У нас уже 242733 рефератов, курсовых и дипломных работ
Заказать диплом, курсовую, диссертацию


Быстрый переход к готовым работам

Мнение посетителей:

Понравилось
Не понравилось





Книга жалоб
и предложений


 






Название ФОРМУВАННЯ ДИВІДЕНДНОЇ ПОЛІТИКИ АКЦІОНЕРНОГО ТОВАРИСТВА НА ПРИКЛАДІ АВТОТРАНСПОРТНИХ ПІДПРИЄМСТВ
Количество страниц 254
ВУЗ ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ АВТОМОБІЛЬНО-ДОРОЖНІЙ УНІВЕРСИТЕТ
Год сдачи 2010
Содержание ЗМІСТ

Вступ 4
Розділ 1 Теоретичні аспекти формування дивідендної політики акціонерного товариства…………………………………………………
12
1.1. Особливості дослідження категорії «дивідендна політика» в корпоративному управлінні……………………………………………..
12
1.2. Теоретичні підходи до обґрунтування дивідендної політики акціонерного товариства ………………………………………………
28
Висновки до розділу 1………………………………………………….. 61
Розділ 2 Дослідження дивідендної політики акціонерних товариств автотранспорту України…………………………………………………
64
2.1. Практика дивідендних виплат в Україні………..………………… 64
2.2. Аналіз дивідендної політики акціонерних товариств України… 82
2.3. Характеристика типів дивідендної політики акціонерних товариств автотранспорту України……………………………………..
105
Висновки до розділу 2…………………………………………………… 122
Розділ 3 Методичні основи формування дивідендної політики акціонерними товариствами автотранспорту……………..…………..
125
3.1 Особливості формування дивідендної політики автотранспортними підприємствами в умовах недосконалого фондового ринку України ……………………………………………...
125
3.2 Умови отримання дивідендної премії при розміщенні акцій на фондовому ринку ……………………………………………………….
137
3.3 Моделювання ефективної дивідендної політики акціонерного товариства………………………………………………………………..
167
Висновки до розділу 3………………………………………………….. 191
Висновки…………………………………………………………………. 195
Список використаних джерел………………………………………….. 199
Додаток А Дивідендна політика вітчизняних АТП…………………… 213
Додаток Б Визначення основних типів дивідендної політики АТП…. 217
Додаток В Сучасний стан та тенденції розвитку фондового ринку України……………………………………………………………………
219
Додаток Г Вихідні дані для визначення дивідендної премії на фондовому ринку України………………………………………………
222
Додаток Д Показники, що впливають на величину дивідендної премії……………………………………………………………………..
232
Додаток Е Розробка моделі еталонного підприємства, яке може шляхом виплати дивідендів підвищити попит на власні акції……….
237


ВСТУП

Актуальність теми. Розвиток акціонерної форми власності та фондового ринку в Україні в умовах світових інтеграційних процесів потребує вдосконалення теоретичної бази регулювання та оптимізації корпоративних відносин. Важливим індикатором прозорості та ефективності функціонування акціонерних товариств (АТ) виступає їх дивідендна політика, що характеризує розподіл прибутку підприємства. Формування ефективної дивідендної політики АТ передбачає встановлення розміру дивідендних виплат на рівні, що, з одного боку, задовольняє права акціонерів на частину прибутку АТ, а з іншого – дозволяє залишити власні інвестиційні ресурси для подальшого розвитку підприємства.
Проблеми формування дивідендної політики було широко розглянуто зарубіжними вченими, серед яких М. Бейкер, А. Е. Бернардо, Ф. Блек, В. де Бондт, І. Велч, Дж. Верглер, М. Дж. Гордон, Е. Джонсон, Дж. Лінтнер, Р. Х. Літценбергер, Ф. Модигліані, М. Х. Міллер, К. Равасвамі, С. А. Росс, М. Стетман, Р. Тейлер, А. Франклін, Х. Шефрін, Р. Шиллер, М. С. Шоулс. Проведені ними теоретичні та емпіричні дослідження спрямовані на оцінку впливу виплати дивідендів на ціну акцій корпорації та можливість залучення додаткових інвестиційних ресурсів за допомогою ефективної дивідендної політики. Дослідженням дивідендної політики та інвестиційної привабливості українських АТ займались такі вчені-економісти, як C. В. Богачов, І. П. Васильчук, О. Ф. Вожжова, І. М. Волик, С. І. Головко, О. Б. Денис, Л. П. Довгань, З. Б. Дрогомирецька, Е. Р. Камілова, Л. В. Клоченок, Л. О. Лігоненко, В. А. Міщенко, С. В. Нестерова, Л. С. Селіверстова, С. І. Цесаренко, Н. В. Юрчук. Їхні наукові розробки присвячені, насамперед, економії коштів на споживанні при розподілі прибутку АТ в умовах дефіциту власних інвестиційних ресурсів на вітчизняних підприємствах, а також підвищенню корпоративного іміджу підприємства через виплату дивідендів.
Разом з тим подальших досліджень потребує вплив дивідендної політики підприємства на інвестиційну привабливість його акцій на вітчизняному фондовому ринку і можливості підприємств шляхом формування ефективної дивідендної політики залучати максимальний обсяг інвестиційних ресурсів. Актуальність і недостатня розробленість цих питань вітчизняними вченими і практиками зумовили вибір теми дисертаційного дослідження, його мету та задачі.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота пов’язана з планами науково-дослідних робіт кафедри економіки підприємства Харківського національного автомобільно-дорожнього університету за темами: «Характеристика типів дивідендної політики підприємства» (номер державної реєстрації 0108U004606), «Соціально-економічні проблеми розвитку підприємства в умовах ринку» (номер державної реєстрації 0108U004607), у рамках яких здобувачем було запропоновано методику аналізу дивідендної політики вітчизняних підприємств і визначено з її допомогою основні типи дивідендної політики автотранспортних підприємств (АТП). Здобувач також взяв участь у виконанні госпдоговірної науково-дослідної роботи № 49-03-05 «Пошук резервів покращення фінансового стану підприємства» (номер державної реєстрації 0108U004608), в якій запропонував рекомендації щодо покращення фінансового стану підприємства за рахунок оптимізації розподілу прибутку на інвестування та споживання і визначення обсягів дивідендних виплат підприємства.
Мета і завдання дослідження. Метою дисертаційного дослідження є теоретичне обґрунтування та розробка методичних і практичних рекомендацій щодо формування дивідендної політики АТ, що дозволяє ефективно розподілити прибуток між споживанням і реінвестуванням з урахуванням кон’юнктури фондового ринку та підвищити ринкову вартість підприємства, що забезпечить збалансування інтересів всіх учасників корпоративних відносин і сталий розвиток підприємства.
Для досягнення поставленої мети було сформульовано і вирішено такі задачі:
- уточнено сутність та зміст категорії «дивідендна політика» в корпоративному управлінні;
- узагальнено теоретичні підходи щодо формування дивідендної політики підприємства і виділено актуальні положення в сучасних умовах;
- обґрунтовано необхідність відповідності формування дивідендної політики українськими АТ згідно з нормами корпоративної етики;
- розроблено методику аналізу дивідендної політики АТП з точки зору інвестиційної привабливості підприємства;
- визначено основні типи дивідендної політики АТП України, що відображають об’єктивність дивідендної політики та ризикованість інвестування коштів;
- розроблено концепцію формування дивідендної політики вітчизняними АТП в сучасних умовах господарювання;
- визначено розмір дивідендної премії на фондовому ринку України та умови її отримання підприємствами;
- розроблено методику формування ефективної дивідендної політики АТП, що дозволить залучити максимальний обсяг інвестиційних ресурсів при збереженні фінансової стабільності підприємства і корпоративного контролю.
Об’єктом дослідження є процес формування дивідендної політики акціонерного товариства.
Предметом дослідження є економічні відносини з приводу формування та перегляду дивідендної політики акціонерного товариства.
Методи дослідження. Теоретичною й методологічною основою дослідження є фундаментальні положення економічної теорії, законодавчі акти України, наукові публікації та праці вітчизняних і зарубіжних вчених з проблем управління корпоративними фінансами і формування дивідендної політики.
Для рішення поставлених завдань у процесі дисертаційного дослідження було використано методи аналізу, синтезу, теоретичного узагальнення для визначення категорії «дивідендна політика» в корпоративному управлінні та обґрунтування теоретичних підходів щодо її ефективного формування; статистичні методи дослідження динаміки, фінансовий аналіз – для вивчення сучасного стану та динаміки показників дивідендної політики АТП, кластерного аналізу – для визначення основних типів дивідендної політики вітчизняних АТП; багатофакторного кореляційного аналізу – для розробки моделі еталонного підприємства, яке здатне застосовувати дивідендні виплати для підвищення попиту на власні акції; багатокритеріальної оптимізації – для визначення оптимального розміру дивідендних виплат, що відповідатиме ефективній дивідендній політиці підприємства.
Інформаційну базу дисертаційного дослідження становлять законодавчі акти та нормативні документи Верховної Ради і Кабінету Міністрів України, зведені статистичні дані Державного комітету статистики та Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку України, річна та квартальна звітність підприємств України, публікації з питань теми дослідження українських і зарубіжних авторів, результати власних спостережень автора щодо аналізу процесів та явищ, що досліджувалися.
Наукова новизна одержаних результатів. Найвагоміші результати, які характеризують наукову новизну дисертаційного дослідження, полягають у тому, що:
вперше:
розроблено концепцію та методичне забезпечення формування дивідендної політики акціонерного товариства автотранспорту, суть якої полягає у визначенні розміру дивідендних виплат, що задовольняє очікування акціонерів і потенційних інвесторів та забезпечує підвищення ринкової вартості підприємства і залучення додаткових інвестиційних ресурсів без ризику погіршення його фінансового стану і зміни структури власників;
розроблено методику розрахунку оптимального розміру дивідендних виплат за критеріями максимізації обсягу інвестованого в розвиток підприємства капіталу і мінімізації витрат на його обслуговування на основі процедури узгодження інтересів найманих менеджерів щодо розвитку підприємства і потенційних інвесторів стосовно їх очікувань щодо виплати дивідендів, в процесі реалізації якого забезпечується ефективна взаємодія учасників корпоративних відносин і збалансування інтересів всіх власників акцій щодо розміру сплачених дивідендів і збереження ними корпоративного контролю;
визначено умови отримання дивідендної премії при розміщенні акцій підприємства на фондовому ринку, за яких виплата дивідендів приведе до підвищення попиту на акції, а відповідно й їхньої переоцінки. На основі розробленої моделі еталонного підприємства було визначено, що запропоновану дивідендну політику доцільно проводити підприємству, якщо його структура власності не сприяє захисту міноритарних акціонерів, що виражається в переважному володінні акціями мажоритарними акціонерами, з яких більшість акцій належить одній юридичній особі, а решта - розпорошена серед міноритарних акціонерів фізичних осіб. Проте, розмір виплачених дивідендів забезпечує високу рентабельність балансової вартості акції, хоча не завжди відповідає динаміці чистого прибутку. Умовою реалізації такої дивідендної політики є спрямованість підприємства на стратегічний розвиток, що виражається в переважній частці необоротних активів в структурі майна, та конкурентоспроможність продукції підприємства, яка характеризується її рентабельністю та обумовлює високий рівень рентабельності капіталу, що дозволяє підприємству сплачувати дивіденди навіть при незначній частці власного капіталу в його загальній структурі без ризику втрати фінансової стабільності.
удосконалено:
методику аналізу дивідендної політики акціонерного товариства за рахунок розширення стадій його проведення аналізом об’єктивності дивідендної політики. Для цього запропоновані показники еластичності дивідендних виплат до чистого прибутку, вартості активів, власного капіталу та ринкової капіталізації акціонерного товариства. Використання запропонованої методики дозволить інвесторам визначити ступінь відповідності розміру сплачених дивідендів результатам діяльності акціонерного товариства;
дістали подальший розвиток:
економічна сутність категорії «дивідендна політика», що на відміну від існуючих понять розглядається не з огляду на фінансові аспекти формування власних ресурсів і розподілу прибутку, а виступає як самостійна складова корпоративного управління, виконуючи функції забезпечення ефективної взаємодії всіх його учасників;
класифікація типів дивідендної політики АТП, яка доповнюється виділенням додаткової ознаки - ступеня ризикованості інвестицій. При застосуванні політики мінімального розміру дивідендів пропонується виділення політики відмови від дивідендів у зв’язку зі збитковістю, політики реінвестування прибутку, політики об’єктивних мінімальних дивідендів без ризику втрати фінансової стабільності. При застосуванні політики середньої доходності акцій вживається політика підтримки середнього рівня дивідендів зі значним і середнім ризиком втрати фінансової стабільності, а також із загрозою банкрутства. При застосуванні політики виплати високих дивідендів використовується політика підтримки високих дивідендів із загрозою банкрутства та політика виплати об’єктивних високих дивідендів без ризику втрати фінансової стабільності. Застосування запропонованої класифікації дозволить врахувати ризик отримання стабільних дивідендних виплат в майбутньому і відповідність дивідендної політики правам акціонерів при виборі об’єкта інвестування.
Практичне значення одержаних результатів полягає в тому, що застосування запропонованої методики визначення розміру дивідендних виплат, що забезпечує стимулювання попиту на акції підприємства на фондовому ринку, дозволяє підприємствам в умовах світової фінансової кризи підтримувати ціну акцій на високому рівні і залучати достатній обсяг інвестиційних ресурсів. Розроблена методика аналізу дивідендної політики акціонерних товариств і визначення основних її типів дозволяє інвесторам обирати об’єкти інвестування, що задовольняють їх вимогам щодо виду і розміру очікуваних доходів. Ці результати впроваджено в практичну діяльність підприємств ВАТ «Автотранспортне підприємство 16354» (довідка про практичне впровадження № 72 від 15.06.2008 р.), ВАТ «Харківське автотранспортне підприємство № 16363» (довідка про практичне впровадження № 452 від 15.10.2008 р.), ВАТ «Хлібний автопарк» (довідка про практичне впровадження № 231 від 15.10.2008 р.), а також використано при формуванні Програми розвитку молодіжного підприємництва в Харківській області (довідка про використання результатів дисертаційного дослідження № 202 від 07.02.2008 р.).
Теоретичні положення дисертації з 2007/08 навчального року включено до програми навчального курсу “Капітал підприємства: формування та оцінка” для студентів освітньо-кваліфікаційного рівня “бакалавр” спеціальності 6.050107 у Харківському національному автомобільно-дорожньому університеті (довідка № 1321/49 від 13.05.2008 р.).
Особистий внесок здобувача. У [1] списку опублікованих робіт особисто автору належить дослідження відповідності дивідендної політики вітчизняних АТ нормам корпоративної етики та причин відмови більшості АТ від виплати дивідендів.
Апробація результатів дисертації. Основні результати дисертаційного дослідження викладено в доповідях на науково-практичних конференціях, а саме на V міжнародній науково-практичній конференції «Дослідження та оптимізація економічних процесів» (м. Харків, 2006 р.), Міжнародній науково-практичній конференції «Фінансове забезпечення економічного і соціального розвитку суспільства» (м. Дніпропетровськ, 2007 р.), Міжнародній науково-практичній конференції «Корпорації та інтегровані структури: проблеми науки та практики» (м. Харків, 2007 р.), Міжнародній науково-практичній конференції «Соціально-економічні шляхи розвитку регіонів в контексті сучасних процесів світової інтеграції» (м. Херсон, 2007 р.), Міжнародній науково-практичній конференції «Проблеми та перспективи розвитку підприємництва» (м. Харків, 2007 р.), ІІ всеукраїнській науково-практичній конференції молодих вчених та студентів «Проблеми економіки, управління та розвитку підприємств в сучасних умовах» (м. Харків, 2008 р.), IV(X) міжнародній науково-практичній конференції «Проблеми розвитку фінансової системи України в умовах глобалізації» (м. Сімферополь, 2008 р.).
Публікації. За результатами дисертаційного дослідження опубліковано 12 робіт, загальним обсягом 4,13 ум.-др. аркушів, з яких 6 - у наукових фахових виданнях, в тому числі особисто автору належить 5 робіт обсягом 2,75 ум.-др. арк.
Список литературы ВИСНОВКИ

Одержані в ході дисертаційного дослідження результати в сукупності вирішують важливе науково-практичне завдання – розроблення методичних підходів і рекомендацій щодо формування ефективної дивідендної політики АТ. У ході проведення досліджень були отримані такі результати.
1. В умовах стрімкого розвитку акціонерної форми власності та вітчизняного фондового ринку постає завдання теоретичного обґрунтування та методичних рекомендацій щодо оптимізації корпоративних відносин. Особливої уваги заслуговує механізм розподілу прибутку АТ, що є складнішим, ніж у підприємств іншої організаційно-правової форми, оскільки має враховувати інтереси всіх учасників корпоративних відносин. Постає завдання формування оптимальної дивідендної політики, яка в сучасних умовах господарювання виступає окремою складовою корпоративних відносин і має забезпечувати ефективну взаємодію всіх його учасників. Дивідендна політика – самостійна складова корпоративного управління, що представляє собою сукупність правил і принципів розподілу прибутку від результатів діяльності АТ між споживанням у вигляді дивідендів та інвестуванням, які забезпечують ефективні взаємовідносини між правлінням, акціонерами та іншими зацікавленими особами на основі реалізації прав: акціонерів – на частину доходів АТ, реальних і потенційних інвесторів та кредиторів – на отримання достовірної інформації про ступінь легальності діяльності АТ, підприємства – на можливість розвитку за рахунок забезпечення фінансування як з власних, так і із зовнішніх джерел.
2. Теоретичне обґрунтування формування дивідендної політики має бути основане на світовому досвіді вирішення цієї проблеми з адаптацією до умов вітчизняної економіки. Дивідендна політика, що сприятиме розвитку та підвищенню інвестиційного потенціалу підприємства, має бути розроблена з урахуванням збереження його фінансової стійкості і платоспроможності, наявності інвестиційних ресурсів, як власних, так і залучених, для розвитку та оновлення технологічної бази підприємства, укріплення корпоративного контролю. Стабільна та прозора дивідендна політика виступає запорукою позитивного корпоративного іміджу підприємства. Проте регулярно виплачує дивіденди досить незначна кількість АТ, порушуючи при цьому права частини акціонерів на участь у прибутку АТ, що призводить до зниження інвестиційної привабливості акцій на фондовому ринку.
3. У роботі розроблено методику аналізу дивідендної політики АТ, що дозволяє визначити абсолютний розмір і динаміку дивідендних виплат, рентабельність інвестиційних вкладень; упущені можливості від інших напрямків інвестування; об’єктивність дивідендної політики і її відповідність довгостроковому розвитку АТ, на основі якої було визначено основні типи дивідендної політики АТП України. Розроблена класифікація типів дивідендної політики враховує окрім розміру та динаміки дивідендних виплат об’єктивність дивідендної політики і доповнюється виділенням додаткової ознаки – ступеня ризикованості інвестицій. Її застосування дозволяє оцінити дотримання прав акціонерів при формуванні дивідендної політики АТ і ризикованість отримання інвестицій і майбутньому. Результати дослідження типів дивідендної політики АТ автотранспорту довели, що розмір сплачених дивідендів не завжди залежить від фінансових результатів діяльності підприємства та його розвитку. Дивідендну політику, яка проводилася на більшості досліджених підприємств, можна вважати неефективною, що зумовлює необхідність методичного обґрунтування оптимального рівня дивідендних виплат.
4. Вітчизняний фондовий ринок за рядом ознак можна вважати неефективним, що зумовлює доцільність застосування при формуванні дивідендної політики АТ основних положень біхевристичної фінансової теорії, а саме теорії задоволення вподобань інвесторів, згідно якої існують періоди, коли інвестори надають перевагу інвестуванню коштів в акції, за якими сплачуються дивіденди, що спричиняє надмірний попит на них і їх переоцінку на ринку. Це дозволяє підприємствам отримувати додаткові інвестиції при формуванні відповідної дивідендної політики.
5. Емпіричні дослідження довели, що на українському фондовому ринку є попит на акції, за якими сплачуються дивіденди, і він з 2004 р. має стійку тенденцію до зростання. В 2007 р. значення дивідендної премії досягло 0,485. Дослідження ринкової вартості підприємств України довело, що не всі підприємства можуть підвищити попит на власні акції шляхом виплати дивідендів. Розроблена в роботі модель дозволила оцінити можливості підприємств використовувати ефект дивідендної премії та спрогнозувати її величину. Застосовувати дивідендні виплат для підвищення інвестиційної привабливості акцій здатні підприємства, структура власності яких не сприяє захисту прав міноритарних акціонерів, розмір виплачених дивідендів забезпечує високу рентабельність балансової вартості акції, проте не завжди відповідає динаміці чистого прибутку. При цьому підприємство має бути спрямоване на стратегічний розвиток, а його продукція характеризуватися високою конкурентоздатністю, що забезпечить високу рентабельність капіталу, що дозволяє підприємству сплачувати дивіденди навіть при незначній частці власного капіталу в його загальній структурі без ризику втрати фінансової стабільності.
6. Формування дивідендної політики в сучасних економічних умовах має здійснюватися відповідно до розробленої в роботі концепції, суть якої полягає у визначенні розміру дивідендних виплат, що задовольняє очікування акціонерів і потенційних інвесторів та забезпечує підвищення ринкової вартості підприємства і залучення додаткових інвестиційних ресурсів без ризику погіршення його фінансового стану і зміни структури власників. Визначення оптимального розміру дивідендних виплат було отримано за допомогою методу векторної (багатокритеріальної) оптимізації, що дозволяє розрахувати фонд виплати дивідендів, який забезпечить максимізацію залучення інвестиційних ресурсів, як власних у вигляді нерозподіленого прибутку, так і залучених, при їх мінімальній вартості, максимізацію сукупного доходу акціонерів, як від дивідендних виплат, так і від росту курсової вартості акцій, стабілізацію структури власності і збереження контролю над АТ. Результати розрахунків довели ефективність запропонованої методики визначення розміру дивідендних виплат, оскільки виплата дивідендів дозволяє підвищити інвестиційну привабливість акцій підприємства, що надає можливість отримати додатковий обсяг інвестиційних ресурсів. Запропонована методика визначення розміру фонду виплати дивідендів забезпечує збалансування інтересів всіх учасників корпоративних відносин та підвищення добробуту акціонерів.

СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ

1. Про господарські товариства : Закон України № 1576-XII від 19.09.1991 р. // Відомості Верховної Ради України. – 1991. – № 49. – ст. 682.
2. Про порядок реєстрації випуску акцій під час реорганізації товариств : Положення ДКЦПФР №221 від 30.12.1998 р. – Режим доступу : http://zakon1.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?nreg=z0137-99.
3. Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 2 «Баланс»: затв. Наказом Міністерства фінансів України від 31 березня 1999 р. №87. - Режим доступу : http://zakon.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?nreg=z0396-99.
4. Про цінні папери та фондовий ринок : Закон України № 3480-IV від 23.02.2006 р. // Відомості Верховної Ради України. – 2006. – № 31. – ст. 268.
5. Аткинсон Э. Б. Лекции по экономической теории государственного сектора : [учебник] / Э. Б. Аткинсон, Дж. Э. Стиглиц; [пер.с англ., ред. Л. Л. Любимова]. – М. : Аспект Пресс, 1995. – 823 с.
6. Банди Б. Методы оптимизации : вводный курс / Б. Банди ; [пер.с англ.]. – М. : Радио и связь, 1998. – 128 с.
7. Беляков В. В. Многокритериальная оптимизация в задачах оценки подвижности, конкурентоспособности автотракторной техники и диагностики сложных технических систем / В. В. Беляков, М. Е. Бушуева, В. И. Саргунов. – Н. Новгород : Нижегород. гос. техн. ун-т, 2001. – 271 с.
8. Берзон Н. И. Акционерное общество: капитал, правовая база, управление : [практическое пособие для экономистов и менеджеров] / Н. И. Берзон, А. П. Ковалев – М. : АО «Финстатинформ», 1995. – 158 с.
9. Благодатин А. А. Финансовый словарь / А. А.Благодатин. – М. : ИНФРА-М, 1997. – 377 с.
10. Бланк И. А. Концептуальные основы финансового менеджмента / И. А. Бланк. – К. : НИКА-Центр: Эльга, 2003. – 448 с.
11. Бланк И. А. Основы финансового менеджмента : в 2-х т. / И. А. Бланк. - К. : Ника-Центр: Эльга, 1999 – Т.1. – 1999. – 590 с.
12. Бланк И. А. Стратегия и тактика управления финансами / И. А. Бланк. – К. : МП «ИНТЕМ» ЛТД, 1996. – 534 с.
13. Богачев С. В. Капиталотворческая функция промышленных корпораций: [монография] / С. В. Богачев. – Донецк : НАН Украины. Ин-т экономики пром-сти, 2005. – 236 с.
14. Богодухов Д. О. Ефективна дивідендна політика акціонерного товариства: основні принципи, методи та практика використання в Україні / Д. О. Богодухов // Актуальні проблеми економіки. – 2002. - №10. – С.41 – 47.
15. Богута Н. Вторая жизнь кредита / Н. Богута // Эксперт. – 2007. - №10(108). – Режим доступа : http://www.expert.ua/articles/7/0/3500/
16. Бондар І. К. Акціонерна модель економіки України / І. К. Бондар, О. П. Сологуб. – К. : Видавничий дім «Корпорація», 2005. – 346 с.
17. Бочаров В. В. Корпоративные финансы / В. В. Бочаров, В. Е. Леонтьев. – СПб. : Питер, 2004. – 592 с.
18. Брейтли Р., Майерс С. Принципы корпоративных финансов / Р. Брейтли, С. Майерс; [пер. с англ.]. – М. : ЗАО «Олимп-Бизнес», 1997. – 1120 с.
19. Брігхем Є. Основи фінансового менеджменту / Є. Брігхем. – К. : КП „ВАЗАКО”: Молодь, 1997. – 998 с.
20. Бригхем Ю. Финансовый менеджмент: полный курс : в 2-х т. / Ю. Бригхем, Л. Гапенски; [пер. с англ. В. В. Ковалева]. – СПб. : Экономическая школа, 1997 – Т.1.– 1997. – 498 с.
21. Ван Хорн Дж. К. Основы управления финансами / Дж. К. Ван Хорн [пер. с англ. Я. В. Соколов]. – М. : Финансы и статистика, 1996. – 699 с.
22. Верес М. Депозитарная альтернатива / М. Верес. // Деловой. – 2007. - №8(48). – С. 42 – 44.
23. Вожжова О. Ф. Оптимізація фінансових ресурсів акціонерних товариств у торгівлі : автореф. дис. на здобуття наук. ступеня канд. екон. наук : спец. 08.07.05 «Економіка торгівлі та послуг» / О. Ф. Вожжова. – Донецьк, 2004. – 22 с.
24. Волик І. М. Фінансова мотивація акціонування підприємств регіону : автореф. дис. на здобуття наук. ступеня канд. екон. наук : спец. 08.04.01 «Фінанси, грошовий обіг і кредит» / І. М. Волик. – Суми, 2002. – 20 с.
25. Галянтич М. Дивіденди: їх нарахування і виплата / М. Галянтич, Г. Коваленко // Юридичний вісник України. – 1999. – №24. – С.5 – 15.
26. Голєв М. К. Корпоративне управління: діяльність підприємств на фондовому ринку (регіональний аспект) : [монографія] / М. К. Голєв, В. І.Павлов – Луцьк : Надстир’я, 2004. – 216 с.
27. Головко С. І. Фінансовий менеджмент в корпораціях : автореф. дис. на здобуття наук. ступеня канд. екон. наук : спец. 08.04.01 «Фінанси, грошовий обіг і кредит» / С. І. Головко. – Дніпропетровськ, 2006. – 22 с.
28. Горелік М. К. Ще раз про дивіденди / М. К. Горелік // Цінні папери. – 2002. - №20. – С. 3 – 8.
29. Гриньов А. В. Практика дивідендних виплат акціонерними товариствами України / А. В. Гриньов, К. О. Федотова // Економіка: проблеми теорії та практики: збірник наукових праць. – Дніпропетровськ : ДНУ. – 2006. – Випуск 218 – С. 506 – 514.
30. Дамари Р. Финансы и предпринимательство: Финансовые инструменты, используемые западными фирмами для роста и развития организаций. / Р. Дамари ; [пер. с англ. Вышинской Е. В., Пипейкина В. П.] – Ярославль. : «Елень», 1993. – 224 с.
31. Денис О. Б. Соціально-економічні механізми управління акціонерним капіталом : автореф. дис. на здобуття наук. ступеня канд. екон. наук : спец. 08.06.01 «Економіка, організація і управління підприємствами» / О. Б. Денис. – Львів, 2004. – 22 с.
32. Дибенко Е. Р. Корпоративное право : [учебное пособие] / Е. Р. Дибенко – Харьков : Эспада, 1999. – 480 с.
33. Довгань Л. П. Фінанси акціонерних товариств в умовах трансформаційної економіки : автореф. дис. на здобуття наук. ступеня канд. екон. наук : спец. 08.04.01 «Фінанси, грошовий обіг і кредит» / Л. П. Довгань. – Ірпінь, 2002. – 20 с.
34. Долгопятова Т. Г. Модели и механизмы корпоративного контроля в российской промышленности / Т. Г. Долгопятова // Вопросы экономики. – 2003. - №5. – С. 46 – 60.
35. Дороніна М. С. Фінансова діяльність суб'єктів господарювання / М. С. Дороніна, Л. С. Мартюшева, Д. А. Горовий – Х. : ХДЕУ, 2002. – 156 с.
36. Дрогомирецька З. Б. Математичне моделювання в управлінні капіталом підприємства : автореф. дис. на здобуття наук. ступеня канд. екон. наук : спец. 08.03.02 «Економіко-математичне моделювання» / З. Б. Дрогомирецька. – Львів, 2002. – 23 с.
37. Завгородній А. Г. Фінансово-економічний словник / Завгородній А. Г. – Львів : Видавництво Нац. університету «Лвів політехніка», 2005. – 713 с.
38. Калин А. А. Корпоративное управление: реалии и перспективы формирования российской модели / А. А. Калин // Финансы и кредит. – 2001. – №3. – С. 28 – 39.
39. Камілова Е. Р. Управління акціонерними товариствами : автореф. дис. на здобуття наук. ступеня канд. екон. наук : спец. 08.06.01 «Економіка, організація і управління підприємствами» / Е. Р. Камілова. – Київ, 2004. – 17 с.
40. Камінський О. Дивідендна політика та можливості її вибору / О. Камінський // Цінні папери України. – 1998. – №36. – С. 4 – 6.
41. Карнаух Т. Дивідендна політика акціонерних товариств / Т. Карнаух // Цінні папери України. – 2000. – №42. – С. 9 – 10.
42. Кашанина Т. В. Корпоративное право : [учебник для вузов] / Кашанина Т. В. – М. : ИНФРА, 1999. – 815 с.
43. Кітела І. Практика корпоративного управління в Україні 2003 : дослідження практики корпоративного управління в АТ України за результатами опитування представників АТ у 2003 р. / І. Кітела, О. Кіняєв. – К. : Міжнародна Фінансова Корпорація, 2004. – 70 с. – Режим доступу : http://www2.inf.org/ukraine/ucdp/
44. Кітела І. Практика корпоративного управління в Україні : дослідження практики корпоративного управління в АТ України за результатами опитування представників АТ у 2004 р. / І. Кітела, О. Кіняєв. – К. : Міжнародна Фінансова Корпорація, 2005. – 87 с. – Режим доступу : http://www2.inf.org/ukraine/ucdp/
45. Клебанова Т. С. Эконометрия : [учебно-методическое пособие для самостоятельного изучения дисциплины] / Т. С. Клебанова, Н. А. Дубровина, Е. В. Раевнева – Х. : Издательский Дом «ИНЖЕК», 2003. – 132 с.
46. Ковалев В. В. Введение в финансовый менеджмент / В. В. Ковалев. – М. : Финансы и статистика, 2001. – 768 с.
47. Козаченко Г. В. Корпоративне управління / Г. В. Козаченко, А. Е. Воронкова. – К. : «Лібра», 2004. – 368 с.
48. Колісник М. Дев’ять видів дивідендної політики / М. Колісник // Києво-Могилянська Бізнес Студія. – 2002. - №2. – С. 23 – 31.
49. Корпоративное управление машиностроительным предприятием: проблемы, пути решения : [монография] / [В. С. Пономаренко, Е. Н. Ястремская, Д. А. Репка и др.]. – Х. : ИД «ИНЖЕК», 2006. – 232 с.
50. Корпорації та інтегровані структури: проблеми науки та практики : [монографія] / [В. С. Пономаренко, Н. А. Кизим, Ю. Б. Іванов та ін.]. – Х. : ВД «ІНЖЕК», 2007. – 344 с.
51. Костюк О. Принципи корпоративного управління: врахування міжнародних практик в банківському секторі України / О. Костюк, Т. Медвідь // Круглий стіл. – 2006. - №1-2. – С.19 – 22.
52. Кулиш С.А. Математические методы в планировании матерально-технического снабжения / С. А. Кулиш, С. Н. Воловельская, И. А. Рабинович. – К. : «Вища школа», 1974. – 228 с.
53. Кулишер И. М. История экономического быта Западной Европы / И. М. Кулишер – Челябинск: Социум, 2004. – 1030 с.
54. Лібанов М. Кому і чому потрібен Закон України «Про акціонерні товариства» / М. Лібанов // Дзеркало тижня. – 2008. – № 29 (708). – Режим доступу: http://www.dt.ua/2000/2020/63685/
55. Лігоненко Л. О., Клоченок Л. В., Юрчук Н. В. Дивідендна політика підприємства / Л. О. Лігоненко, Л. В. Клоченок, Н. В. Юрчук. – К. : Київ. держ. торг.-екон. ун-т, 2000. – 67 с.
56. Лямец С. Финансовый рынок Украины / С. Лямец, В. Ковалева // Эксперт. – 2007. - №27 (124). – Режим доступа : http://www.expert.ua/articles/9/0/4117/
57. Мармоза А. Т. Практикум з теорії статистики / А. Т. Мармоза. – К. : Ельга, Ніка-Центр, 2004. – 348 с.
58. Мендель И. Д. Кластерный анализ / И. Д. Мендель. – М. : Финансы и статистика, 1988. – 176 с.
59. Наконечний С. І. Економетрія : [навч.-метод. посібник для самост. вивч. дисц.] / C. І. Наконечний, Т. О. Терещенко. – К. : КНЕУ, 2001. – 192 с.
60. Нестерова С. В. Управління прибутком і дивідендна політика на підприємствах колективної форми власності в умовах переходу до ринкової економіки: автореф. дис. на здобуття наукового ступеня канд. екон. наук : спец. 08.06.01 «Економіка підприємства та організація виробництва» / С. В. Несторова. – Хмельницький, 1998. – 18 с.
61. Павлов В. І. Корпоративне управління в акціонерних товариствах / В. І. Павлов, О. А. Мишко. – Рівне: НУВГП, 2006. – 180 с.
62. Павлов В. І. Ринок цінних паперів в Україні : [навчальний посібник] / В. І. Павлов, І. В. Кривов’язук. – К. : Держкомстат України, 2002. – 305 с.
63. Павлов В. І. Ринок цінних паперів в умовах приватизації: регіональний аспект: [монографія] / В. І. Павлов, І. В. Кривов’язук. – Луцьк : Надстир’я, 2002. – 160 с.
64. Переверзев Н. Методика оценки эффективности IPO / Н. Переверзев // Финансовый директор. – 2006. – №2. – Режим доступа : http://www.cfin.ru/
65. Пігуль Н. Г. Дивідендна політика як складова сучасної моделі корпоративного розвитку: автореф. дис. на здобуття наукового ступеня канд. екон. наук : спец. 08.04.01 «Фінанси, грошовий обіг і кредит» / Н. Г. Пігуль. – Суми, 2002. – 18 с.
66. Пігуль Н. Г. Особливості формування дивідендної політики вітчизняних акціонерних товариств / Н. Г. Пігуль // Вісник Української академії банківської справи. – 2002. - №2(13). – С.15 – 18.
67. Підсумки та тенденції розвитку міжнародних автомобільних перевезень. – Бізнес-портал Івано-Франківщини, 2006 - Режим доступу : http://www. business.if.ua/themes/business/material.asp?folder=1984&matID=2887.
68. Поважный А. С. Проблемы управления и организации деятельности акционерных обществ в Украине / А. С. Поважный. – [2-е изд.]. – Донецк : НАН Украины. Ин-т экономики пром-сти, 2002. – 300 с.
69. Полянский Ф. Я. Экономическая история зарубежных стран. Эпоха капитализма / Ф. Я. Полянский – М. : МГУ, 1961. – 438 с.
70. Пономаренко В. С. Методы и модели финансового обеспечения развития предприятий : [монографія] / В. С. Пономаренко, А. И. Пушкарь. – Харьков : ХГЭУ, 1997. – 160 с.
71. Попов О. Є. Розробка і реалізація дивідендної політики акціонерного товариства / О. Є. Попов // Фінанси України. – 2002. - №10. – С. 42 – 47.
72. Принципи корпоративного управління. – К. : Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку, 2004. – 72 с. – Режим доступу: http://www.ssmsc.gov.ua
73. Простаков Г. Страна непуганых акционеров / Г. Простаков // Эксперт. – 2006. – №1. – Режим доступа : http://www.expert.ua/articles/16/0/1793/
74. Річний звіт Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку за 2003 рік. – К. : ДКЦПФР, 2003. – Режим доступу : http://avalon.ssmsc.gov.ua/ ShowPage.aspx?PageID=211
75. Річний звіт Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку за 2004 рік. - К. : ДКЦПФР, 2004. - Режим доступу : http://avalon.ssmsc.gov.ua/ UserFiles/File/all.pdf
76. Річний звіт Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку за 2005 рік. - К. : ДКЦПФР, 2005. - Режим доступу : http://avalon.ssmsc.gov.ua/ ShowPage.aspx?PageID=213
77. Річний звіт Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку за 2006 рік. - К. : ДКЦПФР, 2006. - Режим доступу : http://avalon.ssmsc.gov.ua/ ShowPage.aspx?PageID=214
78. Річний звіт Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку за 2007 рік. - К. : ДКЦПФР, 2007. - Режим доступу : http://www.ssmsc.gov.ua/ 4/2007/Annual%20Report.pdf
79. Саперов Н. Дивидендная политика российских компаний / Н. Саперов // Рынок ценных бумаг. – 2006. - №16 (319).– С. 14 – 16.
80. Свердан М. М. Дивідендна політика в контексті фінансової діяльності акціонерних товариств / М. М. Свердан // Науковий вісник Чернівецького університету. - 2001. – Випуск 113. Економіка. – С. 100-105.
81. Селіверстова Л. С. Вдосконалення системи корпоративного управління : автореф. дис. на здобуття наук. ступеня канд. екон. наук : спец. 08.06.01 «Економіка, організація і управління підприємствами» / Л. С. Селіверстова. – Київ, 2005. – 21 с.
82. Словарь современной экономической теории Макмиллана / [ред. Пирса Д. У., пер. с англ. Автономов В. С.] – М. : ИНФРА-М, 2003. – 608 с.
83. Современный финансово-кредитный словарь / [ред. М. Г. Лапусты, П. С. Никольского]. – М. : ИНФРА-М, 1999. – 523 с.
84. Стеценко Б. Теорія „податкової диференціації” та корпоративне фінансування / Б. Стеценко // Цінні папери України. – 2006. - №4. – Режим доступу : // http://economics.com.ua/lib
85. Страхова Л. П. О методологии акционирования / Л. П. Страхова // Менеджмент в России и за рубежем. – 1999. – №5. – С. 25 – 37.
86. Суторміна В. М. Фінанси зарубіжних корпорацій / В. М. Суторміна. – К. : Либідь, 1993. – 247 с.
87. Тарасов И. Т. Учение об акционерных компаниях / И. Т. Тарасов – М. : Статут, 2000. – 666 с.
88. Федотова К.О. Актуальність теоретичних концепцій дивідендної політики в умовах економіки України / К. О. Федотова // Дослідження та оптимізація економічних процесів «Оптимум – 2006» : труди V-ї міжнародної науково-практичної конференції , 23 – 24 листопада 2006 р. – Харків: типографія СПД-ФЛ Воронюк В. В. – 2006. – С. 52 – 53.
89. Федотова К. О. Аналіз дивідендної політики акціонерного товариства / К. О. Федотова // Вісник Дніпропетровської державної фінансової академії. Економічні науки. – Дніпропетровськ : ДДФА. – 2007. – С. 118 – 124.
90. Федотова К. О. Аналіз дивідендної політики акціонерного товариства / К. О. Федотова // Фінансове забезпечення економічного і соціального розвитку суспільства: тези Міжнар. наук.-практ. конф. , 23 березня 2007 р. – Дніпропетровськ: ДДФА. – 2007. – С.328 – 329.
91. Федотова К. О. Залучення іноземних інвестицій в АТП України через побудову їх дивідендної політики / К. О. Федотова // Проблеми та перспективи розвитку підприємництва : збірник матеріалів міжнародної науково-практичної конференції , 14 – 15 грудня 2007 р.– Харків : Вид-во ХНАДУ. – 2007. – С.181 - 183.
92. Федотова К. О. Застосування політики виплати дивідендів для підвищення інвестиційної привабливості акцій підприємств України / К. О. Федотова // Розвиток методів управління та господарювання на транспорті : збірник наукових праць. – Одеса: ОНМУ. – 2008. – Випуск 28. – С. 209 – 221.
93. Федотова К. О. Класифікація типів дивідендної політики АТП України / К. О. Федотова // Вісник Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут» : збірник наукових праць. – Харків : НТУ «ХПІ», 2008. - № 18. – С. 86 – 94.
94. Федотова К. О. Огляд виплат дивідендів транспортними підприємствами України / К. О. Федотова // Проблеми економіки, управління та розвитку підприємств в сучасних умовах : матеріали ІІ всеукраїнської науково-практичної конференції молодих вчених та студентів, 12 – 13 березня, 2008 р. – Харків: ХДТУБА. – 2008 р. – С. 35.
95. Федотова К. О. Особливості дослідження категорії «дивідендна політика» в корпоративному управлінні / К. О. Федотова // Вісник Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут» : збірник наукових праць. – Харків : НТУ «ХПІ». – 2007. - № 13. – С. 26 – 32.
96. Федотова К. О. Стала дивідендна політика як запорука економічної безпеки підприємства / К. О. Федотова // Корпорації та інтегровані структури: проблеми науки та практики : тези доповідей міжнародної науково-практичної конференції , 22 – 23 травня 2007 р. – Х. : ВД «ІНЖЕК». – 2007. – С. 186 – 188.
97. Федотова К. О. Теоретичні аспекти формування дивідендної політики акціонерного товариства / К. О. Федотова // Комунальне господарство міст: науково-технічний збірник. – Київ : Техніка. – 2008. – № 80. – С. 322 – 330.
98. Федотова К. О. Формування дивідендної політики акціонерних товариств з урахуванням інтересів інвесторів // Проблемы развития финансовой системы Украины в условиях глобализации : сб. трудов IV(X) Международной науч.-практ. конф. аспирантов и студентов , 19-21 марта 2008 г. – Симферополь. – 2008. – С. 175.
99. Фінансовий словник довідник / [ред. М. Я. Дем’яненко] - К. : ІАЕ. УААН, 2003. – 554 с.
100. Финансово-кредитный энциклопедический словарь / [ред. А. Г. Грязновой] – М. : Финансы и статистика, 2004. – 1167 с.
101. Финансовое управление компанией : [монография] / [Дж. В. Смит, Е. В. Кузнецова, С. К. Курочкин, К. Дж. Уолтерс]. - М. : Правовая культура, 1996. - 383 с.
102. Функ Я. И. АО: история и теория / Я. И. Функ, В. А. Михайличенко, В. В. Хвалей – Минск. : Амалфея,1999. – 608 с.
103. Фурман В. М. Обґрунтування стратегії діяльності підприємств на фондовому ринку : автореф. дис. на здобуття наук. ступеня канд. екон. наук : спец. 08.06.01 «Економіка підприємства й організація виробництва» / В. М. Фурман. – Київ, 2000. – 17 с.
104. Цесаренко С. И. Дивидендная политика акционерных обществ / С. И. Цесаренко // Проблемы предпринимательства. - 1998. – №2. – С. 39 - 41.
105. Цесаренко С. І. Управління дивідендною політикою в акціонерних товариствах: теорія та практика / С. І. Цесаренко – К. : УАТ, 1998, - 48 с.
106. Цыпкин Я. З. Стабильные адаптивные алгоритмы векторной оптимизации / Я. З. Цыпкин, А. С. Красненкер // Экономика и математические методы. – 1978. – том XIV, вып. 6. – С. 1181 – 1188.
107. Ченг Ф. Ли, Дж. И. Финнерти. Финансы корпораций: теория, методы и практика / Ф. Ли Черг, Дж. И. Финнерти ; [пер. с англ.]. – М. : ИНФРА-М, 2000. – 686 с.
108. Черпак А. Особливості нормативно-правового регулювання діяльності акціонерних товариств в Україні / А. Черпак // Ринок цінних паперів України. – 2005. - №1-2. – С.33 – 44.
109. Шапран В. Дивидендная политика: уроки корпоративной этики / В. Шапран // Справочник экономиста. – 2004. - №2. – С.52 – 57.
110. Шершеневич Г. Ф. Учебник торгового права / Г. Ф. Шершеневич. – М. : «Спартак», 1994. – 335 с.
111. Штенгардц М. З. Предприятия в условиях рынка : [русско-немецкий словарь-справочник] / М. З. Штенгардц – М. : Финстатинформ, 1995. – 265 с.
112. Экономическое моделирование в Microsoft Excel / [Мур, Джеффри, Уэдерфорд, Ларри Р. и др ] ; [пер. с англ.]. – [6-е изд.].– М. : Издательский дом «Вильямс», 2004. – 1024 с.
113. Baker M. A Catering Theory of Dividends / М. Baker, J. Wurgler // Journal of Finance. – 2004. – June, vol. 59, №1. – Р. 1 – 33.
114. Baker M. Market Liquidity as a Sentiment Indicator / M. Baker, J. Stein // Journal of Financial Markets. – 2004. – №7:3. – Р. 271 – 299.
115. Baker M. Why Are Dividends Disappearing? An Empirical Analysis / М. Baker, J. Wurgler // Working paper, Harvard University. – 2002. – November. – P. 345 – 392.
116. Black F. The affects of dividend yield and dividend policy on common stock prices and returns / F. Black, M. S. Scholes // Journal of Financial Economics. – 1974. – №1 – Р. 1 – 22.
117. Black F. The Dividend Puzzle / F. Black // Journal of Portfolio Management. – 1976. – №2. – Р. 5 – 8.
118. Brennan M. Taxes, Market Valuation and Corporate Financial Policy / M. Brennan // National Tax Journal. – 1970. – December.– P.417 – 427.
119. Campbell R. H., Capital Structure and Dividend Policy / R. H. Campbel, S. Gray // Global Financial Manegement: Finance TM, 1997. – P. 345 – 371.
120. Dann L. Y. Common Stock Repurchases: An Analysis of Returns to Bondholders and Stockholders / L. Y. Dann // Journal of Financial Economics. - 1981. – №9. – P. 139 – 183.
121. De Bondt W. Does Stock Market Overreact? / W. De Bondt, R. Thaler // Journal of Finance 1985. – №40. – P. 793 – 805.
122. De Bondt W. Future Evidence on Investor Overreaction and Stock Market Seasonality? / W. De Bondt, R. Thaler // Journal of Finance 1987. – №42. – Р. 757 – 581.
123. Draft. OECD Principles of Corporate Governance / Draft. – Paris: OECD, 1999. – 24 p.
124. Fama E. F. Disappearing dividends: Changing firm characteristics or lower propensity to pay? / E. F. Fama, K. R. French // Journal of Financial Economics. – 2001. – №60. – Р. 3 – 44.
125. Frankferter G. M. Dividend policy theories and their empirical tests / G. M. Frankferter, B. G. Wood // International Review of Financial Analysis. – 2002. - № 11. – P. 111-138.
126. Franklin A. A theory of dividends based on tax clienteles / A. Franklin, A. E. Bernardo, I. Welch // Journal of Finance. – 2000. - № 55 – Р. 2499 – 2536.
127. Gordon M. J. Dividends, Earnings, and Stock Prices / M. J. Gordon // Review of Economics and Statistics. – 1959. - № 41. – P. 99 – 105.
128. Graham B., D. Security Analysis: Principles and Technuques / В. Graham, D. L. Dodd – NY. : McGraw-Hill, 1951. – 788 р.
129. Higgins R. S. How Mush Growth Can a Firm Afford? / R. S. Higgins // Financial Management. – 1977. – № 6. – P. 7 – 16.
130. Lintner J. Distribution of Incomes of Corporations Among Dividends, Retained Earnings and Taxes / J. Lintner // American Economic Review. – 1956. – № 56. – P. 97 – 113.
131. Litzenberger R. H. The Effect of Personal Taxes and Dividends on Capital Asset Prices / R. H. Litzenberger, K. Ravaswamy // Journ. Financial Econ. – 1979. – June. – P. 163 – 196.
132. Mayer C. Corporate Governance, Competition and Performance / C. Mayer. – Paris: OECD, 1996. – 23 p. (Economics Department Working Papers, №164).
133. Miller M. H. Dividend Policy, Growth and the Valuation Shares / M. H. Miller, F. Modigliani // Journal of Business. – 1961. –№ 34. – P.411 – 433.
134. Myers S. Capital Structure Puzzle / S. Myers // Journal of Finance. – 1984. - № 39. – P 575 – 592.
135. Myers S. Corporate Financing and Investment Decision When Firms Have Information that Investor Do Not Have / S. Myers, N. Majluf // Journal of Financial Economics. – 1984. – Vol.13, № 2. – P 187 – 221.
136. Rettit R. R. Taxes, Transactions Costs and the Clientele Effect of Dividends / R. R. Rettit // Journ. Financial Econ. – 1977. – Dec. – P. 419-436.
137. Ross S. A. The Determination of Financsal Structure: The Sncentive-Siggnaling Approach / S. A. Ross // Bell Journ. Econ. – 1977. – Spring. – P. 23-40.
138. Sharpe W. F. Capital Asset Prices - A Theory of Market Equilibrium Under Conditions of Risk / W. F. .Sharpe // Journal of Finance. – 1964. – XIX (3). – Р. 425 – 42.
139. Shefrin H. Explaining Investor Preference for Cash Dividens / H. Shefrin, M. Statman // Journal of Financial Economics. – 1984. – no. 2. – P. 253 – 282.
140. Shiller R. Do Stock Prices Move Too Mush To Be Justified by Subsequent Changes in Dividends / R. Shiller // American Economic Review. – 1981. - №71. – P. 421 – 36.
141. Shiller R. Irrational Exuberance / R. Shiller. – NY. : Princeton University Press, 2000. – 296 р.
142. Shiller R. Stock Prices and Social Dynamics / R. Shiller // Bookings Papers on Economic Activity. – 1984. – №2 – P. 457 – 90.
143. Shleifer A. Inefficient Markets: An Introduction to Behavioral Finance / А. Shleifer. – Oxford: Oxford University Press,2000. – 224 р.
144. Thaler R. Gambling with the Hose Money and Trying to Break Even: The Effects of Prior Outcomes on Risky Choice. Quasi-Rational Economics / R. Thaler, E. Johnson // New York. Russell Sage Foundation. – 1991. – P. 48 – 73.
145. Van Horne J. C. Dividend Policy and New Equity Financing / J. C. Van Horne, J. D. McDonald // Journal of Finance. – 1971. - № 26. – P 507 – 519.
146. Vermaelen T. Common Stock Repurchases and Market Signaling / Т. Vermaelen // Journal of Economics. – 1981. – № 9. – P. 139 – 183.
147. Walter J. E. Dividend Policies and Common Stock Prices / Walter J.E. // Journal of Finance. – 1956. – March, №1. – P. 29 – 41.
148. http://www.bank.gov.ua.
149. http://www.kinto.ua.
150. http://www.pfts.com.
151. http://www.smida.gov.ua
152. htpp:// www.ssmsc.gov.ua
153. htpp:// www.rada.gov.ua
Стоимость доставки работы, в гривнах:

(при оплате в другой валюте, пересчет по курсу центрального банка на день оплаты)
50





Найти готовую работу


ЗАКАЗАТЬ

Обратная связь:


Связаться

Доставка любой диссертации из России и Украины



Ссылки:

Выполнение и продажа диссертаций, бесплатный каталог статей и авторефератов

Счетчики:

Besucherzahler
счетчик посещений

© 2006-2022. Все права защищены.
Выполнение уникальных качественных работ - от эссе и реферата до диссертации. Заказ готовых, сдававшихся ранее работ.