У нас уже 242733 рефератов, курсовых и дипломных работ
Заказать диплом, курсовую, диссертацию


Быстрый переход к готовым работам

Мнение посетителей:

Понравилось
Не понравилось





Книга жалоб
и предложений


 






Название ГОСПОДАРСЬКА КОМПЕТЕНЦІЯ МІСЦЕВИХ ДЕРЖАВНИХ АДМІНІСТРАЦІЙ
Количество страниц 225
ВУЗ ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Год сдачи 2006
Содержание ЗМІСТ

ВСТУП…………………………………...………..…………………………………...3
РОЗДІЛ 1. Теоретичні засади господарської компетенції
місцевих державних адміністрацій…………………………………………………13
1.1. Місцеві державні адміністрації як учасники
відносин у сфері господарювання...............…..….……………………………13
1.2. Поняття та особливості господарської компетенції
місцевих державних адміністрацій…………………………..………………..35
1.3. Правова основа господарської компетенції
місцевих державних адміністрацій…..................…............................………..53
Висновки до розділу 1……………………………………………………………….69
РОЗДІЛ 2 .Зміст господарської компетенції
місцевих державних адміністрацій…………………………………………………72
2.1. Створення суб’єктів господарювання та
припинення їх діяльності…..............................................…................………..72
2.2. Планування діяльності суб’єктів господарювання…………………………...87
2.3. Регулювання діяльності суб’єктів господарювання…………………………102
2.4. Здійснення контролю у сфері господарювання......................……………….122
Висновки до розділу 2……………………………………………………………...133
РОЗДІЛ 3. Реалізація господарської компетенції
місцевих державних адміністрацій……………………………………….…..…...139
3.1. Поняття та загальні засади реалізації господарської компетенції
місцевих державних адміністрацій…………….……………………………139
3.2. Здійснення господарської компетенції місцевих державних
адміністрацій їх головами та структурними підрозділами…………………151
Висновки до розділу 3………………………………………………………….…..166
ВИСНОВКИ…………………………………………………………………….…..169
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ………………………………………….173
ДОДАТКИ…………………………………………………………………………..208
ВСТУП

Актуальність теми дослідження. Забезпечення подальшої розбудови в Україні ринкової соціально спрямованої економіки вимагає удосконалення правових форм участі органів державної влади у сфері господарювання на засадах узгодження публічних та приватних інтересів. Важливе значення при цьому має діяльність місцевих державних адміністрацій як органів виконавчої влади, які беруть участь в організації господарювання на рівні адміністративно-територіальних одиниць.
Згідно з Господарським кодексом України (далі – ГК України) умовою визнання певного органу державної влади учасником відносин у сфері господарювання є наявність у цього органу господарської компетенції [1]. Оптимальне визначення змісту господарської компетенції органів державної влади є одним з чинників, від яких залежить утвердження суспільного господарського порядку в економічній системі України, ефективність організації діяльності багатьох суб’єктів господарювання. Разом з тим у даний час на державному рівні відсутній єдиний підхід щодо місця і ролі місцевих державних адміністрацій у господарській сфері. Так, у деяких документах, що визначають концептуальні засади вдосконалення законодавства України з питань регіональної економічної політики, визнається необхідність підвищення ролі та відповідальності місцевих органів виконавчої влади в соціально-економічному розвитку регіонів, у тому числі шляхом надання місцевим державним адміністраціям додаткових повноважень щодо організації господарської діяльності в межах відповідних територій. Натомість в інших документах констатована потреба трансформації місцевих державних адміністрацій у контрольно-наглядові органи у структурі урядової влади з вилученням у них повноважень організаційно-господарського характеру.
Складові господарської компетенції місцевих державних адміністрацій встановлені значною кількістю спеціальних законодавчих норм, зокрема, Законом України “Про місцеві державні адміністрації” (далі – Закон про місцеві адміністрації) [2]. Крім того, на місцеві державні адміністрації поширюється дія загальних норм господарського законодавства, що визначають повноваження органів державної влади у сфері господарювання. Проте аналіз нормативно-правових актів, що закріплюють господарську компетенцію місцевих державних адміністрацій, свідчить про необхідність їх удосконалення. Значна частина відповідних норм потребує уточнення та деталізації, подекуди має місце неузгодженість між різними нормативно-правовими актами. Це стосується насамперед законодавчого встановлення повноважень місцевих державних адміністрацій щодо створення суб’єктів господарювання, застосування окремих засобів регулювання господарської діяльності, здійснення контролю у сфері господарювання тощо. Окреслені недоліки правової основи господарської компетенції місцевих державних адміністрацій ускладнюють її реалізацію, що у кінцевому рахунку стримує розвиток територіальних господарських систем.
У науковій літературі дослідження компетенції місцевих державних адміністрацій здійснюється переважно з позицій політології, конституційного і адміністративного права. Зокрема, з таких позицій компетенція місцевих державних адміністрацій розглядається у роботах В.О. Величка, В.М. Кампо, О.І. Сушинського. Проблеми формування компетенції місцевих державних адміністрацій у сфері господарювання лише частково висвітлені у деяких навчальних посібниках з господарського права, а також в окремих роботах О.І. Амоші, В.К. Мамутова, В.Ф. Януковича та ін. Значне коло питань, пов’язаних із нормативно-правовим встановленням та реалізацією господарської компетенції місцевих державних адміністрацій, потребує теоретичного доопрацювання.
З огляду на викладене, дослідження господарської компетенції місцевих державних адміністрацій є актуальним і доцільним, що обумовило вибір теми дисертації.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота пов’язана з науковими дослідженнями, що здійснюються економіко-правовим факультетом Донецького національного університету МОН України за темою “Господарсько-правове забезпечення стабілізації та розвитку економіки України” (держреєстрація № Г-0101U005732), в межах якої автором досліджено зміст господарської компетенції місцевих державних адміністрацій, визначено шляхи підвищення ефективності її реалізації.
Мета і завдання дослідження. Метою дисертаційного дослідження є розробка нових теоретичних положень щодо змісту господарської компетенції місцевих державних адміністрацій, підготовка пропозицій із вдосконалення законодавства, що визначає таку компетенцію.
Для реалізації зазначеної мети в дисертаційній роботі вирішувались такі завдання:
дослідження питання щодо основних завдань місцевих державних адміністрацій у сфері господарювання;
аналіз та узагальнення визначень поняття господарської компетенції, формулювання поняття “господарська компетенція місцевих державних адміністрацій”;
виявлення особливостей господарської компетенції місцевих державних адміністрацій;
аналіз законодавства, що встановлює господарську компетенцію місцевих державних адміністрацій, визначення основних напрямів його вдосконалення;
дослідження змісту господарської компетенції місцевих державних адміністрацій, підготовка пропозицій щодо його уточнення та розширення;
дослідження питань щодо реалізації господарської компетенції місцевих державних адміністрацій, виявлення факторів, що впливають на ефективність такої реалізації.
Об’єктом дослідження є комплекс суспільних відносин, пов’язаних із формуванням та реалізацією компетенції місцевих державних адміністрацій в економічній сфері.
Предметом дослідження є господарська компетенція місцевих державних адміністрацій.
Методи дослідження. Методологічну основу дослідження становить сукупність загальнонаукових і спеціальних методів наукового пізнання, а саме: формально-логічний, історичний, системно-структурний, аналізу і синтезу, порівняльно-правовий тощо. Формально-логічний метод використовувався під час аналізу нормативно-правових актів, що встановлюють господарську компетенцію місцевих державних адміністрацій, а також практики її реалізації. Історичний метод застосовувався в ході дослідження процесу розвитку законодавства України, що встановлює господарську компетенцію місцевих державних адміністрацій. Виокремлення та аналіз основних складових господарської компетенції місцевих державних адміністрацій здійснювалися за допомогою системно-структурного методу. Метод аналізу і синтезу застосований під час розроблення пропозицій з удосконалення нормативно-правових актів, що визначають господарську компетенцію місцевих державних адміністрацій. Дослідження різних підходів у правовому регулюванні одних і тих же відносин у вітчизняній і зарубіжній практиці здійснювалося через призму порівняльно-правового методу.
Теоретичну основу дослідження склали наукові праці українських і російських вчених радянського і сучасного періодів в галузі загальної теорії права, конституційного, адміністративного, комунального, господарського права та економіки, зокрема: О.І. Амоші, В.К. Андрєєва, К.І. Апанасенко, М.О. Баймуратова, І.Л. Бачило, О.А. Беляневич, А.Г. Бобкової, В.О. Величка, А.В. Венедиктова, О.М. Вінник, Р.Ф. Гринюка, В.М. Кампо, Б.М. Лазарева, В.В. Лаптєва, В.К. Мамутова, В.С. Мартем’янова, В.П. Марущака, В.С. Нерсесянца, Г.В. Пронської, О.А. Пушкіна, Н.О. Саніахметової, О.Ф. Скакун, І.В. Спасибо-Фатєєвої, О.М. Соловйової, В.А. Устименка, Ю.О. Тихомирова, В.С. Щербини, О.О. Чувпила та інших дослідників.
Нормативно-правову базу роботи складають Конституція України, акти Верховної Ради України, Президента України, Кабінету Міністрів України, міністерств і відомств, розпорядження голів місцевих державних адміністрацій та рішення органів місцевого самоврядування. У процесі дослідження також використані окремі нормативно-правові акти Російської Федерації, Республіки Бєларусь, Вірменії, Казахстану, Киргизстану, Таджикистану, Узбекистану, Молдови, Норвегії, Франції, Польщі.
Емпіричною основою дослідження є практика діяльності місцевих державних адміністрацій в процесі реалізації наданої їм господарської компетенції.
Наукова новизна одержаних результатів обумовлена тим, що проведене системне дослідження питань господарської компетенції місцевих державних адміністрацій з урахуванням наукових розробок, законодавства та практики його застосування, на основі якого обґрунтовані нові наукові положення, підготовлені пропозиції із вдосконалення законодавства з таких питань. Наукова новизна дослідження конкретизується в наступних положеннях.
Уперше:
обґрунтовано, що основними завданнями місцевих державних адміністрацій у сфері господарювання є: створення належних організаційних умов діяльності всіх суб’єктів господарювання незалежно від форм власності та підпорядкування в межах відповідних територій для провадження державної економічної політики, забезпечення правового господарського порядку, соціально-економічного розвитку адміністративно-територіальних одиниць; здійснення організаційно-установчих та інших організаційно-господарських повноважень щодо окремих суб’єктів господарювання державного і комунального секторів економіки, що перебувають у їх управлінні;
визначено поняття “господарська компетенція місцевих державних адміністрацій” як сукупність передбачених законодавством прав, обов’язків і повноважень місцевих державних адміністрацій щодо створення суб’єктів господарювання, припинення діяльності цих суб’єктів, планування та регулювання господарської діяльності, здійснення контролю у сфері господарювання в межах підвідомчих їм територій;
виявлені особливості господарської компетенції місцевих державних адміністрації, що полягають в наступному: 1) наявність в її складі прав, обов’язків і повноважень щодо управління діяльністю підпорядкованих суб’єктів господарювання державного сектору економіки; 2) наявність прав, обов’язків і повноважень щодо здійснення організаційного впливу на господарську діяльність інших, не підпорядкованих суб’єктів господарювання; 3) можливість набуття делегованих повноважень вищестоящих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування у сфері господарювання; 4) визначення змісту господарської компетенції виключно нормативно-правовими актами; 5) реалізація господарської компетенції лише в межах підвідомчих місцевим державним територій (областей, районів, міст Києва і Севастополя);
виділені фактори, що впливають на ефективність реалізації господарської компетенції місцевих державних адміністрацій, а саме: якість встановлення цієї компетенції у нормативно-правових актах, обсяг матеріально-фінансового забезпечення діяльності місцевих державних адміністрацій, оптимальна побудова та стабільність їх структури, рівень професіоналізму посадових осіб місцевих державних адміністрацій.
Удосконалено положення щодо здійснення місцевими державними адміністраціями контролю у сфері господарювання, а саме, аргументовано доцільність вилучення з компетенції місцевих державних адміністрацій права проводити перевірки стану додержання законодавства не підпорядкованими їм суб’єктами господарювання за окремими напрямами господарської діяльності, із закріпленням натомість повноважень місцевих державних адміністрацій щодо надання доручень про проведення перевірок діяльності певних суб’єктів господарювання відповідним територіальним підрозділам центральних органів виконавчої влади за наявності фактів, що свідчать про порушення цими суб’єктами умов і правил ведення господарювання.
Дістали подальший розвиток:
основні напрями удосконалення правової основи господарської компетенції місцевих державних адміністрацій, зокрема, щодо предметів відання та повноважень місцевих державних адміністрацій в окремих галузях господарювання, повноважень місцевих державних адміністрацій різних територіальних рівнів, визначення належності окремих повноважень до власних чи делегованих;
положення щодо створення та припинення місцевими державними адміністраціями суб’єктів господарювання, а саме:
1) обґрунтовано, що метою створення місцевими державними адміністраціями суб’єктів господарювання є вирішення певних соціально-економічних завдань, задоволення потреб населення відповідних територій;
2) аргументовано доцільність уточнення видів та організаційно-правових форм підприємств, які можуть створюватися місцевими державними адміністраціями (державні унітарні підприємства; комунальні унітарні підприємства – за умови делегування відповідних повноважень місцевими радами; акціонерні товариства, товариства з обмеженою відповідальністю);
3) обґрунтовано необхідність надання обласним та Севастопольській міській державним адміністраціям повноважень щодо погодження рішень інших органів, уповноважених управляти державним майном, про створення, реорганізацію та ліквідацію на відповідній території суб’єктів господарювання державного сектору економіки;
положення щодо планування місцевими державними адміністраціями діяльності суб’єктів господарювання, а саме:
1) запропоновано надати обласним, Київській та Севастопольській міським державним адміністраціям повноваження щодо погодження фінансових планів суб’єктів господарювання державного сектору економіки, які зареєстровані на відповідній території, але перебувають у сфері управління інших органів, з можливістю делегування таких повноважень районним державним адміністраціям;
2) аргументовано доцільність встановлення повноважень місцевих державних адміністрацій щодо залучення суб’єктів господарювання до виконання програм соціально-економічного розвитку територій на договірних засадах із застосуванням економічного стимулювання таких суб’єктів та одночасним погодженням планів діяльності останніх;
положення щодо регулювання місцевими державними адміністраціями діяльності суб’єктів господарювання, зокрема:
1) аргументовано доцільність надання обласним, Київській та Севастопольській міським державним адміністраціям права включати своїх представників до органів управління господарських товариств, що розташовані на відповідних територіях, у статутних фондах яких частка держави становить більш ніж 50 відсотків;
2) запропоновано уточнення повноважень місцевих державних адміністрацій різних територіальних рівнів щодо розміщення серед суб’єктів господарювання замовлень на поставку продукції (виконання робіт, надання послуг), необхідних для задоволення потреб територіальних громад;
3) аргументовано доцільність збільшення обсягу повноважень обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій щодо ліцензування певних видів господарської діяльності шляхом передачі зазначеним держадміністраціям повноважень з ліцензування деяких видів господарської діяльності, що у даний час належать центральним органам виконавчої влади (проведення дезінфекційних, дезінсекційних, дератизаційних робіт; медична практика; заготівля, переробка, металургійна переробка брухту кольорових і чорних металів; фізкультурно-оздоровча та спортивна діяльність та деякі інші);
4) обґрунтовано необхідність уточнення повноважень місцевих державних адміністрацій щодо регулювання тарифів на житлово-комунальні послуги, а саме запропоновано визначити, що до повноважень обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій належить регулювання тарифів на житлово-комунальні послуги, що надаються на відповідних територіях суб’єктами господарювання незалежно від форм власності (крім підприємств, що засновані на власності територіальних громад);
5) аргументовано доцільність встановлення повноважень місцевих державних адміністрацій щодо можливості надання за погодженням з відповідними місцевими радами податкових пільг суб’єктам господарювання в межах коштів, що надходять до обласних, районних, Київського та Севастопольського міських бюджетів;
6) обґрунтовано доцільність надання місцевим державним адміністраціям права приймати регуляторні акти з усіх питань, що виникають у сфері господарювання в межах відповідних територій, за винятком питань, регулювання яких згідно із законодавством України належить до компетенції інших органів.
Практичне значення одержаних результатів полягає в тому, що окремі сформульовані автором положення, висновки та пропозиції можуть бути використані при подальшій розробці та удосконаленні законодавства, яке визначає господарську компетенцію місцевих державних адміністрацій та регулює відносини, пов’язані з її реалізацією. Матеріали дисертаційного дослідження можуть використовуватись також у практичній діяльності місцевих державних адміністрацій, а також у науково-дослідній роботі та у навчальному процесі.
Положення та висновки, сформульовані в дисертації, що мають дискусійний характер, можуть скласти підґрунтя для подальших наукових досліджень.
Окремі положення результатів дисертаційної роботи використовуються при викладанні навчальної дисципліни “Господарське право” (загальна частина) в Донецькому національному університеті МОН України (довідка від 02.11.2006 № 836/01-27/6.8.0).
Результати дослідження також використовуються Центром законодавчих ініціатив при Донецькій обласній раді при підготовці відповідних проектів законів України (довідка від 03.11.2006 № 172/22). Крім того, результати дисертаційної роботи розглянуті на нараді апарату Донецької обласної державної адміністрації та рекомендовані до використання при підготовці пропозицій стосовно відповідних проектів законів України (довідка від 29.11.2006 № 09/17я-3173).
Особистий внесок здобувача. Основні наукові результати отримані автором самостійно на основі аналізу наукових публікацій, законодавства України та інших країн, вивчення правозастосовчої діяльності місцевих державних адміністрацій в процесі реалізації наданої їм господарської компетенції.
Апробація результатів дисертації. Основні положення і висновки дисертаційного дослідження доповідалися і обговорювалися на: підсумковій науковій конференції Донецького національного університету за період 2003 -2004 рр. (Донецьк, 2005), міжнародній науково-практичній конференції “Проблеми господарського права і методика його викладання” (Донецьк, 2006), Всеукраїнській науково-практичній конференції молодих учених та здобувачів “Конституція України – основа побудови правової держави і громадянського суспільства” (Харків, 2006), Міжнародній науково-практичній конференції “Запорізькі правові читання” (Запоріжжя, 2006), Міжнародній науково-практичній конференції “Європейська наука XXI сторіччя: стратегія і перспективи розвитку – 2006” (Дніпропетровськ, 2006).
Публікації. Основні теоретичні положення і висновки дисертаційного дослідження викладені у 10 друкованих працях, з яких 5 – у фахових наукових журналах і збірках наукових праць, загальним обсягом 3,8 д. а., з яких особисто автору належать 3,8 д. а.
Структура дисертації обумовлена метою і завданнями дослідження. Дисертація складається із вступу, трьох розділів, висновків. Загальний обсяг дисертації становить 166 сторінок комп’ютерного тексту. Робота містить також список використаних джерел із 256 найменувань та додатки.
Список литературы ВИСНОВКИ

У дисертації здійснено теоретичне узагальнення та запропоновано вирішення наукової задачі, що полягає у визначенні напрямів розвитку законодавства України, яке встановлює господарську компетенцію місцевих державних адміністрацій. Дисертантом обґрунтовані нові наукові положення щодо нормативно-правового встановлення компетенції місцевих державних адміністрацій у сфері господарювання з метою підвищення ефективності її реалізації, посилення позитивного організаційного впливу місцевих державних адміністрацій на господарські відносини в межах підвідомчих їм територій. В ході проведеного дослідження отримані такі основні результати:
1. Аргументовано, що основними завданнями місцевих державних адміністрацій у сфері господарювання є:
- створення належних організаційних умов діяльності всіх суб’єктів господарювання незалежно від форм власності та підпорядкування в межах відповідних територій для провадження державної економічної політики, забезпечення правового господарського порядку, соціально-економічного розвитку адміністративно-територіальних одиниць;
- здійснення організаційно-установчих та інших організаційно-господарських повноважень щодо окремих суб’єктів господарювання державного і комунального секторів економіки, що перебувають у їх управлінні.
2. Обґрунтовано, що місцеві державні адміністрації належать до особливого виду учасників відносин у сфері господарювання – органів господарського керівництва (органів, які організують господарювання). Зазначене підтверджується наявністю у місцевих державних адміністрацій компетенції, яка передбачає здійснення організаційно-управлінського впливу на діяльність господарюючих суб’єктів.
3. Сформульовано визначення поняття “господарська компетенція місцевих державних адміністрацій” як сукупність передбачених законодавством прав, обов’язків і повноважень місцевих державних адміністрацій щодо створення суб’єктів господарювання, припинення діяльності цих суб’єктів, планування та регулювання господарської діяльності, здійснення контролю у сфері господарювання в межах підвідомчих їм територій.
4. Обґрунтовано, що у порівнянні з компетенцією інших учасників відносин у сфері господарювання, господарська компетенція місцевих державних адміністрацій має певні особливості, серед яких: 1) наявність прав, обов’язків і повноважень щодо управління діяльністю підпорядкованих суб’єктів господарювання державного сектору економіки; 2) наявність прав, обов’язків і повноважень, що передбачають здійснення організаційного впливу на господарську діяльність інших, не підпорядкованих суб’єктів господарювання з певних питань; 3) можливість набуття делегованих повноважень у сфері господарювання органів виконавчої влади вищого рівня та органів місцевого самоврядування; 4) визначення змісту господарської компетенції виключно нормативно-правовими актами; 5) реалізація господарської компетенції лише в межах підвідомчих місцевим державним територій (областей, районів, міст Києва і Севастополя).
5. Обґрунтовано, що правова основа господарської компетенції місцевих державних адміністрацій представлена спеціальними та загальними нормами господарського законодавства України. Аргументовано, що основними напрямами удосконалення правової основи господарської компетенції місцевих державних адміністрацій, мають бути: узгодження положень щодо предметів відання та повноважень місцевих державних адміністрацій в окремих галузях господарювання (промисловості, сільському господарстві, будівництві); вилучення з відповідних нормативно-правових актів деяких застарілих норм, деталізація окремих положень щодо повноважень місцевих державних адміністрацій різних територіальних рівнів; уточнення законодавства в частині розмежування господарської компетенції місцевих державних адміністрацій та господарської компетенції органів місцевого самоврядування, усунення невідповідностей між різними нормативно-правовими актами щодо належності окремих повноважень місцевих державних адміністрацій у сфері господарювання до власних чи делегованих.
6. Обґрунтовано доцільність уточнення компетенції місцевих державних адміністрацій щодо створення та припинення діяльності суб’єктів господарювання шляхом конкретизації видів та організаційно-правових форм суб’єктів господарювання, що можуть створюватися місцевими державними адміністраціями (державні унітарні підприємства, комунальні унітарні підприємства – за умови делегування відповідних повноважень місцевими радами; акціонерні товариства і товариства з обмеженою відповідальністю). З метою забезпечення врахування регіональних інтересів в процесі управління державними підприємствами, запропоновано надати обласним та Севастопольській міській державним адміністраціям повноважень щодо погодження рішень інших органів, уповноважених управляти державним майном, з питань створення, реорганізації та ліквідації суб’єктів господарювання державного сектору економіки в межах відповідних територій.
7. Аргументовано доцільність розширення компетенції місцевих державних адміністрацій щодо їх участі у плануванні діяльності не підпорядкованих суб’єктів господарювання на основі договірних відносин та економічної заінтересованості цих суб’єктів у виконанні показників, передбачених прогнозами і програмами соціально-економічного розвитку адміністративно-територіальних одиниць, узгодження публічних і приватних інтересів. Запропоновано надання обласним, Київській та Севастопольській міським державним адміністраціям повноважень щодо погодження фінансових планів суб’єктів господарювання державного сектору економіки, які провадять діяльність на відповідній території, але перебувають в управлінні інших органів, з можливістю делегування таких повноважень відповідним райдержадміністраціям.
8. Обґрунтовано необхідність уточнення окремих повноважень місцевих державних адміністрацій щодо застосування певних засобів регулювання господарської діяльності (розміщення серед суб’єктів господарювання замовлень на поставку продукції, необхідної для задоволення потреб територіальних громад, регулювання цін і тарифів), а також аргументовано доцільність розширення компетенції місцевих державних адміністрацій щодо регулювання господарської діяльності, зокрема, шляхом надання їм права приймати регуляторні акти з усіх питань, що виникають у сфері господарювання в межах відповідних територій, за винятком питань, регулювання яких згідно із законодавством України належить до компетенції інших органів.
9. Аргументовано необхідність зміни компетенції місцевих державних адміністрацій щодо здійснення контролю у сфері господарювання шляхом вилучення з компетенції місцевих державних адміністрацій права проводити перевірки стану додержання законодавства не підпорядкованими їм суб’єктами господарювання за окремими напрямами господарської діяльності, із закріпленням натомість повноважень місцевих державних адміністрацій щодо надання доручень про проведення перевірок діяльності певних суб’єктів господарювання відповідним територіальним підрозділам центральних органів виконавчої влади за наявності фактів, що свідчать про порушення цими суб’єктами умов і правил ведення господарювання.
10. Обґрунтовано, що реалізація господарської компетенції місцевих державних адміністрацій як колективних утворень забезпечується їх головами та структурними підрозділами на основі розподілу обов’язків і повноважень між ними. Аргументовано, що основними факторами, які впливають на ефективність реалізації господарської компетенції місцевих державних адміністрацій є: якість встановлення цієї компетенції у нормативно-правових актах, обсяг матеріально-фінансового забезпечення діяльності місцевих державних адміністрацій, оптимальна побудова та стабільність їх структури, рівень професіоналізму посадових осіб місцевих державних адміністрацій.





СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ

1. Господарський кодекс України: Закон України від 16 січня 2003 р. // Відомості Верховної Ради України. – 2003. – № 18-22. – Ст. 144; 2005. – № 11. – Ст. 205; 2005. – № 16. – Ст. 257; 2005. – № 16. – Ст. 259; 2005. – № 17. – Ст. 267; 2005. – № 18-19. – Ст. 267; 2005. – № 29. – Ст. 384; 2005. – № 31. – Ст. 420; 2005. – № 33. – Ст. 427; 2005. – № 34. – Ст. 434; 2006. – № 12. – Ст. 101; 2006. – № 13. – Ст. 110; 2006. – № 14. – Ст. 117; 2006. – № 14. – Ст. 118; 2006. – № 31. – Ст. 268; 2006. – № 34. – Ст. 291; 2006. – № 35. – Ст. 296; Офіційний вісник України. – 2006. – № 40. – Ст. 2656.
2. Про місцеві державні адміністрації: Закон України від 9 квітня 1999 р. // Відомості Верховної Ради України. – 1999. – № 20-21. – Ст. 190; 2001. – № 31. – Ст. 149; 2001. – № 32. – Ст. 172; 2003. – № 24. – Ст. 159; 2004. – № 6. – Ст. 38; 2004. – № 10. – Ст. 103; 2004. – № 15. – Ст. 228; 2004. – № 19. – Ст. 252; 2004. – № 19. – Ст. 259; 2004. – № 23. – Ст. 323; 2006. – № 12. – Ст. 104.
3. Конституція України: Прийнята на V-й сесії Верховної Ради України 28 червня 1996 р. // Відомості Верховної Ради України. – 1996. – № 30. – Ст. 141; 2005. – № 2. – Ст. 44.
4. Саніахметова Н.О. Поняття державного регулювання підприємництва // Українське комерційне право. – 2005. – № 6. – С. 10-17.
5. Сушинський О.І. Місцеві державні адміністрації в Україні: концептуальний політологічно-правовий аспект: Монографія. – Львів: Державне спеціалізоване видавництво “Світ”, 2002. – 96 с.
6. Кампо В.М. Місцеві державні адміністрації як ланка системи органів виконавчої влади // Юридический вестник. – 1997. – № 4. – С. 63-70.
7. Величко В.О. Конституційно-правовий статус місцевих державних адміністрацій в Україні. – Х.: 2005. – 208 c.
8. Янукович В.Ф. Инфраструктура промышленного региона: теория, практика, перспективы. – Донецк: ИЭПИ НАН Украины, Юго-Восток, 1999. – 168 с.
9. Мамутов В.К. Компетенция государственных органов в решении хозяйственных вопросов промышленности. – М., “Юридическая литература”, 1964 – 267 с.
10. Господарське право: Навчальний посібник / Жук Л.А., Жук І.Л., Неживець О.М. – К.: Кондор, 2003. – 400 с.
11. Самойленко А. Суб’єкти господарського права: поняття та класифікація // Право України. – 1998. – № 6. – С. 98–102.
12. Хозяйственное право: Учебник / В.К. Мамутов, Г.Л. Знаменский, В.В. Хахулин и др.; Под ред. Мамутова В.К. – К.: Юринком Интер, 2002. – 912 с.
13. Лазарев Б.М. Компетенция органов управления. – М., “Юридическая литература”, 1972. – 280 с.
14. Вінник О.М. Господарське право: Курс лекцій. – К.: Атіка, 2004. – 624 с.
15. Науково-практичний коментар Господарського кодексу України / Кол. авт.: Г.Л. Знаменський, В.В. Хахулін, В.С. Щербина та ін.; За заг. ред. В.К. Мамутова. – К.: Юрінком Інтер, 2004. – 688 с.
16. Хозяйственное право: Учебное пособие / Н.А. Саниахметова, А.К. Вишняков, С.Б. Мельник и др.; Под общей ред. Н.А. Саниахметовой. – Х.: “Одиссей”, 2005. – 639 с.
17. Тихомиров Ю.А. Теория компетенции. – М.: Издание г-на Тихомирова М.Ю., 2004. – 351 с.
18. Мамутов В.К. Экономико-правовые исследования проблем управления общественным производством / Экономика и право: Сб. науч. тр. – К.: Юринком Интер, 2003 – С. 9-21.
19. Братута О. Напрями вдосконалення роботи місцевих органів влади у нових умовах господарювання // Економіка України. – 1995. – № 8. – С. 84-87.
20. Мамутов В.К. Предприятие и вышестоящий хозяйственный орган. – М.: Юрид. лит., 1968. – 240 с.
21. Цивільний кодекс України: Закон України від 16 січня 2003 р. // Відомості Верховної Ради України. – 2003. – № 40. – Ст. 356; 2003. – № 41. – Ст. 356; 2003. – № 42. – Ст. 356; 2003. – № 43. – Ст. 356; 2003. – № 44. – Ст. 356; 2004. – № 2. – Ст. 6; 2004. – № 11. – Ст. 140; 2004. – № 33-34. – Ст. 403; 2005. – № 2. – Ст. 37; 2005. – № 2. – Ст. 39; 2005. – № 13. – Ст. 234; 2005. – № 16. – Ст. 257; 2005. – № 26. – Ст. 352; 2005. – № 31. – Ст. 420; 2005. – № 32. – Ст. 423; 2005. – № 33. – Ст. 427; 2005. – № 42. – Ст. 464; 2006. – № 12. – Ст. 102; 2006. – № 13. – Ст. 110; 2006. – № 15. – Ст. 127; 2006. – № 19-20. – Ст. 161; 2006. – № 27. – Ст. 234; 2006. – № 31. – Ст. 268; Урядовий кур’єр. – 2006. – 18 жовтня.
22. Теоретические проблемы хозяйственного права / Т.Е. Абова, М.М. Богуславский, З.М. Заменгоф и др.; Под ред. проф. В.В. Лаптева. – М.: Наука, 1975. – 413 с.
23. Мамутов В.К. О соотношении понятий компетенции и правоспособности государственных хозяйственных органов // Правоведение. – 1965. – № 4. – С. 56-63.
24. Про структуру місцевих державних адміністрацій: постанова Кабінету Міністрів України від 11 травня 2005 р. // Офіційний вісник України. – 2005. – № 19. – Ст. 999; 2005. – № 27. – Ст. 1571; 2005. – № 36. – Ст. 2180; 2005. – № 48. – Ст. 3007; 2006. – № 5. – Ст. 220; 2006. – № 22. – Ст. 1619.
25. Про примірні переліки управлінь, відділів, інших структурних підрозділів Київської міської та районної у місті Києві державних адміністрацій: постанова Кабінету Міністрів України від 27 квітня 2000 р. // Офіційний вісник України. – 2000. – № 18. – Ст. 745; 2002. – № 30. – Ст. 1422; 2002. – № 34. – Ст. 1611; 2003. – № 21. – Ст. 945; 2003. – № 30. – Ст. 1540; 2004. – № 13. – Ст. 899; 2004. – № 21. – Ст. 1447.
26. Про затвердження Типового положення про Головне управління економіки обласної, Київської міської державної адміністрації та управління економіки Севастопольської міської державної адміністрації: постанова Кабінету Міністрів України від 13 грудня 2001 р. // Офіційний вісник України. – 2001. – № 51. – Ст. 2279; 2002. – № 39. – Ст. 1827; 2003. – № 30. – Ст. 1546; 2004. – № 49. – Ст. 3206; 2005. – № 49. – Ст. 3076.
27. Про затвердження типових положень про Головне управління сільського господарства і продовольства обласної, управління сільського господарства і продовольства Севастопольської міської, управління (відділ) сільського господарства і продовольства районної державної адміністрації: постанова Кабінету Міністрів України від 12 жовтня 2000 р. // Офіційний вісник України. – 2000. – № 42. – Ст. 1786; 2001. – № 44. – Ст. 1969; 2003. – № 25. – Ст. 1199; 2003. – № 30. – Ст. 1546; 2003. – № 48. – Ст. 2505; 2004. – № 15. – Ст. 1048.
28. Про затвердження типових положень про Головне управління промисловості та розвитку інфраструктури обласної, управління промисловості та розвитку інфраструктури Севастопольської міської та відділ розвитку інфраструктури районної державної адміністрації: постанова Кабінету Міністрів України від 1 березня 2006 р. // Офіційний вісник України. – 2006. – № 9. – Ст. 536.
29. Пашков В. Господарська компетенція органів виконавчої влади та місцевого самоврядування щодо управління комунальними закладами охорони здоров’я // Підприємництво, господарство і право. – 2006. – № 3. – С. 28-31.
30. Офіційний веб-сайт Вінницької обласної державної адміністрації // http://www.vin.gov.ua/web/vinoda.nsf/webgr_view/Gr68F62?OpenDocument&count=5&RestrictToCategory=Gr68F62 (дата останнього відвідування сайта 11.10.2006).
31. Офіційний веб-сайт Дніпропетровської обласної державної адміністрації // http://www.adm.dp.ua/OBLADM/Obldp.nsf/(DOCWEB)/8905D74387946052C225717E0056C0D7?OpenDocument (дата останнього відвідування сайта 11.10.2006).
32. Офіційний веб-сайт Донецької обласної державної адміністрації // http://www.donoda.gov.ua/m1/uk/19/633/1099/1123 (дата останнього відвідування сайта 11.10.2006).
33. Офіційний веб-сайт Одеської обласної державної адміністрації // http://oda.odessa.gov.ua/main.aspx?sect=Deps (дата останнього відвідування сайта 11.10.2006).
34. Евдокимов В.Б., Старцев Я.Ю. Местные органы власти зарубежных стран: правовые аспекты. – М.: Спарк, 2001. – 251 с.
35. Про урядову адміністрацію у воєводстві: Закон Республіки Польща від 5 червня 1998 р. // http://www.knowhow.org.pl (дата останнього відвідування сайта 10.09.2005).
36. Про затвердження Типового положення про управління капітального будівництва обласної, Київської та Севастопольської міської державної адміністрації: постанова Кабінету Міністрів України від 6 вересня 2000 р. // Офіційний вісник України. – 2000. – № 36. – Ст. 1549; 2002. – № 31. – Ст. 1474.
37. Про розміри зборів за послуги, що надаються інспекціями державного технічного нагляду обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій: постанова Кабінету Міністрів України від 17 березня 1998 р. // Офіційний вісник України. – 1998. – № 11. – Ст. 401.
38. Про затвердження Положення про автогосподарство облдержадміністрації: розпорядження голови Запорізької обласної державної адміністрації від 10 червня 1997 р. № 293 // Електронна інформаційно-правова система “Ліга. Закон”. Версія 7.7.1.
39. Про захист економічної конкуренції: Закон України від 11 січня 2001 р. // Відомості Верховної Ради України. – 2001. – № 12. – Ст. 64; 2003. – № 10-11. – Ст. 86; 2003. – № 30. – Ст. 247; 2004. – № 17-18. – Ст. 250; 2005. – № 7-8. – Ст. 162; 2005. – № 17-19. – Ст. 267; Офіційний вісник України. – 2005. – № 25. – Ст. 1398; Відомості Верховної Ради України. – 2006. – № 31. – Ст. 269.
40. Про затвердження плану заходів щодо оптимізації господарської діяльності органів виконавчої влади: розпорядження Кабінету Міністрів України від 12 грудня 2002 р. № 702-р // Електронна інформаційно-правова система “Ліга. Закон”. Версія 7.7.1.
41. Про внесення змін до Господарського кодексу України: Проект Закону України, внесений на розгляд Верховної Ради України 27 листопада 2003 р. // Сектор реєстрації законопроектів Верховної Ради України. – 2003. – № 4445.
42. Про Концепцію державної регіональної політики: Указ Президента України 25 травня 2001 р. // Офіційний вісник України. – 2001. – № 22. – Ст. 983.
43. Про рекомендації парламентських слухань про законодавчі аспекти регіональної політики та місцевого самоврядування: Постанова Верховної Ради України від 5 червня 2003 р. // Відомості Верховної Ради України. – 2003. – № 46. – Ст. 369.
44. Крусян А. Децентрализация и деконцентрация публичной власти: соотношение в теории и законодательстве Украины // Юридический вестник. – 1999. – № 1. – С. 29-33.
45. Тісунова В. Діяльність місцевих органів влади в процесі розвитку регіональної економіки // Підприємництво, господарство і право. – 2006. – № 3. – С. 155-158.
46. Павлов О. Управління сільськими територіями на регіональному рівні // Юридический вестник. – 2005. – № 3. – С. 81-85.
47. Дубищев В.П. Государственное регулирование инвестиционной деятельности на региональном уровне // Экономика и право. – 2001. – № 1. – С. 41-45.
48. Краткий словарь иностранных слов / Под ред. И.В. Лехина и Ф.Н. Петрова. М.: Гос. изд-во иностранных и национальных словарей, 1952. – 488 с.
49. Бачило И.Л. Функции органов управления: / Правовые проблемы оформления и реализации /.– М.: Юрид. лит., 1976. – 197 с.
50. Юридический энциклопедический словарь / Под общ. ред. В.Е. Крутских. – 3-е изд., перераб. и доп. – М.: ИНФРА-М, 2001. – VI, 450 с.
51. Андреев В.К. Правосубъектность хозяйственных органов: сущность и реализация / Отв. ред. В.В. Лаптев; АН СССР, Ин-т государства и права. – М.: Наука, 1986. – 123 с.
52. Венедиктов А.В. Государственная социалистическая собственность в СССР. – М. – Л.: Изд-во АН СССР, 1948. – 840 с.
53. Мартемьянов В.С. Хозяйственные права местных Советов. – М.: Юрид. лит., 1981. – 176 с.
54. Пронская Г.В. Компетенция хозяйственных министерств Украинской ССР. – К., 1973. – 127 c.
55. Кулакова Є. Компетенція: поняття, суб’єкти, особливості // Підприємництво, господарство і право. – 2006. – № 3. – С. 11-14.
56. Бобкова А.Г. Правовое обеспечение рекреационной деятельности. – Донецк: Юго-Восток, 2000. – 308 с.
57. Архипов С.И. Субъект права: теоретическое исследование. – СПб.: Издательство Р. Асланова “Юридический центр Пресс”, 2004. – 469 с.
58. Пушкин А.А. Компетенция государственных хозяйственных органов как особая форма проявления их административно-хозяйственной правосубъектности // Правоведение. – 1965. – № 3. – С. 38 – 42.
59. Лаптев В.В. Предпринимательское право: понятие и субъекты: - М.: Юрист, 1997. – 140 с.
60. Мартемьянов В.С. Хозяйственное право. Том I. Общие положения. Курс лекций. – М.: Издательство БЕК, 1994. – 312 с.
61. Басин Ю.Г. Правовые формы реализации оперативно-хозяйственной самостоятельности социалистических предприятий // Правоведение. – 1967. – № 6. – С. 44–47.
62. Татаринцева Е.В. О правосубъектности, компетенции и правоспособности государственных хозяйственных органов / Вопросы хозяйственной правосубъектности. Сборник статей под ред. проф. Е.П. Торкановского. Куйбышев: Изд-во “Волжская коммуна”, 1971. – С. 35–53.
63. Щербина В.С. Господарське право: Підручник. – 3-тє вид., перероб. і доп. – К.: Юрінком Інтер, 2006 – 656 с.
64. Хозяйственное право: Учебник / Под ред. В.В. Лаптева. – М.: Юрид. лит., 1983 – 528 с.
65. Столяров М.В. Компетенция власти: Разграничение предметов ведения и полномочий между Федерацией и ее субъектами в условиях реформирования: Учебное пособие. – М.: Изд-во РАГС, 2005. – 326 с.
66. Про державні цільові програми: Закон України від 18 березня 2004 р. // Відомості Верховної Ради України. – 2004. – № 25. – Ст. 352.
67. Про затвердження Порядку складання, затвердження та контролю виконання фінансових планів державних підприємств, акціонерних холдингових компаній та інших суб’єктів господарювання, у статутному фонді яких більше 50 відсотків акцій (часток, паїв) належать державі, та їх дочірніх підприємств: Наказ Міністерства економіки України від 21 червня 2005 р. № 173 // Офіційний вісник України. – 2005. – № 28. – Ст. 1667; 2005. – № 42. – Ст. 2676; 2006. – № 28. – Ст. 2067.
68. Предпринимательское (хозяйственное) право: Учебник. В 2 т. Т. 1 / Отв. ред. О.М. Олейник. – М.: Юристъ, 2000. – 727 с.
69. Конституционное (государственное) право зарубежных стран. В 4-х т. Т. 2 / Отв. ред. Страшун Б.А. – М.: БЕК, 1995. – 758 с.
70. Лазарев Б.М. Государственное управление на этапе перестройки. – М.: Юрид. лит., 1988. – 320 с.
71. Про порядок затвердження інвестиційних програм і проектів будівництва та проведення їх комплексної державної експертизи: постанова Кабінету Міністрів України від 11 квітня 2002 р. № 483 // Офіційний вісник України. – 2002. – № 15. – Ст. 800; 2004. – № 10. – Ст. 617; 2006. – № 14. – Ст. 992; 2006. – № 20. – Ст. 1466.
72. О делегировании полномочий Донецкого областного совета Донецкой областной государственной администрации по управлению имуществом области и об утверждении перечня объектов общей собственности территориальных громад, находящихся в управлении областного совета: решение Донецкого областного совета от 4 марта 1999 г. № 23/5-116 // Архив исполнительного аппарата Донецкого областного совета.
73. Про здійснення повноважень щодо управління майном спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст, що знаходиться в управлінні обласної ради: розпорядження голови Донецької обласної державної адміністрації від 11 червня 2003 р. № 376 // Архів Донецької обласної державної адміністрації.
74. Временное положение о взаимодействии Севастопольского городского совета и городской государственной администрации // Официальный сайт Севастопольской городской государственной администрации и Севастопольского городского совета / http://www.sevastopol-adm.gov.ua (дата останнього відвідування сайта 24.07.2006).
75. Территориальные системы: проблемы трансформации и перспективы развития / В.Н. Василенко, В.И. Дубницкий, О.А. Кратт и др. – Донецк: ИЭПИ НАН Украины, ООО “Юго-Восток, Лтд”, 2003. – 306 с.
76. Про фіксований сільськогосподарський податок: Закон України від 17 грудня 1998 р. // Відомості Верховної Ради України, 1999. – № 5-6. – Ст. 39; 1999. – № 9-10. – Ст. 69; 1999. – № 17. – Ст. 112; 2000. – № 37. – Ст. 308; 2003. – № 26. – Ст. 191; 2003. – № 46. – Ст. 365; 2004. – № 49. – Ст. 528; 2005. – № 6. – Ст. 137; 2005. – № 7-8. – Ст. 162.
77. Про економічний експеримент щодо стабілізації роботи підприємств легкої та деревообробної промисловості Чернівецької області: Закон України від 13 січня 2000 р. // Відомості Верховної Ради України. – 2000. – № 10. – Ст. 78.
78. Про столицю України – місто-герой Київ: Закон України від 15 січня 1999 р. // Відомості Верховної Ради України. – 1999. – № 11. – Ст. 79.
79. Про Положення про місцеву державну адміністрацію: Указ Президента України від 14 квітня 1992 р. // Голос України. – 1992. – 30 квітня; 1992. – 8 серпня; Урядовий кур’єр. – 1992. – 6 листопада; Голос України. – 1993. – 18 травня; 1993. – 1 грудня; Офіційний вісник України. – 1999. – № 5. – Ст. 156.
80. Про Положення про обласну, Київську, Севастопольську міську державну адміністрацію та Положення про районну, районну у містах Києві та Севастополі державну адміністрацію: Указ Президента України від 21 серпня 1995 р. // Голос України. – 1995. – 5 вересня; Офіційний вісник України. – 1998. – № 7. – Ст. 241; Урядовий кур’єр. – 2002. – 2 квітня.
81. Про делегування Дніпропетровській, Донецькій, Запорізькій та Луганській обласним державним адміністраціям повноважень щодо управління майном, що перебуває у загальнодержавній власності: Указ Президента України від 26 листопада 1993 р. // Голос України. – 1993. – 3 грудня.
82. Про додаткові заходи щодо делегування Дніпропетровській, Донецькій, Запорізькій, Луганській обласним державним адміністраціям повноважень щодо управління майном, що перебуває у загальнодержавній власності: Указ Президента України від 21 лютого 1994 р. // Голос України. – 1994. – 3 березня.
83. Про перелік об’єктів загальнодержавної власності, що передаються до сфери управління Закарпатської обласної державної адміністрації: постанова Кабінету Міністрів України від 6 листопада 1995 р. № 890 // Електронна інформаційно-правова система “Ліга. Закон”. Версія 7.7.1.
84. Про внесення змін до Закону України “Про місцеві державні адміністрації”: Проект Закону України / http: //www.kmu.gov.ua/document/19204238/4.doc (дата останнього відвідування сайта 20.09.2006).
85. Про встановлення повноважень органів виконавчої влади та виконавчих органів міських рад щодо регулювання цін (тарифів): постанова Кабінету Міністрів України від 25 грудня 1996 р. // Урядовий кур’єр. – 1997. – 23 січня; 1997. – 8 лютого; 1997. – 10 квітня; Офіційний вісник України. – 1997. – число 29, №с. 29; 1997. – число 29. – №с. 32; Урядовий кур’єр. – 1998. – 5 лютого; 1998. – 21 травня; Офіційний вісник України. – 1998. – № 24. – Ст. 887; 1998. – № 37. – Ст. 1354; 1998. –№ 48. – Ст. 1760; 2000. – № 28. – Ст. 1167; 2001. – № 47. – Ст. 2073; 2002. –№ 8. –Ст. 344; 2002. – № 11. – Ст. 511; 2002. – № 13. – Ст. 658; 2002. – № 30. – Ст. 1427; 2002. – № 52. – Ст. 2396; 2003. – № 4. – Ст. 143; 2003. – № 21. – Ст. 928; 2003. – № 21. – Ст. 939; 2003. – № 29. – Ст. 1464; 2003. – № 31. – Ст. 1608; 2003. – № 35. – Ст. 1893; 2004. – № 19. – Ст. 1315; 2004. – № 19. – Ст. 1317; 2004. – № 22. – Ст. 1493; 2004. – № 24. – Ст. 1548; 2004. – № 27. – Ст. 1772; 2004. – № 30. – Ст. 2021; 2004. – № 31. – Ст. 2080; 2004. – № 42. – Ст. 2757; 2004. – № 52. – Ст. 3452; 2005. – № 15. – Ст. 756; 2005. – № 17. – Ст. 903; 2005. – № 20. – Ст. 1059; 2005. – № 33. – Ст. 1989; 2005. – № 35. – Ст. 2124; 2006. – № 20. – Ст. 1463; 2006. – № 20. – Ст. 1472.
86. Про загальні засади створення і функціонування спеціальних (вільних) економічних зон: Закон України від 13 жовтня 1992 р. // Відомості Верховної Ради України. – 1992. – № 50. – Ст. 676; 2003. – № 30. – Ст. 247; 2005. – № 17. – Ст. 267; 2005. – № 18-19. – Ст. 267; 2006. – № 22. – Ст. 184.
87. Про державне прогнозування та розроблення програм економічного і соціального розвитку України: Закон України від 23 березня 2000 р. // Відомості Верховної Ради України. – 2000. – № 25. – Ст. 195.
88. Про оренду державного та комунального майна: Закон України від 10 квітня 1992 р. // Відомості Верховної Ради України. – 1992. – № 30. – Ст. 416; 1993. – № 7. – Ст. 53; 1993. – № 24. – Ст. 253; 1993. – № 30. – Ст. 337; 1994. – № 18. – Ст. 103; 1995. – № 15. – Ст. 99; 1995. – № 31 – Ст. 244; 1998. – № 11-12. – Ст. 42; 1998. – № 18. – Ст. 88; 1998. – № 49. – Ст. 301; 1999. – № 29. – Ст. 239; 1999. – № 48. – Ст. 411; 2000. – № 33-34. – Ст. 272; 2001. – № 31. – Ст. 146; 2002. – № 2. – Ст. 5; 2002. – № 30. – Ст. 205; 2004. – № 50. – Ст. 539; 2004. – № 51. – Ст. 547; 2005. – № 7-8. – Ст. 162; 2005. – № 17. – Ст. 267; 2005. – № 18-19. – Ст. 267; 2006. – № 8. – Ст. 89.
89. Про передачу об’єктів права державної та комунальної власності: Закон України від 3 березня 1998 р. // Відомості Верховної Ради України. – 1998. – № 34. – Ст. 228; 2000. – № 5. – Ст. 35; 2001. – № 9. – Ст. 39; 2002. – № 26. – Ст. 173; 2004. – № 10. – Ст. 96; 2004. – № 19. – Ст. 255; 2005. – № 16. – Ст. 256; 2005. – № 25. – Ст. 333; 2006. – № 4. – Ст. 63.
90. Про електроенергетику: Закон України від 16 жовтня 1997 р. // Відомості Верховної Ради України. – 1998. – № 1. – Ст. 1; 2000. – № 38. – Ст. 319; 2000. – № 38. – Ст. 321; 2002. – № 16. – Ст. 114; 2003. – № 29. – Ст. 231; 2003. – № 29. – Ст. 236; 2003. – № 52. – Ст. 378; 2004. – № 8. – Ст. 67; 2004. – № 13. – Ст. 181; 2004. – № 15. – Ст. 210; 2005. – № 4. – Ст. 103; 2005. – № 7-8. – Ст. 162; 2005. – № 10. – Ст. 190; 2005. – № 17. – Ст. 267; 2005. – № 18-19. – Ст. 267; 2005. – № 20. – Ст. 278; 2005. – № 27. – Ст. 359; 2005. – № 28. – Ст. 373; 2005. – № 33. – Ст. 428; 2005. – № 33. – Ст. 430; 2006. – № 9. – Ст. 96; 2006. – № 10-11. – Ст. 96; 2006. – № 22. – Ст. 184.
91. Про автомобільний транспорт: Закон України від 5 квітня 2001 р. // Урядовий кур’єр. – 2001. – 13 червня; Відомості Верховної Ради України. – 2006. – № 32. – Ст. 273.
92. Про житлово-комунальні послуги: Закон України від 24 червня 2004 р. // Відомості Верховної Ради України. – 2004. – № 47. – Ст. 514.
93. Про власність: Закон України від 7 лютого 1991 р. // Відомості Верховної Ради УРСР. – 1991. – № 20. – Ст. 249; 1992. – № 38. – Ст. 562; 1992. – № 48. – Ст. 660; 1993. – № 7. – Ст. 54; 1993. – № 11. – Ст. 93; 1993. – № 13. – Ст. 115; 1993. – № 26. – Ст. 277; 1995. – № 3. – Ст. 22; 1995. – № 13. – Ст. 85; 2003. – № 27. – Ст. 209; 2003. – № 30. – Ст. 247; 2004. – № 2. – Ст. 6; 2005. – № 16. – Ст. 259; Офіційний вісник України. – 2006. – № 40. – Ст. 2661.
94. Про управління об’єктами державної власності: Закон України від 21 вересня 2006 р. // Урядовий кур’єр. – 2006. – 18 жовтня.
95. Про розроблення прогнозних і програмних документів економічного і соціального розвитку та складання проекту державного бюджету: постанова Кабінету Міністрів України від 26 квітня 2003 р. // Офіційний вісник України. – 2003. – № 18-19. – Ст. 834; 2004. – № 6. – Ст. 333.
96. Про внесення змін до Переліку об’єктів права державної власності, які можуть надаватися в концесію: постанова Кабінету Міністрів України від 23 квітня 2003 р. // Офіційний вісник України. – 2003. – № 17. – Ст. 765.
97. Про передачу повноважень з управління державними корпоративними правами Раді міністрів Автономної Республіки Крим, міністерствам, іншим центральним і місцевим органам виконавчої влади: постанова Кабінету Міністрів України від 3 червня 1999 р. // Офіційний вісник України. – 1999. – № 23. – Ст. 1053; 1999. – № 33. – Ст. 1744; 1999. – № 44. – Ст. 2175; 1999. – № 46. – Ст. 2277; 1999. – № 47. – Ст. 2311; 1999. – № 47. – Ст. 2314; 1999. – № 48. – Ст. 2376; 1999. – № 48. – Ст. 2379; 1999. – № 49. – Ст. 2416; 1999. – № 50. – Ст. 2480; 2000. – № 6. – Ст. 207; 2000. – № 15. – Ст. 631; 2000. – № 43. – Ст. 1844; 2001. – № 12. – Ст. 493; 2001. – № 33. – Ст. 1555; 2001. – № 48. – Ст. 2150; 2003. – № 11. – Ст. 474.
98. Про визнання такими, що втратили чинність, деяких актів Кабінету Міністрів України: постанова Кабінету Міністрів України від 7 березня 2003 р. № 301 // Офіційний вісник України. – 2003. – № 11. – Ст. 474; 2003. – № 23. – Ст. 1052.
99. Про схвалення Концепції щодо внесення змін до Законів України “Про місцеве самоврядування в Україні” та “Про місцеві державні адміністрації”: розпорядження Кабінету Міністрів України від 1 березня 2001 р. № 69-р // Офіційний вісник України. – 2001. – № 10. – Ст. 411.
100. Про Концепцію розподілу між центральними і місцевими органами виконавчої влади повноважень з управління об’єктами державної власності та заходи щодо її реалізації: постанова Кабінету Міністрів України від 28 жовтня 1998 р. № 1703 // Урядовий кур’єр. – 1998. – 5 листопада; 2000. – 14 червня.
101. Про концесії на будівництво та експлуатацію автомобільних доріг: Закон України від 14 грудня 1999 р. // Відомості Верховної Ради України. – 2000. – № 3. – Ст. 21; 2003. – № 27. – Ст. 209.
102. Про Державну програму приватизації: Закон України від 18 травня 2000 р. // Відомості Верховної Ради України. – 2000. – № 33-34. – Ст. 272; 2001. – № 2-3. – Ст. 10; 2002. – № 12-13. – Ст. 92; 2003. – № 10-11. – Ст. 86; 2003. – № 30. – Ст. 247; 2004. – № 13. – Ст. 181; 2004. – № 17-18. – Ст. 250; 2005. – № 7-8. – Ст. 162; 2005. – № 17. – Ст. 267; 2005. – № 18-19. – Ст. 267; 2006. – № 13. – Ст. 110.
103. Про необхідність усунення порушень вимог Указу Президента України від 3 лютого 1998 р. № 79/98 “Про усунення обмежень, що стримують розвиток підприємницької діяльності” Чернівецькою обласною адміністрацією: рішення Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва від 5 липня 2000 р. № 17-76/7 // Електронна інформаційно-правова система “Ліга. Закон”. Версія 7.7.1.
104. Про затвердження Типових положень про управління майном області обласної, управління майном міста Київської та Севастопольської міської державної адміністрації та про відділ управління майном району районної і районної у місті Севастополі та управління майном району районної у місті Києві державної адміністрації: постанова Кабінету Міністрів України від 29 травня 1996 р. // Зібрання постанов Уряду України. – 1996. – № 13. – Ст. 354.
105. Про міський електричний транспорт: Закон України від 29 червня 2004 р. // Відомості Верховної Ради України. – 2004 р. – № 51. – Ст. 548.
106. Про місцеве самоврядування в Україні: Закон України від 21 травня 1997 р. // Відомості Верховної Ради України. – 1997. – № 24. – Ст. 170; 1998. – № 48. – Ст. 292; 1999. – № 41. – Ст. 372; 2000. – № 9. – Ст. 67; 2000. – № 46. – Ст. 393; 2001. – № 9. – Ст. 39; 2001. – № 31. – Ст. 149; 2001. – № 32. – Ст. 172; 2001. – № 33. – Ст. 175; 2001. – № 49. – Ст. 259; 2003. – № 4. – Ст. 31; 2003. – № 24. – Ст. 159; 2003. – № 27. – Ст. 209; 2003. – № 28. – Ст. 216; 2003. – № 37. – Ст. 301; 2003. – № 45. – Ст. 360; 2004. – № 9. – Ст. 79; 2004. – № 15. – Ст. 228; 2004. – № 19. – Ст. 259; 2005. – № 9. – Ст. 172; 2005. – № 21. – Ст. 303; 2005. – № 48. – Ст. 483; 2005. – № 49. – Ст. 519; 2006. – № 2-3. – Ст. 35; 2006. – № 12. – Ст. 104; 2006. – № 16. – Ст. 133.
107. Делія Ю. Компетенційні спори: причини і шляхи їх подолання // Право України. – 2000. – № 6. – С. 32-33.
108. Баймуратов М.О., Григор’єв В.А. Муніципальна влада: актуальні проблеми становлення і розвитку в Україні. Монографія. – Одеса: Юрид. літ., 2003. – 248 с.
109. Мамутов В.К., Василенко В.Н., Зельдина Е.Р. Путь к балансу в отношениях “центр-регионы” // Экономика и право. – 2006. – № 1(14). – С. 72-82.
110. Янюк Н., Бориславська О. Правове регулювання взаємодії місцевого самоврядування і місцевих державних адміністрацій: проблема делегування повноважень // Право України. – 2006. – № 6. – С. 19-24.
111. Об общих принципах организации законодательных (представительных) и исполнительных органов государственной власти Российской Федерации: Закон Российской Федерации от 22 сентября 1999 г. / http://wbase.duma.gov.ru/ntc/vdoc.asp?kl=6888 (дата последнего посещения сайта 11.08.2006).
112. О местном управлении и самоуправлении в Республике Беларусь: Закон Республики Беларусь от 20 февраля 1991 г. / http://www.pravo.by/webnpa/text_txt.asp?RN=V19100617 (дата последнего посещения сайта 15.07.2006).
113. О местном публичном управлении: Закон Республики Молдова от 6 ноября 1998 г. / http://www.cdn.ngo.md/cgi-bin/legru.cgi?l1 (дата последнего посещения сайта 15.07.2006).
114. Про принципи регіонального розвитку: Закон Республіки Польща від 12 травня 2000 р. / http://www.knowhow.org.pl (дата останнього відвідування сайта 10.09.2005).
115. Про господарську діяльність: Закон Республіки Польща від 19 листопада 1999 р. / http://www.knowhow.org.pl (дата останнього відвідування сайта 10.09.2005).
116. Про підприємництво та підприємства: Закон Республіки Молдова від 3 січня 1992 р. / http://www.allmoldova.com/index.php?action=viewdoc&id=1064931275&lng=ru (дата останнього відвідування сайта 30.08.2006).
117. О предприятиях и предпринимательской деятельности: Закон Республики Армения / http://www.parliament.am/Ru/Laws/index.html (дата послед-него посещения сайта 23.08.2006).
118. О государственной власти на местах: Закон Республики Таджикистан от 1 декабря 1994 г. / http://municipalkg.narod.ru/interlaw/tadjik.htm (дата последнего посещения сайта 21.08.2006).
119. О государственной власти на местах: Закон Республики Узбекистан от 2 сентября 1993 г. / http://www.base.spinform.ru/show.fwx?Regnom=764 (дата последнего посещения сайта 21.08.2006).
120. О местном государственном управлении в Республике Казахстан: Закон Республики Казахстан от 23 января 2001 г. / http://www.pavlodar.com/zakon/?dok=00489&ogl=all (дата последнего посещения сайта 09.06.2006).
121. О местном самоуправлении и местной государственной администрации: Закон Республики Кыргызстан (в редакции от 25 сентября 2003 г.) / http://www.citykr.kg/ru/kr_laws/?item=2 (дата последнего посещения сайта 25.08.2006).
122. Захарченко А.М. Місцеві державні адміністрації як учасники відносин у сфері господарювання // Актуальні проблеми політики. Зб. наук. пр. – Одеса: ПП “Фенікс”, 2006. – Вип. 29. – С. 456-460.
123. Захарченко А.М. Господарська компетенція місцевих державних адміністрацій: поняття і зміст // Правничий часопис Донецького університету. – 2004. – № 2 (12). – С. 50-56.
124. Захарченко А.М. Правова основа господарської компетенції місцевих державних адміністрацій // Матеріали I Міжнар. науково-практичної конф. “Європейська наука XXI століття: стратегія і перспективи розвитку - 2006”. Том 18. Право. – Дніпропетровськ: Наука і освіта, 2006. – С. 22-24.
125. Про передачу майна цеху будівельних матеріалів (смт Краснокутськ) державного підприємства Харківський виробничо-інженерний центр “Харківбудматеріали” до сфери управління Харківської обласної державної адміністрації: розпорядження Кабінету Міністрів України від 30 березня 1998 р. № 208-р // Електронна інформаційно-правова система “Ліга. Закон”. Версія 7.7.1.
126. Про створення комунального підприємства “Фінтехсервіс” та затвердження його статуту: розпорядження голови Миколаївської обласної державної адміністрації від 11 червня 2001 р. № 357-р // Електронна інформаційно-правова система “Ліга. Закон”. Версія 7.7.1.
127. Гринюк Р.Ф. Правовой статус коммунальных предприятий в Украине: Монография. – Донецк.: Дельта, 2002 – 183 с.
128. О государственных и муниципальных унитарных предприятих: Закон Российской Федерации от 11 октября 2002 г. / Официальный сайт Государственной Думы Российской Федерации /http://wbase.duma.gov.ru (дата последнего посещения сайта 03.09.2006).
129. О государственном предприятии: Закон Республики Казахстан от 19 июня 1995 г. / http://www.pavlodar.com/zakon/?dok=02807&ogl=all (дата последнего посещения сайта 15.06.2006).
130. Про затвердження Статуту Лисичанського державного підприємства “Спеценергоремонт”: розпорядження голови Луганської обласної державної адміністрації від 4 серпня 2000 р. № 453 // Електронна інформаційно-правова система “Ліга. Закон”. Версія 7.7.1.
131. Про створення комунального підприємства “Пансіонат Миколаїв”: розпорядження голови Миколаївської обласної державної адміністрації від 23 липня 2001 р. № 462-р // Електронна інформаційно-правова система “Ліга. Закон”. Версія 7.7.1.
132. Про створення обласного комунального спеціалізованого підприємства з виконання норм екологічної безпеки: розпорядження голови Харківської обласної державної адміністрації від 24 травня 2001 р. № 333 // Електронна інформаційно-правова система “Ліга. Закон”. Версія 7.7.1.
133. Про створення комунального підприємства “Дирекція Ради з питань територій пріоритетного розвитку в Чернігівській області”: розпорядження голови Чернігівської обласної державної адміністрації від 17 жовтня 2001 р. № 533 // Електронна інформаційно-правова система “Ліга. Закон”. Версія 7.7.1.
134. Про заходи щодо підтримки індивідуального житлового будівництва на селі: Указ Президента України від 27 березня 1998 р. // Урядовий кур’єр. – 1998. – 31 березня.
135. Про державну підтримку малого підприємництва: Указ Президента України від 12 травня 1998 р. // Офіційний вісник України. – 1998 р. – № 19. – Ст. 676.
136. Про корпоратизацію підприємств: Указ Президента України від 15 червня 1993 р. // Урядовий кур’єр. – 1993. – 17 червня; 1993. – 2 вересня; 1993. – 16 грудня; 1994. – 27 січня; 1996. – 19 грудня; 1997. – 29 травня; Офіційний вісник України. – 1999. – № 22. – Ст. 996; 1999. – № 35. – Ст. 1787; 2001. – № 35. – Ст. 1623.
137. Про господарські товариства: Закон України від 19 вересня 1991 р. // Відомості Верховної Ради України. – 1991. – № 49. – Ст. 682; 1992. – № 48. – Ст. 662; 1993. – № 11. – Ст. 94; 1993. – № 51. – Ст. 480; 1994. – № 3. – Ст. 11; 1995. – № 14. – Ст. 90; 1995. – № 14. – Ст. 93; 1998. – № 18. – Ст. 89; 1999. – № 26. – Ст. 213; 2000. – № 32. – Ст. 256; 2000. – № 46. – Ст. 397; 2001. – № 31. – Ст. 146; 2002. – № 15. – Ст. 102; 2002. – № 16. – Ст. 114; 2002. – № 29. – Ст. 194; 2002. – № 32. – Ст. 222; 2003. – № 30. – Ст. 247; 2004. – № 13. – Ст. 181; 2004. – № 15. – Ст. 228; 2004. – № 23. – Ст. 320; 2005. – № 16. – Ст. 263; 2005. – № 48. – Ст. 480.
138. Про проведення конкурсу щодо залучення юридичних та фізичних осіб до створення господарського товариства: розпорядження голови Івано-Франківської обласної державної адміністрації від 16 вересня 2005 р. № 481 / http://www.if.gov.ua (дата останнього відвідування сайта 10.10.2005).
139. Об акционерных обществах: Закон Республики Молдова от 2 апреля 1997 г. / http://www.law-moldova.com/laws/rus/actsionernyh-obshestvah-ru.txt (дата последнего посещения сайта 15.02.2006).
140. Закон Эстонской Республики от 12 июня 1996 г. “Об учреждении государством частноправовых юридических лиц и участии в них” (извлечения) / Талапина Э.В. Управление государственной собственностью. – СПб.: Издательство “Юридический центр Пресс”, 2002. – С. 327-335.
141. Гражданский кодекс Российской Федерации / Официальный сайт Государственной Думы Российской Федерации / http://wbase.duma.gov.ru (дата последнего посещения сайта 03.09.2006).
142. Об акционерных обществах: Закон Российской Федерации от 26 декабря 1995 г. // Собрание законодательства Российской Федерации. – 1996. - № 1. – Ст. 1.
143. Об акционерных обществах: Закон Республики Казахстан от 13 мая 2003 г. / http://www.pavlodar.com/zakon/?dok=02807&ogl=all (дата последнего посещения сайта 14.02.2006).
144. Про заходи щодо розвитку легкої промисловості у Луганській області та створення Державної компанії “Луганськлегінвест”: Указ Президента України від 20 червня 1996 р. // Електронна інформаційно-правова система “Ліга. Закон”. Версія 7.7.1.
145. Про управління корпоративними правами держави: постанова Кабінету Міністрів України від 15 травня 2000 р. № 791 // Урядовий кур’єр. – 2000. – 14 червня; Офіційний вісник України. – 2001. – № 21. – Ст. 931; 2004. – № 4. – Ст. 163.
146. Про реорганізацію підприємства Укроптм’ясомолторг: розпорядження голови Херсонської обласної державної адміністрації від 25 лютого 2004 р. № 161 // Електронна інформаційно-правова система “Ліга. Закон”. Версія 7.7.1.
147. Про ліквідацію Запорізького державного (комунального) редакційно-видавничого підприємства “Видавець” (РВП “Видавець”): розпорядження голови Запорізької обласної державної адміністрації від 31 січня 2000 р. № 42 // Електронна інформаційно-правова система “Ліга. Закон”. Версія 7.7.1.
148. Про заходи щодо поліпшення роботи підприємств вугільної та торфодобувної галузей: постанова Кабінету Міністрів України від 6 липня 2002 р. // Офіційний вісник України. – 2002. – № 28. – Ст. 1317; 2003. – № 21. – Ст. 929.
149. О мерах по учету интересов субъектов РФ при управлении объектами федеральной собственности: Постановление Правительства Российской Федерации от 11 октября 1994 г. № 1151 // Свод Законов Российской Федерации. – 2002. – № 15. – Ст. 1440.
150. Титова Е.В. Основания ликвидации субъектов хозяйственной деятельности // Экономика и право. – 2003. – № 3(7). – С. 84-88.
151. Владимирова Л.П. Прогнозирование и планирование в условиях рынка: Учебное пособие. – 3-е изд., перераб. и доп. – М.: Издательско-торговая корпорация “Дашков и К”, 2004. – 400 с.
152. Марущак В.П. Хозяйственный кодекс и правовое обеспечение планирования // Экономика и право. – 2003. – № 3. – с. 56–66.
153. Парсаданов Г.А. Планирование и прогнозирование социально-экономической системы страны (теоретико-методологические аспекты): Учеб. Пособие для вузов. – М.: ЮНИТИДАНА, 2001. – 223 с.
154. Ноздрачев А.Ф. Государственное планирование и правовое регулирование. – М.: Экономика, 1982. – 192 с.
155. Лаптев В.В. Правовая организация хозяйственных систем. М., “Юрид. лит.”, 1978. – 167 с.
156. Про складання фінансових планів підприємств: розпорядження Кабінету Міністрів України від 13 квітня 2005 р. № 95-р // Офіційний вісник України. – 2005. – № 15. – Ст. 781.
157. Про застосування контрактної форми трудового договору з керівником підприємства, що є у державній власності: постанова Кабінету Міністрів України від 19 березня 1993 р. // Урядовий кур’єр. – 1993. – 25 березня; 1994. – 2 червня; Зібрання постанов Уряду України. – 1995. – № 11. – Ст. 264; Урядовий кур’єр. – 1996. – 6 червня; Офіційний вісник України. – 1997. – числа 7 8. – №с. 57; 1999. – № 13. – Ст. 514; 2001. – № 31. – Ст. 1404; 2003. – № 13. – Ст. 582.
158. Апанасенко К. Особливості правового режиму майна комунальних підприємств // Підприємництво, господарство і право. – 2006. – № 4. – С. 78-81.
159. Про делегування повноважень обласної ради IV скликання обласній державній адміністрації: рішення Закарпатської обласної ради від 16 жовтня 2002 р. № 72 // Електронна інформаційно-правова система “Ліга. Закон”. Версія 7.7.1.
160. Про стимулювання розвитку регіонів: Закон України від 8 вересня 2005 р. // Відомості Верховної Ради України. – 2005 р. – № 51. – Ст. 548; 2006. – № 9. – Ст. 96; 2006. – № 10-11. – Ст. 96.
161. О Программе экономического и социального развития Донецкой области на 2005 год: решение Донецкого областного совета от 15 марта 2005 г. № 4/26-606 // Архив исполнительного аппарата Донецкого областного совета.
162. Концепція переходу Української РСР до ринкової економіки. Прийнята Верховною Радою УРСР 1 листопада 1990 р. // Відомості Верховної Ради УРСР. – 1990. – № 48.
163. Мамутов В.К., Чувпило О.О. Господарче право зарубіжних країн: Підручник для студентів юридичних спеціальностей вищих навчальних закладів. – Київ: Ділова України, 1996. – 352 с.
164. Лощихін О. Економічна функція у системі функцій сучасної держави: деякі питання теорії // Право України. – 2006. – № 8. – С. 29-34.
165. Про теплопостачання: Закон України від 2 червня 2005 р. // Відомості Верховної Ради України. – 2005 р. – № 28. – Ст. 373.
166. Про Порядок проведення на конкурсних засадах оцінки та відбору інвестиційних проектів, що передбачають залучення коштів державного бюджету: постанова Кабінету Міністрів України від 25 листопада 1999 р. // Офіційний вісник України. – 1999. – № 48. – Ст. 2349; Урядовий кур’єр. – 2001. – 4 квітня; Офіційний вісник України. – 2002. – № 8. – Ст. 344.
167. Про спеціальну економічну зону “Миколаїв”: Закон України від 13 липня 2000 р. // Відомості Верховної Ради України. – 2000. – № 42. – Ст. 349; 2002. – № 29. – Ст. 189; 2005. – № 17. – Ст. 267; 2005. – № 18-19. – Ст. 267.
168. Корецький М.Х. Державне регулювання трансформаційних процесів / Збірник наукових праць Донецького державного університету управління “Державне регулювання галузей економіки”, т. V, вип. 35, серія “Державне управління”. – Донецьк, ДонДУУ, 2004. – С. 21-25.
169. Про Фонд розвитку регіонів: Закон Норвегії від 18 червня 1961 р. / http://www.rada.kiev.ua/LIBRARY/catalog/law/norreg.htm (дата останнього відвідування сайта 10.12.2005).
170. Закон Французской Республики от 29 июля 1982 г. “О реформе планирования” (извлечения) / Талапина Э.В. Управление государственной собственностью. – СПб.: Издательство “Юридический центр Пресс”, 2002. – С. 448-453.
171. Басовский Л.Е. Прогнозирование и планирование в условиях рынка. Учебное пособие. – М.: Инфра – М., 1999. – 260 с.
172. О местном государственном управлении в Республике Башкортостан: Закон Республики Башкортостан от 12 октября 1994 р. / http:/www.ufacity.info/nb/gkz/zakonrbmestsamouprevl.htm (дата последнего посещения сайта 05.10.2005).
173. Об экономических соглашениях между администрацией Ульяновской области и юридическими лицами: Закон Ульяновской области от 5 марта 1998 г. / Толстошеев В.В. Региональное экономическое право России: Учебно-практическое пособие. – М.: Издательство БЕК, 1999. – С. 376-379.
174. Устименко В.А. Правове регулювання взаємовідносин міської ради з суб’єктами підприємництва. Автореф. дис...канд. юрид. наук: 12.00.04 / Київський ун-т ім. Т.Г.Шевченка. – К., 1995. – 27 с.
175. Про передачу об’єктів права державної та комунальної власності: постанова Кабінету Міністрів України від 21 вересня 1998 р. // Офіційний вісник України. – 1998. – № 38. – Ст. 1405; 1999. – № 21. – Ст. 965; Урядовий кур’єр. – 2002. – 22 травня.
176. Про затвердження Порядку надання дозволу на здачу в оренду майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ і міст області: розпорядження голови Волинської обласної державної адміністрації від 7 серпня 2003 року № 318 // Електронна інформаційно-правова система “Ліга. Закон”. Версія 7.7.1.
177. Про затвердження Порядку надання дозволу підприємствам, організаціям, установам на передачу в оренду нерухомого майна спільної власності територіальних громад області, що знаходиться на їх балансах, та порядку набуття права оренди на конкурентних засадах, Порядку передачі з балансу на баланс та списання основних засобів підприємств, установ, організацій спільної власності територіальних громад області: розпорядження голови Рівненської обласної державної адміністрації від 5 червня 2005 р. № 365 // Електронна інформаційно-правова система “Ліга. Закон”. Версія 7.7.1.
178. Апанасенко К.І. Правовий режим майна, що є в комунальній власності. Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.04 / Київський національний ун-т ім. Тараса Шевченка. – К., 2006. – 20 с.
179. Устименко В.А. Распределение прав и обязанностей по управлению собственностью городов // Юридический вестник. – 2002. – № 1. – С. 90-93.
180. Правове регулювання господарських відносин за участю промислових підприємств: Підручник для юрид. вузів і фак. / В.М. Гайворонський, В.П. Жушман, М.І. Тітов та ін. За ред. В.М. Гайворонського та В.П. Жушмана. – Харків: Право. – 2000. – 288 с.
181. Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності: Закон України від 11 вересня 2003 р. // Відомості Верховної Ради України. – 2004. – № 9. – Ст. 79.
182. Банасевич І. Державне замовлення та державний контракт: поняття, особливості, юридична природа // Підприємництво, господарство і право. – 2006. – № 8. – С. 121-124.
183. Про державне замовлення для задоволення пріоритетних державних потреб: Закон України від 22 грудня 1995 р. // Відомості Верховної Ради України. – 1996. – № 3. – Ст. 9; 2000. – № 4. – Ст. 28; 2003. – № 30. – Ст. 247; 2006. – № 14. – Ст. 118.
184. Про регіональне замовлення на період червень-грудень 2004 р.: розпорядження голови Луганської обласної державної адміністрації від 10 червня 2004 р. № 380 // Електронна інформаційно-правова система “Ліга. Закон”. Версія 7.7.1.
185. Бекірова Е. Процедура ліцензування певних видів господарської діяльності // Підприємництво, господарство і право. – 2005. – № 6. – С. 85–88.
186. Про затвердження переліку органів ліцензування: постанова Кабінету Міністрів України від 14 листопада 2000 р. // Урядовий кур’єр. – 2000. – 7 грудня; Офіційний вісник України. – 2001. – № 18. – Ст. 788; 2001. – № 29. – Ст. 1317; 2001. – № 32. – Ст. 1469; 2002. – № 21. – Ст. 1017; 2002. – № 23. – Ст. 1097; 2002. – № 23. – Ст. 1103; 2002. – № 27. – Ст. 1275; 2002. – № 31. – Ст. 1472; 2003. – № 9. – Ст. 375; 2003. – № 21. – Ст. 937; 2003. – № 23. – Ст. 1040; 2003. – № 23. – Ст. 1078; 2003. – № 23. – Ст. 1080; 2003. – № 27. – Ст. 1327; 2003. – № 31. – Ст. 1605; 2003. – № 41. – Ст. 2161; 2004. – № 10. – Ст. 597; 2004. – № 24. – Ст. 1591; 2004. – № 25. – Ст. 1650; 2004. – № 26. – Ст. 1703; 2004. – № 36. – Ст. 2390; 2004. – № 46. – Ст. 3046; 2004. – № 52. – Ст. 3452; 2005. – № 18. – Ст. 950; 2005. – № 20. – Ст. 1064; 2005. – № 25. – Ст. 1433; 2005. – № 34. – Ст. 2033; 2005. – № 34. – Ст. 2070; 2005. – № 49. – Ст. 3063; 2005. – № 52. – Ст. 3293; 2005. – № 52. – Ст. 3297; 2006. – № 8. – Ст. 451; 2006. – № 9. – Ст. 545; 2006. – № 11. – Ст. 755; 2006. – № 11. – Ст. 756; 2006. – № 16. – Ст. 1205; 2006. – № 20. – Ст. 1447; 2006. – № 20. – Ст. 1473; 2006. – № 22. – Ст. 1629; 2006. – № 22. – Ст. 1635; 2006. – № 31. – Ст. 2211; 2006. – № 40. – Ст. 2685.
187. Про ліцензування певних видів господарської діяльності: Закон України від 1 червня 2000 р. // Відомості Верховної Ради України. – 2000. – № 36. – Ст. 299; 2000. – № 45. – Ст. 377; 2001. – № 2-3. – Ст. 10; 2001. – № 11. – Ст. 45; 2001. – № 16. – Ст. 76; 2001. – № 22. – Ст. 105; 2001. – № 49. – Ст. 259; 2002. – № 1. – ст. 1; 2002. – № 7. – Ст. 50; 2002. – № 6. – Ст. 39; 2002. – № 12-13. – Ст. 92; 2002. – № 17. – Ст. 121; 2002. – № 20. – Ст. 134; 2002. – № 30. – Ст. 207; 2002. – № 31. – Ст. 214; 2003. – № 10-11. – Ст. 86; 2003. – № 13. – Ст. 92; 2003. – № 18. – Ст. 144; 2003. – № 19-20. – Ст. 144; 2003. – № 21-22. – Ст. 144; 2003. – № 23. – Ст. 145; 2003. – № 36. – Ст. 276; 2004. – № 12. – Ст. 155; 2004. – № 13. – Ст. 180; 2004. – № 15. – Ст. 228; 2004. – № 17-18. – Ст. 250; 2004. – № 38. – Ст. 468; 2004. – № 50. – Ст. 537; 2005. – № 4. – Ст. 106; 2005. – № 5. – Ст. 114; 2005. – № 6. – Ст. 138; 2005. – № 7-8. – Ст. 162; 2005. – № 9. – Ст. 183; 2005. – № 17. – Ст. 267; 2005. – № 18-19. – Ст. 267; 2005. – № 28. – Ст. 373; 2005. – № 32. – Ст. 421; 2005. – № 33. – Ст. 432; 2005. – № 42. – Ст. 465; 2006. – № 18. – Ст. 155; 2006. – № 22. – Ст. 184; 2006. – № 22. – Ст. 194; 2006. – № 27. – Ст. 230; 2006. – № 33. – Ст. 279; Офіційний вісник України. – 2006. – № 34. – Ст. 2419.
188. Про обласну комісію з ліцензування провадження господарської діяльності з роздрібної торгівлі пестицидами та агрохімікатами: розпорядження голови Херсонської обласної державної адміністрації від 21 березня 2005 р. № 288 // Електронна інформаційно-правова система “Ліга. Закон”. Версія 7.7.1.
189. Пальчук П. Проблеми визначення поняття “ліцензія” на здійснення господарської діяльності // Підприємництво, господарство і право. – 2005. – № 1. – С. 83–86.
190. Про зовнішньоекономічну діяльність: Закон України від 16 квітня 1991 р. // Відомості Верховної Ради УРСР. – 1991. – № 29. – Ст. 377; Відомості Верховної Ради України. – 1992. – № 20. – Ст. 276; 1992. – № 31. – Ст. 442; 1992. – № 36. – Ст. 534; 1993. – № 5. – Ст. 33; 1993. – № 12. – Ст. 107; 1993. – № 12. – Ст. 109; 1993. – № 17. – Ст. 184; 1993. – № 19. – ст. 209; 1994. – № 20. – Ст. 12; 1995. – № 11. – Ст. 66; 1995. – № 13. – Ст. 85; 1995. – № 14. – Ст. 90; 1995. – № 14. – Ст. 93; 1999. – № 7. – Ст. 49; 1999. – № 51. – Ст. 447; 2000. – № 24. – Ст. 186; 2000. – № 38. – Ст. 318; 2002. – № 17. – Ст. 121; 2002. – № 29. – Ст. 194; 2003. – № 7. – Ст. 62; 2003. – № 30. – Ст. 247; 2003. – № 37. – Ст. 300; 2004. – № 13. – Ст. 181; 2004. – № 14. – Ст. 197; 2005. – № 3. – Ст. 78; 2005. – № 32. – Ст. 422; 2006. – № 5-6. – Ст. 74; 2006. – № 15. – Ст. 129; Офіційний вісник України. – 2006. – № 40. – Ст. 2661.
191. Про порядок ліцензування експорту, імпорту товарів у 2006 році: наказ Міністерства економіки України від 6 лютого 2006 р. № 42 // Офіційний вісник України. – 2006. – № 8. – Ст. 481; 2006. – № 22. – Ст. 1694.
192. Про затвердження Положення про порядок видачі разових (індивідуальних) ліцензій: наказ Міністерства економіки України від 17 квітня 2000 р. № 47 // Офіційний вісник України. – 2000. – № 19. – Ст. 797; 2004. – № 9. – Ст. 556.
193. Устименко В.А. О некоторых аспектах реализации полномочий по управлению городским хозяйственным комплексом / Город, регион, государство: проблемы распределения полномочий / НАН Украины. Институт экономико-правовых исследований; Ред-кол.; Мамутов В.К. (отв. ред.) и др. – Донецк: ООО “Юго-Восток, Лтд”, 2003. – С. 391–397.
194. О лицензировании отдельных видов деятельности: Закон Российской Федерации от 25 сентября 1998 р. / Официальный сайт Государственной Думы Российской Федерации /http://wbase.duma.gov.ru (дата последнего посещения сайта 03.09.2006).
195. Про ціни і ціноутворення. Закон України від 3 грудня 1990 р. // Відомості Верховної Ради УРСР. – 1990. – № 52. – Ст. 650; Відомості Верховної Ради України. – 1992. – № 17. – Ст. 209; 1998. – № 10. – Ст. 36; 1998. – № 33. – ст. 225; 1999. – № 24. – Ст. 210; 2002. – № 29. – Ст. 194; 2003. – № 30. – Ст. 247; 2004. – № 12. – Ст. 155; 2004. – № 13. – Ст. 181.
196. Про Положення про державне регулювання цін (тарифів) на продукцію виробничо-технічного призначення, товари народного споживання, роботи і послуги монопольних утворень: постанова Кабінету Міністрів України від 22 лютого 1995 р. // Зібрання постанов Уряду України. – 1995. – № 5. – Ст. 127; Офіційний вісник України. – 2001. – № 44. – Ст. 1964; 2002. – № 24. – Ст. 1163.
197. Про затвердження Положення про порядок установлення квот на видобуток окремих видів корисних копалин: постанова Кабінету Міністрів України від 22 грудня 1994 р. // Зібрання постанов Уряду України. – 1995. – № 3. – Ст. 54; Урядовий кур’єр. – 1996. – 15 лютого; Офіційний вісник України. – 2000. – № 40. – Ст. 1687; 2004. – № 25. – Ст. 1650; 2006. – № 22. – Ст. 1635.
198. Про затвердження Порядку розроблення, затвердження і перегляду лімітів на утворення та розміщення відходів: постанова Кабінету Міністрів України від 3 серпня 1998 р. // Офіційний вісник України. – 1998. – № 31. – Ст. 1183; 2002. – № 42. – Ст. 1935.
199. Про державну підтримку малого підприємництва: Закон України від 19 жовтня 2000 р. // Відомості Верховної Ради України. – 2000. – № 51-52. – Ст. 447.
200. Про фінансово-кредитну підтримку суб’єктів малого підприємництва області: розпорядження голови Житомирської обласної державної адміністрації від 3 жовтня 2003 р. № 333 // Електронна інформаційно-правова система “Ліга. Закон”. Версія 7.7.1.
201. Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у Державному бюджеті України на 2006 рік на здійснення фінансової підтримки підприємств агропромислового комплексу через механізм здешевлення коротко- і довгострокових кредитів: постанова Кабінету Міністрів України від 18 лютого 2004 р. № 184 // Офіційний вісник України. – 2004. – № 7. – Ст. 403; 2005. – № 3. – Ст. 133; 2006. – № 8. – Ст. 427.
202. Про конкурсний відбір інвестиційних проектів, що передбачають залучення коштів обласного бюджету: розпорядження голови Вінницької обласної державної адміністрації від 15 листопада 2004 р. № 431 // Електронна інформаційно-правова система “Ліга. Закон”. Версія 7.7.1.
203. Добровольська В. Окремі засоби державного регулювання підприємницької діяльності та їх правова регламентація // Підприємництво, господарство і право. – 2006. – № 4. – С. 82-85.
204. Про систему оподаткування: Закон України від 15 червня 1991 р. // Відомості Верховної Ради України. – 1991. – № 39. – Ст. 510; 1992. – № 23. – Ст. 346; 1993. – № 26. – Ст. 277; 1994. – № 21. – Ст. 130; 1996. – № 16. – Ст. 71; 1997. – № 16. – Ст. 119; 1997. – № 22. – Ст. 159; 1998. – № 20. – Ст. 104; 1998. – № 35. – Ст. 239; 1999. – № 2-3. – Ст. 21; 1999. – № 5-6. – Ст. 39; 1999. – № 7. – Ст. 47; 1999. – № 20-21. – Ст. 192; 1999. – № 26. – Ст. 215; 1999. – № 42-43. – Ст. 378; 1999. – № 51. – Ст. 455; 2000. – № 20. – Ст. 149; 2000. – № 39. – Ст. 333; 2001. – № 33. – Ст. 179; 2002. – № 16. – Ст. 114; 2002. – № 17. – Ст. 117; 2003. – № 10-11. – Ст. 87; 2003. – № 12. – ст. 88 2003. – № 28. – Ст. 216; 2003. – № 33-34. – Ст. 267; 2003. – № 38. – Ст. 319; 2004. – № 7. – Ст.56; 2004. – № 11. – Ст. 142; 2004. – № 40-41. – Ст. 492; 2004. – № 42. – Ст. 492; 2005. – № 17. – Ст. 267; 2005. – № 18-19. – Ст. 267; 2005. – № 20. – Ст. 278; 2006. – № 2-3. – Ст. 35; 2006. – № 27. – Ст. 234.
205. Об улусной, городской (города республиканского значения) администрациях в Республике Саха (Якутия): Закон Республики Саха (Якутия) от 17 декабря 1996 г. // http://www.ykt.ru/izbirkom/zakon/ulgoradm.htm (дата последнего посещения сайта 10.09.2006).
206. Амоша О.І. До питання щодо посилення повноважень облдержадміністрацій в Україні / Город, регион, государство: проблемы распределения полномочий: Материалы III международной научно-практической конференции, г. Донецк, 24 – 26 апреля 2003 г. / НАН Украины. Институт экономико-правовых исследований. – Донецк: ООО “Юго - Восток, Лтд”. – 2003. – С. 24 - 27.
207. Мумладзе И. Понятие государственного контроля за предпринимательской деятельностью // Підприємництво, господарство і право. – 2005. – № 8. – С. 93-96.
208. Про основні засади державного контролю (нагляду) за господарською діяльністю в Україні: Проект Закону України, внесений на розгляд Верховної Ради України 25 травня 2006 р. / http://gska2.rada.gov.ua/pls/zweb_n/webproc4_1?id=&pf3511=27379 (дата останнього відвідування сайта 14.10.2006).
209. Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні: Закон України від 16 липня 1999 р. // Відомості Верховної Ради України. – 1999. – № 40. – Ст. 365; 2000. – № 32. – Ст. 255; 2000. – № 38. –Ст. 318; 2000. – № 46. – Ст. 391.
210. Про затвердження Порядку подання фінансової звітності: постанова Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2000 р. // Офіційний вісник України. – 2000. – № 9. – Ст. 344; 2000. – № 42. – Ст. 1783; 2005. – № 1. – Ст. 14; 2005. – № 22. – Ст. 1203; 2006. – № 18. – Ст. 1345.
211. Про затвердження Порядку і нормативів відрахування господарськими організаціями до загального фонду Державного бюджету України частини прибутку (доходу) за результатами фінансово-господарської діяльності у 2004 році та щоквартальної фінансово-господарської діяльності у 2005 році: постанова Кабінету Міністрів України від 15 січня 2005 р. // Офіційний вісник України. – 2005. – № 3. – Ст. 148; 2005. – № 9. – Ст. 471; 2005. – № 17. – Ст. 904; 2005. – № 20. – Ст. 1066; 2005. – № 20. – Ст. 1067; 2005. – № 21. – Ст. 1134; 2005. – № 39. – Ст. 2463.
212. Про Типову форму контракту з керівником підприємства, що є у державній власності: постанова Кабінету Міністрів України від 2 серпня 1995 р. № 597 // Зібрання постанов Уряду України. – 1995. – № 11. – Ст. 264; Офіційний вісник України. – 1997. – число 24. – №с. 42; 1997. – число 35. – №с. 81; 1998. – № 50. – Ст. 1838; 1999. – № 23. – Ст. 1062; 1999. – № 29. – Ст. 1474; 2001. – № 31. – Ст. 1404; 2004. – № 10. – Ст. 598.
213. Про металобрухт: Закон України від 5 травня 1999 р. // Відомості Верховної Ради України, 1999. – № 25. – Ст. 212; 2001. – № 1. – Ст. 3; 2003. – № 6. – Ст. 52; 2005. – № 4. – Ст. 85; 2006. – № 22. – Ст. 184.
214. Про посилення контролю за дотриманням фінансово-бюджетної дисципліни, цільовим та ефективним використанням бюджетних коштів, державного і комунального майна: розпорядження голови Волинської обласної державної адміністрації від 31 березня 2005 р. № 69 // Електронна інформаційно-правова система “Ліга. Закон”. Версія 7.7.1.
215. Про створення комісії для проведення перевірки додержання Конституції України та законів України, інших актів законодавства на державному підприємстві “Миколаївський лікеро-горілчаний завод”: розпорядження голови Миколаївської обласної державної адміністрації від 1 лютого 2006 р. № 22-р // Електронна інформаційно-правова система “Ліга. Закон”. Версія 7.7.1.
216. Про утворення комісії для здійснення перевірки законності придбання товариством з обмеженою відповідальністю “Адмірал-Клуб” непрацюючого піонерського табору “Вогник”: розпорядження голови Київської обласної державної адміністрації від 13 лютого 2006 р. № 110 // Електронна інформаційно-правова система “Ліга. Закон”. Версія 7.7.1.
217. Про затвердження Положення про порядок здійснення державного контролю за дотриманням законодавства з питань реклами та правил благоустрою території області: розпорядження голови Дніпропетровської обласної державної адміністрації від 16 листопада 2000 року № 409-р // Електронна інформаційно-правова система “Ліга. Закон”. Версія 7.7.1.
218. Про порядок здійснення державного контролю обласною державною адміністрацією: розпорядження голови Черкаської обласної державної адміністрації від 23 березня 2006 р. № 112 // Електронна інформаційно-правова система “Ліга. Закон”. Версія 7.7.1.
219. Рябченко О. Зміст державного регулювання господарської діяльності // Право України. – 2006. – № 1. – С. 81-84.
220. Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні: Закон України від 26 січня 1993 р. // Відомості Верховної Ради України. – 1993. – № 13. – Ст. 110; 2002. – № 16. – Ст. 114; 2002. – № 17. – Ст. 117; 2003. – № 30. – Ст. 247; 2004. – № 15. – Ст. 218; 2005. – № 10. – Ст. 187; 2006. – № 14. – Ст. 117; 2006. – № 14. – Ст. 118.
221. Про державну податкову службу в Україні: Закон України від 4 грудня 1990 р. // Відомості Верховної Ради УРСР. – 1991. – № 6. – Ст. 37; Відомості Верховної Ради України. – 1992. – № 39. – Ст. 575; 1994. – № 15. – Ст. 84; 1995. – № 1. – Ст. 3; 1995. – № 30. – Ст. 229; 1996. – № 31. – Ст. 148; 1998. – № 14. – Ст. 61; 1998. – № 25. – Ст. 147; 1998. – № 29. – Ст. 190; 1999. – № 34. – Ст. 274; 1999. – № 42-43. – Ст. 378; 2000. – № 30. – Ст. 240; 2000. – № 46. – Ст. 3
Стоимость доставки работы, в гривнах:

(при оплате в другой валюте, пересчет по курсу центрального банка на день оплаты)
50





Найти готовую работу


ЗАКАЗАТЬ

Обратная связь:


Связаться

Доставка любой диссертации из России и Украины



Ссылки:

Выполнение и продажа диссертаций, бесплатный каталог статей и авторефератов

Счетчики:

Besucherzahler
счетчик посещений

© 2006-2022. Все права защищены.
Выполнение уникальных качественных работ - от эссе и реферата до диссертации. Заказ готовых, сдававшихся ранее работ.