У нас уже 242733 рефератов, курсовых и дипломных работ
Заказать диплом, курсовую, диссертацию


Быстрый переход к готовым работам

Мнение посетителей:

Понравилось
Не понравилось





Книга жалоб
и предложений


 






Название ФОРМУВАННЯ РИНКУ СТРАХОВИХ ПОСЛУГ В УКРАЇНІ
Количество страниц 209
ВУЗ ПОЛТАВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМЕНІ ЮРІЯ КОНДРАТЮКА
Год сдачи 2010
Содержание ЗМІСТ
с.

ВСТУП……………………………………………………………………………………3
РОЗДІЛ 1. ТЕОРЕТИЧНІ ТА МЕТОДИЧНІ ЗАСАДИ
ФОРМУВАННЯ РИНКУ СТРАХОВИХ ПОСЛУГ……..………….10 1.1. Суть страхової послуги як товару на ринку страхових послуг…....10
1.2. Фактори формування ринку страхових послуг…………………….20
1.3. Методичні засади організації ринку страхових послуг…………....33
Висновки до розділу 1…………………………………………………....46
РОЗДІЛ 2. ТЕНДЕНЦІЇ РОЗВИТКУ РИНКУ СТРАХОВИХ ПОСЛУГ
В УКРАЇНІ..…………………………………………....…………………47
2.1. Динаміка і структура ринку страхових послуг
в Україні………...………………………………………………………...47
2.2. Фактори формування ринку страхування життя
та ризикового страхування ………….…………………..………………83
2.3. Специфіка страхових послуг зі страхування
сільськогосподарських ризиків………………………………………...109
Висновки до розділу 2…………………………………………………..125
РОЗДІЛ 3. НАПРЯМИ ВДОСКОНАЛЕННЯ РИНКУ
СТРАХОВИХ ПОСЛУГ В УКРАЇНІ…………………………………..127
3.1. Удосконалення форм організації страхової діяльності…....…..…127
3.2. Оптимізація розподілу тимчасово вільних коштів
страхових компаній……………………………………………………..138
3.3. Форми реалізації державної економічної політики щодо
формування ринку страхових послуг в Україні……………………….151
Висновки до розділу 3…………………………………………………..166
ЗАГАЛЬНІ ВИСНОВКИ……………………………………………………………..167
ДОДАТКИ……………………………………………………………………………..172
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ…...………………………………………..194


ВСТУП

Актуальність теми. Важливою умовою соціально-економічного розвитку України є створення ефективної системи страхового захисту громадян і суб’єктів господарювання від негативного впливу ризиків, котрі виникають у різноманітних сферах суспільного життя. Крім того, модернізація вітчизняної економіки на засадах інноваційного розвитку потребує пошуку джерел інвестицій як зовнішнього, так і внутрішнього характеру. У зв’язку з цим підвищується роль ринку страхових послуг, як механізму зниження підприємницьких ризиків, соціального захисту населення та важливого джерела внутрішніх інвестиційних ресурсів.
Функціонування повноцінного ринку страхових послуг, як складової економіки країни, в значній мірі здатне забезпечити безперебійну діяльність суб’єктів господарювання, захист майнових інтересів громадян і підтримання соціальної стабільності суспільства. Формування сучасного ринку страхових послуг в Україні характеризується такими проблемами як недосконалість нормативно-правової бази в галузі страхової діяльності; невідповідність страхових послуг купівельній спроможності їх споживачів; недостатня роль вітчизняних страховиків як інвесторів економіки; низька страхова культура потенційних страхувальників та їх недовіра до страхових компаній.
З огляду на це, актуальним є питання розроблення теоретичних і методичних засад та практичних аспектів формування збалансованого ринку страхових послуг на загальнодержавному та регіональному рівнях в Україні.
Питання розвитку теорії й практики формування ринку страхових послуг неодноразово порушували у своїх працях як вітчизняні, так і зарубіжні науковці та практики, зокрема Ш. Агєєв, Г. Азаренков, М. Александрова, В. Базилевич, В. Борисова, Н. Внукова, О. Вовчак, О. Гаманкова, Р. Глуанес, Т. Говорушко, Л. Горбач, О. Гудзь, Л. Гутко, М. Дем’яненко, Р. Джуччі, Ю. Журавльов, О. Залєтов, М. Клапків, С. Навроцький, С. Осадець, Н. Роза, А. Самойловський, О. Слюсаренко, А. Таркуцяк, В. Фурман, Ф. Хекне, Д. Хемптон, В. Шахов, К. Шелехов, Я. Шумелда та інші.
Однак не всі аспекти цієї проблеми з’ясовані й дістали належне наукове обґрунтування. У першу чергу це стосується вивчення питання сутності страхової послуги як товару на ринку страхових послуг, факторів впливу на попит і пропозицію страхових послуг зі страхування життя та ризикового страхування, пріоритетних напрямів розвитку страхових послуг зі страхування аграрних ризиків, пошуку шляхів оптимального розподілу тимчасово вільних коштів страхових компаній і залучення їх в інвестиційний процес, методів організації та регулювання ринку страхових послуг з метою забезпечення стабільного функціонування економіки країни й зростання добробуту громадян.
Актуальність розв’язання вказаних питань зумовила вибір теми дисертаційної роботи, обґрунтування її мети, завдань та логіку викладення матеріалу.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота виконана відповідно до наукових досліджень кафедри фінансів і банківської справи Полтавського національного технічного університету імені Юрія Кондратюка, зокрема з темами «Фінансово-економічні пріоритети формування інноваційної моделі розвитку регіонів» (номер державної реєстрації – 0108U001475) і «Теоретичні основи формування господарського механізму регіонів України» (номер державної реєстрації – 0102U004775). У межах наукових програм автором виконані дослідження, пов’язані з удосконаленням механізму залучення тимчасово вільних коштів страхових компаній в інвестиційний процес на загальнодержавному та регіональному рівнях, розроблено проект програми розвитку ринку страхових послуг Полтавської області.
Мета та завдання дослідження. Метою дисертаційної роботи є обґрунтування теоретичних та методичних засад формування збалансованого ринку страхових послуг в Україні й розроблення практичних рекомендацій щодо пріоритетних напрямів його вдосконалення.
Реалізація поставленої мети досягається через послідовне вирішення наступних завдань теоретичного та практичного характеру:
– дослідити теоретичні та методичні засади формування ринку страхових послуг в Україні;
– виявити й узагальнити загальнодержавні та регіональні фактори рівноваги ринку страхових послуг;
– визначити методичні засади організації ринку страхових послуг;
– проаналізувати тенденції розвитку сучасного ринку страхових послуг в Україні;
– розкрити науково-методичні підходи особливостей формування ринків страхування життя і ризикового страхування в Україні;
– з’ясувати проблеми та перспективи розвитку ринку страхування сільськогосподарських ризиків;
– виявити нові можливості вдосконалення форм організації страхової діяльності;
– розробити засоби реалізації механізму оптимального розподілу тимчасово вільних коштів страхових компаній в Україні;
– установити напрями вдосконалення форм реалізації державної економічної політики щодо розвитку ринку страхових послуг.
Об’єктом дослідження є процес формування ринку страхових послуг на загальнодержавному та регіональному рівнях в Україні.
Предметом дослідження є теоретичні, методичні й практичні аспекти формування ринку страхових послуг на загальнодержавному та регіональному рівнях в Україні.
Методи дослідження. З метою розв’язання поставлених у дисертаційній роботі завдань використано загальнонаукові та спеціальні методи. Зокрема, при вивченні, аналізі й узагальненні матеріалів, науковому обґрунтуванні теоретичних положень і висновків, розробленні практичних пропозицій та рекомендацій використовувався діалектичний метод. Методи аналізу і синтезу застосовувалися при доборі матеріалів для дослідження, вивченні праць науковців, аналізі даних та обґрунтуванні висновків. На етапі дослідження процесів становлення сучасного ринку страхових послуг в Україні використано принципи історичного й логічного підходів. Метод аналогії та причинно-наслідкового зв’язку застосовувався при визначенні закономірностей розвитку ринку страхових послуг. З метою з’ясування збалансованості факторів формування ринку ризикового страхування було використано метод кореляційного аналізу, а при дослідженні потенційного попиту на страхові послуги зі страхування життя – метод порівняльного аналізу. Застосування графічного методу дозволило визначити стан рівноваги ринку страхових послуг в Україні. Методи статистичного й порівняльного економічного аналізу було використано при оцінюванні тенденцій розвитку страхових послуг зі страхування сільськогосподарських ризиків. Для обґрунтування доцільності створення міжрегіональних сільськогосподарських товариств взаємного страхування використано метод математичного імітаційного моделювання, а при розробленні проекту програми розвитку ринку страхових послуг Полтавської області – метод прогнозування .
Інформаційною базою дослідження слугували Закони України, Укази Президента України, Постанови Кабінету Міністрів України, підзаконні нормативні акти правового забезпечення страхової діяльності в Україні, дані Державного комітету статистики України та Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України. В ході виконання дисертаційної роботи було вивчено, проаналізовано й систематизовано концепції та положення монографічних досліджень українських і зарубіжних учених, збірники наукових праць, матеріали наукових конференцій, статті періодичних видань.
Наукова новизна одержаних результатів полягає у теоретичному узагальненні та новому вирішенні проблем наукового та прикладного характеру, які стосуються формування збалансованого ринку страхових послуг на загальнодержавному та регіональному рівнях в Україні. За підсумками дослідження отримано наступні результати, що мають характер наукової новизни.
Вперше:
– обґрунтовано методичні підходи до визначення потенційного попиту на страхові послуги зі страхування життя на основі сучасної теорії споживчих функцій шляхом зіставлення величини прожиткового мінімуму з величиною середньомісячної заробітної плати, зменшеної на мінімальну ціну страхової послуги, що дає можливість надання страхових послуг зі страхування життя з урахуванням купівельної спроможності споживачів у регіонах;
– запропоновано механізм оптимального розподілу тимчасово вільних коштів страхових компаній, одним із засобів реалізації якого є створення регіонального інвестиційного страхового фонду з метою залучення додаткових інвестиційних ресурсів на превентивні заходи в регіоні, що зменшує витрати страхових компаній шляхом запобігання страховим випадкам.
Удосконалено:
– визначення на категоріальному рівні понять: «страхова послуга», котру пропонується розглядати як специфічний товар, що реалізується страховиком на договірній основі за авансовані кошти страхувальника з метою отримання прибутку та задоволення потреб страхувальника щодо захисту його економічних інтересів від наслідків раптових несприятливих подій (страхових випадків); «регіональна страхова компанія», яку пропонується вважати регіональною за місцем реєстрації її головного офісу з урахуванням процесів територіальної концентрації тимчасово вільних коштів страховиків;
– підхід до запровадження ефективних форм організації страхової діяльності шляхом створення сільськогосподарських товариств взаємного страхування на міжрегіональному рівні з метою ефективного перерозподілу ризиків між їх учасниками;
– порядок розміщення страхових резервів за напрямами, визначеними Кабінетом Міністрів України, доповнивши їх перелік залученням тимчасово вільних коштів страхових компаній на розроблення та впровадження ресурсозберігаючих технологій в АПК;
– методи посилення контролю за страховою діяльністю шляхом створення регіонального комітету захисту прав страхувальників.
Дістало подальшого розвитку:
– обґрунтування доцільності зменшення оподатковуваного доходу громадян на величину страхових премій зі страхування життя, як більш ефективного засобу для розвитку недержавного пенсійного страхування та страхування життя в Україні, на відміну від законодавчо визначеної системи податкового кредиту;
– підхід до оподаткування доходів від страхової діяльності, що полягає у зменшенні бази оподаткування на величину внеску до регіонального інвестиційного страхового фонду з метою спрямування додаткових коштів страхових компаній на запобігання страховим випадкам;
– обґрунтування форм реалізації державної економічної політики щодо формування ринку страхових послуг в Україні шляхом розроблення проекту програми його розвитку на регіональному рівні.
Практичне значення одержаних результатів. Викладені в роботі науково-практичні рекомендації й результати досліджень дають можливість їх використання у практичній роботі страхових компаній та діяльності державних і місцевих органів влади. Основні наукові результати були використані при проведенні маркетингових досліджень, визначенні стратегічних напрямів діяльності та розробленні програм реалізації страхових послуг зі страхування життя відкритого акціонерного товариства «Страхова компанія «Універсальна» (м. Львів) і її Полтавської філії (довідка № 04-3/22 від 10.10.2007 р.), у процесі планування діяльності й розробленні програм щодо реалізації страхових послуг з особистого та майнового страхування Регіонального офісу в м. Полтаві відкритого акціонерного товариства «Страхова компанія «ПЗУ Україна» (м. Київ) (довідка № 6-216 від 15.08.2007 р.), у ході розроблення Програми економічного і соціального розвитку Полтавської області на 2008 р. (довідка № 03-01-05/3073 від 1.10.2007 р.), при установленні Комплексної програми розвитку малого підприємництва у Полтавській області на 2007-2008 роки (довідка № 21-16/236 від 30.07.2007 р.), у навчальному процесі Полтавського національного технічного університету імені Юрія Кондратюка (довідка № 52-10-2115 від 13.12.2007 р.).
Особистий внесок здобувача. Наукові положення, розроблення, висновки й рекомендації роботи – є результатом самостійно проведених досліджень автора. Їх використання у практичній діяльності страхових компаній та державних і місцевих органів влади сприятиме формуванню повноцінного ринку страхових послуг в Україні. З наукових праць, опублікованих у співавторстві, в дисертації використано лише ті пропозиції, які є результатом особистої роботи здобувача. Особистий внесок здобувача в колективно опубліковані роботи конкретизований у списку публікацій за темою дисертації.
Апробація результатів дисертації. Основні положення та результати дослідження, викладені в дисертації, дістали відображення у наукових статтях, опублікованих у фахових виданнях, а також доповідалися, обговорювалися й отримали позитивні відгуки на ІІ Міжнародній науково-практичній конференції «Дні науки – 2006» (м. Дніпропетровськ, 17-28 квітня 2006 р.); другій Всеукраїнській науково-практичній інтернет-конференції «Сучасність, наука, час. Взаємодія та взаємовплив» (м. Київ, 22-24 листопада 2006 р.); Всеукраїнській науково-практичній конференції «Загальноекономічні та фінансові аспекти формування інноваційного потенціалу регіону» (м. Полтава, 29-30 березня 2007 р.); Всеукраїнській науково-практичній конференції «Інвестиційна привабливість промислових підприємств регіону в умовах інтеграції до СОТ» (м. Кременчук, 11-13 квітня 2007 р.); наукових конференціях професорсько-викладацького складу Полтавського національного технічного університету ім. Ю. Кондратюка (2005-2007 рр.).
Публікації. За результатами дисертаційної роботи у фахових виданнях опубліковано 9 наукових праць, з яких 5 – одноосібно, 4 тез доповідей. Загальний обсяг публікацій становить 4,71 друк. арк., із них автору особисто належить 3,65 друк. арк.
Обсяг і структура роботи. Дисертація складається зі вступу, трьох розділів, висновків, додатків та списку використаних джерел. Основний обсяг дисертаційної роботи становить 171 сторінку комп’ютерного тексту. Робота містить 20 рисунків, 18 таблиць, з яких 4 повністю займають площу сторінки, 14 додатків на 22 сторінках. Список використаних джерел налічує 191 найменування на 16 сторінках.
Список литературы ЗАГАЛЬНІ ВИСНОВКИ

На основі проведених досліджень зроблено наступні висновки:
1. Формування повноцінного ринку страхових послуг є закономірним в умовах розвитку ринкових відносин в Україні. Дослідження трактувань сутності страхової послуги в працях українських та зарубіжних учених дає змогу визначити страхову послугу як специфічний товар, що реалізується страховиком на договірній основі за авансовані кошти страхувальника з метою отримання прибутку й задоволення потреб страхувальника щодо захисту його економічних інтересів від наслідків раптових несприятливих подій. Розгляд сутності страхової послуги як товару на ринку страхових послуг та особливостей її реалізації забезпечує основу для визначення факторів формування ринку страхових послуг і методів його організації й регулювання на загальнонаціональному та регіональному рівнях в Україні.
2. Установлено, що формування ринку страхових послуг в Україні визначається впливом на зміну попиту і пропозиції страхових послуг системи факторів загальнодержавного й регіонального характеру, основними з яких є потреба в страхових послугах потенційних страхувальників, їх купівельна спроможність та здатність страховиків забезпечити такі послуги. Дослідження з позицій історичного й логічного підходів розвитку сучасного ринку страхових послуг дозволило виявити, що його формування на загальнонаціональному та регіональному рівні в Україні зумовлено дією економічних законів, а саме: закону нагромадження капіталу, закону конкуренції, закону попиту і пропозиції, закону економії праці, закону зростання потреб, закону Дж. М. Кейнса, що проявляється в закономірностях розвитку ринку страхових послуг.
3. У результаті проведених досліджень установлено, що ринок страхових послуг в більшості країн підлягає державному регулюванню, доцільність здійснення якого викликана необхідністю захисту інтересів страхувальників та економічною політикою, котра проводиться державою. Узагальнення зарубіжного досвіду щодо методів організації ринку страхових послуг дало можливість виявити, що досягнення його збалансованого функціонування можливе як за умов державно регламентованого страхового бізнесу, зокрема в більшості країн ЄС, так і за умов переважного саморегулювання страхового сектора економіки, зокрема в США. На сучасному етапі розвитку ринку страхових послуг в Україні, який передбачає його поступову інтеграцію до міжнародного ринку страхування, до основних напрямів державного регулювання страхової діяльності слід віднести такі: приведення вітчизняного страхового законодавства у відповідність до міжнародних стандартів; удосконалення системи контролю за діяльністю учасників ринку страхових послуг; уведення податкових стимулів для розвитку страхування життя та пенсійного страхування; розроблення механізмів залучення в інвестиційний процес тимчасово вільних коштів страхових компаній; запровадження ефективної системи інформування потенційних споживачів страхових послуг.
4. Проведений аналіз розвитку вітчизняного ринку страхових послуг на загальнодержавному і регіональному рівнях свідчить про нерівномірне розміщення страхових компаній на території України з переважним зосередженням їх у промислово розвинених регіонах. Аналіз процесів концентрації й централізації капіталів на ринку страхових послуг та доходів і витрат страховиків свідчить, що кількість страхових компаній у регіоні та їх капіталізація викликають акумуляцію тимчасово вільних коштів страхових компаній на регіональному рівні. З огляду на це, закономірним постає питання формування регіональних складових ринку страхових послуг, що зумовлює доцільність наступних заходів:
– підготовка нової редакції Закону України «Про страхування», в якій було б дано визначення «регіональна страхова компанія» й зазначено напрями розвитку ринку страхових послуг з урахуванням факторів його формування на загальнодержавному й регіональному рівнях;
– посилення контролю щодо обсягів капіталізації та рівня виплат страхових компаній з боку Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг для забезпечення захисту інтересів споживачів страхових послуг;
– розроблення та реалізація страховими компаніями регіональних страхових програм з метою збільшення попиту на страхові послуги в регіонах і формування збалансованого ринку страхових послуг в Україні.
5. Науково-методичні підходи до особливостей формування ринків страхування життя й ризикового страхування зумовлені відмінностями в механізмі проведення страхових послуг. Накопичувальний характер страхування життя спричинив проведення досліджень з урахуванням основних напрямів сучасної теорії споживчих функцій і застосування методики визначення потенційного попиту на страхові послуги зі страхування життя на основі зіставлення величини прожиткового мінімуму з величиною середньомісячної заробітної плати в регіонах. Використання зазначеної методики в практичній діяльності страхових компаній забезпечує можливість надання страхових послуг із накопичувального страхування з урахуванням купівельної спроможності населення регіонів. Застосування кореляційного аналізу з метою дослідження ринку ризикового страхування підтверджує, що його формування зумовлено дією системи кореляційно залежних факторів, основними з яких є кількість населення та суб’єктів господарювання в регіонах, і дозволяє виявити рівень залежності між вищевказаними факторами й обсягом страхових премій із ризикового страхування в регіонах України.
6. Проведений аналіз розвитку страхових послуг зі страхування сільськогосподарських ризиків в Україні свідчить про низку проблем у цьому секторі ринку страхових послуг, які спричинені недосконалістю страхового законодавства та механізму здійснення страхування сільськогосподарських ризиків в обов’язковій і добровільній формах. З урахуванням досвіду зарубіжних країн, в Україні існує потреба у функціонуванні ефективної системи страхування сільськогосподарських ризиків, створенню котрої сприятимуть такі заходи:
– прийняття Національної програми страхування сільськогосподарських ризиків та контроль за виконанням заходів, передбачених нею;
– обґрунтування обсягів страхових тарифів і розмірів франшиз при страхуванні сільськогосподарських ризиків в обов’язковій формі й поступовий перехід до добровільної форми страхування;
– застосування системи понижуючих коефіцієнтів, яка б дозволяла коригувати розмір страхової премії для постійних страхувальників при здійсненні сільськогосподарського страхування в добровільній формі;
– забезпечення прозорої інформації стосовно діяльності страхових компаній в доступних для більшості потенційних страхувальників засобах масової інформації.
7. Проведені дослідження інституціональної структури ринку страхових послуг в Україні підтверджують відсутність на ньому товариств взаємного страхування, які є ефективною формою організації страхової діяльності, що виявлено в результаті узагальнення досвіду зарубіжних країн у галузі розвитку страхових послуг зі страхування сільськогосподарських ризиків. Результати аналізу розвитку ринку сільськогосподарського страхування на регіональному рівні, зокрема в Полтавській області, свідчать про незначну участь у системі страхування сільськогосподарських ризиків за державною підтримкою аграрних підприємств регіону та, зважаючи на значну кількість фермерських господарств, зумовлюють доцільність створення сільськогосподарських товариств взаємного страхування. З метою ефективного розподілу збитків між їх учасниками пропонується створення таких товариств на міжрегіональному рівні в Україні. Застосування методів імітаційного моделювання, зокрема методу статистичного моделювання Монте-Карло, забезпечує можливість створення міжрегіональних сільськогосподарських товариств взаємного страхування шляхом підбору їх учасників на основі ймовірності настання страхових випадків (стихійних лих) на території України, що збільшить можливість отримання повного обсягу страхового відшкодування для фермерських господарств.
8. Залучення в інвестиційний процес внутрішніх джерел інвестування на загальнонаціональному й регіональному рівнях, зокрема тимчасово вільних коштів, які формуються на ринку страхових послуг, є актуальним в умовах формування ефективної державної економічної політики в Україні. З огляду на результати аналізу структури технічних резервів вітчизняних страхових компаній, котрий свідчить про недостатнє їх використання в якості інвестиційних ресурсів, та враховуючи, що найбільші обсяги тимчасово вільних коштів страхових компаній зосереджуються переважно в промислово розвинених регіонах, що спричинено нерівномірним територіальним розміщенням страховиків в Україні, доцільним є розроблення механізму оптимального розподілу тимчасово вільних коштів страхових компаній і залучення їх в інвестиційний процес. Реалізація цього механізму забезпечується засобом створення регіонального інвестиційного страхового фонду, ефективне функціонування якого залежить від ступеня розвитку ринку страхових послуг в Україні.
9. Формування збалансованого ринку страхових послуг в Україні можливе за умови проведення ефективної державної економічної політики, що потребує вдосконалення форм її реалізації та методів державного регулювання страхового сектору економіки, до яких слід віднести наступні: внесення змін до страхового законодавства з метою розмежування страхової й перестрахової діяльності; посилення контролю за діяльністю страховиків з боку Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України, зокрема за дотриманням терміну сплати страхового відшкодування; внесення змін до податкового законодавства щодо зменшення оподатковуваного доходу громадян на величину страхових премій зі страхування життя; сприяння запровадженню ефективних форм організації страхової діяльності, зокрема міжрегіональних сільськогосподарських товариств взаємного страхування. Реалізація державної економічної політики щодо розвитку ринку страхових послуг забезпечується шляхом розроблення загальнонаціональних та регіональних програм, зокрема проекту програми розвитку ринку страхових послуг на регіональному рівні (на прикладі Полтавської області).

СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ

1. Про схвалення концепції розвитку страхового ринку України до 2010 року: Розпорядження Кабінету Міністрів України від 23 серпня 2005 р. № 369-р [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http: // zakon.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/ main. cgi?nreg=369-2005-%F0.
2. Говорушко Т.А. Страхові послуги: навч. посіб. / Т.А. Говорушко. – К.: ЦНЛ, 2005. – 396 с.
3. Вовчак О.Д. Страхові послуги: навч. посіб. / О.Д. Вовчак. – Л.: Компакт – ЛВ, 2005. – 656 с.
4. Страхування: підруч. / [кер. авт. кол. і наук. ред. С.С. Осадець. – 2-ге вид., переробл. і доп.]. – К.: КНЕУ, 2002. – 599 с.
5. Основы страховой деятельности: учеб. / [отв. ред. – д.э.н., проф. Федорова Т.А.]. – М.: Изд-во БЕК, 2002. – 749 с.
6. Шахов В.В. Страхование: учеб. / В.В. Шахов. – М.: Страховой полис, ЮНИТИ, 2002. – 311с.
7. Юлдашев Р.Т. Страховой бизнес: словарь-справочник. / Р.Т. Юлдашев. – М.: Анкил, 2000. – 272 с.
8. Таркуцяк А.О. Страхові послуги: навч. посіб. / А.О. Таркуцяк. – К.: Вид-во Європейського уні-ту, 2003. – 583 с.
9. Шумелда Я. Страхування: навч. посіб. / Я. Шумелда. – Тернопіль: Джура, 2004. – 280 с.
10. Закон України Про внесення змін до Закону України «Про страхування» від 4 жовт. 2001 р. // Україна-business. – 6 –13 листоп. – (№ 44).
11. Гомеля В.Б. Страховой маркетинг: актуальные вопросы методологии, теории и практики / В.Б. Гомеля, Д.С. Туленты. – М.:Анкил, – 2000. – 262 c.
12. Основи економічної теорії: навч. посіб. / [С.В. Мочерний, С.А. Єрохін, Каніщенко та ін.]. – К.: ВЦ «Академія», 1997. – 464 с.
13. Павлишенко М. Продукт / М. Павлишенко // Економічна енциклопедія. – К: ВЦ «Академія», 2002. – Т. 2. – С. 113.
14. Мочерний С. Товар / С. Мочерний // Економічна енциклопедія. – К: ВЦ «Академія», 2002. – Т. 3. – С. 640.
15. Основы маркетинга / [Ф. Котлер, Г. Армстронг, Д. Сондерс, В. Вонг; пер. с англ. – 2-е европ. изд.]. – М.; СПб; К.: Издательский дом «Вильямс», 2000. – 944 с.
16. Історія економічних учень: підруч. / [Л.Я Корнійчук, Н.О. Татаренко, А.М. Поручник та ін.]. – К.: КНЕУ, 2002. – 568 с.
17. Юхименко П.І. Історія економічних учень: навч. посіб. / П.І. Юхименко, П.М. Леоненко. – К.: «Знання-Прес», 2001. – 514 с.
18. Макконнел К.Р. Экономикс: принципы, проблемы и политика / К.Р. Макконнел, С.Л. Брю; пер. с англ. – К.: Хагар-Демос, 1993. – 785 с.
19. Цацулин А.Н. Ценообразование в системе маркетинга / А.Н. Цацулин. – М.: АНКИЛ, 1997. – 294 с.
20. Мочерний С. Послуга / С. Мочерний // Економічна енциклопедія. – К: ВЦ «Академія», 2002. – Т. 3. – С. 7.
21. Зубец А. Страховой маркетинг / А. Зубец. – М.: АНКИЛ, 1998. – 212 с.
22. Трофимова М. Страховой продукт как центральный элемент страхового маркетинга / М. Трофимова // Страховое ревю. – 2003. – №10. – С. 18–21.
23. Закон України Про внесення змін до Закону України «Про фінансові послуги і державне регулювання ринків фінансових послуг» від 6 лют. 2003 р. № 485 – ІV // Инвест Газета. – 2003. – 16 груд. – (№ 50).
24. Журавлев Ю.М. Страхование и перестрахование: учеб. пособ. / Ю.М. Журавльов, И.Г. Секерт. – М.: АНКИЛ, 1993. – 192 с.
25. Орланюк-Малицкая Л.А. Платежеспособность страховых компаний: учебное пособие / Л.А. Орланюк-Малицкая. – М.: АНКИЛ, 1994. – 152 с.
26. Криворучко А.В. Розвиток страхового ринку в сільському господарстві / А.В. Криворучко // Економіка АПК. – 1997. – № 6. – С. 66–70.
27. Страховий та інвестиційний менеджмент: підручник / [В.Г. Федоренко, В.Б. Захожий, О.Г. Чувардинський та ін.]. – К.: МАУП, 2002. – 340 с.
28. Краснова И. Некоторые аспекты страхового маркетинга / И. Краснова, И. Казей, Д. Намсараев // Страховое ревю. – 2002. – № 2. – С. 22–25.
29. Вовчак О.Д. Страхування: навч. посіб. / О.Д. Вовчак. – Л.:Новий світ – 2000, 2005. – 480 с.
30. Говорушко Т.А. Страховий ринок та проблеми його розвитку в економічній системі України / Т.А. Говорушко // Економіка. Фінанси. Право. – 2004. – № 8. – С. 22–24.
31. Офіційний сайт Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http: // www.dfp.gov.ua.
32. Про Положення про державну комісію з регулювання ринків фінансових послуг України: Указ Президента України від 4.04.2003 р. № 292/2003 // Українська Інвестиційна Газета. – 2003. – № 50. – С. 15–19.
33. Страховий ринок України: інформаційно-аналітичний щорічник. – К.: Альманах, 2004. – 390 с.
34. Власенко О.О. Розвиток страхового ринку України / О.О. Власенко // Фінанси України. – 2005. – № 8. – С. – 140–152.
35. Кандиба Ю.І. Диспропорції соціально-економічного розвитку регіонів України / Ю.І. Кандиба // Економіка в школах України. – 2005. – № 1. – С. 7–9.
36. Клебанова Т.С. Порівняльний аналіз рівня соціально-економічного розвитку регіонів України / Т.С. Клебанова // Статистика України. – 2005. – № 3. – С. 57–60.
37. Маслова С.О. Фінансовий ринок: навч. посіб. / С.О. Маслова, О.А. Опалов. – К.: Каравела, 2004. – 344 с.
38. Шелудько В.М. Фінансовий ринок: навч. посіб. / В.М. Шелудько. – К.: Знання – Прес, 2002. – 535 с.
39. Колісник М.К. Фінансовий ринок: навч. посіб. / М.К. Колісник, О.О. Маслак, Є.М. Романів. – Л.: Вид-во нац. уні-ту «Львівська політехніка», 2004. – 192 с.
40. Фурман В. Формування ефективної стратегії взаємодії страхових компаній та банків / В. Фурман // Фінанси України. – 2003. – № 1. – С. 137–141.
41. Insurance TOP – Страховой рейтинг [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http: // www.insurancetop.com.
42. Кінашук Л.Л. Страхування: теорія та практика проведення: [монографія] / Л.Л. Кінашук. – К.: Атіка, 2004. – 112 с.
43. Таркуцяк А.О. Страхування: навч. посіб. / А.О. Таркуцяк. – К.: Вид-во Європейського уні-ту, 2000. – 114 с.
44. Юхно А.О. Проблеми державного регулювання страхової діяльності в Україні / А.О. Юхно // Вісн. Одес. інс-ту внутрішніх справ. – 2005. – №2. – С. 223–228.
45. Закон України Про недержавне пенсійне забезпечення від 09.07. 2003 р. // Податки та бухгалтерський облік. – 2003. – № 75.
46. Волощук Г.О. Фінансові фонди соціального спрямування в Україні: бюджетні, страхові, пенсійні: навч. посіб. / Г.О. Волощук. – К.: ЦУЛ, 2004. – 180 с.
47. Юрій С.І. Соціальне страхування: підручник / С.І.Юрій, М.П. Шаварина, Н.В. Шаманська. – К.: Кондор, 2004. – 462 с.
48. Гутко Л.М. Досвід провідних країн світу у галузі страхування / Л.М. Гутко // Економіка. Фінанси. Право. – 2005. – № 11. – С. 22 – 24.
49. Клапків М.С. Витоки національного страхового ринку України: навч. посіб. / М.С. Клапків, Ю.М. Клапків. – Тернопіль: Карт-бланш, 2003. – 276 с.
50. Александрова М.М. Страхування: навч. посіб. / М.М. Александрова. – К.: ЦУЛ, 2002. – 208 с.
51. Базилевич В.Д. Страховий ринок України: навч. посіб. / В.Д. Базилевич. – К.: Знання, 1998. – 372 с.
52. Горбач Л.М. Страхова справа: навч. посіб. / Л.М. Горбач. – К.: Кондор, 2003. – 207 с.
53. Шелехов К.В. Страхование: учеб. пособ. / К.В. Шелехов, В.Д. Бигдаш. – К.: МАУП, 1998. – 419 с.
54. Законодавство України про страхування: збірник нормативних актів. – К.: Атіка, 1999. – С. 61–62.
55. Закон України Про страхування від 7 берез. 1996 р. // Урядовий кур’єр. – 1996. – № 72–73.
56. Про перевірку відповідності формування розміру статутних фондів страховиків вимогам чинного законодавства: Розпорядження Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України від 16.09.2003 р. № 56 // Українська Інвестиційна Газета. – 2003. – № 50. – С.51 – 53.
57. Ширинян А.С. Про мінімальний статутний фонд невеликих страхових компаній / А.С. Ширінян // Фінанси України. – 2004. – № 11. – С. 134 – 142.
58. Закон України Про внесення змін до Закону України «Про страхування» від 7 липня 2005 р. // Голос України. – 2005. – 15 груд.
59. Міжнародні принципи здійснення страхових операцій // Фінансовий ринок України. – 2005. – №9. – С. 28 – 30.
60. Савченко А.Г. Макроекономіка: навч. посіб. / А.Г. Савченко, Г.О. Пухтаєвич. – К: Либідь, 1999. – 328 с.
61. Мочерний С. Політика / С. Мочерний // Економічна енциклопедія. – К: ВЦ «Академія», 2002. – Т. 2. – С. 796–797.
62. Господарський кодекс України. – Х.: ТОВ «Одісей», 2004. – 84 с.
63. Кілієвич О. Англо-український глосарій термінів і понять з аналізу державної політики та економіки. – К.: Вид-во Соломії Павличко «Основи», 2003. – 205 с.
64. Пілунський І. Класифікація комплексних програм територіального розвитку / І. Пілунський // Вісн. нац. акад. держ. упр. при Президентові України. – 2005. – № 3. – С. 292 – 297.
65. Закон України Про державне прогнозування та розроблення програм економічного і соціального розвитку України від 23 берез. 2000 р. / [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://zakon1.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/
main.cgi?nreg=1602-14.
66. Закон України Про державні цільові програми від 18 берез. 2004 р. / [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://zakon1.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/
main.cgi?nreg=1621-15.
67. Мельник А. Програмування / А. Мельник // Економічна енциклопедія. – К: ВЦ «Академія», 2002. – Т. 3. – С. 105.
68. Законодатель страхового бизнеса – Lloyd’s of London // Страховое обозрение – 2005. – № 2. – С. 12–16.
69. Страхові ринки світу: 27 країн – 27 шляхів розвитку // Страхова справа. – 2002. – №3 (7). – С. 46–71.
70. Шевченко В. Вплив глобалізаційних тенденцій на страхову діяльність України / В. Шевченко // Ринок цінних паперів України. – 2005. – № 3/4. – С. 63–71.
71. Фурман В. Світові тенденції розвитку ринку страхових послуг / В. Фурман // Економіст. – 2004. – № 8. – С. 50–53.
72. Мельник А. Регіональна політика та підтримка регіонального розвитку: порівняння досвіду Німеччини, ЄС та України / А. Мельник // Журнал європейської економіки. – 2003. – № 2. – С. 180–203.
73. Європа випереджує США // Страхова справа. – 2005. – № 3. – С. 24–25.
74. Rosa N. Guide pratique des assurances / N. Rosa, R. Le Glouannec. – France: Marabout, 2003. – 151 р.
75. Bordu F. Les bons choix pour 2005 / F. Bordu // Capital. – 2005. – № 160. – Р. 88.
76. Roudaut Y. Produits speculatifs / Y. Roudaut // Capital. – 2005. – № 160. – Р. 106.
77. Leroux E. Assurance vie / E. Leroux // Capital. – 2005. – № 160. – Р. 108.
78. L’assurance des personnes [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http:// www.
cnamts.fr.
79. L’assurance «sante» [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://www.cfe.fr.
80. Фурман В. Розвиток нових технологій у страхуванні / В. Фурман // Фінанси України. – 2005. – № 2. – С. 135–145.
81. Хэмптон Джон Д. Финансовое управление в страховых компаниях / Джон Д. Хемптон; пер. с англ. – М.: Анкил, 1995. – 264 с.
82. Фурман В. Вплив державної політики і системи регулювання на діяльність страховиків в Україні / В. Фурман // Економіст. – 2004. – № 10. – С. 44–46.
83. Василенко А. Інвестиційна діяльність страхових компаній / А. Василенко // Вісник КНТЕУ. – 2004. – № 4. – С. 11–17.
84. Супрун А. Проблеми управління активами в страхових компаніях України / А. Супрун // Фондовий ринок. – 2002. – № 34. – С. 26–30.
85. Огляд міжнародного страхового ринку // Страхова справа. – 2002. – № 3. – С. 40–44.
86. Страхование: теория, практика и зарубежный опыт: учебное пособие / [Ш.Р. Агеев и др.]. – М.: Экспертное бюро, 1998. – 375 с.
87. Страховые рынки Восточной Европы и СНГ: справоч. пособ. / [А.Н. Залєтов, Р. Пукала, О.А. Слюсаренко, А.А. Циганов]. – К.:Международная агенция «BeeZone», 2004. – 624 с.
88. Рометті В.М. Огляд перспективних нововведень на ринку страхових послуг / В.М. Рометті // Фінансовий ринок України. – 2004. – № 8. – С. 32–36.
89. Україна. Фінансовий сектор економіки: нові стратегічні завдання / [Роу Алан та ін.]. – К.: Світовий банк реконструкції та розвитку, 2001. – 120 с.
90. Самойловський А. Модернізація страхування в Україні / А. Самойловський // Формування ринкових відносин в Україні. – 2005. – № 7-8. – С. 16–19.
91. Тринчук В. Перспективи розвитку страхового ринку у зв’язку зі вступом України до СОТ / В. Тринчук // Страхова справа. – 2005. – № 3. – С. 46–53.
92. Уманців Ю. Страховий ринок України в умовах глобалізації світової економіки / Ю. Уманців // Вісн. КНУ ім. Тараса Шевченка. – 2006. – № 81 – 82. – С. 120 – 122.
93. Фисун І.В. Особливості розвитку страхового ринку України 2000-2005 років / І.В. Фисун, Т.Ю. Лизь // Економіка і регіон: наук. вісн. – Полтава: ПолтНТУ, 2005. – № 1(4). – С. 159 – 162.
94. Фисун І.В. Методологічні основи визначення капіталу в страховій діяльності та форми його реалізації в регіонах України / І.В. Фисун // Вісн. КНУ ім. Тараса Шевченка. – 2006. – № 81 – 82. – С. 126 – 128.
95. Фисун І.В. Основи формування регіональних страхових ринків в Україні / І.В. Фисун // Економіка і регіон: наук. вісн. – Полтава: ПолтНТУ, 2005. – № 2(5). – С. 118 – 121.
96. Фисун І.В. Регіональний страховий ринок – складова фінансового ринку регіону / І.В. Фисун // Сучасність, наука, час. Взаємодія та взаємовплив: матеріали другої Всеукраїнської наук.-практ. інтернет-конф., Київ, 22-24 листоп. 2006 р. – К: ТОВ «ТК Меганом», 2006. – С. 49–51.
97. Фисун І.В. Перспективи розвитку регіональних ринків страхових послуг зі вступом України до СОТ / І.В. Фисун // Інвестиційна привабливість промислових підприємств регіону в умовах інтеграції до СОТ: матеріали Всеукраїнської наук.-практ. конф., Кременчук, 11-13 квіт. 2007 р. – Кременчук: КДПУ, 2007. – С. 40–42.
98. Страховий ринок України в 2004 році // Фінансовий ринок України. – 2005. – №4. – С. 27– 31.
99. Страховий бізнес України – 2003: довід. – К.: ТОВ «АРТ-МЕДІА», 2004. – 144 с.
100. Паращак О. Контрольний пакет чи контрольний постріл? Поглинання, ребрендінг та злиття на страховому ринку України / О. Паращак // Страхова справа. – 2004. – № 4(16) [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http:// forinsurer. com/public/05/03/09/1765.
101. Закон України Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом від 30.06.1999 р. [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://
realti.inkharkov.com/laws_128.html.
102. Миланко О. Перспективи розвитку страхового ринку в Україні // Юридичний вісник України. – 2005. – № 31. – С. 6.
103. Страховое дело в Украине: состояние, тенденции, перспективы / [С.А. Гоцуляк, А.Н. Залєтов, А.И. Перетяжко, В.И. Шевченко]. – К.:Международная агенция «ВееZone», 2005. – 416 с.
104. Страхове право України: навчальний посібник / [Д.П. Біленчук, П.Д. Біленчук та ін.]. – К.: Атіка, 1999. – 214 с.
105. Фурман В. Страхові послуги для населення / В. Фурман // Фінанси України. – 2005. – № 4. – С. 139 – 145.
106. Про затвердження Ліцензійних умов провадження страхової діяльності: Розпорядження Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України від 28.08.2003 р. № 40 // Українська Інвестиційна Газета. – 2003. – № 50. – С. 40 – 47.
107. Статистичний щорічник Полтавської області за 2005 рік. – Полтава: Голов. упр. статистики у Полтав. обл., 2006. – 504 с.
108. Статистичний щорічник Полтавської області за 2006 рік. – Полтава: Голов. упр. статистики у Полтав. обл., 2007. – 433 с.
109. Заруба О.Д. Страхова справа: підруч. / О.Д. Заруба. – К.: Знання, 1998. – 453 с.
110. Страхування: навч.-метод. посіб. /[ О.О. Гаманкова, Т.М. Артюх, С.В. Горянська та ін.]. – К.: КНЕУ, 2000. – 120 с.
111. Страхування: теорія та практика: навч.-метод. посіб. / [Н.М. Внукова, Л.В. Временко, Д.В. Кондратенко та ін.]. – Х.: Бурун Книга, 2004. – 377 с.
112. Кашенко О.Л. Соціально-економічні основи страхування: навч. посіб. / О.Л. Кашенко, В.А. Борисова. – Суми: Універ. книга, 1999. – 252 с.
113. Закон України Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2005 рік» та деяких інших законодавчих актів України від 25 берез. 2005 р. [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://zakon1.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/ main.cgi?nreg=2504-15.
114. Закон України Про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів від 1 липня 2004 року [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://zakon1.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main. cgi.nreg=
19161-15.
115. Страховий ринок України: інформ.-аналіт. щорічник. – К.: Альманах, 2005. – 410 с.
116. Про затвердження вимог до рейтингів фінансової надійності (стійкості) страховиків та перестраховиків - нерезидентів: Постанова КМУ від 15 жовт. 2003 р. № 1640 // Українська Інвестиційна Газета. – 2003. – № 50. – С. 53 – 54.
117. Панчишин С.М. Макроекономіка: навч. посіб. / С.М. Панчишин. – К.: Либідь, 2002. – 615 с.
118. Довбенко М.В. Сучасна економічна теорія. Економічна нобелелогія: навч. посіб. / М.В. Довбенко. – К.: Видавничий центр «Академія», 2005. – 336 с.
119. Закон України Про затвердження прожиткового мінімуму на 2004 рік від 27 жовт. 2003 р. [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://zakon1.rada.gov.ua/
cgi-bin/laws/main.cgi?nreg=1704-15.
120. Закон України Про затвердження прожиткового мінімуму на 2005 рік від 19 жовт. 2004 р. [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://zakon1.rada.gov.ua/
cgi-bin/laws/main.cgi?nreg=2089-15.
121. Про прожитковий мінімум у 2005 році: Лист ДПА України від 21 жовт. 2005 р. [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://www.sta.gov.ua/tax/control/uk/
publish/category?cat_id=90652
122. Закон України Про Державний бюджет України на 2006 рік від 20 груд. 2006 р. [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://zakon1.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/
main.cgi?nreg=3235-15.
123. Офіційний сайт Державного управління статистики України [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http: // www.ukrstat.gov.ua.
124. Україна в цифрах: короткий статистичний довідник Державного комітету статистики України. – К.: Техніка, 2004. – 272 с.
125. Бударіна Н. Розвиток страхового ринку в Східному регіоні / Н. Бударіна // Економіст. – 2005. – № 6. – С. 77 – 79.
126. Варналій З. Актуальні проблеми зміцнення потенціалу регіонів України / З. Варналій // Банківська справа. – 2004. – № 2. – С. 71– 84.
127. Державна програма розвитку страхового ринку України на період до 2005 року та на перспективу до 2010 року // Україна –Business. – 2000. – №20. – С.2 – 5.
128. Азаренков Г.Ф. Регіональні чинники розвитку страхової діяльності в Україні / Г.Ф. Азаренков // Фінанси України. – 2005. – №7. – С. 147 – 153.
129. Математическая статистика: учеб. / [В.М. Иванова, В.И. Калинина, Л.А. Нешумова, Н.О. Решетникова и др.]. – М: Высш. шк., 1981. – 371 с.
130. Кодекс торговельного мореплавства України // Законодавство України про страхування: бюлетень законодавства і юридичної практики України. – 1997. – №4. – С. 175 – 184.
131. Про порядок утворення та державної реєстрації Авіаційного страхового бюро і Морського страхового бюро: Постанова Кабінету Міністрів України від 27 квіт. 1998 р. [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http: // zakon.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?nreg = 561-98-% EF.
132. Положення про Моторне (транспортне) страхове бюро: Постанова Кабінету Міністрів України від 21 трав. 2002 р. [Електронний ресурс]. – Режим доступу:
http://zakon.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?nreg=682-2002%EF.
133. Про порядок і умови проведення обов’язкового страхування цивільної відповідальності власників транспортних засобів: Постанова Кабінету Міністрів України від 28 верес. 1996 р. [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://zakon.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?nreg=1175-96%EF.
134. Якубович В. Система страхования аграрных рисков в Испании: выводы для Украины / В. Якубович [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http:// www.agroinsurance.com/files//Spenish%20sistem%20_%20rus.pdf.
135. Закон України Про стимулювання розвитку сільського господарства на період 2001 – 2004 рр. від 18 січ. 2001 р. [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://
zakon1.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?nreg = 2238-14.
136. Закон України Про державну підтримку сільського господарства України від 24 черв. 2004 р. [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://zakon1.rada.gov.
ua/cgi-bin/laws/main.cgi.nreg = 1877-15.
137. Вітрук О.В. Страхування врожаю сільгоспвиробників на сучасному етапі розвитку агробізнесу / О.В. Вітрук // Актуальні проблеми розвитку економіки регіону. – 2007. – Вип. 3. – Т. 2. – С. 155 – 159.
138. Вдовенко Л.О. Кредитне забезпечення підприємств аграрного сектору економіки / Л.О. Вдовенко // АгроІнком. – 2008. – № 1-2. – С. 67 – 69.
139. Шубенко І.А. Страхування кредитних ризиків сільськогосподарських товаровиробників / І.А. Шубенко // Кредитне забезпечення сільськогосподарських товаровиробників: зб. рек. / за ред. М.Я. Дем’яненка. – К.: Знання-Прес, 2005. – С. 164 – 176.
140. Дем’яненко М.Я. Фінансові проблеми формування і розвитку аграрного ринку / М.Я. Дем’яненко // Матеріали Дев’ятих річних зборів Всеукраїнського конгресу вчених економістів-аграрників, Київ, 26-27 квітня 2007 р. – К.: ННЦ «Інститут аграрної економіки», 2007. – С. 5 – 21.
141. Офіційний сайт Міністерства аграрної політики України [Електронний ресурс]. – Режим доступу:http: // www.minagro.kiev.ua
142. Гудзь О.Є. Проблеми страхування агроризиків в Україні та першочергові завдання розвитку агрострахування / О.Є. Гудзь, В.А. Якубович // АгроІнком. – 2006. – № 11-12. – С. 92 – 95.
143. Про затвердження Державної цільової програми розвитку українського села на період до 2015 року: Постанова Кабінету Міністрів України від 19 верес. 2007 р. [Електронний ресурс]. – Режим доступу:http: // zakon.nau.ua/doc/?code=1158-2007-%EF.
144. Проект концепції Національної програми страхування сільськогосподарських ризиків: оприлюднено Міністерством аграрної політики України від 19 листоп. 2007 р. [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http: // www.minagro.kiev.ua/
page/?5326.
145. Дубіщев В.П. Загальнонаціональні та регіональні фактори розміщення страхового капіталу в Україні / В.П. Дубіщев, І.В. Фисун // Актуальні проблеми розвитку економіки регіону. – 2007. – Вип. 3. – Т. 2. – С. 14 – 24.
146. Фисун І.В. Формування ринку страхування життя на регіональному рівні в Україні / І.В. Фисун // Регіональна економіка. – 2007. – № 3. – С. 98 – 109.
147. Дубіщев В.П. Математичне моделювання процесу формування ринку ризикового страхування на регіональному рівні в Україні / В.П. Дубіщев, О.Л. Ляхов, І.В. Фисун // Економіка і регіон: наук. вісн. – Полтава: ПолтНТУ, 2006. – № 4 (11). – С. 26 – 33.
148. Фисун І.В. Вплив іноземного капіталу на формування ринку страхових послуг в Україні / І.В. Фисун, Р.М. Щербак // Економіка і регіон: наук. вісн. – Полтава: ПолтНТУ, 2007. – № 4(15). – С. 47 – 51.
149. Фисун І.В. Регіональний зміст процесу концентрації та централізації страхового капіталу в умовах трансформації соціально-економічних відносин в Україні / І.В. Фисун // Ринок цінних паперів України. – 2006. – № 3-4. – С. 39 – 44.
150. Фисун І.В. Концептуальні підходи до регіонального розподілу страхового капіталу / І.В. Фисун // Дні науки – 2006: матеріали ІІ міжнар. наук.-практ. конф., Дніпропетровськ, 17-28 квіт. 2006 р. – Д.: Наука і освіта, 2006. – С. 43 – 45.
151. Цивільний кодекс України. – Х.: ТОВ «Одісей», 2007. – 424 с.
152. Навроцький С.А. Розвиток товариств взаємного страхування в АПК / С.А. Навроцький // Вісн. ТАНГ. – 2001. – № 15. – С. 63 – 66.
153. Навроцький С.А. Товариства взаємного страхування: стратегія економічного розвитку /С.А. Навроцький // Вісн. СНАУ: наук.-метод. журн. Сер.: Фінанси і кредит. – Суми: Довкілля, 2002. – Вип. 2. – С. 12 – 21.
154. Вітлінський В.В. Моделювання економіки: навч. посіб. / В.В. Вітлінський. – К.: КНЕУ, 2003. – 408 с.
155. Про товариства взаємного страхування: Постанова Кабінету Міністрів України від 1 лют. 1997 р. [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http: // zakon.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?nreg = 132-97-% EF.
156. Борщ Л.М. Інвестиції в Україні: стан, проблеми і перспективи / Л.М. Борщ. – К.: Знання, 2003. – 320 с.
157. Данніков О. Резервні інвестиції / О. Данніков // Ринок цінних паперів України. – 2003. – №7/8. – С. 23 – 27.
158. Денисенко М. Розвиток страхового ринку України: тенденції та перспективи / М. Денисенко // Економіка та держава. – 2004. – № 12. – С. 12 – 21.
159. Музиченко А.С. Інвестиційна діяльність в Україні: навч. посіб. / А.С. Музиченко. – К.: Кондор, 2003. – 183 с.
160. Онищенко В.О. Аналіз практики здійснення іноземного інвестування в економіку України / В.О. Онищенко // Економіка і регіон: наук. вісн. – Полтава: ПолтНТУ, 2005. – № 2 (5). – С. 3 – 7.
161. Про затвердження Правил формування, обліку та розміщення страхових резервів за видами страхування, іншими, ніж страхування життя: Розпорядження державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України від 17 груд. 2004 р. [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://www.tas-insurance.com.ua/ua/info/digest/number3/1700.html
162. Про затвердження Методики формування резервів із страхування життя: Розпорядження державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України від 3.02.2004 р. № 24 // Українська Інвестиційна Газета. – 2004. – № 22. – С. 53 – 55.
163. Царенко О.В. Удосконалення організації страхової діяльності / О.В. Царенко // Економіка та держава. – 2005. – №6. – С. 31– 34.
164. Нечипорук Л. Проблемы капитализации страховых компаний в Украине / Л. Нечипорук // Підприємництво, господарство, право. – 2003. – №12. – С. 119 – 122.
165. Супрун А. Можливості здійснення інвестицій страховими компаніями України / А. Супрун // Фондовий ринок. – 2002. – № 38. – С. 24 – 27.
166. Підхомний О.М. Управління інвестиційними процесами на фінансових ринках: навч. посіб. – К.: Кондор, 2003. – 183 с.
167. Артеменко А. Податкова оптимізація страхування життя / А. Артеменко // Справоч. экономиста. – 2005. – №8. – С. 22 – 26.
168. Бланд Д. Страхование: принципы и практика / Д. Бланд. – М.: Финансы и статистика, 2000. – 416 с.
169. Про затвердження Державної стратегії регіонального розвитку на період до 2015 р.: Постанова Кабінету Міністрів України від 21 лип. 2006 р. [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http: // zakon1.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?nreg = 1001-2006%EF.
170. Кифяк В.Ф. Внутрішні інвестиції – основа економічного розвитку регіону / В.Ф. Кифяк // Фінанси України. – 2005. – № 8. – С. 32 – 36.
171. Стичинський С.Л. Політика економічного розвитку регіонів України / С.Л. Стичинський // Проблеми науки. – 2004. – № 11. – С. 29 – 34.
172. Про затвердження напрямів інвестування галузей економіки за рахунок коштів страхових резервів: Постанова Кабінету Міністрів України від 17 серп. 2002 р. [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http: // zakon1.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?nreg = 1211-2002%EF.
173. Лутак Н. Пути интегрирования украинского страхового рынка в мировой / Н. Лутак //Финансовые услуги. – 2004. – № 1. – С. 20 – 24.
174. Плиса В. Інтеграція страхового ринку України у світовий страховий простір / В. Плиса // Фінанси України. – 2002. – № 7. – С. 97 – 103
175. Медведева Т. Развитие отечественного рынка страховых услуг / Т. Медведева // Экономист. – 2001.– № 11. – С. 87.
176. Закон України Про оподаткування прибутку підприємств (зі змінами) від 10 лип. 2004 р. № 1957-ІV // Все про бухгалтерський облік. – 2004. – № 85.
177. Конституція України: прийнята на п’ятій сесії Верховної Ради України 28 черв. 1996 р. – К.: Вид-во «Право», 1996. – 56 с.
178. Закон України Про місцеве самоврядування в Україні від 21 трав. 1997 р. [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http: // zakon1.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?nreg = 280.
179. Закон України Про інститути спільного інвестування (пайові та корпоративні інвестиційні фонди) від 15 берез. 2001 р. [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http: // zakon1.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?nreg = 2299-14.
180. Закон України Про податок з доходів фізичних осіб від 22 трав. 2003 р. // Відомості Верховної Ради України. – 2003. – № 37. – С. 308.
181. Про внесення змін до Закону України «Про податок з доходів фізичних осіб» щодо страхових виплат, страхових відшкодувань, викупних сум, отриманих платником податку за договорами страхування: Розпорядження Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України від 12 лип. 2005 р. [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://www.dfp.gov.ua/997.html.
182. Про внесення змін до Закону України «Про податок з доходів фізичних осіб» щодо страхових виплат, страхових відшкодувань, викупних сум та пенсійних виплат, отримуваних платником податку за договорами страхування, недержавного пенсійного забезпечення та пенсійного вкладу: Розпорядження Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України від 18 трав. 2006 р. [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http: // zakon1.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?nreg = z0779-06.
183. Джуччі Р. Значення ринку страхування для економічного розвитку України: аналіз та рекомендації для економічної політики / Р. Джучі, Ф. Хекне // Страхова справа. – 2004. – № 1. – С. 70 – 75.
184. Лисяк Л. Розвиток страхування як фактор зміцнення фінансового потенціалу регіонів / Л. Лисяк // Вісн. КНУ імені Тараса Шевченка. – 2006. – № 81-82. – С. 89 – 90.
185. Поддубная Е. Впечатляющие перспективы украинского страхования / Е. Поддубная // Фондовый рынок. – 2004. – № 36. – С. 24 – 28.
186. Климахіна О. Методика оцінки економічного потенціалу регіону / О. Климахіна // Економіка України. – 2005. – № 8. – С. 38 – 42.
187. Долішній М.І. Регіональна політика на рубежі ХХ-ХХІ століть:нові пріоритети / М.І. Долішній // Проект «Наукова книга» / НАН України, Інститут регіональних досліджень. – К: Наукова думка, 2006. – 515 с.
188. Закон України Про місцеві державні адміністрації від 9 квіт. 1999 р. [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http: // zakon1.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?nreg = 586-14.
189. Онищенко В.О. Стратегія розвитку Полтавської області до 2015 р.: науково-прикладна розробка / В.О. Онищенко, О.В. Комеліна. – Полтава: ПолтНТУ, 2006. – 240 с.
190. Фисун І.В. Інвестиційний зміст регіонального страхового фонду / І.В. Фисун // Економіка і регіон: наук. вісн. – Полтава: ПолтНТУ, 2007. – № 3(14). – С. 3 – 35.
191. Фисун І.В. Регіональна політика та програма щодо реалізації ринкового механізму в сфері страхових послуг (на прикладі Полтавської області) / І.В. Фисун // Загальноекономічні та фінансові аспекти формування інноваційного потенціалу регіону: матеріали Всеукраїнської наук.-практ. конф., Полтава, 29 – 30 берез. 2007 р. – Полтава: ПолтНТУ, 2007. – С. 175 – 178.
Стоимость доставки работы, в гривнах:

(при оплате в другой валюте, пересчет по курсу центрального банка на день оплаты)
150





Найти готовую работу


ЗАКАЗАТЬ

Обратная связь:


Связаться

Доставка любой диссертации из России и Украины



Ссылки:

Выполнение и продажа диссертаций, бесплатный каталог статей и авторефератов

Счетчики:

Besucherzahler
счетчик посещений

© 2006-2022. Все права защищены.
Выполнение уникальных качественных работ - от эссе и реферата до диссертации. Заказ готовых, сдававшихся ранее работ.