У нас уже 242733 рефератов, курсовых и дипломных работ
Заказать диплом, курсовую, диссертацию


Быстрый переход к готовым работам

Мнение посетителей:

Понравилось
Не понравилось





Книга жалоб
и предложений


 






Название Управління ефективністю використання обігових коштів підприємства
Количество страниц 114
ВУЗ Європейський університет
Год сдачи 2010
Содержание З М І С Т

ВСТУП 6
РОЗДІЛ І. ТЕОРЕТИЧНІ АСПЕКТИ УПРАВЛІННЯ ЕФЕКТИВНІСТЮ ВИКОРИСТАННЯ ОБІГОВИХ КОШТІВ ПІДПРИЄМСТВА
1.1. Сутність, склад та структура обігових коштів на підприємстві 9
1.2. Нормування обігових коштів 24
1.3. Показники ефективності використання обігових коштів на підприємстві 29
1.4. Управління ефективністю використання обігових коштів підприємства 33
РОЗДІЛ ІІ. ДОСЛІДЖЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ ВИКОРИСТАННЯ ОБІГОВИХ КОШТІВ НА ПСП «СТЕП»
2.1. Організаційно-економічна характеристика ПСП «Степ» 43
2.2. Аналіз забезпечення підприємства обіговими коштами 61
2.3. Аналіз показників ефективності використання обігових коштів на ПСП «Степ» 70
РОЗДІЛ ІІІ. НАПРЯМКИ ВДОСКОНАЛЕННЯ УПРАВЛІННЯ ЕФЕКТИВНІСТЮ ВИКОРИСТАННЯ ОБГОВИХ КОШТІВ НА ПСП «СТЕП»
3.1. Шляхи та напрямки ефективного використання обігових коштів 74
3.2. Прогнозування вартості обігових коштів на ПСП «Степ» за допомогою трендового аналізу 91
3.3. Дослідження впливу показників обіговості обігових коштів на ефективність виробництва 95
ВИСНОВКИ 106
СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ 110
ДОДАТКИ

ВСТУП
В сучасних умовах господарювання підприємств та виходу з економічної кризи в Україні на перший план виходить питання управління ефективністю використання обігових коштів на підприємстві.
Обігові кошти є однією зі складових частин майна підприємства. Стан і ефективність їхнього використання - одне з головних умов успішної діяльності підприємства. Економічна криза в Україні визначає нові умови їхньої організації. Висока інфляція, неплатежі й інші кризові явища змушують підприємства змінювати свою політику стосовно обігових коштів, шукати нові джерела поповнення, вивчати проблему ефективності їхнього використання.
Глибокі зміни в політичній, економічній та соціальних сферах, що відвідуються зараз в Україні, спрямовані на встановлення нової економічної системи. Перехід до соціально-орієнтованих ринкових відносин передбачає зміни у методах та способах управління, необхідно вивчати зарубіжний досвід, оскільки у розвинутих країнах ринкові відносини сформовані вже давно. Але, щоб найбільш ефективно використати досвід високорозвинених країн, його необхідно вивчити і пристосовувати до власних потреб та особливостей.
Будь-яка суспільна організація праці вимагає встановлення певних пропорцій в витратах предметів і знарядь праці, а також самої праці в процесі виробництва. Удосконалення техніки, технології й організації виробництва, прискорення зростання продуктивності праці неможливе без глибокого наукового аналізу і виявлення залежності результатів від різноманітних чинників.
Дослідженню теоретичних аспектів управління обіговими коштами підприємств присвятили свої праці відомі вітчизняні та зарубіжні вчені, зокрема: М. Баканов, І. Балабанова, І. Бланк, Бригхєм Ф. Юджин, Ван Хорн Дж., Л. Пан, А. Поддєрьогіна, Л. Лігоненко, Р. Сорока, В. Шокун та інші. Проте існує низка теоретичних і практичних проблем, які все ще залишаються неви- рішеними як на рівні економіки в цілому, так і на рівні зокрема сільськогосподарського підприємства. До них слід віднести дослідження управління ефективністю використання обігових коштів підприємства, проблеми забезпечення обіговим капіталом з визначенням оптимальної структури та джерел його формування, здійсненням діагностики впливу системи управління обіговим капіталом на фінансовий стан.
Досить актуальним на сьогодні є питання про показники ефективності використання обігових коштів і складових для їх розрахунку. Думки багатьох економістів збігаються на тому, що основним показником, який характеризує ефективність використання оборотних коштів, є швидкість їх обертання, або оборотність.
У цей же час різна оцінка обороту та середніх залишків оборотних коштів при обчисленні показника оборотності не може дати об’єктивної оцінки використання оборотних коштів. Пошуки вірного вирішення цього питання продовжуються.
Актуальність і важливість питання управління ефективністю використання обігових коштів підприємства в умовах економічної кризи обумовлюють вибір теми дипломної роботи, мету і послідовність наукового дослідження.
В дипломній роботі досліджуються основні аспекти, шляхи і методи забезпечення управління ефективністю використання обігових коштів на підприємстві.
Метою роботи є вивчення механізму управління ефективністю використання обігових коштів на підприємстві.
Предметом дослідження є управління ефективністю використання обігових коштів на підприємстві.
Об’єктом дослідження є сучасний стан управління ефективністю використання обігових коштів на ПСП «Степ».
Для досягнення цієї мети у дипломній роботі поставлені наступні завдання:
 дослідження теоретичних аспектів управління ефективністю використання обігових коштів на підприємстві;
 аналіз ефективності використання обігових коштів на підприємстві;
 дослідження організаційно-економічної характеристики ПСП «Степ»;
 аналіз забезпечення підприємства обіговими коштами;
 виявлення проблем ефективного використання обігових коштів на підприємстві;
 прогнозування вартості обігових коштів на ПСП «Степ» за допомогою трендового аналізу;
 дослідження впливу показників обіговості обігових коштів на ефективність виробництва
 розробка пропозицій щодо вдосконалення механізму управління ефективністю використання обігових коштів на підприємстві.
Методологія дослідження ґрунтується на загальних методах пізнання, принципах системного аналізу, теоріях ринкової економіки.
Теоретичною та методологічною основою роботи є вчення про наукові методи пізнання, фундаментальні праці вітчизняних економістів з питань економічного аналізу, закони України та інші нормативні акти.
Для вирішення поставлених задач протягом дослідження застосовувалися системний підхід, комплексність, логічні прийоми аналізу, в тому числі порівняння та інші.

Список литературы ВИСНОВКИ
У дипломній роботі об’єктом дослідження були аналіз управління ефективністю використання обігових коштів на ПСП «Степ» за 2007-200 рр.. На його базі були досліджені теоретичні та практичні аспекти ефективності використання обігових коштів підприємства, за результатами яких зроблені висновки та надані пропозиції:
1. З метою забезпечення на підприємстві запланованого рівня оборотних коштів необхідно не допускати понаднормативних вкладень у оборотні кошти, відвертання оборотних коштів у капітальні вкладення та на інші заходи. У зв’язку з цим важливим є здійснення контролю за використанням оборотних коштів за цільовим призначенням.
2. Шляхом контролю повинні бути визначені розміри та виявлені причини таких відхилень, розроблені заходи по їх усуненню та відновленню оборотних коштів.
Контролюючи стан оборотних коштів, слід визначати наповненість нормативу як за окремими елементами та групами, так і по підприємству в цілому, виявляти причину відхилень.
Ефективність використання оборотних коштів в остаточному підсумку можливо встановити, зробивши аналіз їх оборотності. Порівняння обігу оборотних коштів за поточний звітний період з оборотністю базисного періоду дозволяє встановити уповільнення або прискорення обігу коштів, визначити, як це вплинуло на вивільнення або заморожування їх, знайти причини уповільнення оборотності та намітити шляхи їх прискорення. Ефективність використання оборотних коштів підвищується при скороченні часу знаходження їх у виробничих запасах, скороченні виробничого процесу, прискоренні реалізації продукції та коштів у розрахунках, збільшенні виробництва продукції та прибутку у розрахунку на кожну гривню оборотних коштів.
3. Прискорення оборотності оборотних коштів є першочерговою задачею підприємств у сучасних умовах і досягається різними шляхами.
На стадії створення виробничих запасів такими можуть бути:
 Впровадження економічно обґрунтованих норм запасу;
 Наближення постачальників сировини, що комплектують вироби до споживачів;
 Широке використання прямих тривалих зв'язків;
 Розширення складської системи матеріально-технічного забезпечення, а також оптової торгівлі матеріалами й устаткуванням;
 Комплексна механізація й автоматизація вантажно-розвантажувальних робіт на складах.
На стадії незавершеного виробництва:
 Прискорення науково-технічного прогресу (упровадження прогресивної техніки і технології, особливо безвідхідної);
 Розвиток стандартизації, уніфікації, типізації;
 Удосконалювання форм організації промислового виробництва, застосування більш дешевих конструктивних матеріалів;
 Удосконалювання системи економічного стимулювання ощадливого використання сировинних і паливно-енергетичних ресурсів;
 Збільшення питомої ваги продукції, що користується підвищеним попитом.
На стадії обігу:
 Наближення споживачів продукції до її виготовлювачів;
 Удосконалювання системи розрахунків;
 Збільшення обсягу реалізованої продукції унаслідок виконання замовлень по прямих зв'язках, дострокового випуску продукції, виготовлення продукції з зекономлених матеріалів;
 Ретельна і своєчасна добірка продукції, що відвантажується, по партіях, асортиментові, транзитній нормі, відвантаження в строгій відповідності з укладеними договорами.
4. Політика управління обіговими коштами повинна забезпечити пошук компромісу між ризиком втрати ліквідності і ефективністю роботи. Це зводиться до рішення двох важливих задач.
1. Забезпечення платоспроможності. Така умова відсутня, якщо підприємство не в змозі оплачувати рахунки, виконувати зобов'язання і, можливо, оголосить про банкрутство. Підприємство, що не має достатнього рівня оборотного капіталу, може зіткнутися з ризиком неплатоспроможності
2. Забезпечення прийнятного об'єму, структури і рентабельності активів. Наприклад, високий рівень виробничо
5. Для стабілізації фінансового стану ПСП «Степ» важливе значення має швидкість руху грошових коштів. В господарстві завжди повинен бути мінімальний залишок грошових коштів, що покриває поточні зобов’язання. Відсутність такого запасу свідчить про наявність фінансових ускладнень в господарстві. Надмірна їх величина говорить про те, що реально підприємство зазнає збитків, пов’язаних з інфляцією і знецінюванням грошей. Тому в господарстві, поряд із аналізом оборотності матеріальних оборотних коштів, актуальним є аналіз оборотності грошових коштів.
6. У комплексі заходів підвищення економічної ефек¬тивності сільськогосподарського виробництва найважли¬вішим є поліпшення використання землі на основі під¬вищення її родючості і зростання врожайності сільсько¬господарських культур. Ці завдання успішно вирішуються шляхом вирощування сільськогосподарських культур за технологією програмованих урожаїв з вико¬ристанням досягнень науки, передової практики і забез¬печенням високої якості праці.
7. Впровадження комплекс¬ної механізації і автоматизації виробництва в усіх галу¬зях рослинництва і тваринництва і переведення їх на індустріальну основу. Вирішення цієї проблеми сприяє насамперед підвищенню продуктивності праці в сільсь¬когосподарському виробництві, що є основним якісним фактором його економічного і соціального розвитку.
8. Формування виробництва продукції на ПСП «Степ» за розмірами посівних площ і поголів’ям відповідних тварин сприятиме зростанню ефективності виробництва продукції, підвищенню її конкурентоспроможності, забезпеченню продовольчої безпеки країни.
9. Вагомим резервом в напрямку покращення діяльності ПСП «Степ» є підвищення ефективності використання їх оборотного капіталу, який займає значну питому вагу в структурі активів підприємств. Важлива роль у реалізації поставлених завдань належить економічному аналізу як одній із функцій управління.
10. Формування виробництва продукції на ПСП «Степ» за розмірами посівних площ і поголів’ям відповідних тварин сприятиме зростанню ефективності виробництва продукції, підвищенню її конкурентоспроможності, забезпеченню продовольчої безпеки країни.
Якщо в обороті буде менше, це призведе до погіршення фінансового стану підприємства. Отже, з отриманих в результаті розрахунку даних видно, що всього оборотних грошових коштів було достатньо для покриття мінімальної суми грошових коштів, що необхідна для проведення господарських операцій як в 2007 році так і звітному 2009 році.
На основі запропонованих заходів нами розроблено прогноз вартості обігових коштів ПСП «Степ» на період із 2010 року по 2011 рік.

СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ

1. Конституція України: Прийнята на п’ятій сесії Верховної ради України 28.06.1996 р. – К.: Просвіта, 1996.
2. Закон України “Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні (від 16.07.1999 р. № 996-XIV ) // ВВР. – 1999. – № 40, с. 365.
3. Закон України “Про господарські товариства” (від 09.09.1991 р. № 1576 - XI) // ВВР. – 1991. – № 49, с. 683.
4. Закон України “Про власність” (від 07.02.1991 р. № 697 - XII) // ВВР. – 1991. – № 20, с. 249.
5. Закон України “Про державну підтримку малого підприємництва” (від 19.10.2000 р. № 2063 - XIV ) // ВВР. – 2000. – № 51-52. – С. 447.
6. Закон України “Про оплату праці” (від 24.03.1995 р. № 108 /95 ВР) // ВВР. – 1995. – № 17, с. 121.
7. Закон України “Про оподаткування прибутку підприємств” (від 28.12.1994 р. № 334/94-ВР) // ВВР. – 1995. – № 4, с.28.
8. Закон України “Про податок на додану вартість” (від 03.04.1997 р. № 168/97ВР) // ВВР. – 1997. – № 21, с. 156.
9. Господарський кодекс України / Стаття 19 / (від 16.01.2003 р. № 436 - IV) // ВВР. – 2003. – № 18, – № 19-20, – № 21-22, с. 144.
10. Цивільний кодекс України (від 16.01.2003 р. № 435 - IV) // ВВР. – 2003. – № 40-44. – 356 с.
11. Положення (стандарту) бухгалтерського обліку 25 "Фінансовий звіт суб’єкта малого підприємництва", затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 25.02.2000 року № 39 зареєстровано в Міністерстві юстиції 15.03.2000 року за № 161/4382.
12. Положення (стандарту) бухгалтерського обліку 17 "Податок на прибуток", затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 28.12.2000 р. № 353 зареєстровано в Міністерстві юстиції 20.01.2001 р. за № 47/5238.
13. Положення (стандарту) бухгалтерського обліку 16 "Витрати", затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 31.12.1999р. № 318, зареєстровано в Міністерстві юстиції України 19.01.2000 р. за № 27/4248.
14. Наказ Міністерства економіки України від 22.05.2002 р. № 145 “Про затвердження Методичних рекомендацій з формування складу витрат та порядку їх планування в торгівельній діяльності” // Українська інвестиційна газета від 14.01.2003 р. – № 1. – с. 1-19.
15. Ареф’єва О.В. Планування економічної безпеки підприємств. / О.В.Ареф’єва, Т.Б. Кузенко. – К.: Вид – що Європ. ун–ту, 2005. – 170 с. – Бібліогр.: с. 160-169.
16. Аналіз господарської діяльності. Базовий курс. Навчальний посібник для самостійного вивчання. Укладач – Синяєва Л.В.: ТДАТА, 2003. – 207с.
17. Андрійчук В.Г. Економіка аграрних підприємств: Підручник – К.: КНЕУ, 2002. – 624с.
18. Андрійчук В.Г. Економіка аграрних підприємств: Підручник – К.: КНЕУ, 2002. – 624с.
19. Бригхем Е.Ф. Основи фінансового менеджменту. - К.: "Молодь", 2006.
20. Бутинець Ф.Ф. Бухгалтерський управлінський облік. – Житомир: ПП “Рута”, 2002. – 480с.
21. Горкавий В.К. Статистика: Навчальний посібник. – К. Вища школа, 2004. – 304с.
22. В.П. Грузинов, В.Д.Грибов.М. «Экономика предприятия» - «ЮНИТИ», 2006г.
23. Економічний словник-довідник / За ред. док.екон.наук, проф. С.В.Мочерного. – К.: Феміна, 2005 р.
24. Золоторев А.И. Эфективное использование оборотных средств. - Экономика Украины, 2006 р.
25. Фінанси підприємств: Підручник / Керівник авт. кол. і наук. ред. проф. А. М. Поддєрьогін. 3-тє вид., перероб. та доп. - К.: КНЕУ, 2000.
26. Кащенко В.І. Економічний аналіз господарської діяльності: Навчальний посібник. – К.: ЗАТ “Нічлава”, 2001. – 204с.
27. Ковальчук М.І. Економічний аналіз у сільському господарстві: Навчально-методичний посібник. – К.: КНЕУ, 2002. – 282с.
28. Кононенко О. Аналіз фінансової звітності. – Х.: Фактор, 2002. – 144с.
29. Коробов М.Я. Фінансово-економічний аналіз діяльності підприємств: Навчальний посібник. – К.: Знання, 2002. – 296с.
30. Кондратьев О.В. Оцінка фінансової стійкості підприємств та її показники. - Фінанси України, № 11, 2006 р.
31. Экономика и статистика фирм. Адамов В.Е., Ильенкова С.Д., Сиротина Т.П., Смирнов С.А.– М.: Финансы и статистика, 2003 р.
32. Проф. В.М.Попов. Финансовый бизнес-план: Учеб.пособие /– М.: Финансы и статистика, 2000 р.
33. Под ред. Проф. В.Я. Горфинкеля, проф. Е.М.Куприянова. Экономика предприятия /– М.: «Банки и биржи», «ЮНИТИ», 2002 р.
34. Под ред. Проф. О.И.Волкова. Экономика предприятия / – М.: ИНФРА-М, 2000.
35. Кубай Н.Є. Теорія життєвого циклу фірми: стиль і стратегія управління. // Анатомія малого бізнесу / Під ред. С.К. Реверчука. - анал.-інформ. посібник. - Львів: "Діалог", 2006 р.
36. Толковый словарь экономиста, коммерсанта, банкира, менеджера, маклера, страховщика, аудитора и бухгалтера // Сост.: Т.М. Мезенцева и др. – Мн.: Белорусская ассоциация бухгалтеров. 2005 р.
37. Экономика предприятия: Учебник для вузов// Л.Я. Аврашков. – М.: ЮНИТИ, 2006. – 742с.
38. Организационная структура предприятия. Коноков Д.Г. Рожков К.А. (Серия «Бизнес-Тезаурус»), 2005 р.
39. Анализ и диагностика финансово-хозяйственной деятельности предприятия // Грищенко О.В. : Тернопіль : Изд-во ТРТУ, 2000.
40. Иванов В.М. Финансовый рынок: Конспект лекций. – К.: МАУП, 2004 р.
41. Финансы предприятия // Под ред. О.С. Галушко – Днепропетровск. 2006 р.
42. Теория экономического анализа: Учебник – М.: Финансы и статистика, 2001.
43. Фінансово-інвестиційний аналіз // Навч. Посібник. Під ред. Я. Комаринський. – К.: 2006
44. Несторенко І.П. Фінансові інститути: Підручник // К.: 2004 р.
45. В.П. Завгородний Бухгалтерский учет в Украине с использованием национальных стандартов.К.: 2001 р.
46. Савчук В.К. Аналіз господарської діяльності сільськогосподарських підприємств. – К.: Урожай, 2005.- 326с.
47. Фінанси підприємств: Навчальний посібник. Курс лекцій / за ред. Докт. екон. наук Кірейцева Г.Г. – К.: ЦУЛ, 2002.
48. Финанси предприятий: Учеб.пособие/Е.И. Бородина, Ю.С. Голикова, Н.В. Колчина, З.М. Смирнова; Под ред. Е.И. Бородиной. – М.: Банки и биржи,/ ЮНИТИ, 2001, - 208 с.
49. Фінанси підприємств: курс лекцій / за ред. Г. Г. Кірейцева. – К.: ЦУЛ, 2002. – 313 с..
50. Фінанси підприємств: Підручник / Авторський колектив – Поддєрьогін А.М., Білик М.М., Буряк Л.Д. та ін.; наук. ред. проф. Поддєрьогін А.М. – 5–те вид., перероб. та допов. – К.: КИЕУ, 2004. – 546 с.
51. Фінансовий менеджмент: Навч. посібник /за ред. проф. Кірейцева Г.Г. – К.: ЦНЛ, 2002.
52. Фінансовий менеджмент: Навч. метод. посібник. – К.: Вид.–во Європ. ун–ту, 2002, – 94 с.
53. Царенко О.М. Економічний аналіз діяльності підприємств агропромислового комплексу. К. – 2006. – 256с.
54. Худолій Л. М. Фінансова стратегія розвитку України // Молодь, освіта, наука, культура і національна свідомість: 36 матеріалів. VII Всеукраїнська науково-практична конференція, Київ, 15-16 квітня 2004. У семи томах.
55. Худолій Л. М. Підприємництво в Україні на початку ХХІ ст. // науковий журнал “Екрноміка і управління”. – 2003. - №1(27) – с. 14-19.
56. Чечевицина Л.Н., Чуев Т.Н. Анализ финансово – экономической деятельности. – М., 2002.
57. Чугунов І.Я., Самошкіна О.А. Теоретико – методологічні засади удосконалення програмно – цільового методу планування видатків бюджету // Фінанси України. – 2004. – № 9.
58. Швайка Л. А. Планування діяльності підприємства Навч. посіб. Львів “Новий світ – 2000”, - 2004. – 268с.
59. Шишкин А.К., Вартонян С.С., Микрюков В.А. Бухгалтерский учет и финансовый анализ на комерческих предприятиях. – М.: Информа – М, 2002.


Стоимость доставки работы, в гривнах:

(при оплате в другой валюте, пересчет по курсу центрального банка на день оплаты)
500





Найти готовую работу


ЗАКАЗАТЬ

Обратная связь:


Связаться

Доставка любой диссертации из России и Украины



Ссылки:

Выполнение и продажа диссертаций, бесплатный каталог статей и авторефератов

Счетчики:

Besucherzahler
счетчик посещений

© 2006-2022. Все права защищены.
Выполнение уникальных качественных работ - от эссе и реферата до диссертации. Заказ готовых, сдававшихся ранее работ.