У нас уже 242733 рефератов, курсовых и дипломных работ
Заказать диплом, курсовую, диссертацию


Быстрый переход к готовым работам

Мнение посетителей:

Понравилось
Не понравилось





Книга жалоб
и предложений


 






Название Сучасний стан та основні напрямки розвитку контролінгу в Україні
Количество страниц 56
ВУЗ Європейський університет
Год сдачи 2008
Содержание ЗМІСТ
Вступ 3
Розділ 1: Сутність контролінгу та його місце в економіці та управлінні
1.1. Поняття, роль та концепція контролінгу на сучасному етапі 5
1.2. Контролінг як інструмент консалтингових послуг 12
1.3. Організація служби контролінгу на підприємствах 17
Розділ 2: Характеристика напрямків розвитку контролінгу в Україні
2.1. Аналіз сучасного стану контролінгу в Україні 25
2.2. Дослідження особливостей розвитку контролінгу 30
Розділ 3: Шляхи оптимізації контролінгу на українських підприємствах
3.1. Необхідність впровадження контролінгу на вітчизняних підприємствах41
3. 2. Застосування моніторингу для покращення фінансового контролінгу на підприємствах України 45
3.3. Впровадження системи збалансованих фінансових показників для прийняття контролінгових рішень на підприємствах 47
Висновки 52
Список використаних джерел 55


Вступ
Формування ринкових відносин, поява підприємств різних форм власності як у виробничій, так і невиробничій сферах, вносить істотні зміни в систему управління мікроекономікою. На перший план виходять економічні, ринкові критерії ефективності, підвищуються вимоги до гнучкості управління. У цій ситуації неодмінною умовою вдосконалення методів управління є повне використання внутрішніх можливостей підприємства, тобто створення дійової системи внутрішнього обліку і звітності.
Нестабільність як зовнішніх (інтернаціоналізація економічного життя, загострення конкуренції на внутрішніх і світових ринках і т.ін.), так і внутрішніх (обсяги виробництва, заборгованість по зарплаті, пошук надійних партнерів і постачальників) чинників висувають додаткові вимоги до управління бізнесом підприємства. Як наслідок цього - пошук більш нових та досконалих систем управління, що забезпечують гнучкість і надійність функціонування підприємства. А це в свою чергу передбачає вироблення механізмів координації і контролю всередині системи управління. Ефективність менеджменту визначається якістю інформаційного забезпечення, що передбачає істотні зміни в ньому. Ці зміни можна в повній мірі визначити як необхідність організації контролінгу в управлінні мікроекономікою.
Контролінг - нова концепція інформації і управління, що забезпечує підтримку внутрішнього балансу підприємства шляхом формування інформації про витрати і прибутки і надання її керівництву для прийняття оптимальних управлінських рішень. Контролінг досить широко використовується в практиці західних підприємств і приносить відчутні результати. В управлінні вітчизняними підприємствами він не знаходить належного застосування, і насамперед, внаслідок того, що потреба в ньому часто перевищує знання, що є в цій галузі.
Внаслідок цих причин розв'язання проблем організаційно-методологічної побудови системи контролінгу на вітчизняних підприємствах буде сприяти підвищенню якості менеджменту, а отже забезпеченню стабільного розвитку підприємства.
Основна мета курсової роботи полягає у дослідженні сучасного стану та основних напрямків розвитку контролінгу.
Поставлена мета обумовила необхідність вирішення ряду взаємопов'язаних завдань:
1) дослідити економічну сутність поняття „контролінг”;
2) вивчити практичні особливості використання контролінгу при плануванні виробничої програми підприємства;
3) розглянути необхідність впровадження контролінга на вітчизняних підприємствах.
Предметом курсової роботи є економічні відносини, які виникають в процесі становлення та використання контролінга на підприємстві.
Об'єктом курсової роботи є практичне застосування контролінга в плануванні виробничої програми підприємства.
Курсова робота складається із трьох розділів, в яких послідовно розглядається поставлена проблема.

Список литературы Висновки

На сьогоднішній день існує велика проблема виживання вітчизняних підприємств. Негативно впливають на діяльність підприємств зовнішні умови, в яких вони розвиваються : економічне законодавство України є нестабільним, не визначені пріоритети державного регулювання економіки, наявні політичні катаклізми та інші чинники.
Однією з причин виникнення кризової ситуації на багатьох українських підприємствах є низький рівень менеджменту. Саме некваліфіковані та помилкові дії керівництва привели велику кількість суб’єктів господарювання на межу банкрутства. Істотним фактором, який зумовлює прийняття неправильних управлінських рішень, є відсутність на вітчизняних підприємствах ефек¬тивної системи контролінгу.
Тому необхідно більш широко досліджувати та впроваджувати в Україні контролінг, як систему планування й контролю.
Роль контролінгу в організації заключається в отриманні інформації, яка характеризує виробничо-господарську діяльність підприємства, що спрямована на координацію дій в системі управління з метою досягнення поставлених завдань. Із наведених завдань контролінгу випливає необхідність його впровадження на підприємствах, які перебувають у фінансовій кризі. На таких підприємствах діяльність служб контролінгу має зосереджуватися на розглянутих далі трьох напрямках.
1. Упровадження (або підвищення ефективності функціонування) системи раннього попередження та реагування, що має на меті прискорити виявлення кризових явищ і забезпечити вжиття адекватних заходів для їх подолання.
2. Розробка ефективної санаційної концепції та плану санації, що має здійснюватися в тісному співробітництві із зовнішніми експертами.
3. Контроль за реалізацією плану санації та своєчасне виявлення відхилень, додаткових ризиків і шансів з відповідним коригуванням плану.
Вирішення зазначених завдань відбувається в ході виконання службами контролінгу своїх функцій та використання специфічних методів контролінгу.
Як правило, промислові підприємства, що не володіють системою контролінга, при плануванні своєї діяльності спираються на дані бухгалтерського і податкового обліку. Такий варіант є наперед програшним, оскільки згідно законодавству підприємство закриває ПДВ до 20-го числа наступного місяця, що спричиняє за собою закриття всіх бухгалтерських рахунків і підготовку фінансової звітності. Але реально на підприємствах бухгалтерська звітність готова тільки до 30-го числа місяця. Ці терміни відображають крайню неефективність даного підходу, тому що для успішного управління керівнику компанії 20-го лютого не потрібна інформація за січень, до цього часу вже повинні бути підготовлений бюджети на березень. Для ефективного ухвалення управлінських рішень керівництво підприємства повинне одержувати оперативну інформацію щодня, а звіт за місяць - максимум в межах 3-х днів наступного місяця.
Окрім цього, низька оперативність інформації викликана слабою автоматизацією багатьох підприємств. В 80 % промислових компаній рівень автоматизації поки недостатній для отримання інформації в режимі реального часу. В більшості підприємств внутрішня управлінська інформація кожного структурного підрозділу локальна і не пов'язана в єдину систему, тобто бази даних численні і не інтегровані.
Планування на підприємствах також характеризується слабою культурою, викликаною відсутністю чіткої постановки стратегічної мети і задач, а значить, неможливістю спланувати кінцеві показники діяльності по центрах фінансової відповідальності.
В даний час на українських підприємствах планування грошових коштів відбувається украй неефективно. Наприклад, багато підприємств при плануванні грошових потоків до бюджету до руху грошових коштів включають суми всіх бартерних операцій, дебіторської і кредиторської заборгованості, у тому числі безнадійної. Лише невелике число підприємств знайоме з технологією перекладу відвантаження готової продукції в приток грошових коштів через коефіцієнти інкасування. В більшості компаній не налагоджена робота бюджетного комітету і відсутня технологія внесення коректувань до бюджету руху грошових коштів.
Моніторинг - це процес що відноситься до контролінгу, який зосереджений в першу чергу на: обліку і контролю за рівнем дебіторської заборгованості; її "продуктивності", тобто відношенні дебіторської заборгованості до об'єму продажів; термінах погашення дебіторської заборгованості.
Нажаль на українських підприємствах не використовується даний процес, тому в даному параграфі курсової роботи, на фактологічних даних ТОВ „Ферум”, ми розглянемо особливості застосування даної процедури.
Для суб’єктів оцінювання необхідна пріоритетна інформація про перспективи розвитку організації, яка закладається у конкретних фінансових та нефінансових індикаторах, які формують орієнтири для управління, інвестування, кредитування та реалізації інших цільових заходів.
Побудова системи BSC з додаванням в якості ключового показника EVA дає можливість компанії:
- виміряти додаткову вартість, що створюється інвестиціями;
- оцінити якість управлінських рішень через збільшення вартості компанії, в тому числі й нематеріальних активів;
- оцінити ефективність окремих складових вартості компанії.

Список використаних джерел
1. Ван Хорн Дж. Основы управления финансами. - М., 2005
2. Дайле А. Практика контроллинга: Пер с нем. – М.: Финансы и статистика, 2001. – 336 с.
3. Деменіна О.М. Ретроспективний та перспективний аспект концепцій контролінгу // Маркетинг в Україні. – 202. - №4(14). – С.55-58.
4.Загородній А.Г., Вознюк Г.Л., Смовженко Т.С. Фінансовий словник.-4-те вид., випр. Та доп. – К.: Т-во “Знання”, КОО; Л.: Вид-во Львів.банк. ін-ту НБУ. – 566с. С.230).
5.Контроллинг в бизнесе. Методологические и практические основі построения контроллинга в организациях / А.М.Карминский, Н.И. Оленев, А.Г. Примак, С.Г. Фалько. – 2-е изд. – М.: Финансы и статистика, 2002. – 256с.
6.Контроллинг как инструмент управления предприятием / Е.А.Ананькина, С.В. Данилочкин, Н.Г. Данилочкина и др.; Под ред. Н.Г.Данилочкиной. – М.: Аудит, ЮНИТИ, 1999.- 297 с.
7. Контролінг: Опорний конспект для студентів освітньо-кваліфікаційного рівня “спеціаліст” за напрямом підготовки “Економіка і підприємництво” та “Менеджмент” усіх форм навчання Укладач Верещагін В.В. –К.:КНТЕУ, 2004.
8.Майер Э. Контроллинг как система мышления и управления: Пер. с нем. – М.: Финансы и статистика, 1993. – 96 с.
9. Майер Э. Контроллинг как система мышления и управления. - М., 2003
10. Манн Т., Майер Э. Контроллинг для начинающих. - М., 2004
11. Минаев ЭС., Данилочкина Н.Г., Ионов В.И., Базадзе Н.Г. Основы контроллинговых исследований. - М., 2004
12. Мюллендорф Р., Корренбауэр М. Производственный учет. - М., 2006
13. Менеджмент для магистров: Учеб. пособ. / Под ред. А. А. Епифанова, С. Н. Козьменко. – Сумы: ИТД «Университетская книга», 2003. – 762 с.
14. Робсон М. Уллах Ф. Практическое руководство по реинжинирингу бизнес - процессов. - М., 2002
15.Скоун Т. Управленческий учет. - М., 2006
16. Сухарева Л.А., Петренко С.Н. Контроллинг - основа управления бизнесом. - К. 2002
17. Хан Д. Планирование и контроль: концепция контроллинга: Пер. С нем. – М.: Финансы и статистика, 1997. – 800 с.
18.Хорват П. Сбалансированная система показателей как средства управления предприятием // Проблемы теории и практики управления.-2000. - №4. – С.22-25.



Стоимость доставки работы, в гривнах:

(при оплате в другой валюте, пересчет по курсу центрального банка на день оплаты)
200





Найти готовую работу


ЗАКАЗАТЬ

Обратная связь:


Связаться

Доставка любой диссертации из России и Украины



Ссылки:

Выполнение и продажа диссертаций, бесплатный каталог статей и авторефератов

Счетчики:

Besucherzahler
счетчик посещений

© 2006-2022. Все права защищены.
Выполнение уникальных качественных работ - от эссе и реферата до диссертации. Заказ готовых, сдававшихся ранее работ.