У нас уже 242733 рефератов, курсовых и дипломных работ
Заказать диплом, курсовую, диссертацию


Быстрый переход к готовым работам

Мнение посетителей:

Понравилось
Не понравилось





Книга жалоб
и предложений


 






Название Правові основи підприємницької діяльності в Україні
Количество страниц 55
ВУЗ Європейський університет
Год сдачи 2008
Содержание Зміст
ВСТУП
РОЗДІЛ 1 ПІДПРИЄМНИЦЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ ТА ЇЇ НОРМАТИВНА БАЗА В УКРАЇНІ
1.1. Сутність підприємництва та умови його існування.
1.2. Суб’єкти, об’єкти, функції та види підприємництва.
1.3. Аналіз ведення підприємницької діяльності.
1.4. Нормативно-правове забезпечення підприємництва в Україні.
РОЗДІЛ 2 ПІДПРИЄМСТВО ЯК ГОЛОВНИЙ СУБ’ЄКТ ГОСПОДАРЮВАННЯ
2.1. Сутність підприємства, його цілі та завдання. Становлення та розвиток підприємств в Україні.
2.2. Характеристика показників ділової активності та прибутковість підприємств малого бізнесу.
2.3. Регуляторна політика держави у сфері підприємництва.
РОЗДІЛ 3 ПРОГНОЗ РОЗВИТКУ ПІДПРИЄМНИЦЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ В УКРАЇНІ
3.1. Прогноз розвитку підприємств в умовах ринкової економіки
3.2. Прогноз розвитку нормативної бази, що регулює діяльність підприємств.
ВИСНОВОК
СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ
















ВСТУП
Підприємство являє собою організаційно відокремлену й економічно самостійну ланку виробничої сфери господарства країни, що спеціалізується на виготовленні продукції, виконанні робіт та наданні послуг. Розвиток будь-якого підприємства відбувається за циклом, у якому можна виокремити низку періодів, що характеризуються суттєвими змінами обсягів випуску продукції (надання послуг, виконання робіт), величиною отриманого прибутку та колом завдань, що постають перед підприємством. Відповідно до Закону України "Про підприємництво" держава має створювати сприятливі організаційні та економічні умови для розвитку підприємництва, особливо тоді, коли мова йде про мале підприємництво.
Правовий статус підприємства (фірми) в Україні регулюється законами "Про підприємництво", а також "Про господарські товариства».
Дана тема є актуальною тому, що вона обґрунтовує основні проблеми у сфері державної політики підприємницької діяльності в Україні та наводить шляхи вирішення цих проблем, які зокрема перевірені досвідом економічно процвітаючих країн.(США, Франція та ін.).
Мета курсової роботи: дослідити правові основи підприємницької діяльності в Україні.
Для виконання мети були поставлені завдання:
- висвітлити сутність підприємництва, охарактеризувати нормативну базу, що регулює підприємництво, зробити аналіз ведення підприємництва в Україні за останні роки;
- дослідити становлення та розвиток підприємств в Україні, охарактеризували основні показники ділової активності та прибутковості підприємства, а також зробили аналіз регуляторної політики держави підприємницької діяльності;
- визначили прогноз розвитку підприємств та нормативної бази, що їх регулює.
В процесі написання роботи були використані праці таких українських вчених, як: В.Д.Базилевич [4], Г.І.Башнянин [5], А.С.Гальчинський [8], наукові статті М.Чечетова [18] та інші.
Список литературы ВИСНОВОК
В першому розділі курсової роботи було досліджено сутність підприємництва, розглянуто нормативну базу, яка регулює діяльність підприємництва, проаналізовано аналіз ведення підприємницької діяльності.
Підприємництво — самостійне організаційно-господарське новаторство на основі використання різних можливостей для випуску нових або старих товарів новими методами, відкриття нових джерел сировини, ринків збуту та ін. з метою отримання прибутків та самореалізації власної мети.
Основними умовами підприємництва є реальний плюралізм форм власності, наукова, правова база, стабільна політична ситуація, виважена економічна політика держави щодо підприємництва, сприятлива суспільна думка та ін. В Україні найважливішими передумовами підприємництва є проведення роздержавлення і приватизації в оптимальних масштабах, демонополізація виробництва, активна підтримка державою інвестиційних процесів для різних суб'єктів підприємницької діяльності та ін.
Господарське законодавство регулює правові, економічні, та соціальні принципи здійснення підприємницької діяльності на території України. Законодавство встановлює гарантії свободи підприємництва та його державної підтримки; визначає види та організаційні форми підприємств, правила їх створення, реєстрації, реорганізації та ліквідації: організаційний механізм здійснення підприємницької діяльності: встановлює державний контроль у сфері ліцензування та відповідальність суб'єктів господарювання й органів ліцензування за порушення законодавства тощо (Закони України "Про підприємництво", "Про господарські товариства" та інші). З 1 січня 2004 року набув чинності Господарський кодекс України, у зв'язку з чим втрачають силу Закони України "Про підприємства в Україні" та "Про підприємництво".
В аналітичному розділі на основі дослідження встановлено, що підприємство (фірму) можна розглядати, з одного боку, як систему соціально-економічних відносин, які складаються на нижчому, первинному (мікроекономічному) рівні суспільного виробництва, а з іншого як систему організаційно-технічних та організаційно-правових відносин у цій ланці.
Ефективність роботи організацій характеризується оборотністю і рентабельністю продажів, засобів і джерел їхнього утворення. Тому показники ділової активності, що вимірюють оборотність капіталу, відносяться до показників ефективності бізнесу.
Прибуток є джерелом нарощування власного капіталу підприємства, виплат дивідендів акціонерам (пайовикам), створення фондів підприємства тощо. За величиною прибутку підприємства та ефективністю використання визначається його рейтинг. Разом з тим прибуток є інструментом управління діяльністю підприємства.
Останніми роками в Україні прийнято ряд важливих рішень щодо державної політики як у сфері підприємництва в цілому, так і малого бізнесу. Кабінетом Міністрів України затверджено Концепцію державної політики розвитку малого підприємництва (від 3 квітня 1996р. № 404), головною метою якої є досягнення належного рівня координації діяльності органів виконавчої влади, пов'язаної із забезпеченням розвитку цього сектора ринкової економіки. У Концепції визначено стратегічні напрямки державної підтримки та регулювання малого бізнесу. З метою прискорення розвитку малих форм господарювання та подальшого забезпечення їх державної підтримки Кабінет Міністрів України на 1997-1998 рр. (від 29 січня 1997р. № 86). У ній передбачено здійснення цілого комплексу конкретних заходів з питань формування правової бази малого підприємництва, вдосконалення фінансово-кредитної підтримки, забезпечення матеріально-технічних та інноваційних розумів розвитку малих підприємств, стимулювання зовнішньоекономічної діяльності суб'єктів малого підприємництва, інформаційного та кадрового забезпечення бізнесу.
В результаті процесу виконання третього розділу роботи встановлено, що сформовано Державний комітет з питань розвитку підприємництва (Держкомпідприємництва, пізніше - Держпідпримництво). Розпочато формування окремих способів дерегулювання і регуляторної політики. Проходила суспільна дискусія з цієї проблематики. Дерегулювання - це сукупність заходів та дій, спрямованих на зменшення втручання державних органів у підприємницьку діяльність та усунення правових, адміністративних, економічних, організаційних перешкод в розвитку підприємництва. Базовими інструментами дерегуляції було визнано: аналіз чинного законодавства; експертизу проектів НПА; систематичний контроль за дотриманням вимог щодо дерегулювання; координаційну діяльність Держкомпідприємництва та оперативне дерегулювання.
На основі аналізу запропоновано проводити державну регуляторну політику у сфері підприємництва поетапно, що дозволить підприємствам України повною мірою використовувати всі наявні ресурси підприємства у стислі строки, а також запропоновано проводити частіше аналіз прибутковості на підприємствах, що дозволить виявити всі недоліки господарської діяльності, усунути недоліки та запобігти банкрутству. Головним завданням на сучасному етапі є істотне підвищення конкурентоспроможності вітчизняних підприємств на основі їх кардинального технічного переозброєння у гранично стислі строки, що є життєво важливим не тільки для підприємств, але й для держави у цілому, розв'язання цього завдання є можливим лише на шляху створення максимально сприятливих умов для інвестиційно-інноваційної діяльності в галузі.
В даній курсовій роботі висвітлено стан виробництва (пропозиції) товарів підприємств чорної металургії, а також підприємств деревообробної промисловості за 2006 - 2007 рік.





СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ

1. Конституція України. Офіційне видання., Київ.,2006.
2. Господарський кодекс України. Київ. Атака, 2003.
3. В.Д.Базилевич. Економічна теорія політекономія.-4-те вид., стер. Київ. «Знання-Прес», 2005.
4. Н.М.Бондар. Економіка підприємства. Київ. Видавництво А.С.К.,2004
5. С.Дзюбик, О.Ривак. Основи економічної теорії. Київ. Основи., 2001.
6. А.О.Задоя. Мікроекономіка. – 2-ге вид., стер. Київ. Товариство «Знання», 2002.
7. А.Ф.Косік, Г.Е.Гронтковська. Мікроекономіка. Київ. Центр навчальної літератури, 2004.
8. А.В.Лісовий. Мікроекономіка. Київ. Центр навчальної літератури, 2003.
9. С.В.Мочерний, С.А.Єрохін, Л.О.каніщенко. Основи економічної теорії. Київ. Видавничий центр «Академія», 2003.
10. С.Панчишин. Макроекономіка.-2 вид., стер. Київ. Либідь, 2002.
11. І.Ф.Радіонова, І.С.Кравченко, В.В.Радченко. Загальна економіка. Камянець-Подільський. «Абетка-НОВА», 2005.
12. І.Ф.Радіонова. Макроекономіка та економічна політика. Київ. Таксон, 2001.
13. Н.О.Саніахметова. Підприємницьке право. Київ. «А.С.К», 2001.
14. Основи економічної теорії. Київ. Знання, 2006.
15. Економічна теорія. Посібник вищої школи. Під загальною редакцією Є.М.Воробйова. Харків-Київ, 2003.
16. Журнал «Економіка України». Київ. Преса України, 7, 2004:
О.Варченко. До питання поєднання державного і ринкового регулювання продовольчої безпеки.
17. Журнал «Економіка України». Київ. Преса України, 7, 2004:
Г.Филюк. Сучасні тенденції та проблеми регулювання діяльності суб’єктів природних монополій в Україні.
18. Журнал «Економіка України». Київ. Преса України, 3, 2006:
Ю.Губені. Регуляторна політика в Україні: від реформи до практики.
19. Журнал «Економіка України». Київ. Преса України, 7, 2006:
Р.Мудрак. Державна регуляторна політика як складова економічного розвитку.

Стоимость доставки работы, в гривнах:

(при оплате в другой валюте, пересчет по курсу центрального банка на день оплаты)
200





Найти готовую работу


ЗАКАЗАТЬ

Обратная связь:


Связаться

Доставка любой диссертации из России и Украины



Ссылки:

Выполнение и продажа диссертаций, бесплатный каталог статей и авторефератов

Счетчики:

Besucherzahler
счетчик посещений

© 2006-2022. Все права защищены.
Выполнение уникальных качественных работ - от эссе и реферата до диссертации. Заказ готовых, сдававшихся ранее работ.