У нас уже 242733 рефератов, курсовых и дипломных работ
Заказать диплом, курсовую, диссертацию


Быстрый переход к готовым работам

Мнение посетителей:

Понравилось
Не понравилось





Книга жалоб
и предложений


 






Название Проблеми інвестування Транснаціональних корпорацій у економіку України
Количество страниц 45
ВУЗ Киевский Институт Бизнеса и Технологий
Год сдачи 2011
Бесплатно скачать 22087.doc 
Содержание Зміст

Вступ 3
1. Кількісні прояви сучасного етапу транснаціоналізації світової економіки. 6
1.1. форми ТНК 6
15 найбільших ТНК (2001 р.) 7
1.2 Еклектична парадигма: теоретичний аналіз транснаціонального виробництва. 10
Теоретичні підходи до аналізу транснаціонального виробництва 10
1.3 Переваги власності 13
1.4 Переваги інтерналізації 17
2. Пряме іноземне інвестування в економіці України 17
2.1 Галузева структура прямих іноземних інвестицій 17
2.2 Структура іноземного капіталу. 17
3. Проблеми та перспективи розвитку іноземних інвестицій в Україні 17
3.1 Регулювання діяльності міжнародних компаній та іноземних інвестицій в Україні 17
3.2 Погляди іноземних інвесторів, стосовно питань інвестиційного клімату в Україні 17
4. Висновки та пропозиції 17
5. Література 17


Вступ
80-90-ті роки XX ст. характеризуються значним посиленням процесу транснаціоналізації світової економіки, зокрема економіки України. ТНК стали головним суб'єктом економічної діяльності у світовому економічному просторі, що модернізується. Відзначаючи цю тенденцію, багато дослідників пишуть про "настання ери транснаціональної економіки", чи нової "цивілізації транснаціонального бізнесу" .
ТНК є, з одного боку, наслідком, а з іншого - причиною зростання міжнародної концентрації виробництва, а отже і розгортання процесу інтернаціоналізації. Будучи на сучасному етапі однією з найефективніших організаційних форм інтернаціоналізації господарського життя, вони перебувають у центрі історичного процесу глобалізації світової економіки.
Транснаціоналізація веде до високого рівня взаємозалежності між країнами. Як центри координації й рушії світового виробництва та обміну ТНК формують усередині своїх комплексів і між собою мережу відносин, які виходять за межі національних держав. Розвиваючись з одногалузевих елементів національних господарських систем, сучасні ТНК перетворилися на міжгалузеві внутрішньодиверсифіковані комплекси з інтернаціональним масштабом операцій, діалектично заперечуючи, таким чином, свою первинну основу.
Глобальна конкуренція між фірмами змушує їх розглядати світ як величезний цілісний ринок. Незважаючи на олігополістичний характер структури багатьох сегментів цього ринку, тут відбувається постійна зміна співвідношення сил між агентами економічної діяльності внаслідок передусім змін у перевагах власності, а також еволюції переваг інтерналізації й розміщення. В цій боротьбі за контроль над ринком, перетворення національних фірм у транснаціональні або підвищення ступеня "міжнародності" останніх часто стає однією з найважливіших умов зростання фірм. ТНК - найдинамічніший структурний елемент світової економіки. За мобільністю, здатністю до трансформації зв'язків та організаційних структур, швидкістю реакції на імпульси НТР вони набагато перевершують національні або регіональні форми господарських утворень. На відміну від них ТНК не прив'язані до тієї чи іншої території, а отже здатні з'єднати фактори виробництва різної державної належності і брати участь в освоєнні ринків у будь-якій частині світу, зокрема в країнах, що розвиваються.
Актуальність вибраної мною теми курсової роботи “Проблеми інвестування ТНК в економіку України” полягає в тому, що вивчення нагромадженого зарубіжного досвіду залучення та ви¬користання іноземних інвестицій і усвідомлення механізмів діяльнос¬ті відповідних міжнародних інституцій фінансово-економічного спря¬мування мають стати важливими чинниками активізації та зростання ефективності міжнародної підприємницької діяльності в Україні.
Мета написання цієї роботи полягає в дослідженні питань, пов’язаних з місцем та значенням великих міжнародних компаній в економіці України. Також, значна увага приділяється проблемам та перспективам залучення іноземних інвестицій в Україні.
При написанні роботи використовувались книги та підручники з світової економіки та міжнародних відносин, зокрема, Семенов К.А. “Международные экономические отношения” К.Семенова, “Глобализация экономики: новое слово или новое явление?” С.Дольова, Транснаціоналізація світового господарства та перехідні економіки” О. Рогача та О. Шниркова, перодичні видання, зокрема, статті з тижневика “Галицькі контракти”, закони України “Про іноземні інвестиції”, “Про зовнішньоекономічну діяльність”, послання Президента України до верховної Ради Україна – “Поступ у XXI століття Стратегія економічної та соціальної політики на 2000 - 2004 рр.”, інші матеріали.
Робота складається з трьох частин.
В першій частині дається визначення транснаціональних корпорацій, приводиться характеристика їх інвестиційної діяльності.. В другій частині приводяться дані щодо об’єму та структури іноземних інвестицій в економіку України. Третя частина повністю присвячена регулюванню діяльності міжнародних компаній в Україні, проблемам та перспективам іноземного інвестування в вітчизняну економіку, шляхам створення сприятливого інвестиційного клімату в країні.
Список литературы 4. Висновки та пропозиції
В результаті проведених досліджень були розкриті питання, щодо місця транснаціональних корпорацій в економіці країн, що розвиваються, проблем, та перспектив залучення іноземних інвестицій.
Хотілося б зробити деякі висновки, щодо цих питань, стосовно України, а також зробити деякі припущення, щодо удосконалення та поліпшення інвестиційного клімату в Україні.
Для процесу транснаціоналізації характерне переплетення капіталів за рахунок поглинання фірм інших країн, зокрема, країн, що розвиваються, створення спільних компаній, залучення фінансових засобів іноземних банків, встановлення міцних довгострокових зв'язків за рубежем промислових компаній і банків однієї і тієї ж країни. Глобалізація економічної діяльності вимагає лібералізації торгівлі, іноземних інвестицій, міжнародних фінансових операцій. Створення сприятливого інвестиційного клімату в Україні для іноземних компаній сприятиме залученню додаткового капіталу в економіку. Послання Президента України до Верховної Ради України “Україна: поступ у XXI століття Стратегія економічної та соціальної політики на 2000 - 2004 рр”[4] визначає пріоритети та напрямки поліпшення інвестиційних процесів в Україні.
Негативні характеристики інвестиційного клімату в Україні: нерозвиненість інституцій, що сприяють залученню і впровадженню інвестицій в економіку країни; непрозорість та непередбачуваність поведінки держави; відсутність механізмів залучення до інвестиційного процесу заощаджень громадян; зависокий рівень фіскальної активності держави; “зміна правил гри в ході самої гри”; великий ступінь ризику нечесної конкуренції; непослідовність державної політики у відношенні до інвестора; слабкість судової системи, яка має відстоювати інтереси інвестора та кредитора; надзвичайно висока активність держави в питаннях перевірки інвестиційних компаній і контролю за їх діяльністю; великий невикористаний потенціал економічного зростання; обмеження джерел прибутку для інвестиційних компаній (основним джерелом залишаються біржові операції); зниження відношення обсягу інвестицій в основний капітал до валового внутрішнього продукту (ВВП); низька ефективність діяльності низки вільних економічних зон (ВЕЗ) та територій пріоритетного розвитку (ТПР), що є результатом непослідовності і непродуманості державної політики стосовно їх створення і функціонування; непідготовленість іноземних інвесторів до роботи в українському діловому середовищі; відсутність механізмів реалізації багатьох положень законодавства, що регламентують інвестиційну діяльність; неготовність судової системи та суддівського корпусу до розгляду справ стосовно захисту прав інвестора, корпоративного власника; неможливість прогнозування і планування потенційної вартості роботи в Україні для іноземних інвесторів;
Позитивні характеристики інвестиційного клімату в Україні: очікується дуже високий рівень зростання економіки взагалі і конкретних інвестицій зокрема; власники українських капіталів, вивезених за кордон, упевнились у вигідності вкладання капіталів в економіку України; спостерігаються спроби власників вивезених капіталів повертати та легалізовувати свої капітали і вкладати їх у реальний сектор економіки; нещодавно запроваджений закон про інститути спільного інвестування відкриває певні можливості для легалізації капіталів ; місцеві органи державної влади починають усвідомлювати вигідність залучення ресурсів на ринку позик; прийнято в першому читанні Цивільний і Господарський кодекси України; зростає, хоч і дуже повільно, передбачуваність урядових рішень, створюються механізми справляння учасниками ринку впливу на державні рішення; спостерігається вагоме економічне зростання східних областей України за рахунок підвищення рівня використання наявних виробничих потужностей та інфраструктури.
Заходи, що сприятимуть значному покращенню інвестиційного клімату в Україні і процесу інвестування загалом: планомірне і відкрите завершення процесу приватизації; здійснення кардинального перевороту в психології людей, прищеплення їм традиції заробляти, споживати, заощаджувати та інвестувати (адже, як свідчить світовий досвід, домогосподарства -- це найбільший постачальник інвестицій на ринок); запровадження “жорстких” бюджетних обмежень; створення прозорих “торговельних майданчиків” (конкурентного середовища); граничне обмеження тіньового сектора економіки, легалізація тіньових капіталів (а також формування в масовій свідомості позитивного сприйняття цього кроку), що забезпечить величезний приток інвестиційних ресурсів в економіку країни; розвиток депозитарної системи; реформування системи оплати праці (підвищення її рівня, звільнення працюючих від багатьох соціальних платежів тощо); зміна податкової концепції у сфері оподаткування інвестиційних ресурсів; зниження податкового навантаження на економіку країни; усунення різниці між фінансовим і стратегічним інвестором; розроблення і запровадження кодексу ділової етики або етичного кодексу корпоративного управління для всіх учасників ринку; надання державної підтримки для створення механізмів залучення коштів населення до інвестиційного обігу; застосування державними органами влади маркетингових та PR-стратегій для залучення іноземних інвестицій; підготовка відповідних інформаційних пакетів для потенційних інвесторів; забезпечення прибутковості підприємств державної форми власності; підвищення ефективності інвестицій за рахунок прозорості ринкового середовища і прозорості роботи підприємств (слід прийняти державні акти, які жорстко обумовлюватимуть необхідність розкриття інформації про інвестовані підприємства, а також удосконалити систему бухгалтерського обліку); запровадження податку на власність підприємств для сприяння більш ефективному використанню виробничих потужностей і пошуку ефективного власника; підвищення рівня монетаризації економіки; ведення дієвої боротьби з корупцією; здійснення реструктуризації великих неефективних підприємств і максимальне розширення сфери середнього бізнесу -- основного ринку інвестиційних посередників; створення рівних конкурентних умов для внутрішніх та іноземних інвесторів; сприяння розвитку потужної банківської системи, націленої на кредитування реального сектора економіки; сприяння розвитку ринку страхових послуг.

5. Література
1. Закон України "Про іноземні інвестиції" від 13 березня 1992 р. № 2198
2. Закон України “Про зовнішньоекономічну діяльність” (зі змінами від 8 червня 2000 року N 1807-III)
3. Закон України “Про інститути спільного інвестування (пайові та корпоративні інвестиційні фонди)” від 15 березня 2001 року
N 2299-III
4. Послання Президента України до Верховної Ради України. 2000 рік.
Україна: поступ у XXI століття Стратегія економічної та соціальної політики на 2000 - 2004 рр.,м. Київ, 23 лютого 2000 року N 276а/2000
5. “До третього пленарного засідання Консультативної ради з питань іноземних інвестицій в Україні” Київ, 21 травня 2000 року . Держінвест України - http://www.di.com.ua/zasid.htm
6. Cоколенко С.І. Глобалізація і економіка України. – К.: Логос, 1999. – c.335-337
7. UNCTAD. Business Guide to the Uruguay Round. ITC/UNCTAD/WTO, Geneva,1998.
8. Глухов Г. Что посеешь, то и пожнеш //Инвестгазета. - 2000. -№47(268). - С.8.
9. Губський Б.В. Інвестиційні процеси в глобальному середовищі. -К.: Наукова думка, 1998.-280с.
10. Долгов С.И. Глобализация экономики: новое слово или новое явление? – М.: “Изд-во “Экономика”, 2001
11. Економіка України: десять років реформ./За ред. З.Ватаманюка, Львів:ЛНУ ім. Івана Франка, 2001, С.47-91
12. Іноземні інвестиції в економіці України: динаміка та структу¬ра //Моніторинг інвестиційної діяльності в Україні. -2000. -№1. -C.80;
13. Іноземні інвестиції в економіці Україні/: динаміка та структу¬ра. - 2000. -№1. - С.49;
14. Квартальні передбачення . К:МЦПД- 2001. - №14. - С.60.
15. Квартальні передбачення. К:МЦПД - 1999. №6. С87
16. Мовсесян А., С. Огнивцев. Транснациональный капитал и национальные государства//Мировая экономика и международные отношения. 1999,.
17. Объем инвестиций в Украину - 65 долларов на брата //Галицькі контракти №30, 2001.
18. Рогач О., Шнирков О. Транснаціоналізація світового господарства та перехідні економіки: навчальний посібник. – К.: ВЦ “Київський Університет”, 1999
19. Рогов С.М. Украина и Всемирная торговая организация//Независимая газета,01 декабря,1999
20. Світова економіка./Під ред. С.В.Головко, К:Либідь, 2000 р., С.96
21. Семенов К.А. Международные экономические отношения. М.: Гардарика, 2001
22. Статистичний щорічник України за 1997рік. — К: Українська енциклопедія, 1999. -С.309-310;
23. Статистичний щорічник України за 1998 рік. - К.: Техніка, 1999
24. Статистичний щорічник України за 1998рік. -К.: Техніка, 1999. - С.303;
25. Янків М. Залучення зарубіжних інвестицій в економіку регіону // Інвестиційний вісник. - 1998. -№1. - С.21;
Стоимость доставки работы, в гривнах:

(при оплате в другой валюте, пересчет по курсу центрального банка на день оплаты)
100
Скачать бесплатно 22087.doc 





Найти готовую работу


ЗАКАЗАТЬ

Обратная связь:


Связаться

Доставка любой диссертации из России и Украины



Ссылки:

Выполнение и продажа диссертаций, бесплатный каталог статей и авторефератов

Счетчики:

Besucherzahler
счетчик посещений

© 2006-2022. Все права защищены.
Выполнение уникальных качественных работ - от эссе и реферата до диссертации. Заказ готовых, сдававшихся ранее работ.