У нас уже 242733 рефератов, курсовых и дипломных работ
Заказать диплом, курсовую, диссертацию


Быстрый переход к готовым работам

Мнение посетителей:

Понравилось
Не понравилось





Книга жалоб
и предложений


 






Название Контроль и аудит оплаты труда в бюджетных организациях (укр)
Количество страниц 76
ВУЗ КНЭУ
Год сдачи 2010
Бесплатно скачать 2165.doc 
Содержание Вступ
Розділ І. Організація обліку витрат на оплату праці в бюджетних установах.
1.1. Економічна сутність оплати праці. Форми, системи та види оплати праці бюджетних установах
1.2. Основи обліку заробітної плати: нарахування та зведення
нарахувань по оплаті праці, утримання із заробітної плати. Облік робочого часу.
1.3. Особливості організації обліку витрат на оплату праці.
1.4. Зв'язок обліку витрат на оплату праці з фінансовою та податковою звітністю.
1.5 Відповідальність бухгалтера за порушення діючого законодавства з обліку на оплату праці.
Розділ ІІ. Економічний аналіз витрат на оплату праці в бюджетних установах.
2.1. Теоретичні основи економічного аналізу витрат на оплату праці.
2.2. Прийоми документального контролю та способи перевірки.
2.3. Напрями удосконалення контрольно-ревізійної роботи.
Розділ ІІІ. Контроль і ревізія операцій з обліку витрат на оплату праці.
3.1. Завдання, об'єкти та джерела інформації для контролю і ревізії витрат на оплату праці.
3.2. Прийоми та способи вивчення операцій з обліку витрат на оплату праці.
3.3. Типові порушення ведення операцій з обліку витрат на оплату праці. Розділ ІV. Комп'ютеризація обліку і аналізу витрат на оплату праці.
4.1. Автоматизація розрахунків по заробітній платі.
4.2. Комп'ютеризація обліку витрат на оплату праці.
4.3. Комп'ютеризація економічного аналізу витрат на оплату праці.
Висновки і пропозиції.
Список використаної літератури.
Додатки.


ВСТУП

В умо¬вах ри¬н¬ко¬вої еко¬но¬мі¬ки від¬бу¬ли¬ся по¬мі¬т¬ні змі¬ни в опла¬ті пра¬ці, яка за¬ле¬жить вже не тіль¬ки від ре¬зуль¬та¬тів пра¬ці ро¬бі¬т¬ни¬ків, а й від ефектив¬но¬с¬ті ді¬я¬ль¬но¬с¬ті ви¬ро¬б¬ни¬чих під¬роз¬ді¬лів.
Опла¬та пра¬ці – це за¬ро¬бі¬ток, роз¬ра¬хо¬ва¬ний, як пра¬ви¬ло, в гро¬шо¬во-му ви¬ра¬же¬ні, який за тру¬до¬ви¬ми договорами вла¬с¬ник чи упо¬в¬но¬ва¬же¬ний ним ор¬ган ви¬пла¬чує за ви¬ко¬на¬ну ро¬бо¬ту чи на¬да¬ні по¬слу¬ги.
Ура¬ху¬ван¬ня пра¬ці та за¬ро¬бі¬т¬ної пла¬ти за¬ймає од¬не з центра¬ль¬них місць в си¬с¬те¬мі об¬лі¬ку на під¬при¬єм¬с¬т¬ві. За¬ро¬бі¬т¬на пла¬та є ос¬но¬в¬ним джереом до¬хо¬дів ро¬бі¬т¬ни¬ків фі¬р¬м, під¬при¬єм¬с¬т¬в. Пра¬ця пра¬цю¬ю¬чих є необхід¬ною скла¬до¬вою ча¬с¬ти¬ною про¬це¬су ви¬ро¬б¬ни¬ц¬т¬ва, спо¬жи¬ван¬ня та роз¬по¬ді¬лу ство¬ре¬но¬го про¬ду¬к¬ту.
За¬ро¬бі¬т¬на пла¬та – є ва¬ж¬ли¬вим за¬со¬бом під¬ви¬щен¬ня за¬ці¬ка¬в¬ле¬но¬с¬ті пра¬цю¬ю¬чих у ре¬зуль¬та¬тах сво¬єї пра¬ці, її про¬ду¬к¬ти¬в¬но¬с¬ті, збі¬ль¬шен¬ня обсягів ви¬ро¬б¬ле¬ної про¬ду¬к¬ції, по¬ліп¬шен¬ня її яко¬с¬ті та асо¬р¬ти¬ме¬н¬ту.
Збі¬ль¬шен¬ня ефе¬к¬ти¬в¬но¬с¬ті су¬с¬пі¬ль¬ної про¬ду¬к¬ти¬в¬но¬с¬ті обу¬мо¬в¬ле¬но, на сам пе¬ред, збі¬ль¬шен¬ням ви¬ро¬б¬ни¬ц¬т¬ва та по¬ліп¬шен¬ням яко¬с¬ті ро¬бо¬ти.
В умо¬вах пе¬ре¬хо¬ду на¬шої еко¬но¬мі¬ки на ри¬н¬ко¬вий ме¬ха¬нізм функціону¬ван¬ня, ва¬ж¬ли¬ви¬ми за¬да¬ча¬ми ста¬ли: при¬ско¬рен¬ня на¬у¬ко¬во-технічно¬го про¬гре¬су, зни¬жен¬ня ви¬трат жи¬вої пра¬ці, ме¬ха¬ні¬за¬ція трудомістких ро¬біт, по¬ліп¬шен¬ня ви¬ко¬ри¬с¬тан¬ня тру¬до¬вих ре¬сур¬сів, зменшен¬ня зби¬т¬ків ро¬бо¬чо¬го ча¬су.
Під¬при¬єм¬с¬т¬во са¬мо¬стій¬но, але від¬по¬ві¬д¬но до за¬ко¬но¬дав¬ст¬ва, установлює шта¬т¬ний роз¬клад , фо¬р¬ми і си¬с¬те¬ми опла¬ти пра¬ці, преміювання. Ура¬ху¬ван¬ня пра¬ці і за¬ро¬бі¬т¬ної пла¬ти - один із найважливіших і скла¬д¬них ді¬ля¬нок ро¬бо¬ти, що по¬тре¬бу¬ють то¬ч¬них і операти¬в¬них да¬них, у яких від¬би¬ва¬єть¬ся змі¬на чи¬се¬ль¬но¬с¬ті ро¬бі¬т¬ни¬ків, витра¬ти ро¬бо¬чо¬го ча¬су, ка¬те¬го¬рії робітни¬ків, ви¬ро¬б¬ни¬чих ви¬трат.
Тру¬до¬ві при¬бу¬т¬ки ро¬бі¬т¬ни¬ка ви¬зна¬ча¬ють¬ся йо¬го осо¬би¬с¬тим тру¬до¬вим вне¬с¬ком з ура¬ху¬ван¬ням кі¬н¬це¬вих ре¬зуль¬та¬тів ді¬я¬ль¬но¬с¬ті під¬при¬єм¬с¬т¬ва або фі¬р¬ми. Во¬ни ре¬гу¬лю¬ють¬ся по¬да¬т¬ка¬ми і ма¬к¬си¬ма¬ль¬ни¬ми роз¬мі¬ра¬ми не обмежу¬ють¬ся. Мі¬ні¬ма¬ль¬ний роз¬мір опла¬ти пра¬ці вста¬но¬в¬лю¬єть¬ся законодавством.
Не¬об¬хід¬но ство¬рю¬ва¬ти еко¬но¬мі¬ч¬но до¬сто¬ві¬р¬ну та об¬гру¬н¬то¬ва¬ну інфор¬ма¬цію про ви¬ко¬нан¬ня но¬р¬ма¬ти¬вів та ди¬на¬мі¬ки по¬ка¬з¬ни¬ків про пра¬цю, стежен¬ня за до¬три¬ман¬ням спів¬від¬но¬шен¬ня ро¬с¬ту про¬ду¬к¬ти¬в¬но¬с¬ті пра¬ці та заробі¬т¬ної пла¬ти, за зме¬н¬шен¬ням не¬ви¬ро¬б¬ни¬чих ви¬трат скри¬тих та яв¬них збитків ро¬бо¬чо¬го ча¬су, сти¬му¬лю¬ван¬ня пра¬ці на під¬при¬єм¬с¬т¬ві.
На ос¬но¬ві ці¬єї ін¬фо¬р¬ма¬ції здій¬с¬ню¬єть¬ся ко¬н¬т¬роль за ви¬ко¬нан¬ням робо¬чо¬го ча¬су на під¬при¬єм¬с¬т¬ві, впро¬ва¬джен¬ня про¬гре¬си¬в¬них ме¬то¬дів пра¬ці, до¬три¬ман¬ням пра¬ви¬ль¬но¬го спів¬від¬но¬шен¬ня між ро¬с¬том про¬ду-к¬ти¬в¬но¬с¬ті пра¬ці та за¬ро¬бі¬т¬ної пла¬ти.
На під¬при¬єм¬с¬т¬ві об¬лік чи¬се¬ль¬но¬с¬ті ро¬бі¬т¬ни¬ків та слу¬ж¬бо¬в¬ців, їх заробі¬т¬ної пла¬ти є до¬ку¬ме¬н¬та¬ль¬ним, до¬сто¬ві¬р¬ним та од¬на¬ко¬вим у всіх галузях го¬с¬по¬да¬рю¬ван¬ня. Ро¬бі¬т¬ни¬ки ре¬а¬лі¬зу¬ють пра¬во на пра¬цю шля¬хом заклю¬чен¬ня тру¬до¬во¬го до¬го¬во¬ру на під¬при¬єм¬с¬т¬ві у від¬по¬ві¬д¬но¬с¬ті з За¬ко¬ном Укра¬ї¬ни кон¬к¬ре¬ти¬зу¬ю¬чи пра¬ва та обов’яз¬ки ро¬бі¬т¬ни¬ків, а та¬кож опла¬та за пра¬цю, від¬ра¬ху¬ван¬ня у фо¬н¬ди, роз¬ра¬ху¬нок при¬бу¬т¬ко¬во¬го по¬да¬т¬ку. У зв’яз-ку з цим на під¬при¬єм¬с¬т¬ві ор¬га¬ні¬зу¬єть¬ся опе¬ра¬ти¬в¬ний та бу¬х¬га¬л¬тер¬сь¬кий об-лік пра¬ці та її опла¬та.
Для то¬го, щоб ви¬ко¬ну¬ва¬ти за¬да¬чі, які сто¬ять пе¬ред об¬лі¬ком, на під¬при¬єм¬с¬т¬ві ство¬ре¬ні:
- ко¬н¬т¬роль за чи¬се¬ль¬ні¬с¬тю пе¬р¬со¬на¬лу та ви¬ко¬ри¬с¬тан¬ням робо¬чо¬го ча¬су;
- роз¬по¬діл за¬ро¬бі¬т¬ної пла¬ти по об’єктах каль¬ку¬лю¬ван¬ня;
- пра¬ви¬ль¬ність до¬ку¬ме¬н¬та¬ль¬но¬го офо¬р¬м¬лен¬ня ви¬ро¬б¬ки робо¬чих та слу¬ж¬бо¬в¬ців;
- своє¬ча¬с¬не утри¬ман¬ня сум по¬да¬т¬ків та пе¬ре¬ра¬ху¬ван¬ня їх до бю¬дже¬ту;
- пла¬ну¬ван¬ня зві¬тів про пра¬цю.
- своє¬ча¬с¬не на¬ра¬ху¬ван¬ня за¬ро¬бі¬т¬ної пла¬ти та до¬по¬мог, а також їх ви¬да¬ча;
На сьогоднішній день скла¬д¬ність си¬ту¬а¬ції, яка скла¬ла¬ся з пи¬тан¬ня роз¬ра¬ху¬н¬ків з пра¬цю¬ю¬чи¬ми, по¬яс¬нює ак¬ту¬а¬ль¬ність ви¬б¬ра¬ної те¬ми.
Список литературы Висновки та пропозиції.
Заробітна плата – це точка перетину інтересів багатьох: підприємства; працівника, податкової, фондів тощо. Кожна з цих сторін оцінює значення заробітної плати , якщо не як найважливіших . У зв’язку з цим важко переоцінити значення роботи бухгалтера , пов’язаної з обліком витрат на оплату праці. Вона , як правило, найбільш складна та трудомістка. Помилка у нарахуванні заробітної плати автоматично призводить до цілої серії помилок і порушень, які є найважчими за своїми наслідками. Є тільки один спосіб уникнути таких помилок-абсолютно точно знати, як проводити будь-які розрахунки, - пов’язані із заробітною платою.
Питання нарахування заробітної плати, а також податкового і бухгалтерського обліку оплати праці займають особливе місце в роботі бухгалтерії кожного підприємства
З одного боку, це пов'язано з відношенням до таких питань власне робітників, для яких заробітна плата служить основним джерелом матеріальних благ.
З іншого боку, - з той обставиною, що суми, що спрямовуються підприємством на оплату праці, так чи інакше служать мірою, що визначає надходження податків і обов’язкових зборів у бюджет і цільові фонди.
Бухгалтерський облік на підприємстві повинен забезпечувати : точний розрахунок заробітної плати кожного робітника відповідно до кількості і якості витраченої праці, що діють формами і системами його оплати, правильний підрахунок утримань із заробітної плати; контроль за дисципліною праці, використанням часу і виконанням норм виробітки робітниками, своєчасним виявленням резервів подальшого росту продуктивності праці, витратою фонду заробітної плати (фонду споживання) і т.п.; правильне нарахування і розподіл по напрямках витрат відрахувань на соціальне страхування і відрахувань у Пенсійний фонд України.
Перехід до ринкових відносин економіки України, у якій раніше панувала централізована система планування і керування, потребує переробки системи бухгалтерського обліку, звітності, контролю, аналізу, а також придбання фахових навичок і уміння робітників приймати правильні й ефективні управлінські рішення.
Основою ефективної діяльності будь-якого суб'єкта господарювання виступає чітко налагоджена система урахування і контролю. Незалежно від форми власності фірмі необхідний бухгалтерський облік як основа, що підтверджує юридичну і фінансову обгрунтованість дій фірми, її взаємодії з органами державного керування і правопорядку і дотримання встановлених норм і правил.
Останнім часом законодавчі і нормативні документи, що регламентують оподатковування витрат на оплату праці, змінювалися досить часто і кардинальною уявою . Яскравим прикладом служить Закон України «ПРО збір на обов’язкове державне пенсійне страхування» від 26 06 97 р. № 400/97 ВР, із змінами і доповненнями У цей документ дев'ять разів вносилися зміни і доповнення відповідними законами України Два з них стосувалися безпосередньо зміни бази оподатковування збором у Пенсійний фонд для підприємстві, а один - ставки збору для робітників підприємства. Тому бухгалтеру важливо знати, як здійснювати оподаткування тієї або іншої виплати в даний час
Особлива увага виділена порядку проведення індексації заробітної плати, і виплати компенсації робітникам утрати частини заробітної плати в зв'язку з затримкою термінів її виплати.
Ми побачили, що організація заробітної плати визначається трьома елементами: тарифною системою, нормуванням праці і формами та системами оплати праці. Тарифна система, яка є основою організації оплати праці, включає в себе тарифну сітку, тарифну ставку і тарифно-кваліфікаційні довідники.
Існують 2 форми оплати праці - погодинна і відрядна. При погодинній заробіток залежить від кількості відпрацьованого часу і тарифної ставки (зарплата за одиницю часу); при відрядній - від кількості виробленої продукції і розцінок (зарплата за одиницю продукції) на неї.
Відрядна форма оплати праці має такі системи: пряма відрядна, відрядно-преміальна, відрядно-прогресивна і акордна.
Техніка підрахунку заробітної плати складається з трьох етапів: нарахування, утримання із заробітної плати та визначення зарплати до видачі на руки. При погодинній заробітній платі сума нарахованої зарплати визначається як добуток відпрацьованих нормо-годин на тарифну ставку. При відрядній сума нарахованої зарплати визначається множенням встановленої розцінки за одиницю виробітку на кількість виробів (якщо це пряма відрядна), визначається норма виробітку (якщо це відрядно-преміальна).
Нарахування заробітної плати здійснюється у розрахункових відомостях по кожному працівнику за видами (відрядно, погодинно, премії, інші нарахуванні, до яких відносяться доплати за роботу і святкові дні (вихідні дні), роботу в понад урочний час, персональні надбавки, допомога по тимчасовій непрацездатності. Розміри допомоги по тимчасовій непрацездатності визначаються виходячи з середнього заробітку за два попередні місяці, на основі якого обчислюється середньоденний заробіток шляхом ділення заробітку за два місяці на кількість робочих днів за цих два місяці; кількість днів хвороби і трудового стажу роботи.
Утримання із заробітної плати відображається у правій частині розрахункової відомості. До них відноситься прибутковий податок, який обчислюється виходячи з ставок прибуткового податку з доходів громадян; суми по виконавчих листах, по виконавчих написах нотаріальних контор; суми з осіб, що відбувають виправні роботи; профспілкові внески; одержаний аванс за звітний місяць; своєчасно не повернуті підзвітні суми; грошові нарахування (на нестачі товарно-матеріальних цінностей, розкрадання тощо), штрафи та інші відрахування відповідно до чинного законодавства України; відрахування до Пенсійного фонду.
Облік ведеться на пасивному рахунку 66 “Розрахунки по оплаті праці”.
Різниця між нарахованою сумою заробітної плати і утриманнями складає суму до видачі на руки для кожного робітника. Видача зарплати проводиться по платіжних відомостях у встановлені на підприємстві дні місяця на протязі 3-х днів, рахуючи отримання грошей в банку. По закінченю цього строку касир перевіряє, підсумовує видану зарплату, а проти тих, що не отримали її проставляє штамп «депоновано». На депоновані суми касир складає реєстр невиданої зарплати, які здаються в банк на розрахунковий рахунок.
Бухгалтерський облік тісно пов'язаний із багатьма категоріями економічних наук, і насамперед - із категоріями споживчого ринку - ціною, рентабельністю, прибутком, фінансовою усталеністю, ліквідністю. Бухгалтерський облік служить першоосновою ефективної господарської діяльності.

Список використаної літератури.
1. Ткаченко Н.М. «Бухгалтерський фінансовий облік» - Київ, 2006 р.
2. Сопко В.В. «Бухгалтерський облік» - Київ, 2006 р.
3. Грабова Н.М., Добровский В.Н. «Бухгалтерський учет в производственных и торговых предприятиях » - 2006 г.
4. «Все про бухгалтерський облік» - 2006 р. - №71, №51(476)
5. «Баланс» - 2006 р. - №2
6. Закон України «Про оплату праці»//Голос України,№94.1995р.
7. Інструкція зі статистики заробітної плати.//Галицькі контракти,№3.2005р.
8. Завгородний В.П. «Бухгалтерский учет, контроль и аудит в системе управления предприятием».К.,ВТОВ «А.С.К.»,2005г
9. «Вісник податкової служби України» 1999р-2006р.
10. Бутинець Ф.Ф. «Бухгалтарський фінансовий облік» - Житомир – 2006 р.
11. «Бізнес/Бухгалтерія, Право, Налоги, Консультации» - 1999 р.
Стоимость доставки работы, в гривнах:

(при оплате в другой валюте, пересчет по курсу центрального банка на день оплаты)
0
Скачать бесплатно 2165.doc 





Найти готовую работу


ЗАКАЗАТЬ

Обратная связь:


Связаться

Доставка любой диссертации из России и Украины



Ссылки:

Выполнение и продажа диссертаций, бесплатный каталог статей и авторефератов

Счетчики:

Besucherzahler
счетчик посещений

© 2006-2022. Все права защищены.
Выполнение уникальных качественных работ - от эссе и реферата до диссертации. Заказ готовых, сдававшихся ранее работ.