У нас уже 242733 рефератов, курсовых и дипломных работ
Заказать диплом, курсовую, диссертацию


Быстрый переход к готовым работам

Мнение посетителей:

Понравилось
Не понравилось





Книга жалоб
и предложений


 






Название Економiчнi та соцiальнi проблеми зайнятостi в Українi
Количество страниц 121
ВУЗ Українсько-південноафриканський інститут політичного лідерства та лінгвістики ім. Н. Мандели
Год сдачи 2010
Бесплатно скачать 21704.doc 
Содержание ЗМІСТ

ВСТУП 5
РОЗДІЛ 1. ТЕОРЕТИЧНІ ОСНОВИ ТА СВІТОВИЙ ДОСВІД РЕГУЛЮВАННЯ ПРОБЛЕМ ЗАЙНЯТОСТІ 8
1.1 Сутність та основні засади функціонування сфери зайнятості 8
1.2 Вплив фінансової кризи на зайнятість в країнах Європи 17
1.3 Заходи щодо вирішення проблем зайнятості в Європейських країнах 22
РОЗДІЛ 2. АНАЛІЗ ЕКОНОМІЧНИХ ТА СОЦІАЛЬНИХ ПРОБЛЕМ ЗАЙНЯТОСТІ В УКРАЇНІ 35
2.1 Проблеми зайнятості в період становлення та розвитку ринку праці в Україні 35
2.2 Сучасні проблеми та вплив фінансової кризи на сферу зайнятості в Україні 49
2.3 Проблеми державного регулювання зайнятості населення в період кризи 61
РОЗДІЛ 3. НАПРЯМИ ВИРІШЕННЯ ЕКОНОМІЧНИХ ТА СОЦІАЛЬНИХ ПРОБЛЕМ ЗАЙНЯТОСТІ В УКРАЇНІ 75
3.1 Пріоритетні напрямки державного регулювання ринку праці в Україні 75
3.2 Заходи для зменшення безробіття в Україні 91
3.3 Мотиваційні механізми залучення населення до роботи у певних галузях суспільної діяльності 97
ВИСНОВКИ 112
СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ 115
ДОДАТОК А 120
ДОДАТОК Б 121


ВСТУП

Праця як свідома, цілеспрямована й організована діяльність є основою і джерелом існування людини та суспільства. Вона також становить форму самовираження і самоствердження особи й громадянина. Праця здійснюється тільки через зайнятість як окремої особи, так і певної частини населення країни якоюсь справою. Форми, види, обсяги та результати зайнятості трудоактивної частини населення залежать від того, яку і як держава здійснює політику зайнятості свого населення.
Розвиток економіки будь-якої держави визначається наявними людськими ресурсами, їх здібністю до ефективної праці, а також наявністю умов для її здійснення. Тому можливість займатися ефективною працею, забезпечення зайнятості та її регулювання можна розглядати як чинник забезпечення стійкого економічного зростання держави [6].
У свою чергу, стійке економічне зростання розширює можливості зайнятості, приводить до скорочення безробіття, збільшення продуктивності праці та підвищення доходів працівників. У випадку, коли економічне зростання не супроводжується збільшенням кількості робочих місць, підвищенням продуктивності праці та доходів, користь отримують тільки ті, хто працює, а у цілому відбувається зростання безробіття та збільшення розриву між зайнятими і безробітними [21, с. 20]. Необхідність усунення подібних деформацій обґрунтовує актуальність дослідження державного регулювання зайнятості в контексті забезпечення стійкого економічного зростання та соціального розвитку України.
Метою дипломної роботи є теоретичне обґрунтування, оцінка і впорядкування економічних та соціальних проблем зайнятості в Україні. Реалізація цієї мети потребує розв’язання наступних завдань:
• визначення сутності та основних засад функціонування сфери зайнятості;
• виявлення впливу фінансової кризи на зайнятість в країнах Європи;
• виявлення заходів щодо вирішення проблем зайнятості в Європейських країнах;
• аналіз проблем зайнятості в період становлення та розвитку ринку праці в Україні;
• аналіз сучасних проблем та вплив фінансової кризи на сферу зайнятості в Україні;
• визначення проблеми державного регулювання зайнятості населення в період кризи;
• виявлення пріоритетних напрямків державного регулювання ринку праці в Україні;
• аналіз заходів для зменшення безробіття в Україні;
• розробка мотиваційних механізмів залучення населення до роботи у певних галузях суспільно діяльності.
Об’єкт дослідження – економічна та соціальна ситуація в сфері зайнятості, яка складається в країні.
Предмет дослідження – державна політика у сфері зайнятості населення в сучасних умовах.
Методи дослідження. Системний підхід до аналізу соціальних процесів в сфері зайнятості і метод діагностики соціальних проблем як різновид системного аналізу.
Гіпотеза дослідження полягає у припущенні, що здійснення державою методів державного регулювання зайнятості та їх вплив на поведінку суб’єктів соціально-трудових відносин можливі виключно за умови використання ринкового механізму, тобто дії об’єктивних економічних законів.
Наукова новизна одержаних результатів роботи полягає в тому, що:
узагальнені теоретичні дані про дію кризових факторів на сферу зайнятості населення;
- запропоновано комплекс заходів щодо корекції ситуації на ринку праці в умовах економічної кризи, який передбачає корегування принципів державного регулювання зайнятості, створення загальної концепції регулювання зайнятості, яка повинна поєднувати у собі державно-правові, соціально-економічні та адміністративно-управлінські заходи.
Практична значення одержаних результатів визначається можливістю використання висновків, отриманих в ході дослідження для розуміння соціальних та економічних проблем, які виникають в сфері зайнятості під впливом соціальних та економічних факторів, дозволяють краще зрозуміти сутність процесів, що відбуваються в українському суспільстві на етапі його становлення; деякі висновки та положення можуть бути використані для подальших досліджень зайнятості населення, впливу сучасних умов на якісні та кількісні характеристики зайнятості а також для створення оптимальних моделей регулювання зайнятості, пом'якшення безробіття і вирішення інших соціальних та економічних проблем.
Робота складається зі вступу, трьох розділів, висновків та списку використаних джерел.
Список литературы ВИСНОВКИ

Зайнятість населення представляє собою систему соціально-економічних відносин, пов'язаних з забезпеченням працездатного населення робочими місцями та участю його в суспільно-корисній діяльності. Відображає весь комплекс взаємозумовлених економічних, соціальних і демографічних процесів розвитку суспільства і є важливою характеристикою його зрілості і прогресивності.
Зайнятість населення України забезпечується державою шляхом проведення активної соціально-економічної політики, спрямованої на задоволення його потреб у добровільному виборі виду діяльності, стимулювання створення нових робочих місць і розвитку підприємництва [36].
Дослідивши окремі напрямки механізму державного регулювання ринку праці, можна зробити висновок, що на сучасному етапі необхідно перейти з пасивної політики, яка спрямована на допомогу держави з безробіття, до активної інвестиційної політики створення нових робочих місць, їх модернізації, перепідготовки незайнятого населення, спрямування на інтенсивний розвиток виробництва та впровадження інновацій.
Відносини зайнятості регулюються на трьох основних рівнях: державному (макроекономічному), регіональному та рівні підприємства.
У загальному вигляді кожен із цих рівнів являє собою ієрархію процесу державної політики зайнятості. При цьому механізм регулювання відносин зайнятості має враховувати як загальні закономірності, властиві ринку праці, так і соціально-економічні особливості розвитку України на сучасному етапі.
Регулювання зайнятості на рівні держави являє собою процес впливу на трудову сферу для досягнення цілей, нормативно зумовлених суб’єктами регулювання. Такими суб’єктами в Україні виступають: Міністерство праці та соціальної політики України, Державна служба зайнятості, міністерства й відомства України, регіональні органи виконавчої влади, профспілки, Український союз промисловців і підприємців, включаючи регіональні підрозділи.
До недоліків державної політики зайнятості населення на період до 2009 р. віднесено:
1) тривалість дії програми, програма сприяння зайнятості має бути найбільш динамічним елементом активної політики зайнятості;
2) фінансування програми, програма охоплює цілий спектр орієнтирів і вимагає великих державних витрат, забезпечити які на сьогодні навряд чи можливо.
На сучасному етапі розвитку української економіки державна політика зайнятості повинна виконувати чотири основні функції:
1) легітимації, або узаконення – забезпечення правового поля новим тенденціям у розвитку зайнятості;
2) компенсаторну, або відшкодування – страхування на випадок безробіття, пов’язане з діяльністю служб зайнятості, а саме з їх допомогою у працевлаштуванні населення;
3) інвестиційну – створення соціальних та економічних передумов для розвитку людського капіталу шляхом професійної підготовки та перепідготовки безробітних;
4) емансипаторну – захист особистості від соціальних ризиків, пов’язаних із залежністю прав найманого робітника в ринковій економіці від волі й бажання конкретного роботодавця.
Для забезпечення повної і продуктивної зайнятості державна політика зайнятості повинна здійснюватися за такими напрямами:
- удосконалення трудового законодавства;
- оптимізація зайнятості; розвиток системи соціального партнерства;
- розвиток підприємництва;
- сприяння зростанню рівня реальних доходів населення.
У правовій системі України має бути передбачено:
• використання нових форм контрактів з урахуванням усіх можливих форм зайнятості;
• регулювання діяльності приватних кадрових агентств;
• узгодження трудового законодавства із законодавством інших сфер економічного життя суспільства.
Поряд з державними структурами зайнятості в Україні дедалі більшого розвитку набувають приватні агентства зайнятості. З метою вдосконалення структури зайнятості необхідно вирішити такі три завдання:
1) боротьба з молодіжним безробіттям;
2) подолання регіональної диференціації в рівнях зайнятості;
3) допомога безробітним, що не мали роботи протягом тривалого періоду часу.
На державному рівні має бути створений регуляторний комітет з контролю за проведенням заходів у сфері зайнятості по регіонах. Окремим напрямом діяльності регуляторного комітету має стати усунення кризового становища регіонів у сфері зайнятості.


СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ

Нормативні документи
1. Закон України “Про зайнятість населення”. від 1 березня 1991 року N 804-XII. Із змінами і доповненнями від 25 грудня 2008 року N 799-VI.
2. Закон України „Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття” від 2 березня 2000 року N 1533-III, с Із змінами і доповненнями від 15.01.2009.
3. Кодекс законів про працю України. – N 322-VIII. Із змінами і доповненнями від 20.05.2010 року № 2275-VI.
Українські та російські видання
4. Архипов, А.И. Экономика: учеб. / А.И.Архипов, А.К. Большаков; под ред. А.И.Архипова. - М.: Проспект, 2008. - 840 с.
5. Бєляєв О.О., Бебело А.С. Політична економія: Навч. посібник КНЕУ 2001 – 328 с.
6. Безтелесна Л.І., Юрчик Г.М. Державне регулювання зайнятості: Підручник для студ. вищих навч. закл. / Національний ун-т водного господарства та природокористування. — Рівне : НУВГП, 2006. — 210с.
7. Бражко О.В. Державне стимулювання створення робочих місць // Держава та регіони. Серія: Державне управління. – 2009. – №1.
8. Бражко О.В. Реформування державної політики щодо регулювання ринку праці // Держава та регіони. Серія: Державне управління. – 2009. – №2.
9. Васильченко В.С. Державне регулювання зайнятості: Навч. посібник / Київський національний економічний ун-т. — К. : КНЕУ, 2003. — 252с.
10. Восколович Н. Формування ціни робочої сили на ринку праці перехідного періоду // Людина і праця, № 1, 2001.
11. Гальків Л.І. / Втрати людського капіталу України: чинник безробіття // Економіка і регіони. – 2009. – №2. – с. 110-113.
12. Джегур Г.В. Державний механізм регулювання зайнятості населення та принципи його формування / Г.В. Джегур // Формування ринкових відносин в Україні. – 2008. – № 9.
13. Економічна активність населення України 2007. Статистичний збірник. – К.: Держкомстат України, 2008. – 224 с.
14. Єлейко І.В. Політика зайнятості у перехідній економічній системі України: Дис. канд. екон. наук: 08.01.01 / Львівський національний ун-т ім. І.Франка. - Л., 2002. – 194 с.
15. Зайнятість: випробування кризою // Урядовий кур’єр. – 2010. – №4 (26 січня). – с. 6.
16. Калініна С.П. Ринок праці і зайнятість: теоретико-методологічний аспект / Донецький національний ун-т . – Донецьк : ДНУ, 2005 – 227с.
17. Качан Л.Н. Пенсійні виплати: стан, проблеми, перспективи / Л.Н. Качан // Соціальний захист. – 2005. – № 1.
18. Кодекс законів про працю України. – Х.: Одісей, 2005. – 159 с.
19. Корчун М. Шляхи підвищення економічної активності та зайнятості молоді на ринку праці України// Україна: аспекти праці. – 2008. - №1.– С. 35-39.
20. Котырло Е. Региональные особенности регулирования рынка труда с позиций маркетинга / Е. Котырло // Управление персоналом. – 2000. – № 12. – С. 23-26
21. Кочура І. Продуктивна зайнятість у контексті забезпечення людського розвитку і економічного зростання / І. Кочура // Україна: аспекти праці. – 2005. – № 6. – С. 19-23.
22. Купець О.В. Оптимізація роботи державної служби зайнятості з безробітними // Формування ринкової економіки: Зб. наук. пр. Спец. вип. Управління людськими ресурсами: проблеми теорії та практики. - К.: КНЕУ, 2007.
23. Лібанова Е.М. Ринок праці: Навч. посіб. для студ. вищих навч. закл.. — К. : Центр навчальної літератури, 2003. — 223с.
24. Махсма М. Б. Економіка праці та соціально-трудові відносини: навч. посіб. / М. Б. Махсма. – К. : Атіка, 2005. – 304 с.
25. Міненко В.Л. Методологічні підходи до визначення сутності державного регулювання ринку праці і зайнятості населення / В.Л. Міненко // Економіка та держава. – 2010. – № 1.
26. Могильний О.М. Державне регулювання економіки: Навч. посібник для студ. вищих навч. закл. / Інститут підготовки кадрів держ. служби зайнятості України. — К. : ІПК ДСЗУ, 2006. — 490с.
27. Онікієнко В. В., Ткаченко Л. Г. Молодіжний ринок праці України: проблеми та шляхи вирішення / НАН України; Рада по вивченню продуктивних сил України; Український ін-т соціальних досліджень. — К., 2003. — 160с.
28. Осовий Г. Як подолати безробіття // Праця і зарплата. — 2000. — № 4.
29. Петрига Н.А. Движение трудовых ресурсов Украины: анализ и прогнозирование. – Тернополь, 2003.
30. Петюх В. М. Ринок праці: навч. посібник / В. М. Петюх. – К. : КНЕУ, 1999. – 288 с.
31. Піжук О.І. / Прогнозування росту жіночого безробіття в умовах фінансово-економічної кризи на основі економетричних моделей // Економіка та держава. – 2009. – №9. – с. 35-36.
32. Гриньова В.М., Самойленко В.В. Ринок праці: теоретико-методологичні засади та напрямки розвитку / Харківський національний економічний ун-т. — Х. : ВД "ІНЖЕК", 2007. — 168c.
33. Старовойтова Л. И. Занятость населения и ее регулирование: учеб. пособие [для студ. высш. учеб. заведений] / Л. И. Старовойтова, Т. Ф. Золотарева. – М.: Издательский центр «Академия», 2001. – 192 с.
34. Степанова В.О. Інвестиції в основний капітал та їх вплив на економіку України / В. О. Степанова // Вісник Бердянського університету менеджменту і бізнесу. – 2009. – № 2 (6). – С. 108.
35. Терехов І.О. Державне регулювання зайнятості в Україні : дис... канд. наук з держ. управління: 25.00.02 / Гуманітарний ун-т "Запорізький ін-т держ. та муніципального управління". — Запоріжжя, 2007. — 190 с.
36. Ушенко Н. В. Зайнятість населення та удосконалення економічного механізму її державного регулювання в ринкових умовах: Автореф. дис. — К., 2003.
37. Фатєєнко Н.В. Соціально-економічні наслідки безробіття / Н.В. Фатєєнко // Формування ринкових відносин в Україні. – 2008. – № 8.
38. Федоренко В.Г. / Ринок праці в Україні та економічні тенденції в умовах світової економічної кризи // Економіка та держава. – 2009. – №1. –с. 4-5.
39. Федяй В. Про стан ринку праці. // Праця і закон. – 2004. – № 19.
40. Чепурко Г.І. Ринок праці в Україні: проблеми зайнятості в період становлення ринкової економіки / НАН України; Інститут соціології. — К., 2004. — 274с.
41. Черниш Т. Сутність та особливості довгострокового безробіття в Україні / Т. Черниш, О. Власенко // Україна: аспекти праці. – 2005. – № 10.
42. Чернявська Ю.Б. Економічні важелі механізму державного регулювання ринку праці в Україні / Ю.Б. Чернявська // Формування ринкових відносин в Україні. – 2007. – № 8 (75).
43. Экономическая теория: учеб. для студ. вуз. обуч. по экон. напр. и спец. / под ред. А. И. Добрынина, Л. С. Тарасевича. – [3-е изд.]. – СПб : Питер, 2000. – 544 с.
Джерела мережі Інтернет
44. На ринку праці – шок [Електронний ресурс] // День. – 08.12.2009. – № 222. – Режим доступу: http://www.day.kiev.ua/288763/.
45. Кількість зареєстрованих безробітних за статтю та місцем проживання у 2008 році (інформація Державного комітету статистики України) [електронний ресурс] / Державний комітет статистики України. — Режим доступу : http: // ukrstat.gov.ua/control/uk/localfiles/display/operativ/operativ2008/rp/sz_br/sz_br_u/kzbr_m_u2008.htm.
46. Соціально-економічне становище України за 2009 рік (інформація Державного комітету статистики України) [електронний ресурс] / Державний комітет статистики України. — Режим доступу : http: //ukrstat.gov.ua/control/uk/localfiles/display/druk/soc_ek/publ_u. html?lang=uk
47. Економічна криза в Україні: виміри, ризики, перспективи (інформаційний огляд) // http://www.nis.gov.ua.
48. Соціально-економічне становище України за січень 2009 року. Повідомлення Державного комітету статистики України // ukrstat.gov.ua.
49. Соціально-економічне становище України за січень 2010 року. Повідомлення Державного комітету статистики України // ukrstat.gov.ua.
Стоимость доставки работы, в гривнах:

(при оплате в другой валюте, пересчет по курсу центрального банка на день оплаты)
600
Скачать бесплатно 21704.doc 





Найти готовую работу


ЗАКАЗАТЬ

Обратная связь:


Связаться

Доставка любой диссертации из России и Украины



Ссылки:

Выполнение и продажа диссертаций, бесплатный каталог статей и авторефератов

Счетчики:

Besucherzahler
счетчик посещений

© 2006-2022. Все права защищены.
Выполнение уникальных качественных работ - от эссе и реферата до диссертации. Заказ готовых, сдававшихся ранее работ.