У нас уже 242733 рефератов, курсовых и дипломных работ
Заказать диплом, курсовую, диссертацию


Быстрый переход к готовым работам

Мнение посетителей:

Понравилось
Не понравилось





Книга жалоб
и предложений


 






Название Правові засади розвитку організованої злочинності та шляхи боротьби з нею
Количество страниц 98
ВУЗ ДОНБАСЬКИЙ ІНСТИТУТ ТЕХНІКИ ТА МЕНЕДЖМЕНТУ МІЖНАРОДНОГО НАУКОВО-ТЕХНІЧНОГО УНІВЕРСИТЕТУ
Год сдачи 2011
Бесплатно скачать 22041.doc 
Содержание Анотація

У справжній роботі досліджено таке явище як організована злочинність, а саме історичні передумови і витоки її виникнення, характеристика кримінології сучасної організованої злочинності в Україні, правові основи боротьби з нею.
Були вказані проблеми боротьби з організованою злочинністю, політичні і соціально-економічні причини, обуславливающие виникнення цих проблем, а також запропоновані шляхи подолання як проблем, так і причин, що породжують їх.
Annotation

In the real work investigational such phenomenon as organized crime, namely historical pre-conditions and sources of its origin, description of criminology of the modern organized crime in Ukraine, legal frameworks of fight against it.
The problems of fight were indicated against the organized crime, political and socio-economic reasons, origins of these problems, and also the ways of overcoming of both problems and reasons which generate them are offered.




ЗМІСТ
Вступ 5
Розділ 1: Загальна характеристика організованої злочинності 8
1.1 Виникнення і розвиток організованої злочинності в Україні 8
1.2 Організована злочинність: поняття і причини виникнення 20
1.3 Кримінально-правові та кримінологічні ознаки організованої злочинності 32
Розділ 2: Правове забезпечення організованої злочинності 40
2.1 Конституційне забезпечення 40
2.2 Законодавче забезпечення 42
2.3 Судова практика 68
Розділ 3:Шляхи протидії 85
3.1. Основні сфери діяльності злочинних організацій 85
3.2. Координація та основні напрямки діяльності правоохоронних органів в Україні в попередженні та боротьбі з організованою злочинністю 97
Висновки 108
Перелік використаних джерел 110
Додатки 114

Вступ
В даний час становище в Україні характеризується незацікавленістю деяких урядових чиновників в збереженні матеріальних цінностей, безгосподарністю, нездатністю окремих державних структур задовольнити потреби населення країни. Ця ситуація об’єктивно зумовила динамічний ріст масштабів тіньової економіки (показниками якої є збільшення розкрадань в особливо великих розмірах, хабарництво, незаконна приватна підприємницька діяльність і т. п.), що стимулює розвиток організованої злочинності і корупції в Україні.
Актуальність такого явища як організована злочинність полягає насамперед в її соціально-небезпечному характері, структурній організації та метами для досяження яких вона виникла.
Цей процес, в свою чергу, викликав зниження життєвого рівня більшості населення. Постійне збільшення кількості громадян, що опинилися за межею бідності, падіння моральних принципів на фоні способу життя і подвійної моралі представників владно-управлінських структур, служить надійним джерелом поповнення нижчих ешелонів організованої злочинності.
В юридичній літературі різних країн світу зустрічається різноманітне трактування поняття організованої злочинності, вводяться такі поняття як комп’ютерна злочинність та білокомірцева злочинність тощо.
Перехід України до ринкових економічних відносин супроводжується посиленням позицій організованої злочинності, по причині відсутності надійних механізмів захисту нових економічних структур від її посягань.
Слід зазначити, що організована злочинність стає сьогодні суттєвим фактором посилення соціальної напруги і дестабілізації суспільних відносин, перешкоджає оздоровленню економіки, впорядкуванню споживчого ринку, сприяє деформації нових форм економічних підприємницьких відносин. Посилюються процеси зрощення економічної та загальнокримінальної злочинності, лідерів злочинних угруповань з корумпованими посадовими особами органів влади і управління, правоохоронних органів.
Організована злочинність є і залишається одним з факторів суспільного розвитку, її масштаби - реальна загроза становленню соціально-економічних реформ та входження України в світове співтовариство. Тенденція останніх років свідчить про зростаючий інтерес лідерів злочинних угруповань активно включатися в легальні комерційні структури. Практика засвідчує, що великі мафіозні формування легалізують свою діяльність шляхом створення різноманітних асоціацій, спільних підприємств, посередницьких організацій і кооперативів.
Протистояння держави організованій злочинності вимагає розробки концепцій з даного питання. Розробка поняття, сутності і визначення організованої злочинності є складною багатогранною проблемою. Не випадково в документі секретаріату ООН, підготовленому під час проведення VIII Конгресу ООН по запобіганню злочинності і поводженню з правопорушниками (Гавана, Куба, 27 серпня 1990 року), відзначалося, що одними визначеннями організованої злочинності неможливо визначити багаточисельні види організованої злочинності, зо зумовлені багатьма факторами, зокрема етнічним, економічним тощо. Комітет експертів з кримінального права і криміналістичних аспектів організованої злочинності Європейського комітету з проблем злочинності, створений згідно рішення Комітету міністрів Ради Європи 1 квітня 1997 року, також прийняв рішення не прагнути до вироблення точного визначення організованої злочинності.
Таким чином в поглядах на організовану злочинність не існує єдиної думки як серед вітчизняних так і зарубіжних вчених-юристів. Розуміння організованої злочинності здійснюється з різних позицій.
Метою даної бакалаврськой роботи, є висвітлення питань, що розкривають суть такого явища як організована злочинність.
Актуальність і мета бакалаврського дослідження зумовили наступні завдання наукового пошуку:
- узагальнення понять організованої злочинності в Україні і за кордоном.
- дослідження актуальних питань міжнародної співпраці у сфері боротьби з організованою злочинністю.
- дослідження проблем законодавчої бази у сфері боротьби з організованою злочинною діяльністю, розробка пропозицій по вдосконаленню чинного законодавства з урахуванням прогресивного зарубіжного досвіду.
- вивчення елементів організованої злочинної діяльності, зокрема, корупції , тероризму та відмивання „брудних” грошей.
- дослідження заходів по боротьбі з організованою злочинністю.
Теоретичною основою бакалаврськой роботи є праці вітчизняних та зарубіжних вчених по кримінальному і кримінально-процесуальному праву, кримінології.
Для досягнення поставленої мети, слід розкрити поняття, причини, та основні тенденції розвитку та сучасний стан в Україні організованої злочинності; охарактеризувати її складові елементи та окремі її прояви тощо.
Список литературы ВИСНОВКИ
На основі проведеного аналізу праць провідних вчених кримінального права, процесу, кримінології можна зробити ряд узагальнень і висновків:
Організована злочинність розуміється як сукупність злочинів, довершених організованими злочинними групами, або складна системно-структурна сукупність діячів злочинного світу як стійке об’єднання ряду злочинних груп в злочинне співтовариство для спільної кримінальної діяльності, досягнення влада в певній сфері або як відносне масове функціонування стійких, керованих співтовариств злочинців, що займаються злочинами як промислом і мають корумповані зв’язки.
Організована злочинність - це складна сукупність, караних законом злочинів, таких як: надання нелегальних товарів і послуг, ретельно сплановані і скоординовані шахрайські операції, крадіжки, вимагательство, що вчиняються угрупуваннями організованої злочинності.
Організована злочинність стає суттєвим фактором посилення соціальної напруги і дестабілізації суспільних відносин, перешкоджає оздоровленню економіки, впорядкуванню споживчого ринку, законодавчого регулювання процесів, що охоплюють ці сфери, сприяє деформації нових форм економічних відносин. Вона кинула виклик суспільству, поставила під загрозу здійснення перетворень, що здійснюються в Україні.
Основні причини організованої злочинності приховані в сферах суспільно-економічних відносин.
Організована злочинність складне кримінально-правове явище. Ядро організованої злочинності, складається з кількох основних компонентів: ситуаційна злочинна група, організована злочинна група та злочинна організація. Злочинна організація це стійке, згуртоване, з високим рівнем організованості та захищеності група осіб, об’єднана для спільної, тривалої злочинної діяльності, що виконує наступні функції: управлінсько-стратегічну, соціально-виробничу, фінансову, захисту та прикриття, конспірації і контррозвідки, дисциплінарного впливу і насильства (психологічного і фізичного).
Функціонально організована злочинність проявляється в наступних формах організованої злочинної діяльності: створення та нарощування злочинного капіталу; легалізація здобутих злочинним шляхом засобів (грошей) і проникнення в легальний бізнес; забезпечення безпеки і ефективності обігу злочинного капіталу; одержання прибутків з легалізованого капіталу і його використання з метою утвердження його позицій в різноманітних сферах суспільного життя. Організована злочинність тісно пов’язана з тіньовою економікою і корупцією.
Кардинальне вирішення проблеми боротьби з організованою злочинністю - нагальна потреба часу. Вирішенню цієї проблеми можуть сприяти подальші наукові дослідження причин та основних тенденцій розвитку організованої злочинності.





Перелік використаних джерел:
1. Конституція України - К., 1998.
2. Кримінальний кодекс України.— К., 2001.
3. Закон України „Про організаційно-правові основи боротьби з організованою злочинністю” від 31 серпня 1993 р.// ВВР України. – 1993. - №35.
4. Закон України „Про боротьбу з корупцією” // Голос України. - 1995. - 16 листопада.
5. Науково-практичний коментар Кримінального кодексу України від 5 квітня 2001 року / За ред. М.І. Мельника, М.І.Хавронюка. – К.:Каннон, А.С.К., 2002. – с.1102.
6. Mastrofski S., Potter G. Controlling Organized Crime: A Critique of Law Enforcement Policy // Criminal Justice Policy Review. - 1987 p. - № 2. –с.78.
7. Бова А. Організована злочинність: основні підходи до визначення поняття // Людина і політика. - 2002 p., №3. – с.76
8. Валерко В. На ринку наркотиків України — нові надходження: (Боротьба з наркоманією в Україні) // Галицькі контракти. — 1996. — № 21. — С. 76;
9. Гасанов 3. Наркотическая преступность как вид организованной преступности // Законность. — 1997. — № 11. — С. 27 —30.
10. Гвоздецький В. Основні причини виникнення та особливості функціонування організованої злочинності в Україні // Дніпро. - 1997. - № 5. – с.98.
11. Джужа O.M., Василевич B.B. Феномен - організована злочинність // www.mndc.naiau.kiev.ua.
12. Єфремов С. Організовані злочинні угруповання в теорії вітчизняного кримінального права // Вісник Прокуратури. - 2001 p., №3 (9). – с.45.
13. Єфремов С. Організованість у злочинності та рівні організованої злочинності // Право України. - 2003 p., №1. – с.109.
14. Єфремов С. Поняття організованої злочинності // Право України. - 2002 p., №9. – с.103.
15. Закалюк А.П. Нормативне визначення організованої злочинної діяльності: теоретичне та практичне значення // www.mndc.naiau.kiev.ua.
16. Зубов Ю. Щодо зв’язку між організованою злочинністю та корупцією // Підприємництво, господарство і право. - 2000. - № 12. - С. 96.
17. Кальман О. Взаємозв’язок організованої злочинності та корупції у сфері економіки // Вісник Академії правових наук. - X., 1997.-№4.-С. 410.
18. Корупція. Організована злочинність і корупція в Україні // Поступ. - 1993. - № 26(89).- с.8.
19. Криминология: Учебник / Под ред. В.Н.Кудрявцева, В.Е.Эминова. - М.:Юристь, 1997.-512. - с.334.
20. Матусовський Г. Проблеми боротьби з організованою злочинністю // Право України. -1999. -№11. – с.112.
21. Основні напрями гармонізації кримінального законодавства у Європі // Юридичний вісник України. – 2002, – №24(364). – с.12.
22. Основы борьбы с организованой преступностю. - М., 1996. - С. 211.
23. Ущановський В. організована злочинність як фактор дестабілізації суспільних відносин та зростання тіньової економіки // Право України. – 2001 – №12. – 105.
24. Фріс П.Л. Кримінально-правові та кримінологічні ознаки організованої злочинної групи // Актуальні проблеми вдосконалення чинного законодавства України: Збірник наукових статей викладачів юридичного факультету.-Івано-Франківськ: „Плай”, 1997. - с. 216.
25. Фріс П.Л. Питання кримінально-правової політики у сфері боротьби з організованою злочинністю // Актуальні проблеми вдосконалення чинного законодавства України: Збірник наукових статей викладачів юридичного факультету. - Івано-Франківськ: „Плай”, 1997. – с.190.
26. Чаплинський К. Поняття лідера організованого злочинного угрупування // Право України. – 2002, – №7. – с.113.
27. Шумський П., Пришко А. Окремі питання боротьби з організованою злочинністю // Право України. - 1999. - № 1. - с.110.
28. Костенко О.М. Організована злочинність: Юридична дефініція та модель протидії / Проблеми боротьби з корупцією і організованою злочинністю. — Т. VII. — К., 1998. — С. 72—74.
29. Соціально-криміналістична характеристика «п'ятої влади». — К., 1995. — С 12; Назва праці є не досить точною: йдеться про кримінологію організованої злочинності.
30. Щодо стану боротьби з організованою злочинністю за 1992—1995 pp. і перспективи розвитку цієї ситуації у 1996 р. Управління «К» СБУ. — 1996; Теж саме стверджують і проку-рори: Узагальнення судово-слідчої практики шодо кримінальних справ на організовані злочинні групи, у тому числі такі, діяльність котрих має ознаки бандитизму. — Генеральна прокуратура України, 1993. — С 37-38.
31. Омельченко Г.О. Компромісу з кланово-корумпованою владою бути не може / Про-блеми боротьби з корупцією та організованою злочинністю. — Т. 10. — 1998. — С. 136—147.
32. Разумков О.В. На Захід тіні довші / Проблеми боротьби з корупцією та організованою злочинністю. — Т. 10. — 1998. — С 455.
33. Камлик М.І., Гєга П.Т., Лиховє В.В. Соціально-кримінологічна характерис-тика «п'ятої влади» // Науково-аналітичний бюлетень. — Вип. 2. — К., 1998. — С. 83.
34. ЯнуошекЯ. Коммуникация трех участников совместной деятельности / Проблемы общения в психологии. — М., 1981. — С. 178; Зелинский А.Ф. Криминальная психология. — К., 1999. - С. 200-202.
35. Доповідь про стан організованої злочинності в країнах-членах Ради Європи в 1996 р. // Інформаційний бюлетень міжвідомчого науково-дослідного центру при Координаційному комітеті по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю. — К., 1998. — № 5. — С 34.
36. Голос України. — 1995. — 1 лют.
37. Криміногенна ситуація в Україні за 11 місяців 1998 р. Доповідь міністра внутрішніх справ Ю.Ф.Кравченка Координаційному комітету по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю при Президентові України. — К., 1999.
38. Доповідь про стан організованої злочинності в країнах-членах Ради Європи у 1996 p.: Комітет експертів з кримінально-правових та кримінологічних аспектів злочинності. Євро-пейський комітет з проблем злочинності // Інформаційний бюлетень. — К., 1998. — № 15. — С. 18.
39. Криміногенна ситуація в Україні. Звіт МВС України за 1997 р. — К., 1998.
40. Национальное законодательство и его соответствие требованиям борьбы с различными формами организованной транснациональной преступности. Надлежащие руководящие принципы для принятия законодательных и иных мер на национальном уровне. Справочный документ. Всемирная конференция на уровне министров по организованной транснациональ-ной преступности. — Неаполь, 1994. - 21-23 нояб. - r.E/CONF. - 88/3. - Р. 9.
41. Романюк В.Б., Глушков В.О., Голуб Б.В. Стратегія і тактика боротьби з організованою злочинністю // Науково-аналітичний бюлетень. — К., 1998. — № 3. — С. 45.
Стоимость доставки работы, в гривнах:

(при оплате в другой валюте, пересчет по курсу центрального банка на день оплаты)
600
Скачать бесплатно 22041.doc 





Найти готовую работу


ЗАКАЗАТЬ

Обратная связь:


Связаться

Доставка любой диссертации из России и Украины



Ссылки:

Выполнение и продажа диссертаций, бесплатный каталог статей и авторефератов

Счетчики:

Besucherzahler
счетчик посещений

© 2006-2022. Все права защищены.
Выполнение уникальных качественных работ - от эссе и реферата до диссертации. Заказ готовых, сдававшихся ранее работ.