У нас уже 242733 рефератов, курсовых и дипломных работ
Заказать диплом, курсовую, диссертацию


Быстрый переход к готовым работам

Мнение посетителей:

Понравилось
Не понравилось





Книга жалоб
и предложений


 






Название Організація технічного обслуговування і ремонту сільськогосподарської техніки
Количество страниц 110
ВУЗ МГИУ
Год сдачи 2010
Бесплатно скачать 21708.doc 
Содержание ЗМІСТ

ВСТУП 3
РОЗДІЛ 1. ТЕОРЕТИКО-МЕТОДОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ОРГАНІЗАЦІЇ ТЕХНІЧНОГО ОБСЛУГОВУВАННЯ І РЕМОНТУ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКОЇ ТЕХНІКИ 5
1.1 Система сільськогосподарської техніки: сутність, задачі і проблеми 5
1.2.Основні принципи організації технічного обслуговування і ремонту сільськогосподарської техніки 10
1.3. Методика оцінки ефективності обслуговування, ремонту і експлуатації сільськогосподарської техніки 15
Висновки до розділу 25
РОЗДІЛ 2. ОРГАНІЗАЦІЯ ВИКОРИСТАННЯ ТЕХНІЧНОГО ОБСЛУГОВУВАННЯ І РЕМОНТУ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКОЇ ТЕХНІКИ В СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ ПІДПРИЄМСТВАХ ВОЗНЕСЕНСЬКОГО РАЙОНУ 27
2.1. Рівень забезпеченості господарств сільськогосподарською технікою 27
2.2. Ефективність використання сільськогосподарської техніки 34
2.3. Аналіз сучасного стану організації технічного обслуговування і ремонту 41
Висновки до розділу 53
РОЗДІЛ 3. НАПРЯМИ ОРГАНІЗАЦІЇ ТЕХНІЧНОГО ОБСЛУГОВУВАННЯ І РЕМОНТУ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКОЇ ТЕХНІКИ 54
3.1. Поліпшення матеріально-технічної бази обслуговування і ремонту техніки 54
3.2. Запровадження інноваційних технологій обслуговування і ремонту 74
3.3. Покращення організації технічного обслуговування, ремонту і економічних відносин 86
Висновки до розділу 102
ВИСНОВКИ ТА ПРОПОЗИЦІЇ 103
СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ 106
ДОДАТКИ 111



ВСТУП

Функціонування конкурентоспроможного сільськогосподарського виробництва на засадах інтенсифікації із застосуванням прогресивних технологій неможливе без використання продуктивних, енергоощадних та ефективних сільськогосподарських машин. Нова і високопродуктивна техніка є енергоємною та дорогою, що вимагає науково обґрунтованої організації її використання протягом року.
За роки ринкової трансформації через деструктивні процеси в аграрному секторі економіки суттєво знизились темпи оновлення машинно-тракторного парку. В результаті матеріально-технічна база значної частини сільськогосподарських підприємств є фізично і морально зношеною, що унеможливлює їх успішне функціонування. З огляду на це, на даному етапі принципово важливим є забезпечення ефективного використання сільськогосподарської техніки аграрними підприємствами.
На тлі різкого зменшення кількості вітчизняної сільськогосподарської техніки зростає чисельність машин закордонних виробників. Зарубіжна техніка, на відміну від вітчизняної, є значно дорожчою та надійнішою. Вона характеризується вищою продуктивністю, більшою кількістю операцій, які проводяться за один прохід й, відповідно, нижчим рівнем витрат на одиницю виконаних робіт. Саме тому питання оцінки ефективності використання техніки з метою вибору найкращої, що забезпечила б сільськогосподарським товаровиробникам лідируючі позиції у конкурентній боротьбі, й зумовила вибір теми дипломної роботи.
Питання оцінки ефективності використання сільськогосподарської техніки є предметом дослідження відомих вітчизняних і закордонних вчених, зокрема Андрійчука В., Вергуна М., Богатіна Ю., Гайдуцького А., Гарькавого А., Гойка А., Горячкіна М., Дональдсона Г., Кайна Е., Кантора О., Козєя Й., Колера А., Колотушкіної А., Косачьова Г., Підлісецького Г., Соколова Н., Родіонової Л., Тихонова В., Хакімової Ю., Цільмана Ф., Швандара В. та ін.
Незважаючи на велику кількість і різноплановість досліджень недостатньо вивченими залишаються питання організації ремонту та обслуговування сільськогосподарської техніки, потребують уточнення методи оцінки економічних параметрів машин, які б враховували виробничі умови конкретних аграрних підприємств. Це зумовило необхідність проведення окремого дослідження, визначило його мету і завдання.
Метою дипломної роботи є розробка теоретичних та методичних положень, а також практичних рекомендацій щодо підвищення ефективності використання сільськогосподарської техніки в аграрних підприємствах. Досягнення окресленої мети передбачає вирішення таких завдань:
- розкрити теоретико-методологічні основи організації технічного
обслуговування і ремонту сільськогосподарської техніки;
- проаналізувати організацію використання технічного обслуговування і ремонту сільськогосподарської техніки в сільськогосподарських підприємствах Вознесенського району;
- обґрунтувати напрями організації та обслуговування сільськогосподарської техніки.
Об’єктом дипломної роботи є процес забезпечення ефективного використання сільськогосподарської техніки в аграрних підприємствах Вознесенського району.
Предметом дослідження є сукупність теоретичних, методологічних і практичних аспектів визначення рівнів ефективності використання сільськогосподарської техніки в аграрних підприємствах.
Інформаційною базою дослідження були Закони України, Укази Президента України, Постанови Кабінету Міністрів України, офіційні матеріали Державного комітету статистики України та Головного управління статистики в Миколаївській області, первинні документи сільськогосподарських підприємств, інформаційна мережа Internet, а також праці вітчизняних та закордонних економістів з проблеми дослідження.
Список литературы ВИСНОВКИ ТА ПРОПОЗИЦІЇ

Агропромисловий комплекс України переживає кризу, обумовлену загальним соціально-економічним станом країни, зростанням специфічних галузевих проблем: низька рентабельність виробництва, різке скорочення основних виробничих фондів, фінансові проблеми та ін.
Економічна криза 90-х років минулого століття негативно вплинула на стан технічного забезпечення аграрного сектору. Основними видами техніки сільгосптоваровиробники забезпечені на 40-50 % від нормативного рівня. Машинно-тракторний парк постійно скорочується. За останні 15 років кількість техніки скоротилася майже удвічі і не відповідає технологічній потребі. У результаті цього значно зросло навантаження на техніку, через що порушуються вимоги агротехніки щодо термінів та якості виконання робіт, збільшуються втрати врожаю.
Належне технічне обслуговування і ремонт техніки забезпечить успішний розвиток сільськогосподарського виробництва. Технічне обслуговування і ремонт носять планово-запобіжний характер. В систему технічного обслуговування і ремонту машин включаються наступні основні елементи: обкатка в польових умовах, щоденне технічне обслуговування, періодичне технічне обслуговування і огляди, зберігання і ремонт машин.
Порівняно з 2007 роком у 2009 році оснащеність сільськогосподарських підприємств Вознесенського району зросла на 11 тракторів (3,7%), сівалками на 17 шт. (9,4%), зернозбиральними комбайнами зменшилась на 6 шт. (9,0%). Результати дослідження наявності сільськогосподарського техніки у Вознесенському районі дають підстави вважати, що процеси реформування дещо позитивно відобразилися на матеріально-технічному забезпеченні сільськогосподарських товаровиробників.
Основними сільськогосподарськими машинами аграрні підприємства країни забезпечені на 40-58 % (90 % - відпрацювали свій амортизаційний строк). Навантаження на один трактор зросло з 66 га ріллі в 1990 р. до 108 га, на один зернозбиральний комбайн, відповідно, з 113 га зернових культур до 226,7 га. Якщо в Україні на 1000 га ріллі припадає 9,4 трактора, то в Польщі - 93,3, Німеччині - 87,4, Франції - 68,7, Великій Британії - 84,7 шт. Зернових комбайнів на 1000 га посівів зернових в Україні у 4-5 разів менше.
Встановлено, що використання сільськогосподарської техніки в МТС, а також спільна і кооперативна її експлуатація зумовлює зниження експлуатаційних витрат в середньому на 20-30%, в порівнянні із застосуванням її в окремих аграрних підприємствах. Використання сільськогосподарських машин на умовах лізингу призводить до підвищення собівартості виконання сільськогосподарських робіт в середньому на 2-5%. Фактичне використання техніки протягом року лише на 20-30% від нормативного спричинює підвищення собівартості виконання сільськогосподарських робіт в середньому на 55-59%.
Запропоновано підвищення економічної ефективності використання сільськогосподарської техніки за рахунок застосування у двигунах біодизеля власного виробництва. Встановлено, що економічний ефект від використання біодизеля при вирощуванні пшениці забезпечується за рахунок зниження собівартості одного центнера зерна на 12%, зменшення витрат на один гектар посіву зернових на 19 – 20 грн. та підвищення рівня рентабельності на 2,4%.
Доведено, що запровадження на підприємстві виробництва біогазу сприяє подовженню терміну використання сільськогосподарської техніки на 10% за рахунок використання двокультурного вирощування силосних культур, які будуть висіватися двічі протягом року. Оцінка меж ефективності використання сільськогосподарської техніки та впровадження практичних рекомендацій щодо покращання її використання в аграрних підприємствах забезпечить підсилення конкурентних позицій сільськогосподарських товаровиробників та підвищить рентабельність сільськогосподарського виробництва загалом.
Пріоритетною задачею технічної політики на сучасному етапі її здійснення є зупинка процесу катастрофічного зменшення кількісного складу наявного машинно-тракторного парку та відновлення матеріально-технічної бази його сервісного забезпечення.
Необхідно провести організаційно-економічне вдосконалення системи технічного сервісу реформування аграрного сектору економіки відповідно до Закону України «Про систему інженерно-технічного забезпечення агропромислового комплексу України «.
Державна політика повинна бути спрямована на здійснення організаційно-економічних, фінансових і технічних заходів, що сприяють відновленню високого рівня технічної оснащеності сільськогосподарського виробництва і вдосконаленню системи технічного сервісу.







СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ


5. Аграрна економіка: Підручник/ Семенда Д.К., Здоровцов О.І., Котик П.С., Школьний О.О., Бурляй О.Л., М.А. Коротєєв, Л.Ф. Бурик, А.П.Бурляй, А.І.Кисіль, К.Г. Гайдай: За ред.. Д.К. Семенди та О.І.Здоровцова. – Умань, 2005. – 318 с.
6. Андрійчук В.Г. Економіка аграрних підприємств: Підручник. – 2-ге вид., доп. і перероб./ К.: КНЕУ, 2002. – 624с.
7. Андрійчук В.Г. Економіка аграрного підприємства. Навчально-методичний посібник для самостійного вивчення дисципліни. – К.: КНЕУ, 2001. – 528 с.
8. Бей Н.О. Удосконалення організаційно-економічного механізму підвищення конкурентоспроможності продукції скотарства / Н.О. Бей // Економіка АПК. – 2002. – № 1. – С. 103-107.
9. Березівський П.С., Михайлюк Н.І. Організація виробництва в аграрних формуваннях: Навч. посібник. - К.: Центр навч. літератури, 2005. - 560 с.
10. Биотехнология – концепция здравого смысла. Информационный бюллетень Центра энергосбережения и инновационных технологий Ростовской области [Електронний ресурс]: - Режим доступу: http: // www.ceit-rostov.ru - Заголовок з екрана.
11. Білецька Г.М. Сучасний стан та перспективи розвитку земельного ринку в Україні// Економіка. Фінанси. Право. - 2007. - №6.- С.12-13
12. Гуков Я.С. Наукове забезпечення формування державної політики стосовно відтворення та оновлення матеріально-технічної бази агропромислових підприємств / Я.С. Гуков // Механізація та електрифікація сільського господарства: міжвідомч. тем. наук. зб. - Глеваха: ННЦ «ІМЕСГ», 2008. - Вип. 92. - С. 13-25.
13. Данькевт А.Є. Проблеми та перспективи розвитку орендних земельних у відносин у сільському господарстві // Землеустрій і кадастр. - 2004. - № 1. - С. 88-91.
14. Добряк Д. Земельна реформа і формування ринку землі в Україні // Економіка. Фінанси. Право. - 2007. - №6.- С.32-43.
15. Дячек В. І. Застосування імітаційного моделювання для визначення ефективності використання сільськогосподарської техніки / В. І. Дячек // Статистика України. – 2006. - № 2. – С. 26-30.
16. Економіка підприємства: Навчальний посібник для студентів вищих навчальних закладів. – К.: Каравелла, 2004.-568 с.
17. Економіка сільського господарства. Коваленко Н.Я. – М.: ЄКМОС, 1998 р.
18. Економіка сільського господарства / П.П. Руснак, В.В. Жабка, Данилевська О.Є. Економічні та зоотехнічні аспекти породної структури молочної худоби України//Економіка АПК, 2002, №3, с.35 – 41.
19. Економічний аналіз: Навчально – методичний посібник з економічних спеціальностей для аграрних вищих закладів – К.: НМЦ, 2004. – 222с.
20. Івашків Т.С. Оцінка меж беззбиткового використання сільськогосподарської техніки // Зб. наук. праць Подільського державного агро-технічного університету. – Кам’янець-Подільський, 2007. – № 15. –С. 428-432.
21. Івашків Т.С. Підвищення ефективності використання сільськогосподарської техніки за рахунок біогазу // Актуальні проблеми на сучасному етапі та перспективи розвитку фінансово-кредитного механізму АПК. – Кам’янець-Подільський, 25-26 жовтня 2007. – С. 250-257.
22. Ільків Л.А. Організаційні та технологічні особливості виробництва продукції скотарства / Л.А. Ільків // Економіка АПК. – 2004. – № 7. – С. 103-107
23. Ільков П.П Ефективність використання основних виробничих засобів в аграрному секторі // Економіка АПК. – 2005. – №4.– С. 16 – 22.
24. Ільницька Н. Оренда як правова форма використання земель у сучасний період: поняття, особливості, юридична природа// Право України. - 2006- № 8. - С. 60-64.
25. Кириленко І.Г. Аграрна реформа: час соціальних пріоритетів// Економіка АПК. – 2006.– №3.– С. 71 – 75.
26. Комарницька О.П. Економічна ефективність вирощування великої рогатої худоби в сільськогосподарських підприємствах та господарствах населення / О.П. Комарницька // Економіка АПК. – 2002. – № 10. – С. 96-99.
27. Концепція розвитку технічного сервісу в АПК України / Я.С. Гуков, М.В. Молодик, А.М. Моргун [та ін.]. - Глеваха : ННЦ "ІМЕСГ", 2004. - 59 с.
28. Копитинець Н.Г. Стан, тенденції та перспективи розвитку скотарства України / Н.Г. Копитенець // Агроінком. – 2005. – № 1-2. – С. 49-53.
29. Лихочвар В.В. Рослинництво. Технології вирощування сільськогосподарських культур. - К.: Центр навч. літератури, 2004. – 808 с.
30. Лихошвай А. О. Аналіз господарської діяльності аграрних підприємств. Методичні розробки з практичних занять і самостійної роботи. - Полтава: ПДАА, 2008. - 78 с.
31. Месель-Веселяк В.Я. Оптимальні розміри сільськогосподарських формувань промислового типу в Україні / В.Я. Месель-Веселяк // Економіка АПК. – 2008. – № 3. – С. 13-20.
32. Методичні рекомендації щодо виконання курсової роботи (проекту) для студентів напряму підготовки 0306 «менеджмент і адміністрування»/ М-во аграр. політики, Полтав. держ. аграр. ун-т, 2010. – 154 с.
33. Наказ Міністерства Аграрної політики України «Про затвердження Методичних рекомендацій з планування, обліку і калькулювання собівартості продукції (робіт, послуг) сільськогосподарських підприємств» № 132 від 18.05.2001 зі змінами// Інфодиск «Законодавство України» від 01.04.04, ліцензія №:15АЕ0Е76
34. Науковий вісник Національного аграрного університету / Редкол.: Д.О. Мельничук (відп. ред.) та ін. – К., 2008. – Вип. 119. – С. 65.
35. Нелеп В.М. Планування на аграрному підприємстві: Підручник. – 2-ге вид., перероб. та доп. - К.: КНЕУ, 2004. - 495 с.
36. Нелеп В.М. Планування на аграрному підприємстві: Підручник. - К.: КНЕУ, 2000. - 372 с.
37. Організація виробництва в аграрних підприємствах: навчальний посібник для студентів економічних спеціальностей вищих аграрних закладів освіти ІІ – ІV рівнів акредитації / За ред. М.Г. Тютюнника. – Полтава: ФОП Говоров С.В., 2009. – 416 с.
38. Офіціційний сайт компанії “Зорг Україна”. [Електронний ресурс] : - Режим доступу: http: // www.zorgbiogas.ru - Заголовок з екрана.
39. Офіціційний сайт компанії DeLaval [Електронний ресурс] : – Режим доступу: http: // www.delaval.com - Заголовок з екрана.
40. Про систему інженерно-технічного забезпечення АПК України: Закон України від 5 жовтня 2006 р. № 229-У // Голос України. - 2006. - 17 листопада. - С. 10-11.
41. Ратушняк Г.С. Енергозбереження в системах біоконверсії. навчальний посібник. [для студ. вищ. навч. закл.] / Г.С. Ратушняк, В.В. Джеджула. – Вінниця : ВНТУ, 2006. – 83 с.
42. Сільське господарство України за 2007 рік. Статистичний збірник. / Держкомстат України: Під заг. кер. Ю.М. Остапчука. – К., 2008. – 391 с.
43. Сценко І. Адаптація українського законодавства до сучасних правовідносин у сфері надання чужої земельної ділянки для забудови // Право України. - 2007. - № 3. - С. 93-96.
44. Техника сельскохозяйственная. Методы экономической оценки: ГОСТ 23728-88. – М. : Госстандарт, 1988. – С. 4.
45. Чертовицкий А.С., Таджибаев Б.У. Рынок прав на аренду земли — важный фактор повьішения зффективности ее использования // Международный сельскохозяйственный журнал. - 2003. - № 2. - С. 51—53.
46. Шерстенников Ю. В. Моделювання впливу інноваційних технологій на економічну ефективність підприємств малого й середнього бізнесу / Ю. В. Шерстенников // Держава та регіони. Серія: економіка та підприємництво. – 2008. - № 2. – С. 278-281.
47. http://www.ikc-apk.kuban.ru
48. http://www.nsh.ru
49. http://agroua.net
50. http://www.agrotechnika-ukr.com.ua
51. http://www.agrosovet.com
52. http://www.propozitsiya.com
Стоимость доставки работы, в гривнах:

(при оплате в другой валюте, пересчет по курсу центрального банка на день оплаты)
600
Скачать бесплатно 21708.doc 





Найти готовую работу


ЗАКАЗАТЬ

Обратная связь:


Связаться

Доставка любой диссертации из России и Украины



Ссылки:

Выполнение и продажа диссертаций, бесплатный каталог статей и авторефератов

Счетчики:

Besucherzahler
счетчик посещений

© 2006-2022. Все права защищены.
Выполнение уникальных качественных работ - от эссе и реферата до диссертации. Заказ готовых, сдававшихся ранее работ.