У нас уже 242733 рефератов, курсовых и дипломных работ
Заказать диплом, курсовую, диссертацию


Быстрый переход к готовым работам

Мнение посетителей:

Понравилось
Не понравилось





Книга жалоб
и предложений


 






Название Антикризове управління торговельним підприємством
Количество страниц 115
ВУЗ
Год сдачи 2010
Бесплатно скачать 21727.doc 
Содержание Зміст

Вступ…………………………………………………………………………… 3
1. Теоретичні засоби антикризового управління торгівельним підприємством…………………………………………………………………6
1.1. Сутність кризових явищ у діяльності торгівельного підприємства….. 6
1.2. Механізм антикризового управління підприємством………………….. 16
2. Аналіз стану господарювання ТОВ «Савсервіс Мова» та антикризове управління на ньому……………………………………………………39
2.1. Економічна характеристика підприємства……………………………… 39
2.2. Оцінка платоспроможності підпри¬ємства………………………………. 46
2.3. Аналіз використання ресурсного потенціалу…………………………... 62
3. Обґрунтування проекту розробки і впровадження системи антикризового управління ТОВ «Савсервіс Мова»………………………72
3.1. Пошук та мобілізація внутрішніх резервів, нейтралізації загрози банкрутства.72
3.2. Оптимізація системи антикризового управління. ……………………. 77
3.3. Формування антикризової програми підприємства……………………. 83
Висновки та пропозиції……………………………………………………….. 102
Список використаних джерел………………………………………………… 107
Додатки………………………………………………………………………….. 115


ВСТУП

Актуальність теми дослідження. У процесі трансформації економіки в будь-якій державі відбуваються докорінні зміни як у зовнішньому, так і внутрішньому середовищі функціонування господарюючих суб’єктів. Для цього періоду характерні спад обсягів виробництва, зниження фінансової стійкості більшості підприємств, зростання кількості банкрутств. Для України характерними рисами нестабільної економіки є нестабільність податкової системи, політична нестабільність, невизначеність, недостатня кваліфікація менеджерів підприємств. Тому в наш час для економіки України залишається актуальним питання запобігання банкрутству підприємств.
В жорстких умовах ринку, коли успіх підприємницької діяльності в значній мірі визначається ступенем готовності його менеджменту до криз, будь-яке управління підприємством повинно бути антикризовим та враховувати вірогідність та загрозу кризових ситуацій, ступінь попередження яких залежить від зовнішніх та внутрішніх факторів. Здатність будь-якої організації адаптуватись до змін як зовнішніх, так і внутрішніх – гарантія не тільки його виживання, але й розвитку.
Термін «антикризове управління» виник порівняно недавно. Проте вже здобув своє визнання і отримав розповсюдження як в науковій, так і в практичній сфері. На сьогодні це один з найбільш активно використовуваних видів менеджменту, і потрібних, внаслідок теперішнього стану більшості підприємств України та інших країн. Як показала практика, програма антикризових заходів, у випадку її успішного практичного застосування здатна ретельно допомогти підприємствам, які знаходяться на межі банкрутства.
Існуючий стан менеджменту більшості торговельних підприємств не забезпечує ефективної протидії кризовим явищам та факторам-провокаторам кризи. І хоча банкрутства як апогея розвитку кризи, як правило, підприємства уникають, ознаки кризового стану галузі та погіршення ситуації є очевидними.
Питання організації та методичного забезпечення антикризового управління торговельним підприємством з урахуванням специфіки виникнення та прояву кризових явищ ніколи не були предметом спеціального наукового дослідження, хоча окремі розробки провідних фахівців з економіки та менеджменту в торгівлі, насамперед, проф. Бланка І.О., Мазаракі А.А., Ушакової Н.М. та інші, можуть бути використані в процесі обгрунтування антикризового інструментарію.
Мета дипломної роботи - розробка науково-методологічних основ побудови системи антикризового управління торговельним підприємством.
Об’єкт дослідження - антикризове управління на торговельному підприємстві.
Предметом дослідження є фінансовий стан та механізм антикризового фінансового управління на вітчизняних торговельних підприємствах.
Для досягнення поставленої мети в роботі необхідно вирішити наступні завдання:
- розглянути сутність кризових явищ;
- визначити економічні причини криз та форми її прояву;
- охарактеризувати правові та управлінські методи антикризового управління фінансовою діяльністю підприємства;
- здійснити організаційно-економічну характеристика підприємства ТОВ «Савсервіс Мова»;
- проаналізувати фінансовий стан підприємства ТОВ «Савсервіс Мова»;
- розглянути ефективність системи антикризового управління підприємством;
- запропонувати шляхи оздоровлення фінансового стану підприємства ТОВ «Савсервіс Мова».
Методи дослідження в даній дипломній роботі спираються на використання загальнонаукових методів дослідження процесів і явищ, їх взаємозв’язку та розвитку. Із загальнонаукових методів застосовано: діалектичний, індукції та дедукції, аналізу й синтезу, графічний.
Інформаційна база дослідження при підготовці дипломної роботи складається, насамперед, з законодавчих актів, які стосуються врегулювання питання антикризового управління та банкрутства на державному рівні, література видань останніх років відомих вітчизняних та зарубіжних вчених-фінансистів, економістів та аналітиків, а також інші матеріали офіційних видань.
В процесі виконання цієї роботи була розглянута та проаналізована велика кількість теоретичних матеріалів вітчизняних та зарубіжних авторів, таких як: Ананченко А. Е., Е.М Коротков, Бєляєв А. А., Валовой Д. В., Афонін А. С., Брюховецька Н. Є., Василенко В. О., Лігоненко Л. О., Пушкарь А. І., Слюсаренко О. А., Степанов В. В., Терещенко О. О., Проскура О. Ю., в яких розкривається сутність антикризового управління, фактори, що призводять до кризових ситуацій, методи подолання скрутного фінансового становища та напрями підвищення ефективної діяльності інституту банкрутства в Україні, а також його недопущення; висвітлення проблем антикризового управління при загрозі банкрутства.
Практичне значення одержаних результатів. Прикладне значення одержаних наукових результатів полягає у можливості практичного використання розроблених методів, прийомів, інструментарію діагностики та обгрунтування антикризових заходів.
Структура роботи. Робота складається зі вступу, основної частини, в якій послідовно в трьох розділах, розкриті питання теоретичних засад антикризового управління, механізму антикризового управління при загрозі банкрутства на прикладі ТОВ «Савсервіс Мова», практичного значення отриманих результатів, напрямків підвищення ефективності антикризового управління, висновків, списку використаної літератури і додатків.
Список литературы ВИСНОВКИ

Результати проведеного дослідження дозволяють зробити наступні висновки та рекомендації, які характеризуються науковою новизною і мають теоретико-методологічне та науково-практичне значення:
Феномен розгортання кризи в процесі життєдіяльності окремого підприємства має системне походження, є похідним від процесу циклічності розвитку підприємства як мікроекономічної системи. Криза є однією з стадій “циклу розвитку підприємства”, переборення якої забезпечує подальший розвиток підприємства. Кризові явища в процесі функціонування підприємства як мікроекономічної системи є результатом загострення до критичного рівня внутрішніх суперечностей , порушення та неможливості самостійного відновлення стану рівноваги в його функціональних підсистемах.
Кризові явища можуть мати загальні або локальні прояви залежно від того, суперечності якої функціональної підсистеми підприємства потребують свого розв’язання . Це дозволяє виокремити такі локальні сегменти прояву кризових явищ, як : 1) криза збуту, викликана невідповідністю обсягу і асортиментної структури продукції підприємства (товарів, послуг) до обсягу і структури попиту покупців; 2) криза діяльності, пов'язана зі скороченням або захопленням конкурентами стратегічної зони господарювання, тобто порушенням відповідності між можливостями виробничої системи та їх реалізацією в рамках обраної ніші ринку, асортиментної або регіональної політики; 3) фінансова криза, що виявляє себе в неможливості одержання необхідних фінансових ресурсів, причиною якої є невідповідність між фінансовими характеристиками використання капіталу на даному підприємстві (дохідністю і ризиком інвестування (кредитування)) та вимогами, що ставляться фінансовим ринком і його суб'єктами; 4) криза менеджменту, пов‘язана з невідповідністю стилю, форм і засобів керування підприємством до його існуючого статусу, стратегічних цілей господарювання, якості персоналу тощо; 5) криза організації (або організаційної структури управління), причиною якої є невідповідність між організаційно-правовою формою господарювання, формою власності, внутрішньою організаційною структурою управління і обсягом діяльності підприємства, характеристиками його ресурсного потенціалу; 6) криза платоспроможності, проявом якої є невідповідність між грошовими доходами і видатками підприємства, що призводить до періодичної або постійної неможливості фінансування діяльності і виконання прийнятих зовнішніх зобов'язань. Криза платоспроможності виникає здебільшого як наслідок розвитку інших видів локальних криз, оскільки усі сфери життя економічної системи знаходять кількісне віддзеркалення в русі його грошових коштів. Апогеєм кризи платоспроможності є виникнення ситуації банкрутства підприємства, тобто неможливості повного розрахунку по зобов’язаннях іншим чином, ніж через проведення ліквідаційної процедури та розпродаж наявних активів .
……………………………………………………………………..

СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ

1. Господарський Кодекс України 16 січня 2003 року N 436-IV
2. Про банкрутство: Закон України від 30.06.1999 р. № 784-XIV.
3. Про господарські товариства: Закон України від 19.09.91 р. № 1576-XII
4. Порядок здійснення аналізу фінансового стану підприємств, що підлягають приватизації: Положення від 26 січня 2001 року № 49/121
5. Акчуріна Ю. М. Оперативне управління активами як елемент системи антикризового управління підприємством // Прометей. — Донецьк, 2008. — Вип. 1 (25). — С. 234–238.
6. Амоша О. І., Кузьменко Л. М., Ращупкіна В. М. Антикризове управління: технологія процесів реорганізації: навч. посіб. для студ. вищ. навч. закл. / Донбаська національна академія будівництва та архітектури. — Макіївка, 2008. — 400 с.
7. Білик М.Д., Павловська О.В., Притуляк Н.М., Невмержицька Н.Ю. Фінансовий аналіз: Навч. посібник / Київський національний економічний ун-т ім. Вадима Гетьмана. — К. : КНЕУ, 2005. — 592 с.
8. Богун І. О. Оцінка рівня вагомості фінансових показників у антикризовому управлінні // Вісник. — Львів, 2005. — N 7. — С. 75–81.
9. Буряков С. С. Застосування брендінгу в антикризовому управлінні територіальних органів влади // Теорія та практика державного управління. — Харків, 2007. — Вип. 4 (19). — С.278–284.
10. Буслаєва Г. В. Основні підходи до визначення антикризового управління підприємством // Міжнародна науково-практична конференція «Право та економіка: генезис, сучасний стан та перспективи розвитку». — Омськ, 2008. — С.59–63.
11. Василенко В. О. Антикризове управління підприємством. — К.: ЦУЛ, 2005. — 503 с.
12. Вертегел С. Я. Антикризове організаційно-економічне управління аграрним підприємством // Вісник. — Харків, 2007. — Вип. 54: Економічні науки. — С. 313–318.
13. Власова Н. А. Мониторинг состояния внешней среды в системе антикризисного управления предприятием торговли // Економіка: проблеми теорії та практики. — Донецьк, 2006. — Вип. 16, т.3. — С.564–572.
14. Грачов В. І., Косарева І. П., Прохорова В. В., Кузенко Т. Б. Управління фінансовою санацією. — Харків: ВД «ІНЖЕК», 2008. — 208 с.
15. Германова О. Антикризова терапія // Вісн. податк. служби України. - 2009. — № 10. — С.6-8.
16. Дикань В. Л., Козинець А. С., Чупир В. Є. Діагностика фінансового стану підприємства: навчальний посібник / Українська держ. академія залізничного транспорту. — Харків : УкрДАЗТ, 2007. — 150 с.
17. Дудар О. М. Рівні криз та етапи антикризового управління підприємствами // Вісник. — Харків, 2006. — N 730: Проблеми стійкого соціально-економічного розвитку України. — С. 236–241.
18. Дядюк М. А. Організаційно-економічний механізм ефективного антикризового управління підприємством // Економічна стратегія і перспективи розвитку сфери торгівлі та послуг. — Харків, 2008. — Вип.1 (7). — С. 175–181.
19. Дядюк М. А. Теоретичні аспекти антикризового управління підприємством у ринкових умовах // Економічна стратегія і перспективи розвитку сфери торгівлі та послуг. — Х., 2005. — Вип. 1. — С. 305–313.
20. Єршова Н. Ю. Особливості формування системи антикризового управління підприємством // Вестник. — Харків, 2008. — N 20: Технический прогресс и эффективность производства. — С. 11–17.
21. Забродська Г. І. Концепція антикризового управління підприємства // Збірник наукових праць. — Черкаси, 2008. — Вип. 19, ч. 1. — С. 166–170.
22. Калмикова І. Ю. Принципи організації діагностики в антикризовому управлінні // Управління розвитком. — Харків, 2006. — N 7. — С.92–95.
23. Ковальчук С. В. Маркетингове забезпечення антикризового управління підприємством // Наукові праці. — К.: ЦНЛ, 2006. — N 19, ч.1: Маркетинг. Інвестиції. Інновації. — С.19–21.
24. Колісник М. К. Антикризове управління виробничо-господарськими структурами з урахуванням основних закономірностей їх функціонування та розвитку // Науковий вісник. — Львів, 2008. — Вип. 18 — С. 198–203.
25. Корженко В. В. Використання можливостей недержавних неприбуткових організацій у системі антикризового управління територіальним розвитком // Теорія та практика державного управління. — Харків, 2007. — Вип. 4 (19). — С.168–174.
26. Корнєєв В. Антикризові інструменти фінансової стабільності /В. Корнєєв. // Економіка України. — 2009. - № 12. — С.22-34.
27. Коротков Э.М. Исследование систем управления: Учебник по спец. «Менеджмент организации» / Учебно-методическое объединение вузов России по образованию в области менеджмента. — 2. изд., доп. и перераб. — М.: «Дека», 2005. — 334 с.
28. Кривов’язюк І. В. Ризик в антикризовому управлінні підприємствами // Економічні науки. — Луцьк, 2005. — Вип.2 (6): Сер.: Економіка та менеджмент. — С.155–165.
29. Кринична І. Міжнародний досвід розвитку антикризового управління // Актуальні проблеми державного управління. — Донецьк, 2007. — Вип. 3 (29). — С.29–36.
30. Куденко М. Ю. Проблеми антикризового управління організацією // Вісник. — Харків, 2007. — Вип.49: Економічні науки. — С. 163–170.
31. Лігоненко Л. О., Тарасюк М. В., Хіленко О. О. Антикризове управління підприємством: Навч. посіб. / Київський національний торговельно-економічний ун-т. — К. : КНТЕУ, 2005. — 377с.
32. Ляшенко В. В. Антикризове управління економікою регіону та його особливості в сучасних умовах господарювання // Вісник. — Краматорськ, 2006. — N 3 (5). — С. 223–228.
33. Манойленко О. В. Капітал як головний об’єкт антикризового управління // Вісник. — Харків, 2005. — Вип. 31. — С. 286–292.
34. Мескон Майкл Х., Альберт Майкл, Хедоури Франклин Основы менеджмента: Пер. с англ. / Академия народного хозяйства при Правительстве РФ / М.А. Майорова (пер.). — М. : Дело, 2000. — 704 с.
35. Мирошниченко А. Антикризисная стратегия // Менеджер по персоналу. — 2009. — № 1/2. — С.8-15.
36. Нехай В. А. Оцінки фінансової стійкості в умовах антикризового управління // Вісник. — Чернігів, 2007. — N29: Сер.: Економіка. — С. 119–128.
37. Нехай В. А. Бюджетування як складова антикризового управління // Вісник. — Чернігів, 2006. — N 27. — С. 125–132.
38. Огульчанська К. В. Розробка антикризової стратегії підприємства з урахуванням інноваційної складової // Проблемы развития внешнеэкономических связей и привлечения иностранных инвестиций: региональный аспект. — Донецк, 2008. — С.763–769.
39. Огульчанська К. В. Антикризове управління персоналом в умовах глобалізації // Социально-экономические аспекты промышленной политики. — Донецьк, 2007. — Т.2. — С.338–343.
40. Олійник О.В., Макогон В.В. Фінансова санація і банкрутство підприємств: конспект лекцій / Харківський національний аграрний ун-т ім. В.В.Докучаєва. — Харків, 2008. — 78с.
41. Особливості використання інформаційних технологій в антикризовому управлінні підприємством /С. К. Рамазанов, О. П. Степаненко, Л. А. Тимашева та ін. // Вісн. Східноукр. нац. ун-ту ім. В. Даля. — 2009. — № 1, ч. 2. — С.378-382.
42. Пріб К. А. Послідовність впровадження системи антикризового управління фінансами сільськогосподарських підприємств // Збірник наукових праць. — Кам’янець-Подільський, 2007. — Вип. 15. — С. 193 – 198.
43. Прохорова В. В. Науково-теоретичні аспекти сутності антикризового фінансового управління підприємством // Вісник. — Харків, 2006. — N 730. — С. 223–227.
44. Пушкар М.С., Пушкар Р.М. Контролінг - інформаційна підсистема стратегічного менеджменту: Монографія.-Тернопіль:Карт-бланш, 2005. — 370 с.
45. Раздина Е. Коммерческая информация и экономическая безпасность предприятия // Бизнес-информ. – 2007. — № 24. – с. 63-65.
46. Руденко І. В. Застосування моделі обліково-аналітичної системи в антикризовому управлінні підприємств торгівлі // Економічна стратегія і перспективи розвитку сфери торгівлі та послуг. — Харків, 2008. — Вип.1 (7). — С. 46–54.
47. Рудик О. Р. Чинники ефективності антикризового управління суб’єктами господарювання в економіці України // Наукові записки. — Острог, 2008. — Вип. 10, ч. 2. — С. 261–269.
48. Рутицкая В.Антикризисное управленние: HR-аспекты В. Рутицкая, Л. Сирик. // Менеджеr по персоналу. — 2009. — № 3. — С.29-35.
49. Салига С. Я., Дацій О. І., Нестеренко Н. В., Серебряков О. В. Управління фінансовою санацією підприємства. — Запоріжжя: ГУ «ЗІДМУ», 2005. — 238 с.
50. Самоукина Н. Антикризисное управление компанией. — СПб.: Питер, 2005. — 188 с.
51. Свачій І. Антикризова торгівля // Хрещатик. — 2009. - 21 січ. (№ 2). — С.3.
52. Ситник Л. С. Управління організаційними змінами на підприємстві в умовах кризи і підготовка антикризових керуючих // Социально-экономические аспекты промышленной политики. — Донецк, 2007. — Т.2. — С. 150–158.
53. Семченко О. Б. Антикризове управління підприємством в умовах ринкової економіки // Проблеми розвитку підприємництва і бізнесу в сучасних умовах. — Чернігів, 2007. — С.18–22.
54. Смерека С. Б. Теоретико-методологічні засади антикризового управління розвитку сфери послуг // Економічний простір. — Донецьк, 2008. — N 19. — С. 71–81.
55. Солових В. П. Антикризове управління в системі політико-управлінських відносин // Актуальні проблеми державного управління. — Харків, 2008. — N 1 (33). — С. 62–68.
56. Тарасенко Н.В. Економічний аналіз:Навчальний посібник .-4-тє вид. доп. перер.-Львів: Новий Світ-2000, 2006 . —344 с.
57. Тарасенко Л. М., Веретенников В. И., Ободец Р. В. Антикризисный менеджмент предприятия: Учеб. пособие для студ. вузов / Донецкий гос. ун-т управления; Макеевский экономико-гуманитарный ин-т. — Донецк : Норд-Пресс, 2005. — 244с.
58. Терещенко О.О. Антикризовий фінансовий менеджмент – вимога «нової економіки» // Ринок цінних паперів України. – 2007. – № 9-10. – С. 25 – 32.
59. Терещенко О. Аналіз антикризових заходів у різних країнах світу (за матеріалами МОП) /О. Терещенко // Україна: аспекти праці. — 2009. — № 8. — С.45-49.
60. Терещенко О.О. Фінансова санація та банкрутство підприємств. – К.:КНЕУ, 2005. – 412 с.
61. Трусова Н. В. Перспективне фінансове планування — умова активізації інвестиційної діяльності підприємства // Вісник. — Харків, 2007. — N8. — С.244–250.
62. Туленков М. В., Чувардинський О. Г., Шайгородський Ю. Ж. Сучасний менеджмент (теорії, концепції, моделі): навч. посіб. для студ. вищ. навч. закл. — Полтава : Інтер Графіка, 2008. — 376 с.
63. Уткин Э. А. Новые финансовые инструменты рынка. — М. : Дебет-Кредит, 2005. — 112 с.
64. Фінансовий менеджмент в торгово-посередницькій діяльності: Опорний конспект лекцій / Укоопспілка; Львівська комерційна академія / В.В. Оліярник (уклад.). — Львів : Видавництво Львівської комерційної академії, 2006. — 56 с.
65. Филипенко О. М. Обґрунтування розробки і використання антикризових заходів для запобігання кризи торговельного підприємства // Економічна стратегія і перспективи розвитку сфери торгівлі та послуг. — Харків, 2008. — Вип.1 (7). — С. 235–240.
66. Шевчук О.В., Іванчук Р.М., Бикадорова Н.О., Анисимова Г.С. Фінансовий менеджмент: навч.-метод. посібник для організації самост. роботи студ. та магістрантів екон. спец. / Луганський національний педагогічний ун-т ім. Тараса Шевченка — Луганськ : Альма-матер, 2008. — 358 с.
67. Шелудченко М. В. Антикризові стратегії підприємств // Економіка: проблеми теорії та практики. — Донецьк, 2008. — Вип. 236, т. 2. — С. 357–366.
68. Шершньова З.Є., Багацький В.М., Гетманцева Н.Д., Оборська С.В., Пєнкіна Т.Є. Антикризове управління підприємством: навч. посіб. для студ. екон. спец. усіх форм навч. / Київський національний економічний ун-т ім. Вадима Гетьмана / Зоя Євгенівна Шершньова (заг.ред.). — К. : КНЕУ, 2007. — 676 с.
69. Шершньова З. Є., Оборська С. В. Антикризове управління підприємством. — К.: КНЕУ, 2004. — 196 с.
70. Штангрет А.М. Антикризове управління підприємством: навч. посібник. — Л.: Українська академія друкарства, 2008. – 453 с.
Стоимость доставки работы, в гривнах:

(при оплате в другой валюте, пересчет по курсу центрального банка на день оплаты)
1100
Скачать бесплатно 21727.doc 





Найти готовую работу


ЗАКАЗАТЬ

Обратная связь:


Связаться

Доставка любой диссертации из России и Украины



Ссылки:

Выполнение и продажа диссертаций, бесплатный каталог статей и авторефератов

Счетчики:

Besucherzahler
счетчик посещений

© 2006-2022. Все права защищены.
Выполнение уникальных качественных работ - от эссе и реферата до диссертации. Заказ готовых, сдававшихся ранее работ.