У нас уже 242733 рефератов, курсовых и дипломных работ
Заказать диплом, курсовую, диссертацию


Быстрый переход к готовым работам

Мнение посетителей:

Понравилось
Не понравилось





Книга жалоб
и предложений


 






Название ПРАВОВІ ЗАСАДИ РЕГУЛЮВАННЯ СОЦІАЛЬНИХ ДОПОМОГ В УКРАЇНІ
Количество страниц 172
ВУЗ ЛЬВІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені ІВАНА ФРАНКА
Год сдачи 2006
Содержание ЗМІСТ
Вступ 2
Розділ 1. Соціальні допомоги в системі соціального забезпечення України 8
1.1. Поняття допомог за правом соціального забезпечення 8
1.2. Соціальні ризики – підстави виникнення права на допомоги 24
1.3. Організаційно-правові форми реалізації права на соціальні допомоги 39
Розділ 2. Принципи регулювання соціальних допомог 60
2.1. Поняття та система принципів регулювання допомог за правом соціального забезпечення 60
2.2. Універсальність та адресність соціальних допомог 74
2.3. Всезагальність права на соціальні допомоги 90
2.4. Забезпечення допомогами життєвого рівня не нижче за прожитковий мінімум 108
2.5. Добровільність та доступність допомог за правом соціального забезпечення 126
Висновки 148
Список використаних джерел…………………………………………………153


ВСТУП
Актуальність теми дослідження. Започатковані Україною економічні перетворення та реформа вітчизняної системи права призвели до оновлення одного з найважливіших інститутів ринкових відносин – законодавства про соціальні допомоги. Його реформування зумовлено необхідністю вирішення завдань щодо забезпечення життєдіяльності людей, які з незалежних причин опинилися у скрутному матеріальному становищі та потребують соціального захисту.
Позбавлене належної теоретичної бази законодавство про соціальні допомоги не завжди забезпечує повноту регулювання відповідних відносин, а суперечливі за характером програми соціального захисту ускладнюють правозастосувальну діяльність. Тому об‘єктивно існує потреба проведення глибоких наукових досліджень з метою побудови ефективної системи захисту осіб, що зазнали впливу соціального ризику, а також вдосконалення відповідних юридичних норм.
Не менш важливим завданням вітчизняної юридичної науки на сьогодні є відмежування допомог від інших соціальних виплат, у тому числі й таких, що регулюються нормами суміжних галузей права та позбавлені функцій соціального захисту.
Актуальність обраної теми дослідження зумовлена також підготовкою в Україні Соціального Кодексу, що вже найближчим часом має бути ухвалений Верховною Радою, і у якому мають знайти відображення найновіші досягнення юридичної науки щодо соціального захисту громадян.
Зв‘язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Тема дослідження відповідає загальній темі науково – дослідної роботи кафедри трудового, аграрного та екологічного права юридичного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка "Проблеми становлення і розвитку соціального права в Україні", яка затверджена наказом ректора Львівського національного університету імені Івана Франка № Н – 350 від 15.06.2005 року.
Мета і завдання дослідження. Метою дисертаційної роботи є комплексне дослідження проблем, що пов‘язані із правовим забезпеченням соціальних допомог в Україні. На основі найновіших напрацювань правничої науки і передусім науки права соціального забезпечення, аналізу законодавства України і практики його застосування, з‘ясовується юридична природа та сутність соціальних допомог, а також їхня роль у забезпеченні життєвого рівня громадян України.
Завдання дослідження зумовлені поставленою метою та полягають у тому, щоб:
- розкрити поняття соціальних допомог, визначити та охарактеризувати їхні риси й ознаки;
- окреслити підстави виникнення права на допомоги, провести класифікацію останніх та дослідити зміст;
- обґрунтувати об‘єктивні критерії організаційно – правових форм реалізації права на допомоги за правом соціального забезпечення, назвати їх спільні та відмінні риси;
- сформулювати визначення принципів регулювання соціальних допомог;
- дослідити систему принципів, що є визначальними для інституту допомог за правом соціального забезпечення;
- сформулювати пропозиції щодо вдосконалення законодавства про соціальні допомоги.
Об‘єктом дослідження є соціальні допомоги як один із видів соціального захисту та відповідні норми, що формують самостійний інститут права соціального забезпечення. При цьому основну увагу приділено засадам правового регулювання соціальних допомог в Україні.
Предметом дослідження є правові основи допомогового забезпечення в умовах ринку. Автор розраховує привернути увагу до найбільш складних та дискусійних проблем соціального захисту, в тому числі щодо форми та адресності допомог і принципів їхнього правового регулювання. Предметом дослідження є також норми чинного законодавства про соціальне забезпечення, а також практика їхнього застосування.
Методологічну основу дослідження склали дві групи методів наукового пізнання: загальнонаукові (діалектичний, історичний, комплексний, структурно – функціональний, формально – логічний, системного аналізу) та спеціальні (порівняльно – правовий і метод тлумачення правових норм). Застосування діалектичного та історичного методів дозволили проаналізувати процес становлення та розвитку системи допомог за правом соціального забезпечення, а також засад їх правового регулювання. За допомогою формально – логічного та методу системного аналізу досліджувалися поняття та підстави виникнення права на соціальні допомоги. Комплексний та структурно – функціональний методи дозволили з‘ясувати організаційно – правові форми реалізації права на допомоги. Порівняльно – правовий та метод тлумачення правових норм сприяли аналізу законодавства про соціальний захист.
Теоретичною основою дослідження є наукові положення, що стосуються соціальних допомог, та містяться у працях відомих вчених - юристів радянського періоду: В.С. Андреєва, К.С. Батигіна, А.Д. Зайкіна, Р.І. Іванової, В.О. Тарасової, а також висловлені вітчизняними науковцями, зокрема В.М. Андріївим, Н.Б. Болотіною, В.Я. Бураком, Т.З. Гарасимівим, П.Д. Пилипенком, С.М. Прилипком, О.І. Процевським, С.М. Синчук, І.М. Сиротою, Н.М. Стаховською, Б.І. Сташківим, Б.С. Стичинським та іншими. У роботі використані також праці вчених, фахівців у галузі економіки та соціології.
Наукова новизна одержаних результатів. Дисертація є одним із перших в сучасному українському правознавстві монографічним дослідженням теоретичних засад соціальних допомог.
За результатами дослідження сформульовані такі основні положення, що виносяться на захист та містять елементи наукової новизни:
- вперше з позицій теорії соціального ризику з‘ясовано та комплексно охарактеризовано поняття соціальних допомог. Такими є безповоротні грошові виплати, що надаються у разі настання соціального ризику з метою підтримання життєвого рівня людини за рахунок бюджетних та інших джерел забезпечення;
- вдосконалено визначення соціальних ризиків. Це передусім складні життєві обставини об‘єктивного порядку, що спричиняють, зазвичай, втрату людиною заробітку, погіршення стану здоров‘я або настання інших соціально – небезпечних наслідків, та які не можуть бути подолані нею самостійно;
- запропоновано нову класифікацію соціальних ризиків, які з огляду на соціально – небезпечні наслідки, що настають в результаті їхнього впливу, поділяються на матеріальні, нематеріальні та змішані, а за характером впливу на людей - на загальні та індивідуальні;
- доведено, що правило за яким перші п‘ять днів тимчасової непрацездатності оплачуються роботодавцями, а решта фондами соціального страхування, суперечить принципам соціального страхування, а тому допомоги у зв‘язку із тимчасовою втратою працездатності повинні надавати страхові фонди починаючи з першого дня її настання;
- вперше з позицій пріоритетності прав людини обґрунтовується ідея з‘ясування принципів регулювання допомог через вихідні положення загальносоціального права, які відображають найбільш істотні прагнення людини у сфері соціального захисту і визначають при цьому зміст та характер розвитку однойменного правового інституту;
- доводиться, що інститут соціальних допомог базується на засадах всезагальності права на допомоги, їх адресності та універсальності, забезпечення рівня життя не нижче за прожитковий мінімум, а також добровільності та доступності;
- обґрунтовано, що зволікання із введенням у дію ст. 24 – 26 Закону України про загальнообов‘язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття суттєво погіршує гарантії соціального захисту осіб, які з незалежних від них обставин не можуть отримати повноцінну роботу. Крім того з позицій всезагальності права на соціальні допомоги, пропонується поширити чинність цих статей на іноземців та осіб без громадянства, які тимчасово працюють в Україні;
- доводиться необхідність звуження кола осіб, у яких право на допомогу у зв‘язку із безробіттям настає з 91 дня їхньої реєстрації у державній службі зайнятості. Такими можуть бути лише особи звільнені з останнього місця роботи за вчинення винних дій. Звільнення за власним бажанням без поважних причин є наслідком реалізації особою права на дострокове розірвання трудового договору, а тому допомога по безробіттю повинна виплачуватись їм з першого дня реєстрації як безробітних.
Практичне значення одержаних результатів полягає утому, що сформульовані у дисертації висновки та теоретичні положення є базою для розвитку законодавства про соціальні допомоги та можуть слугувати основою для подальшого вивчення теорії права соціального забезпечення.
Матеріали дисертації можуть використовуватися у навчальному процесі, зокрема для читання курсу "Право соціального забезпечення України", а також для написання підручників, навчальних посібників, практикумів, коментарів законодавства, тощо.
Апробація результатів дисертації. Дисертація обговорена на кафедрі трудового, аграрного та екологічного права юридичного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка.
Основні положення дисертаційного дослідження висвітлювалися у доповідях на науково – практичних конференціях, зокрема на VIII та ІХ Регіональних науково – практичних конференціях "Проблеми державотворення і захисту прав людини в Україні" (м. Львів, 2002 та 2003 р.р.), науково - практичній конференції "Захист соціальних прав людини і громадянина в Україні" (м. Київ, 2003 р.), науково - практичній конференції "Захист соціальних та економічних прав людини: міжнародні стандарти та законодавство України" (м. Київ, 2004 р.).
Публікації. Головні положення та результати дисертаційного дослідження відображені у п‘ятьох наукових статтях, опублікованих у фахових виданнях, перелік яких затверджений ВАК України та у матеріалах зазначених наукових конференцій.
Структура роботи. Дисертація складається із вступу, двох розділів, поділених на вісім підрозділів, висновків, переліку використаних джерел, який налічує 188 найменувань. Обсяг дисертації становить 152 аркуша без списку використаних джерел.
Список литературы ВИСНОВКИ
- соціальні допомоги є вагомим чинником підтримання життєдіяльності людей, що опинилися у скрутному матеріальному становищі та об‘єктивно потребують соціальної підтримки. Втративши притаманні їм у радянські часи риси соціальної аліментарності, соціальні допомоги представляють собою безповоротні грошові виплати, що надаються уповноваженими державою органами особам, які зазнали соціального ризику з метою підтримання їх життєвого рівня за рахунок бюджетних та інших джерел соціального забезпечення;
- систему джерел виплати соціальних допомог утворюють державний та місцеві бюджети, фонди загальнообов‘язкового державного соціального страхування, а також кошти підприємств, установ, організацій (роботодавців);
- підставами виникнення права на допомоги є соціальні ризики, тобто складні життєві обставини об‘єктивного порядку, що спричиняють, настання небезпечних для людини наслідків (втрату заробітку, погіршення стану здоров‘я, тощо) та які, при цьому, не можуть бути подолані нею самостійно;
- соціальні ризики, окрім традиційного для юридичної науки поділу на страхові та не страхові, класифікуються також за характером впливу, а також за соціально - небезпечними наслідками до яких можуть спричинитися. За характером впливу вони поділяються на загальні, що можуть спіткати будь – яку людину та індивідуальні, які впливають на обмежене коло осіб, а за соціально – небезпечними наслідками – на матеріальні, тобто такі, що призводять до втрати людиною заробітку (доходу), не матеріальні, які передбачають настання наслідків, що не пов‘язані із втратою заробітку і нарешті змішані, які зумовлюють одночасно матеріальні та нематеріальні наслідки;
- одними з основних підстав виникнення права на допомоги є безробіття та часткове безробіття. Незважаючи на термінологічну подібність – це різні за змістом соціальні ризики. Безробіття – це такий соціальний стан непрацюючої особи працездатного віку, яка бажає та готова працювати, але не може знайти роботи. Частковим безробіттям є повна або часткова втрата працівником заробітку, якщо вона сталася внаслідок запровадження роботодавцем неповного робочого часу або у зв‘язку із простоєм, що стався незалежно від волі сторін трудового договору;
- основними формами реалізації права на соціальні допомоги є загальнообов‘язкове державне соціальне страхування та державне соціальне забезпечення, які ґрунтуються на засадах обов‘язковості надання допомог у кожному випадку настання соціального ризику. На відміну від основних, додаткові форми права на соціальні допомоги, тобто місцеве (регіональне) соціальне забезпечення та соціальне забезпечення коштом підприємств, установ, організацій (роботодавців) - передбачають виплату допомог коштом юридичних осіб чи органів місцевого самоврядування винятково на добровільних засадах понад розміри встановлені чинним законодавством або ж додатково до видів соціального захисту, що ним передбачені;
- добровільний характер надання допомог органами місцевого самоврядування та роботодавцями обумовлює необхідність зміни існуючої практики, коли перші п’ять днів тимчасової непрацездатності оплачуються роботодавцем, а решта – фондами загальнообов‘язкового державного соціального страхування. Останні зобов‘язані надавати допомогу у зв‘язку із тимчасовою непрацездатністю починаючи з першого дня такої непрацездатності;
- загальнообов‘язкове державне соціальне страхування істотно відрізняється від цивільно-правового страхування, що також застосовується на практиці. Соціальне страхування – це колективна форма захисту людей від соціального ризику, а цивільне – індивідуальна. Умови надання допомог соціального страхування є однаковими для їх одержувачів, тому вони виписані у законодавстві України. Умови захисту від цивільно-правового ризику завжди індивідуалізовані та фіксується у договорі страхування. Соціальне страхування є єдиною загальнодержавною системою захисту людини від соціального ризику. Аналогічної системи цивільно-правового захисту не існує.
- у своїй сукупності допомоги утворюють однойменний правовий інститут за правом соціального забезпечення, який базується на вихідних положеннях загальносоціального права, які відображають найбільш істотні прагнення людини у сфері соціальної допомоги, якими визначається зміст та характер його розвитку;
- основними принципами, на яких ґрунтуються соціальні допомоги є всезагальність права на допомоги, їх адресність та універсальність, забезпечення ними рівня життя не нижче за прожитковий мінімум, а також добровільність та доступність допомог за правом соціального забезпечення;
- універсальність та адресність – це два дещо відмінні один від одного способи реалізації громадянами права на соціальні допомоги. Перший з них передбачає виникнення права на допомоги із настанням соціальних ризиків. На відміну від універсальності, принцип адресності враховує факт настання соціального ризику, а також реальну потребу людини у соціальній допомозі. Основним критерієм тут є стан малозабезпеченості особи. Тому усі допомоги, що надаються у зв’язку з ризиком малозабезпеченості, є адресними за своєю суттю.
- адресні соціальні допомоги не однорідні і відрізняються одна від одної за колом одержувачів та метою надання. За колом одержувачів вони поділяються на такі, що надаються малозабезпеченим сім’ям та окремим малозабезпеченим особам, а за метою - класифікуються на допомоги, що гарантують рівень життя не нижче за прожитковий мінімум чи забезпечують потреби людини, що з ним не пов’язані;
- основним критерієм визначення розміру соціальних допомог є вартісна величина прожиткового мінімуму, яка гарантує людині споживання матеріальних благ та послуг, необхідних для збереження її життєдіяльності на мінімальному рівні. Тому законодавець повинен відмовитися від практики визначення розміру допомог на підставі інших критеріїв, зокрема, рівня забезпечення прожиткового мінімуму (гарантованого мінімуму), або ж розміру стипендіального забезпечення, які передбачають надання допомог у розмірах, що не гарантують людині навіть мінімального рівня життя.
- іноземці та особи без громадянства, які тимчасово працюють в Україні можуть зазнати часткового безробіття, тому на них необхідно поширити дію статей 24 – 26 Закону про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття, які передбачають соціальний захист у зв'язку з настанням цього ризику;
- в законодавство про соціальне забезпечення в частині видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян необхідно внести зміни які б наділяли лікарів недержавних закладів охорони здоров‘я, та лікарів фізичних осіб - суб‘єктів підприємницької діяльності правом видавати листки непрацездатності, що засвідчують факт її втрати;
- у статтю 23 Закону України про загальнообов‘язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття та в Порядок надання допомоги по безробіттю, у тому числі одноразової її виплати для організації безробітним підприємницької діяльності внести зміни з метою звуження кола осіб, у яких право на допомогу у зв’язку з безробіттям виникає з 91 дня реєстрації у державній службі зайнятості. Такими можуть бути лише особи, що звільнені з останнього місця роботи в результаті протиправних дій з їх боку. Безробітним, які припинили трудові відносини за власним бажанням без поважних причин повинна надаватись на загальних підставах. Стаття 38 Кодексу Законів про Працю України визнає за ними право на звільнення за власним бажанням, а тому реалізація цього права не може вести у подальшому до обмеження права на допомогу по безробіттю.

СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ
001 Андреев В.С. Право социального обеспечения в СССР: Учебник для юрид. ин-тов и фак. – М.: Юрид. л-ра, 1974. – 303 с.
002 Андреев В.С. Право социального обеспечения в СССР: Учебник для вузов по спец. „Правоведение”. – 3-е изд., доп. и перераб. – М.: Юрид. л-ра, 1987. – 349 с.
003 Иванова Р.И., Тарасова В.А. Пособия по социальному обеспечению. – М.: Юрид. л-ра, 1977. – 80 с.
004 Иванова Р.И. Правоотношение по социальному обеспечению в СССР. – М.: Изд-во Моск. ун-та, 1986. – 176 с.
005 Купина Н.А. Пособие как вид социального обеспечения // Вестник МГУ. – Серия 11: Право. – 1980. - № 5. – С. 58.
006 Советское право социального обеспечения / Учебное пособие для вузов по спец. «Правоведение. / Под ред. проф. А.Д. Зайкина. – М., 1982. – 264 с.
007 Сирота И.М. Право социального обеспечения в Украине: Учебник. – Х.: Одиссей, 2000. – 384 с.
008 Андріїв В.М. Значення трудового стажу у призначенні допомог // Проблеми права: Науково-практичний збірник / За ред. к.ю.н., доц. Я.І. Безуглої. – Випуск 1. – Чернігів: Юрист, 1997. – С. 116-124.
009 Стаховська Н.М. Відносини у праві соціального забезпечення: Автореф. дис. ... канд. юрид. наук 12.00.05 / КНУ – Київ, 2000. – 21 с.
010 Андреев В.С. Социальное обеспечение в СССР (Правовые вопросы). – М.: Юрид. л-ра, 1971. – 256 с.
011 Зайкин А.Д. Правоотношение по пенсионному обеспечению / Под ред. засл. деят. науки РСФСР, д-ра юрид. наук, проф. Н.Г. Александрова. – М.: Изд-во Моск. ун-та, 1974. – 191 с.
012 Иванова Р.И., Тарасова В.А. Предмет и метод советского права социального обеспечения. – М.: Изд-во МГУ, 1983. – 168 с.
013 Полупанов М.И. Теоретические проблемы общей части науки советского права социального обеспечения: Автореф. дисс. … канд. юрид. наук. – М.: Изд. Моск. ун-та, 1969. – 27 с.
014 Барабашева Н.С., Венгеров А.Б. Право и распределение. – М.: Изд-во МГУ, 1988. – 277 с.
015 Социальная справедливость в социальном обеспечении: теория и практика (обзор) // Трудовое право и право социального обеспечения на путях перестройки: Сб. обзоров / Ред. кол. Р.И.Иванова и др. – М.: ИНИОН, 1989. – С. 113-129.
016 Рішення Конституційного Суду України від 29.05.2002 р. № 10-рп/2002 "У справі за поданням 53 народних депутатів України щодо офіційного тлумачення положення частини третьої статті 49 Конституції України „у державних і комунальних закладах охорони здоров‘я медична допомога надається безоплатно” (справа про безоплатну медичну допомогу)". Справа № 1 – 13 / 2002 // Офіційний вісник України. – 2002. - № 23. – Ст. 1132.
017 Закон України „Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям” від 01.06.2000 р. № 1768-ІІІ // Офіційний вісник України. – 2000. - № 26. – Ст. 1078.
018 Право социального обеспечения. Учебник / Под ред. К.Н. Гусова. – Изд. 2-е, перераб. и доп. – М.: ПБОЮЛ Грачев С.М., 2001. – 328с.
019 Наумова Н.Ф. Регулирование социальной дифференциации: критерии, циклы, модели // Общество и экономика. – 1993. - № 3. – С. 3-20.
020 Новіков В. Подолання бідності – нагальна проблема соціальної політики // Україна: аспекти праці. – 2001. - № 1. – С. 23-26.
021 Осовий Г. Оцінка проекту державної програми боротьби із бідністю // Вісник Федерації профспілок України. – 2000. - № 6. – С. 29-31.
022 Болотіна Н.Б. Право людини на соціальне забезпечення в Україні: проблема термінів і понять // Право України. – 2000. - № 4. – С. 35-39.
023 Гарасимів Т.З. Принципи права соціального забезпечення: Автореф. дис. ... канд. юрид. наук: 12.00.05 / КНУ. – Київ, 2002. – 15 с.
024 Сивак С.М. Правові проблеми пенсійного забезпечення в Україні: Автореф. дис. ... канд. юрид. наук / КУ. – Київ, 1999. – 17 с.
025 Мачульская Е.Е. Социальный риск как объективная основа социального обеспечения // Вестник Моск. ун-та. – Серия 11: Право. – 1999. - № 1. – С.23-30.
026 Социальная политика: Учебник / Под общ. ред. Н.А. Волгина. – М.: Экзамен, 2002. – 736 с.
027 Програма боротьби з бідністю (проект) // Вісник Федерації профспілок України. – 2000. - № 6. – С. 25-28.
028 Стратегія подолання бідності, затв. Указом Президента України від 15.08.2001 р № 637/2001. // Офіційний вісник України. – 2001. - № 33. – Ст. 1525.
029 Либанова Э. Бедность в Украине: диагноз поставлен – будем лечить? // Зеркало недели. – 2001. - № 13. – 31 марта. – С. 1, 10.
030 Макарова О., Познак О., Шишкін В. Прогноз демографічного розвитку України до 2010 р. // Україна: аспекти праці. – 1997. - № 5. – С. 25-27.
031 Власенко Н., Станіченко Н., Осипова І. Підсумки пілотного дослідження бідності // Праця і зарплата. – 1999. - № 4. – С.30.
032 Міжнародне законодавство про охорону праці: конвенції та рекомендації МОП: У 3-х т. – К.: Основи, 1997. – Т. 3.
033 Андреев В.С. Право социального обеспечения в СССР: Учебник для вузов по спец. „Правоведение”. – 2-е изд. с изм. и доп. – М.: Юрид. лит., 1980. – 311 с.
034 Азарова Е.Г., Сазонов В.С. Пособия многодетным и одиноким матерям и на детей малообеспеченным семям: [Учеб. пособие для серед. учеб. заведений и курсов повышения квалификации руководящих работников системы соц. обеспечения]. - М.: Юрид. лит-ра. – 1979. – 127 с.
035 Карцхия А.А., Цивилев Р.М. Основы законодательства о пособиях по социальному обеспечению: Учеб.-метод. пособие для повышения квалификации работников соц. обеспечения. – М.: ВНМцентр, 1984. – 64 с.
036 Айзинова И.М. Социальные гарантии: методологический аспект // Проблемы прогнозирования. – 1995. – №1. – С. 104–116.
037 Соловьева Л. Как поддержать малообеспеченные слои населения // Проблемы теории и практики управления. – 1994. – № 4. – С. 123-127.
038 Пашерстник А.Е. Правовые вопросы вознаграждения за труд рабочих и служащих. – М.–Л.: изд. и 2-я тип. Изд-ва Акад. наук СССР в Мск., 1949. – 352 с.
039 Закон України „Про розмір внесків на деякі види загальнообов‘язкового державного соціального страхування” від 11.01.2001 р. № 2213-ІІІ // Офіційний вісник України. – 2001. - № 8. – Ст. 309.
040 Надточій Б.О. Обов‘язкове державне соціальне страхування по безробіттю // Соціальний захист. – 1997. - № 4. – С. 55-58.
041 Бабиров Ю. Невостребованные // Зеркало недели. – 2003. - № 24. – 28 июня. – С. 19.
042 Соловьева Л. Поддержка государством малообеспеченных слоев населения в странах запада // Проблемы теории и практики управления. – 1993. - № 4. – С. 123-127.
043 Мачульская Е.Е. Право социального обеспечения. Перспективы развития. – М.; Городец, 2000. – 144 с.
044 Закон України „Про місцеве самоврядування” від 21.05.1997 р. № 280/97-ВР // Відомості Верховної Ради України. – 1997. - №24. – Ст. 70.
045 Програма подання громадянам гарантованої державою безоплатної медичної допомоги, що затв. постановою Кабінету Міністрів України від 11.07.2002 р. № 955 // Офіційний вісник України. – 2002. - № 28. – Ст. 1324.
046 Болотіна Н.Б. Концепція кодифікації законодавства України про соціальне забезпечення // Право України. – 1996. - № 7. – С. 51-53.
047 Гарасимів Т.З. Принципи права соціального забезпечення України. – Дрогобич: Відродження, 2002. – 128 с.
048 Лібанова Е., Палій О., Скуратівський В. Соціальна політика: Навчальний посібник. – К.: Вид-во УАДУ, 1998. – 360 с.
049 Роик В.Д. Рыночные перемены и социальное страхование // Российский экономический журнал. – 1995. - № 11. – С. 56-61.
050 Синчук С.М. Теорія соціального ризику за правом соціального забезпечення // Право України. – 2003. - № 3. – С. 55-59.
051 Основні напрями соціальної політики на 1997-2000 роки, затв. Указом Президента України від 18.10.1997 р. № 1166/97 // Урядовий кур’єр. – 1997. – № 202-203. – 30 жовтня.
052 Пилипенко П.Д. Підстави виникнення індивідуальних трудових правовідносин. – К.: Знання, КОО, 2003. – 146 с.
053 Синчук С.М., Бурак В.Я. Право соціального забезпечення України: Навч. посібн. / За ред. С.М. Синчук. – К.: Знання, КОО, 2003. – 306 с.
054 Основи законодавства України про загальнообов’язкове державне соціальне страхування від 14.01.1998 р. № 16-98-ВР // Офіційний вісник України. – 1998. - № 6. – Ст. 219.
055 Офіційний вісник України. – 2003. - № 29. – Ст. 1435.
056 Закон України „Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, що спричинили втрату працездатності” від 23.09.1999 р. № 1105-XIV // Офіційний вісник України. – 1999. - № 42. – Ст. 2080.
057 Закон України „Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям інвалідам” від 16.11.2000 р. № 2109-ІІІ // Офіційний вісник України. – 2000. - № 50. – Ст. 2146.
058 Закон України „Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку із тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням” від 18.01.2001 р. № 2240-ІІІ // Офіційний вісник України. – 2001. - № 8. – Ст. 310.
059 Рынок труда: Учебник / Под ред. проф. В.С. Буланова и проф. Н.А Васпина. – М.: Экзамен, 2000. – 448 с.
060 Конституція України від 28.06.1996 р. // Відомості Верховної Ради України. – 1996. - № 30. – Ст. 141.
061 Закон України „Про зайнятість населення” від 01.03.1991 р. № 803-ХІІ // Відомості Верховної Ради УРСР. – 1991. - № 14. – Ст. 170.
062 Порядок надання допомоги по безробіттю у тому числі одноразової її виплати для організації безробітним підприємницької діяльності, затв. наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 20.11.2000 р. № 307 // Офіційний вісник України. – 2000. - № 51. – Ст. 2237.
063 Порядок розслідування страхових випадків та обґрунтованості виплат матеріального забезпечення відповідно до Закону України "Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття", затв. Постановою Кабінету Міністрів України № 357 від 20.03.2004 р. // Офіційний вісник України. – 2004. - № 12. – Ст. 815.
064 Економічна енциклопедія: У трьох томах / Редкол.: ... С.В. Мочерний (відп. ред.) та ін. – К.: Видавничий центр “Академія”, 2000. – Т. 1 – 864 с.
065 Удатова Л.Ф. Соціальна статистика: Підручник. – К.: КНЕУ, 2002. – 376 с.
066 Закон України „Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття” від 02.03.2000 р. № 1533-ІІІ // Офіційний вісник України. – 2000. - № 13. – Ст. 505.
067 Закон України „Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” від 09.07.2003 р. № 1058-ІV // Офіційний вісник України. – 2003. - № 33. – Ст. 1770.
068 Трудове право України: Навчальний посібник для студентів юрид. спеціальностей вищих навчальних закладів / Пилипенко П.Д., Бурак В.Я., Козак З.Я. та ін.; За ред. П.Д. Пилипенка. – К.: Видавничий дім “ІнЮре”, 2003. – 536 с.
069 Великий тлумачний словник української мови / Уклад. і гол. ред. В.Т. Бусел. – К.; Ірпінь: ВТФ „Перун”, 2004. – 1440 с.
070 Постанова Кабінету Міністрів України “Про організацію забезпечення проведення в Луганській та Чернівецькій областях експерименту з надання застрахованим особам допомоги по частковому безробіттю” від 04.06.2003 р. № 858 // Офіційний вісник України. – 2003. - № 23. – Ст. 1060.
071 Советское социальное страхование: Учебн. пособие для высш. профсоюзн. шк. / [К.С. Батыгин, И.И. Козлов, Г.С. Симоненко]. – 2-е изд., испр. и доп. – М.: Профиздат, 1985. – 368 с.
072 Закон України „Про захист населення від інфекційних хвороб” від 06.04.2000 р. № 1645-ІІІ // Офіційний вісник України. – 2000. - № 17. – Ст. 690.
073 Азарова Е.Г., Козлов А.Е. Личность и социальное обеспечение в СССР: Правовое исследование. – М.: Наука, 1983. – 190 с.
074 Зайкин А.Д. Государственное социальное страхование в СССР. – М.: Госюриздат, 1963. – 42 с.
075 Горбачова Ж.А., Мачульская Е.Е. Право социального обеспечения: Учебное пособие для вузов. – 3-е изд., перераб. и доп. – М.: Книжный мир, 2001. – 293 с.
076 Вечканов В.А. К современному пониманию категории инвалидности. – Врачебно-трудовая експертиза и социально-трудовая реабилитация инвалидов // Сб. научн. трудов. – М.: ЦИЭТИН, 1975. – Вып. 3. – С. 37-38.
077 Словарь по трудовому праву / Отв. ред. проф. Ю.П. Орловский. – М.: Издательство БЭК, 1998. – 600 с.
078 Закон України „Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні” від 21.03.1991 р. № 875-ХІІ // Відомості Верховної Ради УРСР. – 1991. - № 21. – Ст. 252.
079 Порядок організації та проведення медико-соціальної експертизи втрати працездатності, затв. Постановою Кабінету Міністрів України від 04.04.1994 р. № 221 // Зібрання постанов Уряду України. – 1994. - № 8. – С. 190.
080 Порядок встановлення медико-соціальними експертними комісіями ступеня втрати працездатності у відсотках працівникам, яким заподіяно ушкодження здоров’я, пов’язане з виконанням трудових обов’язків, затв. наказом Міністерства охорони здоров’я від 22.11.1995 р. № 212.
081 Положення про медико-соціальну експертизу, завт. Постановою Кабінету Міністрів України від 22.02.1992 р. № 83 // Зібрання постанов Уряду України. – 1992. - № 3. – Ст. 68.
082 Большая медицинская энциклопедия: [В 30-ти т.] / Гл. ред. Б.В. Петровский. – 3-е изд. – М.: Сов. Энциклопедия, 1968. – Т. 9. – 483 с.
083 Сімейний кодекс України від 10.01.2002 р. № 2947-ІІІ // Офіційний вісник України. – 2002. - № 7. – Ст. 273.
084 Права человека: Учебник для вузов / Отв. ред. член-корр. РАН, доктор юрид. наук Е.А. Лукашева. – М: Издательская группа НОРМА-ИНФРА*М, 1999. – 573 с.
085 Социальное обеспечение в условиях социально ориентированной рыночной экономики (на примере Федеративной республики Германия) // Общество и экономика. – 1995. - № 3. – С. 129-143.
086 Мачульская Е.Е., Горбачова Ж.А. Право социального обеспечения: Учебное пособие для вузов. – 3-е изд., перераб. и доп. – М.: Книжный мир, 2001. – 293 с.
087 Андреев В.С. Право социального обеспечения в СССР: Учебник. – М.: Юрид. л-ра, 1987. – 352 с.
088 Захаров М.Л., Тучкова Э.Г. Право социального обеспечения России: Учебник. – 2-е изд., испр. и перераб. – М.: Издательство БЕК, 2002. – 560 c.
089 Райхер В.К. Общественно-политические типы страхования. – М.-Л.: Изд. и 1-я тип. Изд-ва Акад. наук СССР в Лгр., 1947. – 283 с.
090 Андреев В.С. Правоотношения по государственному социальному страхованию в СССР. – М.: Изд-во Моск. ун-та, 1962. – 64 с.
091 Горбач Л.М. Страхова справа: Навч. посібник – Луцьк: Ред.-вид. відд. “Вежа” Волин. держ. ун-ту ім. Лесі Українки, 2001. – 181 с.
092 Базилевич В.Д., Базилевич К.С. Страхова справа. – К.: Товариство „Знання”, КОО, 1998. – 216 с.
093 Андріїв В. Чи захистить система соціального страхування людину // Право України. – 2001. - № 7. – С. 32-33.
094 Колбун В. Пенсійна система: нагальні проблеми, напрями реформування, соціально-економічне значення // Україна: аспекти праці. – 2001. - № 7. – С. 32-42.
095 Інструкція „Про порядок обчислення і сплати страхових внесків на загальнообов‘язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття та обліку їх надходження до Фонду загальнообов‘язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, затв. Наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 18 грудня 2000 року № 339 // Офіційний вісник України. – 2001. – № 4. – Ст. 140.
096 Роик В. С чего начинать реформу социального страхования // Проблемы теории и практики управления. – 1993. - № 2. – С. 93-97.
097 Теренс Г.М. Соціальна політика та соціальне забезпечення за ринкової економіки / Пер. з англ. О. Перепада. – К.: Основи, 1995. – 237 с.
098 Четвернина Т. О концепции социальной защиты населения России в переходной период // Проблемы теории и практики управления. – 1993. - № 3. – С. 124-127.
099 Шестакова Е. Социальная поддержка населения // Проблемы теории и практики управления. – 1994. - № 3. – С. 20-25.
100 Бюджетний кодекс України від 21.06.2001 р. № 2542-ІІІ // Офіційний вісник України. – 2001. - № 29. – Ст. 1291.
101 Порядок оплати перших п’яти днів тимчасової непрацездатності внаслідок захворювання чи травми, не пов’язаної із нещасним випадком на виробництві, за рахунок коштів підприємства, організації, затв. Постановою Кабінету Міністрів України від 06.05.2001 р. № 439 // Офіційний вісник України. – 2001. - № 20. – Ст. 852.
102 Порядок призначення та здійснення страхових виплат застрахованим особам (членам їх сімей), затв. Постановою Правління Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України № 83 від 22.12.2005 р. // Бюлетень національної служби посередництва та примирення. – 2006. - № 2.
103 Закон України „Про державний бюджет України на 2004 рік” від 27.11.2004 р. № 1344-IV //Офіційний вісник України. – 2003. - № 49. – Ст. 2552.
104 Закон України „Про внесення змін до Закону України „Про державний бюджет України на 2005 рік” та деяких інших законодавчих актів України” від 25.03.2005 р. № 2505-IV // Офіційний вісник України. – 2005. - № 13. – Ст. 662.
105 Закон України „Про державну допомогу сім’ям з дітьми” від 21.11.1992 р. № 2811-ХІІ // Відомості Верховної Ради України. – 1993. – № 5. – Ст. 21.
106 Новиков В., Надточій Б., Синенко А. Про соціальний захист населення // Економіка України. – 1992. - № 10. – С. 3-12.
107 Стичинський Б. Право соціального забезпечення: проблеми становлення і розвитку // Право України. – 2002. - № 6. – С. 85 -90.
108 Пилипенко П.Д. Проблеми теорії трудового права: Монографія. – Львів: Видавничий центр Львівського національного університету імені Івана Франка, 1999. – 214 с.
109 Колодій А.М. Принципи права України / Нац. академ. внутрішніх справ України. – К.: Юрінком Інтер, 1998. – 207 с.
110 Смирнов О.В. Основные принципы советского трудового права. М.: Юрид. лит., 1977. – 215 с.
111 Егоров А.Н. Основные принципы советского права социального обеспечения. – М.: Изд - во Моск. у - та, 1984. – 80 с.
112 Прокопенко В.І. Трудове право: Курс лекцій для студ. юрид. вузів і факультетів. – К.: Вентурі, 1996. – 224 с.
113 Чаусова Л.Л. Принципи екологічного права: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.06 / Націон. юрид. академія України ім.. Я Мудрого. – Х., 1998. – 14 с.
114 Морейн И.Б. Перевод на другую работу. – М.: Юрид. лит., 1965. – 207 с.
115 Явич Л.С. Общая теория права. – Л.: Изд-во ЛГУ, 1976. – 288 с.
116 Теория государства и права: Учебник для вузов / Под ред. проф. Г.Н. Манова. – М.: Изд-во БЕК, 1995. – 336 с.
117 Лившиц Р.З. Теория права: Учебник: 2-е изд. – М.: Издательство БЕК, 2001. – 224 с.
118 Александров Н.Г. Социалистические принципы советского права // Советское государство и право. – 1957. - № 1. – С. 16-19.
119 Загальна теорія держави та права: Навчальний посібник / А.М. Колодій та ін.; За ред. В.В. Копейчикова; Нац. педагог. ун-т ім. М.П. Драгоманова. – К.: Юрінко Інтер, 2000. – 317 с.
120 Свердлык Г.А. Принципы советского гражданского права. – Красноярск: Изд - во Краснояр. ун - та, 1985. – 199с.
121 Алексеев С.С. Структура советского права. – М.: Юрид. лит., 1975. – 263 с.
122 Явич Л.С. Право развитого социалистического общества. Сущность и принципы. – М.: Юрид. лит., 1978. – 224 с.
123 Лукашева Е.А. Принципы социалистического права // Советское государство и право. – 1974. - № 6. – С. 21-29.
124 Нерсесянц В.С. Философия права: Учебник для вузов. – М.: Издательская группа НОРМА-ИНФРА*М, 1998. – 652 с.
125 Гнибіденко І. Організаційно-правові аспекти подолання бідності в Україні // Україна: аспекти праці. – 1997. - № 7. – С. 29-31.
126 Бортник Т. Соціальне обстеження рівня життя, доходів і оплати праці // Україна: аспекти праці. – 1998. - № 7. – С. 27-30.
127 Кряжев В. Социальные нормативы – их разработка и использование // Экономист. – 1992. - № 1. – С. 54-63.
128 Майер В.Ф. О критериях минимального уровня жизни населения // Общество и экономика. – 1994. - № 5-6. – С. 121-133.
129 Міжнародні стандарти прав людини (Збірник міжнародно-правових документів). – Ужгород, 1998. – 270 с.
130 Гонтмахер Е., Трубин В. Эволюция системы социальной поддержки населения // Общество и экономика. – 2000. - № 9-10. – С. 30-69.
131 Лібанова Е., Іванкевич В., Бевз В. Досвід соціальної політики в країнах розвиненої ринкової та перехідної економіки і можливості його використання в Україні // Україна: аспекти праці. – 1997. - № 1. – С. 36-41.
132 Лайкам К. Модели социальной политики // Общество и экономика. – 2000. - № 8. – С. 19-26.
133 Манілла С., Хейтен Й., Ліновицька М., Осипова І., Сотніченко Н. Обличчя бідності в Україні // Профспілки України. – 1998. - № 4. – С. 45-65.
134 Нечай А. Вдосконалення правового забезпечення соціальної допомоги в Україні // Право України. – 2000. - № 12. – С. 86-89.
135 Закон України „Про прожитковий мінімум” від 15.07.1999 р. № 966-ХIV // Офіційний вісник України. – 1999. - № 33. – Ст. 1702.
136 Основні напрями соціальної політики на період до 2004 року, затв. Указом Президента України від 24.05.2000 р. № 17/2000 // Офіційний вісник України. – 2000. - № 21. – Ст. 858.
137 Постанова Кабінету Міністрів України „Про запровадження адресної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям” від 22.02.1999 року № 238 // Офіційний вісник України. – 1999. - № 8. – Ст. 289.
138 Постанова Кабінету Міністрів України від 07.02.2001 р. № 110 // Офіційний вісник України. – 2001. - № 6. – Ст. 229.
139 Постанова Кабінету Міністрів України „Про виплату державної допомоги особам, яким виповнилось 100 і більше років” від 12.10.2002 р. № 1532 // Офіційний вісник України. – 2002. - № 42. – Ст. 1942.
140 Закон України „Про психіатричну допомогу” від 22.02.2000 р. № 1489-ІІІ // Офіційний вісник України. – 2000. - № 12. – Ст. 444.
141 Постанова Кабінету Міністрів України „Про порядок надання одноразової грошової допомоги непрацюючим малозабезпеченим особам” від 11.02.2004 р. № 147 // Офіційний вісник України. – 2004. - № 7. – Ст. 393.
142 Закон України „Про поліпшення матеріального становища учасників бойових дій та інвалідів війни” від 16.03.2004 р. № 1603-IV // Офіційний вісник України. – 2004. - № 14. – Ст. 951.
143 Порядок надання щомісячної грошової допомоги малозабезпеченій особі, яка проживає разом з інвалідом І чи ІІ групи внаслідок психічного розладу, який за висновком лікарської комісії медичного закладу потребує стороннього догляду на догляд за ним, затв. Постановою Кабінету Міністрів України від 02.08.2000 р. № 1192 // Офіційний вісник України. – 2000. - № 31. – Ст. 1314.
144 Постанова Кабінету Міністрів України „Про затвердження Стратегії заміни системи пільг на адресну грошову допомогу населенню” від 02.03.2002 р. № 253 // Офіційний вісник України. – 2001. - № 33. – Ст. 1525.
145 Постанова Кабінету Міністрів України „Про визнання такими, що втратили чинність деяких актів Кабінету Міністрів України” від 14.04.2004 р. № 457 // Офіційний вісник України. - № 15. – Ст. 1036.
146 Інструкція про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян, затв. Наказом Міністерства охорони здоров’я України від 13.11.2001 р. № 455 // Офіційний вісник України. – 2001. - № 49. – Ст. 2216.
147 Право социального обеспечения: Учебник / Под ред. И.В. Гущина. – Мн.: Аманфея, 2002. – 512 с.
148 Сулейманова Г.В. Право социального обеспечения: Учебное пособие. – Ростов-на-Дону: Изд-во "Феникс", 2003. – 512 с.
149 Право социального обеспечения России: Учебник / Под ред. К.Н. Гусова. – 3-е изд., перераб. и доп. – М.: ТК Велби, Изд-во "Проспект", 2004. – 488 с.
150 Закон України „Про громадянство” від 18.01.2001 р. № 2235-ІІІ // Офіційний вісник України. – 2001. - № 9. – Ст. 342.
151 Закон України "Про ратифікацію Угоди про співробітництво в галузі трудової міграції та соціального захисту трудящих-мігрантів, укладеної державами учасницями Співдружності Незалежних Держав" від 11.07.1995 р. № 290/95-ВР // Відомості Верховної Ради України. – 1995. - № 29. – Ст. 221.
152 Закон України „Про ратифікацію Угоди між Урядом України та Урядом Республіки Білорусь про трудову діяльність і соціальний захист громадян України та Республіки Білорусь, які працюють за межами своїх держав” від 26.04.1996 р. № 151/96-ВР // Відомості Верховної Ради України. – 1996. - № 26. – Ст. 112.
153 Закон України „Про ратифікацію Угоди між Урядом України та Урядом Республіки Вірменія про трудову діяльність і соціальний захист громадян України та Республіки Вірменія, які працюють за межами своїх держав” від 26.04.1996 р. № 152/96 // Відомості Верховної Ради України. – 1996. - № 26. – Ст. 113.
154 Порядок оформлення іноземцям та особам без громадянства дозволу на працевлаштування в Україні, затв. Постановою Кабінету Міністрів України від 01.11.99 р. № 2028 // Офіційний вісник України. – 1999. - № 44. – Ст. 2188.
155 Закон України „Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства” від 04.02.1994 р. № 3929-ХІІ // Відомості Верховної Ради України. – 1994. - № 23. – Ст. 161.
156 Закон України „Про біженців” від 21.06.2001 р. № 2557-ІІІ // Офіційний вісник України. – 2001. - № 29. – Ст. 1292.
157 Закон України „Про розподіл продукції” від 14.09.1999 р. № 1039-XIV // Офіційний вісник України. – 1999. - № 40. – Ст. 1980.
158 Субботенко В.К. Процедурное правоотношение в социальном обеспечении. – Томск: Изд-во Том. ун-та, 1980. – 187 с.
159 Порядок призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям, затв. Постановою Кабінету Міністрів України від 24.02.2003 р. № 250 // Офіційний вісник України. – 2003. № 9. – Ст. 394.
160 Чернышова Е.Ф. Правовое регулирование отношений по социальному обеспечению семей, имеющих детей: Автореф. дисс. … канд. юрид. наук. – Л., 1981. – 32 с.
161 Порядок призначення і виплати державної допомоги сім’ям з дітьми, затв. Постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2001 р. № 1751 // Офіційний вісник України. – 2001. - № 52. – Ст. 2365.
162 Советское пенсионное право: Учебное пособие / Под ред. М.Л. Захарова. – М.: Юрид. лит., 1974.
163 Єзапенко В. Адресна допомога малозабезпеченим сім’ям // Вісник Федерації професійних спілок України. – 2001. - № 3. – С. 27-28.
164 Шангина Л. Труд как источник, или о красоте моего государства // Зеркало недели. – 2003. - № 32. – 23-29 августа. – С. 1, 7.
165 Калат А.М. Соціальні стандарти, їх роль в реалізації конституційних прав громадян // Профспілки України. – 1997. - № 3. – С. 72-74.
166 Понизов В. О системе минимальных государственных социальных стандартов // Общество и экономика. – 1998. - № 6. – С. 9-14.
167 Закон України „Про мінімальний споживчий бюджет” від 03.07.1991 р. № 1284-ХІІІ // Відомості Верховної Ради України. – 1991. - № 42. – Ст. 553.
168 Закон України „Про межу малозабезпеченості” від 04.10.1994 р. № 190/94-ВР // Відомості Верховної Ради України. – 1994. - № 42. – Ст. 382.
169 Зинин В.Г., Новиков А.И. О прожиточном минимуме и расчетах прожиточного минимума // Общество и экономика. – 1994. - № 5-6. – С. 114-120.
170 Кір’ян Т., Шаповал М. Прожитковому мінімуму – обґрунтованість // Урядовий кур’єр. – 2000. - № 75. – 22 квітня. – С. 12.
171 Постанова Кабінету Міністрів України „Про затвердження наборів продуктів харчування, наборів непродовольчих товарів та наборів послуг для основних соціальних і демографічних груп населення” від 14.04.2000 р. № 656 // Офіційний вісник України. – 2000. - № 16. – Ст. 675.
172 Закон України „Про державні соціальні стандарти та державні соціальні гарантії” від 05.10.2000 р. № 2017-ІІІ // Офіційний вісник України. – 2000. - № 44. – Ст. 1876.
173 Стоян О. Базовий соціальний стандарт. Прожитковий мінімум як далека зірка // Вісник Федерації професійних спілок України. – 2001. - № 3. – С. 14-15.
174 Закон України "Про державний бюджет України на 2006 рік" від 20.12.2006 р. № 3235 – ІV // Офіційний вісник України. – 2005. - № 52. – Ст. 3251.
175 Закон України „Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та інвалідам” від 18.05.2004 р. № 1727-ІV // Офіційний вісник України. – 2004. - № 24. – Ст. 1579.
176 Полеусова Г. Прожитковий мінімум як об’єктивна основа визначення рівня соціальних гарантій // Вісник Федерації професійних спілок України. – 2001. - № 3. – С. 17.
177 Новіков В. Споживчий бюджет і бідність // Вісник Федерації професійних спілок України. – 2001. - № 3. – С. 21-23.
178 Закон України „Про внесення змін до Закону України „Про індексацію грошових доходів населення”” від 06.02.2003 р. № 491-ІV // Офіційний вісник України. – 2003. - № 9. – Ст. 339.
179 Порядок проведення індексації грошових доходів населення, затв. Постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.2003 р. № 1078 // Офіційний вісник України. – 2003. - № 29. – Ст. 1471.
180 Порядок призначення і виплати стипендій, затв. Постановою Кабінету Міністрів України "Про питання стипендіального забезпечення" від 12.07.2004 р. № 882 // Офіційний вісник України. – 2004. - № 28 (Ч. 1). – Ст. 1871.
181 Закон України „Про колективні договори та угоди” від 01.07.1993 № 3356-ХІІ // Відомості Верховної Ради України. – 1993. - № 36. – Ст. 361.
182 Астрахан Е.И. Принципы пенсионного обеспечения рабочих и служащих в СССР. – М.: Юрид. лит., 1961. – 42 с.
183 Інструкція Про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян, затв. Наказом Міністерства охорони здоров’я України від 13.112001 р. № 455 // Офіційний вісник України. – 2001. - № 17. – Ст. 1235.
183 Основи законодавства України про охорону здоров’я від 19.11.1992 р. № 2801-ХІІ // Відомості Верховної Ради України. – 1993. - № 4. – Ст. 19.
185 Провизор. – 2004. - № 8.
186 Інструкція про встановлення груп інвалідності, затв. Наказом Міністерства охорони здоров’я України від 07.04.2004 р. № 183 // Офіційний вісник України. – 2004. - № 17. – Ст. 1235.
187 Постанова Кабінету Міністрів України "Про затвердження положень щодо застосування Закону України "Про зайнятість населення" від 27.04. 1998 р. № 578 // Офіційний вісник України. – 1998. - № 17. – Ст. 635.
188 Закон України „Про державну службу” від 16.12.1993 р. № 3723-ХІІ // Відомості Верховної Ради України. – 1993. - № 52. – Ст. 490.
189 Закон України "Про статус суддів" від 15.02.1992 р. № 2862-ХІІ // Відомості Верховної Ради України. – 1993. - № 8. – Ст. 56.
Стоимость доставки работы, в гривнах:

(при оплате в другой валюте, пересчет по курсу центрального банка на день оплаты)
50





Найти готовую работу


ЗАКАЗАТЬ

Обратная связь:


Связаться

Доставка любой диссертации из России и Украины



Ссылки:

Выполнение и продажа диссертаций, бесплатный каталог статей и авторефератов

Счетчики:

Besucherzahler
счетчик посещений

© 2006-2022. Все права защищены.
Выполнение уникальных качественных работ - от эссе и реферата до диссертации. Заказ готовых, сдававшихся ранее работ.