У нас уже 242733 рефератов, курсовых и дипломных работ
Заказать диплом, курсовую, диссертацию


Быстрый переход к готовым работам

Мнение посетителей:

Понравилось
Не понравилось





Книга жалоб
и предложений


 






Название Регулювання ліквідності банку. Основні напрямки підвищення рівня платоспроможності ВАТ «Кредитпромбанк»
Количество страниц 94
ВУЗ КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ТОРГОВЕЛЬНО-ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Год сдачи 2011
Бесплатно скачать 22049.doc 
Содержание Зміст

Вступ 3
Розділ 1. Теоретичні основи регулювання ліквідності банку 6
1.1. Економічна сутність ліквідності та притаманні ризики 6
1.2. Роль аналізу в регулюванні ліквідності та оцінки потреби банку в ліквідних активах 13
1.3. Економічні нормативи НБУ в регулюванні ліквідності банку 24
Розділ 2. Аналіз ліквідності та платоспроможності комерційного банку (на прикладі ВАТ «Кредитпромбанк») 35
2.1. Оцінка ліквідності комерційних банків України 35
2.2. Структурний аналіз активів і пасивів ВАТ «Кредитпромбанк» 41
2.3. Оцінка показників ліквідності та платоспроможності ВАТ «Кредитпромбанк» 49
Розділ 3. Основні напрямки підвищення рівня платоспроможності ВАТ «Кредитпромбанк» 63
3.1. Вдосконалення якісного складу активів ВАТ «Кредитпромбанк». Оптимізація його кредитного портфелю 63
3.2. Рекомендації, щодо забезпечення синхронізації грошових потоків 70
3.3. Шляхи оптимізації фінансової структури ВАТ «Кредитпромбанк» 74
Висновки 82
Список використаної літератури 87
Додатки 93



Вступ

Актуальність дослідження проблеми управління ліквідністю комерційного банку полягає в тому, що однією з умов ефективної діяльності комерційного банку є забезпечення високого рівня надійності та мінімізації ризику здійснюваних операцій, в основі чого лежить ліквідність банківської установи, її здатність безперебійно виконувати свої зобов'язання перед клієнтами. Специфіка функціонування комерційного банку як інституту кредитної системи полягає у використанні залучених коштів, що належать іншим суб'єктам ринку. Основою організації господарювання підприємств не фінансового сектора економіки є власні ресурси. Зрозуміло, що банкрутство такого підприємства безпосередньо загрожує лише його власникам та обмеженому колу контрагентів. А неліквідність та неплатоспроможність банку може дестабілізувати всю грошово-кредитну систему країни через серію фінансових крахів кредитних установ, діяльність яких тісно пов'язана з чисельними операціями на міжбанківському ринку. Тому до ефективного управління ліквідністю комерційного банку слід ставитись як до фундаментальної основи фінансового менеджменту.
На сучасному етапі розвитку економіки країни спостерігається послаблення ліквідності комерційних банків. Причини цього в бюджетному дефіциті, інфляції, зростанні цін, спаді виробництва, зростанні неплатежів, що перейшло в платіжну кризу. В Україні ця проблема набуває особливої гостроти через загальний спад виробництва, платіжну кризу та незадовільний фінансовий стан багатьох підприємств різних галузей економіки. Неспроможність клієнтів кредитних установ виконувати свої грошові зобов'язання суттєво знижує рівень ліквідності комерційних банків. Знижує його також надмірно ризикова кредитна політика останніх, спрямована на забезпечення високих норм прибутку, внаслідок чого нерідко виникають структурні диспропорції у банківських активах і пасивах за сумами та строками розміщення.
Теоретичну основу дослідження ліквідності комерційних банків висвітлено в роботах зарубіжних і вітчизняних учених-економістів: Ачкасова О.І., Бизької Н.З., Васюренка О.В., Герасьової Л. І., Глущенка В.В., Дзюблюка О.В., Долана Е.Дж., Дьюзера Т., Заруби О.Д., Ковальчук Т.Т., Коха Т.У., Кочеткова В.М., Кемпбелла Р. Дж., Лаврушина О.І., Масленченкова Ю.С., Матука Ж., Міллера Р.Л., Мороза A.M., Раєвської Т.О., Роуза П.С., Сінкі Дж.Ф., Усоскіна В.М., Шиманської О.Б., Шіллера Р.І. та ін.
Метою дипломної роботи є всебічний аналіз теоретичних і практичних аспектів регулювання ліквідності банківської установи.
Відповідно до поставленої мети дипломної роботи було вирішено ряд завдань:
- визначення економічної сутності ліквідності банківської установи;
- аналіз управління активами та пасивами комерційного банку;
- дослідження методики та методології регулювання ліквідності комерційного банку;
- проведення структурного аналізу активів та пасивів комерційного банку;
- оцінка платоспроможності та ліквідності комерційного банку;
- розробка рекомендацій з підвищення ефективності регулювання комерційного банку.
Предметом дослідження дипломної роботи виступає процес забезпечення ліквідності на прикладі банківської установи в сучасних умовах.
Об'єкт дослідження дипломної роботи виступає ліквідність відкритого акціонерного товариства «Кредитпромбанк».
Інформаційною базою дослідження є законодавчі акти України з питань банків і банківської діяльності, інструкції Національного банку України, положення про економічні нормативи регулювання діяльності комерційних банків, звіти Національного банку України, Державної податкової адміністрації України, Міністерства економіки та Міністерства статистики України, фінансова звітність ВАТ «Кредитпромбанк».
У процесі роботи застосовувалися різні методи, а саме:
- методи теоретичного узагальнення і порівняння – для розкриття змісту і сутності понять «ліквідність» та «платоспроможність комерційного банку»;
- статистичний і графічний аналізи – для вивчення, угрупування, порівняння і наочного відображення емпіричних даних з метою дослідження тенденції розвитку комерційних банків України в умовах трансформаційної економіки, аналізу показників і детермінант ліквідності комерційних банків;
- системний підхід – для розробки основних напрямків удосконалення механізму забезпечення ліквідності комерційного банку;
- формалізація – для підвищення ефективності аналізу ліквідності комерційного банку, визначення його стійкості;
- комплексний підхід – для удосконалення планування банківської діяльності щодо забезпеченню ліквідності.
Структурно дипломна робота складається з вступу, трьох розділів, висновків, списку використаної літератури та додатків.
Список литературы Висновки

Політика забезпечення ліквідності спрямована на вирішення дилеми «ліквідність — прибутковість». Перед банком постає завдання максимізації дохідності операцій за наявності даного обмеження. Вимога підвищення прибутку потребує не збереження коштів у ліквідній формі, а їх використання для видачі кредитів та здійснення інвестицій. Для цього необхідно звести до мінімуму готівку в касі та залишки на коррахунках. У такому разі виникає загроза безперебійності виконання банком своїх зобов'язань перед клієнтами. Отже, сутність управління банківською ліквідністю полягає в гнучкому поєднанні протилежних вимог — максимізації прибутковості за обов'язкового додержання норм ліквідності.
При цьому присутній чітко виражений фактор невизначеності, оскільки керівництво банку не може з певністю передбачити, коли і в якому масштабі постане проблема ліквідності. А коли вона виникає, можна лише вдатися до тих чи інших управлінських дій на основі раніше створених резервів ліквідних коштів, особливої структури активів і пасивів або напрацьованих операцій.
З метою ефективного вирішення дилеми «ліквідність — прибутковість» потреби банку в ліквідних коштах мають постійно аналізуватися для уникнення як надлишків, так і дефіциту. У практичній діяльності банківські менеджери застосовують кілька основних методів оцінювання потреб банку в ліквідних засобах: метод фондового пулу (оцінювання надходжень і платежів); метод структурування фондів (поділу джерел фінансування); метод показників ліквідності.
Кожний з методів базується на певних припущеннях і дає лише наближену оцінку суми ліквідних коштів, необхідних банку в певний момент часу. Виконувати таку роботу можна лише за умови існування відповідного оперативно-інформаційного забезпечення, яке містить дані про наявні ліквідні кошти, очікувані надходження та майбутні платежі. Інформацію доцільно надавати у вигляді графіків вхідних та вихідних грошових потоків на відповідний період — декаду, місяць, квартал. Менеджер з управління ліквідністю має постійно оцінювати потребу в ліквідних коштах на основі наданої інформації.
Прогнозування співвідношення обсягу залучених вкладів і наданих кредитів полягає у визначенні потреби банку в найбільш ліквідних активах на найближчу перспективу. Прагнення банків мінімізувати вказані активи з метою забезпечення належної прибутковості операцій може негативно позначатися на рівні ліквідності, щоб не тримати значні суми коштів у найбільш ліквідних активах, які не приносять доходу, банк може забезпечити належний рівень рентабельності своєї діяльності, завчасно прогнозуючи можливі зміни обсягу вкладів та кредитів.
Оцінка даних факторів дає змогу простежити і певною мірою передбачити загальні тенденції у змінах вкладів та у коливаннях попиту на кредити. Однак для більшої конкретизації прогнозу банк повинен проводити аналіз очікуваних змін і на мікроекономічному рівні, досліджуючи потреби у кредиті та можливий рівень залишків на поточних рахунках і строкових депозитах стосовно кожного зі своїх основних клієнтів.
Капітал ВАТ «Кредитпромбанк» склав 662267 тис. грн. і збільшився порівняно з початком 2009 року на 326898 тис. грн. (приріст 97,5 %). Кредитно-інвестиційний портфель становив 5420357 тис. грн. Його розмір з початку року збільшився на 3334886 тис. грн. (159,9%). Питома вага кредитів склала 88,5%, міжбанківських кредитів — 8,6%, вкладень у цінні папери — 2,9 %.
Кредитний портфель ВАТ «Кредитпромбанк» склав 4798773 тис. грн., що на 2975789 тис. грн. (163,2%) більше, ніжу 2008 році. Процентний дохід від наданих кредитів склав 463 828 тис. грн., що на 279724 тис. грн. (151,9%) більше порівняно з 2008 роком. Питома вага сумнівної та простроченої заборгованості в кредитному портфелі банку склала наприкінці 2009 року 0,64% (на 01.01.2009 – 1,89%).
У 2009 році загальні активи ВАТ «Кредитпромбанк» збільшилися на 2661052,6 тис. грн., або в 2,6 раза, і на 01.01.2010 становили 4335626,6 тис. грн. Частка активів мережі банку в чистих активах банку постійно зростала і наприкінці минулого року склала 60,9%. Кредитний портфель регіональної мережі банку на 01.01.2010 становив 3613514,1 тис. грн. і зріс на 2305214,1 тис. грн., або в 2,8 раза.
Доходи ВАТ «Кредитпромбанк» у 2009 році зросли порівняно з 2008 роком на 336363 тис. грн. (118,8 %) і склали 619426 тис. грн. Збільшилася питома вага процентних доходів з 68,8 % у 2008 році до 79,8 % у 2009 році. Комісійні доходи досягли 89851 тис. грн. і збільшилися порівняно з 2008 роком на 49504 тис. грн. (122,7%). Питома вага комісійних доходів у загальних доходах за 2009 рік становила 14,5 % (у 2008 році – 14,3 %). Чистий прибуток ВАТ «Кредитпромбанк» за 2009 рік склав 66 748 тис. грн., що на 43076 тис. грн. (182,0%) більше, ніжу попередньому році.
Протягом періоду, який аналізується ВАТ «Кредитпромбанк» дотримувався нормативу миттєвої ліквідності: на 01.01.2009 рік він становив в банку 90,09 %, а протягом 2009 року зменшився на 64,49% і на 01.01.2010 рік становив вже 25,60 %, що перевищує його нормативне значення (не менше 20%). Таке значення нормативу підтверджує здатність банку забезпечити своєчасне виконання своїх грошових зобов'язань (за вимогами) за рахунок високоліквідних активів. Зменшення нормативу миттєвої ліквідності протягом 2009 року свідчить про стабілізацію співвідношення між активами та пасивами банку.
Протягом 2009 року норматив поточної ліквідності ВАТ «Кредитпромбанк» збільшився на 36,16% з 47,54 % на 01.01.2009 р. і на 01.01.2010 р. становив вже 83,70 %, тобто прослідковуються тенденції зростання, хоча його фактичне значення вдвічі перевищує нормативне, встановлене НБУ для всіх банків.
На 01.01.2010 р. норматив короткострокової ліквідності АТ «Кредитпромбанк» становив 46,75 %, а на ту ж дату 2009 року – 21,15 %, тобто збільшився протягом аналізуємого періоду на 25,60%. Це очевидно пов'язано з політикою банку, яка спрямована на уникнення надлишкової ліквідності та збільшення прибутковості активів.
Вибір рішень щодо інтенсивності фінансового механізму банку у сфері кредитування має випливати із стану депозитного ринку, тобто пропозиції вкладів та депозитів. Майже в будь-який момент часу має місце неспівпадання пропозиції кредитних ресурсів з боку вкладників та попиту на них серед позичальників.
Одним із шляхів підвищення ефективності управління банківською ліквідністю є покращення прогнозування змін у обсягах та структурі активів та пасивів банку. При цьому їх групування за певними характеристиками (валютою, строковістю, величиною тощо) дозволить підвищити достовірність прогнозу в межах відповідної категорії. Важливою умовою побудови прогнозу є включення до аналізу позабалансових вимог та зобов’язань банку, скажімо, по відкритих кредитних лініях, які не повністю використані позичальниками, по наданих фінансових гарантіях тощо, оскільки їх вплив на ліквідність банку може бути досить значним.
Допустимий розмір майбутніх розривів ліквідності залежить від здатності банку мобілізувати ресурси, що визначається його конкурентною позицією. Так, банки Великобританії, наприклад, керуються лімітами негативного розриву в розмірі 10-15% за зобов’язаннями з терміном погашення до 30 днів. Багато західних банків вимушені підтримувати менші негативні або навіть позитивні розриви упродовж періодів тривалістю до 30 днів, оскільки цього вимагають органи банківського регулювання.
Існує також альтернативний підхід, який можна назвати незбалансованою за строками стратегією. Він надає можливість одержання підвищених прибутків за рахунок вигідної зміни відсоткових ставок та базується на прогнозі зміни їх напряму та величини. Якщо прогноз свідчить про майбутнє зниження відсоткових ставок, строки залучення коштів мають бути коротшими за строки їх розміщення, якщо прогнозується зростання – строки виконання зобов’язань банку мають перевищувати строки розміщення коштів в активи. Такий підхід супроводжується значно вищим рівнем ризику, що пов’язане з невизначеністю щодо справжнього напряму зміни відсоткових ставок, тому його використання доцільно лише фінансово стійким банкам.



Список використаної літератури

1. Про банки і банківську діяльність: Закон України № 2121 -III від 07.12. 2000 р. // Відомості ВРУ. - 2001. - №5-6. с.30.
2. Про Національний банк України: Закон України № 679-XIV від 20 травня 1999 року // http://www.bank.gov.ua.
3. Про порядок формування обов'язкових резервів для банків України: Положення №244 затверджене Постановою Правління НБУ від 27.08.01р. // Офіційний вісник України. - 2001. - №28. - с 12-68
4. Про регулювання Національним банком України ліквідності банків України шляхом рефінансування, депозитних та інших операцій: Положення № 52 затверджене Постановою Правління НБУ від 18.02.2004 //http: //www. bank.gov.ua.
5. Інструкція "Про порядок регулювання діяльності банків в Украіні": Затв. постановою Правління НБУ від 28.08.2001 р. і 368.
6. Інструкція з бухгалтерського обліку кредитних, вкладних (депозитних) операцій та формування і використання резервів під кредитні ризики в банках Украіни: Затв. постановою Правління НБУ від 15.09.2004 N 435.
7. Інструкція про застосування Плану рахунків бухгалтерського обліку банків Украіни: Постанова Правління НБУ від 17.06.2004 N 280.
8. Інструкція про порядок складання річного фінансового звіту банків Украіни: Затв. постановою правління НБУ від 03.12.2003 і 518.
9. Інструкція про складання проміжноі (квартальноі) фінансовоі звітності банків Украіни: Затв. постановою Правління НБУ від 12.11. 2002 р. і 431.
10. Методичні вказівки щодо організаціі та функціонування систем ризик-менеджменту у банках Украіни. НБУ, 2004.
11. План рахунків бухгалтерського обліку банків Украіни: Затв. постановою Правління НБУ від 17.06.2004 № 280.
12. Положення про порядок визначення та формування обов'язкових резервів для банків Украіни: Постанова Правління НБУ від 21.04.2004 N 172.
13. Положення про порядок здійснення банками Украіни вкладних (депозитних) операцій з юридичними і фізичними особами: Затв. постановою Правління НБУ від 03.12.2003 і 516.
14. Положення про проценту політику Національного банку Украіни: Постанова Правління НБУ від 18.08.2004 N 389.
15. Положення про регулювання Національним банком Украіни ліквідності банків Украіни шляхом рефінансування, депозитних та інших операцій: Затв. Постановою Правління НБУ від 24.12.2003 і 584
16. Правила організаціі статистичноі звітності, що подаіться до Національного банку Украіни: Затв. постановою Правління НБУ від 19.03.2003 і 124.
17. Аналіз банківськоі діяльності: Підручник / А.М.Герасимович та ін.; За ред. А.М. Герасимовича. - К.: КНЕУ, 2003.- 599с.
18. Біла О.Г. Робочий капітал - передумова поточної ліквідності підприємств // Фінанси України (укр.).- 2003.- № 10.- C.56-62.
19. Бобир В.В. Управління ліквідністю в комерційному банку // Проблеми формування і розвитку фінансово-кредитної системи України: Збірник наукових статей.- Х.: Штрих, 2002. - 274 c.
20. Буздалин А.В. Факторы оптимальной ликвидности // Банковское дело (рус.).- 2005.- № 1.- C.2-8.
21. Бурлай Т.В. Методичні підходи до прогнозно - аналітичної оцінки банківської ліквідності на макрорівні // Банківська справа (укр.).- 2003.- № 2.- C.22-34.
22. Васюренко О.В., Азаренкова Г. Управління ліквідністю банку з погляду зміни швидкості його фінансових потоків // Банківська справа (укр.).- 2003.- № 1.- C.60-64.
23. Волошин І.І. Аналіз грошових потоків комерційного банку // Вісник Національного банку України (укр.).- 2003.- № 2.- C.46-49.
24. Волошин І.І. Діаграма миттєвої ліквідності комерційного банку // "Стратегія монетарної політики: проблеми вибору та застосування". 2002: Збірник матеріалів наукової конференції.- К.: НБУ, 2002.- 269 c.
25. Волошин І.І. Модель швидкого зростання банку // Банківська справа (укр.).- 2004.- № 5.- C.24-31.
26. Волошина О. Факторные модели анализа ликвидности коммерческого банка // Банковские технологии (рус.).- 2002.- № 10.- C.50-52.
27. Волошина О. Факторные модели анализа ликвидности коммерческого банка // Банковские технологии (рус.).- 2002.- № 12.- C.27-30.
28. Галицька Е., Висоцька Л. Удосконалення системи показників ліквідності комерційних банків // Банківська справа (укр.).- 2002.- № 2.- C.19-26
29. Гармидаров П.П. Удосконалення системи управління ризиками в банках // Проблеми і перспективи розвитку банківської системи України. Т. 9: Збірник наукових праць: Наукове видання.- Суми: Мрія-1 ЛТД; УАБС, 2004.- 374 c.
30. Герасимович А. М. Аналіз банківської діяльності. — К.: КНЕУ, 2003. — 600 с.
31. Голубев И.А. Гэп-анализ структурной ликвидности: теория и практика // Финансы и кредит (рус.).- 2002.- № 18.- C.2-7
32. Граділь А. Підвищення рівня ліквідності комерційного банку шляхом управління залишками грошових коштів на рахунках клієнтів // Банківська справа (укр.).- 2002.- № 1.- C.17-22
33. Грушко В.І., Лаптев С.М., Любунь О.С. Банківський нагляд: Навчальний посібник. - К.: Центр навчальної літератури, 2004. - 264 с.
34. Денисенко М. П. Гроші та кредит у банківській справі. — К.: Алерта, 2004. — 478с.
35. Жданов В.І. Грошові агрегати та забезпечення потреб ліквідності банківської системи в зоні євро // Формування ринкових відносин в Україні (укр.).- 2002.- № 4.- C.41-46.
36. Завадська Д. Оптимізація кредитно-депозитарної стратегії комерційного банку // Банківська справа (укр.).- 2004.- № 3.- C.87-92.
37. Зайцева Н.В. Оперативный анализ риска потери ликвидности в коммерческом банке // Регіональна економіка (укр.).- 2002.- № 3.- C.40-49.
38. Илясов Г.Г. Как улучшить финансовое состояние предприятия // Финансы (рус.).- 2004.- № 10.- C.70-74.
39. Івасів І.Б. Ліквідність банку в умовах маркетингоорієнтованого менеджменту // Фінанси України (укр.).- 2003.- № 1.- C.109-116.
40. Іонін Є.Є Розв'язання питань методологічного обгрунтування понять "платоспроможність" і "ліківдність" // Актуальні проблеми економіки (укр.).- 2004.- № 6.- C.30-43.
41. Коваленко В.В. Вплив прибутковості та ліквідності комерційного банку на формування ціни банківського продукту // Вісник Української академії банківської справи.- 2002.- № 1.- C.55-59.
42. Коваль В.М. Методи забезпечення оптимального співвідношення між ліквідністю і доходністю комерційного банку // Банківська справа (укр.).- 2003.- № 2.- C.104-110.
43. Королев О.Г. Анализ и управление рисками в деятельности малых и средних кредитных организаций // Деньги и кредит (рус.).- 2002.- № 2.- C.43-49.
44. Король В. Методологічні розбіжності оцінки ліквідності і платоспроможності в системі аналізу фінансового стану підприємств // Економіка. Фінанси. Право (укр.).- 2003.- № 5.- C.22-26.
45. Котыхов М.П., Шевченко И.В. Построение ликвидной позиции коммерческого банка // Финансы и кредит (рус.).- 2002.- № 23.- C.22-29
46. Кочетков В. М. Основи аналізу банківської діяльності. — К.: Видавництво Європейського університету, 200468. — 116 с.
47. Литвякова В.М. О методах анализа и контроля за состоянием ликвидности в кредитных организациях // Деньги и кредит (рус.).- 2003.- № 10.- C.29-31.
48. Мицак О.В. Ліквідність як елемент фінансового управління діяльністю підприємства // Фінанси України (укр.).- 2003.- № 10.- C.62-66.
49. Нужна І.О. Особливості аналізу показників ліквідності під час вивчення кредитоспроможності позичальників комерційних банків // Регіональна економіка (укр.).- 2002.- № 3.- C.173-178.
50. Парасій-Вергуненко І. М. Аналіз банківської діяльності. — К.: КНЕУ, 2003. — 347 с.
51. Примостка Л. О. Аналіз банківської діяльності: сучасні концепції, методи та моделі. — К.: КНЕУ, 2002. — 316 с.
52. Примостка Л.О. Фінансовий менеджмент у банку: Підручник. - 2 -ге вид., доп. і перероб. - К.: КНЕУ. 2004.- 468 с.
53. Радионов Н.В., Антонов Г.А. Об одном подходе к анализу финансовых показателей ликвидности // Известия Санкт-Петербургского университета экономики и финансов (рус.).- 2004.- № 3.- C.67-78.
54. Ремньова Л.М. Управління ліквідністю та платоспроможністю підприємства як складова його фінансового менеджменту // Актуальні проблеми економіки (укр.).- 2004.- № 2.- C.87-96.
55. Федірко В.М. Проблеми оцінки фінансової стійкості та ліквідності використання коштів // Проблеми і перспективи розвитку банківської системи України. Т. 10: Збірник наукових праць: Наукове видання.- Суми: Мрія-1 ЛТД; УАБС, 2004.- 386 c.
56. Христофорова О. М. Кредитні потоки банків: теоретичне узагальнення, аналіз управління — Х.: Константа, 2005. — 101 с.
57. Шаповалов А.В. Огляд методичних підходів до внутрішньобанківського процесу управління ліквідністю // Проблеми і перспективи розвитку банківської системи України. Т. 8: Збірник наукових праць.- Суми: Мрія-1 ЛТД; УАБС, 2003.- 364 c.
58. Шаталов А.Н. Управление ликвидностью в рамках финансового менеджмента банка // Финансовый менеджмент (рус.).- 2004.- № 6.- C.101-111.
59. Шпиг Ф.І., Костюк О.В. Управління ліквідністю грошового ринку у розвинутих країнах // Актуальні проблеми економіки (укр.).- 2003.- № 1.- C.33-38.
60. Щибиволок З. І. Аналіз банківської діяльності. — К.: Знання, 2006. — 311 с.
Стоимость доставки работы, в гривнах:

(при оплате в другой валюте, пересчет по курсу центрального банка на день оплаты)
600
Скачать бесплатно 22049.doc 





Найти готовую работу


ЗАКАЗАТЬ

Обратная связь:


Связаться

Доставка любой диссертации из России и Украины



Ссылки:

Выполнение и продажа диссертаций, бесплатный каталог статей и авторефератов

Счетчики:

Besucherzahler
счетчик посещений

© 2006-2022. Все права защищены.
Выполнение уникальных качественных работ - от эссе и реферата до диссертации. Заказ готовых, сдававшихся ранее работ.