У нас уже 242733 рефератов, курсовых и дипломных работ
Заказать диплом, курсовую, диссертацию


Быстрый переход к готовым работам

Мнение посетителей:

Понравилось
Не понравилось





Книга жалоб
и предложений


 






Название Автоматизація контролю розрахункових операцій підприємства
Количество страниц 99
ВУЗ КИЇВСЬКИЙ ПОЛІТЕХНІЧНИЙ ІНСТИТУТ
Год сдачи 2011
Бесплатно скачать 22189.doc 
Содержание ЗМІСТ

ВСТУП 6
1 ОБСТЕЖЕННЯ ОБ’ЄКТА АВТОМАТИЗАЦІЇ ТА ФОРМУВАННЯ ВИМОГ ДО СИСТЕМИ 9
1.1 Сутність контролю розрахункових операцій 9
1.2 Проблеми контролю розрахункових операцій та його автоматизації в ТОВ «Книголюб» 16
1.3 Формування вимог до системи 22
2 РОЗРОБКА ПРОЕКТУ АВТОМАТИЗОВАНОЇ СИСТЕМИ КОНТРОЛЮ РОЗРАХУНКОВИХ ОПЕРАЦІЙ 29
2.1 Архітектура АІС контролю розрахункових операцій 29
2.2 Інформаційне забезпечення та технологія вирішення задачі 33
2.3 Програмне та апаратне забезпечення 55
3 РЕАЛІЗАЦІЯ ПРОТОТИПУ АВТОМАТИЗОВАНОЇ СИСТЕМИ КОНТРОЛЮ РОЗРАХУНКОВИХ ОПЕРАЦІЙ 62
3.1 Структура та особливості реалізації інформаційного забезпечення 62
3.2 Структура та особливості реалізації алгоритмічного забезпечення 67
3.3 Інтерфейс користувача та інструкція по використанню АРМу контролю розрахункових операцій 75
3.4 Оцінка очікуваних ефектів від впровадження програми 83
ВИСНОВКИ 85
ПЕРЕЛІК ПОСИЛАНЬ 87
ДОДАТКИ 90




ВСТУП

На сьогоднішній день без застосування автоматизованих систем та інформаційних технологій вже не можливо уявити жодну сферу людської діяльності, це тим більше стосується і економіки. В наш час автоматизація переходе на новий рівень, від автоматизації рутинної роботи до автоматизації інтелектуальної діяльності.
Якщо розглядати діяльність підприємств, що займаються виробництвом, торгівлею, або іншими видами діяльності, то всі процеси підлягають автоматизації, але не всі з них в наш час автоматизовані. Одним із таких процесів є процес здійснення контролю розрахунків. Це пояснюється складністю і трудомісткістю контрольних процедур, а також тим, що на багатьох підприємствах система внутрішнього контролю розрахунків слабо організована або зовсім відсутня. Аналіз діючої практики обліку і господарського контролю показує, що якщо на службу обробки облікової інформації поставлена комп'ютерна техніка, то при здійсненні контрольних функцій на підприємствах при поточному спостереженні, вивченні і перевірці інформації майже ніякі технічні засоби не використовуються. Також зараз набуває розповсюдження така форма контролю як аудит, тому малим підприємствам вигідніше користуватися послугами аудиторських фірм, чим організовувати власну систему контролю.
Становлення ринкових відносин супроводжується інтенсивним впровадженням автоматизованих інформаційних систем управління (АІСУ) на середніх і малих підприємствах. Великі підприємства або розвивають свої системи, або впроваджують інтегровані корпоративні системи на базі сучасної обчислювальної та телекомунікаційної техніки. Процес управління – це процес цілеспрямованого перетворення інформації. При цьому жоден інформаційний продукт, у тому числі і на рівні окремих управлінських рішень, не гарантований від випадкових або навмисних викривлень. Отже, необхідність контрольної функції повинна враховуватися при розробці автоматизованих систем будь-якої функціональності. Підсистему контролю неможливо повністю виокремити серед інших підсистем - контрольна функція в тій чи іншій мірі наявна в кожній із них. У зв'язку з цим надзвичайно важливим є необхідність зосередження уваги на забезпеченні розвитку АІСУ з урахуванням особливостей функцій контролю з мстою підвищення ефективності внутрішнього контролю (ВК) підприємств, зокрема внутрішнього фінансового контролю, збільшення ресурсних можливостей систем.
Важливість цієї проблеми полягає ще в тому, що саме система розрахунків пов'язує підприємство з іншими структурними підрозділами економіки, тобто іншими підприємствами і установами, організаціями.
Крім того раціональна організація контролю за станом розрахунків сприяє зміцненню договірної і розрахункової дисципліни, виконанню зобов'язання з постачання продукції в заданому асортименті і якості, підвищенню відповідальності за дотримання платіжної дисципліни, скороченню дебіторської і кредиторської заборгованості, прискоренню оборотності оборотних коштів, а отже і поліпшенню фінансового становища підприємства.
Задача контролю розрахунків - це дуже громіздка і трудомістка робота, яка потребує оброблення великої кількості інформації. Тому постає питання автоматизації контролю розрахунків.
Але наявних на ринку програмних продуктів, які б забезпечували ефективний контроль діяльності майже не існує, тому на деяких підприємствах це питання вирішується за допомогою засобів СУБД Access чи засобів електронних таблиць Excel. Отже, питання автоматизації контролю розрахунків є досить новим і актуальним це і є причиною зацікавленості в розгляді саме цієї теми роботи.
Метою дипломної роботи є визначення шляхів вирішення задачі автоматизації контролю розрахункових операцій підприємства, для більш ефективного і цільового розпорядження грошовими коштами та виявлення випадків неправомірного їх використання.
Об'єктом дослідження виступають розрахункові операцій та методика за якою здійснюється контроль за цими операціями. Предметом є автоматизація внутрішнього контролю розрахунків на підприємстві.
Задачі, які потрібно вирішити при виконанні дипломної роботи, наступні:
 проаналізувати методику контролю розрахункових операцій, яка використовується на підприємствах, визначити її переваги та недоліки;
 виділити етапи контролю розрахункових операцій та його види;
 обґрунтувати пропозиції стосовно необхідності автоматизації контролю за розрахунковими операціями;
 розробити інформаційне, математичне та програмне забезпечення для автоматизації контролю розрахункових операцій підприємства;
 розрахувати ефективність від впровадження розробленого програмного рішення на підприємстві.
Під час рішення поставлених задач використовуються такі методи дослідження, як аналіз, синтез, метод аналогії та економіко-математичні моделі, в якості інформаційної бази використовувались закони та підзаконні акти, постанови, інструкції та положення Міністерства фінансів, Національного банку, стандарти бухгалтерського обліку, методики проведення контролю розрахунків.
Список литературы ВИСНОВКИ

Контроль можна визначити, як систематичне спостереження і перевірка процесу функціонування відповідного об'єкту з метою встановлення його відхилень від заданих параметрів. Організація контролю - це впорядкування взаємозв'язків системи контролю, в рамках якої здійснюються конкретні заходи. Під методом організації контролю розуміють певний порядок і прийоми роботи при узгодженні зусиль і способів дій з метою забезпечення максимальної ефективності їх використання при виконанні поставлених задач. Мета контролю - зіставлення відповідності процесу розширеного відтворення інтересам невпинного зростання матеріального і культурного рівня життя людей. Функції контролю - виявлення і визначення фактичного стану справ, зіставлення його з поставленими цілями, оцінка вивченої діяльності прийняття заходів по усуненню виявлених порушень.
Контроль – один із самих неавтоматизованих процесів на підприємстві, це пояснюється складністю і трудомісткістю контрольних процедур, а також тим, що на багатьох підприємствах система внутрішнього контролю розрахунків слабо організована або зовсім відсутня. На сучасних підприємствах контроль здійснюється або ж в ручну, що при великому обсязі даних потребує значних затрат часу та зусиль контролера, або з використанням комплексів, що використовуються на підприємстві для ведення бухгалтерського обліку, так звані бухгалтерські програми, проте такі програми, як правило не забезпечують здійснення контролю розрахункових операцій.
Однією з най розповсюджених бухгалтерських програм є комплекс «1С:Підприємство», що надає широкий спектр можливостей по веденню обліку на підприємстві, проте даний комплекс не має ефективних засобів по веденню контролю. Ця ж система впроваджена в ТОВ «Книголюб».
Одним з варіантів вирішення проблеми автоматизації контролю розрахункових операцій в системі 1С є додавання до основної конфігурації модулю контролю розробленого на внутрішній макромові, що значно ефективніше ніж впровадження іншої системи, чи розробка окремного програмного продукту.
В дипломній роботі обґрунтовано структура АІСК та її забезпечення-функціонального, інформаційного, математичного, організаційного, програмного, розроблено алгоритм вирішення задач контролю.
Розроблено модуль контролю в системі «1С», в якому реалізовано контроль: ліміту залишку грошей в касі; дозволених бухгалтерських проведень; дати проведення операції; авансового звіту на перевищення терміну складання звіту, перевищення використання підзвітних сум, цільового використання коштів та побудовані звіти по проведеному контролю.
Власне система складається з одного АРМ, або більше АРМ, в залежності від задач виконуваних на виробництві. Результатом роботи системи є автоматизація переробки інформації починаючи від первинних документів закінчуючи звітними, документами на підприємстві.
Проведена робота з автоматизації дозволяє підприємству значним чином посилити свої потенціальні можливості за рахунок зниження трудових затрат на обробку економічної інформації стосовно контролю розрахунків, а також за рахунок більш своєчасного рішення управлінським персоналом та економії. Таким чином розроблена система має можливість використання на виробничих підприємствах різних галузей народного господарства. В подальшому планується удосконалення системи за рахунок додавання різних методів контролю та аналізу отриманих результатів, побудова різних видів звітів.



ПЕРЕЛІК ПОСИЛАНЬ

1) Завгородній В.П. Автоматизація Бухгалтерського Обліку, контролю, аналізу та аудиту. - К.: А.С.К., 1998. - 768 с
2) Бутинець Ф.Ф. Бухгалтерський облік: облікова політика і план рахунків, стандарти і кореспонденція рахунків, звітність. Навчальній посібник для студентів вузів: ЖІТІ, 2000. - 480 с
3) Терещенко Л.О., Матієнко-Зубенко 1.1. Інформаційні системи і технології в обліку; Навч. посіб. - К.:КНЕУ, 2005. - 187 с
4) Романов А.Н., Одинцов Б.Е. Автоматизація аудиту. - М.: Аудит, ЮНІТІ, 1999.-336 с
5) Мурашко В.М., Сторожук Т.М., Мурашко О.В. Контроль і ревізія фінансово-господарської діяльності: Навчальний посібник. За заг. ред. П.В. Мельника. - Київ: ЦУЛ, 2003. - 311 с
6) Павлюк В.В., Сердюк В.М., Акаев Ш.М. Контроль і ревізія. Навчальний посібник. - К.: Центр навчальної літератури, 2006. - 196 с.
7) Яровенко Г.М. Аспекти автоматизації фінансового контролю підприємств // Вісник Української академії банківської справи. - 2004. - №2(17). - С 89-96.
8) Калюга Є.В. Фінансово-господарський контроль у системі управління:
Монографія. - К.: Ельга, Ніка-Центр, 2002. - 360 с
9) Автоматизированные информационные технологии в экономике: Учебник / Под ред. Проф. Г.А. Титоренко. - М: ЮНИТИ, 2002. - 399 с.
10) Білуха М.Т. Курс аудиту: Підручник. - К.: Вища шк. - Знання, 1998. - 574 с.
11) Романов А.Н., Одинцов Б.Е. Автоматизация аудита. - М.: Аудит, ЮНИТИ, 1999.-336 с.
12) Основи інформаційних систем / Під ред. В.Ф. Ситник. - К.: КНЕУ, 2001. – 350 с.
13) Сопко В., Завгородній В. Організація бухгалтерського обліку, економічного контролю та аналізу: Підручник. - К.: КНЕУ, 2000 - 260 с
14) Криницкий Р.И. Контроль и ревизия в условиях автоматизации бухгалтерского учета. - М.: Финансы и статистика, 1990.
15) Павлюк В.В., Сердюк В.М., Акаев Ш.М. Контроль і ревізія. Навчальний посібник. - К.: Центр навчальної літератури, 2006.
16) Білуха М.Т. Теорія фінансово-господарського контролю і аудиту: Підручник. - К.: ПП «Влад і Влада», 1996 - 320 с.
17) Шишкин А.К., Микрюков В.А., Дышкант И.Д. Учет, анализ, аудит на предприятии : Учебное пособие .- М.: Аудит; ЮНИТИ, 1996.- 496 c.
18) Кольга В.Д., Парпалига М.Д. Аудит в Українi: Наукове видання: .- К.: Літера, 1998.- 376 c.
19) Адамс Р. Основы аудита: Пер.с англ..- М.: Аудит; ЮНИТИ, 1995.- 395 с.
20) Романiв М.В. Державний фiнансовий контроль i аудит: Навчально-методичний посібник: .- К.: НIОС, 1998.- 224 c.
21) Бычкова С.М., Карзаева Н.Н. Аудит: ситуации, примеры, тесты: Учебное пособие: Навчальне видання.- М.: Аудит; ЮНИТИ, 1999.- 127 c.
22) Кармайкл Д.Р., Бенис М. Стандарты и нормы аудита: Пер.с англ..- М.: Аудит; ЮНИТИ, 1995.- 527 с.
23) Белоусов А. Внутренний аудит: перспективы развития и методика организации на предприятиях Украины // Бухгалтерский учет и аудит (рус.).- 2001.- № 2.- C.54-58
24) Гусаков Б.И., Сидорович Ю.М. Цель и задачи внутреннего аудита // Финансы и кредит (рус.).- 2001.- № 7.- C.21-28
25) Коротка Ю.М. Необхідність фінансового контролю, перспективи його розвитку в Україні // Банківська система України: теорія і практика становлення: В 2 т. Т.2: Збірник наукових праць: Наукове видання.- Суми: Мрія-1 ЛТД; Ініціатива, 1999.- 322 c.
26) Ирвин Д. Финансовый контроль: англ.- М.: Финансы и статистика, 1998.- 256 c.
27) Контроль і ревізія: Підручник: Навчальне видання.- 2-ге вид.,доп.і перероб..- Житомир: Рута, 2000.- 512 c.
28) Сухарева Л.О. Еволюція функції контролю // Фінанси України (укр.).- 2000.- № 8.- C.19-26
29) Байдаков В.Л., Нуралиев С.Г. 1С:Бухгалтерия для Windows:Учебное пособие:-М.: Фирма«1С»,, 1995.- 200 с.
30) Фигурнов В.Л., Постова С.Г. 1С:Бухгалтерия-проф 6.0 для Windows:Учебное пособие:-М.:Фирма«1С», 1997.- 200 с.
31) Алексеев А.А, 1С:Предприятие версия 7.7:Учебное пособие:-М.:1С, 1999.- 400 с.
Стоимость доставки работы, в гривнах:

(при оплате в другой валюте, пересчет по курсу центрального банка на день оплаты)
400
Скачать бесплатно 22189.doc 





Найти готовую работу


ЗАКАЗАТЬ

Обратная связь:


Связаться

Доставка любой диссертации из России и Украины



Ссылки:

Выполнение и продажа диссертаций, бесплатный каталог статей и авторефератов

Счетчики:

Besucherzahler
счетчик посещений

© 2006-2022. Все права защищены.
Выполнение уникальных качественных работ - от эссе и реферата до диссертации. Заказ готовых, сдававшихся ранее работ.