У нас уже 242733 рефератов, курсовых и дипломных работ
Заказать диплом, курсовую, диссертацию


Быстрый переход к готовым работам

Мнение посетителей:

Понравилось
Не понравилось





Книга жалоб
и предложений


 






Название Удосконалення механізму формування фінансових ресурсів підприємства
Количество страниц 57
ВУЗ Європейський університет
Год сдачи 2008
Содержание ЗМІСТ
Вступ 3
Розділ 1: Теоретичні основи формування фінансових ресурсів підприємства
1.1. Сутність та джерела формування фінансовими фінансових ресурсів підприємства 5
1.2. Ефективність формування фінансових ресурсів 7
1.3. Методологія аналітичних оцінок процесу формування фінансових ресурсів на підприємствах 9
1.4. Оцінка ефективності фінансових проектів. 12
Розділ 2: Практичні аспекти формування фінансових ресурсів ЗАТ «Канів-Дніпробуд»
2.1. Організаційно-економічна характеристика ЗАТ «Канів-Дніпробуд» 15
2.2. Аналіз джерел фінансових ресурсів і їх використання 21
2.3. Аналіз ефективності використання майна ЗАТ «Канів-Дніпробуд» 27
Розділ 3: Напрямки вдосконалення механізму формування фінансових ресурсів ЗАТ «Канів-Дніпробуд»
3.1. Шляхи удосконалення управління структурою капіталу ЗАТ «Канів-Дніпробуд» 33
3.2. Удосконалення управління нерозподіленим прибутком ЗАТ «Канів-Дніпробуд» 45
Висновки 51
Список використаної літератури 55
Додатки











Вступ
Головною ланкою економіки в ринкових умовах є господарювання підприємства, які виступають у ролі господарюючих суб’єктів. Вони здійснюють виробничу, науково-дослідну і комерційну діяльність, у результаті якої виробляють відповідні види продукції, реалізують її, отримують доходи і накопичення, розподіляють, формують відповідні фонди грошових коштів.
Організація фінансової роботи підприємства безпосередньо впливає на оборотність фінансів та, відповідно, на кінцеві фінансові результати. Актуальність вивчення завдання фінансування підприємства викликала ще й відсутністю централізованого ресурсного забезпечення.
Для розв’язання проблем формування й використання фінансових ресурсів підприємств потрібна виважена, довгострокова стратегія держави щодо розвитку підприємництва та його ролі у піднесенні національної економіки, яка б спиралася на інтереси основних суб’єктів підприємницької діяльності, відповідала потребам основної частини населення і відображала реальний стан у розв’язанні основних соціально-економічних проблем у країні. Економічно обґрунтоване використання податкових, інвестиційних та цінових механізмів сприятиме виходу з фінансової кризи, надходженню коштів до бюджету, збільшенню дохідності підприємств.
Актуальність і практична значимість теми очевидна.
Для підприємства прибуток є показником, що створює стимул для інвестування в ті сфери, де можна домогтися найбільшого приросту вартості. Прибуток, як категорія ринкових відносин виконує наступні функції:
— характеризує економічний ефект, отриманий у результаті діяльності підприємства;
— є основним елементом фінансових ресурсів підприємства;
— є джерелом формування бюджетів різних рівнів
Предметом курсової роботи виступають фінансові ресурси, зокрема процес їх формування та удосконалення механізму формування.
Об’єкт курсової роботи є закрите акціонерне товариство «Канів-Дніпробуд».
Інформаційною основою роботи є вітчизняні і зарубіжні фундаментальні і практичні дослідження сутності та здійснення фінансового планування на підприємстві, Закони України, Укази президента України, постанови Кабінету Міністрів України, статистичні дані по Україні, матеріали ЗАТ «ЧМЗ» (фінансова звітність, баланс тощо).
Метою курсової роботи є дослідження поняття фінансових ресурсів підприємства, визначення ефективності процесу формування фінансових ресурсів на підприємстві, а також визначення шляхів удосконалення механізму формування фінансових ресурсів на ЗАТ «Канів-Дніпробуд».
Методологічною основою є наукові методи, що ґрунтуються на вимогах об’єктивного та всебічного аналізу суспільних явищ політико-правового характеру. З цією метою використовується ряд загальнонаукових методів діалектичного пізнання: методи аналізу і синтезу, індукції і дедукції, моделювання тощо.



Список литературы Висновки
Фінансові ресурси займають особливе місце в економічних відносинах. Їхня специфіка виявляється в тому, що вони завжди виступають у грошовій формі, мають розподільний характер і відбивають формування і використання різноманітних видів прибутків і нагромаджень суб'єктів господарської діяльності сфери матеріального виробництва, держави й учасників невиробничої сфери.
Фінанси підприємств, будучи частиною загальної системи фінансових відносин, відбивають процес утворення, розподілу і використання прибутків на підприємствах різноманітних галузей народного господарства і тісно пов'язані з підприємництвом, оскільки підприємство є формою підприємницької діяльності.
Фінансові відносини підприємства виникають тоді, коли на грошовій основі відбувається формування власних ресурсів підприємства, його прибутків, залучення позичкових джерел фінансування господарської діяльності, розподіл прибутків, що утворюються в результаті цієї діяльності, їхнє використання на цілі розвитку підприємства.
Організація господарської діяльності вимагає відповідного фінансового забезпечення, тобто початкового капіталу, що утворюється з внесків засновників підприємства і приймає форму статутного капіталу. Це найважливіше джерело формування майна будь-якого підприємства. Конкретні засоби утворення статутного капіталу залежать від організаційно - правової форми підприємства.
Для розв’язання проблем формування і використання фінансових ресурсів підприємств потрібна виважена, довгострокова політика держави щодо розвитку підприємництва та його ролі у піднесенні національної економіки, яка б спиралася на інтереси основних суб’єктів підприємницької діяльності, відповідала потребам основної частини населення і відображала реальний стан у розв’язанні соціально-економічних проблем у країні. Економічно обґрунтоване використання податкових, інвестиційних та цінових механізмів сприятиме виходу з фінансової кризи, надходженню коштів до бюджету, збільшення дохідності підприємств.
Завдання фінансового менеджера – слідкувати за оптимальним співвідношенням між позиковим і власним капіталом, що дозволить піддержувати кредитну репутацію підприємства і використовувати позитивний ефект фінансового ливериджу.
Отже, функціонування ринкової економічної системи в Україні можливе за умови зростання ефективності використання фінансових ресурсів. Використовувані ресурси, формуючи ресурсний потенціал окремого підприємства, є часткою ресурсного потенціалу народного господарства в цілому чи окремих його галузей. Отже ресурсне забезпечення окремих підприємств залежить від ресурсного насичення в країні в цілому.
Для ефективного функціонування окремого підприємства й важливо визначити оптимальну потребу в ресурсах, та забезпечити структуру джерел її формування і використання.
Ефективне формування та використання ресурсів підприємства викликає потребу оцінки ефективності фінансових проектів на рівні окремих підприємств. При оцінці ефективності формування і використання ресурсів важливо оцінити терміни та обсяги вкладених фінансових ресурсів і отриманого прибутку. Процес вкладення капіталу передбачає його повернення шляхом прибуткової діяльності, що може відбуватися паралельно, послідовно чи інтервально.
На розвиток підприємств негативно впливає кризова ситуація в країні, зокрема низька купівельна спроможність населення, неплатоспроможність основних виробничих підприємств, недосконале законодавств, недостатнє методичне і організаційне забезпечення санації та процесів, державної підтримки підприємств. Більшість підприємств обирає стратегію виживання, використовуючи бартер, недогляди чинного законодавства, системи ціноутворення та контролю за підприємницькою за підприємницькою діяльністю з боку адміністративних органів управління.
Мета управління структурою капіталу – мінімізувати витрати на залучення довгострокових джерел фінансування і цим забезпечити власникам капіталу максимальну ринкову оцінку вкладених ними коштів.
Оптимізація структури капіталу є однією зі складних проблем у фінансовому менеджменті. Процес оптимізації структури капіталу проводиться в такій послідовності:
1. Аналіз складу капіталу в динаміці (визначити показники ефективного використання складових капіталу та їх використання – коефіцієнт фінансової незалежності; заборгованості, співвідношення між довго- і короткостроковими зобов’язаннями; оборотність і рентабельність активів і власного капіталу).
2. Оцінка основних факторів, які визначають структуру капіталу (галузеві особливості; кон’юнктура товарного і фінансового ринків; рівень прибутковості поточної діяльності підприємства; рівень податків, які сплачує підприємство; ступінь концентрації акціонерного капіталу).
3. Оптимізація структури капіталу за критерієм дохідності власного капіталу.
Ефективність фінансування підприємства не абияк визначається стратегією формування ресурсів, що залежить від форми власності, виду діяльності територіального розміщення та інших факторів впливу. Очевидно зростання частки власних фінансових ресурсів що до позичених та залучених ресурсів дає змогу зробити висновок про зростання ефективності фінансування підприємства.
Аналіз оборотності оборотних активів дає змогу судити про те, що коефіцієнт оборотності капіталу дорівнює 26,8 це означає, що за рік оборотні активи обернуться 4,6 раза. Період їх обороту дорівнює 161,5 днів. Така ситуація на ЗАТ «Канів-Дніпробуд» є економічно невигідною, оскільки саме від оборотності залежить величина необхідних підприємству грошових коштів, що забезпечить безперервність виробництва, а, отже, збільшення обсягу виробництва продукції, що в подальшому призведе до одержання значно більшого прибутку в порівнянні зі звітним роком.
Отже, для ефективного управління структурою капіталу підприємству необхідно зменшити дебіторську заборгованість на 20 % та застосовувати алгоритм управління дебіторською заборгованістю, з метою її зменшення, а відповідно збільшення активів ЗАТ «Канів-Дніпробуд». Пропонується збільшити оптимальну партію дизельного палива, що в свою чергу призведе до зменшення собівартості продукції, а також пропонується здійснювати управління запасами, що в свою чергу зменшить кількість продукції, яка застоюється на складах.
Застосування способу оцінки товарно-матеріальних цінностей за вартістю перших закупок (ЛІФО) призводить до того, що вартість реалізованої продукції формується, виходячи з найбільш стійких (в умовах інфляції) цін на матеріали, а їх залишки оцінюються за максимальною (ринковою) вартістю.
Досліджуючи механізм формування фінансових ресурсів підприємства та підвищення ефективності управління капіталом взагалі, ми вже розглянули питання визначення оптимальних потреб підприємства в оборотних активах і роль в цьому процесі методів їх нормування, а також оптимізацію джерел фінансування. Потрібно сказати, що не менші резерви підвищення ефективності управління капіталом має і прискорення оборотності мобільних активів підприємства, яке позитивно впливає на фінансово-майновий стан підприємства.
Список використаної літератури
1. Конституція України. Офіційне видання., Київ.,2006.
2. Господарський кодекс України. Київ., 2003.
3. Закон України “Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні (від 16.07.1999 р. № 996-XIV ) // ВВР.
4. Закон України “Про власність” (від 07.02.1991 р. № 697 - XII) // ВВР. – 1991. – № 20, с. 249.
5. Закон України “Про оплату праці” (від 24.03.1995 р. № 108 /95 ВР) // ВВР. – 1995. – № 17, с. 121.
6. Закон України “Про податок на додану вартість” (від 03.04.1997 р. № 168/97ВР) // ВВР. – 1997. – № 21, с. 156.
7. Цивільний кодекс України (від 16.01.2003 р. № 435 - IV) // ВВР. – 2003. – № 40-44. – 356 с.
8. Положення (стандарту) бухгалтерського обліку 25 "Фінансовий звіт суб’єкта малого підприємництва", затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 25.02.2000 року № 39 зареєстровано в Міністерстві юстиції 15.03.2000 року за № 161/4382.
9. Положення (стандарту) бухгалтерського обліку 17 "Податок на прибуток", затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 28.12.2000 р. № 353 зареєстровано в Міністерстві юстиції 20.01.2001 р. за № 47/5238.
10. Положення (стандарту) бухгалтерського обліку 16 "Витрати", затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 31.12.1999р. № 318, зареєстровано в Міністерстві юстиції України 19.01.2000 р. за № 27/4248.
11. Гребельный В.И. Финансы предприятий: Учебное пособие. – 2-е изд. с измен. и доп. – К.: Изд. – во Европ. Ун-та, 2003. – 232 с. – Библиогр.:
12. Економічний аналіз: Навч. посібник / М.А.Белюх, В.З. Бурчевський, М.І. Горбаток; за ред. Акад. НАНУ, проф. М.Г. Чумаченка. – К.: КИЄУ, 2001.
13. Задорожний І.С., Задорожний В.І. Комбінований метод підвищення ефективності проектування системи управління підприємством.// Пошук.-2002. – № 1 (2).
14. Зятьковський І.В. Фінанси підприємств: Навч. посібник. 2–ге вид., перероб. та доп. – К.: Кондор, 2003.
15. Ізмайлова К.Р. Фінансовий аналіз: Навчальний посібник. – К.: МАЧП, 2000.
16. Коробов М.Я. Фінансово – економічний аналіз діяльності підприємств: Навч. посіб. – К.: Т-во “Знання”, КОО, 2000. –378 с.
17. Крамаренко Г. О. Фінансовий аналіз і управління. – К.: Центр навчальної літератури, 2003.
18. Кузьменко Л.В., Кузьмін В.В., Шаповалова В.М. Фінансовий менеджмент. Навч. посіб. – Херсон: Олді – плюс, 2003.
19. Лахтіонова Л.А. Фінансовий аналіз суб’єктів господарювання: Монографія. – К.: КНЕУ, 2001.
20. Малич В.А. Анализ финансовой деятельности предприятия. – СПб : СПб ДИТП, 2002.
21. Мних Е. Аналіз фінансового стану і фінансових результатів діяльності підприємств. – К.: НМКВО, 2003.
22. Опарін В.М. Фінанси (загальна теорія): Навч. посібник – 2-ге вид., доп. І перероб. – К.: КНЕУ, 2001.
23. Партін Г.О., Загородній А. Г. Фінанси підприємств: навч. Посіб. – Л.: ЛБІ НБУ, 2003.
24. Попович П.Я. Економічний аналіз діяльності суб’єктів господарювання. Підручник. – Тераспіль: Економічна думка, 2001.
25. Савчук В. П. Финансовый менеджмент предприятий: прикладные вопросы с анализом деловых ситуаций. – К.: Максимум, 2001.
26. Слав’юк Р.А. Фінанси підприємств: Навч. посіб. Вид. 3–тє доповн. і переробл. – К.: ЦНЛ., 2004.
27. Таркуцяк А.О. Фінансовий аналіз та управлінські рішення (на прикладі роботи вищого навчального закладу): Навч. посібник. – К.: Вид.– во Європ. ун–ту, 2001.
28. Таркуцяк А.О. Фінансовий аналіз. – К., 2001.
29. Тимошенко И.И., Соснин А.С. Менеджер организации. – Изд–во Європ. ун–та, 2000.
30. Фінанси підприємств: Навчальний посібник. Курс лекцій / за ред. Докт. екон. наук Кірейцева Г.Г. – К.: ЦУЛ, 2002.
31. Финанси предприятий: Учеб.пособие/Е.И. Бородина, Ю.С. Голикова, Н.В. Колчина, З.М. Смирнова; Под ред. Е.И. Бородиной. – М.: Банки и биржи,/ ЮНИТИ, 2001.
32. Фінанси підприємств: курс лекцій / за ред. Г. Г. Кірейцева. – К.: ЦУЛ, 2002.
33. Фінансовий менеджмент: Навч. посібник /за ред. проф. Кірейцева Г.Г. – К.: ЦНЛ, 2002.
34. Фінансовий менеджмент: Навч. метод. посібник. – К.: Вид.–во Європ. ун–ту, 2002.
35. Чечевицина Л.Н., Чуев Т.Н. Анализ финансово – экономической деятельности. – М., 2002.



Стоимость доставки работы, в гривнах:

(при оплате в другой валюте, пересчет по курсу центрального банка на день оплаты)
200





Найти готовую работу


ЗАКАЗАТЬ

Обратная связь:


Связаться

Доставка любой диссертации из России и Украины



Ссылки:

Выполнение и продажа диссертаций, бесплатный каталог статей и авторефератов

Счетчики:

Besucherzahler
счетчик посещений

© 2006-2022. Все права защищены.
Выполнение уникальных качественных работ - от эссе и реферата до диссертации. Заказ готовых, сдававшихся ранее работ.