У нас уже 242733 рефератов, курсовых и дипломных работ
Заказать диплом, курсовую, диссертацию


Быстрый переход к готовым работам

Мнение посетителей:

Понравилось
Не понравилось





Книга жалоб
и предложений


 






Название ОБЛІК, АНАЛІЗ І АУДИТ ФІНАНСОВИХ РЕЗУЛЬТАТІВ ПІДПРИЄМСТВА
Количество страниц 113
ВУЗ КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ТОРГОВЕЛЬНО-ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Год сдачи 2011
Бесплатно скачать 22046.doc 
Содержание ЗМІСТ

РЕФЕРАТ................................................................................................................... 7
ВСТУП........................................................................................................................ 8
1.ТЕОРЕТИЧНІ І МЕТОДОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ОБЛІКУ, АНАЛІЗУ
І АУДИТУ ФІНАНСОВИХ РЕЗУЛЬТАТІВ ПІДПРИЄМСТВА………………..
1.1. Теоретичні аспекти обліку, аналізу й аудиту фінансових результатів 12
1.2. Основи побудови обліку, аналізу і аудиту фінансових результатів
на підприємствах.................................................................................................... 19
1.3 Особливості методології обліку фінансових результатів у міжнародній
практиці……………………………………………………………………………..35
2. ОБЛІК ФІНАНСОВИХ РЕЗУЛЬТАТІВ НА ПІДПРИЄМСТВІ………………....
2.1. Обґрунтування та оцінка існуючої облікової політики на підприємстві 40
2.2. Документальне оформлення та первинний облік фінансових результатів 45
2.3. Відображення операцій з обліку фінансових результатів в системі аналітичних і синтетичних облікових регістрах ............................................. 47
2.4. Податковий облік фінансових результатів…………………………………. 57
2.5. Розкриття інформації про фінансові результати у фінансовій звітності
підприємства............................................................................................................ 66
2.6. Облік фінансових результатів підприємства в умовах функціонування інформаційних систем............................................................................................ 73
3. КОНТРОЛЬ І АУДИТ ФІНАНСОВИХ РЕЗУЛЬТАТІВ ПІДПРИЄМСТВА…..
3.1. Контроль операцій з формування фінансових результатів діяльності
підприємства державними контролюючими органами …………………………75
3.2. Аудит фінансових результатів підприємства ………………………………78
3.3. Особливості контролю і аудиту фінансових результатів у умовах електронної обробки даних……………………………………………………….87
4. АНАЛІЗ БЕЗЗБИТКОВОСТІ ПІДПРИЄМСТВА...............................................
4.1. Загальна оцінка формування фінансових результатів.............................. 90
4.2. Факторний аналіз беззбитковості підприємства......................................... 92
4.3. Вдосконалення аналізу беззбитковості підприємства в умовах ринкової економіки …………………......................................................................... 101
ВИСНОВКИ................................................................................................... 105
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ................................................. 109
ДОДАТКИ...................................................................................................... 113




ВСТУП

Актуальність теми дослідження зумовлена тим, що процес здійснення господарської діяльності передбачає поєднання організаційних, трудових, фінансових й інших ресурсів і ефективність їх використання відображають фінансові результати – прибуток або збиток.
Прибуток – це абсолютний показник ефективності діяльності підприємства, позитивна форма фінансових результатів у вигляді перевищення суми доходів над сумою витрат, які були понесені для отримання цих доходів, що в майбутньому формує фінансові ресурси підприємства та держави.
Прибуток є рушійною силою ринкового механізму господарювання, основним джерелом економічного та соціального розвитку підприємства й держави в цілому. Вона забезпечує інтереси держави, власників і персоналу підприємства. Тому однією з актуальних задач сучасного етапу є оволодіння керівниками і фінансовими менеджерами сучасними методами ефективного керування формування прибутку в процесі операційної, інвестиційної і фінансової діяльності підприємства. Грамотне і ефективне керування формуванням прибутку передбачає побудова на підприємстві відповідних організаційно-методичних систем забезпечення цього керування, знання основних механізмів формування прибутку, використання сучасних методів її обліку і аналізу. Важливість ролі прибутку зумовлена такими його функціями як: оціночна, стимулююча, фондоутворююча та соціальна.
Важливу роль у прийнятті рішень відіграє аналіз „витрати – обсяг – прибуток”. Він передбачає системне дослідження взаємозв’язку таких показників як витрати, обсяг реалізації та прибуток. На підставі проведеного аналізу з’являється можливість моделювати співвідношення цих показників з вибором найоптимальнішої моделі. Зокрема, визначається: обсяг реалізації, який забезпечує відшкодування всіх витрат та отримання бажаного прибутку; величина прибутку при певному обсязі реалізації; вплив змін величини витрат, обсягу та ціни реалізації на прибуток підприємства; оптимальна структура витрат тощо. Результати аналізу „витрати – обсяг – прибуток” є підставою для обґрунтування вибору управлінських рішень щодо асортиментної та маркетингової політики, технології виробництва для мінімізації витрат та максимізації прибутку.
У бухгалтерському обліку структура і порядок формування фінансового результату є одним з найважливіших питань Від того, наскільки грамотно ведеться облік фінансових результатів, залежить величина виплат у бюджет, розрахунки із засновниками та акціонерами. Достовірна звітність про фінансові результати є об’єктивною основою для фінансового стану підприємства, його прибутковості. У цьому зв’язку дуже важливо, щоб у бухгалтерському обліку і звітності були до достовірно відображені всі господарські операції підприємства, враховані всі доходи і витрати в розрізі видів його діяльності.
Дані обставини обумовили вибір, актуальність проблеми, її теоретичну та практичну значимість, а також визначили вибір теми дослідження, її мету й основні задачі.
Мета та задачі дослідження. Мета цієї роботи полягає у розробці пропозицій та рекомендацій по вдосконаленню обліку і аудиту фінансових результатів та аналізу беззбитковості підприємства на основі вивчення їх організаційно-методологічних принципів..
Для досягнення наміченої мети в роботі поставлені та вирішені наступні задачі:
- розглянуті теоретичні аспекти та основи побудови обліку, аудиту фінансових результатів та аналізу беззбитковості підприємства;
- вивчено особливості методології обліку фінансових результатів в міжнародній практиці;
- викладені питання методики бухгалтерського обліку фінансових результатів та його вдосконалення в умовах функціонування інформаційних систем;
- вивчені особливості податкового обліку фінансових результатів та його контроль державними контролюючими органами;
- розроблена методика аудиту фінансових результатів, розглянуті його особливості в умовах електронної обробки даних;
дана загальна оцінка формування фінансових результатів підприємства, проведено факторний аналіз беззбитковості підприємства;
- досліджено взаємозв’язок таких показників як витрати, обсяг реалізації і прибуток;
- визначені напрямки вдосконалення аналізу фінансових результатів в умовах ринкової економіку.
Предмет і об’єкт дослідження. Предметом дослідження є методика і організація обліку фінансових результатів підприємства та аналіз беззбитковості. У якості об’єкта дослідження обрано ТОВ „Ятрань” Лтд.
Методологія та методика дослідження. Теоретичною та методологічною основою дослідження є законодавчі акти України, постанови Уряду, національні Положення (стандарти) бухгалтерського обліку, національні нормативи аудиту.
У процесі написання дипломної роботи досліджені також праці провідних вітчизняних і зарубіжних спеціалістів в області обліку, аудиту і аналізу беззбитковості, облікові та звітні дані підприємства.
Структура та обсяг роботи. Дипломна робота складається з вступу, чотирьох глав, висновку, списку використаних джерел і додатків.
У вступі обґрунтована актуальність обраної теми, визначена мета, основні задачі, об’єкт дослідження, його методологія і методика.
У першій главі „Теоретичні і методологічні основи обліку, аналізу і аудиту фінансових результатів підприємства” розглянуті теоретичні аспекти обліку і аудиту фінансових результатів та аналізу беззбитковості в умовах діючої законодавчої бази України, вивчено особливості методології обліку фінансових результатів в міжнародній практиці.
У другій главі „Облік фінансових результатів на підприємстві” викладені питання обліку методики бухгалтерського та податкового обліку фінансових результатів, та вдосконалення облікового процесу в умовах функціонування інформаційних систем. Дана оцінка фактичного стану обліку на підприємстві.
У третій главі „Контроль і аудит фінансових результатів підприємства” вивчені особливості контролю операцій з формування фінансового результату державними контролюючими органами та розроблена методика аудиту фінансових результатів, розглянуті їх особливості в умовах електронної обробки даних.
У четвертій главі „Аналіз беззбитковості підприємства” дана загальна оцінка формування фінансових результатів підприємства проведено системне дослідження взаємозв’язку таких показників як витрати, обсяг реалізації і прибуток на ТОВ „Ятрань” Лтд, проаналізовано зону безпеки та визначено коефіцієнт запасу міцності, проведено факторний аналіз беззбитковості, визначені напрямки вдосконалення аналізу беззбитковості в умовах ринкової економіки, внесено пропозиції по збільшенню прибутку на підприємстві.
У висновку сформульовані основні висновки по обліку, аудиту фінансових результатів й аналізу беззбитковості підприємства.
Список литературы ВИСНОВКИ

Дослідження, проведене в дипломній роботі дає можливість зробити такі висновки. На основі теоретичного матеріалу роботи однієї з найбільш важливих задач ведення бухгалтерського обліку на підприємстві є своєчасна і достовірна систематизація первинних документів діяльності підприємства для складання звітів. Інформація, що міститься у прийнятих до обліку первинних документах, систематизується на рахунках бухгалтерського обліку в регістрах синтетичного та аналітичного обліку шляхом подвійного запису їх на взаємопов’язаних рахунках бухгалтерського обліку.
Особливе значення для забезпечення достовірності розрахунків фінансових результатів має облікова політика підприємства, а саме: вибір методів нарахування амортизації основних фондів, порядок створення резервів, система оцінки запасів.
Під час написання диплому мною з’ясовано, що прибуток є основним фактором, що забезпечує економічне зростання підприємства. Він виступає джерелом фінансових ресурсів і відображає суперечності між державними інтересами, що спрямовані на успішне розв’язання фіскально-розподільчих завдань та розвитком виробничої сфери, і в першу чергу, безпосередніх суб’єктів господарювання та громадян.
В отриманні прибутку зацікавлені насамперед підприємства, а також банки, підприємства – контрагенти, власники, держава, суспільство, що свідчить про значимість прибутку в мовах ринкової економіки на макро- і мікрорівні.
Для аналітичного дослідження використовують різні показники прибутку, які оцінюються підприємством й іншими зацікавленими особами (кредитори, інвестори, держава тощо) згідно їх інтересів.
Обсяг одержаного прибутку значно залежить від обсягу собівартості продукції. Ці дві економічні величини мають зворотній зв’язок: зниження собівартості призводить до збільшення прибутку підприємства, зростання конкурентноздатності продукції на ринку, що сприяє зростанню виробництва в цілому.
Власне процес управління прибутком визначається як система раціонального організованого механізму, що забезпечує розробку та вирішення об’єктивно зумовлених завдань формування, розподілу та використання фінансових результатів діяльності підприємницьких структур, а також забезпечення контролю реалізації дій щодо отримання оптимальної (або максимальної) суми прибутку підприємств.
У реальній практичній дійсності підприємства не завжди мають змогу отримати прибуток. Існує також така негативна форма фінансових результатів як збиток. Збиток – це певні витрати, шкоди, упущені вигоди підприємства у вигляді перевищення сум витрат, здійснених для отримання доходів, на сумою цих доходів. Наявність збитку свідчить, що підприємство не враховує або ігнорує об’єктивні закони ринкової економіки. Іншими причинами появи збитку можуть бути порушення прав господарюючого суб’єкта, недоліки господарської діяльності, стихійні лиха тощо. Це негативно впливає на фінансовий стан підприємства і може призвести до банкрутства. Одним із завдань фінансового аналізу, який проводиться під час аудиту, є своєчасне виявлення можливості банкрутства підприємства.
Інформаційною базою аудиту фінансових результатів є первинні документи, облікові регістри, дані рахунків бухгалтерського обліку, звітність, статут підприємства, документи, що підтверджують його реєстрацію, протоколи засідань Ради директорів та зборів акціонерів, договори, наказ про облікову політику, внутрішні звіти аудиторів, внутрішньо фірмові інструкції, організаційна структура, список філій і дочірніх підприємств, судові арбітражні матеріали, статистична звітність.
У висновку аудитор оцінює фінансові результати до оподаткування. Це приводиться шляхом зіставлення відповідних показників з попередніми звітними періодами для того, щоб побачити динаміку показників та оцінити тенденцію до зміни.
На підставі підсумків аналізу обліку фінансових результатів діяльності аудитор розробляє заходи щодо прискорення реалізації продукції, зниження собівартості, запобігання не передбачуваних втрат тощо.
Інформаційною базою аналізу фінансових результатів є первинні документи, облікові регістри, дані рахунків бухгалтерського обліку, звітність тощо.
Фінансові результати господарської діяльності формуються поступово протягом звітного періоду. Для їх визначення в бухгалтерському обліку передбачається послідовне зіставлення доходів і витрат, здійснених для отримання цих доходів від усіх видів діяльності.
Аналіз взаємозв’язку „витрати – обсяг – прибуток” передбачає системне дослідження взаємозв’язку таких показників як витрати, обсяг реалізації і прибуток. На підставі проведеного аналізу з’являється можливість моделювати співвідношення цих показників з вибором найбільш оптимальної моделі. Зокрема визначається: обсяг реалізації, який забезпечує відшкодування всіх витрат та отримання бажаного прибутку; величина прибутку при певному обсязі реалізації; вплив змін величини витрат, обсягу та ціни реалізації на прибуток підприємства; оптимальна структура витрат тощо.
Результати аналізу „витрати – обсяг – прибуток” є підставою для обґрунтування вибору управлінських рішень щодо технології виробництва для мінімізації витрат і максимізації прибутку.
Проводячи аналіз беззбитковості ТОВ „Ятрань” ЛТд ми визначили, що фінансовий стан підприємства стабільний, працюючи отримує прибутки.
Особлива увага в ході аналізу приділяється резервам зростання прибутку і, відповідно, зменшення збитку, тобто кількісно вимірним можливостям його збільшення за рахунок зміни факторів, що впливають на нього, а також недопущення (попередження) збитків від інших видів діяльності.
Величини прибутку в кінцевому підсумку є результатом дії всіх факторів, як зовнішніх, так і внутрішніх, первинних та підпорядкованих, постійних або тимчасових, які діють одночасно й не завжди в однаковому напрямі. Тому позитивна взаємодія одних факторів може бути зведена до нуля негативним впливом інших.
Резервами зростання прибутку є кількісно вимірні можливості його збільшення за рахунок зміни факторів, що впливають на нього, а також недопущення (попередження) збитків від інших видів діяльності.
Основними джерелами резервів зростання суми прибутку та рівня рентабельності є збільшення обсягу виробництва і реалізації продукції, зниження її собівартості, підвищення якості товарної продукції та інше.
Застосування комп'ютерних технологій дало змогу підвищити якість, повноту, достовірність та своєчасність інформації. Полегшує роботу бухгалтерських та аудиторських служб. Від створення та впровадження комп'ютеризації забезпечується скороченням часу й зменшенням витрат на обробку, облік і аналіз інформації. За умови використання нових інформаційних технологій і комп’ютерної техніки, досягається значний прогрес. Комп’ютер стає інструментом, який дозволяє не лише скоротити час на проведення роботи, але й провести більш детальну перевірку, скласти якісний аудиторський висновок з рекомендаціями щодо стратегії, напрямів і засобів покращення фінансово-господарського стану підприємства. Комп’ютеризація також дозволяє надати інформацію, яку досить важко отримати вручну.



СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ


1. Закон України “Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні” № 996-XIV від 16.07.99р. зі змінами та доповненнями .
2. Закон України “ Про податок на додану вартість “ від 03.07.97 р. № 168/97 – ВР.
3. Закон України “ Про оподаткування прибутку підприємства “ від 22.05.97 р. № 283/97-ВР , із змінами та доповненнями від 24.12.02.р. № 349.
4. Закон України “Про аудиторську діяльність” N 3125-XII 22 квітня 1993 року.
5. План рахунків бухгалтерського обліку активів, капіталу, зобовязань і господарських операцій підприємств та установ, затверджений наказом Міністерства фінансів України від 30.11.1999 р. № 291.
6. Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 1 „Загальні вимоги до фінансової звітності”, затверджена наказом Міністерства фінансів України від 31.03.1999 р. № 87.
7. Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 2 „ Баланс”, затверджена наказом Міністерства фінансів України від 31.03.1999 р. № 87.
8. Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 3 „Звіт про фінансові результати”, затверджена наказом Міністерства фінансів України від 31.03.1999 р. № 87.
9. Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 11 „Зобовязання”, затверджена наказом Міністерства фінансів України від 24.04.2000 р. №91.
10. Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 17 „Податок на прибуток”, затверджена наказом Міністерства фінансів України від 24.04.2000 р. №91.
10. Баканов М.І., Шеремет А.Д.Теорія економічного аналізу" -М.,Фінанси і статистика, 1997р.
11. Баканов М.И., Шеремет А.Д. Теория экономического анализа: Учебник; 4-е изд., доп. и перераб. – М.: Финансы и статистика, 2002. – 416 с.
12 Басовский Л.Е. Теория экономического анализа: Учеб. пособ. – М.: ИНФРА-М, 2001. – 222с.
13. Білуха Н.Т. Аудит, - К.: ”Знання”, 2000,-790 с.
14. Білуха Н.Т. Курс аудиту: Навч. Посібник. - К.: Вища школа, - Знання, 2000,-574 с.
15. Бутинець Ф.Ф. Організація бухгалтерського обліку: Навчальний посібник ,:
2-е видання .- Житомир. : ЖІТІ , 2001. – 576 с.
16. Бутинець Ф.Ф. Бухгалтерський фінансовий облік . Навчальний посібник . – Житомир : ПП. “Рута” , 2000. - 672 с.
17. Бутинець Ф.Ф. Контроль і ревізія . Навчальний посібник . – Житомир : ЖІТІ, 2000. - 512 с.
18. Бутинець Ф.Ф. Аудит – Житомир : ПП „Рута”, 2002. – 672 с.
19. Бутинець Ф.Ф. Бухгалтерський фінансовий облік . 5-те ювілейне видання .- Житомир : ПП. “Рута” , 2003.- 726 с.
20. Бутинець Ф.Ф. Бухгалтерський облік – Житомир : ЖІТІ , 2000. – 627 с.
21. Бутинець Ф.Ф. Бухгалтерський фінансовий облік . – Житомир : ЖІТІ ,
2001.-672 с.
22. Бутинець Ф.Ф. Теорія бухгалтерського обліку : Підручник для студентів вузів спеціальності 7.050106 “Облік і аудит “. / Вид. 2-е доп. І перероб . – Житомир. ЖІТІ , 2000. – 640 с.
23. Бутинець Ф.Ф. Бухгалтерський фінансовий облік . Підручник .- Житомир : ЖІТІ , 2000. – 608 с.
24. Грабова Н.М. Теорія бухгалтерського обліку : Навч. Посібник .- К.: А.С.К., 2002. – 266 с.
25. Грабова Н.М., Кривоносов Ю.Г., Облік господарських операцій в бухгалтерських проводках: Навчальний посібник – К:А.С.К.,2001.
26. Грабова Н.М., Теорія бухгалтерського обліку: К:А.С.К.,2000.
27. Демченков В.С., Мілета В.І."Системний аналіз діяльності підприємств" -М., Фінанси і статистика, 1990р.
28. Давидов Т.М. Аудит. Навчальний посібник, 2-е видання К.: А.С.К., 2002.-266 с.
29. Драч В.І. Документування процесу аудиту, робоча документація аудитора. Запорізьке територіальне відділення аудиторів України. 2002. – 634 с.
30. Жак Ришар "Аудит і аналіз господарської діяльності підприємства" -М., Аудит ЮНІТІ, 1997р.
31. Жданова С.А. Податки, Навчальний посібник .- Харків . 2003 .- 290 с.
32. Житна І.П., Нескреба М."Економічний аналіз господарської діяльності підприємств" -К.,ВШ, 1992р.
33. Жила В.І. Ревізія і аудит: Навчальний посібник. – К.: МАУП, 1998.-214 с.
34. Зав’ялова З.М. Теорія економічного аналізу. Курс лекцій. – М.: Фінанси і статистика, 2002. – 192с.
35. Завгородній В.П. бухгалтерський облік в Україні, К:А.С.К.,2000
36. Завгородній В.П. Автоматизація бухгалтерського обліку, контролю і аудиту – К: 1999.
37. Завгородній В.П., Савченко В.Я. Бухгалтерський облік контроль і аудит в умовах ринку. – К.: Видавництво „Бліц – Ін форм”, 1995. – 832 с.
38. Івахненко В.М. Курс економічного аналізу: Навч. посіб. – К.: Знання-Прес, 2000. – 207с.
39. Козлова О.І. "Оцінка кредитоспроможності підприємства" -М.,АО"АРГО", 1993р.
40.Кондраков Н.П. "Бухгалтерський облік, аналіз господарської діяльності і аудит" -М., Перспектива, 1994р.
41. Кравченко Л.1."Аналіз фінансового стану підприємства" -Мінськ, ВКФ "Екаунти", 1994р.
42. Ковальов В.В. «Фінансовий аналіз: управління капіталом. Вибір інвестиції. Аналіз звітності» - М., Фінанси і статистика, 1996р.
43. Ковальов В.В Маркетинговий аналіз діяльності фірми -М., ОСЬ-89, 1997р.
44. Осмоловський, Л.И. Кравченко, Н.А. Русак и др.; Теорія аналізу господарської діяльності: Підручник ./В.В Под общ. ред. В.В. Осмоловского. – Мн.: Нове знання, 2001. – 318 с.
45. Панасюк В.М. Податковий облік : Навчальний посібник .- Тернопіль : Карт- бланш . 2002 .- 260 с.
46. Петрик О.А. Аудит: методологія і організація: Монографія. – К.: КНЕУ, 2003. – 260 С.
47. Прикін Б.В. Технико-економічний аналіз виробництва: Підручник для вузів. –М.: ЮНИТИ-ДАНА, 2000. – 399 с.
48. Русак М.О ."Економічний аналіз в умовах самофінансування підприємства" Мінськ, Білорусь, 1989р.
49. Савицька Г.В ."Аналіз господарської діяльності підприємства" -М., ІГГ Екоперспектива", 1997р.
50. Савченко В.Я. Аудит: Навч. Посібник. – К.: КНЕУ, 2002. -322 с.
51. Стражева В.І. "Аналіз господарської діяльності в промисловості" - К.,ВШ, 1997р.
52.Труш В.Е. Бухгалтерський облік на основі національних стандартів: Навчальний посібник. – Херсон: ХДТУ, 2000 – 474 с.
53. Хелферд Е.Техніка фінансового аналізу" -М., Аудит ЮНГП, 1996р.
54.Чебанов М.С. Бухгалтерський облік .- К.: ІМСО України , 2000.– 252 с.
55. Чебан Т.М. Фінансовий облік . Навчальний посібник . – Херсон : ХДТУ , 2001. – 131 с.
56. Шеремет А.Д., Сайфулін Р.С. "Методика фінансового аналізу" -М., ІНФРА-М, 1996р.
57. Журнал „Головбух” № 16 від 16 квітня 2006 року.
58. Журнал „Головбух” № 30 від 23 серпня 2006 року.
59. Журнал „Головбух” № 35 від 3 жовтня 2006 року.
60. Облікові та звітні дані ТОВ „Ятрань” Лтд.
Стоимость доставки работы, в гривнах:

(при оплате в другой валюте, пересчет по курсу центрального банка на день оплаты)
700
Скачать бесплатно 22046.doc 





Найти готовую работу


ЗАКАЗАТЬ

Обратная связь:


Связаться

Доставка любой диссертации из России и Украины



Ссылки:

Выполнение и продажа диссертаций, бесплатный каталог статей и авторефератов

Счетчики:

Besucherzahler
счетчик посещений

© 2006-2022. Все права защищены.
Выполнение уникальных качественных работ - от эссе и реферата до диссертации. Заказ готовых, сдававшихся ранее работ.