У нас уже 242733 рефератов, курсовых и дипломных работ
Заказать диплом, курсовую, диссертацию


Быстрый переход к готовым работам

Мнение посетителей:

Понравилось
Не понравилось





Книга жалоб
и предложений


 






Название Управління структурою капіталу підприємства
Количество страниц 109
ВУЗ КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ТОРГОВЕЛЬНО-ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Год сдачи 2010
Бесплатно скачать 21735.doc 
Содержание Зміст
Вступ...……………………………………………………………………………..3
Розділ 1. Теоретичні аспекти управління структурою капіталу підприємства
1.1 Економічна сутність, класифікація та принципи формування капіталу підприємства………………………………………....……….6
1.2 Управління власним капіталом підприємства……………….……...16
1.3 Управління позиковим капіталом підприємства…………………….24
Висновки до розділу 1…………………………………………...…………35
Розділ 2. Аналіз структури капіталу підприємства
2.1 Аналіз динаміки, складу і структури капіталу підприємства………36
2.2 Аналіз фінансової стійкості підприємства
2.2.1 Аналіз абсолютних показників фінансової стійкості………46
2.2.2 Аналіз відносних показників фінансової стійкості………...54
2.3 Оцінка ефективності використання власного і позикового капіталу підприємства..………………………………………………………….60
Висновки до розділу 2…………………………………………………...…65
Розділ 3. Оптимізація структури капіталу підприємства
3.1 Основні етапи процесу оптимізації структури капіталу підприємства…………………………………………………………...66
3.2 Оптимізація структури капіталу підприємства
3.2.1 Оптимізація структури капіталу підприємства за критерієм максимізації рівня фінансової рентабельності………………………75
3.2.2 Оптимізація структури капіталу підприємства за критерієм мінімізації його вартості………………………………………………81
3.2.3 Оптимізація структури капіталу підприємства за критерієм мінімізації рівня фінансових ризиків………………………………...92
Висновки до розділу 3………………………………………………...97
Висновки...……………………………………………………………………….98
Список використаної літератури………………………………………………105
Додатки




Вступ
Діяльність підприємства в умовах ринкової економіки будь-якої форми власності, організаційно-правового статусу і галузевої спрямованості безпосередньо залежить від джерел формування капіталу та їх співвідношення. Досягнення стратегічних цілей підприємства значною мірою залежить від ефективності управління капіталом підприємства та його структурою, тобто визначення загальної потреби в капіталі, умов його залучення, формування оптимальної структури.
В сучасних умовах структура капіталу є тим фактором, що чинить безпосередній вплив на фінансове становище підприємства – його довгострокову платоспроможність, розмір доходу, рентабельність діяльності. Адже підвищується значимість фінансових ресурсів, за допомогою яких відбувається формування оптимальної структури та нарощування виробничого потенціалу підприємства, а також фінансування поточної господарської діяльності. Від того, який капітал має у своєму розпорядженні субєкт господарювання, наскільки оптимальною є його структура залежить фінансовий стан підприємства та результати його діяльності.
На жаль, формування структури капіталу на багатьох українських підприємствах здійснюється інтуїтивно, або згідно з традиціями, без належного аналітично-математичного обґрунтування. За такої ситуації різко підвищується значимість управління капіталом і це потребує від власників та фінансових менеджерів підприємств ефективного управління, контролю та своєчасного коригування структури капіталу підприємства.
Таким чином, процес управління структурою капіталу підприємства має виключно важливе значення в сучасних умовах і саме тому я обрала тему “Управління структурою капіталу підприємства” для написання магістерської дипломної роботи.
Існують певні методичні підходи, метою яких є забезпечення такого співвідношення власного та позикового капіталу підприємства, яке б дозволило досягти найвищих показників господарської діяльності підприємства.
Проблеми управління капіталом підприємства та його структурою широко висвітлюються провідними українськими та російськими вченими-економістами: І.О. Бланком, В.В. Бочаровим, Ю.М. Воробйовим, Г.Г. Кірейцевим, В.В. Ковальовим, Є.С. Стояновою, Т.В. Тепловою та ін. Серед відомих зарубіжних спеціалістів, що займаються розгляданням даної проблеми, можна назвати Є. Брігхема, Дж.К. Ван Хорна, Р. Брейли та С. Майерса та ін.
Метою дослідження, поставленою при написанні магістерської дипломної роботи, є аналіз стуктури капіталу, що склалася на підприємстві та визначення оптимальної структури капіталу за різними критеріями на основі розробки оптимізаційних моделей.
Досягнення поставленої мети вимагало рішення наступних завдань:
1. Розгляд методичних підходів до управління капіталом підприємства та його структурою: дослідження різноманітних трактувань сутності капіталу, його класифікації та принципів формування; дослідження процесу управління власним та позиковим капіталом.
2. Аналіз існуючої структури капіталу підприємства: аналіз динаміки і структури капіталу підприємства; аналіз фінансової стійкості підриємства (абсолютної та відносної); оцінка ефективності використання капіталу підприємства.
3. Вивчення процесу оптимізації структури капіталу: вивчення та проведення аналізу методів оптимізації структури капіталу за різними критеріями: рівня рентабельності власного капіталу, середньозваженої вартості капіталу, рівня фінансових ризиків; розробка алгоритму оптимізації структури капіталу та практичне застосування методів оптимізації.
Обєктом дослідження є фінансова діяльність підприємства “Укрнафта” у сфері формування та використання капіталу.
Предметом дослідження є процес управління капіталом підприємства, критерії співвідношення власного і позикового капіталу, визначення факторів, що впливають на формування структуру капіталу.
Список литературы Висновки
В умовах ринкової економіки відбулося зміщення пріоритетів в об'єктах та цільових установах системи управління об'єктом господарювання. Якщо за часів планової економіки свобода в управлінні ресурсами була достатньо обмежена, а підприємства були поставлені в жорсткі рамки і не могли вибирати найбільш раціональну структуру ресурсів, що ними використовувалась, то в ринковій економіці такі обмеження по суті не існують. На даному етапі розвитку економіки ефективне управління капіталом підприємства вимагає урахування особливостей формування структури капіталу, вивчення оптимізаційних моделей співвідношення власних та позикових коштів.
Фінансовий стан підприємства та результати його діяльності багато в чому залежать від того, який капітал має у своєму розпорядженні субєкт господарювання, наскільки оптимальною є його структура. Сучасне економічне становище потребує від власників та фінансових менеджерів підприємств ефективного управління та контролю та своєчасного коригування структури капіталу підприємства, бо оптимальна структура капіталу дозволяє максимізувати прибуток, рентабельність, підвищити фінансову стійкість, показники ліквідності та платоспроможності.
Відповідно до завдань, які ставилися при написанні магістерської роботи, структура даної роботи включає три розділи.
У першому розділі розглядаються методичні підходи до управління капіталом підприємства, зокрема, наводяться трактування різних авторів щодо сутності капіталу, його класифікації та принципів формування; розглядається процес управління власним та позиковим капіталом.
Підсумовуючи теоретичний матеріал першого розділу, можна зробити наступні висновки:
1. Капітал підприємства являє собою сукупність фінансових ресурсів, що використовуються власниками і менеджерами в економічному процесі відтворення вартості як джерело фінансування господарської діяльності з метою одержання доходу
2. Класифікація капіталу здійснюється за багатьма ознаками, зокрема: за приналежністю підприємству виділяють власний та позиковий капітал; за метою використання – виробничий, позичковий та спекулятивний; за формами інвестування - капітал в грошовій, матеріальній та нематеріальній формах; за об’єктом інвестування - основний та оборотний; за формою надходження в процесі кругообігу - капітал у грошовій, виробничій та товарній формах; за формами власності - приватний та державний; за організаційно-правовими формами діяльності- акціонерний, пайовий, індивідуальний; за характером використання у господарському процесі - працюючий та непрацюючий; за характером використання власниками - споживаний та накопичувальний (реінвестований); за джерелами залучення - національний (вітчизняний) та іноземний; за відповідністю правовим нормам функціонування - легальний та “тіньовий” капітал. В даній роботі особливого значення набуває класифікація капіталу за приналежністю.
3. Процес формування капіталу має базуватися на основі таких принципів:
1) Урахування перспектив розвитку господарської діяльності підприємства;
2) Забезпечення відповідності обсягу капіталу, який залучається, обсягу активів підприємства, що формуються;
3) Забезпечення оптимальності структури капіталу з позицій його ефективного функціонування;
4) Забезпечення мінімізації витрат на формування капіталу з різних джерел;
5) Забезпечення високоефективного використання капіталу у процесі господарської діяльності;
4. Управління власним капіталом передбачає розробку політики формування власних фінансових ресурсів підприємства, основними етапами якої є:
1) Аналіз формування власних фінансових ресурсів підприємства у попередньому періоді;
2) Аналіз формування власних фінансових ресурсів підприємства у попередньому періоді;
3) Визначення загальної потреби у власних фінансових ресурсах;
4) Оцінка вартості залучення власного капіталу з різних джерел;
5) Забезпечення максимального обсягу залучення власних фінансових ресурсів за рахунок внутрішніх джерел;
6) Забезпечення необхідного обсягу залучення власних фінансових ресурсів із зовнішніх джерел;
7) Оптимізація співвідношення внутрішніх і зовнішніх джерел формування власних фінансових ресурсів.
5. Основними етапами управління позиковим капіталом є:
1) Аналіз залучення використання позикових засобів у попередньому періоді;
2) Визначення цілей залучення позикових засобів у майбутньому періоді;
3) Визначення граничного обсягу залучення позикових засобів;
4) Оцінка вартості залучення позикового капіталу з різних джерел;
5) Визначення співвідношення обсягу позикових засобів, що залучаються на на коротко- і довгостроковій основі;
6) Визначення форм залучення позикових засобів;
7) Визначення складу основних кредиторів;
8) Формування ефективних умов залучення кредитів;
9) Забезпечення ефективного використання залучених кредитів;
10) Забезпечення своєчасних розрахунків за отримані кредити.
Другий розділ присвячений аналізу структури капіталу, що склалася на підприємстві.
Аналіз структури капіталу підприємства починається з оцінки його динаміки, співвідношення та внутрішньої структури. Окремо розглядається структура і динаміка власного і позикового капіталу, особлива увага приділяється аналізу кредиторської заборгованості, зясовуються причини змін окремих складових капіталу, визначаються джерела залучення та напрями вкладень коштів підприємства, робляться основні висновки за результатами проведеного аналізу.
Наступним етапом аналізу є оцінка структури джерел коштів підприємства за допомогою показників фінансової стійкості: абсолютних та відносних.
Фінансова стійкість – це такий стан підприємства, коли обсяг його майна (активів) достатній для погашення зобовязань, тобто підприємство платоспроможне.
Аналіз абсолютних показників фінансової стійкості передбачає визначення відповідності джерел для формування запасів та витрат, на основі яких визначається тип фінансової стійкості.
Аналіз відносних показників фінансової стійкості передбачає розрахунок наступних коефіцієнтів: коефіцієнт фінансової незалежності (автономії), коефіцієнт фінансової залежності, коефіцієнт фінансування, коефіцієнт фінансової стійкості, коефіцієнт маневреності власного капіталу, коефіцієнт забезпечення власними коштами, коефіцієнт довгострокової фінансової залежності, коефіцієнт довгострокових та поточних зобовязань, коефіцієнт фінансового левериджу. Одержані значення цих коефіцієнтів порівнюються з нормативними або рекомендованими значеннями і робляться відповідні висновки.
Заключним етапом аналізу структури капіталу є розрахунок показників ефективності використання власного і позикового капіталу, зокрема: коефіцієнтів оцінки рентабельності капіталу, коефіцієнтів оцінки капіталовіддачі та капіталоємності, коефіцієнтів оцінки оборотності капіталу.
Аналіз структури капіталу ВАТ “Укрнафта” дозволяє зробити наступні висновки:
1. Поступове збільшення частки власного капіталу ВАТ “Укрнафта” в загальній сумі капіталу протягом останніх трьох років свідчить про зниження ступеня фінансової залежності від зовнішніх інвесторів та кредиторів та зміцнення фінансового стану підприємства.
2. У складі власного капіталу найбільшу питому вагу має нерозподілений прибуток та додатковий капітал, у складі позикового капіталу – кредиторська заборгованість та короткострокові кредити банків.
3. Залучення коштів в оборот підприємства у 2007р. відбулося за рахунок надходження амортизаційних відрахувань, нерозподіленого прибутку (внутрішні джерела) та збільшення довгострокових зобовязань (зовнішнє джерело).
4. Основним напрямом капітальних вкладень були вкладення в виробничі фонди, значно меншою мірою – фінансові вкладення.
5. Аналіз абсолютних показників фінансової стійкості свідчить про абсолютну стійкість фінансового стану ВАТ “Укрнафта”. Це означає, що власні джерела формування оборотних активів покривають запаси і витрати.
6. Аналіз відносних коефіцієнтів ВАТ “Укрнафта” свідчить про високу фінансову незалежність та стійкий фінансовий стан підприємства, оскільки більшість показників відповідають встановленим нормативним значенням. Лише коефіцієнт маневреності власного капіталу є нижчим за норматив і показує, що більша частка власних коштів знаходиться в іммобільній формі, однак це повязано з особливостями діяльності аналізованого підприємства.
7. Розрахунок показників ефективності використання власного і позикового капіталу ВАТ “Укрнафта” свідчить про зменшення показників рентабельності сукупного капіталу, рентабельності власного капіталу (в значній мірі за рахунок зниження рентабельності продаж), погіршення показників капіталовіддачі та капіталоємності, збільшення періоду обороту капіталу (в першу чергу за рахунок збільшення періоду обороту власного капіталу.
В третьому розділі розглядається процес оптимізації структури капіталу, а саме: вивчаються та аналізуються основні методи оптимізації структури капіталу за різними критеріями, проводиться розрахунок оптимального співвідношення власного і позикового капіталу підприємства.
Теоретичний і практичний матеріал, наведений у третьому розділі, дозволяє зробити наступні висновки:
1. В процесі визначення оптимальної структури капіталу необхідно враховувати переваги та недоліки джерел фінансування. Так, власний капітал є основою самостійності і незалежності підприємств. Якщо частка власного капіталу більша, то для кредиторів та інвесторів це краще, оскільки в них є певність щодо повернення своїх вкладень. Чим більша частка власного капіталу і менша – позикового, тим менший фінансовий ризик. Проте, підприємство, що використовує позиковий капітал (поряд із власним), має вищий фінансовий потенціал свого розвитку і можливості приросту рентабельності власного капіталу. Отже, в конкретних випадках, залежно від ситуації, що склалася, може бути вигідним використовувати більше власний капітал, менше залучати позикові кошти і мати менший фінансовий ризик. Чи навпаки - може бути більш ефективним застосування позикового капіталу і отримання більш високих доходів, але з більшим фінансовим ризиком.
2. Основними етапами процесу оптимізації структури капіталу підприємства є:
1) Аналіз капіталу підприємства;
2) Оцінка основних факторів, що визначають структуру капіталу;
3) Оптимізація структури капіталу за різними критеріями;
4) Формування показника цільової структури капіталу.
3. Метод оптимізації структури капіталу за критерієм максимізації рівня фінансової рентабельності передбачає розрахунок ефекту фінансового левериджу, сутність якого полягає в підвищенні рентабельності власного капіталу при збільшенні питомої ваги позикового капіталу в загальній його сумі до визначених меж.
На базі розрахованого значення ефекту фінансового левериджа ВАТ “Укрнафта” можна зробити висновок про доцільність залучення додаткових кредитних ресурсів. Найбільш ефективна структура капіталу спостерігається при співвідношенні власного і залученого капіталу 60:40, оскільки така структура забезпечує найвищу рентабельність власного капіталу.
4. Метод оптимізації структури капіталу за критерієм мінімізації його вартості передбачає розрахунок середньозваженої вартості капіталу, яка в свою чергу залежить від вартості окремих елементів капіталу. Розрахунок середньозваженої вартості капіталу ВАТ “Укрнафта” при різній структурі капіталу свідчить про незначне збільшення цього показника по мірі збільшення частки позикового капіталу.
5. Метод оптимізації структури капіталу за критерієм мінімізації рівня фінансових ризиків заснований на диференційованому виборі ёджерел фінансування різних складових частин активів підприємства. В залежності від цього виділяють 4 типи політики фінансування активів: ідеальну, агресивну, консервативну і компромісну.
Як показали розрахунки, ВАТ “Укрнафта” в 2007р. дотримувалось агресивної політики фінансування активів, за якої довгострокові пасиви є джерелом покриття необоротних активів та постійної частини поточних активів. Проте з точки зору мінімізації фінансових ризиків для ВАТ “Укрнафта” оптимальним є використання компромісної моделі фінансування активів. Це означає, що частка власного та позикового капіталу має становити відповідно 94:6. Така політика дозволить оптимально поєднати рівень прибутковості і середній рівень ризику, забезпечить достатньо високий рівень фінансової стійкості та платоспроможності підприємства. Проте, виходячи з пріоритетності цілей фінансово-господарської діяльності підприємства, оптимальною може стати інша стратегія фінансування.




Список використаної літератури
1. Андрійчук В., Галузинський С. Власний та позиковий капітал підприємств і критерії їх районального співвідношення. // Економіка України. – 1998. - №6. – с.15-23.
2. Бланк И.А. Основы финансового менеджмента. Т.1. – К.: Ника-Центр, 1999. – с.592.
3. Бланк И.А. Управление формированием капитала. — К.: Ника-Центр, 2001. – с.512.
4. Бочаров В.В. Корпоративные финансы. – СПб.: Питер, 2002. – с.544.
5. Брігхем Євген. Основи фінансового менеджменту: Пер. з англ. – Київ, Молодь, 1997. – с.1000.
6. Ван Хорн Дж.К. Основы управления финансами: Пер. с англ. / Гл. ред. серии Л. В. Соколов. – М.: Финансы и статистика, 2001. – с.800.
7. Вахрин П.И. Финансовый анализ в коммерческих и некоммерческих организациях: Учеб. пособие. – М.: Издат.-книготорговый центр „Маркетинг”, 2001. – с.230.
8. Воробйов Ю.М. Особливості формування фінансового капіталу підприємства // Фінанси підприємств. – 2002. - №2. – с. 77-85.
9. Воробйов Ю.М. Теоретичні основи фінансового капіталу підприємств // Фінанси підприємств. – 2002. - №7. – с.62-68.
10. Гридчина М.В. Финансовый менеджмент: Курс лекций. – К.: МАУП, 1999. – с.136.
11. Ефимова О. В. Финансовый анализ 3-е изд., перераб. и доп. – М.: ”Бухгалтерский учет”, 1999. – с.528.
12. Каратуев А.Г. Финансовый менеджмент: Учебно-правовое пособие. – М.: ИД ФБК-ПРЕСС, 2001. – с.496.
13. Ковалёв В. В. Финансовый анализ: методы и процедуры. – М.: Финансы и статистика, 2002. – с.560.
14. Ковалёв В. В. Финансовый анализ: Управление капиталом. Выбор инвестиций. Анализ отчётности. – М.: Финансы и статистика, 1995. – с.512
15. Ковалев В.В. Введение в финансовый менеджмент. – М.: Финансы и статистика, 2000. – с.728.
16. Коласс Б. Управление финансовой деятельностью предприятия. Проблемы, конценции и методы: Учебн. пособие / Пер. с франц. Под ред. проф. Л.В. Соколова. – М.: Финансы, ЮНИТИ, 1997. – с.576.
17. Костырко Л., Пащенко Т., Соловей Н. Источники формирования финансовых ресурсов //Бизнес Информ. – 1999. -№3-4. – с.123-126.
18. Крайник О.П., Клепикова З.В. Фінансовий менеджмент. Навч. посібник. – Львів.: Держ. ун-т „Львівська політехніка”. – К.: „Дакор”, 2000. – с.260.
19. Крамаренко Г.О. Фінансовий аналіз і планування. – К.: Центр навчальної літератури, 2003. – с.224.
20. Крейнина М.Н. Финансовый менеджмент: Учеб. пособие. – 2-е изд., перераб. и доп. – М.: Изд-во „Дело и Сервис”, 2001. – с.400.
21. Лахтіонова Л.А. Фінансовий аналіз суб’єктів господарювання: Монографія. – К., КНЕУ, 2001. – с.387.
22. Лобанова Е.Н., Лимитовский М.А. Финансовый менеджер. – М.: ООО Издательско-Консалтинговая Компания „ДеКА”, 2001. – с.416.
23. Лялин В.А., Воробьев П.В. Финансовый менеджмент: - Учеб. пособие. – 2-е изд. , испр. и доп. – СПб.: Изд. дом ”Бизнес – пресса”, 2001. – с.144.
24. Ляшенко Г.П. Управління капіталом підприємства: Конспект лекцій. –Ірпінь: Академія ДПС України, 2001. – с.346.
25. Маркарьян Э. А., Герасименко Г. П. Финансовый анализ. – М.: ”Приор”, 1996. – с.224.
26. Марченко А. А. Аналіз джерел формування фінансових ресурсів // Фінанси України. – 2002. - №9. – с.102-108.
27. Мендрул О.Г. Управління вартістю підприємств: Монографія. – К.: КНЕУ, 2003. – с.272.
28. Мец В.О. Економічний аналіз фінансових результатів та фінансового стану підприємства: Навч. посіб. – К.: Вища шк., 2003. – с.278.
29. Овсийчук М.Ф., Сидельникова Л.Б. Финансовый менеджмент: Учеб. пособие. – М.: Изд. Дом „Дашков и Ко”, 2000. – с.152.
30. Петленко Ю.В. Оптимізація джерел фінансових ресурсів підприємств. // Фінанси України. — 2000. — № 6. — с.91-95.
31. Ричард Брейли, Стюарт Майерс. Принципы корпоративных финансов: Пер. с англ. – М.: ЗАО „Олимп-Бизнес”, 1997. – с.1120.
32. Росс С. и др. Основы корпоративных финансов / Пер. с англ. – М.: Лаборатория базовых знаний, 2000. – с.720.
33. Русак Н. А., Русак В. А. Основы финансового анализа. – Мн.: ООО “Меркование”, 1995. – с.196.
34. Русак Н. А., Русак В. А. Финансовый анализ субъекта хозяйствования. – Мн.:Высшая школа, 1997. – с.309.
35. Савчук В.П. Финансовый менеджмент предприятий: прикладные вопросы с анализом деловых ситуаций. – К.: Издательский дом „Максимум”, 2001. – с.600.
36. Селезнева Н.Н., Ионова А.Ф. Финансовый анализ: Учеб. пособие. – М.: ЮНИТИ-ДАНА, 2001. – с.479.
37. Теплова Т.В. Финансовые решения: стратегия и тактика: Учебное пособие. – М.: ИЧП „Издательство Магистр”, 1998. – с.264.
38. Финансовый менеджмент: теория и практика: учебник / Под ред. Е.С. Стояновой. - 4-е изд., перераб. и доп. – М.: Издательство „Перспектива”, 2003. – с. 656.
39. Финансовый менеджмент: Учебник / Под ред. д.э.н., проф. А.М. Ковалевой. – М., ИНФРА – М., 2002. – с.284.
40. Финансовый менеджмент: Учебник для вузов / Н.Ф. Самсонов, Н.П. Баранникова, А.А. Володин и др.; Под ред. Н.Ф. Самсонова. – М.: Финансы, ЮНИТИ, 2000. – с.495.
41. Філімоненков О.С. Фінанси підприємств: Навчальний посібник. – К.: МАУП, 2003. – с. 360.
42. Фінанси підприємств: Навч. посібник: Курс лекцій / За ред. д.е.н., проф. Г. Г. Кірейцева. – К.: ЦУЛ, 2002. – с.268.
43. Фінансовий менеджмент: Навч. посібник / За ред. проф. Г.Г. Кірейцева. – К.: ЦУЛ, 2002. – с.495.
44. Цал-Цалко Ю.С. Фінансова звітність підприємства та її аналіз: Навч. посібник. – 2-е вид., перероб. і допов. – К.: ЦУЛ, 2002. – с.360.
45. Ченг Ф. Ли, Джозеф И. Финнерти. Финансы корпораций: теория, методы и практика. Пер. с англ. – М.: ИНФРА-М, 2000. – с.686.
46. Шим Джей К., Сигел Джоэл Г. Финансовый менеджмент / Перевод с англ. – М.: Информационно-издател. дом „Филинъ”, 1996. – с.400.
47. Шиян Д.В., Строченко Н.І. Фінансовий аналіз: Навч. посіб. – К.: Видавництво А.С.К., 2003. – с.240.
Стоимость доставки работы, в гривнах:

(при оплате в другой валюте, пересчет по курсу центрального банка на день оплаты)
600
Скачать бесплатно 21735.doc 





Найти готовую работу


ЗАКАЗАТЬ

Обратная связь:


Связаться

Доставка любой диссертации из России и Украины



Ссылки:

Выполнение и продажа диссертаций, бесплатный каталог статей и авторефератов

Счетчики:

Besucherzahler
счетчик посещений

© 2006-2022. Все права защищены.
Выполнение уникальных качественных работ - от эссе и реферата до диссертации. Заказ готовых, сдававшихся ранее работ.