У нас уже 242733 рефератов, курсовых и дипломных работ
Заказать диплом, курсовую, диссертацию


Быстрый переход к готовым работам

Мнение посетителей:

Понравилось
Не понравилось





Книга жалоб
и предложений


 






Название ФІНАНСОВЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ СОЦІАЛЬНОЇ СФЕРИ ЗБРОЙНИХ СИЛ УКРАЇНИ
Количество страниц 210
ВУЗ КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
Год сдачи 2010
Содержание ВСТУП
Розділ 1. ТЕОРЕТИЧНІ ЗАСАДИ ФІНАНСОВОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ СОЦІАЛЬНОЇ СФЕРИ ЗБРОЙНИХ СИЛ УКРАЇНИ
1.1. Сутність та структура фінансового забезпечення соціальної сфери збройних сил
1.2. Розвиток та становлення фінансового забезпечення військової соціальної сфери
1.3. Зарубіжний досвід фінансування соціальної сфери Збройних Сил України
Висновки за розділ
Розділ 2. ФІНАНСОВИЙ МЕХАНІЗМ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ СОЦІАЛЬНОЇ СФЕРИ ЗБРОЙНИХ СИЛ УКРАЇНИ
2.1. Механізм фінансового забезпечення соціальної сфери Збройних Сил України
2.2. Джерела фінансування соціальної сфери збройних сил
2.3. Сучасний стан соціального забезпечення та нові підходи до фінансування соціальної сфери Збройних Сил України
Висновки за розділ
Розділ 3. УДОСКОНАЛЕННЯ ФІНАНСОВОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ СОЦІАЛЬНОЇ СФЕРИ ЗБРОЙНИХ СИЛ УКРАЇНИ
3.1. Контроль за фінансуванням соціальної сфери збройних сил та шляхи його удосконалення
3.2. Перспективи розвитку планування видатків на соціальне забезпечення збройних сил
3.3. Напрями удосконалення фінансового забезпечення соціальної сфери Збройних Сил України
Висновки за розділ
ВИСНОВКИ
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ
ДОДАТКИ

Вступ
Актуальність теми. Розвиток фінансової системи України супроводжується суттєвими змінами, що обумовлюється як зовнішніми, так і внутрішніми факторами. На сучасному етапі реформування Збройних Сил України відбувається кардинальна трансформація системи фінансового забезпечення їх соціальної сфери. Перехід збройних сил на професійну основу комплектування, що відбувається в даний час, зумовлює формування якісно нового підходу у визначенні пріоритетних напрямів соціального забезпечення особового складу армії та осіб, звільнених з військової служби. Реалізація зазначених завдань не можлива без побудови адекватного фінансового механізму. Діючий фінансовий механізм не повною мірою дозволяє реалізувати завдання реформування Збройних Сил України. До цього часу не розроблено єдиної теоретичної та методичної бази, не сформовано системного підходу, які б забезпечували ефективне фінансування військової соціальної сфери. Розбудова збройних сил нового зразка неможлива без вдосконалення фінансового забезпечення їх соціальної сфери, яка суттєво впливає на боєздатність військ.
На сьогодні у фінансовому забезпеченні соціальної сфери військ основне протиріччя полягає в тому, що обсяг асигнувань не відповідає потребам існуючої організаційно-штатної структури збройних сил та завданням і функціям бойового забезпечення, які на них покладені. Виникають також питання збільшення фінансування соціальної сфери не тільки за рахунок загального фонду, але і коштів спеціального фонду, що дозволило б підвищити якість реалізації соціальних гарантій особового складу збройних сил. Постали також питання дослідження процесів фінансового забезпечення соціальної сфери збройних сил в умовах розвитку ринкової економіки у контексті використання зарубіжного досвіду.
Теоретичні та методичні основи дослідження економіки соціальної сфери вивчали такі вчені як І. Вернадський, М. Долішній, С. Подолинський, М. Солодков, Г. Сапова та ін. Значний внесок у розвиток фінансового забезпечення соціальної сфери армії зробили українські вчені XIX століття, серед них М. Алексеєнко, М. Бунге, М. Зібер, Т. Степанов, М. Туган-Барановський та ін. Концептуальні засади механізму фінансового забезпечення соціальної сфери як основи реформування збройних сил були сформульовані українськими вченими: Б. Андресюком, Д. Богинею, Н. Борецькою, О. Василиком, А. Гальчинським, Л. Добровольською, Т. Ковальчуком, Е. Лібановою, І. Марком, В. Мунтіяном, Ю. Ніколенком, В. Опаріним, Ю. Палкіним та іншими.
Але окремі напрями фінансового забезпечення соціальної сфери збройних сил потребують подальших досліджень. Необхідно більш повно розкрити сутність складових фінансового забезпечення соціальної сфери збройних сил у період їх реформування та визначити шляхи вдосконалення соціального забезпечення особового складу Збройних Сил України з переходом їх на професійну основу комплектації. З упровадженням казначейського обслуговування, програмно-цільового методу планування, бухгалтерського обліку, введенням додаткових видів витрат на реформування та розвиток армії, на миротворчу діяльність військ механізм фінансового забезпечення соціальної сфери Збройних Сил України ускладнився.
Актуальність теми дослідження також пов’язана з тим, що питання фінансового забезпечення соціальної сфери армії не достатньо вивчені, а ті дослідження, які є сьогодні, не системні і не повною мірою знаходять практичне застосування. Отже, процеси фінансового забезпечення соціальної сфери Збройних Сил України в умовах їх реформування потребують подальших досліджень. Зазначене й обумовило актуальність обраної теми дисертаційної роботи, її мету та завдання.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційну роботу виконано на кафедрі військової економіки Військового інституту Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Зміст дисертації є складовою частиною науково-дослідної роботи кафедри економіки та фінансового забезпечення Національної академії оборони України на замовлення Департаменту фінансів Міністерства оборони України. Тема наукових досліджень: “Фінансове забезпечення соціального захисту військовослужбовців Збройних Сил України” (шифр – “Захист”), в межах якої визначено зміст поняття фінансове забезпечення соціального захисту військовослужбовців Збройних Сил України та членів їх сімей; розроблено методику оцінки ефективності витрачання коштів у сфері соціального забезпечення та напрями вдосконалення системи соціального забезпечення військовослужбовців Збройних Сил України.
Мета і завдання дослідження. Метою дослідження є розкриття сутності фінансового забезпечення соціальної сфери Збройних Сил України та практичних засад підвищення його ефективності на етапі реформування збройних сил.
Відповідно до поставленої мети визначено такі завдання дослідження:
- розкрити теоретичні основи, сутність та охарактеризувати складові фінансового забезпечення соціальної сфери збройних сил;
- визначити напрями становлення та розвитку, а також особливості фінансового забезпечення соціальної сфери Збройних Сил України у контексті зарубіжного досвіду;
- розкрити механізм фінансового забезпечення соціальної сфери збройних сил в умовах їх реформування;
- проаналізувати процедуру фінансового планування коштів на реалізацію соціальних гарантій у сфері Збройних Сил України та обґрунтувати напрями її вдосконалення;
- визначити шляхи ефективного витрачання коштів на розвиток соціальної сфери збройних сил та виявити можливості залучення додаткових коштів для її фінансування;
- обґрунтувати необхідність посилення фінансового контролю за використанням коштів у соціальній сфері Збройних Сил України;
- визначити шляхи поліпшення добробуту особового складу Збройних Сил України, членів їх сімей та осіб, які звільнились з військової служби.
Об’єктом дослідження є процеси фінансування Збройних Сил України в умовах їх реформування.
Предмет дослідження – теоретичні основи та практичні аспекти фінансового забезпечення соціальної сфери Збройних Сил України.
Методи дослідження. Під час дослідження використано сукупність загальнонаукових та спеціальних методів дослідження. Теоретичні та емпіричні методи: економічного та статистичного аналізу – при вивченні структури і динаміки оборонних коштів на розвиток соціальної сфери та ефективності їх використання; загальнонаукові та специфічні методи використано при дослідженні взаємозв’язку військових фінансів з державними, а також розгляді стану фінансування соціальної сфери; методи системного та порівняльного аналізу – при розгляді законодавчо-правової бази, що регламентує питання, які досліджуються; синтезу – при дослідженні фінансування соціальної сфери; історичний, за допомогою якого визначено головні напрями і специфіку військової соціальної сфери; економіко-статистичного аналізу – при вивченні фінансово-економічного стану військ, виявленні зв’язку між рівнем фінансування соціальної сфери збройних сил та їх боєздатністю.
Інформаційною базою дослідження є закони та нормативні акти органів державної влади з питань фінансового забезпечення соціальної сфери збройних сил в умовах реформування, опубліковані у періодичній пресі, спеціальних виданнях та матеріалах у мережі Інтернет, офіційні матеріали Державного комітету статистики України та Міністерства оборони України, статистичні данні щодо фінансування та проведення соціальної політики у збройних силах зарубіжних країн (зокрема Франції, Латвії, Російської Федерації), звітно-статистична та фінансово-господарська документація Департаментів Міністерства оборони України: фінансів та розквартирування і будівництва. У роботі широко використано наукові праці вітчизняних і зарубіжних вчених, де розглядаються сутність і особливості процесів фінансування соціальної сфери загалом і збройних сил зокрема.
Наукова новизна одержаних результатів. У дисертаційній роботі отримано нові обґрунтовані результати, які розв’язують важливе науково-прикладне завдання вдосконалення механізму фінансового забезпечення соціальної сфери Збройних Сил України. Основні положення дисертаційної роботи, які містять елементи наукової новизни, полягають у тому, що:
вперше
- введено до наукового обігу поняття “фінансове забезпечення соціальної сфери Збройних Сил України” як сукупність заходів щодо акумулювання та розподілу фондів фінансових ресурсів для реалізації соціальних потреб особового складу збройних сил, адекватної особливостям військової служби, у процесі відтворення особистості військовослужбовців, працівників і службовців збройних сил та їх сімей; це дозволило обґрунтувати виділення таких складових реалізації соціального забезпечення у сфері Збройних Сил України як грошове, пенсійне, матеріально-побутове забезпечення військовослужбовців, заробітна плата працівників і службовців, забезпечення освітніх потреб, адаптація військовослужбовців, звільнених з лав Збройних Сил України, а також забезпечення соціально-культурних потреб особового складу;
удосконалено
- процедуру планування в механізмі фінансування Збройних Сил України на програмно-цільовій основі, яке передбачає виокремлення усіх витрат на соціальні потреби у збройних силах у відповідних програмах для підвищення ефективності цільового використання оборонних коштів та якості соціального забезпечення військовослужбовців;
- організаційну структуру управління процесом забезпечення житлом військовослужбовців як пріоритетної складової реалізації соціального забезпечення у збройних силах через введення Уповноваженого фінансового інституту та служби єдиного замовника з метою акумулювання фінансових ресурсів із традиційних і перспективних джерел та ефективного їх використання шляхом створення фондів службового та постійного житла;
дістали подальшого розвитку
- аргументування реструктуризації грошового забезпечення військовослужбовців у контексті відображення тієї його частини, що відтворює особливі умови проходження служби, та необхідності приведення грошового забезпечення до розмірів, здатних компенсувати службові навантаження, а також підвищувати значення заохочувальних і компенсаційних виплат як стимулу професійного зростання;
- поруч із бюджетним фінансуванням та кредитуванням запропоновано запровадження такого фінансового інструменту реалізації матеріально-побутового забезпечення військовослужбовців як житлові сертифікати, що дозволить урізноманітнити форми реалізації соціальних гарантій у сфері забезпечення військовослужбовців житлом;
- обґрунтування напрямів використання перспективних джерел фінансового забезпечення соціальної сфери Збройних Сил України шляхом використання іпотечного кредитування з частковим фінансуванням з боку держави та альтернативних джерел фінансування: коштів банківських структур, коштів фінансово-кредитних установ та коштів страхових компаній.
Практичне значення одержаних результатів полягає у розробці науково обґрунтованих положень, висновків, рекомендацій та пропозицій, спрямованих на вдосконалення механізму фінансового забезпечення соціальної сфери збройних сил в умовах їх реформування. Висновки і пропозиції можуть бути використані на практиці при підготовці фахівців фінансово-економічної служби у військово-навчальних закладах, а також безпосередньо у військах.
Запропоновані пропозиції і рекомендації впроваджувались і практично застосовувались у військах, що підтверджено довідками: Контрольно-ревізійного департаменту Міністерства оборони України (довідка № 234 /121 від 22.01.2007 р.), фінансово-економічних управлінь Західного оперативного командування Збройних Сил України (довідка № 29/3/2511 від 20.11.2006 р.) та Головного управління розвідки Міністерства оборони України (довідка № 222/4/558 від 4 квітня 2007 р.).
Крім цього, результати дослідження застосовуються в навчальному процесі та науковій діяльності Національної академії оборони України, про що свідчать акти № 167/1305 від 15.05.2007 р. та № 167/2682 від 20.09.2007 р.
Зазначені пропозиції сприятимуть обґрунтуванню урізноманітнення джерел та збільшення фінансового забезпечення соціальної сфери Збройних Сил України у сучасних умовах їх реформування.
Особистий внесок здобувача. Дисертація є самостійним дослідженням. Особистий внесок здобувача полягає у розкритті сутності, форм та обґрунтуванні джерел фінансового забезпечення соціальної сфери Збройних Сил України в умовах їх реформування. У дисертації використано матеріали досліджень, проведених особисто дисертантом, та спільно із співавторами, що відображено у списку опублікованих праць.
Апробація результатів дисертації. Основні положення дослідження доповідалися, обговорювалися та отримали позитивні відзиви на міжнародних науково-практичних конференціях: “Перспективи розвитку індустріального виробництва в умовах глобалізації” (15-16 квітня 2005 р., м. Київ), “Дні науки ’2005” з питань державного регулювання економікою (15-27 квітня 2005 р., м. Дніпропетровськ), “Формування нової парадигми страхування” (1-2 грудня 2005 р., м. Київ), “Тенденції та перспективи розвитку фінансової системи України” (2-4 жовтня 2006 р., м. Київ), а також на Всеукраїнській науковій конференції “Військова освіта та наука: сьогодення та майбутнє”, присвяченій пам’яті професора, генерал-лейтенанта Жукова С.А. (24-25 листопада 2005 р., м. Київ). Крім того, результати дослідження пройшли апробацію на методологічних семінарах на кафедрі фінансів, грошового обігу і кредиту економічного факультету та профільних кафедрах Військового інституту Київського національного університету імені Тараса Шевченка та Національної академії оборони України.
Публікації. За результатами дисертаційної роботи опубліковано 7 наукових праць загальним обсягом 2,9 др. арк., із них 5 – у наукових фахових виданнях обсягом 2,5 др. арк.
Структура та обсяг дисертації. Робота складається із вступу, трьох розділів, що містять дев’ять підрозділів, висновків, списку використаних джерел (266 найменувань) та 12 додатків. Обсяг основного тексту роботи складає 221 сторінку друкованого тексту, у тому числі 15 таблиць і 15 рисунків.
Список литературы Висновки
У дисертації здійснено теоретичне узагальнення та запропоновано нове вирішення науково-практичного завдання щодо вдосконалення механізму фінансового забезпечення соціальної сфери Збройних Сил України у період їх реформування. Запропоновано шляхи вдосконалення реалізації складових системи фінансового забезпечення соціальної сфери збройних сил, а саме:
1. Визначено, що національна безпека держави є складною багаторівневою функціональною системою, в якій безперервно відбуваються циклічні процеси взаємодії та конфлікту життєво важливих інтересів особистості, суспільства і держави із загрозами цим інтересам. Національна оборона, яку забезпечують збройні сили, виступає тим суспільним благом, що дозволяє гарантувати національну безпеку держави.
2. Визначено, що фінансове забезпечення соціальної сфери Збройних Сил України – це сукупність заходів щодо акумулювання та розподілу фондів фінансових ресурсів для реалізації соціальних потреб у процесі відтворення особистості військовослужбовців, працівників і службовців збройних сил та їх сімей, адекватних особливостям військової служби.
3. Розкрито механізм фінансового забезпечення соціальної сфери збройних сил та з’ясовано, що його реалізація залежить від правового та інституціонального забезпечення. В Україні вже сформовано необхідні інститути та правове поле, покликані регламентувати фінансове забезпечення, проте ще існує низка питань, які потребують вирішення, зокрема збільшення реальних доходів військовослужбовців, працівників та членів їх сімей; вдосконалення нормативно-правових актів, що регулюють процеси фінансування соціального забезпечення, а також чіткість та системність дотримання нормативно-правових актів. Необхідними є реструктуризація грошового забезпечення військовослужбовців у контексті відображення тієї його частини, що відтворює особливі умови проходження служби, та приведення грошового забезпечення до розмірів, здатних компенсувати службові навантаження, а також підвищувати значення заохочувальних і компенсаційних виплат як стимулу професійного зростання.
4. Шляхом до розв’язання медичного забезпечення за рахунок запровадження обов’язкового медичного страхування в Збройних Силах України є прийняття Державної програми переходу Збройних Сил України до комплектування військовослужбовцями, які проходять військову службу за контрактом. Вирішення проблеми житлового забезпечення можливе за рахунок урізноманітнення фінансових інструментів, зокрема запровадження пільгового іпотечного кредитування та житлових сертифікатів.
5. З’ясовано, що фінансове планування соціальної сфери Збройних Сил України за програмно-цільовим методом потребує вдосконалення, оскільки дослідити стан фінансування соціальної сфери у розрізі існуючих програм не можливо. Запропоновано виділити перелік бюджетних програм, які б були спрямовані на забезпечення соціальних потреб особового складу. Подальшого вдосконалення потребує перелік бюджетних програм, які б були спрямовані на забезпечення прозорості у плануванні та використанні асигнувань у розрізі видів Збройних Сил України, з визначенням конкретних виконавців, спроможних забезпечити виконання усього комплексу завдань щодо фінансового забезпечення соціальної сфери.
6. Запропоновано новий напрям у вирішенні проблеми забезпечення житлом військовослужбовців, а саме: формування системи поступового накопичення коштів для придбання житла у власність при збереженні діючого рівня соціальної захищеності військовослужбовців. Діюча система житлового забезпечення суперечить економічним можливостям держави і не дозволяє вирішити житлову проблему найближчими роками. Для вдосконалення механізму забезпечення житлом військовослужбовців необхідно передбачити забезпечення військовослужбовців житлом за рахунок держави до накопичення коштів для його придбання у власність за обраним місцем проживання, а також можливість придбання житла через три роки після знаходження в накопичувально-іпотечній системі.
7. Встановлено, що основними напрямами поліпшення фінансового контролю в Збройних Силах України є проведення якісних документальних ревізій та перевірок фінансово-господарської діяльності підприємств, установ і організацій щодо цільового та ефективного використання бюджетних коштів, поліпшення роботи по підбору і підготовці кадрів для контрольно-ревізійної роботи та забезпечення систематичного підвищення їх кваліфікації, удосконалення взаємодії Департаменту фінансів Міністерства оборони України та Контрольно-ревізійного департаменту Міністерства оборони України, військових прокуратур та органів контрольно-ревізійної служби України.
8. Обґрунтовано шляхи інституціонального розвитку соціального забезпечення особового складу Збройних Сил України, а саме:
– створення військових громадських організацій, введення Інституту уповноваженого з прав військовослужбовців з покладенням на нього функцій з вирішення соціальних питань та введення Закону Україну “Про уповноваженого з прав військовослужбовців”;
– розробка нового типового контракту щодо умов проходження військової служби, який би передбачав рівну відповідальність військовослужбовця перед державою і держави перед військовослужбовцем;
створення громадських організацій фонду соціальної підтримки для соціальної підтримки й адаптації, а також допомоги колишнім військовослужбовцям, які повинні тісно співпрацювати з Центром соціальних служб для молоді, асоціаціями середнього і малого бізнесу, центрами соціальної адаптації для реабілітації і соціальної підтримки різних верств населення, метою яких буде надання консалтингових послуг тим звільненим у запас особам, хто бажає започаткувати власний бізнес.

СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ
1. Агабабьян Э.М. Экономические основы воспроизводства нематериальных благ при социализме. – М. : Наука, 1983. – 560 с.
2. Александров А.М. Финансы СССР / А.М. Александров. – М.: Госфиниздат, 1952.  467 c.
3. Алещенко В. У центрі уваги людина в погонах / В. Алещенко // Народна Армія. – 2005. – № 76 (3230). – С. 2, 5–6
4. Андресюк Б.П. Реформування Збройних Сил України на сучасному етапі / Б.П. Андресюк // К. : Універ. видав-во “Пульсар”, 2002 – 192 с.
5. Андресюк Б.П. Сучасний стан Збройних Сил України їх фінансування та реформування / Б.П. Андресюк // Військо України. – 2001. – № 11–12. – С. 5–7.
6. Базилевич В.Д. Державні фінанси : навчальний посібник / В.Д. Базилевич, Л.О. Баластрик // К. : Атака, 2002 – 368 с.
7. Биченко А. Професійна армія в Україні: думки та оцінки населення./ А. Биченко, М. Пашков // Національна безпека і оборона. – 2002. – № 5. – С. 29–38
8. Бідак В.Я. Соціальний захист населення та вдосконалення державних механізмів його регулювання: автореф. дис. на здобуття наук. ступеня канд. екон. наук : спец. 08.09.01 / Володимир Ярославович Бідак. – Львів, 2004. – 20 с.
9. Білий В.Я Медико-соціальні проблеми професійної надійності військовослужбовців у контексті національної безпеки України / В.Я. Білий, В.І. Варус // Наука і оборона. – 2003. – № 1. – С 16–20.
10. Білуха М.Т. Методологія наукових досліджень : підруч. / М.Т. Білуха – К. : АБУ, 2002. – 480 с.
11. Большой экономический словар / [Под ред. А.Н.Азрилияна] – 4-е изд. доп. и перераб. – М. : Институт новой экономики, 1999. – 1012 с.
12. Борецька Наталія Петрівна. Соціальний захист населення в умовах ринкової трансформації економіки: Автореф. дис. д-ра екон. наук: 08.01.01 / Київський національний ун- т ім. Тараса Шевченка. — К, 2002. — 35с.
13. Бухгалтерський облік у бюджетних установах Збройних Сил України: [посібник для фахівців бюдж. військ. частин, установ та орг. Збройних Сил України / ред.. І.Ю. Марко]. – К. : Зна-ня Укр., 2004. – 508 с.
14. Бюджетна політика у контексті стратегії соціально-економічного розвитку України: У 6 Т. / [ред. М.Я. Азаров (голова) та ін]. – К. : НДФІ, 2004.
Т. 4: Програмно-цільовий метод у бюджетному процесі / [М.Я. Азаров, Ф.О. Ярошенко, О.І. Амоша (кер. авт. кол.) та ін.] – 2004. – 368 с.
15. Бюджетний кодекс України: Офіційне видання. – К. : Концерн “Видавничий Дім “Ін Юре”, 2004. – 172 с.
16. Вайнштейн А.Л. Народный доход России и СССР. История, методология исчисления, динамика / А.Л. Ванштейн. – М. : Наука, 1969. – 314 с.
17. Василик О. Д. Державні фінанси України: навч. посіб. / О.Д. Василик – К. : Вища школа, 2000. – 383 с.
18. Василик О.Д. Державні фінанси України за часів Володимира Великого / О.Д. Василик, Л.Д. Ларіонова // Фінанси України. – 2002. – № 1. – С. 138–141.
19. Василик О.Д. Державні Фінанси України: навчальний посібник / О.Д. Василик // К. : Вища школа, 1997. – 595с.
20. Величко О.В. Питання бюджетного забезпечення у соціальній сфері / О.В. Величко // Соціальна сфера в перехідній економіці. Збірник наукових праці / В.М.Новіков (відпв. ред.) – К. : НАН України. Інститут економіки, 2000. – С. 36–43
21. Вернадский И.В. Очерк теории потребностей / И.В. Вернадський – С.-Пб., 1852.– 252 с.
22. Виступ заступника Міністра оборони України Володимира Бойка на Дні Уряду у ВР щодо забезпечення житлом та іншими гарантіями соціального захисту військовослужбовців, осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та деяких інших осіб // http://www.mil.gov.ua/12.12.2006
23. Від соціального забезпечення до соціальної політики: [зб. наук. стат. / ред. Жаліла Я.А.] – К. : Сатсанга, 2001. – Вип. 16 – 100 с. – (Серія „Безпека економічних трансформацій”).
24. Вказівка ГФЕУ МО України від 2.12.2002 року № 146/1/10/1219 Про затвердження інструкції про порядок проведення внутрішньої доку-ментальної перевірки фінансового господарства військової частини – 11 с.
25. Вказівка ГФЕУ МО України від 20.06.2000 року № 9 Про введення в дію інструкції тимчасового порядку фінансового планування, фінансування, витрачання коштів за кошторисом МО України – К. : Друк КВІУЗ – 56 с.
26. Вказівка Інформаційно-аналітичного управління ГШЗСУ від 18.03.2002 - № 125/1/134 “Щодо основних вартісних показників типових частин (з’єднань) та установ Збройних Сил України” – 2 с.
27. Военная финансово-економическая служба России: история и современность. – М. : ИНЭС, 2003. – 672 с.
28. Военные расходы стран мира // Зарубежное военное обозрение – 2001. – № 1. – С. 49.
29. Военные расходы стран мира // Зарубежное военное обозрение – 2002. – № 6. – С. 15–21.
30. Военные расходы стран мира // Зарубежное военное обозрение – 2002. – № 7. – С. 17–18.
31. Воронова Л.К. Банківсько-фінансово-правовий словник-довідник / Л.К. Воронова – К. : “А.С.К.”, 1998. – 287 с.
32. Голота О.П. Соціально-фінансовий аспект реформування Збройних Сил України / О.П. Голота // Фінанси України. – 2006. – № 1. – С. 129–134
33. Голота О.П. Теоретичні та методичні основи фінансового забезпечення розвитку соціальної сфери збройних сил в умовах економічних перетворень в Україні / О.П. Голота, І.М. Семеніхін // Економіка: проблеми теорії та практики: зб. наук. пр.– Дніпропетровськ: ДНУ, 2005. – С. 692–698 – (Випуск 198: в 4 т., том 3).
34. Голота О.П. Фінансове забезпечення соціальної сфери Збройних Сил України та Російської Федерації в сучасних умовах їх / О.П. Голота // Теорії мікро-макроекономіки: зб. наук. пр. – К. : Академія муніципального управління, 2006. – Випуск 24. – С. 271–277
35. Голота О.П. Функції фінансового забезпечення соціальної сфери Збройних Сил України на сучасному етапі їх реформування / О.П. Голота // Державне регулювання економікою : міжнар. наук.-практ. конфер. “Дні науки’ 2005”, 15-27 квітня 2005 р. : тези доп. – Дніпропетровськ : Наука і освіта, 2005. – Т. 12 – С. 36–38
36. Горадзе В. О социальной защищенности военнослужащих Латвии и Эстонии / В.О. Горадзе // Зарубежное военное обозрение. – 2004. – № 12. – С. 12–20
37. Гордей О.Д. Моделі державного регулювання добробуту населення / О.Д. Городей // Фінанси України. – 2003. – № 1 – С. 51–58.
38. Гордей О.Д. Роль фінансової системи в забезпечені рівня життя населення / О.Д. Городей // Науковий вісник Національного університету ДПС України. – 2007. – № 4 – С. 61–70
39. Гордей О.Д. Суспільний добробут в умовах інтеграційних процесів / О.Д. Городей // Фінанси України. – 2004. – № 5 – С. 38–44.
40. Гордей О.Д. Фінансова оцінка суспільного добробуту / О.Д. Городей// Фінанси України. – 2001. – № 7. – С. 41–47
41. Гордей О.Д. Фінансове забезпечення суспільного добробуту: автореф. дис. на здобуття наук. ступеня канд. екон. наук : спец.: 08.04.01 “Фінанси, грошовий обіг і кредит” / Оксана Дмитрівна Гордей. – К., 2003. – 18с.
42. Горожанкіна М.Є. Соціальний капітал суспільства в умовах трансформації економічної системи (питання теорії і методології): автореф. дис. на здобуття наук. ступеня д-ра екон. наук.: спец.: 08.00.01 “Економічна теорія”/ Марина Євгенівна Горожанкіна. – Донецьк, 2008. – 32с.
43. Гошовська В.А. Актуальні питання гуманітарної та соціальної політики в Збройних Силах України / В.А. Гошовська // Наука і оборона. – 2004. – № 2. – С. 7–13
44. Гошовська В.А. Соціальна домінанта національної безпеки / В.А. Гошовська // Стратегічна панорама. – 2003. – №2. – С. 94–99
45. Громов Е.А. Экономическая роль сферы услуг в экономике / Е.А. Громов – М. : Наука, 1971. – 370 с.
46. Данилишин Б.М. Культурно-освітня сфера як соціальна база підтримки ринкової трансформації в Україні (питання теорії і практики) / Б.М. Данилишин, В.І. Куценко – К. : РВПС Укр. НАН України, 1999. – 122 с.
47. Директива Міністра Оборони України від 10.05.2002 року № Д-5 Про розподіл функцій стосовно фінансового контролю у Збройних Силах України – 2 с.
48. Директор Департаменту фінансів Міністерства оборони України Іван Марко: “Бюджетний план становить 64,6% від потреби ЗС України, однак Міністерство оборони сподівається на підтримку Уряду в питанні грошового забезпечення військовослужбовців” // Народна Армія – 2007. – 31 січня – С.7
49. Добровольська Л.М. Соціальні видатки бюджету України / Л.М. Добровольська // Фінанси України. – 2002. – № 2 – С. 13–18.
50. Довідник з питань міжнародного військового співробітництва та участі України у міжнародних миротворчих операціях / [упоряд. капітан 2-го рангу В.Д. Шило] – К. : “МП Леся”, 2001. – 192 с.
51. Долишний М.И. Социально-экономические проблемы непроизводственной сферы / М.И. Долишний – К.: Наукова думка, 1984. – 214 с
52. Долматов А. Финансово-экономическое обеспечение военнослужащих Франции / А. Долматов // Зарубежное военное обозрение. – 2004. – № 3. – С.15–19
53. Долматов А. Финансово-экономическое обеспечение военнослужащих Франции / А. Долматов // Зарубежное военное обозрение. – 2004. – № 4. – С.10–16
54. Драпак Р. Армію “саджають” на фінансову мілину / Р. Драпак // Народна армія – 2002 – № 9. – С. 5
55. Драпак Р. Бажане, але чи дійсне / Р. Драпак // Народна армія. – 2005. – 28 січня – С.2
56. Економічний словник. / [ред. Багрія П.І., Дорогунцова С.І] – К. : Голов. Ред. Укр. Рад Енциклопедії АН УРСР – 1973. – 623 с.
57. Закон України від 09.04.1992 року № 2262–ХІI Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб // Відомості Верховної Ради України. – 1992. – № 29 – С. 399
58. Закон України від 13.01.2005 року № 2344-IV Про внесення змін до Закону України Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту // Відомості Верховної Ради України. – 2005. –№ 9, С. 185
59. Закон України від 15.06.2004 року № 1763–IV Про державні гарантії соціального захисту військовослужбовців, які звільняються із служби у зв’язку з реформуванням Збройних Сил України, та членів їхніх сімей // Голос України. – 2004 – 9 липня – С. 9
60. Закон України від 16.12.2004 року № 2255-IV Про внесення змін до деяких законів України з питань соціального захисту військовослужбовців // Відомості Верховної Ради України. – 2005. – № 4 – С. 107
61. Закон України від 17.02.2000 року № 1458–ІІІ Про Державний бюджет України на 2000 рік // Відомості Верховної Ради України – 2000. – № 14–15–16 – С. 178 – 192.
62. Закон України від 17.02.2000 року № 1459–ІІІ Про деякі заходи щодо економії бюджетних коштів // Відомості Верховної Ради України. – 2000. – № 13 – С. 168
63. Закон України від 17.03.2005 року № 2489-IV Про чисельність Збройних Сил України на 2005 рік // Відомості Верховної Ради України. – 2005. – № 20 – С. 275
64. Закон України від 18.11.2004 року № 2198-IV Про організацію оборонного планування // Відомості Верховної Ради України. – 2005. – № 4 – ст. 97
65. Закон України від 19.06.2003 року № 964–ІV Про основи національної безпеки України // Відомості Верховної Ради України. – 2003. – № 39 – ст. 351
66. Закон України від 19.06.2003 року № 975–ІV Про демократичний цивільний контроль над Воєнною організацією і правоохоронними органами держави // Відомості Верховної Ради України. – 2003. – № 46 – ст. 366
67. Закон України від 19.09.2006 року № 154-V Про чисельність Збройних Сил України на 2007 рік // Відомості Верховної Ради України – 2006. – № 45 – ст. 435
68. Закон України від 19.12.2006 р. № 489-V Про Державний бюджет України на 2007 рік // Офіційний вісник України – 2006 р. – № 52 – С. 54 (ст. 3477)
69. Закон України від 20.12.1991 року № 2012–ХIІ Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їхніх сімей // Відомості Верховної Ради України. – 1992. – № 15 – С. 417–425
70. Закон України від 20.12.2001 року № 2905–ІІІ Про Державний бюджет України на 2002 рік // Голос України – 2002. – № 6 – С. 8–10.
71. Закон України від 20.12.2005 року № 3235-IV Про Державний бюджет на 2006 рік // Урядовий кур’єр. – 2005. – № 250–251 – С. 6–15.
72. Закон України від 21.09.1999 року № 1075–ХІV Про правовий режим майна у Збройних Силах України // Відомості Верховної Ради України – 1999. – № 48 – с. 995–996.
73. Закон України від 21.09.1999 року № 1076–ХІV Про господарську діяльність у Збройних Силах України // Відомості Верховної Ради України – 1999. - № 48, С. 997 – 998.
74. Закон України від 22.10.1993 року № 3551-ХІІ Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту від // Відомості Верховної Ради України. – 1993. – № 45 – С. 425
75. Закон України від 22.12.2005 року № 3284-IV Про чисельність Збройних Сил України на 2006 рік // Відомості Верховної Ради України. – 2006. –№ 16 – С. 635 (ст. 135)
76. Закон України від 23.03.2000 року № 1602–ІІІ Про державне прогнозування та розроблення програм економічного і соціального розвитку України // Відомості Верховної Ради України. – 2000. – № 25 – ст. 195.
77. Закон України від 23.12.2004 року № 2285-IV Про Державний бюджет на 2005 рік // Відомості Верховної Ради України. – 2005. – № 7–8 – С. 290–508
78. Закон України від 24.06.2004 року № 1865-IV Про внесення змін до статті 12 Закону України Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей // Відомості Верховної Ради України. – 1992. –№ 15 – С. 417–425
79. Закон України від 26.12.2002 року № 380–ІV Про Державний бюджет України на 2003 рік // Відомості Верховної Ради України. – 2003. – № 10-11 – С. 154–173
80. Закон України від 27.11.2003 року № 1344–IV Про Державний бюджет України на 2004 рік // Урядовий кур’єр. – 2003. – № 228 – С. 5–6
81. Закон України від 28.01.1994 року № 335-94–ВР Про оподаткування прибутку підприємств // Відомості Верховної Ради України. – 1995. –№ 4 – С. 29
82. Закон України від 28.11.2002 року № 313–ІV Про внесення змін до статті 20 Закону України Про загальний військовий обов’язок і військову службу // Відомості Верховної Ради України. – 2003. – № 5 – ст. 58
83. Закон України від 28.12.2007 р. № 107-VІ Про Державний бюджет України на на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України // Відомості Верховної Ради – 2008 – № 5–6, № 7–8. – ст.78
84. Закон України від 3.11.2006 року № 328-V Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з питань соціального захисту військовослужбовців, військовозобов’язаних та резервістів, які призвані на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори, і деяких інших осіб призначаються особам, звільненим з військової служби та іншим особам, які мають право на пенсію // Відомості Верховної Ради України – 2006. – № 51 – С. 1598 (519)
85. Закон України від 30.12.1997 року № 796/97–ВР Про Державний бюджет України на 1998 рік // Відомості Верховної Ради України – 1997р. – № 21 – с. 330–348.
86. Закон України від 31.12.1998 року № 378–ХІV Про Державний бюджет України на 1999 рік // Відомості Верховної Ради України – 1999. – № 8 – с. 132–147.
87. Закон України від 4.04.2006 року № 3591-IV Про внесення змін до деяких законів України з питань пенсійного забезпечення та соціального захисту військовослужбовців // Відомості Верховної Ради України. – 2006. –№ 37 – ст. 318
88. Закон України від 5.10.2000 року № 2017–IІІ Про державні соціальні стандарти та державні соціальні гарантії // Відомості Верховної Ради України. – 2000. – № 48 – ст. 409
89. Закон України від 5.10.2000 року № 2019–ІІІ Про Збройні Сили України // Відомості Верховної Ради України. – 2000. – № 48 – С. 990–996.
90. Закон України від 5.10.2000 року № 2020–ІІІ Про оборону України // Відомості Верховної Ради України. – 2000. – № 49 – С. 420.
91. Закон України від 7.12.2000 року № 2120–ІІІ Про Державний бюджет України на 2001 рік // Відомості Верховної Ради України. – 2001. – № 2,3 – С. 26–43.
92. Закон України від 7.12.2000 року № 2128–ІІІ Про чисельність Збройних Сил України на 2000 – 2005 роки // Відомості Верховної Ради України. – 2001. – № 4 – С. 13.
93. Закон України від 9.07.2003 року № 1057–ІV Про недержавне пенсійне забезпечення // Відомості Верховної Ради України. – 2003. – № 47–48 – С. 1504–1547
94. Закон України від 9.07.2003 року № 1058–ІV Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування // Урядовий кур’єр. – 2003. – № 150 – С. 5–18
95. Золотогоров В.Т Экономический словарь / В.Т. Золотогоров, Г.Ф. Кузнецова, М.Д. Пасюк – Минск: Наука і техніка, 1980. – С. 338–339
96. Історія українського війська / [Гнатевич Б., Стефанов З., Думін О., Шрамченко С.] – К. : Україна, 1993. – 293 с.
97. Кабінет Міністрів України Постанова від 20.01.2006 року № 42 Про затвердження Основних напрямів урядової політики в економічній та соціальній сфері на 2006 рік// Офіційний вісник України. – 2006. – № 3 – C. 70–90 (ст. 97).
98. Казанова М.І. Модель фінансового забезпечення соціальної сфери / М.І. Казанова // Фінанси України. – 1998. – № 6. – С. 83–90.
99. Кириленко І.В. Регламентація соціального забезпечення військовослужбовців Збройних Сил України в сучасних умовах / І.В. Кириленко, О.П. Голота // Вісник Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Військово-спеціальні науки – 2005. – Випуск 10-11 – С.95–97.
100. Кінах А.К. Український прорив / А.К. Кінах // К. : ВІРА ІНСАЙТ, 2004. – 320 с.
101. Конституція України: прийнята на п’ятій сесії Верховної Ради України 28 червня 1996 р. // К. : Преса України, 1997. – 80 с.
102. Коровников А.В. Военный бюджет России: реальность перспективы / А.В. Коровников // Военно-экономический вестник – 2002. – № 7 – С. 15–22.
103. Корягина Т.И. Межотраслевые связи сферы бытового обслуживания / Т.И. Корягина – М.: Легк. и пищ. пром-сть, 1983. – 215 с.
104. Крип’якевич І. Історія українського війська (від княжих часів до 20-х років ХХ ст.) / [І. Крип’якевич, Б. Гнатович, З. Стефанів та ін.]; упоряд. Б.З. Якимович. – [4-е вид., змін. і доп.] – Львів : Світ, 1992. – 712 с.
105. Липовська М.М. Соціальна спрямованість податкової системи в перехідній економіці України: автореф. дис. на здобуття наук. ступеня канд. екон. наук : спец. 08.01.01 “Економічна теорія” / Марина Миколаївна Липовська. – К., 2006. – 20 с.
106. Лодзянов А.Д. Воєнно-економічна безпека в умовах реформування оборонної сфери України: системний підхід до визначення критеріїв і показників / А.Д. Лодзянов, Г.Т. Сніжко // Стратегічна панорама. – 2004. – № 1. – С. 65–72
107. Марко І.Ю. Про сучасну структуру військових фінансів / І.Ю. Марко // Наука і оборона – 1999. – № 3 – С. 20–22
108. Марко І. Стимулююча функція фінансів / І. Марко // Банківська справа. – 2000. – № 2. – С. 30–33.
109. Марко І.Ю. Формування оборонного бюджету України і контроль за його використанням в умовах ринкової економіки / І.Ю. Марко, І.М. Семеніхін // Фінанси України – 2006 – № 9. – С.
110. Маркс К. Капітал. / К. Маркс, Ф. Эгельс – М., 1960. – 404 с. – (Соч. 2-е узд. : в 23 т. / К. Маркс, Ф. Эгельс ; т. 1)
111. Медведєв Ю.Б Фінансового забезпечення збройних сил / Ю.Б. Медведєв, І.М. Семеніхін // Фінанси України. – 2005. – № 7, С. 132–135
112. Медведєв Ю.Б. Теоретичні та методичні основи фінансового забезпечення Збройних Сил України / Ю.Б. Медведєв, І.М. Семеніхін // Вісник КНУ ім. Т. Шевченка. Економіка – 2004. – № 71. – С. 19–20
113. Медведєв Ю.Б. Фінансового забезпечення Збройних Сил України в умовах їх реформування / Ю.Б. Медведєв, І.М. Семенихін, О.П. Голота // Фінанси України. – 2006. – № 1, С. 58–65
114. Мунтіян В.І. Джерела фінансування оборони є, питання слід ставити про ефективність їх використання / В.І. Мунтіян // Народна армія. – 2002. – № 171, 172 (2593, 2594).
115. Мунтіян В.І. Механізм забезпечення економічної безпеки України / В.І. Мунтіян // Наука і оборона – 2000 – № 1. – С. 12–15.
116. Мунтіян В.І. Політика Уряду щодо забезпечення конкуренто-спроможності української економіки. / В.І. Мунтіян // Вісник Інституту економіки та прогнозування. – К.: Інститут економіки та прогнозування. – 2007. – С. 26–27
117. Мунтіян В.І. Проблеми національної безпеки в процесах державотворення: збірник праць. Т. ІІ. / В.І. Мунтіян – Київ: Видавництво „КВІЦ”, 2004. – 732 с.
118. Мунтіян В.І. Проблемні питання оборонного планування / В.І. Мунтіян // Військо України – 2002 – № 9–10.
119. Мунтіян В.І. Прогноз економічного і соціального розвитку України на 2008 рік / В.І. Мунтіян // Вісник Київського Національного торговельно-економічного університету. – К.: КНТЕУ, 2007. - № 3. – С. 5–16
120. Мунтіян В.І. Ресурси сконцентровано на пріоритетних програмах / В.І. Мунтіян // Військо України – 2002 – № 1–2 – С. 10–12.
121. Мунтіян В.І. Українська економіка сьогодні – досягнення, проблеми, перспективи. / В.І. Мунтіян // Матеріали круглого столу /Я.А. Жаліло (ред.) та ін. – К.:НІСД, 2007. – 92 с. – С. 60-63
122. Мунтіян В.І. Ще раз про витрати на оборону / В.І. Мунтіян // Голос України – 2002 – № 170 – C. 6-8.
123. Наказ Міністерства фінансів України від 20.02.2003 року № 144 З планом заходів Про державний бюджет України на 2004 рік – С. 9.
124. Наказ Міністерства фінансів України від 27.12.2001 року № 604 Про бюджетну класифікацію та її запровадження // Налоговый Банковский Таможенный консультант. – 2002. – № 13–14.
125. Наказ Міністра оборони від 26.06.2006 року № 367 Про затвердження Змін до Інструкції про порядок і умови виплати щомісячної надбавки за безперервну військову службу в Збройних Силах України // Офіційний вісник України – 2006. – № 27 – C. 148 (ст. 1982)
126. Наказ Міністра оборони від 28.04.2006 року № 234 Про затвердження Положення про Контрольно-ревізійний департамент Міністерства оборони України та Типового положення про Територіальне контрольно-ревізійне управління
127. Наказ Міністра оборони від 30.06.2006 року № 375 Про затвердження Положення про контрольно-ревізійну службу Збройних Сил України
128. Наказ Міністра оборони України 09.12.2002 року № 402 Про затвердження Положення про продовольче забезпечення Збройних Сил України на мирний час // К. : Друкарня НАОУ, 2002. – 48 с.
129. Наказ Міністра оборони України 09.12.2005 року № 727 Про затвердження Інструкції про порядок санаторно-курортного забезпечення у Збройних Силах України // Офіційний вісник України – 2005. – № 52 – С. 506 (ст. 3362)
130. Наказ Міністра оборони України 26.05.2003 р. № 149 Про затвердження Інструкції про порядок і умови виплати щомісячної надбавки за безперервну військову службу в Збройних Силах України // Офіційний вісник України. – 2003. – № 22 – С. 165 (ст. 1006)
131. Наказ Міністра оборони України № 356 від 16.06.2006 року „Про затвердження Положення про порядок обліку та використання коштів спеціального фонду в Міністерстві оборони України”
132. Наказ Міністра оборони України від 06.02.2006 року № 61 Про затвердження змін про порядок проведення ревізій і перевірок та реалізації їх матеріалів органами контрольно-ревізійної служби Збройних Сил України
133. Наказ Міністра оборони України від 07.12.2006 року № 715 Про затвердження Переліку посад військовослужбовців офіцерського складу, військовослужбовців рядового, сержантського і старшинського складу військової служби за контрактом, які забезпечуються харчуванням за рахунок держави за нормою № 1 – загальновійськова // Офіційний вісник України – 2006 р. – № 51 – С. 265 (ст. 3442)
134. Наказ Міністра оборони України від 1.03.2001 року № 71 Про затвердження тимчасового Положення з бухгалтерського обліку у Збройних Силах України – К. : Друкарня НАОУ, 2001 – 255 с.
135. Наказ Міністра оборони України від 1.06.2006 року № 303 Про затвердження Інструкції про порядок присвоєння класної кваліфікації військовослужбовцям Збройних Сил України // Офіційний вісник України – 2006. – № 25 – C. 342 (ст. 1850)
136. Наказ Міністра оборони України від 10.04.2006 року № 183 Про затвердження змін до Положення про військове (корабельне) господарство Збройних Сил України, затвердженого наказом Міністра оборони України від 16 липня 1997 року № 300 // Офіційний вісник України – 2006. – № 28 – С. 349 (ст. 2059)
137. Наказ Міністра оборони України від 11.12.2006 року № 720 Про затвердження Змін до Інструкції про організацію забезпечення і надання військовослужбовцям Збройних Сил України та членам їх сімей житлових приміщень, затвердженої наказом Міністра оборони України від 6 жовтня 2006 року № 577 // Офіційний вісник України – 2006. – № 52 – С. 511 (ст. 3555)
138. Наказ Міністра оборони України від 14.04.2006 року № 204 Про затвердження змін до наказу Міністра оборони України від 13.11.2003 року № 390 Про визначення відповідальних за формування і виконання бюджетних, державних і цільових програм Міністерства оборони України
139. Наказ Міністра оборони України від 16.07.1997 року № 300 Про затвердження Положення про військове (корабельне) господарство Збройних Сил України // Офіційний вісник України – 1997. – № 52 – С. 202
140. Наказ Міністра оборони України від 25.01.1996 року № 10 Про введення в дію Положення про фінансовий контроль у Збройних Силах України – К. : Військове видавництво України “Варта”, 1996. – 146 с.
141. Наказ Міністра оборони України від 28.10.2006 року № 625 Про затвердження Положення про фінансове господарство військової частини Збройних Сил України” – К. : Друкарня ДП МОУ “Воєнне видавництво України “Варта””, 2006. – 111 с.
142. Наказ Міністра оборони України від 29.05.2001 року № 170 Про затвердження Положення про контрольно-ревізійну службу Збройних Сил України. – 9 с.– втратив чинність
143. Наказ Міністра оборони України від 3.02.1995 року № 20 Про внесення змін до Порядку забезпечення житловими приміщеннями осіб офіцерського складу, прапорщиків (мічманів), військовослужбовців за контрактом, військовослужбовців-жінок Збройних Сил України // http://zakon1.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi. 20.02.07.23:13 – втратив чинність
144. Наказ Міністра оборони України від 30.12.2007 року № 707 Про встановлення посадових окладів осіб офіцерського складу Збройних Сил України // Офіційний вісник України від 25.01.2008 – 2008 р. – № 3 – С. 15 (ст. 72)
145. Наказ Міністра оборони України від 4.07.2002 року № 223 “Про затвердження тимчасової Інструкції про порядок проведення ревізій (перевірок) органами контрольно-ревізійної служби Збройних Сил України” – 30 с.
146. Наказ Міністра оборони України від 5.03.2001 року № 75 Про затвердження Положення про порядок виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Збройних Сил України –– К. // Друкарня НАОУ, 2001. – 94 с.
147. Наказ Міністра оборони України від 6 вересня 2005 року № 536 Про внесення змін до наказу Міністра оборони України від 13.11.03 № 390 Про визначення відповідальних за формування і виконання бюджетних, державних і цільових програм Міністерства оборони України, с.
148. Наказ Міністра оборони України від 6.10.2006 року № 577 Про затвердження Інструкції про організацію забезпечення і надання військовослужбовцям Збройних Сил України та членам їх сімей житлових приміщень // Офіційний вісник України – 2006. – № 44 – C. 189 (ст. 2968)
149. Непроизводственная сфера СССР / [ред. М.В. Солодкова] – М. : Мысль, 1981. – 551 с.
150. Новак. В.М. Довідковий посібник по організації і проведенню документальної ревізії фінансово-господарської діяльності військової частини / В.М. Новак // М. : ВФЕФ при ДФА, 1991. – 80 с.
151. Озеров И.Х. Основи финансовой науки. Вип. 1. Учение об обыкновенных доходах. / И.Х. Озеров – 5-е изд. (с отдельным дополнением). – М. – 1917.
152. Озеров И.Х. Основы финансовой науки. Вип. 2. Бюджет. Формы взымания. Местные финансы. Государственный кредит. / И.Х. Озеров – 4-е изд. дополненное – М. – 1914.
153. Опарін В. Фінансова система України (теоретико-методологічні аспекти): Монографія / В. Опарін – К.: КНЕУ, 2005. – 240с.
154. Опарін В.М. Оптимізація структури фінансової системи України у контексті реалізації соціальної політики держави / В.М. Опарін // Наукові записки Острозької академії. Серія “Економіка”. – Вип. 7, част. 2. Острог: Нац. ун-т «Острозька Академія», 2005.  С. 8086.
155. Опарін В.М. Проблеми розвитку фінансової системи України у контексті демократичного механізму стримувань і противаг. / В.М. Опарін // Фінанси, облік і аудит: Зб. наук. праць. – Вип. 5  К.: КНЕУ, 2005.  С. 132138.
156. Опарін В.М. Фінанси (загальна теорія): навч. посібник. / В.М. Опарін – К.: КНЕУ, 1999. – 164 с.
157. Опарін Валерій М. Фінансова система України: Теоретико-методологічні аспекти / В.М. Опарін – К. : КНЕУ, 2005. – 239 с.
158. Опарін В.М. Бюджетна система: Навч.-метод. посібник для самостійного вивчення дисципліни / Валерій Михайлович Опарін, Володимир Іванович Малько, Сергій Якович Кондратюк – 2-е вид., перероб. і доп. – К. : КНЕУ, 2002. – 336 с.
159. Опарін В.М. Фінанси (Загальна теорія): Навчальний посібник / Валерій Михайлович Опарін – 2. вид., доп. і перероб. – К. : КНЕУ, 2001. – 238 с.Опарін В.М. Фінансова система України (теоретико-методологічні аспекти): автореф. дис. на здобуття наук. ступеня д-ра екон. наук: спец. 08.04.01 “Фінанси, грошовий обіг і кредит”/ Валерій Михайлович Опарін. – К., 2006. – 33 с.Организация финансового обеспечения и контроля в соединении. – М. : Типография ВФЭФ, 1989. – 321 с.
162. Основи економічної теорії / [ред. проф. Ніколенко Ю.В.] // К. : Либідь, 1998 – С. 146–147.
163. Палій Н.С. Соціальна безпека непрацездатного населення: сутність, стан і перспективи реформування: автореф. дис. на здобуття наук. ступеня канд. екон. наук: спец. 08.01.01 “Економічна теорія”/ Наталія Сергіївна Палій – Донецьк, 2006. – 16с.
164. Печуров С. О некоторых аспектах военных реформ в зарубежных странах / С. Печуров // Зарубежное военное обозрение – 2004 – № 2 – С. 2–13
165. Плечко С.П. Соціальна сфера в процесі становлення демократичного суспільств //www.сpsr.org.ua/?pr=98id=156–08:24|19.10.2004
166. Подолинский С.А. Труд человека и его отношение к распределению энергии / С.А. Подолинський // Слово. – 1880 – №4-5. – 240 с.
167. Полянський І. Соціальний марш / І. Полянський // Військо України. – 2004. – № 7–8 – С. 3
168. Постанова Верховної Ради України № від 1.12.2005 року 3158-ІV Про парламентські слухання Про стан забезпечення житлом та іншими гарантіями соціального захисту військовослужбовців, осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та деяких інших осіб // Відомості Верховної Ради України. – 2006. – № 4 – С. 124 (ст. 68).
169. Постанова Верховної Ради України вiд 18.03.2004 року № 1613-IV Про парламентські слухання Про стан і перспективи реформування Збройних Сил України та здійснювані Урядом України заходи щодо забезпечення надійної обороноздатності України // Відомості Верховної Ради України – 2004. – № 24 – С. 1029 (ст. 339)
170. Постанова Верховної Ради України від 23.02.2006 року № 3507-IV Про Рекомендації парламентських слухань “Про стан забезпечення житлом та іншими гарантіями соціального захисту військовослужбовців, осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та деяких інших осіб” // Відомості Верховної Ради України. – 2006. – № 29 – С. 1079–1084 (ст. 249).
171. Постанова Верховної Ради України від 28.11.2002 року № 278-IV Про інформацію Кабінету Міністрів України про хід виконання вимог чинного законодавства та заходи, які вживаються Кабінетом Міністрів України, щодо посилення соціального захисту військовослужбовців, пенсіонерів Збройних Сил України і ветеранів військової служби, членів їхніх сімей, поліпшення їх пенсійного, медичного, житлового, транспортного забезпечення // Відомості Верховної Ради України. – 2003. – № 2 – С. 11
172. Постанова Кабінету Міністрів України від 03.05.2000 року № 748 Про затвердження Положення про інвентаризацію військового майна у ЗСУ // Збірник урядових нормативних актів України – 2000. – № 17 – С. 166 – 172.
173. Постанова Кабінету Міністрів України від 05.05.1994 року № 290 Про затвердження Положення про порядок виплати компенсаційних сум військовослужбовцям, які стали інвалідами, а також членам сімей військовослужбовців, які загинули під час виконання обов'язків військової служби в складі Миротворчих Сил ООН // http://zakon1.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi. 20.02.07 22:58
174. Постанова Кабінету Міністрів України від 1.03.2006 року № 218 Питання використання у 2006 році коштів, передбачених у державному бюджеті на будівництво (придбання) житла для військовослужбовців, осіб рядового та начальницького складу органів внутрішніх справ, крімінально-виконавчої системи, органів і підрозділів цивільного захисту та службових осіб митних органів // Право військової сфери – 2006. – № 5 – С. 27–28
175. Постанова Кабінету Міністрів України від 11.04.2002 року № 507 Про прогнозні показники видатків із загального фонду державного бюджету на потреби оборони у період до 2010 року // Текст не для друку
176. Постанова Кабінету Міністрів України від 11.07.2002 року № 963 Про затвердження Порядку матеріально-технічного і фінансового забезпечення миротворчого контингенту та персоналу України, який бере участь у міжнародних миротворчих операціях // Офіційний вісник України – 2002. – № 28 – С. 83–84 (ст. 1324).
177. Постанова Кабінету Міністрів України від 12.03.2003 року № 322 Про затвердження основних напрямків посилення соціального захисту військовослужбовців та членів їх сімей на період до 2010 року // Офіційний вісник. – 2003. – № 11 – С. 500–504 (ст. 488).
178. Постанова Кабінету Міністрів України від 14.03.1995 року № 175 Про грошову компенсацію військовослужбовців за піднайом житла // Урядовий кур’єр. – 1995. – № 39–40.
179. Постанова Кабінету Міністрів України від 14.09.2005 року № 913 Про схвалення прогнозу показників зведеного бюджету України за основними видами доходів, видатків і фінансування на 2007–2009 роки // http://zakon1.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi.20.02.07 23:04
180. Постанова Кабінету Міністрів України від 17.05.2002 року № 659 Про затвердження переліку груп власних надходжень бюджетних установ щодо їх утворення та напрямків використання // Офіційний вісник України – 2002. – № 21 – С. 42–45.
181. Постанова Кабінету Міністрів України від 19.08.1992 року № 488 Про умови державного обов’язкового особистого страхування військовослужбовців і військовозобов’язаних, призваних на збори, і порядок виплат їм та членам сімей страхових сум // Зібрання постанов Уряду України – 1992. – № 10 – С. 242
182. Постанова Кабінету Міністрів України від 2.11.2006 року № 1522 Про передачу органам Пенсійного фонду України функцій з призначення і виплати пенсій деяким категоріям громадян // Офіційний вісник України – 2006. – № 44 – С. 126 (ст. 2947).
183. Постанова Кабінету Міністрів України від 21.07.2006 року № 1001 Про затвердження Державної стратегії регіонального розвитку на період до 2015 року // Офіційний вісник України. – 2006. – № 30 – С. 36 (стаття 2132)
184. Постанова Кабінету Міністрів України від 22.05.2002 року № 685 Про здійснення міністерствами, іншими центральними органами виконавчої влади внутрішнього фінансового контролю // Офіційний вісник України –2002. – № 21 – С. 85–88.
185. Постанова Кабінету Міністрів України від 25.05.2006 року № 738 Про внесення змін до Комплексної програми забезпечення житлом військовослужбовців, осіб рядового та начальницького складу органів внутрішніх справ, крімінально-виконавчої системи, службових осіб митних органів та членів їх сімей // Збірник Урядових нормативних актів – 2006. – № 26 – С. 27–79
186. Постанова Кабінету Міністрів України від 25.07.2000 року № 1171 Про затвердження Переліку видів господарської діяльності здійснення якої дозволяється військовим частинам у ЗСУ // Збірник урядових нормативних актів України – 2000. – № 23 – С. 37–47.
187. Постанова Кабінету Міністрів України від 28.01.2004 року № 88 Про порядок кредитування будівництва та придбання житла для військовослужбовців // Офіційний вісник. – 2004. – № 4 – С. 234–237 (ст. 169).
188. Постанова Кабінету Міністрів України від 28.02.2002 року № 228 Про затвердження Порядку складання, розгляду, затвердження та основних вимог до виконання кошторисів бюджетних установ // Збірник урядових нормативних актів України – 2002. – № 18 – С. 17.
189. Постанова Кабінету Міністрів України від 28.10.2004 року № 1444 Про речове забезпечення військовослужбовців Збройних Сил України та інших військових формувань у мирний час // Офіційний вісник України. – 2004 р. – № 44, –ст. 2887, С 39–116.
190. Постанова Кабінету Міністрів України від 29.01.1999 року № 114 Про затвердження Програми забезпечення житлом військовослужбовців, звільнених у запас або відставку, редакція від 15.03.2006 // http://zakon1.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi. 13.12.06 21:30
191. Постанова Кабінету Міністрів України від 29.03.2002 року № 428 Про внесення змін до Положення про порядок відпущення та реалізації військового майна Збройних Сил України // Офіційний вісник України – 2002. – № 14 – С. 167.
192. Постанова Кабінету Міністрів України від 29.04.2004 року № 538 Про затвердження Комплексної програми забезпечення житлом військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ, кримінально-виконавчої системи, службових осіб митних органів та членів їх сімей // Офіційний вісник України – 7.06.2002р. – № 17 –С. 32–50 (ст. 1174).
193. Постанова Кабінету Міністрів України від 3.05.2000 року № 749 Про затвердження порядку реєстрації військових частин як суб’єктів господарської діяльності Збройних Сил. // Офіційний вісник України. – 2000. – № 18. – С 184–191.
194. Постанова Кабінету Міністрів України від 3.08.2006 року № 1080 Про затвердження Положення про Міністерство оборони України // Офіційний вісник України. – 2006. – № 31 – С. 136 (ст. 2237)
195. Постанова Кабінету Міністрів України від 3.08.2006 року № 1081 Про затвердження Порядку забезпечення військовослужбовців та членів їх сімей житловими приміщеннями // Офіційний вісник України. – 2006. – № 31 – C. 142–145 (ст. 2238).
196. Постанова Кабінету Міністрів України від 7.11.2007 року № 1294 Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу // Офіційний вісник України від 23.11.2007 – 2007 р. – № 86 – С. 12 (ст. 3148)
197. Постановление Правительства Российской Федерации от 17 сентября 2001 года № 675 Про утверждение Федеральной целевой программы „Жилье” на 2002-2010 годы // Собрание законодательства Российской Федерации – 2001. – №39. – ст. 3770
198. Постановление Правительства Российской Федерации от 20 января 1998 года № 71 Про утверждение целевой программы Государственные жилищные сертификаты // Собрание законодательства Российской Федерации – 1997. – №40. – ст. 4582
199. Постановление Правительства Российской Федерации от 31 января 2008 года № 35 О повышении в 2008 году денежного довольствия военнослужащих и сотрудников некоторых федеральных органов исполнительной власти
200. Постановление Правительства Российской Федерации от 7 июня 1995 года № 561 О государственных жилищных сертификатах, выдаваемых гражданам Российской Федерации, лишившимся жилья в результате чрезвычайных ситуаций и стихийных бедствий // Собрание законодательства Российской Федерации – 1995. – №42. – ст. 3983
201. Правдин Д.И. Непроизводственная сфера: эффективность и стимулирование / Д. И. Правдин – М.: Мысль, 1973. – 301 с.
202. Правові основи військового будівництва та військово-цивільних відносин: зб. законод. акт. з питань національної безпеки і оборони / ред. рада: Г.К. Крючков (голова), Б.П. Андресюк, В.П. Горбулін та ін. – К. : Парламентське видавництво, 2005. – 832 с. – (Нормативні правові документи з питань національної безпеки та оборони).
203. Приказ Министра обороны Российской Федерации от 1.03.2008 года № 35 О повышении денежного довольствия военнослужащих Вооруженных Сил Российской Федерации // Российская газета – 2008. – № 23
204. Приказ Министра Обороны СССР от 1.06.1990 года № 200 О введении в действие квалификации расходов по смете Министерства обороны СССР // М. : Центральная типография МО СССР – 54 с.
205. Приказ Министра Обороны СССР от 25.05.1977 года № 5 О введении в действие Положения о финансовом хозяйстве военного округа и соединения // М. : Центральная типография МО СССР – 224 с.
206. Приказ Министра Обороны СССР от 30.03.1973 года № 80 О введении в действие Положения о финансовом хозяйстве воинской части СА и ВМФ // М. : Центральная типография МО СССР – 463 с. втратив чинність
207. Приказ Министра Обороны СССР от 30.07.1987года № 0216 О введении в действие наставления по финансовому обеспечению Советской Армии и Военно-морского флота в военное время // М. : Центральная типография МО СССР – 91 с.
208. Пушкарёва В.М. История финансовой мысли и политики налогов: учеб. пособ. / В.М. Пушкарёва – М. : Финасы и статистика, 2003. – 256 с.
209. Развитие и структура отраслей непроизводственной сферы. / [В.Є. Козак, А.Т. Верховодова, В.И. Любый и др.] – К.: Наукова думка, 1979. – 257 с.
210. Ракинский Б.В. Общественные фонды потребления как экономическая категория. / Б.В. Ракинский – М. : Мысль, 1966. – 270 с.
211. Регіональна політика : методологія, методи, практика / [відп. ред. акад. НАН України М.І.Долішній]. – Львів : Інститут регіональних досліджень, 2001. – 719 с.
212. Рикардо Д. Начала политической економии и налогового обложения: пер. с англ. сочинения. Т. 1. / Д. Рикардо – М. : Госполитиздат, 1955. – 298 с.
213. Римар М.В Роль системи освіти у забезпеченні соціального захисту молоді в умовах становлення громадського суспільства / М.В Римар, І.П. Магазинщикова // Проблеми інтеграції науково-освітнього потенціалу в державотворчому процесі. – Тернопіль, 2001 – Вип. 1.– С.309–312.
214. Робота з гуманітарних питань у Збройних Силах України: зб. нормат. док. / [укл.: Хрущак Б.А., Іваськов І.В., ред. Уращак Б.А.] – Чернівці : Рута, 2005. – 108 с.
215. Розпорядження Кабінету Міністрів України від 14.09.2002 року – № 538-р Про схвалення Концепції застосування програмно-цільового методу в бюджетному процесі // Офіційний вісник України – 2002. – № 38 – C. 241–246 (ст. 1793).
216. Сапов Г.В. Непроизводственная сфера экономики / Г.В. Сапов – М. : Знание, 1967. – 48 с.
217. Семеніхін І.М. Організація фінансового забезпечення військ : навч. посіб. / І.М. Семеніхін – К.: НАОУ – 2004. – 423 с.
218. Семеніхін І.М. Підвищення добробуту особового складу Збройних Сил України як складова соціальної політики держави / І.М. Семеніхін, О.П. Голота // Теоретичні та прикладні питання економіки : зб. наук. пр. – К. : ВПЦ Київський Університет, 2005 – Вип. 6. – С. 202–209.
219. Семеніхін І.М. Політика держави в системі соціального захисту військовослужбовців Збройних Сил України / І.М. Семеніхін // Социально-экономические аспекти промышленной политики : сб. науч. тр. НАН Украины. Ин-т економики пром-ти / [ред. Амоша А.И.] – Донецк, 2003 – т. 21.– С. 291–297.
220. Семеніхін І.М. Принципи фінансового забезпечення Збройних Сил України / І.М. Семеніхін // Теоретичні та прикладні питання економіки: зб. наук. пр. – К. : ВПЦ Київський Університет, 2003 – Вип.2. – С. 238–245
221. Семеніхін І.М. Фінансове забезпечення збройних сил / І.М. Семеніхін // Фінанси України – 2004 – № 6 – С. 67–73.
222. Сирук М. Десятилетка оборонного анализа / М. Сирук // Зеркало недели – 2002. – № 42 (417)
223. Скомарохова О.І. Соціальна політика та соціальний захист економічно активного населення України: автореф. дис. на здобуття наук. ступеня канд. екон. наук : спец. 08.09.01 / Олена Іванівна Скомарохова – К., 1998. – 18с.
224. Смит А. Исследование о природе и причинах богатства народов / Смит А. ; [пер. с англ., вступ. ст., коммент. Е.М.Майбурда; отв. ред. Л.И.Абалкин]. – М.: Наука, 1993. – 569 с.
225. Солодков М.В. Непроизводственная сфера в общественном производстве при социализме / М.В. Солодков, А.И. Тарасюк – М.: Изд-во МГУ, 1976. – 315 с.
226. Солодков М.В. Фонд личного потребления нематериальных благ / М.В. Солодков, А.И. Семенихин – М.: Изд-во МГУ, 1979. – 412 с.
227. Спільний наказ Міністерства фінансів та Міністерства оборони України від 7 лютого 2007 року №39/156 Про затвердження паспортів бюджетних програм, до складу витрат бюджетної програми 2101020 зараховані також витрати продовольчого, речового забезпечення, лазньо-прального обслуговання.
228. Статистичний щорічник України за 2004 рік. Державний комітет статистики України. – К.: Видавництво “Консультант”, 2005. – 591 с.
229. Стратегії розвитку України: теорія і практика. / [ред. Власюка О.С.] – К.: НІСД., 2002. – 864 с.
230. Стратегічний оборонний бюлетень України на період до 2015 року (Біла книга України) – К.: Аванпост-прім, 2004. – 192 с.
231. Стратегія економічного і соціального розвитку України (2004-2010 роки) “Шляхом європейської інтеграції” / [aвт. кол.: А.С. Гальчинський, В.М. Геєць та ін.; Нац. ін-т стратег. дослідж.; Ін-т екон. Прогнозування НАН України; М-во економіки та з питань європ. інтегр. України] – К.: ІОЦ Держкомстату України, 2004. – 416 с.
232. Суть не у фондах зарплатні, а у логіці підходів (інтерв’ю з Директором Департаменту фінансів Міністерства оборони України Марко І.Ю. // Народна армія. – 2006. – 16 листопада – С. 3
233. Т. Тагарєв Основні питання програмно-орієнтованого управління оборонними ресурсами / Тодор Тагарєв // Наука і оборона – 2006. – № 3 – С. 18–24.
234. Теорія фінансів: навч.-метод. комплекс / [yпоряд. О.Д. Василик, К.В. Павлюк; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка] – К. : ВПЦ Київ. ун-т, 2002. – 70 с.
235. Требін М. Армія наступного сторіччя: можлива модель для України / М. Требін // Людина і політика – 2000. – № 2 – С. 39–44
236. Туган-Барановский М. Учение о предельной полезности хозяйственных благ, как причине их ценности. Т.6. / М.И. Туган-Барановский // Юридический вестник, 1890. – 228 с.
237. Туган-Барановский М.И. Основы политической экономии / М.И. Туган-Барановский – С-Пб., 1909. – 525 с.
238. Туган-Барановский М.И. Социальная теория распределения / М.И. Туган-Барановский – С-Пб, 1913. – 10 с.
239. Убрать завалы на пути жилищного сертификата // Инф. Бюл. «Президентский контроль» – 2002. – №1. – С. 3–11
240. Указ Президента Российской Федерации от 10 июня 1994 года № 1182 О выпуске и обращении жилищных сертификатов // Собрание законодательства Российской Федерации – 1994. – №7. – ст. 694
241. Указ Президента України від 1.07.1993 року № 240/1993 Про інвестування будівництва та придбання житла для військовослужбовців Збройних Сил України та членів їх сімей // http://zakon1.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi. 20.02.07 22:42
242. Указ Президента України від 10.06.2004 року № 641/2004 Про введення в дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 30 квітня 2004 року “Про реалізацію заходів щодо реформування Збройних Сил України та соціального захисту військовослужбовців звільнених внаслідок проведення реформи”// Текст не для друку
243. Указ Президента України від 12.01.2004 року № 28/2004 Про Концепцію гуманітарного і соціального розвитку у Збройних Силах // Офіційний вісник України. – 2004. –№ 1–2 – с. 15–18.
244. Указ Президента України від 12.07.1995 року № 610/1995 Про розмір страхових виплат за державним обов’язковим особистим страхуванням військовослужбовців і військовозобов’язаних, призваних на збори // http://zakon1.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi. 20.02.07 22:51
245. Указ Президента України від 15.06.2004 року № 648/2004 Про Воєнну доктрину України // Офіційний вісник України. – 2004. – № 30 – С. 210-220 (ст. 2005).
246. Указ Президента України від 17.04.2002 року № 348/2002 Про Державну програму Збройних Сил України доукомплектування військовослужбовцями, які проходять військову службу за контрактом // Офіційний вісник України. – 2003. – № 9 – С. 39–49.
247. Указ Президента України від 2.10.1999 року № 1262/1999 Про
комплексну програму забезпечення житлом військовослужбовців та членів їх сімей // Збірник Указів Президента України. – 1999. – № 12 – С. 4.
248. Указ Президента України від 23.02.2002 року № 173/2002 Про посилення соціального захисту військовослужбовців та осіб рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ // Офіційний вісник України. – 2002. – № 9 – С. 17 (ст. 397).
249. Указ Президента України від 27.12.2005 року № 1861/2005 Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 25 листопада 2005 року Про невідкладні заходи щодо дальшого розвитку відносин України з Організацією Північноатлантичного договору (НАТО) // Офіційний вісник України. – 2005 р. – № 52 – С. 294–296 (ст. 3265).
250. Указ Президента України від 27.12.2005 року № 1862-25т/2005 Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 9 грудня 2005 року Про Державну програму розвитку Збройних Сил України на 2006-2011 роки // текст не для друку.
251. Указ Президента України від 5.05.2003 року № 389/2003 Про надбавки військовослужбовцям Збройних Сил України, Міністерства внутрішніх справ України, Державного Комітету у справах охорони державного кордону України та Управління державної охорони України за безперервну службу // Офіційний вісник України. – 2003. – № 18–19 – с. 16.
252. Управління фінансово-економічною діяльністю Радянської армії і Військово-морського флоту. Р. ІІ Управління фінансовим забезпеченням з’єднання: [учб. пос. / Новиков В.С. та інші] // М. : ВФЕФ при МФІ, 1985. – 177 с.
253. Утворення пострадянських армій: український варіант // Спостерігач. – 1994. – № 8, С. 4
254. Федосов В. Бюджетний менеджмент: підруч. / В. Федосов – К. : КНЕУ, 2004. – 864 с.
255. Финансы Вооруженных Сил СССР. / [ред. Дутова В.Н.] – М. : Военное издательство, 1986. – 400 с.
256. Хохлов П.П. Общие закономерности и региональные особенности развития непроизводственной сферы / П.П. Хохлов – Кишинев : Штиценца, 1978. – 130 с.
257. Царенко О.М., Захарчук А.С. Економіка України і світу. Курс лекцій: навч. посіб. / О.М. Царенко, А.С. Захарчук– Суми : Видавництво “Університетська книга”, 2000. – 310 с.
258. Чімишенко С.М. Соціальний захист військовослужбовців / С.М. Чімишенко // Фінанси України – 2005 – № 11 – С. 46–51.
259. Шаталин С.С. Функционирование экономики развитого социализма / С.С. Шаталин – М.: Изд-во МГУ, –
260. Швайко М.Л. Соціальна спрямованість бюджетного процесу в період трансформації економіки України до ринкових відносин : автореф. дис. на здобуття наук. ступ. канд. екон. наук: спец. 08.04.01 “Фінанси, грошовий обіг і кредит”/ Мар’яна Леонідівна Швайко. – Х., 2003. – 19 с.
261. Экономика непроизводственной сферы / [ред. В.М. Солодкова]. – М. : Московский университет, – 1980. – 285 с.
262. Экономика, организация и планирование непроизводственной сферы / [ред. Е.Н. Жильцова]. – М.: Московский университет, 1987. – 205 с.
263. Энциклопедия Политическая экономия // Советская энциклопедия – М., 1980. – с. 560.
264. Юрчук В. Розвиток теорії фінансового забезпечення соціальної сфери Збройних Сил України / В. Юрчук, О. Голота, І. Ткач І. // Вісник Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Економіка – 2006. – Вип. 81-82 – С. 128–130.
265. Юрчук В.В. Воєнно-економічний аналіз оперативної бойової підготовки військ / В.В. Юрчук // Економіка Збройних сил України: навч. посіб. / [ред. В.І. Кириленка]. – К. : НАОУ, 2004 – С 117–165.
266. Янжул И.И. Основные начала финансовой науки: Учение о государственных доходах / И.И. Янжул – М. : “Статут”, 2002. – 555 с.
Стоимость доставки работы, в гривнах:

(при оплате в другой валюте, пересчет по курсу центрального банка на день оплаты)
50





Найти готовую работу


ЗАКАЗАТЬ

Обратная связь:


Связаться

Доставка любой диссертации из России и Украины



Ссылки:

Выполнение и продажа диссертаций, бесплатный каталог статей и авторефератов

Счетчики:

Besucherzahler
счетчик посещений

© 2006-2022. Все права защищены.
Выполнение уникальных качественных работ - от эссе и реферата до диссертации. Заказ готовых, сдававшихся ранее работ.