У нас уже 242733 рефератов, курсовых и дипломных работ
Заказать диплом, курсовую, диссертацию


Быстрый переход к готовым работам

Мнение посетителей:

Понравилось
Не понравилось





Книга жалоб
и предложений


 






Название Удосконалення діагностичних заходів при хламідіозі великої рогатої худоби в умовах СТОВ «Батьківщина» Срібнянського району Чернігівської області
Количество страниц 147
ВУЗ СУМСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ АГРАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Год сдачи 2011
Содержание ЗМІСТ
ЗАВДАННЯ НА ВИКОНАННЯ ДИПЛОМНОЇ РОБОТИ........................3
РЕФЕРАТ.......................................................................................................4
1. ВСТУП......................................................................................................5
2. ОГЛЯД ЛІТЕРАТУРИ.............................................................................8
2.1. Висновок з огляду літератури..........................................................48
3. ВЛАСНІ ДОСЛІДЖЕННЯ....................................................................49
3.1. Матеріали і методи дослідження.....................................................29
3.2. Характеристика господарства..........................................................32
3.3. Результати власних досліджень.......................................................42
3.4. Розрахунок економічної ефективності...........................................50
3.5. Обговорення результатів власних досліджень...............................53
4. ОХОРОНА ПРАЦІ.................................................................................55
5. ЕКОЛОГІЧНА ЕКСПЕРТИЗА..............................................................63
6. ВИКОРИСТАННЯ КОМП’ЮТЕРНИХ МЕТОДИК..........................66
7. ВИСНОВКИ І ПРОПОЗИЦІЇ ВИРОБНИЦТВУ.................................68
8. СПИСОК ЛІТЕРАТУРИ........................................................................70
9. ДОДАТКИ..............................................................................................83




РЕФЕРАТ
Дана дипломна робота виконувалась на базі фермерського господарства СТОВ «Батьківщина» Срібнянського району Чернігівської області, вірусологічного і епізоотологічного відділів ЧОДЛВМ та кафедри епізоотології та організації і економіки ветеринарної справи СНАУ. Обсяг дипломної роботи складає 147 сторінках комп’ютерного тексту, 9 малюнків та 8 таблиць. Тема дипломної роботи: “Удосконалення діагностичних заходів при хламідіозі великої рогатої худоби в умовах СТОВ «Батьківщина» Срібнянського району Чернігівської області». Метою наших досліджень було: розробка і впровадження в виробництво ефективної схеми діагностики щодо хламідіозу ВРХ. Об’єктом дослідження було поголів’я симентальської і лебединської порід.
Порівняльна діагностика хламідіозу великої рогатої худоби з використанням РЗК і ІФА, показала, що ІФА на 14,8% ефективніше РЗК і може з успіхом замінити її при лабораторній діагностиці хламідійних інфекцій. При цьому в сироватках крові досліджуваних тварин специфічні антитіла, виявлені в РЗК, у 100% випадків виявляються методом ІФА.
Пропозиція: у разі підозри на хламідіозну етіологію захворювання використовувати в лабораторіях ветеринарної медицини метод ІФА, оскільки він виявився набагато ефективніше, ніж РЗК.

1. ВСТУП
Сьогодні серед інфекційних хвороб, що знижують ефективність тваринництва в багатьох регіонах України, зокрема в Чернігівській області, значне місце займає хламідіоз великої рогатої худоби. У залежності від серовару і вірулентності штаму, ендо- і екзогенних факторів, хламідії спричинюють різні форми захворювань або безсимптомне хламідієносійство. У биків хламідії спричинюють уретрит, орхіт, баланопостит, везикуліт, у корів - аборт, народження мертвого чи слабкого потомства, цервіцит, вагініт, ендометрит, безплідність, мастит, у телят – пневмоентерит, гастроентероколіт, поліартрит, бронхопневмонію, кератокон’юнктивіт, кератокон’юнктивіт, енцефаломієліт. Нерідко хламідіоз великої рогатої худоби перебігає в асоціації з збудниками ПГ-3, інфекційного ринотрахеїту, аденовірусною інфекцією, вірусною діареєю, сальмонельозом, пастерельозом, мікоплазмозом, бруцельозом, що в значній мірі загострює інфекційний процес і ускладнює діагностичні, лікувальні і профілактичні заходи. Незважаючи на те, що в Україні ця проблема у значній мірі вивчена окремими авторами, виникає нагальна потреба у подальшому вивченні клініко-епізоотологічних особливостей перебігу і прояву хламідіозу у великої рогатої худоби, виділенні, ідентифікації і вивченні біологічних властивостей збудника хвороби, удосконаленні методів лабораторної діагностики і розробки науково обґрунтованих заходів боротьби з цим захворюванням.
Список литературы 7. ВИСНОВКИ І ПРОПОЗИЦІЇ ВИРОБНИЦТВУ

7.1. Висновки
1. У дипломній роботі викладені теоретичне узагальнення і рішення наукової задачі, які дозволили на прикладі тваринницьких господарств Чернігівської області провести серологічний моніторинг і охарактеризувати симптоматику захворювання, установити роль хламідій, виділити й ідентифікувати збудника (ізолят хламідій 1098) й вивчити його біологічні властивості, удосконалити існуючі методи серологічної діагностики і терапії хламідіоза великої рогатої худоби.
2. Проведення комплексних досліджень дозволило установити епізоотичну ситуацію і етіологічну структуру хламідіозу великої рогатої худоби, вивчити особливості епізоотичного процесу і клінічного прояву хвороби, виділити збудника захворювання (Chlamydіa abortus bovіs) і ідентифікувати його серологічно як мікроорганізм порядку Chlamydіales родини Chlamydіaceae, і як представника роду Chlamydophіla.
3. Після адаптації до оболонок жовткових мішків 6-7-добових курячих ембріонів ізолят 1098 добре розмножується в них і накопичується в концентрації 10-5,3 ЭЛД 50/мл3 з рясним накопиченням елементарних тілець хламідій, репродукується в лінії клітин НЕК без прояву цитопатичної дії, є патогенним для білих мишей, морських свинок, вагітних морських свинок.
4. Симптокомплекс хламідіоза у корів і нетелів при природному перебігу нетелів при природному перебігу хвороби характеризується рецидивуючою лихоманкою, абортами, народженням мертвих і слаборозвинених телят, затримкою посліду, катаральним запаленням геніталій, у телят – пнемоентеритами, артритами, кон’юнктивітами як у виді моноінфекції, так і в асоціативній формі зі збудником парагрипу-3.
5. Наявність джерела збудника інфекції і стаціонарність хвороби на молочно-товарних фермах обумовлює хламідіоносійство серопозитивними теличками і биками-виробниками що в значній мірі сприяє поширенню захворювання серед маточного поголів’я тварин.
6. Порівняльна діагностика хламідіозу великої рогатої худоби з використанням РЗК і ІФА, показала, що ІФА на 14,8% ефективніше РЗК і може з успіхом замінити її при лабораторній діагностиці хламідійних інфекцій. При цьому в сироватках крові досліджуваних тварин специфічні антитіла, виявлені в РЗК, у 100% випадків виявляються методом ІФА.


7.2 .Пропозиції для виробництва

1. З появою ознак гострих респіраторних хвороб телят, до етіології яких причетні хламідії, їх ізолюють і піддають лікуванню; для цього рекомендуємо у тваринницьких приміщеннях обладнати ізолятори і карантинні приміщення, у яких варто створювати оптимальний мікроклімат, не допускати протягів, вогкості, підвищеної вологості, збільшення вмісту аміаку.
2. Виявлення, виділення і ідентифікацію хламідій, а також серологічні дослідження (РЗК, ІФА) проводити згідно “Методических указаний по лабораторным исследованиям на хламидийные инфекции сельскохозяйственных животных” (1986). Діагноз на хламідіоз вважати підтвердженим лабораторними дослідженнями у випадках: виділення збудника із досліджуваного матеріалу і його ідентифікації; виявлення збудника в досліджуваному матеріалі і отримання позитивних результатів дослідження на хламідіоз сироваток крові від цих же тварин; встановлення наростання титру антитіл в два і більше рази при дослідженні сироваток крові тварин, які абортували.
3. При первинній постановці діагнозу на хламідіоз в господарстві дотримуватися правила, що виділення і ідентифікація збудника обов’язкові. В подальшому хворих тварин виділяти шляхом серологічних досліджень.




8. СПИСОК ЛІТЕРАТУРИ

1. Акулова Т.А. К этиологии респираторных болезней телят в животноводческих хозяйствах Крыма //Сборник научных трудов ЛНАУ, - № 27/39, - Луганськ, - 2003, - С. 7-9.
2. Акулова Т.А., Ковалев В.Л. Хламидийные аборты коров // Сборник научных трудов, № 21,-Причорномор’я. - Одеса, 2003, - С. 158-160.
3. Акулова Т. А., Ковалев В.Л., Гуренко И.А. Хламидиоз крупного рогатого скота // Сборник научных трудов ЛНАУ. - № 31/43, - Луганск,- 2003, -С. 158-278.
4. Акулова Т.А., Ковалев В.Л., Гуренко И.А. Хламидиоз крупного рогатого скота в этиологическом ассоциате с вирусами и бактериями // Актуальні проблеми ветеринарної медицини. - Ветеринарні науки, Випуск 79, Наукові праці КДАТУ, - Сімферополь, 2003, - С. 53-63.
5. Акулова Т.А. Этиотропная терапия хламидиоза телят лекарственной формой препарата оксиветина //Аграрний вісник Причорномор’я. – Одеса, 2004. – Випуск 25,- С. 127-131.
6. Ануфриев П.А., Першина С.И., Фролов Н.С. Хламидиоз свиней.//Ветеринарный консультант. - 2004. - №5. - с. 14.
7. Бабкин А.Ф., Горбатенко С.К. Роль вакцинопрофилактики при энцефалитном хламидиозе телят.// Актуальные проблемы ветеринарии: Материалы междунар. конференции./ Под ред. В.М. Жукова. – Барнаул, 1995.
8. Буракова С.О. Безпека праці у тваринництві. – К.: Урожай, 1989. – С. 65.
9. Воскобойник В.Ф. Эффективность проведения ветеринарных мероприятий. – М.: Агропромиздат, 1993. – 216 с.
10. Гадзюк М.П., Желибо Є.П., Халімовський М.О. Основи охорони праці. К.: «Каравела». 2004.
11. Гатилов И.М., Федотов С.В. Профилактика хламидиоза свиней в учхозе “Пригородное”.// Актуальные проблемы ветеринарии: Материалы междунар. конференции./ Под ред. В.М. Жукова. – Барнаул, 1995.
12. Герасимов В.В. Метод получения хламидийного антигена для иммунологических тест-систем. http://vetfac.nsau.edu.Ru/new/ confer/t04/197.htm
13. Гряник Г.Н. Охорона праці. – К.: Урожай, 1994 р.
14. Денисенко Г.Ф. Охрана труда. – М.: Высшая школа, 1995 г
15. Домейка М.А. Сравнительное изучение ИФА и РСК для определения родоспецифических хламидийных антител у крупного рогатого скота.// Хламидийные инфекции: Сб. трудов./ Под ред. А.А. Шаткина. – М., 1986. – c. 99-102.
16. Елисеева О.И. Борьба с хламидиозом - проблема общая.//Ветеринарный консультант. - 2004. - №2. - с. 14.
17. Жидецький В.В. Основи охорони праці. – Львів «Афіша». 2001.
18. Жуков В.М., Кравченко И.А., Ушаков В.Д. и другие. Органопатология хламидиоза свиней.// Актуальные проблемы ветеринарии: Материалы междунар. конференции./ Под ред. В.М. Жукова. – Барнаул, 1995.
19. Заболевания кошек, передающиеся при вязке или искусственном осеменении. http://www.zooclub.ru/cats/vet/99.shtml
20. Зайцев С.В., Свердлов Д.Н. Охрана труда в животноводстве. Свердловск, 1994 г.
21. Закон України «Про охорону праці» від 21.11.2002 № 229-IV Ж. «Охорона праці», № 1. – 2003.
22. Закон України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності від 23.09.1999 р. № 1105 – XIV.
23. Законодавство України про ветеринарну медицину / За ред. П.П. Достоєвського, В.І. Хоменка. – К., 1999.
24. Инфекция хламидийная (хламидиоз). http://www.zooclub.Ru/ wild/33.
25. Инфекционные болезни./ Под ред. Е.П. Шуваловой. – Ростов-на-Дону: Феникс, 2001. – c. 472-480.
26. Инфекционные болезни животных: Справочник./ Сост. Ю.Ф. Борисович, Л.В. Кириллов; Под ред. Д.Ф. Осидзе. – М.: Агропромиздат, 1987. – c.141-150.
27. Искаков Г.М., Куприянова А.В., Равилов Р.Х. Специфический иммуноглобулин против хламидиоза собак и кошек. http://vetfac.nsau.edu.ru/new/confer/t04/s061.htm
28. Исхаков Г.М., Равилов Р.Х., Герасимов В.В. Специфический иммуноглобулин против хламидиоза собак и кошек.//Актуальные вопросы ветеринарной медицины: Материалы Сиб. Междунар. вет. конгр./ Новосибирский гос. аграрн. ун-т.-Новосибирск, 2005. - с. 30-31.
29. Исхаков Г.М., Равилов Р.Х., Хаертынов К.С., Герасимов В.В. Электрофоретический анализ конверсии белков сывороток сывороток крови быков, гипериммунизированных хламидиями.//Актуальные вопросы ветеринарной медицины: Материалы Сиб. Междунар. вет. конгр./Новосибирский гос. аграрн. ун-т.-Новосибирск, 2005.-с.133-134.
30. Как сохранить новорожденных телят. Практические рекомендации. – В.Л. Ковалев, Т.А. Акулова, И.А. Гуренко – Мин. Агропром. АР Крым, – Симферополь – 2004, 19 с.
31. Караваев Ю. Д. И др. Диагностика, профилактика и меры борьбы с хламидиозами животных.// Ветеринария. – 1999. – N 2. – c. 28-30.
32. Караваев Ю.Д., Маркин Ю.Н. Хламидиозы животных - меры борьбы и специфической профилактики.//Ветеринария. - 2003. - №6. - с. 3-6.
33. Катаман А.Б. Серологические реакции у коров, привитых инактивированной вакциной СКЗНИВИ против хламидиоза.// Актуальные проблемы инфекционных, паразитарных и незаразных болезней домашних животных и меры борьбы с ними: Сборник научных трудов. – Омск, 1998. – c. 143-145.
34. Катаман А.Б. Эффективность вакцинации крупного рогатого скота против хламидиоза.// Диагностика, профилактика и лечение заразных и незаразных болезней, вопросы токсикологии, анатомии животных и птиц: Сборник научных трудов ИВМ ОмГАУ. – Омск: издательство ОмГПУ, 1999. – c. 46-47.
35. Катаман А.Б., Ощепков В.Г. Динамика образования антител у коров, привитых против хламидиоза инактивированными вакцинами.//Инфекционная патология животных: Сб. науч. трудов. Юбилейный выпуск.//ВНИИБТЖ. - Омск, 2001. - с. 285-288.
36. Кирьянов Е.А. Природноочаговые болезни животных. – Владивосток: издательство Дальневосточного университета, 1990. – c.183-201.
37. Кодекс законів про працю.
38. Козій Б., Козак М., Кіссера Я. Комп’ютерна система визначення збитків від захворювань тварин та аналізу економічної ефективності ветеринарних заходів // Ветеринарна медицина України, 1998. - № 4. – С. 44-45.
39. Комплекс респираторных болезней кошек. http://www.zooclub.ru/cats/vet/104.shtml
40. Крисаченко В.С. Екологічна культура. К.-Заповіт – 1996. – 350с.
41. Куприянова А.В. Локальная специфическая терапия хламидийных конъюнктивитов и вагинитов у собак и кошек.http://vetfac.nsau.edu.ru/new/confer/t04/s057.htm
42. Куриленко А.Н., Крупальник В.Л. Инфекционные болезни молодняка сельскохозяйственных животных. – М.:Колос, 2000. – c. 35-38.
43. Куриленко А.Н., Крупальник В.Л. Лечение сельскохозяйственных животных при инфекционных болезнях. – М.: Агропромиздат, 1986. – c.100-102.
44. Куценко А.М., Писаренко В.Н. Охрана окружающей среды в сельском хозяйстве. К. «Урожай», -1992. – 263с
45. Лекарственные средства: свойства, применение, противопоказания: Справочник./ Под ред. М.А. Клюева. – Красноярск: Гротеск, 1993. – c.136-137.
46. Липин А., Санин А., Зинченко Е. Ветеринарный справочник традиционных и нетрадиционных методов лечения кошек. – М.: Центрполиграф, 2002. – с.353-355.
47. Люткявичене В.Й. Диагностика хламидиоза крупного рогатого скота: Автореферат дис… канд. вет. наук. – СПб., 1992. – 17 c.
48. Люткявичене В.Й., Багдонас и другие. Распространённость хламидиоза среди собак в Литве. (на английском языке). http://www.lva.lt/vetzoo/Nr_13/Summary/liukevicieni_en.html
49. Мазур Т. Константні методи обробки кількісних показників // Ветеринарна медицина України, вересень 1997. – С. 35-37.
50. Максимович В.В., Синица Н.В., Фомченко И.В. Распространение хламидиоза в Республике Беларусь.// Учёные записки: Материалы научно-практической конференции, посвящённой 70-летию клинических кафедр.// Витебская гос. академия вет. медицины. – Т. 34. – Витебск, 1998.
51. Малохатько І., Шемаєва Г. Комп’ютерізація галузі ветеринарної медицини України // Ветеринарна медицина України. – 2000. - № 4. – С. 14.
52. Мананков В.В. и другие. Хламидиозы и смешанные инфекции у сельскохозяйственных животных.// Актуальные проблемы ветеринарии: Материалы междунар. конференции./ Под ред. В.М. Жукова. – Барнаул, 1995.
53. Мананков В.В., Рыбкина Р.А. и другие. Природные очаги лихорадки Ку и хламидиозов в Волгоградской области.// Актуальные проблемы ветеринарии: Материалы междунар. конференции./ Под ред. В.М. Жукова. – Барнаул, 1995.
54. Мананков В.В. и другие. Выявление антигенов хламидий у птиц методом прямой иммунофлюоресценции.// Актуальные проблемы ветеринарии: Материалы междунар. конференции./ Под ред. В.М. Жукова. – Барнаул, 1995.
55. Мананков В.В. и другие. О распространении хламидиоза и лихорадки Ку среди лиц “группы риска”.// Актуальные проблемы ветеринарии: Материалы междунар. конференции./ Под ред. В.М. Жукова. – Барнаул, 1995.
56. Методика определения экономической эффективности ветеринарных мероприятий // Чулков П.А., Никитин П.М. и др. – М., 1982. – 55 с.
57. Меры борьбы с хламидиозом сельскохозяйственных животных: Рекламный проспект./ ЦНТИПР. – Москва, 1987.
58. Митрофанов П.М. Основные итоги и перспективы научных исследований по хламидиозам сельскохозяйственных животных в Сибири.// Науч.-техн. бюлл. / ИЭВС и ДВ СО ВАСХНИЛ. – Новосибирск, 1986. – Вып. 24. – c.3-11
59. Митрофанов П.М., Гомбоев Д.Д. К эпизоотологии и лечению генитального хламидиоза быков-производителей.// Науч.-техн. бюлл./ ИЭВС и ДВ СО ВАСХНИЛ. – Новосибирск, 1986. – Вып. 24. – c. 11-16.
60. Митрофанов П.М. Патологоанатомическая диагностика малоизвестных инфекционных болезней с.-х. животных. - Саранск, 1997.
61. Митрофанов П.М. и др. Хламидиоз крупного рогатого скота и меры борьбы с ним. - Чебоксары, 2001.
62. Митрофанов П.М. и др. Диагностика, лечение и профилактика респираторных инфекций телят. - Чебоксары, 2002.
63. Митрофанов П.М., Семёнов В.А., Гомбоев Д.Д. и другие. Хламидиоз самцов животных.//Ветеринария. - 2004. - №1. - с. 7-10.
64. Митрофанов М.П. Хламидиозы животных как типичные иммунокомплексные болезни.//Ветеринария. - 2005. - №3. - с. 17-20.
65. М’якушко В.К, Мельничук Д.О. Сільськогосподарська екологія. К. „Урожай”, - 1992. – 263 с.
66. Навашин С.М., Фомина И.П. Рациональная антибиотикотерапия: Справочник. – М.: Медицина, 1982. – c. 164-171, 183-194.
67. Найданова Ю.С. Хламидийные инфекции собак: клиника и лечение. http://vetfac.nsau.edu.ru/new/confer/t04/s019.htm
68. Несколько статей по хламидиозу животных http://pcr-lab.narod.ru/articles.html
69. Обухов И.Л. Хламидиоз – опасный невидимка. http://www.zooclub.ru/dogs/vet/87.shtml
70. Обухов И.Л. Хламидиоз кошек: этиология, клиническая картина, диагностика, лечение и профилактика. http://zemchuzina-cat.narod.ru/id134.htm
71. Обухов И.Л., Яковенко М.В. Разработка праймеров для детекции хламидий.// Ветеринария. – 2000. – N 5. – c. 22-23.
72. Обухов И.Л. Ультраструктурная характеристика Chlamydia psittaci.// Ветеринария. – 1998. – N 10. – c. 26-28.
73. Обухов И.Л. Хламидийные инфекции животных и птиц.// Ветеринария. – 1996. – N 10. – c. 19-25.
74. Опасный невидимка (хламидиоз). http://www.zooclub.Ru/cats/vet/76. shtml
75. Ориэл Дж.Д., Риджуэй Дж.Л. Хламидиоз. Пер. c англ. – М.: Медицина, 1984. – c. 8-9, 35-39, 54, 114.
76. Организация и экономика ветеринарного дела / Никитин И.Н., Белоусов Ф.Ф., Гинзбург А.Г., Шайхаманов М.Х., Под. Ред. Третьякова А.Д. – М.: Агропромиздат, 1987. – 352 с.
77. Орнитоз (хламидиоз птиц). http:/medicsoft.narod.Ru/catalog/infec/086. html
78. Осторожно! Хламидиоз кошек. http://www.zooclub.ru/cats/vet/74.shtml
79. Ощепков В.Г., Толстов В.П., Катаев С.П. и другие. Распространённость и клиническое проявление хламидиоза у крупного рогатого скота в Омской области.//Проблемы сельского хозяйства Сибири: Сб. науч. работ аспирантов и молодых учёных ОмГАУ. Выпуск 1. – Омск: Изд-во ОмГАУ, 1996.
80. Ощепков В.Г., Катаман А.Б. Сравнительная оценка методов диагностики хламидиоза у крупного рогатого скота.//Инфекционная патология животных: Сб. науч. трудов. Юбилейный выпуск.//ВНИИБТЖ. - Омск, 2001. - с. 289-291.
81. Патологоанатомическая диагностика болезней крупного рогатого скота./ А.В. Акулов, В.М. Апатенко, Н.И. Архипов и другие; Под ред. В.П. Шишкова и др. – М.: Агропромиздат, 1987. – с. 197-202.
82. Первый номер электронного оффлайн-журнала "Хламидиоз животных и не только...!".http://chlamydiosis.narod.ru/chlamydiosis1.zip (18 килобайт).
83. Порядок розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві (затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 25 серпня 2004 року № 1112).
84. Равилов Р.Х. Хламидиоз пушных зверей, собак, кошек. http://vet.webservis.ru/doc/conf/2133.html
85. Равилов Р.Х., Садриев А.Р. Хламидиоз домашних плотоядных.http://kgavm.kazan.bz/base/view/news/1089005352/6136/full
86. Равилов Р.Х., Садриев А.Р. Лечение домашних плотоядных, больных хламидиозом. http://www.hot.ee/veterinar/publ/dis/d-sex-chlam.htm
87. Равилов Р.Х., Кашов В.Н. Клинико-эпизоотологические аспекты хламидийных инфекций собак и кошек.//Актуальные вопросы ветеринарной медицины: Материалы Сиб. Междунар. вет. конгр./ Новосибирский гос. аграрн. ун-т. - Новосибирск, 2005. - с. 54-55.
88. Распутина О.В. Патоморфология и патогенез хламидиоза телят: Автореферат дис. … канд. вет. наук. – Улан-Удэ, 1992. – 16 c.
89. Распутина О.В. Урогенитальная форма хламидиоза КРС.//Ветеринарный консультант. - 2003. - №23-24. - с. 17-18.
90. Распутина О.В. К вопросу о патогенезе хламидийного полиартрита телят.//Актуальные вопросы ветеринарной медицины: Материалы Сиб. Междунар. вет. конгр./ Новосибирский гос. аграрн. ун-т. - Новосибирск, 2005. - с. 156-157.
91. Редькин Ю.В. Современные вопросы диагностики и лечения хламидиоза.// Актуальные вопросы рациональной диагностики и терапии хламидийно-микоплазменной инфекции.// Сб. статей 1-ой Межрег. науч.-практ. конференции. – Омск, 1998. – c. 2-11.
92. Справочник Видаль ветеринар. Лекарственные средства ветеринарного назначения в России: Справочник.–М.:АстраФармСервис, 2001.–c. 290.
93. Справочник по лечению собак и кошек с описанием лекарственных средств/И.В. Сидоров, В.В. Калугин и др. – М.: Нива России, 2001. – с. 268-281, 344-350.
94. Справочник по охране труда и технике безопасности в животноводстве. Изд. 2-е, доп. и перераб. - К.: Урожай, 1985. - 199с.
95. Субботин В.М., Субботина С.Г., Александров И.Д. Современные лекарственные средства в ветеринарии. – Ростов-на-Дону: Феникс, 2000. – c. 176-177, 366-373, 376, 381, 437-438, 446, 454-456.
96. Сухов Н.М. Хламидиоз как причина нарушения воспроизводства лисиц.//Пути повышения продуктивности животных: Материалы научной конференции преподавательского и аспирантского состава зооинженерного и ветеринарного факультетов ВГАУ. Вып.4. - Воронеж: ВГАУ, 1998. - с. 21.
97. Таршис М.Г., Черкасский Б.Л. Болезни животных, опасные для человека. – М.: Колос, 1997. – c. 70-72, 119-121.
98. Татарникова Н.А., Кочетова О.В. Клиническая и патологоанатомическая картина хламидиоза в свиноводческих хозяйствах Пермской области и Башкирии. http://vetfak.nsau.edu.ru/new/text/confer/t03/52.htm
99. Теплякова О.В. Хламидиоз телят в хозяйствах Новосибирской области.// Науч.-техн. бюлл./ ИЭВС и ДВ СО ВАСХНИЛ. – Новосибирск, 1986. – Вып. 24. – c. 17-21.
100. Терских И.И. Орнитоз и другие хламидийные инфекции. – М.: Медицина, 1979. – c. 4, 46, 52, 104-105, 134, 140, 150-152.
101. Типове положення про порядок проведення навчання з питань охорони праці (затверджено наказом Державного комітету України з нагляду за охороною праці від 26.01.2005 р. № 15).
102. Типове положення про службу охорони праці (від 15.11.2004 р. № 255).
103. Толстов В.П. Иммунодиагностика хламидиоза крупного рогатого скота.// Проблемы сельского хозяйства Сибири: Сб. науч. работ аспирантов и молодых учёных ОмГАУ. Выпуск 1. – Омск: Изд-во ОмГАУ, 1996.
104. Толстов В.П., Катаев С.П. Особенности проявления хламидиоза у различных половозрастных групп крупного рогатого скота в хозяйствах Омской области.//Теоретические и практические разработки некоторых проблемных задач современной ветеринарии и животноводства: Материалы науч. конф. - Омск: издательство ОмГАУ, 1996. - с. 80-81.
105. Толстов В.П., Ощепков В.Г., Катаман А.Б. Аллергическая диагностика хламидиоза крупного рогатого скота: Информ. листок./Омский ЦНТИ. - Омск, 1996. - №43-96. - 4 с.
106. Толстов В.П., Ощепков В.Г., Катаман А.Б. Пути усовершенствования серологической диагностики хламидиоза у сельскохозяйственных животных: Информ. листок./Омский ЦНТИ. - Омск, 1996. - №44-96. - 4 с.
107. Фомченко И.В. Некоторые эпизоотологические данные хламидиоза крупного рогатого скота.// Учёные записки: Материалы научно-практической конференции, посвящённой 70-летию клинических кафедр.// Витебская гос. академия вет. медицины. – Т. 34. – Витебск, 1998.
108. Хамадеев Р.Х. и др. Хламидиоз крупного рогатого скота.// Ветеринария. – 1990. – N 2. – c. 42-44.
109. Хамадеев Р.Х., Хусаинов Ф.М., Равилов А.З. Вакцина против хламидиоза крупного рогатого скота.// Ветеринария. – 1996. – N 6. – c. 22-23.
110. Хламидийные болезни животных (хламидиозы): Лекция./ Н.С. Масловский. – М.: издательство МВА, 1983. – c. 3-6, 18.
111. Хламидиоз крупного рогатого скота и меры борьбы с ним.// Методические рекомендации. – Новосибирск; СО ВАСХНИЛ, 1980.
112. Хламидиоз крупного рогатого скота и меры борьбы с ним.// Рекомендации. – Новочеркасск; СКЗНИВИ, 1986.
113. Хламидиозы сельскохозяйственных животных./ Н.З. Хазипов, Х.З. Гаффаров, Р.А. Шафикова и др.; Под ред. Н.З. Хазипова, А.З. Равилова. – М.: Колос, 1984. – c. 5-129, 152-212.
114. Хламидиоз сельскохозяйственных животных. http://www.agroline.ru/region/otrasl/vet/chast/Hlamid/lekc-hlam.htm
115. Хламидиоз.http://panacea.narod.Ru/Rus/Chlamydiosis/ chlamydiosis. htm
116. Хламидиоз.http://www.hot.ee/veterinar/publ/dis/chlam.htm
117. Хламидиоз у собак. http://www.zooclub.ru/dogs/vet/209.shtml
118. Хламидиоз человека.http://www.chlamidioz.ru
119. Хохлов А.В., Безбородов П.Н. Иммунологическая активность ПДС при хламидийной инфекции у крыс.//Учёные записки: Материалы международной научно-практической конференции, посвящённой 100-летию со дня рождения Павловского Е.Н.//Казанская гос. акад. вет. медицины. - Т. 179. - Казань, 2004. - с. 323-329.
120. Царенко О.М., Нєсвєтов О.О, Кадацький М.О. Основи екології та економіка природокористування. Суми. „Университетська книга”. – 2001. – 325 с.
121. Чихаем вместе с попугаем. http://www.zooclub.Ru/birds/vidy/
122. Шапкин В.В., Пилипенко А.П. и др. Хламидиоз с очаговым поражением печени у детей.// Актуальные вопросы рациональной диагностики и терапии хламидийно-микоплазменной инфекции.// Сб. статей 1-ой Межрег. науч.-практ. конференции. – Омск, 1998.–c. 50-53.
123. Шаткин А.А., Попов В.Л. Взаимодействие хламидий и клетки-хозяина.// Хламидийные инфекции: Сб. трудов./ Под ред. А.А. Шаткина. – М., 1986. – c. 5-13.
124. Шуляк Б.Ф. Руководство по бактериальным инфекциям собак. Т. 2. – с. 6-38.
125. Щербань Г.П., Зимина В.Н. Хламидиоз крупного рогатого скота и меры борьбы с ним.// Ветеринария. – 1986. – N 8. – c. 46-47.
126. Эйдельштейн И.А. Разработка молекулярно-генетических методов для выявления и дифференциации представителей семейства Chlamydiceae: Автореферат дис. ...канд. биол. наук. - Москва, 2004. - 28 с.
127. Эйдельштейн И.А., Эйдельштейн М.В., Нарезкина А.Д. Методы ПЦР в режиме реального времени (real-time PCR) для диагностики и дифференциации представителей семейства Chlamydiaceae.http://chlamydiosis.narod.ru/Real_Time_Chlam.ppt (470 килобайт)
128. Юрова В.А., Бутакова Л.Ю. и др. Характеристика микробных ассоциаций, сопутствующих хламидийной инфекции.// Актуальные вопросы рациональной диагностики и терапии хламидийно-микоплазменной инфекции.// Сб. статей 1-ой Межрег. науч.-практ. конференции. – Омск, 1998. – c. 25-27.
129. Ярошенко І.Ф. Безпека життєдіяльності в інженерних рішеннях. Суми. Довкілля. 2003.
130. Amann R.et al.Obligate intracellular bacterial parasites of acanthamoebae related to Chlamydia spp.//Appl. Environ.Microbiol.v1997.v Vol.63.v P.115 v121.
131. Balin B.J.et al.Identification and localization of Chlamydiae pneumoniae in the Alzheimer -s brain //Med. Microbiol.Immunol.v1998.v Vol.187.v P.23 v42.
132. Batteiger B.E.et al.Themajor outermembrane protein of a singl Chlamydia trachomatis serovar can possess more than one serovar specific epitope //Infect.Immun.v 1996.v Vol.64.v P.542 v547.
133. Birtles R.J.et al.Chlamydia like obligate parasite of free living amoebae //Lancet.v1997.vVol.349.v P.925 v926.
134. Braun J.et al.Nested polymerase chain reaction strategy simultaneously targeting DNA sequences of multiple bac terial species in inflammatory joint deseases. Screening of synovial fluid samples of patients with spondy loarthropathies and other arthritides //J.Rheumatol.v 1997.v Vol.24.v P.1092 v1100.
135. Brenner J., Yaakobovich Y., Berenstein M. Intestinal chlamydiosis in progeny of imported beef cattle; First detected in Israel. http://www.isrvma.org/article/56_2_6.htm
136. Carrasco, L., Seales, J., Bautista, M.J., Gomez-Villamandos, J.C., Rosell, C., Ruiz-Villamor, E. and Sierra, M.A., (2000). Intestinal chlamydial infection concurrent with post-weaning multi-systemic wasting syndrome in pigs. Vet. Rec. 146: 21 - 23.
137. Cox R.L.et al.Deoxyribonucleic acid relatedness of Chlamydia sp.strain TWAR to Chlamydia trachomatis and Chlamydia psittaci //Int.J.Syst.Bacleriol.v1988.v Vol.38.v P.265 v268.
138. Darougar S.et al.Prevalence of antichlamydial antibody in London blood donors //Brit.J.Vener.Dis.v 1980.v Vol.56.v P.404 v407.
139. Dwyer R.St.C.et al.Chlamydial infection.Results of micro immunofluorescence tests for the detection of type specific antibody in certain chlamydial infections //Brit. J.Vener.Dis.v1972.v Vol.48.v P.452 v459.
140. Ellis R.W.Infection and coronary heart disease //J.Med. Microbiol.v1997.v Vol.46.v P.535 v539.
141. Everett K.D.E.et al.Rapid detection of the Chla mydiaceae and other families in the order Chlamydiales: three PCR tests //J.Clin.Microbiol.v 1999..v Vol..37.v P.575 v580.
142. Everett K.D.E.et al.The ribosomal intergenic spacer and domain I of the 23S rRNA gene are phylogenetic markers for Chlamydia spp.//Int.J.Syst.Bacterial.v1997.v Vol.47.v P.461 v473.
143. Everett K.D.E.et al.Emended description of the order Chlamydiales, proposal of Parachlamydiaceae fam.nov. and Simkaniaceae fam.nov.,each containing one mono typic genus, revised taxonomy of the family Chlamydiaceae, including a new genus and five new species, and standards for the identification of organisms //Inter.J.Syst.Bacterial.v1999.v Vol.49.v P.415 v440.
144. Ford RB. Role of infectious agents in respiratory disease. Vet Clin North Am (Small Anim Pract) 1993;23:17-35.
145. Ford RB, Levy JK. Infectious diseases of the respiratory tract. In: Sherding RG, ed. The cat: diseases and clinical management. New York: Churchill Livingstone, 1994:489-500.
146. Forsey T.et al.Acute conjunctivitis caused by an atypical chlamydial strain: Chlamydia IOL 207 //Brit.J. Ophthalmol.v1984.v Vol.68.v P.409 v411.
147. Fox J.G.et al.Antigenic specificity and morphologic characteristics of Chlamydia trachomatis, strain SFPD, isolated from hamsters with proliferative ileitis /Lab. Anim.Sci.v1993.v Vol.43.v P.405 v410.
148. Fukushi H.et al.Genetic diversity of avian and mam malian Chlamydia psittaci strains and relation to host ori gin //J.Bacteriol.v1989.v Vol.171.v P.2850 v2855.
149. Garrett A.J.Some properties of the polysaccharide from cell cultures infected with TRIG agent (Chlamydia tra chomatis)//J.Gen.Microbiol.v1975.v Vol.90.v P.133 v139.
150. Gaskell RM. Upper respiratory disease in the cat (including chlamydia): control and prevention. Feline Pract 1993;21(2):29-34.
151. Grayston J.T.et al.Chlamydia pneumoniae sp.nov.for Chlamydia sp.strain TWAR //Int.J.Syst.Bacteriol.v 1989.v Vol.39.v P.88 v90.
152. Greene CE. Chlamydial infections. In: Greene CE, ed. Infectious diseases of the dog and cat. Philadelphia: WB Saunders, 1990:443-449.
153. Guseva, N. V., Knight, S. T., Whittimore, J. D. & Wyrick, P. B. (2003). Primary cultures of female swine genital epithelial cells in vitro: a new approach for the study of hormonal modulation of Chlamydia infection. Infection and Immunity 71, 700 - 710.
154. Herring A.J.et al.Restriction endonuclease analysis of DNA from two isolates of Chlamydia psittaci obtained from human abortions //Brit.Med.J.v1987.v Vol.295. vP.1239.
155. Hoelzle, L. E., Steinhausen, G. & Wittenbrink, M. M. (2000). PCR-based detection of chlamydial infection in swine and subsequent PCR-coupled genotyping of chlamydial omp1-gene amplicons by DNA-hybridization, RFLP-analysis, and nucleotide sequence analysis. Epidemiol Infect 125, 427 - 439.
156. Hoover EA. Viral respiratory diseases and chlamydiosis. In: Holzworth J, ed. Diseases of the cat. Philadelphia: WB Saunders, 1987:214-237.
157. Jorgensen D.M.Gestational psittacosis in a Montana sheep rancher //Emerg.Infect.Dis.v1997.v Vol.3.v P.191 v194.
158. Kahane S.et al.Description and partial characterization of a new chlamydia like microorganism //FEMS Microbiol.Lett.v1993.v Vol.109.v P.329 v334.
159. Lenart J, Andersen AA, Rockey DD. (2001). Growth and development of tetracycline-resistant Chlamydia suis. Antimicrobial Agents and Chemotherapy 2001 Aug;45(8):2198-203.
160. L o S.et al.Molecular cloning,sequence analysis,and functional characterization of the lipopolysaccharide biosynthetic gene kdtA encoding 3 deoxy alpha D manno octulosonic acid transferase of Chlamydia pneu moniae strain TW 183 //Mol.Microbiol.v1995.v Vol.18.v P.391 v399.
161. Moulder J.W.et al.Genus Chlamydia //Bergey-s Manual of Systematic Bacteriology.v 1984.v Vol.1.v P.729 v739.
162. Nigg C.Unidentified virus which produces pneumonia and systemic infection in mice //Science.v 1942.v Vol.95.v P.49 v50.
163. Pospisil L., Canderle J. Chlamydia (Chlamydophila) pneumoniae in animals: a review.http://www.vri.cz/docs/vetmed/49-4-129.pdf (279 килобайт)
164. Pospisil L., Canderle J. Chlamydia (Chlamydophila) pneumoniae in animals: a review. Vet. Med. - Czech, 49, 2004 (4): 129-134.
165. Rogers, D.G. and Andersen, A.A., (2000). Intestinal lesions caused by a strain of Chlamydia suis in weanling pigs infected at 21 days of age. J. Vet. Diagn. Invest. 12: 233-239.
166. Rurangirwa F.R.et al.Analysis of the 16S rRNA gene of micro organism WSU 86 1044 from an aborted bovine foetus reveals that it is a member of the order Chlamydiales:proposal of Waddliaceae fam.nov., Waddlia chondrophila gen.nov., sp.nov //Int.J.Syst. Bacteriol.v1999.vVol.49.v P.577 v581.
167. Sadowski M.J., Semka Z., Fhyms M. Nachweis von Chlamydie bei Bullen.//Monatsch. Veterinar. med. – 1983. – 38. - № 19. – s. 724 – 726.
168. Schachter J.et al.Human infection with the agent of feline pneumonitis //Lancet.v1969.vVol.1.v P.1063 v1065.
169. Schiller I.et al.Polymerase chain reaction (PCR) detection of porcine Chlamydia trachomatis and ruminant Chlamydia psittaci serovar 1 DNA in formalin fixed intestinal specimens from swine //J.Vet.Med.Ser.B. v1997.v Vol.44.v P.185 v191.
170. Stephens R.S.Сhlamydia.Intracellular Biology, Pathogenesis,and Immunity.vWashington:ASM Press, 1999.v P.143 v146.
171. Stills H.F.et al.A "new" Chlamydia sp.strain SFPD iso lated from transmissible proliferative ileitis in hamsters// Microbiol.Ecol.Health.Dis.v1991.v Vol.4.v P.S 99.
172. Storz, J., Baghian, A. and Kousoulas, K.G., (1994). Advances in detection and differentiation of chlamydiae from animals. In: Chlamydial Infections, Proceedings of the Eighth International Symposium on Human Chlamydial Infections, Orfila J et al. ed.
173. Sudler Christine, Pospischil Andreas. Chlamydiosis.http://www.bvet.admin.ch/info- service/e/publikationen /magazin/2003/3_20_21.pdf(131 килобайт)
174. Sudler C., Pospischil A. Chlamydiosis. FVO Magazine, 3/2003:20-21.
175. Szeredi L.et al.Intestinal Chlamydia in finishing pigs // Vet.Pathol.v1996.v Vol.33.v P.369 v374.
176. Zahn I.,Szeredi L.et al.Immunohistochemical determi nation of Chlamydia psittaci/pecorum and C.trachomatis in the piglet gut //J.Vet.Med.Ser.B.v1995.v Vol.42. vP.266 v276.
177. Zhao Q.et al.Lack of allelic polymorphism for the major outer membrane protein gene of the agent of guinea pig inclusion conjunctivitis (Chlamydia psittaci) //Infect. Immun.v 1993.v Vol.61.v P.3078 v3080.
Стоимость доставки работы, в гривнах:

(при оплате в другой валюте, пересчет по курсу центрального банка на день оплаты)
500





Найти готовую работу


ЗАКАЗАТЬ

Обратная связь:


Связаться

Доставка любой диссертации из России и Украины



Ссылки:

Выполнение и продажа диссертаций, бесплатный каталог статей и авторефератов

Счетчики:

Besucherzahler
счетчик посещений

© 2006-2022. Все права защищены.
Выполнение уникальных качественных работ - от эссе и реферата до диссертации. Заказ готовых, сдававшихся ранее работ.