У нас уже 17884 рефератов, курсовых и дипломных работ
Заказать диплом, курсовую, диссертацию


Быстрый переход к готовым работам

Мнение посетителей:

Понравилось
Не понравилось





Книга жалоб
и предложений


 






Название ОРГАНІЗАЦІЯ ОБЛІКУ ВИТРАТ І КАЛЬКУЛЮВАННЯ СОБІВАРТОСТІ АВТОПЕРЕВЕЗЕНЬ НА ДП «СУМИАВТОТРАНССЕРВІС»
Количество страниц 130
ВУЗ Украинская академия банковского дела Национального банка Украины
Год сдачи 2011
Содержание РЕФЕРАТ

Дипломна робота містить – 130 сторінок, 21 таблицю, 3 рисунки,
список літератури з 71 найменування, 9 додатків.

Актуальність теми визначається тим, що витрати підприємства є одним із найважливіших об’єктів обліку .Забезпечення оптимальності витрат і зростання прибутковості автотранспортних послуг вимагає постійного удосконалення системи їх управління, зокрема удосконалення методів управління витратами, особливо собівартості робіт і послуг, для забезпечення стійкого фінансового стану підприємства на ринку автотранспортних послуг України.
Предметом дослідження є сукупність теоретичних, методичних та практичних аспектів обліку витрат і калькулювання собівартості автоперевезень на підприємстві.
Об’єктом дослідження є організація обліку витрат і калькулювання собівартості автоперевезень на ДП «Сумиавтотранссервіс».
Мета дипломної роботи – дослідження теоретичних, методичних і практичних питань організації обліку витрат і калькулювання собівартості автоперевезень, а також розробка шляхів їх удосконалення.
Методи дослідження –методи фінансового аналізу, загальнонаукові методи: діалектичний, системний підходи, метод індукції і дедукції, аналіз і синтез, а також прийоми зведення і групування, порівняння.
За результатами дослідження сформульовані висновки:
- за результатами проведеного в роботі аналізу основних показників фінансової діяльності, було встановлено відповідність їх нормативним значенням і в цілому можна відзначити, що фінансовий стан підприємства є відносно стійким;
- вибір методу обліку витрат і калькулювання собівартості послуг залежить від виду діяльності, характеру технологічного процесу і організації діяльності, організаційної структури підприємства;
- від правильності обчислення собівартості автоперевезень залежить фінансовий результат діяльності підприємства за звітний період;
- за витратами та порядком калькулювання собівартості необхідно здійснювати контроль, який здійснюється різними методами і прийомами, кожен з яких є більш чи менш ефективним у конкретній ситуації;
- пропонується розробити необхідні внутрішні нормативні документи, які регламентують ведення управлінського обліку. Нами виділені напрями облікової політики стосовно витрат, які повинні розкриватися в Наказі про облікову політику детально;
- з метою підвищення оперативності обліку та полегшення пошуку резервів нами пропонується форма Звіту про собівартість автоперевезень;
- в умовах розвитку ринкових відносин відбувається ускладнення організаційної структури підприємства, при цьому виникають різні підрозділи, за якими виникає необхідність здійснення контролю витрат, тому нами пропонується модель організації контролю витрат діяльності з метою проведення ефективного контролю витрат;
- необхідним при визначенні собівартості перевезень за запропонованою нами методикою є врахування також і основних показників якості перевезення пасажирів, таких як зручне обладнання зупинок і транспортних засобів, наявність інформаційних табло на зупиночних пунктах та інші.
Одержані результати можуть бути використані підприємством для покращення організації обліку витрат та калькулювання собівартості автоперевезень та підвищення ефективності діяльності підприємства.
Ключові слова: облік витрат, собівартість, методи калькулювання, контроль витрат, аналіз собівартості автоперевезень.



ЗМІСТ

ВСТУП...…………………………………………………………………………….. 7
РОЗДІЛ 1. ТЕОРЕТИЧНІ ОСНОВИ ОБЛІКУ ВИТРАТ І КАЛЬКУЛЮВАННЯ СОБІВАРТОСТІ ……………………………………………………………………. 10
1.1 Трактування сутності собівартості, її види та значення в процесі калькулювання……………………………………………………………….. 10
1.2 Нормативно-правове забезпечення обліку витрат та порівняльна характеристика з міжнародним досвідом…………………………………... 18
1.3 Особливості обліку витрат та калькулювання собівартості послуг на автотранспортному підприємстві…………………………………………… 27
РОЗДІЛ 2. ОРГАНІЗАЦІЯ ОБЛІКУ ВИТРАТ І КАЛЬКУЛЮВАННЯ СОБІВАРТОСТІ АВТОПЕРЕВЕЗЕНЬ НА ДП «СУМИАВТОТРАНССЕРВІС».. 36
2.1 Загальна організаційно-економічна характеристика підприємства…... 36
2.2 Первинний, аналітичний та синтетичний облік витрат в розрізі статей калькуляції собівартості автоперевезень…………………………… 50
2.3 Порядок формування собівартості автоперевезень……………………. 58
2.4 Організація контролю за витратами на підприємстві…………………. 66
РОЗДІЛ 3. ШЛЯХИ ВДОСКОНАЛЕННЯ ОРГАНІЗАЦІЇ ОБЛІКУ ВИТРАТ І КАЛЬКУЛЮВАННЯ СОБІВАРТОСТІ……………………………………………. 70
3.1 Вдосконалення організації обліку витрат на підприємстві…................ 70
3.2 Удосконалення організації внутрішнього контролю на підприємстві.. 76
3.3 Удосконалення методики аналізу собівартості автоперевезень……… 84
ВИСНОВКИ……………………………………………………................................. 99
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ…..………………………………………. 103
ДОДАТКИ……………………………………………………………........................ 115




ВСТУП

Витрати підприємства завжди були одним із найважливіших об’єктів обліку. Від того, наскільки точно і своєчасно вони відображаються в бухгалтерському обліку, прямо залежить точність і достовірність фінансового результату, який визначає підприємство.
Формування витрат є основним і одночасно найбільш складним елементом організації та розвитку виробничо-господарського механізму підприємств, охопленого системою управлінського обліку. Саме від його ретельного дослідження та успішного практичного застосування буде залежати рентабельність діяльності підприємства, виявлення резервів зниження собівартості автоперевезень.
Необхідність вивчення економічної сутності, складу, обліку витрат і собівартості автоперевезень зумовлено тим, що донині в економічній літературі порізному трактуються складові витрат, собівартості перевезень, структура та методика їх обчислення, що пов’язано, на нашу думку, насамперед із відсутністю єдиної думки щодо питань розуміння економічної сутності цих понять.
На жаль, в економічній літературі не існує єдиної думки щодо визначення сутності витрат і собівартості автоперевезень. Відсутнє чітке визначення цих економічних категорій і в зарубіжній літературі.
Проблеми економічної сутності, формування, обліку і аналізу витрат та
калькулювання собівартості автоперевезень розглядалися в працях відомих вітчизняних учених-економістів: Білухи М. Т., Бородкіна О., Бутинця Ф. Ф., Валуєва Б. І., Герасимовича А. М., Голова С. Ф., Гуцайлюка З. В., Єфіменка В. І., Завгороднього В. П., Кужельного М. В.,Сопко В. В., Савченка В. Я., Сук Л. К., Ткаченко Н. М., Чумаченко М. Г. та ін. Вагомий внесок у розвиток методологічних питань обліку витрат виробництва зробили зарубіжні вчені:
Басманов І. А., Безруких П. С., Маргуліс А. Ш., Карпова Т. П., Палій В. Ф., Друрі К., Нідлз Б., Фостер Дж., Фрідман П., Хорнгрен Ч. Т., Яругова А.
Разом з тим, незважаючи на глибоке дослідження багатьма авторами питань обліку та аналізу витрат, воно все ще потребує подальшої розробки.
Багато питань у науковій літературі трактуються по-різному, обгунтування пропозицій деяких з них не відповідає сучасним вимогам. Ряд принципових змін в економіці, в тому числі й обліку та калькулюванні, які відбулися останнім часом, не узагальнені належно. Крім того, з’явилися нові проблеми, що потребують глибокого осмислення та правильного практичного вирішення.
Метою дипломної роботи є обґрунтування теоретичних, методичних і практичних питань організації обліку і контролю витрат та калькулювання собівартості автоперевезень, а також розробка шляхів їх удосконалення.
Для виконання мети нами виконані наступні завдання:
- обґрунтувати сутність собівартості, її види та значення в процесі калькулювання;
- здійснити аналіз нормативно-правового забезпечення обліку витрат та порівняння з міжнародним досвідом;
- ознайомитись з методами обліку витрат та калькулювання собівартості послуг на автотранспортному підприємстві;
- надати загальну організаційно-економічну характеристику ДП «Сумиавтотранссервіс»;
- з’ясувати особливості первинного, аналітичного і синтетичного обліку витрат на підприємстві;
- ознайомитися з порядком формування собівартості автоперевезень;
- ознайомитися зі способами і прийомами здійснення контролю за витратами на підприємстві;
- запропонувати шляхи вдосконалення організації обліку та контролю витрат на підприємстві;
- розробити шляхи вдосконалення проведення аналізу собівартості автоперевезень.
Об’єктом дослідження є організація обліку і контролю витрат та калькулювання собівартості автоперевезень на ДП «Сумиавтотранссервіс».
Предметом дослідження є сукупність теоретичних, методичних та практичних аспектів обліку та витрат і калькулювання собівартості автоперевезень на підприємстві.
Для вивчення предмету дослідження в роботі застосовуються методи та прийоми аналізу, загальнонаукові методи: діалектичний, системний підходи, метод індукції і дедукції, аналіз і синтез, а також прийоми зведення і групування, порівняння.
Інформаційною та правовою базою дослідження є законодавчі та нормативні акти, що регламентують облік витрат, офіційні статистичні матеріали, методичні матеріали, дані мережі Інтернет. Фактологічною основою проведеного дослідження є статті вітчизняних і зарубіжних учених з проблем бухгалтерського обліку і контролю витрат, а також дані первинного обліку та фінансова звітність ДП «Сумиавтотранссервіс».



Список литературы ВИСНОВКИ

Витрати є однією з найважливіших категорій економічної діяльності підприємства. Визначення суті витрат і правильна їх класифікація є важливим фактором розуміння того, як ними управляти.
Собівартість є одним із найважливіших показників діяльності підприємства, який впливає на рентабельність і самоокупність підприємства. Крім того, собівартість автоперевезень визначає ступінь досягнення стратегії зниження витрат у зміцненні конкурентоспроможності підприємства.
Облік виробничих витрат і калькулювання собівартості продукції є найважливішою ланкою бухгалтерського обліку підприємства. Управління підприємством у цілому та за функціями управління неможливе без отримання достатньої, достовірної, облікової та оперативної інформації.
В ході підготовки дипломної роботи на ДП «Сумиавтотранссервіс» були розглянуті теоретичні та практичні основи обліку та контролю. Особлива увага була приділена питанням обліку та контролю витрат, його методам та основам класифікації, калькулюванню собівартості автоперевезень, основам організації бухгалтерського обліку та облікової служби стосовно обліку витрат. Був опрацьований фактичний матеріал, вивчена схема роботи бухгалтерії по розрахунку собівартості та склад статей калькуляції, а також детально опрацьовані позиції багатьох вчених, стосовно даної теми що дозволило зробити наступні висновки:
- ДП «Сумиавтотранссервіс» має стійкий фінансовий стан, є ліквідним та платоспроможним, фінансово-господарська діяльність підприємства є прибутковою;
- облік витрат ведеться у відповідності із чинним законодавством;
- внутрішня нормативна та методологічна база розроблена у відповідності до діючого законодавства, але характеризується своєю сталістю, абсолютною негнучкістю і потребує доробок та доопрацювань;
- класифікація витрат за калькуляційними статтями необхідна для вирішення одного з основних завдань управлінського обліку – контролю за формуванням прибутку;
- вибір методу обліку витрат і калькулювання собівартості послуг залежить від виду діяльності, характеру технологічного процесу і організації діяльності, організаційної структури підприємства;
- від правильної організації синтетичного та аналітичного обліку витрат виробництва залежить своєчасне проведення операцій по витратах, розподіл витрат за об'єктами обліку і калькулювання, визначення собівартості автоперевезень, своєчасне отримання необхідної інформації для задоволення потреб управління;
- від правильності обчислення собівартості автоперевезень залежить фінансовий результат діяльності підприємства за звітний період;
- на розглянутому підприємстві існує наказ про облікову політику, але він потребує доопрацювання. Відсутнє уточнення багатьох пунктів стосовно обліку витрат та калькулювання собівартості автоперевезень;
- за витратами та порядком калькулювання собівартості необхідно здійснювати контроль, який здійснюється різними методами і прийомами, кожен з яких є більш чи менш ефективним у конкретній ситуації.
Отже, до основних шляхів вдосконалення організації обліку витрат та калькулювання собівартості автоперевезень на підприємстві слід віднести наступні:
- пропонується розробити необхідні внутрішні нормативні документи, які регламентують ведення управлінського обліку. Нами виділені напрями облікової політики стосовно витрат, які повинні розкриватися в Наказі про облікову політику детально;
- з метою підвищення оперативності обліку та полегшення пошуку резервів нами пропонується форма Звіту про собівартість автоперевезень. Даний звіт може слугувати базою для ухвалення управлінських рішень, що стосуються зміни структури, обсягу та цін автоперевезень, мотивації персоналу, що займається автоперевезеннями, а також інвестиційних або інших заходів щодо підвищення ефективності діяльності підприємства;
- для цілей організації управлінського обліку витрат до рахунків фінансового обліку витрат, передбачених Планом рахунків, потрібно відкрити рахунки третього і четвертого порядків – субрахунки й аналітичні рахунки управлінського обліку. Нами запропоновано структуру субрахунків та аналітичних рахунків управлінського обліку витрат. Це дасть змогу мати більш повне розуміння поведінки витрат для їх оперативного контролю і визначити на цій основі фінансовий результат від здійснення операційної діяльності;
- для удосконалення організації контролю витрат автотранспортного підприємства є доцільним здійснення таких заходів:
а) удосконалити класифікацію витрат автотранспортних підприємств, яка повинна відображати їх в обліку за місцями виникнення, центрами відповідальності та клієнтами;
б) розробити нові форми документації, удосконалити діючі форми первинних документів виробничих витрат й процесу перевезень для автоматизованої обробки даних, що дозволить виявляти відхилення безпосередньо у процесі господарської діяльності, сприятиме уникненню непродуктивних втрат та достовірному відображенню обсягів перевезень й фінансових результатів;
в) дослідити перспективні напрями удосконалення контролю в системі управління витратами автомобільних перевезень, зокрема організація самоконтролю центрів відповідальності, що сприятиме адаптації внутрішнього контролю на підприємстві до ринкових умов господарювання;
- в умовах розвитку ринкових відносин відбувається ускладнення організаційної структури підприємства, при цьому виникають різні підрозділи, за якими виникає необхідність здійснення контролю витрат, тому нами пропонується модель організації контролю витрат діяльності з метою проведення ефективного контролю витрат;
- для ефективного ведення цілеспрямованої конкурентної боротьби на ринку транспортних послуг кожному перевізнику необхідне проведення глибокого аналізу поточних витрат, які безпосередньо пов’язані з підготовкою та здійсненням процесу перевезень, а також виконанням робіт і послуг, що забезпечують перевезення. Такий аналіз дає змогу своєчасно, повно і достовірно визначати фактичні витрати на виконання транспортних послуг, розраховувати фактичну собівартість окремих видів перевезень, здійснювати контроль за використанням матеріальних, трудових і фінансових ресурсів підприємства. Всі елементи кожного аспекту аналізу взаємозв’язані. Кожен аспект аналізу містить більш широку палітру факторів в порівнянні з управлінським обліком, які впливають на фінансовий стан підприємства.
- необхідним при визначенні собівартості перевезень за запропонованою нами методикою є врахування також і основних показників якості перевезення пасажирів, таких як зручне обладнання зупинок і транспортних засобів, наявність інформаційних табло на зупиночних пунктах та інші. Даний підхід дозволяє визначати необхідний обсяг залучення рухомого складу для роботи на конкретному маршруті; час в роботі рухомого складу, враховуючи показники якості задоволення потреб в перевезеннях; загальний пробіг автомобіля з урахуванням якості перевезення;собівартість робіт по всіх статтях витрат та в подальшому показники фактичної якості обслуговування пасажирів за будь-яких порушень планового інтервалу руху.
Сподіваємося, що запропоновані нами шляхи покращення бухгалтерського та управлінського обліку будуть застосовані підприємством, що дозволить значно підвищити ефективність обліку та управління підприємством в цілому, а також обліку витрат та калькулювання собівартості в тому числі.

СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ

1. Андросова, О.Ф. Облік і аналіз собівартості продукції на промислових підприємствах України [Електронний ресурс] : Національна бібліотека України ім. Вернадського. – 2009. – Режим доступу : http://www.nbuv.gov.ua/portal/Soc_Gum/Ekpr/2009_25/androsova.htm. – Назва з домашньої сторінки Інтернету;
2. Белоусова, І. Проблеми обліку виробничих витрат і калькулювання собівартості продукції в промисловості [Текст] / І.Белоусова // Бухгалтерський облік і аудит. – 2009. – №4. – С. 4-9;
3. Блиндарук, В.В. Вплив тарифів на результати операційної діяльності комунальних транспортних підприємств [Електронний ресурс] : Національна бібліотека України ім. В.І. Вернадського. – 2009. – Режим доступу : http://www.nbuv.gov.ua/portal/natural/Vodt/2009_10/22_Vplyv
_taryfiv_na.pdf. – Назва з домашньої сторінки Інтернету;
4. Бойко, Є. І. Удосконалення системи управління витратами на підприємствах [Електронний ресурс] : / Науковий вісник НЛТУ України. – 2008. – Режим доступу : http://www.nbuv.gov.ua/portal/chem.
_biol/nvnltu/18_6/139_Bojko_18_6.pdf. – Назва з домашньої сторінки Інтернету;
5. Бондаренко, С.С. Управлінські інструменти зменшення витрат підприємства [Електронний ресурс] : Національна бібліотека України ім. В.І. Вернадського. – 2010. – Режим доступу : http://www.nbuv.gov.ua/portal/Soc_Gum/VSUNU/2010_11_2/Bondarenko.pdf. – Назва з домашньої сторінки Інтернету;
6. Бондарюк, І. Л. Нормативно-правові аспекти дослідження витрат торгівельних підприємств [Електронний ресурс] : Збірник наукових праць. Наукові записки. Серія «Економіка». – 2008. – Режим доступу : http://www.nbuv.gov.ua/portal/Soc_Gum/Nznuoa/ekonomika/2008_10_2.pdf. – Назва з домашньої сторінки Інтернету;
7. Боровик, О.М. Характеристика методів обліку витрат та їх адаптація до сучасних умов діяльності підприємств [Електронний ресурс] : Національна бібліотека України ім. Вернадського. – 2009. – Режим доступу : http://www.nbuv.gov.ua/portal/Chem_Biol/Vnuvgp/ekon/2009
_4_2/v48ek061.pdf. – Назва з домашньої сторінки Інтернету;
8. Бурба, М.Г. Калькулювання собівартості продукції (послуг), її значення в сучасних умовах та необхідність пошуку шляхів її зниження [Електронний ресурс] : Національна бібліотека України ім. В.І. Вернадського. – 2010. – Режим доступу : http://www.nbuv.gov.ua/portal/
soc_gum/ppei/2010_25/burba.pdf. – Назва з домашньої сторінки Інтернету;
9. Бутинець, Ф. Ф. Бухгалтерський управлінський облік [Текст] : навч. посіб. / Ф. Ф. Бутинець, Т. В. Давидюк, Н. М. Малюга, Л. В.Чижевська. – Житомир : ПП «Рута», 2003. – 480 с. – ISBN 966-8059-22-0;
10. Галімшина, Г.В. Форми державного контролю на автомобільному транспорті [Електронний ресурс] : Національна бібліотека України ім. В.І. Вернадського. – 2009. – Режим доступу : http://www.nbuv.gov.ua/
portal/Soc_Gum/Vzjui/2009_2/2009_2_13.pdf. – Назва з домашньої сторінки Інтернету;
11. Голов, С.Ф. Бухгалтерський облік та фінансова звітність за міжнародними стандартами [Текст] : навч. посіб. / С.Ф. Голов, В.М. Костюченко. – К. : Лібра, 2004. – 768 с. – ISBN:966-7035-68-9;
12. Гордієнко, Н.І. Порівняльна характеристика визнання, оцінки і відображення в обліку підприємств витрат по МСФЗ, GAAP USA, П(С)БО [Електронний ресурс] : Національна бібліотека України ім. Вернадського. – 2009. – Режим доступу : http://eprints.kname.edu.ua/14
965/1/339-344_ГордієнкоНІ.pdf. – Назва з домашньої сторінки Інтернету;
13. Горшинський, В.М. Методи обліку витрат та калькулювання собівартості продукції та послуг на відчизняних підприємствах [Електронний ресурс] : Національна бібліотека України ім. В.І. Вернадського. – 2009. – Режим доступу : http://www.nbuv.gov.ua/por tal/Soc_Gum/Vlca/Ekon/2009_30/03.pdf. – Назва з домашньої сторінки Інтернету;
14. Грицак, Н.Ю. Еволюція витрат як економічної категорії та необхідність її класифікації [Електронний ресурс] : Институт эволюционной экономики. – 2010. – Режим доступу : http://iee.org.ua/files/alushta/75grizak-evolutciya_vytrat.pdf. – Назва з домашньої сторінки Інтернету;
15. Гузар, Б.С. Собівартість і проблеми калькуляції продукції [Електронний ресурс] : Національна бібліотека України ім. В.І. Вернадського. – 2010. – Режим доступу : http://www.nbuv.gov.ua/portal/
Soc_Gum/Oif_apk/2010_1/7_Guzar.pdf. – Назва з домашньої сторінки Інтернету;
16. Дерій, В.А. Нормативно-правове забезпечення обліку і контролю витрат та доходів підприємств [Електронний ресурс] : Національна бібліотека України ім. В.І. Вернадського. – 2010. – Режим доступу : http://www.nbuv.gov.ua/portal/soc_gum/ptmbo/2010_2/12.pdf. – Назва з домашньої сторінки Інтернету;
17. Дідушин, І.Ю. Управлінський облік витрат на виробництво [Електронний ресурс] : Національна бібліотека України ім. Вернадського. – 2008. – Режим доступу : http://www.nbuv.gov.ua/Portal/
Soc_Gum/NacGosp/2008.pdf. – Назва з домашньої сторінки Інтернету;
18. Дунаєв,В. Визначення тарифів на вантажопасажирські автоперевезення [Текст] / В.Дунаєв // Справочник экономиста. – 2009. – №11. – С.76-77;
19. Іванова, Л.Б. Методика внутрішнього економічного аналізу підприємств з урахуванням галузевих особливостей [Електронний ресурс] : Національна бібліотека України ім. В.І. Вернадського. – 2009. – Режим доступу : http://www.nbuv.gov.ua/Portal/Soc_Gum/ Vcndtu/
2009_35/8.htm. – Назва з домашньої сторінки Інтернету;
20. Катраченко, М. О. Багатокритеріальна класифікація витрат за принципом «Різні витрати для різних цілей» [Електронний ресурс]. – 2009. – Режим доступу : http://www.nbuv.gov.ua/portal/Soc_Gum/Fkd/
2009_2/R2/7.pdf. – Назва з домашньої сторінки Інтернету;
21. Кашканов, А.А. Аналіз витрат операційної діяльності пасажирського АТП з урахуванням зміни їх структурних елементів [Електронний ресурс] : Національна бібліотека України ім. В.І. Вернадського. – 2009. – Режим доступу : http://www.nbuv.gov.ua/portal/Natural/Vdiat/2009_3/
pdf/2_3_2009.pdf. – Назва з домашньої сторінки Інтернету;
22. Клименко, О.В. Формування методичних основ організації роботи бухгалтера [Електронний ресурс] : Національна бібліотека України ім. В.І. Вернадського. – 2009. – Режим доступу : http://www.nbuv.gov.ua/
portal/Soc_Gum/Dtr/ep/2009_1/files/Econ_01_2009_Klimenko.pdf. – Назва з домашньої сторінки Інтернету;
23. Колісник, Г.М. Економічна сутність витрат і управління ними підприємства [Електронний ресурс] : Національна бібліотека України ім. В.І. Вернадського. – 2009. – Режим доступу : http://www.nbuv.gov.
ua/portal/chem_biol/nvnltu/19_8/252_Kolisnyk_19_8.pdf. – Назва з домашньої сторінки Інтернету;
24. Косенко, Л.В. Використання принципів обліку витрат у процесі управління виробництвом [Електронний ресурс] : Національна бібліотека України ім. Вернадського. – 2008. – Режим доступу : http://www.nbuv.gov.ua/Portal/Soc_Gum/NacGosp/2008.pdf. – Назва з домашньої сторінки Інтернету;
25. Костирко, Р.О. Розвиток методології внутрішнього контролю витрат підприємства [Електронний ресурс] : Національна бібліотека України ім. В.І. Вернадського. – 2009. – Режим доступу : http://www.nbuv.gov.
ua/portal/Soc_Gum/Fub/2009_15/02.pdf. – Назва з домашньої сторінки Інтернету;
26. Крамаренко Г. О. Фінансовий аналіз і планування [Текст] : навчальний посібник / Г. А. Крамаренко. – Дніпропетровськ: ДАУБП, 2006. – 224 c. – ISBN 966-7479-56-0;
27. Левицька, О. О. Концептуальні основи управлінського обліку витрат виробництва на етапах підготовки інноваційного продукту [Електронний ресурс] : / Збірник наукових праць. Наукові записки. Серія «Економіка». – 2008. – Режим доступу : http://www.nbuv.gov.ua/
portal/Soc_Gum/Nznuoa/ekonomika/2008_10_2.pdf. – Назва з домашньої сторінки Інтернету;
28. Лень, В. С. Управлінський облік [Текст] : Навчальний посібник / В. С. Лень. – К. : Знання-Прес, 2006. – 317 с. – ISBN 966-311-028-7;
29. Лишиленко, О. В. Бухгалтерський управлінський облік [Текст] : навч. посіб. / Лишиленко О. В.: Мін-во освіти і науки України, ЦУЛ; К.: 2004. – 254 с. – ISBN 966-690-034-5;
30. Логачев, Є.Г. Методика визначення собівартості перевезень на міському пасажирському маршруті з урахуванням якості перевезення [Електронний ресурс] : Національна бібліотека України ім. В.І. Вернадського. – 2010. – Режим доступу : http://www.nbuv.gov.ua/portal/
Soc_Gum/VSUNU/2010_4_1/8Logachov.pdf. – Назва з домашньої сторінки Інтернету;
31. Майданевич, П.М. Недоліки нормативної бази з обліку витрат на підприємствах і організаціях житлово-комунального господарства [Електронний ресурс] : Національна бібліотека України ім. В.І. Вернадського. – 2010. – Режим доступу : http://www.nbuv.gov.ua/portal/
natural/Nvuu/Ekon/2010_29_1/statti/30.htm. – Назва з домашньої сторінки Інтернету;
32. Малишкін, О.Автопослуги: облік і оподаткування [Електронний ресурс] : / Дебет-Кредит. – Режим доступу : http://www.dtkt.com.ua/sh
ow/3cid0858.html. – Назва з домашньої сторінки Інтернету;
33. Михайлова, Т.П. Оцінка чинної системи формування собівартості продукції [Електронний ресурс] : Національна бібліотека України ім. В.І. Вернадського. – 2009. – Режим доступу : http://www.nbuv.gov.ua/
portal/Soc_Gum/Tiru/2009_28_3/34.pdf. – Назва з домашньої сторінки Інтернету;
34. Міценко, Н.Г. Собівартість продукції як економічна категорія та її місце серед витрат підприємства [Електронний ресурс] : Національна бібліотека України ім. В.І. Вернадського. – 2009. – Режим доступу : http://www.nbuv.gov.ua/portal/chem_biol/nvnltu/19_4/129_Micenko_19_4.pdf. – Назва з домашньої сторінки Інтернету;
35. Міценко, Н.Г. Фінансовий аналіз як метод діагностики фінансового стану підприємства [Електронний ресурс] : / Національна бібліотека України ім. Вернадського. – 2009. – Режим доступу : http://www.nbuv.gov.ua/portal/chem_biol/nvnltu/15_2/192_Micenko_15_2.pdf. – Назва з домашньої сторінки Інтернету;
36. Мошковська, О.А. Історичний аспект виникнення та еволюції калькулювання собівартості продукції, робіт і послуг [Електронний ресурс] : Національна бібліотека України ім. В.І. Вернадського. – 2009. – Режим доступу : http://www.nbuv.gov.ua/portal/soc_gum/epravo/2009
_1/21.pdf. – Назва з домашньої сторінки Інтернету;
37. Мошковська, О.А. Облік затрат і калькулювання собівартості продукції згідно вітчизняного законодавства: подальший розвиток і шляхи вдосконалення [Електронний ресурс] : Національна бібліотека України ім. В.І. Вернадського. – 2009. – Режим доступу : http://nbuv.gov.ua/portal/Soc_gum/Vzhdtu_econ/2009_3/23.pdf. – Назва з домашньої сторінки Інтернету;
38. Нєкрасова, А. В. Оцінка фінансового стану підприємства: проблеми та шляхи вирішення [Електронний ресурс] : / Національна бібліотека України ім. Вернадського. – 2010. – Режим доступу : http://www.nbuv.gov.ua/e-journals/PSPE/2010_2/Lanovluk_210.htm. – Назва з домашньої сторінки Інтернету;
39. Огневий, В.О. Формування стратегій трансформації підприємств автомобільного транспорту [Електронний ресурс] : Національна бібліотека України ім. В.І. Вернадського. – 2010. – Режим доступу : http://www.nbuv.gov.ua/portal/Natural/Vzhdtu/2010_2_2/20.pdf. – Назва з домашньої сторінки Інтернету;
40. Островерха Р.Е. Шляхи удосконалення організації облікового процесу [Електронний ресурс] : Національна бібліотека України ім. В.І. Вернадського. – 2010. – Режим доступу : http://www.nbuv.gov.ua/portal
/soc_gum/sre/2010_1/118.pdf. – Назва з домашньої сторінки Інтернету;
41. Панасюк В. М. Витрати виробництва: управлінський аспект [Текст] : Монография / В.М. Панасик. – Тернопіль. : Астон, 2005. – 288 с. – ISBN 966-308-113-9;
42. Пересунько, З.М. Методи калькулювання виробничих затрат: зарубіжний та вітчизняний досвід [Електронний ресурс] : Вінницький торговельно-економічний інститут КНТЕУ. – 2010. – Режим доступу : http://www.rusnauka.com/34_NIEK_2010/Economics/74551.doc.htm. – Назва з домашньої сторінки Інтернету;
43. Петровська, С.І. Необхідність використання методів економічного аналізу на підприємствах транспорту та підвищення ефективності пасажирських перевезень [Електронний ресурс] : Національна бібліотека України ім. В.І. Вернадського. – 2008. – Режим доступу : http://www.nbuv.gov.ua/portal/natural/Vntu/2008_17_1/67.pdf. – Назва з домашньої сторінки Інтернету;
44. Півнюк, О. Міжнародний досвід обліку витрат на підприємствах у сучасних умовах господарювання [Електронний ресурс] : Наукова бібліотека Тернопільського національного економічного університету. – 2009. – Режим доступу : http://www.library.tane.edu.ua/images/nauk_
vydannya/HddEtB.pdf. – Назва з домашньої сторінки Інтернету;
45. Півнюк, О.П. Вдосконалення методики обліку виробничих витрат і калькулювання собівартості на підприємствах у відповідності до вимог П(С)БО [Електронний ресурс] : Національна бібліотека України ім. В.І. Вернадського. – 2010. – Режим доступу : http://www.nbuv.gov.ua/po
rtal/soc_gum/en_oif/2010_7_5/16.pdf. – Назва з домашньої сторінки Інтернету;
46. Півнюк, О.П. Облік витрат операційної діяльності на підприємствах в умовах глобалізації економіки України [Електронний ресурс] : Національна бібліотека України ім. В.І. Вернадського. – 2010. – Режим доступу : http://www.nbuv.gov.ua/portal/Soc_Gum/Nznuoa/ekonomika/
2010_13/18.pdf. – Назва з домашньої сторінки Інтернету;
47. Пікулик, О.Б. Україна на міжнародному ринку транспортних послуг [Електронний ресурс] : Національна бібліотека України ім. В.І. Вернадського. – 200. – Режим доступу :http://www.nbuv.gov.ua/portal/
natural/Nvvnu/misnarod_vidnos/2008_6/R3/4.pdf. – Назва з домашньої сторінки Інтернету;
48. Погорелов, Ю. С. Удосконалення класифікації витрат підприємства [Електронний ресурс] : Національна бібліотека України ім. Вернадського. – 2009. – Режим доступу : http://www.nbuv.gov.ua/portal/
Soc_Gum/Venu/2009_2/19.pdf. – Назва з домашньої сторінки Інтернету;
49. Подольська, В. О. Фінансовий аналіз [Текст] :Навч. посібник. : / В.О. Подольська, О.В. Яріш. – К. : Центр навчальної літератури, 2008. – 488 с. – ISBN 966-364-360-2;
50. Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 16 «Витрати» : Наказ Міністерства фінансів України від 31 грудня 1999 р. № 318 [Електронний ресурс] : Бібліотека бухгалтерського обліку. – Режим доступу: http://prou4ot.info/index.php?section=browse&CatID=92&Art
ID=117. – Назва з домашньої сторінки Інтернету;
51. Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 16 «Витрати» : Наказ Міністерства фінансів України від 31 грудня 1999 р. № 318 [Електронний ресурс] : / Бібліотека бухгалтерського обліку. – Режим доступу: http://pro-u4ot.info/index.php?section=browse &CatID= 92&ArtID=117. – Назва з домашньої сторінки Інтернету;
52. Прихожай, Т.А. Методи обліку витрат та калькулювання собівартості послуг на автотранспортному підприємстві [Текст] / Прихожай Т. // Матеріали науково-теоретичної конференції для студентів «Сталий розвиток аграрної економіки». – 2011. – С.88-90;
53. Про бухгалтерській облік та фінансову звітність в Україні : Закон України №966-XIV від 16.07.99р. зі змінами та доповненнями [Електронний ресурс]: / Законодавство України. – Режим доступу : http://zakon1.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?nreg=996-14&chk=4/UM
PEGznhhxq2.ZirFatpeHI4Qos80msh8Ie6. – Законодавство України;
54. Про затвердження Методики розрахунку тарифів на послуги пасажирського автомобільного транспорту: наказ Міністерства транспорту України від 17.11. 2009 р. № 1175 [Електронний ресурс] : / Законодавство України. – Режим доступу : http://zakon1.rada.gov.ua/cgi
bin/laws/main.cgi?nreg=z1146-09. – Назва з домашньої сторінки Інтернету;
55. Про затвердження Методичних рекомендацій з формування собівартості перевезень (робіт, послуг) на транспорті: наказ Міністерства транспорту України від 05.02.2001р. № 65 [Електронний ресурс] : / Закон НаУ. – Режим доступу : http://zakon.nau.ua/doc/?uid=
1040.644.0. – Назва з домашньої сторінки Інтернету;
56. Про затвердження Норм витрат палива і мастильних матеріалів на автомобільному транспорті: наказ Міністерства транспорту України від 10.02.1998 р. № 43 [Електронний ресурс] : / Закон НаУ. – Режим доступу : http://zakon.nau.ua/doc/?code=v0043361-98. – Назва з домашньої сторінки Інтернету;
57. Романів, І.Я. Удосконалення обліку і контролю витрат виробництва [Електронний ресурс] : Національна бібліотека України ім. В.І. Вернадського. – 2010. – Режим доступу : http://www.nbuv.gov.ua/portal/
Soc_Gum/inek/2010_1/139.pdf. – Назва з домашньої сторінки Інтернету;
58. Саух, І.В. Планування собівартості в сучасних умовах господарювання [Електронний ресурс] : Національна бібліотека України ім. В.І. Вернадського. – 2010. – Режим доступу : http://www.nbuv.gov.ua/portal/
soc_gum/ptmbo/2010_3/37.pdf. – Назва з домашньої сторінки Інтернету;
59. Скрипник, М.І. Затрати і витрати: проблема трактування понять [Електронний ресурс] : Національна бібліотека України ім. В.І. Вернадського. – 2009. – Режим доступу : http://www.nbuv.gov.ua/portal/
soc_gum/ptmbo/2009_1/stat26.pdf. – Назва з домашньої сторінки Інтернету;
60. Скрипник, М.І. Методи обліку витрат і методи калькулювання: сутність і співвідношення понять [Електронний ресурс] : Національна бібліотека України ім. Вернадського. – 2009. – Режим доступу : http://www.nbuv.gov.ua/portal/soc_gum/ptmbo/2009_2/22.pdf . – Назва з домашньої сторінки Інтернету;
61. Скрипник, М.І. Процес калькулювання: визначення понять [Електронний ресурс] : Національна бібліотека України ім. В.І. Вернадського. – 2009. – Режим доступу : http://www.nbuv.gov.ua/Portal/
soc_gum/ptmbo/2009_3/35.pdf. – Назва з домашньої сторінки Інтернету;
62. Скрипник, М.І. Розвиток калькулювання та його значення в господарському процесі [Електронний ресурс] : Національна бібліотека України ім. В.І. Вернадського. – 2009. – Режим доступу : http://www.nbuv.gov.ua/portal/Soc_gum/Vzhdtu_econ/2009_2/21.pdf. – Назва з домашньої сторінки Інтернету;
63. Скрипник, М.І. Трактування собівартості продукції, види та значення в процесі калькулювання [Електронний ресурс] : Національна бібліотека України ім. В.І. Вернадського. – 2010. – Режим доступу : http://www.nbuv.gov.ua/portal/Soc_Gum/Oif_apk/2010_4/3Skripn.pdf. – Назва з домашньої сторінки Інтернету;
64. Соловьева, О.В. МСФО и ГААП: учет и отчетность [Текст] : учеб. пособ. / О.В. Соловьева. – М. : ИД ФБК-ПРЕСС, 2004. – 256 с. – ISBN 5-88103-087-7;
65. Сопко, В. Бухгалтерський облік [Текст] : навч. посіб. / Сопко В.; 3-тє вид., переоб. і доп.  К.: КНЕУ, 2000.  578с. – ISBN 966-744-096-6;
66. Сопко, В. В. Організація бухгалтерського обліку, економічного контролю та аналізу [Текст] : підручн. / В. В. Сопко, В. П. Завгородній. – К. : КНЕУ, 2006. – 412с. – ISBN 966-574-730-4;
67. Сук, П. Л. Закриття бухгалтерських рахунків і калькулювання собівартості продукції [Електронний ресурс] : Національний університет біоресурсів і природокористування України. – 2009. – Режим доступу : http://www.nbuv.gov.ua/portal/Soc_Gum/Oif_apk/2009_
2/15_Suk.pdf. – Назва з домашньої сторінки Інтернету;
68. Тарасенко, Н. В. Економічний аналіз діяльності промислового підприємства [Текст] : навч. посіб. / Тарасенко Н. В.; Мін-во освіти і науки України – Львів: ЛБІ НБУ, 2000. – 485 с. – ISBN 966-7330-23-0;
69. Тарнаруцька, І.В. Актуальні проблеми щодо управління собівартістю послуг автотранспортного підприємства [Електронний ресурс] : Вінницький торговельно-економічний інститут КНТЕУ. – 2010. – Режим доступу : http://www.rusna uka.com/6_NITSB_2010/Economics/
59796.doc.htm. – Назва з домашньої сторінки Інтернету;
70. Чумаченько, М. Дискусійні проблеми обліку витрат і калькулювання собівартості продукції [Текст] / Чумаченько М., Білоусова І. // Бухгалтерський облік і аудит. – 2008. – №10. – С.3-8, 14-19;
71. Штулер, Г. Г. Функціональний аспект системи управління витратами [Електронний ресурс] : / Національна бібліотека України ім. В.І. Вернадського. – 2009. – Режим доступу : http://www.nbuv.gov.ua/portal/
natural/Nvuu/Ekon/2009_27/statti/3_2.htm. – Назва з домашньої сторінки Інтернету;
Стоимость доставки работы, в гривнах:

(при оплате в другой валюте, пересчет по курсу центрального банка на день оплаты)
300





Найти готовую работу


ЗАКАЗАТЬ

Обратная связь:


Связаться

Доставка любой диссертации из России и Украины



Ссылки:

Выполнение и продажа диссертаций, бесплатный каталог статей и авторефератов

Счетчики:

Besucherzahler
счетчик посещений

© 2006-2024. Все права защищены.
Выполнение уникальных качественных работ - от эссе и реферата до диссертации. Заказ готовых, сдававшихся ранее работ.