У нас уже 242733 рефератов, курсовых и дипломных работ
Заказать диплом, курсовую, диссертацию


Быстрый переход к готовым работам

Мнение посетителей:

Понравилось
Не понравилось





Книга жалоб
и предложений


 






Название Організація обліку праці та її оплати в ТОВ “Житловик”
Количество страниц 102
ВУЗ ЖТУ
Год сдачи 2011
Бесплатно скачать 22183.doc 
Содержание ЗМІСТ

Вступ …………………………………………………..……….…….....4
1 Теоретичні основи обліку праці та її оплати ………………..……...8
1.1.Праця як економічна категорія………………………………………8
1.2.Нормативне регулювання обліку праці та її оплати……………....16
1.3.Огляд літературних джерел……………………………………...….27
2 Організація обліку праці та її оплати в ТОВ “Житловик”………...34
2.1.Організаційно-економічна характеристика підприємства………..34
2.2.Організація інформаційних систем обліку на підприємстві……...39
2.3.Первинний облік праці та її оплати……………….………………..43
2.4. Нарахування і утримання із заробітної плати……….…………....47
2.5.Синтетичний та аналітичний облік розрахунків по оплаті праці ……………………………………………………………………..55
3 Шляхи вдосконалення обліку праці та її оплати …………………60
4 Економічна ефективність заходів по охороні праці………….…...71
5 Екологічна експертиза ………………………………………….…..78
Висновоки та пропозиції….….……..……………………………..88
Список використаної літератури …………………………….….91
Додатки …………….……………………………….……………....96



Вступ



Основою існування й розвитку суспільства є діяльність із виробництва необхідних матеріальних благ і надання послуг.
Праця працюючих є необхідною складовою частиною процесу виробництва, споживання та розподілу створеного продукту. Участь працюючих в частці знов створеної матеріальної та духовної бази виражається у вигляді заробітної плати, яка повинна відповідати кількості та якості затраченої ними праці.
Заробітна плата - є важливішим засобом підвищення зацікавленості працюючих у результатах своєї праці, її продуктивності, збільшення обсягів виробленої продукції та наданих послуг, поліпшення їх якості .
Збільшення ефективності суспільної продуктивності обумовлено, на самперед, збільшенням виробництва та поліпшенням якості роботи.
Заробітна плата – це одна з найскладніших економічних категорій і одне з найважливіших соціально-економічних явищ. Оскільки вона, з одного боку, є основним (і часто єдиним) джерелом найманих працівників, основою матеріального добробуту членів їхніх сімей, а з іншого боку, для роботодавців є суттєвою часткою витрат виробництва і ефективним засобом мотивації працівників до досягнення цілей підприємства.
Організація праці на підприємстві – це сукупність заходів, спрямованих на планомірне і найбільш доцільне використання праці працівників з метою досягнення її високої продуктивності. Форми оплати праці на підприємстві змінюються в міру удосконалення техніки (введення нових високопродуктивних машин та механізмів, автоматичних систем тощо), технологій, а також організація виробництва (збільшення служб, введення безцехової структури).
Організація праці на підприємстві включає: розподіл та кооперацію праці; створення умов праці для високоякісної праці працівників; підвищення виробничоїї кваліфікації і культурно-технічного рівня персоналу; матеріальне і моральне стимулювання праці; розвиток і удосконалення форм прояву творчої активності та ініціативи працівників у винайдені і використанні резервів подальшого підвищення продуктивності праці.
В умовах переходу нашої економіки на ринковий механізм функціонування важливішими задачами є прискорення науково-технічного прогресу, зниження витрат живої праці, механізація трудомістких робіт, поліпшення використання трудових ресурсів, зменшення збитків робочого часу.
Підприємство самостійно, але відповідно до законодавства , установлює штатний розклад , форми і системи оплати праці, преміювання. Урахування праці і заробітної плати - один із найважливіших і складних ділянок роботи, що потребують точних і оперативних даних, у яких відбивається зміна чисельності робітників, витрати робочого часу, категорії робітників, виробничих витрат.
Урахування праці і заробітної плати займає одне з центральних місць у всій системі урахування на підприємстві.
Трудові прибутки робітника визначаються його особистим трудовим внеском з урахуванням кінцевих результатів діяльності підприємства або фірми. Вони регулюються податками і максимальними розмірами не обмежуються. Мінімальний розмір оплати праці встановлюється законодавством.
Необхідно створювати економічно достовірну та обгрунтовану інформацію про виконання нормативів та динаміки показників про працю, стеження за дотриманням співвідношення росту продуктивності праці та заробітної плати, за зменшенням невиробничих витрат скритих та явних збитків робочого часу, стимулювання праці на підприємстві.
На основі цієї інформації здійснюється контроль за виконанням робочого часу на підприємстві, впровадження прогресивних методів праці, дотриманням правильного співвідношення між ростом продуктивності праці та заробітної плати.
На підприємстві облік чисельності робітників та службовців, їх заробітної плати є документальним, достовірним та однаковим у всіх галузях господарювання. Робітники реалізують право на працю шляхом заключення трудового договору на підприємстві у відповідності з Законом України конкретизуючи права та обов’язки робітників, а також оплата за працю, відрахування у фонди, розрахунок прибуткового податку.
У зв’язку з цим на підприємстві організується оперативний та бухгалтерський облік праці та її оплати.
Облік є найважливішою функцією управління. Відображаючи реальні процеси виробництва, обігу, розподілу та споживання, облік характеризує фінансово-економічний стан господарювання і є основою для планування його майбутньої діяльності.
На сьогоднішній день складність ситуації, яка склалася з питання розрахунків з працюючими, пояснює актуальність вибраної теми.
Об’єктом дослідження даної роботи було обрано ТОВ “Житловик”, яке знаходиться в м.Суми.
Метою даної роботи було вивчити організацію обліку праці та її оплати на підприємстві і розробити пропозиції по його удосконаленню.
При написанні дипломної роботи застосовувались різні методи, зокрема аналітичний, табличний, статистичний та інші. Була використана законодавча база, регістри синтетичного та аналітичного обліку, дані первинного обліку, річні звіти підприємства, наукові статті вчених – економістів.
Список литературы ВИСНОВОК

Заробітна плата – це точка перетину інтересів багатьох: підприємства; працівника, податкової, фондів тощо. Кожна з цих сторін оцінює значення заробітної плати , як одне з найважливіших . У зв’язку з цим важко переоцінити значення роботи бухгалтера , пов’язаної з обліком витрат на оплату праці. Вона , як правило, найбільш складна та трудомістка. Помилка у нарахуванні заробітної плати автоматично призводить до цілої серії помилок і порушень, які є найважчими за своїми наслідками. Є тільки один спосіб уникнути таких помилок – абсолютно точно знати, як проводити будь-які розрахунки, - пов’язані із заробітною платою.
Питання нарахування заробітної плати, а також податкового і бухгалтерського обліку оплати праці займають особливе місце в роботі бухгалтерії кожного підприємства
З одного боку, це пов'язано з відношенням до таких питань власне робітників, для яких заробітна плата служить основним джерелом матеріальних благ.
З іншого боку, - з тією обставиною, що суми, що спрямовуються підприємством на оплату праці, так чи інакше служать мірою, що визначає надходження податків і обов’язкових зборів у бюджет і цільові фонди.
Бухгалтерський облік на підприємстві повинен забезпечувати: точний розрахунок заробітної плати кожного робітника відповідно до кількості і якості витраченої праці, що діють формами і системами його оплати, правильний підрахунок утримань із заробітної плати; конроль за дисципліною праці, використанням часу і виконанням норм виробітки робітниками, своєчасним виявленням резервів подальшого росту продуктивності праці, витратою фонду заробітної плати (фонду споживання) і т.п.; правильне нарахування і розподіл по напрямках витрат відрахувань на соціальне страхування і відрахувань у Пенсійний фонд України.
Облік праці та її оплати повинен бути організований таким чином, щоб сприяти підвищенню продуктивності праці, зміцненню трудової дисципліни, підвищенню якості виробництва продукції, виконання робіт і послуг.
Перехід до ринкових відносин економіки України, у якій раніше панувала централізована система планування і керування, потребує переробки системи бухгалтерського обліку, звітності, контролю, аналізу, а також придбання фахових навичок і уміння робітників приймати правильні й ефективні управлінські рішення.
Організація праці та її оплати на нових, демократичних засадах дозволить створити додаткові джерела для заохочення вищих показників, збільшити доходи працівників і залучити їх верстви до активного пошуку ефективних рішень в організації праці та виробництва, а саме: суворе дотримання технологічних вимог і строків виконання робіт, раціональне використання ресурсів виробництва, підвищення кваліфікації, прагнення до одержання високого кінцевого результату, тобто дотримання принципів матеріальної заінтересованості працівників.
Основою ефективної діяльності будь-якого суб'єкта господарювання виступає чітко налагоджена система урахування і контролю. Незалежно від форми власності фірмі необхідний бухгалтерський облік як основа, що підтверджує юридичну і фінансову обгрунтованість дій фірми, її взаємодії з органами державного керування і правопорядку і дотримання встановлених норм і правил.
Останнім часом законодавчі і нормативні документи, що регламентують оподатковування витрат на оплату праці, змінювалися досить часто. Яскравим прикладом служить Закон України «Про збір на обов’язкове державне пенсійне страхування» від 26 06 97 р № 400/97 ВР, із змінами і доповненнями. У цей документ дев'ять разів вносилися зміни і доповнення відповідними законами України. Два з них стосувалися безпосередньо зміни бази оподатковування збором у Пенсійний фонд для підприємстві, а один - ставки збору для робітників підприємства .Тому бухгалтеру важливо знати, як здійснювати оподаткування тієї або іншої виплати в даний час.
Бухгалтерський облік тісно пов'язаний із багатьма категоріями економічних наук, і насамперед - із категоріями споживчого ринку - ціною, рентабельністю, прибутком, фінансовою усталеністю, ліквідністю. Бухгалтерський облік служить першоосновою ефективної господарської діяльності.
Завданнями обліку праці та її оплати є:
точне і своєчасне документальне оформлення даних про обсяг виконаних робіт, одержаної продукції і нарахованої оплати праці відповідно до кількості та якості затраченої праці;
правильне нарахування оплати праці кожному працівникові згідно з чинним положенням;
дотримання порядку розподілу оплати праці по об’єктах бухгалтерського обліку;
повний і своєчасний розрахунок з працівниками;
своєчасне складання та подання бухгалтерської і статистичної звітності з оплати праці.
Забезпечуючи виконання зазначених завдань, бухгалтерський облік оплати праці має великий вплив на трудову дисципліну. Правильний облік мобілізує працівників на виконання робіт і пошук резервів підвищення ефективності виробництва.




СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ

1. Конституція України від 28.06.1996 р. №254 к/96-ВР
2. Цивільний кодекс України від 16.01.2003 р.
3. Господарський кодекс України від 16.01.2003р.
4. Господарсько-процесуальний кодекс України від 21.06.2001 р.
5. Земельний кодекс України-Х.: ТОВ “Одіссей” 2002 р.
6. Кодекс Законів “Про працю України” – К.: 1995 р.
7. Закон України “Про оплату праці” від 24.03.1995 № 108/95-ВР
8. Закон України „Про охорону праці” від 21.11.2002 р. № 229 IV
9. Закон України „Про пожежну безпеку”. К.
10. Закон України “ Про охорону навколишнього середовища” від 25.06.1991р. зі змінами та доповненнями.
11. Закон України „Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування від нещасних випадків на виробництві і професійних захворювань, які спричинили втрату працездатності”від 23.09.1999р. №1105-XIV.
12. Закон України “Про загальнообов”язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття” від 02.03.2000 року.
13. Закон України “Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв”язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням” від 18.01.2001 року.
14. Закон України “Про податок з доходів фізичних осіб” від 22.05.2003 року
15. Закон України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” від 09.07.2003 року.
16. Порядок обчислення середньої заробітної плати (доходу) для розрахунку виплат із загальнообов’язкового державного соціального страхування, затверджений постановою КМУ від 26.09.2001 року.
17. Положення про обчислення середньої заробітної плати для розрахунку виплат із загальнообов’язкового державного соціального страхування від нещасного випадку на виробництві і професійного захворювання, що спричинили втрату працездатності, затверджене постановою Фонду страхування від нещасних випадків від 01.11.2001 року.
18. Положення про службу охорони праці в системі міністерства сільського господарства і продовольства України від 1994 року.
19. Типове положення про порядок проведення навчання з питань охорони праці (затверджено наказом Державного комітету України з нагляду за охороною праці від 26.01.2005 року № 15).
20. Порядок розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві (затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 25.08.2004 року № 1112).
21. Автоматизація бухгалтерського обліку, контролю, аналізу та аудиту. – К.: А.С.К.,1998 – 768с.
22. Автоматизована система бухгалтерського обліку в сільському господарстві: Навч. посібник /М.Ф.Огійчук, Л.Г.Панченко, П.А.Щербаков. – К.: Вища шк. 1995 – 156с.
23. Азаренкова Г.М., Самородова Н.М. Бухгалтерський облік: Навч.- метод. посіб. Для самостійного вивч. дисципліни. К.: Знання, 2004 – 415с. – (Вища освіта) ХХІ століття).
24. Бугайчук М. Єськов О. Стан справ у сфері заробітної плати// Праця і зарплата – 2001р. №7 ст.1-3
25. Бутинець Ф.Ф. та ін. Бухгалтерський управлінський облік. Навчальний посібник для студентів спеціальності 7.050106 “Облік і аудит” – Житомир: ЖІТІ, 2000 – 448 с.
26. Бухгалтерський облік в Україні. Навч.посібник // За ред. Р.Л.Хом´яка – 2-ге вид. доп. і перероб. – Львів: Національний університет „Львівська політехніка” (Інформаційно- видавничий центр „Інтелект +” Інституту післядипломної освіти „Інтелект - захід”) 2003, ст. 210-240
27. Бухгалтерський облік на сільськогосподарських підприємствах: Підручник - 2-ге вид., перероб. і допов. / М.Ф. Огійчук, В.Я. Плаксієнко, Л.Г. Панченко та ін.; За ред. проф. М.Ф. Огійчука. – К.: “Вища освіта”, 2003 – 800 с.
28. Бухгалтерський облік у сільському господарстві: Навчальний посібник для студентів вищих навчальних закладів спеціальності “Облік і аудит” За ред. проф. Ф.Ф. Бутинця та к. е. н. доц. М.М. Коцупатрого. – Житомир : ПП “Рута”, 2003 – 512с.
29. Бухгалтерський фінансовий облік. Підручник / За ред. проф. Ф.Ф. Бутинця. – Житомир: ЖІТІ, 2000 – 608 с.
30. Бухгалтерський фінансовий облік. Підручникт / За ред. проф. Ф.Ф. Бутинця. – 3-є вид., перероб.і допов. – Житомир: ЖІТІ 2001 – 672с.
31. Гандзюк М.П., Желибо Є.П., Халімовський М.О. Основи охорони праці – К.: “Каравелла”, 2004.
32. Грабова Н.М., “Теорія бухгалтерський обліку” 2000.
33. Громов М.Н. Наукова організація, нормування і оплата праці на сільськогосподарських підприємствах – М: “Вища школа”, 1991.
34. Гряник І.Н. Охорона праці. – К.: “Урожай”, 1994.
35. Денисенко Г.Ф. Охорона праці – М.: “Вища школа”, 1985
36. Жидецький В.В. Основи охорони праці. – Львів “Афіша”, 2001.
37. Завадський Й.С. Управління сільськогосподарським виробництвом у системі АПК: підручник – К.: “Вища школа”, 1992.
38. Завгородний В.П. “Бухгалтерський облік в Україні”2001.
39. Злобін Ю.В. Основи екології
40. Злобін Ю.В. Царенко О.М. Екологія. Економіка навколишнього середовища.
41. Зрібняк Л.Я. Організація і планування виробництва на сільськогос-подарських підприємствах. – К.: “Урожай”, 1999.
42. Івахненков С.В. Інформаційні технології в організації бухгалтерського обліку та аудиту: Навч.посіб. – К.: Знання-Прес, 2003 – 348с.
43. Інформаційні системи бухгалтерського обліку. Підручник./ за ред. Проф. Ф.Ф. Бутинця. – Житомир: ПП “Рута”, 2002 – 544с.
44. Капарев и другие. Охрана труда. – М.: “Агропромиздат”, 1988.
45. Коваленко М.Я. Економіка сільського господарства – М., 1998.
46. Козоріз М., Люткевич В., Охабський І. Сон.Б Зміни мотивацій та оплати праці в сучасному підприємництві // Регіональна економіка №3 1999р. ст.61-65
47. Кондратова С.С. Інформаційні технології в управлінні: Навч. посібник. – К.: МАУП, 1998 – 136с.
48. Купчик М.П., Гандзюк М.П., Степанець І.Ф. та інші Основи охорони праці. К.: “Основа” 2000.
49. Мельников Н.Н. Пестициды. Химия, технология их применения. М.: Химия, 1987 – 712с.
50. Михайлов В.Н. и другие Охрана труда в сельськом хозяйстве – М., “Агропромиздат”, 1998.
51. Н.В. Чебанова Ю.А. Василенко Бухгалтерський фінансовий облік: Посібник. -–К.: Видавничий центр “Академія”, 2002 – 672с.
52. Плаксієнко В.Я., Пісьмаченко Л.М. Рябий Є.І. Бухгалтерський облік у сільському господарстві України. Підручник / За заг. ред. В.Я. Плаксієнка. – Київ Центр навчальної літератури, 2005 – 490с.
53. Руснак П.П. Економіка природокористування. Навчальний посібник. – К.: “Вища школа”, 1992.
54. Собко А.В., Кузьмінський А.М., “Організація бухгалтерського обліку, контролю і аналізу”. 2000.
55. Стретович О.А. Методичні рекомендації до організації розподільних відносин на основі бальної системи обліку заробітної праці// Бухгалтерія в сільському господарстві №2-1998р. ст.10-18
56. Сук Л. Облік праці та її оплата// Бухгалтерія в сільському господарстві №6 / 1998р. ст. 20-22
57. Теліщук Л.О. Заробітна плата і питання її трансформації// Фінанси України №6 2003р. ст.98-102
58. Тесленко Г.С.Інформаційні системи в аграрному менеджменті: Навч.посібник. – К.: КНЕУ, 1999 –232с.
59. Ткаченко Н.М. Бухгалтерський фінансовий облік на підприємствах України: Підруч. Для студ. вищ. навч. закл. екон. спец. – 5-те вид., допов. й перероб. – К.: А.С.К., 2000 – 784с.
60. Царенко О.М., Нєсвєтов О.О., Кадацький М.О. Основи екології та економіка природокористування. Курс лекцій. Практикум: Навчальний посібник. – 2-ге вид., стер. – Суми: ВТД “Університетська книга” 2004 – 400с.
61. Церетелі Л. Оплата праці// Вісник податкової служби України №25 липень 2001р., ст. 50-58
62. Чубко О. Відпустки: правові основи оформлення та облік // Бухгалтерський облік і аудит №6 -2002, ст. 6-22
63. Ярошенко І.Ф. Безпека життєдіяльності в інженерних задачах рішеннях. Навчальний посібник. – Суми: “Довкілля”, 2003.
Стоимость доставки работы, в гривнах:

(при оплате в другой валюте, пересчет по курсу центрального банка на день оплаты)
300
Скачать бесплатно 22183.doc 





Найти готовую работу


ЗАКАЗАТЬ

Обратная связь:


Связаться

Доставка любой диссертации из России и Украины



Ссылки:

Выполнение и продажа диссертаций, бесплатный каталог статей и авторефератов

Счетчики:

Besucherzahler
счетчик посещений

© 2006-2022. Все права защищены.
Выполнение уникальных качественных работ - от эссе и реферата до диссертации. Заказ готовых, сдававшихся ранее работ.