У нас уже 242733 рефератов, курсовых и дипломных работ
Заказать диплом, курсовую, диссертацию


Быстрый переход к готовым работам

Мнение посетителей:

Понравилось
Не понравилось





Книга жалоб
и предложений


 






Название Управління дебіторською заборгованістю ТОВ
Количество страниц 111
ВУЗ КІРОВОГРАДСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Год сдачи 2010
Бесплатно скачать 21666.doc 
Содержание ЗМІСТ

ВСТУП……………………………………………………………………………..3
РОЗДІЛ 1. ТЕОРЕТИКО-МЕТОДОЛОГІЧНІ ОСНОВИ УПРАВЛІННЯ ДЕБІТОРСЬКОЮ ЗАБОРГОВАНІСТЮ………………………………………...7
1.1 Сутність і види дебіторської заборгованості підприємства………………..7
1.2 Методологія та напрямки аналізу дебіторської заборгованості………….15
1.3 Політика управління дебіторською заборгованістю підприємств………..19
РОЗДІЛ 2. АНАЛІЗ ФІНАНСОВОГО СТАНУ ТОВ «РИМ»………………....27
2.1 Загальна характеристика діяльності підприємства………………………..27
2.2 Аналіз фінансової діяльності підприємства………………………………..33
2.3 Оцінка фінансового стану підприємства…………………………………...44
РОЗДІЛ 3. ДОСЛІДЖЕННЯ МЕТОДІВ ТА НАПРЯМКІВ УПРАВЛІННЯ ДЕБІТОРСЬКОЮ ЗАБОРГОВАНІСТЬ НА ПРИКЛАДІ ТОВ «РИМ»…..….52
3.1 Аналіз стану, динаміки та структури дебіторської заборгованості підприємства………………………………………………………………….….52
3.2 Основні тенденції формування дебіторської заборгованості та сучасна практика управління нею……………………………………………………..…60
3.3 Механізми оперативного управління дебіторською заборгованістю підприємства……………………………………………………………………..67
РОЗДІЛ 4. ШЛЯХИ УДОСКОНАЛЕННЯ УПРАВЛІННЯ ДЕБІТОРСЬКОЮ ЗАБОРГОВАНІСТЮ ТОРГОВЕЛЬНИХ ПІДПРИЄМСТВ………………..…75
4.1 Організаційні методи удосконалення управління дебіторською заборгованістю………………………………………………………………...…75
4.2 Роль факторингу в управлінні дебіторською заборгованістю……………81
4.3 Шляхи удосконалення управління дебіторською заборгованістю ТОВ «РИМ»……………………………………………………………………..….….87
ВИСНОВКИ…………………………………………………..……………….…94
СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ……………………………….…..98
ДОДАТКИ……………………………………………………………….……...104


ВСТУП


В ринковій економіці набувають все більшої ваги умови продажу товарів. Так, для утримання каналів товароруху підприємства вимушені реалізувати продукцію із відстрочкою платежів, що вимагає розроблення спеціальної фінансової політики, яка б забезпечила ефективність таких дій підприємств без втрати ними фінансової стійкості.
Аналіз і управління дебіторською заборгованістю мають дуже велике значення для підприємств, що функціонують в умовах ринку. Вміле й ефективне управління цією частиною поточних активів є невід'ємною умовою підтримки необхідного рівня ліквідності і платоспроможності. Управління дебіторською заборгованістю необхідно як при формуванні іміджу надійного позичальника, так і з погляду забезпечення ефективної поточної діяльності підприємства.
Особливо актуальним представляється аналіз і управління дебіторською заборгованістю для підприємств у яких велика частина господарських операцій полягає в русі коштів і фінансової документації, а не матеріальних потоків. У таких підприємств значна частка поточних активів приходиться саме на дебіторську заборгованість. Управління дебіторською заборгованістю має особливе значення в період інфляції, коли подібна іммобілізація власних оборотних коштів стає особливо невигідною.
При дослідженні динаміки дебіторської заборгованості виникає питання: чим обумовлені ті чи інші її зміни – варіюванням масштабів діяльності, успіхами чи прорахунками менеджерів? Для того щоб відповісти на це питання, необхідно порівняти її зміни з динамікою результатів діяльності підприємства.
Ефективна політика управління дебіторською заборгованістю дозволяє розширювати ринки збуту товарів, залучати нових реалізаторів продукції, але прорахунки в роботі з дебіторами можуть призвести до непередбачуваних наслідків, у тому числі і до банкрутства підприємства. Для ефективного функціонування підприємство повинно бути забезпечене необхідним розміром оборотного капіталу. Нестача оборотного капіталу викликає необхідність додаткового фінансування, а відповідно і додаткових витрат на його забезпечення. Зміна величини оборотного капіталу викликається зміною наступних складових: величини запасів, дебіторської заборгованості або кредиторської заборгованості. Управління кожною із складових вимагає формування ефективної політики. Підприємства надають перевагу попередній оплаті, або оплаті по факту доставки, адже в цьому разі не виникає ризик неповернення грошових коштів за реалізовану продукцію. В той же час загострення конкуренції за канали розповсюдження продукції між виробниками, які працюють в одному ринковому сегменті, диктує свої вимоги. Відвантаження продукції з відстрочкою платежу стає однією із основних умов при укладанні договорів на продаж продукції.
Дебіторська заборгованість (сума, очікувана до надходження від клієнтів, за вже продані товари) здійснює прямий вплив на величину оборотного капіталу. Чим більша величина дебіторської заборгованості, тим більшу суму додаткового фінансування необхідно знайти для покриття поточних витрат.
Сучасні теоретичні та методичні аспекти досліджуваної в роботі проблеми певною мірою висвітлювалися в працях вітчизняних науковців та вчених країн СНД: Бланка І.О., Бобильова А.З., Вахович І.М., Герасимчук З.В., Карбовник А.М., Колпакової Г.М., Лєбєдева К.М., Лігоненко Л.О., Подзе С., Савчука В.П., Сурніна О.С., Тосунян Г.А., Шохін Є.І. Питання управління дебіторською заборгованістю були предметом дослідження і зарубіжних науковців та практиків: Гольцберга М., Калніна К., Киргесаара Е., Рамперсада Хьюберта, Хасан-Бека Л. Ці дослідження є вагомим внеском як в теорію, так і в практику управління дебіторською заборгованістю підприємства. В той же час в спеціальній економічній літературі цій проблемі відведено незначне місце, викладені лише загальні концептуальні положення управління дебіторською заборгованістю, відсутній цілісний підхід. Специфіка управління дебіторською заборгованістю в торгівлі не має належного наукового осмислення, в порівнянні з врахуванням реалій сучасного стану розвитку внутрішньої торгівлі. Теоретико - методологічні засади та інструментарій управління дебіторською заборгованістю торговельних підприємств потребують нових підходів. Зокрема, потребують поглиблення теоретичні засади управління дебіторською заборгованістю торговельних підприємств, визначення цільових параметрів управління нею, принципів оцінки якості управління дебіторською заборгованістю тощо. Актуальним є питання впровадження ефективної системи контролю (моніторингу) за формуванням та погашенням дебіторської заборгованості, розробки заходів стимулювання її своєчасного та дострокового погашення. Мають бути обґрунтовані на науковому рівні та запропоновані практиці дієві заходи інкасації простроченої дебіторської заборгованості. Розв’язання даних питань потребує активізації та поглиблення досліджень у цій сфері.
Актуальність, теоретична та практична значимість цих проблем визначили вибір теми дипломної роботи.
У зв’язку з цим особливо актуальним стає виявлення основних недоліків діючої практики управління дебіторською заборгованістю і розробка комплексу заходів щодо її оптимізації.
У зв’язку з цим особливо актуальним стає виявлення основних недоліків діючої практики управління дебіторською заборгованістю і розробка комплексу заходів щодо її оптимізації.
Метою написання дипломної роботи є дослідження сутності, причин виникнення та політики управління дебіторською заборгованістю на підприємстві ТОВ «РИМ» та розробка рекомендацій щодо її оптимізації.
Для досягнення поставленої мети необхідно вирішити наступні задачі:
 дослідити економічну сутність і види дебіторської заборгованості підприємства;
 розглянути основи управління дебіторською заборгованістю;
 здійснити аналіз фінансово-господарської діяльності підприємства ТОВ «РИМ»;
 проаналізувати стан дебіторської заборгованості підприємства ТОВ «РИМ»;
 дослідити шляхи удосконалення управління дебіторською заборгованістю.
Предметом дослідження є аналіз і методи управління дебіторською заборгованістю підприємства.
Об`єктом дослідження виступило ТОВ «РИМ», основним видом діяльності якого є оптова та роздрібна торгівля і виробництво сувенірів та сувенірно-рекламної продукції.
Методологічною основою дослідження виступають наступні методи економічного аналізу: розрахунково-аналітичний, порівняльний, статистичний, балансовий, монографічний та методи, які включають розрахунок аналітичних таблиць.
При написанні роботи були використані статі, монографії, підручники вітчизняних та закордонних авторів, національні та міжнародні нормативи бухгалтерського та управлінського обліку.
В якості інформаційної бази використано фінансову звітність ТОВ «РИМ» за період 2006-2008 рр., фактологічний матеріал, наведений в роботах вітчизняних та зарубіжних фахівців з проблематики аналізу та управління дебіторською заборгованістю підприємства.
Список литературы ВИСНОВКИ


Проведене дослідження дипломної роботи дозволило сформулювати такі теоретичні висновки та надати практичні рекомендації щодо вдосконалення процесу управління дебіторською заборгованістю на підприємстві ТОВ «РИМ».
Дебіторська заборгованість – це сума заборгованості дебіторів підприємству на певну дату, вона нормативно регулюється Законом України «Про бухгалтерський облік», та положеннями бухгалтерського обліку №10 «Дебіторська заборгованість» і № 2 «Баланс».
На фінансовий стан підприємства впливає не сама наявність дебіторської заборгованості, я її розмір, рух та форма, тобто то, чим викликана дана заборгованість.
Одним з найбільш складних і суперечливих питань є аналіз дебіторсько-кредиторської заборгованості, що пов’язано з існуванням проблеми неплатежів. В роботі розкрито економічний зміст понять “заборгованість”, “зобов’язання”, “розрахунки” та взаємозв’язок між цими термінами. Розрахунки виступають як система відносин між підприємствами, що виникають внаслідок кругообігу господарських коштів.
В результаті дослідження визначено, що дебіторська заборгованість – це частина оборотного капіталу, а також вимоги на його отримання у вигляді готівки, матеріальних та інших ресурсів від господарюючих суб’єктів. Тому найбільш точна її дефініція наступна: “Дебіторська заборгованість – це матеріальні ресурси, що не оплачені контрагентами, або готівка, що вилучена з кругообігу грошових коштів.”
На наш погляд, найбільш просто і точно можна класифікувати дебіторську заборгованість наступним чином:
1) в залежності від терміну погашення – на довгострокову і поточну;
2) в залежності від операційного циклу – на товарну (операційну) і нетоварну (неопераційну).
Запропонований поділ, по-перше, спрощує критерії класифікації; по-друге, не суперечить встановленим стандартом вимогам щодо включення заборгованості за продукцію, товари, роботи, послуги до складу поточної дебіторської заборгованості, але надасть можливості, в подальшому, чітко окреслити заборгованість, за якою потрібно нараховувати резерв сумнівних боргів.
В ході дослідження ми прийшли до висновку, що досить актуальним є рефінансування (оплата) дебіторської заборгованості. Проблема оплати дебіторської заборгованості, визначення допустимого рівня засобів, які вилучаються на дебіторську заборгованість, розробка оптимальної політики управління нею є достатньо серйозною і потребує глибокого вивчення.
Рефінансування дебіторської заборгованості – це система фінансових операцій, що забезпечують прискорену конверсію дебіторської заборгованості в грошові активи. Основними формами рефінансування дебіторської заборгованості, що застосовуються сьогодні, є: а) факторинг; б) облік векселів; в) форфейтинг. Вважаємо, що сюди слід також включити уступку вимоги переведення боргу. На сьогоднішній день така операція, хоча і визначена Цивільним кодексом, проте не здійснюється в Україні.
Не дивлячись на широке застосування факторингу в країнах з ринковою економікою, в Україні він поки що не одержав належного розповсюдження за рядом причин, перш за все, через відсутність необхідної правової бази, відпрацьованої методики обліку тощо.
Аналіз дебіторсько-кредиторської заборгованості є одним з ключових завдань у вирішенні проблем, що виникають під час поточного управління підприємствами з позиції оптимального співвідношення між ліквідністю та прибутковістю.
За результатами проведеного дослідження дебіторської заборгованості підприємства ТОВ «РИМ» ми пропонуємо методичний підхід до аналізу дебіторсько-кредиторської заборгованості як інструменту покращення фінансового стану та формування стратегії кредитної політики в умовах сучасної фінансової кризи, а також надаємо наступні пропозиції щодо ефективного управління дебіторською заборгованістю:
а) своєчасно здійснювати контроль за співвідношенням дебіторської і кредиторської заборгованості. Значне перевищення дебіторської заборгованості створює загрозу фінансовій стабільності підприємства і робить необхідним залучення додаткових джерел фінансування;
б) винаходити можливості збільшення кількості замовників з метою зменшення масштабу ризику несплати;
в) контролювати стан розрахунків за простроченими заборгованостями. В умовах інфляції будь-яка відстрочка платежу призводить до того, що підприємство реально одержує лише частину вартості виконаних робіт. Тому необхідно розширити систему авансових платежів;
г) своєчасно виявляти недопустимі види дебіторської і кредиторської заборгованості, до яких, в першу чергу, відносяться прострочена заборгованість постачальникам, прострочена заборгованість покупців понад три місяці, прострочена заборгованість з оплати праці і по платежах до бюджету, позабюджетних фондів;
д) приділяти особливу увагу порядку списання простроченої дебіторської і кредиторської заборгованості, оскільки існує прямий взаємозв’язок між списанням такої заборгованості і формуванням оподатковуваної бази податком на прибуток, правильне і своєчасне списання дебіторсько-кредиторської заборгованості відіграє важливу роль при формуванні фінансових результатів діяльності підприємства. Вважаємо, що підприємствам-кредиторам, щоб уникнути втрат від оподаткування, необхідно створювати резерв сумнівних боргів;
е) розробити систему кредитування підприємств-покупців. Для цього можна або скористатися послугами споживчого кредитування банків або розробити самостійну систему розрахунків покупцями за придбані товари, необхідно обговорювати в договорі про поставку товарів термін виплати, а також відсотковий розподіл суми за вказаний період, це дасть змогу планувати свої доходи в майбутньому, що дозволить підприємству передбачити свій фінансовий стан в майбутньому.
У ході проведеного дослідження було розглянуто сутність методу АВС – аналізу при управлінні дебіторською заборгованістю і рекомендовано його застосування на підприємстві ТОВ «РИМ». Це дає змогу об’єднати боржників за цільовими групами та дозволяє застосовувати однакові методи стягнення дебіторської заборгованості і, відповідно, підвищити ефективність роботи, яка виявиться у скороченні величини дебіторської заборгованості та підвищенні величини грошових коштів підприємства.




СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ


1. Андреева, Г. І. Економічний аналіз [Текст] : Навч.-метод. посіб. / Г. І. Андреева. – К . : Знання, 2008. – 263 с.
2. Ансофф И. Новая корпоративная стратегия: Пер. с англ. [Текст] / Общ. ред. Ю. Н. Каптуревского. – СПб.: Издательство “Питер”, 1999. – 416 с.
3. Афанасьєв М. В., Гончаров А. Б. Економіка підприємства. – Х.: ВД "ІНЖЕК", 2004. – 409с.
4. Бандурка, О. М. Фінансова діяльність підприємства [Текст] / О. М. Бандурка, М. Я. Коробів, П. І. Орлів. – К. Либідь, 2003. – 335 с.
5. Белялов Т. Е. Аналіз форм і методів управління дебіторською заборгованістю у складі оперативних фінансових активів корпорації // Актуальні проблеми економіки. – 2005. – № 9 (51). – С. 30–36.
6. Биконя С. Інститут факторингу в умовах переходу до економічного зростання // Персонал. – 2006. – № 2.
7. Білик М.Д. Управління дебіторською заборгованістю підприємств// Фінанси України.- 2003.- №12.- С. 24-36.
8. Білик, М. Д. Фінансовий аналіз [Текст] / М. Д. Білик, О. В. Павловська, Н. М. Притуляк, Н. Ю. Невмержицька. – К. : КНЕУ, 2007. – 592 с
9. Бланк, И. А. Финансовый менеджмент [Текст]: учебный курс / И. А. Бланк. – К . : Эльга, Ника-Центр, 2006. – 656 с.
10. Бондаренко, О. С. Методика управління портфелем дебіторської заборгованості / О.С.Бондаренко. // Актуальні проблеми економіки. - 2006. - №4. - С. 17-23.
11. Бочаров В.В. Финансовый менеджмент. Учебное пособие. Питер, 2005.
12. Велленройтер X. Функционально-стоимостный анализ в рационализации производства: Сокр. пер. с нем / Х. Велленройтер. – М.: Экономика, 1984. – 458 c.
13. Вілкул, О. Ю., Нусінов В. Я., Лобов С. П., Мельнікова І. Є. Управління оборотними коштами в умовах їх дефіциту [Текст] / В.Я. Нусінов (ред.). – Кривий Ріг : Видавничий дім, 2006. – 208c.
14. Гизатуллина О.М. Управление дебиторской задолженностью – важный фактор финансовой устойчивости угольных предприятий // Матеріали міжнародної науково-практичної конференції “Сучасні проблеми інноваційного розвитку держави”, – Дніпропетровськ: ДНУ, Інститут економіки, 2005.
15. Гольцберг М. Как управлять дебиторской задолженностью// Бизнес.- 2004.- №7.- С. 60-61.
16. Горова О. Факторинг – гроші плюс... Як знайти компроміс між продавцем та покупцем// Молодь і підприємництво. – 2004. - №14. – С.22 – 25
17. Господарський кодекс України від 16.01.2004р. №436-IV.
18. Гридчина М.В. Финансовый менеджмент: Курс лекций. – К.: МАУП, 2008. – 136 с.
19. Демченко, Т. А. Оборотні активи та їх відображення в бухгалтерському обліку і фінансовій звітності [Текст] / Т. А. Демченко // Актуал. пробл. економіки. – 2007. – № 9. – С. 179-184.
20. Економіка підприємства / Л.Г. Мельник. – Суми: ВТД "Університетська книга", 2005. – 656с.
21. Економічний аналіз : Підручник/ Ред. М. Г. Чумаченко; М-во освіти і науки України, Київський нац. економічний ун-т. -Вид. 2-е, пер. і доп.. -К.: КНЕУ, 2003
22. Загородній А.Г., Вознюк Г.А., Смовженко Т.С. Фінансовий словник . – У.: Т-во “Знання”, КОО, 2006. – 587 с.
23. Іванілов О.С., Смачило В.В., Дубровська Є.В. Механізм управління дебіторською заборгованістю підприємства // Актуальні проблеми економіки. – 2007. – № 1 (67).
24. Кігель В. Р. Методи і моделі прийняття рішень в ринковій економіці: Монографія. – К.: ЦУЛ, 2003. – 200 с.
25. Коваленко Л.О. Фінансовий менеджмент. Навч. пос. / Л.О.Коваленко, Л.М. Ремньова. – Чернігів: ЧДІЕУ, 2001. – 456 c.
26. Ковтун С.Є. Кредитная политика предприятия как основа управления дебиторской задолженостью // Управленч. учет и финансы – 2007. – №2 .
27. Конторщикова О. Управління дебіторською заборгованістю на підприємстві. // Вісник законодавства України. - 2002. - №27.-С.36-37 .
28. Контролінг: Навч. посібник / Є.М. Кайлюк. – Х.: ХНАМГ, 2004. – 223 c.
29. Коровіна З.П. Удосконалення методів прискорення розрахунків з покупцями продукції підприємства. // Вісник Криворізького економічного інституту КНЕУ, №8. - Кривий Ріг: КНЕУ, 2006. – С.47-50.
30. Костюченко В. Облік дебіторської заборгованості. // Бухгалтерський облік і аудит. - 2007. – №7.-С.2-9; N8.-С.25-35.
31. Краснова В.В. Фінансовий менеджмент підприємства. Навч. посібник. / В.В. Краснова, Б.О. Жнякін. - Донецьк: Альфа – прес, 2005. – 208 c.
32. Кузьмина Е.А. Функционально-стоимостный анализ и метод АВС / Е.А. Кузьмина // Методы менеджмента качества. - 2002. - № 12.
33. Лисенко Ю. М. Валютно-фінансовий механізм зовнішньоекономічної діяльності: Навч. посібник. – К., 2005. – С. 179.
34. Лігоненко Л.О. Управління дебіторською заборгованістю підприємств. Навч. посібник. –К..:КНТЕУ,2005.-275с.
35. Лучков О. Визначення оптимального розміру дебіторської заборгованості // Актуальні проблеми економіки. -2003. -№ 1. - С.22-27
36. Маглаперідзе А.С. Реструктуризація – важливий чинник управління дебіторською заборгованістю// Экономика Крыма. – Симферополь: ТНУ им. В.И.Вернадского. 2006. – с.56-59.
37. Маглаперідзе А.С. Формування кредитної політики підприємства – важливий чинник фінансового забезпечення головної ланки національної економіки // Матеріали V Всеукраїнської наук.-пр. конференції студентів, аспірантів, докторантів “Менеджмент підприємницької діяльності. –Сімферополь: ТНУ им. В.И.Вернадського, 2007. – С.153-155.
38. Макаровська Т. П., Бондар Н. М. Економіка підприємства. – К.: МАУП, 2004. – 304с.
39. Матицина Н. Фінансова політика підприємства як інструмент управління дебіторською заборгованістю. // Бухгалтерський облік і аудит. - 2005. - №7.- С.25-28.
40. Михайлюк О. Дебіторська заборгованість - "головний біль", який можна лікувати // Круглий стіл. -2003. -№ 4. - С. 19-22
41. Мних Є. В. Економічний аналіз: Підручник; М-во освіти і науки України , ЛНУ ім. І.Франка. - К.: Центр навчальної літератури, 2003
42. Мымрин Ю.Н. Выбор объектов для проведения ФСА / Ю.Н. Мымрин. – М.: Информэлектро, 1988. – 254 c.
43. Население уменьшает задолженность за жилкомуслуги // Деловая неделя. -02.02.2006. -№ 08-24.
44. Ніколаєнко О. Деякі аспекти аналізу дебіторської заборгованості суб’єктів господарювання// Підприємництво, господарство і право. -2004. -№ 7. - С. 141-145
45. Новікова Н. М. Структурно-логічна модель управління дебіторською заборгованість підприємства // Актуальні проблеми економіки. -2005. -№ 1. - С. 75 - 82
46. Новікова Н.М. Заходи стимулювання погашення дебіторської заборгованості підприємства // Вісник ХНУ.Економічні науки, 2006, №6, Т.2(86).-с.78-82.
47. Новікова Н.М. Організація моніторингу стану дебіторської заборгованості підприємства // Наукові записки.Серія “Економіка”:зб.наук.пр. НаУ “Острозька академія”.-2006.-Вип.8.-Ч.2.-с.287-296.
48. Новікова Н.М. Структурно-логічна модель управління дебіторською заборгованістю підприємства // Актуальні проблеми економіки. – 2005. – № 1 (43).
49. Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 10 “Дебіторська заборгованість”. Затверджено наказом міністерства фінансів України від 08.10.99 р. № 237. Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 25.10.99 р. за № 725/4018, зі змінами і доповненнями.
50. Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 2 „Баланс» [Текст] // Все про бухгалтерський облік. – 2000. – №2. – С 20 - 24.
51. Руденко Л. В. Розрахункові та кредитні операції у зовнішньоекономічній діяльності підприємства: Підручник. – К., 2002. – С. 258.
52. Рясних Є.Г. Основи фінансового менеджменту: Навч. посібник.- Хмельницький: Тріада-М, 2000.- 211с.
53. Савицька Г. В. Економічний аналіз діяльності підприємства: Навчальний посібник,. - К.: Знання, 2004
54. Седих О.М. Якість управління дебіторською заборгованістю підприємства: необхідність, функції та принципи оцінки // “Прометей”. Регіон. зб. наук. пр. з економіки. Донецьк. ек.-гум. інститут.-2006.- Вип.2(20).- с.215-218.
55. Селезньова, Н. Н. Фінансовий аналіз: навчальний посібник [Текст] / Н. Н. Селезньова, А. Ф. Ионова. – М.: Юнити-Дана, 2002. – 479 с.
56. Скворцов Н.Н. Организация функционально-стоимостного анализа на машиностроительных предприятиях / Н.Н. Скворцов, Л.И. Омельченко. – К.: Техника, 1987. – 324 c.
57. Слав’юк, Р. А. Фінанси підприємств [Текст] : навчальний посібник / Р. А. Слав’юк. – 3-тє вид., доп. і перероб. – К.: ЦУЛ, 2002. – 460 c.
58. Стандарты бухгалтерского учета в Украине. План счетов бухгалтерского учета: – Х.: Изд-во «ИСП». - 2002. – 160 c.
59. Терещенко, О. О. Фінансова діяльність суб'єктів господарювання [Текст] : навч. посібник / О. О. Терещенко. – Мін-во освіти і науки України; КНЕУ. – К . : КНЕУ, 2007. – 554с.
60. Финансовый менеджмент: теория и практика [Текст] : Учебник / под ред. Е.С. Стояновой. – 5-е изд., перераб. и доп. – М . : Изд-во «Перспектива», 2000. – 656с.
61. Фінанси підприємств [Текст] : Підручник / А. М. Поддєрьогін, М. Д. Білик, Л. Д. Буряк та ін.; Кер. кол. авт. і наук. ред. проф. А. М. Поддєрьогін. – 6-те вид., перероб. та допов. – К.: КНЕУ, 2006. – 552с.
62. Фінанси підприємств: Навч. Посіб [Текст] / під ред. Е. Н. Балабанова. – К . : МАУП, 2003.– 121 с.
63. Фінансова діяльність підприємств [Текст] : підручник / О. М. Бандурка та ін. – К.: Либідь, 2002.
64. Фінансовий менеджмент: навчальна допомога [Текст] / за ред. Е. И. Балабанова –М . : Фінанси і статистика, 2003.–451с.
65. Фінансовий менеджмент: Навчальний посібник: /За ред. проф. Г.Г. Кірейцева. – К.: ЦУЛ, 2002. – 469 c.
66. Фінансовий менеджмент: Підручник/Кер. кол. авт. і наук. ред. проф. А.М.Поддєрьогін. – К.: КНЕУ, 2005. – 536 с.
67. Фінансово - економічний аналіз: Підручник [Текст] / П. Ю.Буряк, М. В. Римар та ін. – К .: ВД «Професіонал», 2004. – 528 с
68. Храпкина В.В. Экономико-организационные предпосылки создания системы оперативного управления дебиторской задолженностью на предприятии // Сб. научн. трудов “Финансы, учёт, банки”/ Выпуск 11 - Д.: ДонНУ, 2005. – С. 75-78.
69. Храпкіна В.В. Оперативне управління дебіторською заборгованістю – потужний імпульс розвитку підприємництва у ринковій економіці // М-ли міжнар. наук.-пр. конф. “Сучасні проблеми економіки та управління підприємствами”, – Дніпропетровськ: Наука і освіта, 2007. – С.43-46.
70. Храпкіна В.В. Організація системи оперативного контролю дебіторської заборгованості підприємства// Матеріали міжнародної науково-практичної конференції “Актуальні проблеми сучасних наук: теорія та практика”, том 1 Ек. науки – Дніпропетровськ: ДНУ, Інститут економіки, 2005. - С.84-87.
Стоимость доставки работы, в гривнах:

(при оплате в другой валюте, пересчет по курсу центрального банка на день оплаты)
600
Скачать бесплатно 21666.doc 





Найти готовую работу


ЗАКАЗАТЬ

Обратная связь:


Связаться

Доставка любой диссертации из России и Украины



Ссылки:

Выполнение и продажа диссертаций, бесплатный каталог статей и авторефератов

Счетчики:

Besucherzahler
счетчик посещений

© 2006-2022. Все права защищены.
Выполнение уникальных качественных работ - от эссе и реферата до диссертации. Заказ готовых, сдававшихся ранее работ.