницької діяльності сільського населення полягає у відродженні сільських територій шляхом підтримки, стимулювання й розвитку позитивних досягнень самозайнятих жителів у сфері різних видів і форм ділової активності. Вона полягає не тільки в кількісному зростанні суб’єктів підприємництва різних видів діяльності (за 2000–2006 рр. відбувається підвищення питомої ваги основних видів діяльності у загальному обсязі продукції області на 2-4%, крім достатньо розвинутої комерційної), а й у трансформації форм організації сільських суб’єктів підприємництва та диверсифікації їх діяльності. Концепція містить чотири етапи, кожен з яких дає змогу максимально врахувати досвід суб’єктів підприємництва і розробити ефективну стратегію його розвитку. Згідно з отриманими прогнозними даними, за умови реалізації програм розвитку кількість малих підприємств до 2010 р. зросте на 250–300, а обсяг валової продукції – на 90–100 млн. грн., кількість фермерських господарств скоротиться на 40–60, а за рахунок їх укрупнення і підвищення ефективності обсяг валової продукції зросте на 80–100 млн. грн., кількість приватних підприємців зросте за рахунок реєстрації індивідуальних господарств.
8. На даному етапі відсутня ефективна структурна політика держави щодо розвитку малого підприємництва на селі, існуюча аграрна політика також потребує реформування. Сільські підприємці не мають достатнього доступу до кредитних ресурсів: банки обмежують суму кредиту для них і висувають значну кількість додаткових вимог порівняно з міськими суб’єктами. Здійснення заходів консультаційної, освітньої та інформаційної підтримки, на думку самих підприємців, також є недостатнім. Найбільш поширеним видом допомоги є фінансування центром зайнятості підприємця-початківця на суму не більше ніж 6000 грн., якої недостатньо для організації бізнесу. Державним органам законодавчої та виконавчої влади необхідно: узгодити законодавство з питань функціонування малого підприємництва, визначити статус “неаграрних” індивідуальних господарств, збільшити розмір допомоги підприємцям-початківцям з одночасним зростанням контролю за цільовим використанням коштів, налагодити співпрацю інформаційних, освітніх, консультаційних центрів із спілками підприємців з безпосереднім доведенням інформації до суб’єктів господарювання, забезпечити можливість членам товарних особистих селянських господарств отримувати соціальні гарантії (у межах державних або недержавних соціальних установ), ввести систему прогресивного оподаткування.
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ

1. Акимов О.Ю. Малый и средний бизнес: эволюция понятий, рыночная среда, проблемы развития / О.Ю. Акимов. – М. : Финансы и статистика, 2003. – 192 с.
2. Александрова А.І. Підвищення економічної ефективності селянських (фермерських) господарств : автореф. дис. на здобуття наук. ступеня канд. ек. наук : спец. 08.07.02 “Економіка сільського господарства і АПК” / А.І. Александрова. – Х., 2002. – 20 с.
3. Аналіз розвитку малого підприємництва в Запорізькій області у 2006 році [Електронний ресурс] / Запорізька обласна державна адміністрація. – Режим доступу : http://www.zoda.gov.ua/ua/988.html.
4. Андрійчук В.Г. Економіка аграрних підприємств / В.Г. Андрійчук. – К.: КНЕУ, 2002. – 624 с.
5. Андрійчук В.Г. Ефективність діяльності аграрних підприємств: теорія, методика, аналіз : монографія / В.Г. Андрійчук ; Київ. нац. екон. ун-т. – К., 2005. – 290 с. – укp.
6. Ашманов С.А. Математические модели и методы в экономике / С.А. Ашманов. – М. : Издательство МГУ, 1980. – 199 с.
7. Бабков Г.А. Методика аграрно-экономических исследований / Г.А. Бабков. – Кишинев : Штиинца, 1985. – 240 с.
8. Балян А.В. Дрібне підприємництво в сільському господарстві Угорщини / А.В. Балян // Економіка АПК. – 1998. – № 4. – С. 94–96.
9. Батковський В. Проблеми кредитування малого підприємництва / В. Батковський // Вісник НБУ. – 2005. – квітень. – С. 28–33.
10. Бебко Е.Н. Бизнес-климат – важное конкурентное преимущество развития малого предпринимательства : материалы V Междунар. науч.-практ. конф. [“Актуальные проблемы и перспективы развития экономики Украины”] (Алушта, 28–30 сентября 2006 г.) / М-во образования и науки Украины, Таврич. нац. ун-т им. В.И. Вернадского. – Симферополь : Таврич. нац. ун-т им. В.И. Вернадского, 2006. – С. 74–75.
11. Бебко Е.Н. Зарубежный опыт развития малого предпринимательства / Е.Н. Бебко // Экономика и управление. – 2006. – № 5. – С. 55–59.
12. Бебко Е.Н. Особенности кредитования субъектов малого предпри¬ни¬ма¬тельства на селе : материалы IV Междунар. науч.-практ. конф. [“Теория и практика экономики и предпринимательства”] (Алушта, 10–12 мая 2007 г.) / М-во образования и науки Украины, Таврич. нац. ун-т им. В.И. Вернадс¬кого. – Симферополь : Таврич. нац. ун-т им. В.И. Вернадс¬кого, 2007. – С. 104–105.
13. Бебко Е.Н. Проблемы самозанятости сельского населения / Е.Н. Бебко // Культура народов Причерноморья. – 2007. – № 102. – С. 58–60.
14. Бебко Е.Н. Факторы развития малого предпринимательства : материалы III Междунар. науч.-практ. конф. [“Теория и практика экономики и предпринимательства”] (Алушта, 11–13 мая 2006 г.) / М-во образования и науки Украины, Таврич. нац. ун-т им. В.И. Вернадского.– Симферополь : Таврич. нац. ун-т им. В.И. Вернадского, 2006. – С. 125–126.
15. Бебко Е.Н. Функционирование малого предпринимательства на селе : материалы VI Междунар. науч.-практич. конф. [“Актуальные проблемы и перспективы развития экономики Украины”] (Алушта, 28–30 сентября 2007 г.) / М-во образования и науки Украины, Таврич. нац. ун-т им. В.И. Вернадского. – Симферополь : Таврич. нац. ун-т им. В.И. Вернадс¬кого, 2007. – С. 91–92.
16. Бебко О.М. Державна підтримка розвитку малого підприємництва : матеріали Міжнар. наук.-практ. конф. [“Актуальні проблеми управління розвитком об’єктів і процесів ринкової економіки”] (Запоріжжя, 5–6 жовт. 2006 р.) / М-во освіти і науки України, Гуманіт. ун-т “ЗІДМУ”. – Запоріжжя : ГУ “ЗІДМУ”, 2006. – Т. 1. – С. 166–167.
17. Бебко О.М. Мале підприємництво як чинник розвитку економіки країни : матеріали XIV міжвуз. студ. наук. конф. [“Економічні проблеми сучасного суспільства та шляхи їх подолання”] (Запоріжжя, 11–18 травня 2006 р.) / М-во освіти і науки України, Гуманіт. ун-т “ЗІДМУ”. – Запоріжжя : ГУ “ЗІДМУ”, 2006. – Ч. 1. – С. 235–236.
18. Бебко О.М. Мотивация к предпринимательской деятельности сельских жителев : матеріали VII Міжнар. наук. конф. студентів та молодих учених [“Соціально-економічний розвиток України: Європейський вибір”] (Мелітополь, 18 травня 2007 р.) / М-во освіти і науки України, Мелітоп. ін-т держ. і муніцип. управління Гуманіт. ун-ту “ЗІДМУ”. – Мелітополь : МІДМУ ГУ “ЗІДМУ”, 2007. – С. 91–94.
19. Бебко О.М. Оцінка впливу малого підприємництва на соціально-економічний розвиток регіону / О.М. Бебко // Держава та регіони. Серія : Економіка та підприємництво. – 2007. – № 2. – С. 21–24.
20. Бебко О.М. Оцінювання ефективності малого підприємництва на селі : матеріали Міжнар. наук.-практ. конф. [“Формування ринкових механізмів господарювання”] (Запоріжжя, 11–12 жовт. 2007 р.) / М-во освіти і науки України, Гуманіт. ун-т “ЗІДМУ”. – Запоріжжя : ГУ “ЗІДМУ”, 2007. – Т. 1. – С. 118–119.
21. Бебко О.М. Про формування концепції диверсифікації діяльності сільського населення / О.М. Бебко // Держава та регіони. Серія : Економіка та підприємництво. – 2008. – № 1. – С. 6–9.
22. Бебко О.М. Розвиток малого підприємництва на селі : материалы III Междунар. науч.-практ. конф. [“Эффективные инструменты современных наук”] (Днепропетровск, 3–15 мая 2007 г.) / М-во образования и науки Украины. – Днепропетровск : Наука и образование, 2007. – Т. 3. – С. 21–22.
23. Бебко О.М. Стратегія диверсифікації діяльності сільських жителів / О.М. Бебко // Держава та регіони. Серія : Економіка та підприємництво. – 2008. – № 2. – С. 13–16.
24. Бебко О.М. Фінансове забезпечення розвитку малого бізнесу на селі : матеріали XV міжвуз. студ. наук. конф. [“Стан і проблеми управління підприємствами в умовах ринкової економіки”] (Запоріжжя, 17–18 трав. 2007 р.) / М-во освіти і науки України, Гуманіт. ун-т “ЗІДМУ”. – Запоріжжя : ГУ “ЗІДМУ”, 2007. – С. 146.
25. Бебко О.М. Формування стратегії розвитку і диверсифікації діяль¬ності сільських жителів : матеріали XVІ Міжнар. наук. конф. молодих науков¬ців [“Стан і проблеми управління підприємствами в умовах ринкової економіки”] (Запоріжжя, 17–18 квітня 2008 р.) / М-во освіти і науки України, Класич. приват. ун-т. – Запоріжжя : КПУ, 2008. – Т. 4. – С. 282–283.
26. Березівський П.С. Перспективи розвитку особистих селянських господарств як організаційної форми господарювання на селі Львівщини в пореформений період / П.С. Березівський, О.Й. Хом’як // Ринкова трансфор¬мація економіки АПК: Підвищення ефективності сільськогосподарського виробництва. – К. : ІАЕ, 2002. – Ч. 2. – С. 36–39.
27. Борисова В.А. Диверсифікація сільськогосподарського виробництва фермерських господарств / В.А. Борисова, Н.Г. Маслак, М.Х. Корецький. – Суми : Довкілля, 2002. – 202 с.
28. Бутенко Н.В. Диверсифікація виробництва: цілі та стратегії реалізації / Н.В. Бутенко // Економіка АПК. – 2003. – № 7. – С. 109–114.
29. Варналій З.С. Економічна природа та особливості розвитку малого підприємництва в Україні : автореф. дис. на здобуття наук. ступеня д. ек. наук : спец. 8.01.01 / З.С. Варналій. – К., 1998. – 34 с.
30. Варналій З.С. Мале підприємництво України як чинник регіонального розвитку: стан та перспективи / З.С. Варналій, А.П. Павлюк // Актуальні проблеми економіки. – 2004. – № 4(34). – С. 64–73.
31. Варналій З.С. Мале підприємництво: основи теорії і практики / З.С. Варналій. – [2-ге вид., випр. і доп.]. – К. : Знання, 2003. – 303 с.
32. Волконский В.А. О роли малого и среднего бизнеса в России и мире / В.А. Волконский, Ю.К. Крюков // Экономика и математические методы. – 2005. – Т. 41, № 1. – С. 20–36.
33. Гатаулин А.М. Математическое моделирование экономических процессов в сельском хозяйстве / А.М. Гатаулин. – М. : Агропромиздат, 1990. – 323 с.
34. Гвелесиани А.Г. Стан грошових доходів та майнова диференціація населення в Україні / А.Г. Гвелесиани // Економіка АПК. – 2002. – № 3. – С. 103–106.
35. Говорушко Т.А. Методологічні основи сутності і взаємозв’язку малого бізнесу та малого підприємництва / Т.А. Говорушко // Агроінком. – 2006. – № 2. – С. 114–117.
36. Головацькі В.В. Суть та види сільського зеленого туризму / В.В. Головацькі // Агроінком. – 2006. – № 5–6. – С. 132–135.
37. Горда О.С. Эффективность сельских малых форм хозяйствования : дис. … кандидата эк. наук : 08.07.02 / Горда Ольга Сергеевна. – Днепропетровск, 2004. – 179 с.
38. Гордієнко О.М. Малі підприємства: критерії правового статусу і проблеми його вдосконалення / О.М. Гордієнко // Підприємництво, господарство, право. – 2002. – № 6. – С. 8–14.
39. Господарський кодекс України. – К. : Кондор, 2003. – 208 с.
40. Губені Ю. Е. Регуляторна політика в Україні: від реформи до практики / Ю. Е. Губені // Економіка України. – 2006. – № 3. – С. 33–39.
41. Губені Ю.Е. Аграрна реформа у Чеській Республіці: від "оксами¬тової революції" до європейської інтеграції. Приклад, гідний наслідування / Ю.Е. Губені. — Л.: Укр. технології, 2002. — 365 c. укp.
42. Гутко Л.М. Основні фактори ефективності присадибного госпо¬дарства / Л.М. Гутко // Економіка АПК. – 1998. – № 2. – С. 46–48.
43. Даниленко А.С. Підприємництво і сільська зайнятість (питання теорії і практики) : автореф. дис. на здобуття наук. ступеня канд. ек. наук : спец. 08.06.01; 08.09.02 / А.С. Даниленко. – Львів, 1996. – 16 с.
44. Діяльність фермерських господарств у 2006 році : статистичний збірник / за ред. В.П. Головешка. – Запоріжжя, 2007. – 108 с.
45. Додонова М.В. Диверсификация деятельности малых форм хозяйствования / М.В. Додонова, И.В. Ляшенко // Проблемы и перспективы развития транзитивной экономики. – Симферополь : Таврия-Плюс, 2003. – С. 165–169.
46. Додонова М.В. Эффективность форм хозяйствования / М.В. Додоно¬ва, В.Н. Павлов // Экономика и управление. – 1999. – № 2. – С. 17–20.
47. Додонова М.В. Источники выживания сельской семьи / М.В. Додо¬но¬ва // Экономика и управление. – 1997. – № 6. – С. 22–23.
48. Додонова М.В. Личные подсобные хозяйства сельских жителей Крыма: состояние, перспективы развития : автореф. дис. на здобуття наук. ступеня канд. ек. наук : спец. 08.07.02 / М.В. Додонова. – Симферополь, 2000. – 16 с.
49. Долгоруков Ю.О. Про розвиток малого підприємництва / Ю.О. Дол¬го¬ру¬ков, О.М. Кужман // Економіка України. – 2005. – № 12. – С. 11–18.
50. Долинський С.В. Етапи розвитку малого підприємництва в Україні / С.В. Долинський // Агроінком. – 2006. – № 5–6. – С. 104–109.
51. Дорошенко І.В. Основні теоретико-методологічні підходи дос¬лідження та шляхи розвитку підприємницької діяльності на селі / І.В. Доро¬шен¬ко // Вісник КНУ. Економіка. – 2005. – № 77–78. – С. 66–69.
52. Дудинов В.Г. Диверсификация – основа производства продукции рыночной новизны / В.Г. Дудинов // Тематична добірка “Диверсифікація у сільськогосподарському виробництві”. – К., 1999. – С. 6–8.
53. Економічне та соціальне становище Запорізької області за 2005 рік : Статистичний бюлетень / Державний комітет статистики України. Головне управління статистики у Запорізькій області. – Запоріжжя, 2006. – 258 с.
54. Ергин С.М. Эффективность малых форм хозяйствования в сфере аграрного сектора Крыма : дис. ... кандидата эк. наук : 08.06.01 / Сергей Михайлович Ергин. – Симферополь, 1995. – 148 с.
55. Закон України “Про державну підтримку малого підприємництва” від 19.10.2000 р. № 2063-III [Електронний ресурс]. – Режим доступу : http://zakon1.rada.gov.ua/cgi-bin/ laws/main.cgi?nreg=2063-14
56. Закон України “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців” від 15.05.2003 р. № 755-IV [Електронний ресурс]. – Режим доступу : http://zakon1.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?nreg=755-15.
57. Закон України “Про ліцензування певних видів господарської діяльності” від 01.06.2000 р. № 1775-III [Електронний ресурс]. – Режим доступу : http://zakon1.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?nreg=1775-14.
58. Закон України “Про особисте селянське господарство” від 15.05.2003 р. № 742-IV [Елект¬ронний ресурс]. – Режим доступу : http://zakon1.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/ main.cgi?nreg=742-15
59. Закон України “Про патентування деяких видів господарської діяль¬ності” від 23.03.1996 р. № 98/96 [Електронний ресурс]. – Режим досту¬пу : http://zakon1.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?nreg=98%2F96-%E2 %F0
60. Закон України “Про фермерське господарство” від 19.06.2003 р. № 973-IV [Елект¬ронний ресурс]. – Режим доступу : http://zakon1.rada.gov.ua/ cgi-bin/laws/ main.cgi?nreg =973-15
61. Збарський В.К. Комерціалізація соціокультурної діяльності / В.К. Збарський // Агроінком. – 2006. – № 5–6. – С. 139–142.
62. Збарський В.К. Малі форми господарювання в Україні: теорія, методологія і практика / В.К. Збарський. – К. : НАУ, 2005. – 432 с.
63. Збарський В.К. Особисті селянські господарства в становленні малих форм господарювання / В.К. Збарський // Економіка АПК. – 2004. – № 1. – С. 48–53.
64. Збірник нормативних актів з питань реформування аграрного сектора економіки України. – К. : ІАЕ УААН, 2000. – 220 с.
65. Зиновьев И.Ф. Методика экономических исследований / И.Ф. Зиновьев, С.Г. Черемисина. – Симферополь : Таврия, 2005. – 176 с.
66. Зиновьев Ф.В. Методика оценки потерь в сфере агропромышлен¬ного комплекса / Ф.В. Зиновьев, И.Н. Буценко, В.Н. Левченко. – Симферополь: Таврия, 1999. – 190 с.
67. Зиновьев Ф.В., Личные подсобные хозяйства сельс¬ких жителей Кры¬ма / Ф.В. Зиновьев, М.В. Додонова. – Симферополь : Тав¬рия, 1999. – 83 с.
68. Зиновьев Ф.В. Малые формы хозяйствования / Ф.В. Зиновьев, О.С. Горда, И.В. Ляшенко. – Симферополь : Таврия, 2003. – 164 с.
69. Зиновьев Ф.В. Методика изучения личных подсобных хозяйств и их влияния на сельский образ жизни / Ф.В. Зиновьев, М.В. Додонова. – Симферополь : Таврия, 1999. – 30 с.
70. Ичитовкин Б.Н. Малые формы хозяйствования / Б.Н. Ичитовкин. – М. : Экономика, 1991. – 204 с.
71. Карасьов І.К. Мале підприємництво у промислово розвинутому регіоні: соціально-економічні функції та проблеми фінансової підтримки / І.К. Карасьов, В.А. Табінський // Вісник ДДФІ. – 2002. – № 7. – С. 26–30.
72. Карлоф Б. Деловая стратегия: концепция, содержание, символы : пер. с англ. / Б. Карлоф. – М. : Экономика, 1991. – 329 с.
73. Кисіль М.І. Критерії і показники економічної ефективності малого та середнього бізнесу на селі / М.І. Кисіль // Економіка АПК. – 2001. – № 8. – С. 59–64.
74. Кіндрат І.Ю. Прогнозування економічного розвитку малого підприємництва : автореф. дис. на здобуття наук. ступеня канд. ек. наук: спец. 08.06.01 “Економіка, організація і управління підприємствами” / І.Ю. Кіндрат. – Львів, 2003. – 20 с.
75. Кісіль М.І. Регулювання доходів сільського населення / М.І. Кісіль, Л.В. Саловська. – К. : ННЦ ІАЕ, 2007. – 222 с.
76. Коваленко С.А. Теневая экономика: аспекты формирования и ме¬ха¬низм легализации / С.А. Коваленко. – Симферополь: Таврия, 1998. – 110 с.
77. Коваль Н.В. Соціально-економічні особливості розвитку особистих господарств сільського населення : дис. … кандидата ек. наук / Нонна Василівна Коваль. – Житомир, 2006. – 217 с.
78. Ковальчук А.В. Хроника российской приватизации / А.В. Ковальчук // Отечественные записки. – 2004. – № 1(16). – С. 15–18.
79. Козырь В.С. Проблемы фермерства на Украине / В.С. Козырь // АПК: экономика и управление. – 1995. – № 11. – С. 51–55.
80. Коныгин А.А. Фермерское хозяйство США / А.А. Коныгин. – М. : Агропромиздат, 1989. – 207 с.
81. Корінько М.Д. Диверсифікація в історії економічної думки / М.Д. Корінько // Актуальні проблеми економіки. – 2003. – № 1. – С. 2–5.
82. Котлер Ф. Основы маркетинга / Ф. Котлер ; пер. с англ. В.Б. Боброва ; общ. ред. Е.М. Пеньковой. – СПб. : Коруна : Литера плюс, 1994. – 698 с.
83. Кравченко Р.Г. Математическое моделирование экономических процессов в сельском хозяйстве / Р.Г. Кравченко. – М. : Колос, 1988. – 154 с.
84. Кудряшов В.И. Проблемы развития фермерства / В.И. Кудряшов // Экономика сельскохозяйственных и перерабатывающих предприятий. – 1995. – № 2. – С. 23–25.
85. Кужель О.В. Розвиток малого та середнього підприємництва в Україні / О.В. Кужель // Економіка України у 2001 р.: здобутки і втрати : зб. наук. ст. – К. : Сатсанга, 2002. – С. 48–54.
86. Кузьмішин П.М. Підприємницьке середовище та економічний розвиток / П.М. Кузьмішин. – Ужгород, 2000. – 442 с.
87. Лапуста М.Г. Риски в предпринимательской деятельности / М.Г. Лапуста, Л.Г. Шарщукова. – М. : Инфра-М, 1996. – 224 с.
88. Макаренко П.Н. Организация и экономический механизм адаптации аграрного хозяйствования к рыночно-предпринимательской среде / П.Н. Мака¬рен¬ко. – К. : Наукова думка, 1999. – 621 с.
89. Макаренко П.Н. Організація і економічний механізм адаптації аграрного господарювання до ринково-підприємницького середовища : автореф. дис. на здобуття наук. ступеня д-ра ек. наук : 08.06.02 / П.Н. Макаренко. – Х., 1999. – 35 с.
90. Максимова Н.А. Малый и средний бизнес: принципы и методы управления / Н.А. Максимова. – Сумы : Козацький вал, 1998. – 56 с.
91. Малий бізнес: стійкість та компенсаторні можливості / Г.В. Козаченко, А.Е. Воронкова, В.Ю. Медяник, В.В. Назаров. – Київ : Лібра, 2003. – 328 с.
92. Малі підприємства Запорізької області у 2006 році : статистичний збірник / Державний комітет статистики України. Головне управління статистики у Запорізькій області. – Запоріжжя, 2007. – 110 с.
93. Малікова І.Ю. Індивідуальні форми сільськогосподарського виробництва / І.Ю. Малікова // Держава та регіони. Серія : Економіка та підприємництво. – 2006. – № 1. – С. 168–172.
94. Малое предпринимательство в промышленном регионе: социально-экономическое развитие, формы и методы регулирования, механизмы экономического роста. – Днепропетровск, 2004. – 352 с.
95. Малоокова О.Ф. Організаційно-економічні аспекти діяльності малих форм господарювання на селі в умовах переходу до ринкової економіки : дис. … кандидата ек. Наук : 08.07.02 / Оксана Федорівна Малоокова. – Дніпропетровськ, 2002. – 157 с.
96. Мамдух Тайє Аль Зіадат. Розвиток малого підприємництва в умовах перехідної економіки (на прикладі України та Йорданії) : автореф. дис. на здобуття наук. ступеня канд. ек. наук / Мамдух Тайє Аль Зіадат. – Донецьк, 1999. – 20 с.
97. Маслак Н.Г. Економічні особливості диверсифікації виробництва підприємств АПК / Н.Г. Маслак // Економіка АПК. – 1999. – № 12. – С. 16–19.
98. Маслак Н.Г. Організаційно-єкономічний механізм диверсифікації виробництва в селянських (фермерських) господарствах : автореф. дис. на здобуття наук. ступеня канд. ек. наук : 08.07.02 “Економіка сільського господарства і АПК” / Н.Г. Маслак. – Дніпропетровськ, 2000. – 20 с.
99. Машина Н.І. Економічний ризик і методи його вимірювання / Н.І. Машина. – К. : Центр навчальної літератури, 2003. – 188 с.
100. Мельник Л.Ю. Приватні господарства в аграрному виробництві / Л.Ю. Мельник, О.А. Любович, Л.Л. Мельник. – Дніпропетровськ : Січ, 1999. – 169 с.
101. Мельник Л.Ю. Особистий сектор сільськогоспо¬дарського вироб¬ницт¬ва: стан, тенденції та перспективи / Л.Ю. Мельник, П.М. Макаренко // Економіка АПК. – 2002. – № 11. – С. 119–127.
102. Месель-Веселяк В.Я. Развитие форм хозяйствования в аграрном производстве : автореф. дис. на соискание степени доктора эк. наук : спец. 08.06.01 “Экономика, организация, управление предприятиями” / Виктор Яковлевич Месель-Веселяк. – К., 1994. – 45 с.
103. Методика изучения предпринимательства / [А.Н. Сергеев и др.]. – Магнитогорск : МаГУ, 2001. – 140 с.
104. Методика экономических исследований / под ред. Ф.В. Зиновьева. – Симферополь : Таврия, 1999. – 168 с.
105. Методология и методика системного изучения советской деревни / под ред. Т.И. Заславской, Р.В. Рывкиной. – Новосибирск, 1980. – 344 с.
106. Онищенко О.М. Сільське господарство, село і селянство України у дзеркалі пострадянської аграрної політики / О.М. Онищенко, В.В. Юрчишин // Економіка України. – 2006. – № 1. – С. 4–13.
107. Онищенко О.М. Господарства населення: продуктивність, ефективність, перспективи / О.М. Онищенко. – К., 2003. – 92 с.
108. Онищенко О.М. Порівняльна характеристика продуктивності господарств населення / О.М. Онищенко // Економіка України. – 2002. – № 11. – С. 59–67.
109. Онищенко О.М. Про підприємницькі форми господарювання в аграрній сфері / О.М. Онищенко, В.В. Юрчишин // Економіка України. – 1997. – № 4. – С. 50–60.
110. Основи аграрного підприємництва / [М.Й. Малік, В.В. Зіновчук, Ю.О. Луценко та ін.] ; за ред. М.Й. Маліка. – К. : ІАЕ УААН, 2001. – 582 с.
111. Основные мероприятия и параметры приоритетного Националь¬ного проекта “Развитие АПК” [Электронный ресурс] / Министерство сельс¬кого хозяйства Российской Федерации. – Режим доступа : http://www.mcx.ru/ dep_doc.html?he_id=797&doc_id=17355
112. Особисті підсобні господарства України – аналіз витрат та ефективності виробництва видів сільськогосподарської продукції / [О.М. Шпичак, П.Т. Саблук, В.П. Ситник та ін.]. – К. : ДОД Інституту аграрної економіки УААН, 2001. – 236 с.
113. Осташко Т.О. Особисті селянські господарства: інституційні трансформації і перспективи / Т.О. Осташко // Економіка АПК.– 2005. – № 11. – С. 58–60.
114. Панасенко С.М. Розвиток форм господарювання на селі : автореф. дис. на здобуття наук. ступеня канд. ек. наук : спец. 08.06.01 “Економіка, організація і управління підприємствами” / С.М. Панасенко. – Дніпропет¬ровськ, 1996. – 18 с.
115. Пестрякова Т.В. Диверсификация производства в крестьянском (фермерском) хозяйстве / Т.В. Пестрякова // Хозяин. – 1996. – № 2. – С. 4–8.
116. Підприємницька діяльність: стратегія економічного розвитку : науково-методичне видання / за ред. д.е.н., професора А.В. Чупіса. – Суми : Довкілля, 2001. – 336 с.
117. Побережна Г.Р. Організаційно-правові основи становлення та розвитку малого підприємництва / Г.Р. Побережна // Економіка АПК. – 2003. – № 7. – С. 39–44.
118. Попович И.В. Методика экономических исследований в сельском хозяйстве / И.В. Попович. – М. : Экономика, 1977. – 233 с.
119. Постанова Кабінету Міністрів України “Про затвердження Державної цільової програми розвитку українського села на період до 2015 року” від 19.09.2007 р. № 1158 [Електронний ресурс]. – Режим доступу : http://zakon1.rada.gov.ua/ cgi-bin/laws/main.cgi?page=1&nreg=1158-2007-%EF.
120. Прокопа І.В. Соціальні аспекти розвитку сільських територій / І.В. Прокопа // Економіка АПК. – 2005. – № 1. – С. 48–51.
121. Пчелинцов В.С. Основные формы фермерских хозяйств в разви¬тых капиталистических странах: обзорная информация / В.С. Пчелинцов // ВНИИТЭИ агропром. – М., 1989. – 58 с.
122. Реверчук С.К. Малий бізнес: методологія, теорія і практика / С.К. Реверчук. – К., 1996. – 192 с.
123. Розвиток різноукладності на селі: особливості, проблеми / за ред. В.В. Юрчишина. – К. : ННЦ ІАЕ, 2004. – 304 с.
124. Романова Л.В. Становлення підприємництва в сільському госпо¬дарст¬ві / Л.В. Романова. – К. : ІАЕ, 1997. – 272 с.
125. Саблук П.Т. Розвиток форм господарювання на селі / П.Т. Саблук, М.Я. Месель-Веселяк. – К. : Урожай, 1993. – 376 с.
126. Савицкая Г.В. Аналіз эффективности деятельности предприятий. Методологические аспекты / Г.В. Савицкая. – М., 2003. – 160 с.
127. Саловська Л.В. Метод вимірювання рівня життя в залежності від доходу / Л.В.Саловська // Держава та регіони. Серія : Економіка та підприєм¬ництво. – 2002. – № 1. – С. 97–100.
128. Сільське господарство Запорізької області за 2006 рік : Статистичний збірник / Державний комітет статистики України. Головне управління статистики у Запорізькій області. – Запоріжжя, 2007. – 116 с.
129. Словник іншомовних слів : 23 000 слів та термінологічних словосполучень / уклад. Л.О. Пустовіт та ін. – К. Довіра, 2000. – 1018 с.
130. Смит А. Исследование о природе и причинах багатства народов / А. Смит. – М., 1993. – 483 с.
131. Современная диверсификация деятельности сельского населения / Ф.В. Зиновьев, Е.Н. Бебко, Н.А. Космарова, С.В. Шевченко. – Симферополь : ДиАйПи, 2007. –132 с. : ил.
132. Сокол А.И. Социально-экономические факторы становления и функционирования крестьянских (фермерских) хазяйств / А.И. Сокол // Экономика Украины. – 1995. – № 3. – С. 49–52.
133. Соколик М.В. Грошові доходи і витрати населення України: тенденції та структура / М.В. Соколик // Економіка України. – 1999. – № 3. – С. 21–30.
134. Статистичний щорічник Запорізької області за 2006 рік : Статистичний збірник / Державний комітет статистики України. Головне управління статистики у Запорізькій області. – Запоріжжя, 2007. – 245 с.
135. Степаненко И.Ф. Из опыта фермерских хозяйств Польши / И.Ф. Степаненко // Економіка АПК – 1998. – № 4. – С. 86–94.
136. Стратегия развития предпринимательства в реальном секторе экономики. – М. : Наука, 2002. – 448 с.
137. Травіна Т.М. Диверсифікація діяльності сільськогосподарських підприємств / Т.М. Травіна // Вісник Львів. держ. ун-ту : Економіка АПК. – 2005. – № 2. – С. 689.
138. Труш І.В. Господарсько-правове забезпечення державної підтримки малого підприємництва в Україні : автореф. дис. на здобуття наук. ступеня канд. юрид. наук : спец. 12.00.04 / І.В. Труш. – Донецьк, 2005. – 17 с.
139. Указ Президента України “Про державну підтримку малого підприємництва” від 12.05.1998 р. № 456/98 [Електронний ресурс]. – Режим доступу : http://zakon1.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?nreg=456%2F98.
140. Указ Президента України “Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб’єктів малого підприємництва” від 03.07.1998 р. № 727/98 [Електронний ресурс]. – Режим доступу : http://zakon1.rada.gov.ua/ cgi-bin/laws/main.cgi?nreg=727%2F98.
141. Ульяницька О.В. Соціально-економічні проблеми господарської діяльності підприємств малого бізнесу / О.В. Ульяницька // Актуальні проблеми економіки – 2006. – № 2(56). – С. 65–73.
142. Филатов А.И. Система консультационной службы в сельском хозяйстве Германии [Электронный ресурс] / А.И. Филатов. – Режим досту¬па : http://icp.org.ua/ukr/aspekt/doradnictvo/dosvid/germany/2004/11/10/sistema_konsul_tatsi_53.html
143. Хмелевська Л.П. Розвиток малого підприємництва у сфері побутового обслуговування населення України : автореф. дис. на здобуття наук. ступеня канд. ек. наук : 08.01.01 / Л.П. Хмелевська. – К., 2002. – 20 с.
144. Царенко О.М. Економіка і організація приватних господарств / О.М. Царенко. – Суми : Козацький вал, 2001. – 320 с.
145. Чаянов А.В. Крестьянское хазяйство: избранные труды / А.В. Чаянов. – М. : Экономика, 1989. – 492 с.
146. Черняков Б.А. Опыт США в развитии сельских районов / Б.А. Черняков // Экономика сельскохозяйственных предприятий. – 2002. – № 11. – С. 13–17.
147. Чудаков А.Б. Внутрифирменные факторы предпринимательского успеха / А.Б. Чудаков // Экономика и коммерция. – 1996. – № 4. – С. 77–84.
148. Шайкин В.В. Развитие сельской местности. Теория и практика / В.В. Шайкин, Р.Г. Ахметов. – М. : Изд-во МСХА, 2001. – 56 с.
149. Шейко В.М. Організація та методика науково-дослідницької діяльності / В.М. Шейко, Н.М. Кушнаренко. – К. : Знання-Прес, 2003. – 295 с.
150. Шкрабан М.І. Стан та перспективи розвитку фермерства на Україні / М.І. Шкрабан // Економіка АПК. – 1996. – № 2. – С. 15–19.
151. Шмелев Г.И. Личное подсобное хозяйство: возможности и перспективы / Г.И. Шмелев. – М. : ИПЛ, 1983. – 95 с.
152. Яворська Т.І. Основні джерела матеріального добробуту сільського населення / Т.І. Яворська // Економіка АПК. – 1996. – № 2. – С. 68–70.
153. Burns P., Dewhurst J. Small Business and Entepreneurship. – Hong Kong, 1991. – 294 p.
154. Hillgreen S. Rural credit needs // Farm Journal. – 2006
Стоимость доставки работы, в гривнах:

(при оплате в другой валюте, пересчет по курсу центрального банка на день оплаты)
150





Найти готовую работу


ЗАКАЗАТЬ

Обратная связь:


Связаться

Доставка любой диссертации из России и Украины



Ссылки:

Выполнение и продажа диссертаций, бесплатный каталог статей и авторефератов

Счетчики:

Besucherzahler
счетчик посещений

© 2006-2022. Все права защищены.
Выполнение уникальных качественных работ - от эссе и реферата до диссертации. Заказ готовых, сдававшихся ранее работ.