У нас уже 242733 рефератов, курсовых и дипломных работ
Заказать диплом, курсовую, диссертацию


Быстрый переход к готовым работам

Мнение посетителей:

Понравилось
Не понравилось





Книга жалоб
и предложений


 






Название ОРГАНІ3АЦІЙНО-ПРАВОВІ ЗАСАДИ ДІЯЛЬНОСТІ ПІДРОЗДІЛІВ ЮРИДИЧНОЇ СЛУЖБИ ОРГАНІВ ВНУТРІШНІХ СПРАВ УКРАЇНИ
Количество страниц 225
ВУЗ ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ВНУТРІШНІХ СПРАВ
Год сдачи 2006
Содержание Зміст

Вступ………………………………………………………………………………3


Розділ 1. Загальна характеристика діяльності підрозділів
юридичної служби органів внутрішніх справ
1.1. Місце юридичної служби в системі органів внутрішніх справ …………9
1.2. Правові засади діяльності підрозділів юридичної служби органів
внутрішніх справ…………………………………………………………………25
1.3. Функціонально-організаційна структура юридичної служби органів
внутрішніх справ.………………………………………………………………...46

Розділ 2. Основні напрямки діяльності підрозділів юридичної
служби органів внутрішніх справ
2.1. Загально-правова робота підрозділів юридичної служби органів
внутрішніх справ..………………………………………………………………..76
2.2. Організація договірної та претензійно-позовної роботи підрозділів
юридичної служби органів внутрішніх справ ………………………………....90
2.3. Участь підрозділів юридичної служби органів внутрішніх справ у
нормотворчій діяльності.………………………………………………………124
2.4. Взаємодія підрозділів юридичної служби з іншими підрозділами органів
внутрішніх справ та державними органами.…………………..……………...157
2.5. Кадрове забезпечення підрозділів юридичної служби органів
внутрішніх справ………………………………………………………………..170
2.6. Шляхи удосконалення діяльності підрозділів юридичної служби
органів внутрішніх справ………………………………………………………181

Висновки…..………………………………………………………………...…202
Список використаних джерел……………………………………………….205
Додатки…………………………..………………………………………...…...224

Вступ
Актуальність теми. У наш час важливого значення набуває створення правових і організаційних засад для ефективної діяльності юридичної служби в усіх сферах державного життя, яка має забезпечувати законність в роботі органів державної влади з метою попередження порушень прав та законних інтересів підприємств, установ, організацій і громадян. Актуально це також і для органів внутрішніх справ, оскільки зміцнення законності, захист прав і свобод громадян є їх головним завданням.
Підрозділи юридичної служби в органах внутрішніх справ України перебувають в стані постійного розвитку, внаслідок чого змінюються їх структура та окремі функції, що суттєво впливає на ефективність захисту ними законних інтересів органів внутрішніх справ, правового забезпечення діяльності останніх. Це обумовлює необхідність з’ясування організаційно-правових засад діяльності зазначених підрозділів, вироблення науково обґрунтованих рекомендацій щодо її удосконалення.
Разом з тим, незважаючи на значення, яке має діяльність юридичної служби у забезпеченні законності і правопорядку в органах внутрішніх справ України, у вітчизняній науці адміністративного права їх правовий статус комплексно не досліджувався. У працях В.С.Анохіна, О.М.Бандурки, О.М.Бухаловського, А.М.Долгополова, І.М.Зайцева, І.Л.Зубової, Є.М.Казимірова, В.К.Мамутова, А.М.Мартем’янової, Л.К.Меренкової, В.М.Паращенко, Г.В.Пронської, В.І.Чуднова, Л.М.Шора, К.С.Юдельсона та інших науковців розглядалися лише окремі аспекти діяльності цих підрозділів, переважно цивільно-правового характеру, чого недостатньо для нормального наукового забезпечення їх функціонування.
Таким чином, необхідність посилення захисту прав та інтересів органів внутрішніх справ, удосконалення правового забезпечення діяльності останніх обумовлює актуальність всебічного дослідження організаційно-правових засад функціонування підрозділів юридичної служби зазначених органів.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційне дослідження виконано відповідно до п.1.2 Пріоритетних напрямків наукових та дисертаційних досліджень, які потребують першочергового розроблення і впровадження в практичну діяльність органів внутрішніх справ на період 2004-2009 рр., затверджених наказом МВС України від 5 липня 2004 р. № 755, а також п. 3.5 Пріоритетних напрямків наукових досліджень Харківського національного університету внутрішніх справ на 2006-2010 рр.
Мета і завдання дослідження. Мета дисертаційного дослідження полягає в тому, щоб на основі аналізу чинного законодавства України і досягнень адміністративно-правової науки, узагальнення юридичної практики визначити організаційно-правові засади діяльності підрозділів юридичної служби органів внутрішніх справ, а також шляхи їх удосконалення.
Для досягнення поставленої мети в дисертації необхідно вирішити такі основні завдання:
– з’ясувати місце юридичної служби в системі органів внутрішніх справ;
– визначити закономірності історико-правового розвитку юридичної служби органів внутрішніх справ;
– охарактеризувати функції підрозділів юридичної служби органів внутрішніх справ;
– з’ясувати особливості організаційної побудови юридичної служби органів внутрішніх справ та запропонувати заходи щодо її вдосконалення;
– виділити і охарактеризувати основні напрямки діяльності підрозділів юридичної служби органів внутрішніх справ;
– визначити причини плинності кадрів серед працівників підрозділів юридичної служби органів внутрішніх справ та шляхи поліпшення їх кадрового забезпечення;
– сформулювати рекомендації щодо удосконалення правового статусу юридичних служб органів внутрішніх справ та конкретні пропозиції щодо внесення змін і доповнень до чинного законодавства.
Об’єктом дослідження є суспільні відносини, які формуються у сфері діяльності підрозділів юридичної служби органів внутрішніх справ.
Предмет дослідження становлять організаційно-правові засади діяльності підрозділів юридичної служби органів внутрішніх справ.
Методи дослідження. Методологічною основою дисертації є сукупність методів і прийомів наукового пізнання. Їх застосування спрямовується системним підходом, що дає можливість досліджувати проблеми в єдності їх соціального змісту і юридичної форми, здійснити системний аналіз діяльності підрозділів юридичної служби органів внутрішніх справ. В роботі використовувались також окремі методи наукового пізнання. Зокрема, історико-правовий метод використано при дослідженні закономірностей формування підрозділів юридичної служби в системі органів внутрішніх справ; порівняльно-правовий – для аналізу системи нормативно-правового регулювання діяльності цих підрозділів; соціологічний (вивчення офіційних, наукових та бібліографічних джерел, інтерв’ювання, експертні оцінки) – у процесі збору та накопичення наукової інформації про об’єкт і предмет дослідження; системно-структурний – при аналізі організаційних засад та визначенні шляхів удосконалення організаційної побудови підрозділів юридичної служби; статистичний – при зборі та аналізі статистичних даних про результати їх діяльності; логіко-юридичний – при розробці науково-обґрунтованих пропозицій щодо удосконалення чинних нормативних актів з питань діяльності підрозділів юридичної служби органів внутрішніх справ.
Правовою базою дослідження стали положення Конституції України, законів України, підзаконних нормативних актів, що визначають організаційно-правові засади діяльності підрозділів юридичної служби органів внутрішніх справ. У формулюванні висновків і пропозицій дисертант ґрунтувався на наукових працях із загальної теорії держави і права, адміністративного права, адміністративної діяльності органів внутрішніх справ, управління в органах внутрішніх справ та інших галузей науки, зокрема: В.Б.Авер’янова, С.С.Алексєєва, І.В.Арістової, О.М.Бандурки, Д.М.Бахраха, Ю.П.Битяка, А.С.Васильєва, Р.Ф.Васильєва, Г.Г.Забарного, В.В.Зуй, І.П.Голосніченка, Є.В.Додіна, М.І.Єропкіна, Р.А.Калюжного, С.В.Ківалова, Л.В.Коваля, В.К.Колпакова, А.Т.Комзюка, В.В.Лазарєва, В.Я.Малиновського, В.П.Пєткова, А.О.Селіванова, О.Ф.Скакун, М.С.Студенікіної, М.М.Тищенка, С.А.Хохлова, В.К.Шкарупи та ін. Емпіричною базою дослідження є публікації в періодичних виданнях, довідкова література, статистичні та аналітичні матеріали про діяльність юридичних служб органів внутрішніх справ за останні п’ять років.
Наукова новизна одержаних результатів полягає в тому, що дисертація є одним із перших у вітчизняній адміністративно-правовій науці комплексним дослідженням, присвяченим визначенню організаційно-правових засад діяльності підрозділів юридичної служби органів внутрішніх справ та шляхів їх удосконалення. В результаті проведеного дослідження сформульовано ряд нових наукових положень і висновків, запропонованих особисто здобувачем. Основні з них такі:
- набуло подальшого розвитку визначення місця юридичної служби в системі органів внутрішніх справ;
- вперше визначено етапи історико-правового розвитку юридичної служби органів внутрішніх справ;
- покращено визначення функцій підрозділів юридичної служби органів внутрішніх справ; вперше обґрунтовано висновок, що юридична служба органів внутрішніх справ бере участь у виконанні як забезпечувальних функцій, так і функцій загального керівництва органами внутрішніх справ;
- подальшого розвитку одержало з’ясування особливостей організаційної побудови юридичної служби органів внутрішніх справ та запропоновано заходи щодо її вдосконалення;
- удосконалено характеристику основних напрямків діяльності підрозділів юридичної служби органів внутрішніх справ, зокрема, нормотворчої, претензійно-позовної та договірної роботи, а також їх діяльності щодо систематизації нормативно-правових актів, методичного керівництва правовою роботою в системі органів внутрішніх справ, надання їм юридичної допомоги та пропаганди законодавства;
- узагальнено причини плинності кадрів серед працівників підрозділів юридичної служби органів внутрішніх справ і запропоновано шляхи удосконалення кадрового забезпечення цих підрозділів;
- вперше сформульовано ряд рекомендацій щодо удосконалення правового статусу юридичних служб органів внутрішніх справ та конкретні пропозиції щодо внесення змін і доповнень до чинного законодавства.
Практичне значення одержаних результатів полягає в тому, що вони становлять як науково-теоретичний, так і практичний інтерес:
- у сфері науково-дослідної діяльності – основні висновки дослідження може бути використано для подальшої розробки організаційно-правових засад діяльності підрозділів юридичної служби органів внутрішніх справ;
- у правотворчості – використання результатів дослідження буде сприяти удосконаленню правового регулювання діяльності підрозділів юридичної служби органів внутрішніх справ;
- у правозастосовній діяльності використання одержаних результатів дозволить поліпшити практичну діяльність підрозділів юридичної служби органів внутрішніх справ;
- у навчальному процесі – матеріали дисертації доцільно використовувати під час проведення занять з дисципліни “Основи управління в органах внутрішніх справ” в навчальних закладах МВС України, підготовки науково-методичних матеріалів із зазначеної дисципліни.
Апробація результатів дисертації. Підсумки розробки проблеми в цілому, окремі її аспекти, одержані узагальнення і висновки було оприлюднено дисертантом на науково-практичних конференціях “Актуальні проблеми сучасної науки в дослідженнях молодих учених” (Харків, 2005), “Социально-правовые проблемы совершенствования законодательства Украины: история, теория и практика“ (Одеса, 2005), “Світовий досвід підготовки поліцейських та його впровадження в Україні” (Дніпропетровськ, 2006), “Актуальні проблеми сучасної науки в дослідженнях молодих учених” (Харків, 2006), а також на засіданнях кафедри адміністративного права та процесу Харківського національного університету внутрішніх справ. Теоретичні напрацювання дисертанта використовуються під час викладання курсу “Основи управління в органах внутрішніх справ” у Харківському національному університеті внутрішніх справ.
Публікації. Основні положення та результати дисертаційного дослідження викладено у чотирьох статтях, опублікованих у фахових наукових виданнях, а також у чотирьох тезах наукових повідомлень на науково-практичних конференціях.

Список литературы ВИСНОВКИ
В результаті дисертаційного дослідження, виконаного на основі аналізу чинного законодавства України і практики його реалізації, теоретичного осмислення низки наукових праць у різних галузях знань автором запропоновано нове вирішення наукового завдання, що виявляється у визначенні організаційно-правових засад діяльності підрозділів юридичної служби органів внутрішніх справ, а також шляхів їх удосконалення. Дисертантом сформульовано ряд висновків, пропозицій і рекомендацій, спрямованих на вирішення зазначеного завдання. Основні з них такі:
Визначено місце юридичної служби в системі органів внутрішніх справ, зроблено висновок, що вона є специфічним самостійним структурним підрозділом органів внутрішніх справ, який входить у структуру управління органами внутрішніх справ, створеним для проведення правової роботи в цих органах і правового забезпечення їх діяльності, для чого на неї покладено поряд з іншими низку управлінських функцій (організаційну, контрольну та ін.).
В результаті аналізу функцій, покладених на юридичну службу органів внутрішніх справ, встановлено, що ця служба, маючи спочатку переважно консультативні функції, удосконалюючись, здобула низку функцій щодо організації, методичного керівництва і контролю в галузі забезпечення дотримання законності всіма посадовими особами того органу внутрішніх справ, у складі якого вона функціонує, тобто поступово юридичну службу органів внутрішніх справ було наділено державними функціями, що мають, власне кажучи, управлінський характер, виконання яких займає нині значну частину її діяльності.
З’ясовано особливості організаційної побудови юридичної служби органів внутрішніх справ і запропоновано вдосконалити її структуру, а саме: на рівні Міністерства внутрішніх справ – на базі Управління правового забезпечення Головного штабу створити Юридичний департамент; на рівні ГУМВС, УМВС, УМВСТ – на базі юридичних груп відділів аналізу, інформації, планування, контролю та правового забезпечення штабів створити юридичні відділи; на рівні міськвідділів – на базі посад старшого юрисконсульта, юрисконсульта створити юридичні відділення. Юридичні підрозділи усіх рівнів органів внутрішніх справ доцільно підпорядкувати безпосередньо керівникові органу внутрішніх справ або одному із його заступників.
Разом з тим відзначено недостатню ефективність здійснення методичного керівництва правовою роботою в органах внутрішніх справ з боку юридичної служби. З метою його покращення пропонується найближчим часом створити в структурі Управління правового забезпечення Головного штабу МВС України відділ методичного керівництва з наділенням його достатніми контрольними повноваженнями.
Запропоновано також здійснити ряд заходів з метою створення відомчої інформаційно-правової системи, що сприяло б значній економії часу при пошуку нормативно-правових актів МВС України усіма працівниками органів внутрішніх справ і, як наслідок, підвищенню рівня їх правових знань, а це, в свою чергу, значно полегшило б роботу підрозділів юридичної служби щодо пропаганди законодавства та надання юридичної допомоги працівникам органів внутрішніх справ, а також щодо обліку законодавчих та інших нормативно-правових актів, підтримання їх у контрольному стані.
Аргументовано висновок про доцільність більш широко практикувати представництво в судах юридичними службами органів внутрішніх справ юридичних служб інших органів внутрішніх справ за довіреностями від останніх, а також запропоновано створити у складі Управління правового забезпечення Головного штабу МВС України координаційний відділ з питань супроводу судових справ. Це дозволить більш ефективно супроводжувати судові справи, в першу чергу в апеляційній та касаційній інстанціях, і враховувати судову практику та на основі її аналізу оперативно інформувати юридичні служби органів внутрішніх справ України про існуючи проблеми в цьому напрямку діяльності.
Визначено причини плинності кадрів серед працівників підрозділів юридичної служби органів внутрішніх справ та шляхи поліпшення їх кадрового забезпечення. Запропоновано розробити і затвердити нормативи чисельності працівників підрозділів юридичних служб органів внутрішніх справ залежно від обсягу виконуваної ними роботи, що дозволить із певною часткою об’єктивності визначати необхідну потребу в кадрах цих підрозділів. З цією метою необхідно визначити норми чисельності тих або інших підрозділів юридичної служби на підставі числових показників їх діяльності за відповідний період часу, для чого встановити критерії оцінки їх роботи.
З метою належного забезпечення методичного керівництва правовою роботою в органах внутрішніх справ пропонується внести доповнення до Типового положення про підрозділи юридичного забезпечення органів внутрішніх справ, зобов’язавши всі органи і підрозділи, підприємства, установи і організації, що належать до сфери управління МВС України, відомчі навчальні заклади та підрозділи внутрішніх військ МВС України, де створені і діють юридичні служби, надавати інформацію про стан правової роботи в Управління правового забезпечення Головного штабу МВС України, встановити форму такої звітності, терміни її надання та відповідальність за ненадання або несвоєчасне надання цієї інформації.
Сформульовано численні конкретні пропозиції та рекомендації щодо уточнення ряду інших чинних нормативно-правових актів, які регулюють діяльність підрозділів юридичної служби органів внутрішніх справ.

СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ

1. Конституція України // Відомості Верховної Ради України. – 1996. – № 30. – Ст. 141.
2. Долгополов А.М. Організація юридичної служби на підприємствах: Конспект лекцій. – К.: МАУП, 2000. – 72 с.
3. Правова робота в органах державної податкової служби України. - Ірпінь: Нац. акад. ДПС України, 2004 – 322 с.
4. Анохин В.С. Правовая работа в новых экономических условиях. – Воронеж: Изд-во Воронежского ун-та, 1991. – 328 с.
5. Казимиров Е.М. Юридическая служба Министерства обороны СССР (организационно-правовые вопросы). Дисс. ... канд. юрид. наук. - М., 1986. –196 с.
6. Солдатова В.И. Правовая работа в народном хозяйстве: понятие, задачи, пути совершенствования. // Советское государство и право. – 1988. – № 2. – С. 60-65.
7. Организация хозяйственно-правовой работы на предприятии / Под ред. В.К. Мамутова. – М.: Юрид. лит., 1975. – 278 с.
8. Бухаловский О.Н. Юридическая служба в народном хозяйстве. – Воронеж: Изд-во Воронежского ун-та, 1976. – 175 с.
9. Меренкова Л.К. Юридическая служба как гарантия законности деятельности социалистических организаций. Дисс. ... канд. юрид. наук. – Свердловск, 1975. – 194 с.
10. Парашенко В.Н. Правовая работа юридической службы производственного объединения, предприятия: (По материалам БССР). Дисс. ... канд. юрид. наук. – М., 1980. – 209 с.
11. Каляпина И.К. Организация правовой работы в промышленности. (По материалам промышленных предприятий и производственных объединений). Дисс. ... канд. юрид. наук. – М., 1976. – 187 с.
12. Зубова И.Л. Юридическая служба предприятий (объединений) в условиях радикальной экономической реформы. Дисс. ... канд. юрид. наук. – М., 1986. – 214 с.
13. Про Загальне положення про юридичну службу міністерства, іншого центрального органу виконавчої влади, державного підприємства, установи, організації: Постанова Кабінету Міністрів України від 27 серпня 1995 року № 690 // ЗПУ України. - 1996. - № 1. - Ст. 20.
14. Про затвердження Типового положення про підрозділи юридичного забезпечення органів внутрішніх справ України: Наказ МВС України від 31 жовтня 2003 р. № 1351.
15. Головченко В.В., Ковальський В.С. Юридична термінологія: Довідник. – К.: Юрінком Інтер, 1998. – 224 с.
16. Про державну службу: Закон України від 16.12.1993 № 3723-ХІІ // Відомості Верховної Ради України. – 1993. – № 52. – Ст. 490.
17. Ожегов С.И. Словарь русского языка: Ок. 57000слов / Под. ред. чл.-корр. АН СССР Н.Ю.Шведовой.- 18-е изд., стереотип. - М.: Рус. яз., 1986. – 797 с.
18. Шор Л.М. Организация юридической службы на предприятиях и в совнархозе. – М.: Юрид. лит., 1964. – 74 с.
19. Постановление Совета Министров СССР № 467 от 22 июня 1972 года “Об утверждении Общего положения о юридическом отделе (бюро), главном (старшем) юрисконсульте, юрисконсульте министерства, ведомства, исполнительного комитета Совета депутатов трудящихся предприятия, организации, учреждения” // СП СССР. – 1972. – № 13. – Ст. 70.
20. Новоселов В.И. Законность актов органов управления. – М.: Юрид. лит., 1968. – 288 с.
21. Декрет Совета народных комиссаров “Об оплате труда служащих и рабочих советских учреждений” от 27 июня 1918 г. // Декреты советской власти, Том II. – М.: Государственное издательство политической литературы, 1959. – С. 488-494.
22. Аврутін Ю.Е. Развитие штабной функции и штабной организации в ОВД // Министерство внутренних дел России: страницы истории (1802-2002). – М., 2003. – С. 551-564.
23. Положение о бюро юрисконсультов, от 1 августа 1925 г. № 1085 // Торгово-промышленная газета. – 1925. – № 179.
24. Постановление “О юрисконсультах государственных учреждений, предприятий, кооперативных организаций и надзоре за их деятельностью” от 15 апреля 1927 г. // Декреты советской власти, Том ІІІ. – М.: Государственное издательство политической литературы, 1959. – С. 355-357.
25. Постановление Совета Министров СССР от 21 апреля 1949 г. “О заключении хозяйственных договоров” // Собрание постановлений и распоряжений Совета Министров Союза Советских Социалистических Республик. – 1949. – № 9. – Ст. 68.
26. Положення “Про укладання господарських договорів”, затверджене постановою Ради Міністрів УРСР № 1013 від 29 квітня 1949 р. // Збірник постанов та розпоряджень Уряду Української Радянської Соціалістичної Республіки. – 1949. – № 7-8. – Ст. 26.
27. Типовое положение о юрисконсультах хозяйственных органов Украинской ССР – СП УССР. – 1959. – № 6. – Ст. 71.
28. Примерное положение о юридическом (договорно-юридическом) отделе, главном (старшем) юрисконсульте предприятия, учреждения, организации. – Сборник Постановлений РСФСР. – 1963. – № 7. – Ст. 44.
29. Постановление Совета Министров СССР от 23 декабря 1970 года “Об улучшении правовой работы в народном хозяйстве” // СП СССР. – 1971. – № 1. – Ст. 1.
30. Пронская Г.В., Емец И.Т. Правовой статус юридической службы в народном хозяйстве. – К.: Вища школа, 1978. – 47 с.
31. Об улучшении правовой работы в системе Министерства внутренних дел СССР: Приказ МВД СССР от 17 февраля 1971 г. № 46.
32. Постановление Совета Министров СССР № 467 от 22 июня 1972 года “Об утверждении Общего положения о юридическом отделе (бюро), главном (старшем) юрисконсульте, юрисконсульте министерства, ведомства, исполнительного комитета Совета депутатов трудящихся предприятия, организации, учреждения” // СП СССР. – 1972. – № 13. – Ст. 70.
33. Положення про юридичний відділ (бюро), головного (старшого) юрисконсульта, юрисконсульта виконавчого комітету Ради депутатів трудящих // СП УРСР. – 1972. – № 9. – Ст. 84.
34. Про затвердження Положення про юридичний підрозділ, старшого юрисконсульта, юрисконсульта в системі Міністерства внутрішніх справ СРСР: Наказ МВС СРСР від 29 серпня 1974 р. №250.
35. Методические рекомендации об организации работы юридической службы на предприятии и в производственном объединении (комбинате), утвержденное Постановлением Министерства юстиции СССР от 19 февраля 1976 г. // Бюллетень нормативных актов министерств и ведомств СССР. – 1976. – № 5. – Ст. 34.
36. Методические рекомендации об участии юридических служб в организации договорной работы на предприятиях, в производственных объединениях и организациях, утвержденное Постановлением Министерства юстиции СССР от 29 сентября 1978 г. // Бюллетень нормативных актов министерств и ведомств СССР. – 1979. – № 3. – Ст. 39.
37. Методические рекомендации об участии юридических служб объединений, предприятий и организаций в обеспечении выполнения обязательств по поставкам продукции в соответствии с заключенными договорами, утвержденное Постановлением Министерства юстиции СССР от 10 октября 1982 г. // Бюллетень нормативных актов министерств и ведомств СССР. – 1983. – № 1. – Ст. 39.
38. Методические рекомендации о правовом обеспечении выполнения договорных обязательств по поставкам продукции производственно-технического назначения и товаров народного потребления и участии в этой работе юридических служб, утверждены письмом Министерства юстиции СССР и Госарбитража СССР № К-13-417/С-12/ОПР-174 // Бюллетень нормативных актов министерств и ведомств СССР. – 1990. – № 3. – Ст. 26-43.
39. Нормативы численности работников юридической службы. Утверждены постановлением Госкомтруда СССР, Министерства юстиции СССР и Секретариата ВЦСПС от 11 декабря 1981 г. № 343/24/7/21-167 // Бюллетень нормативных актов министерств и ведомств СССР. – 1984. – № 2. – Ст. 3-28.
40. Постанова Ради Міністрів УРСР № 43 від 3 лютого 1989 р. “Про заходи щодо підвищення ефективності використання правових засобів у забезпеченні перебудови народного господарства Української РСР” // ЗП УРСР. – 1989 р. – № 2. – Ст. 7.
41. Акт проголошення незалежності України, схвалений Верховною Радою України 24 серпня 1991 р. // Відомості Верховної Ради України. – 1991. – № 38. – Ст. 502.
42. Про заходи удосконалення нормотворчої діяльності МВС України: Наказ МВС України від 22 травня 1992 р. № 285.
43. Про Положення про Міністерство внутрішніх справ України: Затв. розпорядженням Президента України від 7 жовтня 1992 р. // Голос України. 1992. 20 жовтня.
44. Про заходи щодо удосконалення правової роботи в органах внутрішніх справ України: Наказ МВС України від 16 грудня 1994 р. № 690.
45. Про затвердження Положення про управління правового забезпечення: Наказ МВС України від 11 січня 1996 р. № 14.
46. Про деякі заходи щодо зміцнення юридичних служб державних органів: Указ Президента України від 11 грудня 2001 р. № 1207/2001 // Офіційний вісник України. – 2001. – № 50. – Ст. 2231.
47. Про затвердження Інструкції про порядок застосування нормативно-правових актів з питань грошового забезпечення осіб рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ та умов оплати праці працівників, які не мають спеціальних звань рядового і начальницького складу: Наказ МВС України від 01 листопада 2003 р. № 1236.
48. Про вдосконалення організації правової роботи в міністерствах, інших центральних органах виконавчої влади: Постанова Кабінету Міністрів України від 14 грудня 2001 р. № 1693 // Офіційний вісник України. – 2001. – № 51. – Ст. 2298.
49. Про заходи щодо поліпшення юридичного забезпечення діяльності органів внутрішніх справ, вищих навчальних закладів і внутрішніх військ МВС України: Наказ МВС України від 20 вересня 2003 р. № 1082.
50. Про затвердження переліків посад рядового, начальницького і командного складу та відповідних їм граничних спеціальних і військових звань: Наказ МВС України від 26 жовтня 1997 р. № 720.
51. Про затвердження типової структури галузевих служб апаратів ГУМВС, УМВС, УМВСТ та переліку посад у них: Наказ МВС України від 28 листопада 1997 р. № 806.
52. Про затвердження типової структури галузевих служб міських управлінь, міськрайлінорганів внутрішніх справ, відділів (відділень) міліції та переліку посад у них: Наказ МВС України від 28 березня 1998 р. № 205.
53. Про затвердження Положення про Управління правового забезпечення Головного штабу МВС України: Наказ МВС України від 31 жовтня 2003 р. № 1350.
54. Про порядок ведення претензійної та позовної роботи на підприємстві в установі, організації: Рекомендації Міністерства юстиції від 15 січня 1996 № 2.
55. Рекомендації з питань підготовки, державної реєстрації та обліку відомчих нормативно-правових актів: Постанова колегії Міністерства юстиції України від 27 березня 1998 р. № 3.
56. Методичні рекомендації щодо приведення нормативно-правових актів центральних та місцевих органів виконавчої влади, органів господарського управління та контролю у відповідність до Конституції України та інших актів законодавства України: Додаток до листа Міністерства юстиції України від 12 грудня 2000 р. № 33-8/1732.
57. Рекомендації з питань підготовки, подання на державну реєстрацію, юридичного обліку та зберігання нормативних актів міністерств, інших органів державної виконавчої влади, органів господарського управління та контролю, затверджені постановою колегії Міністерства юстиції України від 17 червня 1993 р. № 13.
58. Порядок скасування рішення про державну реєстрацію нормативно-правових актів, занесених до державного реєстру, затверджений наказом Міністерства юстиції України від 31 липня 2000 № 32/5.
59. Рекомендації з питань підготовки, державної реєстрації та обліку нормативно-правових актів, затверджені наказом Мініс¬терства юстиції України від 23 грудня 2002 р. №110/5.
60. Порядок подання нормативно-правових актів на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України та проведення їх державної реєстрації, затверджений наказом Міністерства юстиції України від 12 квітня 2005 № 34/5.
61. Про створення методичного кабінету для працівників юридичних служб міністерств, інших центральних органів виконавчої влади: Наказ Міністерства юстиції України від 15 січня 2004 р. № 7/5.
62. Довідник кваліфікаційних характеристик професій працівників. Випуск №1, затверджений наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 16 лютого 1998 р. № 24.
63. Про Довідник типових професійних характеристик посад державних службовців (випуск 76): Наказ Головного управління державної служби України від 01 вересня 1999 р. № 65.
64. Міжгалузеві норми чисельності працівників юридичної служби: Наказ Міністерства праці та соціальної політики України від 11 травня 2004 р. № 108.
65. Совершенствование аппарата государственного управления: Конституционный аспект / Под общ. ред. В.В. Цветкова. – К.: Наукова думка, 1982. – 376 с.
66. Советский энциклопедический словарь / Глав. ред. А.М. Прохоров. – М.: Советская энциклопедия, 1989. – 1632 с.
67. Социологический энциклопедический словарь. На русском, английском, немецком, французском и чешском языках / Ред. Г.В. Осипов – М.: Издательская группа ИНФРА-М-НОРМА, 1998. – 488 с.
68. Основы управления: Учебник / Радукин В.П., Ойнер К.Ф., Семяшкин Ф.И. идр.-М.: Высшая школа, 1986. – 271 с.
69. Смирнов Б.В. Функции управления социалистическим производством.- М.: Экономика, 1977. – 142 с.
70. Аверьянов В.Б. Функции и организационная структура органа государственного управления.- К.: Наукова думка, 1979. – 150 с.
71. Афанасьев В.Г. Научное управление обществом: Опыт системного исследования.- 2-е доп. изд.- М.: Политиздат, 1973. – 392 с.
72. Козлов Ю. М. Управление народным хозяйством СССР: Сущность, функции, методы. – М.: Изд-во МГУ, 1969. – Ч. 1. – 210 с.
73. Малиновський В.Я. Державне управління: Навчальний посібник. – Вид. 2-ге, доп. та перероб. – К.: Атіка, 2003. – 576 с.
74. Бандурка О.М. Основи управління в органах внутрішніх справ України: теорія, досвід, шляхи удосконалення. – Харків: Основа. 1999. – 440 с.
75. Коваль Л.В. Адміністративне право: Курс лекцій для студентів юрид. вузів та факультетів. 3-є видання – К.: Вентурі, 1998. – 208 с.
76. Афанасьев В.Г. Человек в управлении обществом. – М.: Политиздат, 1977. – 382 с.
77. Гурней Б. Державне управління: Пер. з франц. В. Шовкуна. – К.: Основи, 1993, – 165 с.
78. Бахрах Д.Н. Административное право. – М.: Издательство НОРМА (Издательская группа НОРМА - ИНФРА. М), 2000. – 288 с.
79. Забарний Г.Г., Калюжний Р.А., Терещук О.В., Шкарупа В.К. Адміністративне право України: Посіб для підготов до іспитів. – К.: Вид. Палівода А.В., 2000. – 194 с.
80. Державне управління: теорія і практика / Заг. ред. проф. В.Б. Авер’янова – К.: Юрінком Інтер, 1998. – 432 с.
81. Кабанов А.Я. Управление персоналом организации, – М.: ИНФРА, 1997. – 254 с.
82. Закон України “Про міліцію” // Відомості Верховної Ради України. – 1991. – № 4. – Ст. 20.
83. Коростей В. Юридична служба в умовах ринку // Право України. – 2002. – №12. – С. 46-48.
84. Положення про юридичну службу Збройних Сил Російської Федерації: Наказ Міністра Оборони Російської Федерації 1998 р. № 100.
85. Алексеев С.С. Общая теория права (курс в 2-х томах), Том 1. – М.: Юрид. лит., 1981. – 359 с.
86. Вопленко Н.Н. Основные способы применения советского права / В кн.: Актуальные проблемы юридического процесса в общенародном государстве. – Ярославль. 1980. – 205 с.
87. Гурней Б. Введение в науку управления. – М.: Прогресс, 1969. – 430 с.
88. Єремеєв Д.В. Деякі питання становлення та розвитку підрозділів юридичної служби в органах внутрішніх справ // Актуальні проблеми сучасної науки в дослідженнях молодих учених: Збірка наукових праць. – Харків: Вид-во Нац. ун-ту внутр. справ, 2005. – С. 136-138.
89. Єремеєв Д.В. Деякі питання вдосконалення діяльності підрозділів юридичної служби в ОВС // Социально-правовые проблемы совершенствования законодательства Украины: история, теория и практика: Материалы 60-й научной конференции профессорско-преподавательского состава и научных работников экономико-правового факультета ОНУ им. И.И. Мечникова (23-25 ноября 2005 г.) – Одесса, 2006. – С. 138-143.
90. Єремеєв Д.В. Деякі питання визначення системи та основних функцій підрозділів юридичної служби органів внутрішніх справ // Вісник Національного університету внутрішніх справ. – Харків, 2005. – С. 203-207.
91. Общая теория права и государства: Учебник Под ред. В.В. Лазарева. – М.: Юристъ, 1996. – 472 с.
92. Юдельсон К.С., Зайцев И.М. Юридическая служба в народном хозяйстве. – Саратов.: Изд.Саратовского университета. 1976. – 240 с.
93. Чуднов В.И. Юридическая служба предприятия в современных условиях, М., “Экономика”, 1970, – 40 с.
94. Титаренко В., Лущак Х. Юрисконсульт на підприємстві // Право України. – 2004. – № 12. – C. 105-108.
95. Балбеко А.М. Особенности организации и функционирования юридической службы ВУЗа // Право и образование. – 2002. – № 5. – С. 141-145.
96. Гладких Н.М. Правовая деятельность юридических служб предприятий по предупреждению нарушений законности // “Черные дыры” в Российском законодательстве. – 2004. – № 2. – С. 429-431.
97. Синєгубов О.В. Відомчий захист честі, гідності та ділової репутації працівників міліції // Актуальні проблеми сучасної науки в дослідженнях молодих учених: Збірка наукових праць. – Харків: Вид-во Харківського нац. ун-ту внутр. справ, 2006. – С. 164-168.
98. Скакун О.Ф. Теория государства и права: Учебник. Харьков, 2000. – 704 с.
99. Інструкція про порядок ведення систематизованого юридичного обліку нормативних актів у системі МВС України: Затверджена наказом МВС України від 27 серпня 1993 р. № 557.
100. Организация правовой работы в народном хозяйстве: Конспект лекций / Сост. А.М.Мартемьянова. Свердловск, 1978. – 48 c.
101. Класифікатор систематизованої картотеки нормативних актів: Затверджений наказом МВС України від 27 серпня 1993 р. № 557. Додаток № 2.
102. Про державну реєстрацію нормативно-правових актів міністерств та інших органів виконавчої влади: Указ Президента України від 3 жовтня 1992 року № 493/92 // Голос України. 1992. № 183 (2185).
103. Положення про державну реєстрацію нормативних актів міністерств, інших органів державної виконавчої влади, органів господарського управління та контролю, що зачіпають права, свободи й законні інтереси громадян або мають міжвідомчий характер: Постанова Кабінету Міністрів України від 28 грудня 1992 р. № 731 // ЗПУ України. – 1993. – № 3. – Ст. 22.
104. Єремеєв Д.В. Деякі питання діяльності підрозділів юридичної служби органів внутрішніх справ щодо систематизації нормативно-правових актів // Актуальні проблеми сучасної науки в дослідженнях молодих учених: Збірка наукових праць. – Харків: Вид-во Харківського нац. ун-ту внутр. справ, 2006. – С. 214-217.
105. Арістова І.В. Державна інформаційна політика та її реалізація в діяльності органів внутрішніх справ України: організаційно-правові засади: Автореф. дис… д-ра юрид.наук: 12.00.07 / Нац. ун-т внутр. справ МВС України. – Харків, 2002. – 39 с.
106. Узагальнена інформація про укладення та виконання господарських договорів в органах (підрозділах) внутрішніх справ за 2001 рік // Архів Управління правового забезпечення Головного штабу МВС України за 2001р.
107. Узагальнена інформація про укладення та виконання господарських договорів в органах (підрозділах) внутрішніх справ за 2003 рік // Архів Управління правового забезпечення Головного штабу МВС України за 2003р.
108. Узагальнена інформація про укладення та виконання господарських договорів в органах (підрозділах) внутрішніх справ за 2005 рік // Архів Управління правового забезпечення Головного штабу МВС України за 2005р.
109. Цивільний кодекс України: За станом на 1 січ. 2004 р.: Офіц. вид. – Х.: Одіссей, 2004. – 408 с.
110. Господарський кодекс України: Прийнятий Верховною Радою України 16 січ. 2003 р. № 436-IV: Офіц. Текст зі змінами та доп. станом на 15 черв. 2005 р. – К.: Форум, 2005. – 258 с.
111. Цивільний процесуальний кодекс України: За станом на 20 жовт. 2005 р. – К.: Парлам. вид-во, 2005. – 152 с.
112. Господарський процесуальний кодекс України: За станом на 20 лют. 2006 р. – Х.: Одіссей, 2006. – 80 с.
113. Про підприємництво: Закон України від 07 лютого 1991 р. № 698-XII // Відомості Верховної Ради УРСР. – 1991 – № 14. – Ст. 168.
114. Про підприємства в Україні: Закон України від 27 березня 1991 р. № 887-XII // Відомості Верховної Ради УРСР. – 1991 – № 24. – Ст. 272.
115. Хохлов С.А. Договорная работа. Учебное пособие – Свердловск.: Изд. СЮИ, 1986. – 126 с.
116. Кашанина Т.В. Хозяйственные товарищества и общества: правовое регулирование внутрифирменной деятельности. Учебник для юридических вузов и факультетов – М.: Инфра-М Кодекс, 1995. – 554 с.
117. Пугинский Б.И. Гражданско-правовые средства в хозяйственных отношениях. – М.: Юрид.лит., 1984. – 224 с.
118. Гавзе Ф.И. Социалистический гражданско-правовой договор. – М.: Юрид. лит., 1972. – 168 с.
119. Вердников В.Г. О плановом характере хозяйственного договора // Советское государство и право. – 1966. – № 4. – С. 63-66.
120. Договоры в социалистическом хозяйстве / О.С. Иоффе, Н.В. Рабинович, В.Ф. Яковлева. – М.: Юрид. лит., 1964. – 500 с.
121. Пугинский Б.И. Правовые средства повышения эффективности производства. – М.: Юрид.лит., 1980. – 144 с.
122. Хохлов С.А. Организация договорной работы в народном хозяйстве. – Красноярск: Изд. Красноярского Университета, 1986. – 159 с.
123. Хохлов С.А. Организация и техника договорной работы на предприятии. – Свердловск: Изд. СЮИ, 1982. – 192 с.
124. Організаційно-методичні рекомендації щодо ведення господарсько-договірної роботи в Прикордонних військах України, затверджені наказом Голови Держкомкордону № 378 від 23 грудня 1994 р. // Окреме видання.
125. Про затвердження Положення про договірну діяльність у Національному університеті внутрішніх справ: Наказ НУВС МВС України від 26 травня 2004 р. № 977.
126. Основы договорных отношений в экономическом пространстве СНГ. / Биржаков М.Б., Баранов Ю.В., Бачило Ю.В., Биржаков К.М. и др. / Под ред. Биржакова М.Б. – М.: Спб., Филинь-Олбис, 1997. – 768 с.
127. Чуднов В.И. Полпреды закона (о работе юрисконсультов) – М.: Юрид. лит., 1977. – 80 с.
128. Миргородський Д. Актуальні проблеми доарбітражного врегулювання господарських спорів // Право України. – 1998. – № 3. – С. 20-22.
129. Узагальнена інформація про здійснення позовної роботи в органах внутрішніх справ за 2001 рік // Архів Управління правового забезпечення Головного штабу МВС України за 2001р.
130. Узагальнена інформація про здійснення позовної роботи в органах внутрішніх справ за 2003 рік // Архів Управління правового забезпечення Головного штабу МВС України за 2003р.
131. Про судоустрій України: Закон України від 07 лютого 2000 р. № 3018-ІІІ // ВВР України. – 2002. – № 27-28. – Ст. 180
132. Гончар І.В., Капріца В.Т., Самілик Г.М. Претензійно-позовна робота органів державної податкової служби України: Навч. Посібник. – Ірпінь: Академія ДПС України. – 2002. – 93 с.
133. Замойский И.Е. Предотвращение нарушений договорных обязательств на предприятии. – К.: Вища школа, 1978. – 54 с.
134. Кодекс административного судопроизводства Украины. – Х.: ООО “Одиссей”, 2005. – 168 с.
135. Узагальнена довідка про участь юридичних служб у захисті майнових та інших інтересів органів внутрішніх справ України за 2001 рік від 19 грудня 2002 р. № 1/15-5342.
136. Про Положення про Міністерство внутрішніх справ України: Указ Президента України від 17 жовтня 2000 року № 1138/2000 // Офіційний вісник України. – 2000. – № 42. – Ст. 1774.
137. Адміністративна діяльність. Частина особлива: Підручник /За заг. Ред.. проф. О.М. Бандурки. – Харків: Вид-во Ун-ту внутр. справ, “Еспада”, 2000. – 368 с.
138. Алексеев С.С. Механизм правового регулирования в социалистическом государстве. – М.: Юрид. лит., 1966. – 187 с.
139. Пиголкин А.С. Подготовка проектов нормативных актов (организация и методика). – М.: Юрид. лит., 1968. – 167 с.
140. Васильєв А.С. Управленческие решения в производственных организациях (правовой аспект). – Киев: Вища школа. – 1986. – 198 с.
141. Дрейшев Б.В. Правотворчество в советском государственном управлении. – М.: Юрид. лит., 1977. – 155 с.
142. Васильев Р.Ф. Правовые акты органов управления. – М.: Изд-во Моск. ун¬-та, 1970. – 108 с.
143. Васильев Р.Ф. Акты управления (Значение, проблема исследований, понятие). – М.: Изд. МГУ, 1987. – 141 с.
144. Кузнецов Н.И. Акты советского государственного управления. Убеждение и принуждение в советском государственном управлений. – М.: ВПА, 1968. – 215 с.
145. Бахрах Д.Н. Административное право России: Учебник для вузов. – М.: Норма-Инфра-М, 2000. – 275 с.
146. Административное право Украины: Учебник / Под общей ред. С.В. Кивалова. – Х.: “Одиссей”, 2004. – 880 с.
147. Адміністративне право України: Підручник / Ю.П. Битяк, В.М. Паращук, О.В. Дьяченко та ін.; За ред. Ю.П. Битяка. – К.: Хрінком Інтер, 2005. – 544 с.
148. Розин Л.М. Вопросы теории актов советского государственного управления и практика органов внутренних дел: Учеб. пособие. – М., 1974. – 138 с.
149. Туманов Г.А. Организация управления в сфере охраны общественного порядка. – М., 1972. – 148 с.
150. Атаманчук Г.В. Теория государственного управления. Курс лекций. – М., 1997. – 400 с.
151. Целик А.М. Административно-правовые акты исполнительной власти и их применение в деятельности ОВД: Дис.... кан. юрид. наук. – М., 1998. – 196 с.
152. Пехов В.Н. Деятельность милиции в механизме реализации прав и свобод граждан: Автореф. дис...канд. юрид.наук (12.00.01). – Одесса, 1992. – 20 с.
153. Лунев А.Е. Теоретические проблемы государственного управления. – М.: Наука, 1974. – 247 с.
154. Лисенков С.Л. Про критерії визначення якос¬ті проектів нормативно-правових актів / Доповідь на наук.-практ. конференції “Державно-правова реформа в Україні” – К., 1997. – С. 72.
155. Горшенев В.М. Способы и организационные формы правового регулирования в социалистическом обществе. – М.: Юрид. лит., 1972. – 200 с.
156. Васильев А.В. Правотворчество в советском социалистическом обществе. – Автореф. ... канд. дис. – М., 1972. – 19 с.
157. Антонова Л.И. Правотворческая деятельность высших органов государственной власти в РСФСР. – Автореф. ... канд. дисс. – Л., 1965. – 22 с.
158. Алексеев С.С. Проблеми теории права, Том 2. Нормативные юридические акты. Применение права. Юридическая наука (правоведение). – Свердловск, 1973. – 401 с.
159. Керимов Д.А. Философские проблемы права. – М.:Мысль, 1972. – 472 с.
160. Ковачев Д.А. Законодательный процесс в европейских социалистических государствах. – М.: Юрид. лит., 1966. – 135 с.
161. Лазарев В.В. Пробелы в праве и пути их устранения. – М.: Юрид. лит., 1974. – 184 с.
162. Мицкевич А.В. Акти высших органов Советского государства. Юридическая природа нормативных актов высших органов государственной власти и управления в СССР – М.: Юрид. лит., 1967. – 175 с.
163. Тихомиров Ю.А. Управленческое решение. – М.: Наука, 1972. – 288 с.
164. Шебанов А.Ф. Форма советского права. – М.: Юрид. лит., 1968. – 215 с.
165. Про надання інформації з питань правової роботи: Лист МВС України до Міністерства юстиції України від 09 січня 2006 р. вих. № 1/15-74 // Архів Управління правового забезпечення Головного штабу МВС України за 2006р.
166. Ожегов С. И. Словарь русского языка. – М.: Русский язык, 1975. – 784 с.
167. Словарь иностранных слов / Под ред. А.Г.Спиркина. – М.: Русский язык. – 1979. – 662 с.
168. Кримінально-процесуальний кодекс України: Затв. Законом від 28 груд. 1960 р.: Офіц. Текст зі змінами та доп. станом на 25 серп. 2005 р. – К.: ФОРУМ, 2005. – 308 с.
169. Закон України “Про екологічну експертизу” // Відомості Верховної Ради України. – 1995. – №8. – Ст. 54.
170. Минц Б.И. Какие документы визирует юрисконсульт // Хозяйство и право. – 1983. – № 2. – С. 63-65.
171. Управление персоналом: энциклопедический словарь / под. ред. Кибанова А.Я. – М.: ИНФРА-М, 1998. – 453 с.
172. Юридичний словник-довідник: За ред. Ю.С. Шемшученка / Худож. оформ. В.М. Штогрина. – К.: Феміна, 1996. – 696 с.
173. Великий тлумачний словник сучасної української мови / Уклад, і голов. ред. В.Р.Бусел. – К.: Ірпінь: ВТФ “Перун”, 2001. – 1440 с.
174. Гаєва Н.П. Взаємодія органів державної влади та об’єднань громадян // Збірник наукових праць. Держава і право. Юридичні і політичні науки. Вип. 17. – К.: Ін-т ім. В.М. Корецького НАН України, 2002. – С. 137-142.
175. Большаков А.С., Михайлов В.И. Современный менеджмент: теория и практика. – СПб: Питер, 2000. – 416 с.
176. Кредісов А.І., Панченко Є.Г., Кредісов В.А. Менеджмент для керівників. – К.: “Знання”, КОО, 1999. – 556 с.
177. Пропозиції до виступу заступника міністра внутрішніх справ України М.Г. Вербенського від 20 квітня 2006 р. // Архів Управління правового забезпечення Головного штабу МВС України за 2006р.
178. Довідка про діяльність юридичної групи штабу ГУ МВС України в АР Крим за 12 місяців 2005 року від 19 січня 2006 р. // Архів Штабу ГУ МВС України в АР Крим за 2006р.
179. Про правове супроводження судових справ і ведення претензійної та позовної роботи в органах державної податкової служби України: Наказ Державної податкової адміністрації України від 15 лютого 2000 р. № 59.
180. Лавринович О. Открыт Институт профессиональных судей // Юридична практика. – 2002. – № 37. – С. 2.
181. Про стан виконання рекомендацій Мін’юсту щодо подальшого вдосконалення правової роботи: Лист МВС України до Міністерства юстиції України від 13 січня 2003 р. вих. № 1/15-129 // Архів Управління правового забезпечення Головного штабу МВС України за 2003р.
182. Про визнання такими, що втратили чинність, деяких указів Президента України з питань оплати праці: Указ Президента України від 30 березня 2006 року № 272 // Офіційний вісник України. – 2006. – № 14. – Ст. 972.
183. Про заходи щодо покращання стану правової роботи: Лист МВС України до Міністерства юстиції України від 28 жовтня 2005 р. вих. № 1/15-4729 // Архів Управління правового забезпечення Головного штабу МВС України за 2005р.
184. Про нормативне забезпечення організаційно-штатної роботи: Наказ МВС України від 25 лютого 2004 р. № 190.
185. Лазарев В.В. Правоприменительные акты и их эффективность в условиях развитого социалистического общества. Теоретическое исследование. Автореферат диссертации на соискание учен. степ. доктора юрид. наук. – М.: МГУ, 1977. – 17 с.
186. Демин А.А. Совершенствование деятельности юридической службы в народном хозяйстве. Структура, штаты, организация труда (на примере мясной и молочной промышленности СССР). Университет дружбы народов им. П. Лумумбы. – М., 1983 – С. 6-13.
187. Актуальные вопросы правовой службы в народном хозяйстве. Круглый стол “Советского государства и права”. – Сов. гос. и право, М., 1978. – № 8 – С. 62.
188. Архівні матеріали юридичної групи Штабу ГУ МВС України в АР Крим за 2002-2005 рр.
189. Єремеєв Д.В. Становлення та діяльність юридичної служби вищих навчальних закладів органів внутрішніх справ // Актуальні проблеми сучасної науки в дослідженнях молодих учених. – Сімферополь. 2005. – Вип. 7. – С. 169-174.
190. Єремеєв Д.В. Критерії оцінки діяльності підрозділів юридичної служби органів внутрішніх справ // Актуальні проблеми сучасної науки в дослідженнях молодих учених. – Сімферополь. 2005. – Вип. 8. – С. 100-104.
191. Єремеєв Д.В. Деякі питання вдосконалення діяльності підрозділів юридичної служби органів внутрішніх справ (на матеріалах ГУ МВС України в АР Крим) // Вісник Одеського інституту внутрішніх справ № 3. – Одеса, 2005. – С. 59-62.
192. Єремеєв Д.В. Деякі питання вдосконалення кадрового забезпечення підрозділів юридичної служби органів внутрішніх справ // Світовий досвід підготовки поліцейських та його впровадження в Україні: Матер. Міжнар. наук.-практ. конф. (м. Дніпропетровськ, Дніпроп. держ. ун-т внутр. справ, 17 березня 2006 р.). – Д.: Дніпроп. держ. ун-т внутр. справ, 2006. – С. 130-135.
Стоимость доставки работы, в гривнах:

(при оплате в другой валюте, пересчет по курсу центрального банка на день оплаты)
50





Найти готовую работу


ЗАКАЗАТЬ

Обратная связь:


Связаться

Доставка любой диссертации из России и Украины



Ссылки:

Выполнение и продажа диссертаций, бесплатный каталог статей и авторефератов

Счетчики:

Besucherzahler
счетчик посещений

© 2006-2022. Все права защищены.
Выполнение уникальных качественных работ - от эссе и реферата до диссертации. Заказ готовых, сдававшихся ранее работ.