У нас уже 242733 рефератов, курсовых и дипломных работ
Заказать диплом, курсовую, диссертацию


Быстрый переход к готовым работам

Мнение посетителей:

Понравилось
Не понравилось





Книга жалоб
и предложений


 






Название Впровадження енергозберігаючих заходів в системі трубопроводів теплової мережі ЦТП-1 та ЦТП-12
Количество страниц 53
ВУЗ ХАРКІВСЬКИЙ ПОЛІТЕХНІЧНИЙ ІНСТИТУТ
Год сдачи 2012
Содержание ЗМІСТ
с.
Завдання на дипломну роботу……………………………………………… 2
Реферат………………………………………………………………………. 3
Вступ…………………………………………………………………………. 6
1 Характеристика об’єкта енергетичного обстеження …………………… 10
1.1. Опис об’єкта енергообстеження ……………………………………. 10
1.1.1 Обладнання, що встановлене на ЦТП-1.. ………………………… 10
1.1.2 Обладнання, що встановлене на ЦТП-12………………………….. 11
1.1.3 Опис теплових мереж від ЦТП-1 та ЦТП-12……………………… 12
1.2 Аналіз обсягів споживання енергоресурсів………………………... 13
1.2.1 Аналіз роботи ЦТП-1……………………………………………… 13
1.2.2 Аналіз роботи ЦТП-12……………………………………………… 15
1.3 Інструментальне і камеральне обстеження………………………… 16
2 Розрахунковий аналіз дійсного стану теплових мереж……………… 18
2.1 Методика розрахунку……………………………………………..… 18
2.1.1 Методика розрахунку теплових втрат через ізоляцію трубопрово-дів при підземній прокладці………………………………………………..
18
2.2 Розрахунок нормативних теплових втрат в теплових мережах…… 19
2.2.1 Розрахунок питомих теплових втрат через ізоляцію трубопрово-дів у теплових мережах……………………………………………………..
20
3 Представлення енергозберігаючих заходів та їх розрахунковий аналіз…………………………………………………………………………
23
3.1 Заміна трубопроводів ……………………………………………..... 23
4 РОЗДІЛ ЕКОНОМІКИ…………………………………………..... 27
4.1 Коротка техніко-економічна характеристика проекту................27
4.2 Визначення капітальних вкладень (інвестицій) на реалізацію проекту......27
4.3 Розрахунок річних експлуатаційних витрат................................28
4.3.1 Простий метод оцінки тривалості реалізації заходу..............30

4.4 Основні енергоощадні заходи на підприємстві...........................32
4.4.1 Безвитратні і маловитратні енергоощадні заходи.............34
4.4.2 Середньовитратні енергоощадні заходи...........................34
4.4.3 Високовитратні енергоощадні заходи................................36

5 РОЗДІЛ З ОХОРОНИ ПРАЦІ...........................................................39
5.1 Аналіз потенційних небезпечних і шкідливих факторів ЦТП-1 та ЦТП-12......39
5.1.1 Характеристика будівлі...........................................................39
5.1.2 Мікроклімат...........................................................40
5.1.3 Шум та вібрація...........................................................40
5.1.4 Освітлення..........................................................41
5.1.5 Механічна небезпека та електронебезпека.................41
5.1.6 Пожежна безпека..........................................................42
5.2 Оцінка ефективності штучного освітлення на ЦТП-1........42

6 РОЗДІЛ ЕОМ.................................................................................45
ВИСНОВКИ....................................................................................49




ВСТУП
Надання послуг щодо задоволення потреб споживачів у тепловій енергії називають теплопостачанням.
Теплова енергія вимірюється в Гкал і споживається в містах для технологічних процесів виробництва, опалення та вентиляції будівель виробничого призначення та побутових потреб.
Обсяги й структура споживання теплової енергії в містах України неоднакові і обумовлені такими факторами: чисельністю населення міста; рівнем розвитку промисловості та її галузевим складом, які характеризують потреби теплової енергії для промисловості; обсягом наявного житлового фонду і рівнем його благоустрою та ін.
Системи опалення залежно від джерела вироблення теплової енергії поділяють на місцеві й центральні.
У системах місцевого теплопостачання джерелами тепла служать печі, водогрійні котли, водонагрівачі (в тому числі сонячні) і т. п.
Система централізованого теплопостачання включає джерело тепла, теплову мережу і теплоспоживаючі установки, що підключаються до мережі через теплові пункти. Джерелами тепла при централізованому теплопостачанні можуть бути теплоелектроцентралі (ТЕЦ), що здійснюють комбіноване вироблення електричної та теплової енергії; котельні установки великої потужності, що виробляють тільки теплову енергію, пристрої для утилізації теплових відходів промисловості; установки для використання тепла геотермальних джерел. Теплоносій, віддавши тепло через нагрівальні прилади повітрю помешкання повертається по трубопроводах у котел, де його повторно нагрівають і він знову продовжує свій шлях. Як теплоносій у системах центрального опалення використовують воду, водяну пару і повітря.
Системою теплопостачання називають сукупність та взаємодію таких елементів: трубопроводи, насоси, прилади і обладнання теплоспоживання, обладнання автоматики і апаратура, що регулює сигналізує і реєструє. Робота всіх цих елементів базується на законах фізики, хімії, механіки, гідравліки, термодинаміки. [13].
Тепловиий пункт (ТП) - спеціально обладнане приміщення, із якого здійснюється керування місцевими системами теплоспоживання (опаленням, гарячим водопостачанням, вентиляцією, технологічним навантаженням). У ньому відбувається трансформація параметрів теплоносія за видами споживання тепла, облік тепла тощо.
Тепловиий пункт зазвичай знаходиться на межі балансової належності (відповідальності) - в тепловому пункті здійснюється передача теплової енергії від зовнішніх теплових мереж (ТЕЦ або котельні) до системи опалення, вентиляції або гарячого водопостачання житлових і виробничих приміщень.
Розрізняють такі види ТП:
• Індивідуальний тепловий пункт (ІТП). Використовується для обслуговування одного споживача (будівлі або її частини). Як правило, розташовується в підвальному або технічному приміщенні будівлі, однак, в силу особливостей обслуговуваної будівлі, може бути розміщений в окремій споруді;
• Центральний тепловий пункт (ЦТП) - тепловий пункт, до якого приєднані системи теплоспоживання двох і більше будівель (споруд). Використовується для обслуговування групи споживачів (будівель, промислових об'єктів). Частіше розташовується в окремій споруді, але може бути розміщений у підвальному або технічному приміщенні однієї з будівель.
Обладнання центрального теплового пункту (ЦТП) включає в себе наступні елементи:
- підігрівачі (теплообмінники) - секційні, багатоходові, блочного типу, пластинчасті - в залежності від проекту, для гарячого водопостачання, що підтримують потрібну температуру і натиск води у водорозбірних точок;
- теплові мережі;
- циркуляційні господарські, протипожежні та опалювальні насоси;
- теплові та водомірні вузли;
- прилади КВП і автоматики та запірно-регулююча арматура.
Сучасний стан системи теплопостачання в Україні незадовільний. Майже 40% теплових пунктів перебувають у аварійному стані, що призводить до постійних перебоїв у гарячому водопостачанні та перевитрат паливно-енергетичних ресурсів. Експлуатація морально застарілого та фізично зношеного обладнання призводить до перевитрат палива, які на 20% вищі від середнього світового рівня, та до значного забруднення навколишнього середовища. Протяжність магістральних і розподільчих теплових мереж в Україні становить 24,3 тис. км в двотрубному обчисленні. Понад 28% тепломереж експлуатуються понад 25 років, 43% – понад 10 років і лише 29% тепломереж мають термін експлуатації менше 10 років [14].
Теплогідроізоляція на теплових мережах застаріла і неефективна. З цих причин у комунальній енергетиці втрати теплової енергії упродовж року складають 13 мільйонів гектакалорій, що становить 11% її випуску. У перерахунку на природний газ втрати дорівнюють 2,1 мільярдам кубометрів або 15% його загального споживання галуззю. Також однією з важливих проблем є корозія теплопроводів, яка призводить до виникнення аварій. Основною причиною виникнення є підвищена вологість і корозійно-активні сполуки, які поступають разом з грунтовими і поверхневими стічними водами.
Найгірший стан теплових мереж в Одеській (34,7% аварійних мереж), Чернігівській (28,6%) областях та місті Севастополі (25,8%). Рівень втрат води у мережах зріс з 29,8 до 34,5% від обсягів відпущеної споживачам води.
Упродовж 2006-2008 років спостерігались стійкі негативні тенденції, зокрема частка аварійних мереж зросла з 29,2% до 32,5% від їх загальної протяжності. Питомі витрати електроенергії на постачання та відведення 1 метра кубічної води зросли з 1,52 до 1,56 кВт. Найбільш енергомісткими є підприємства Чернівецької (3,29 кВт/год), Тернопільської (2,56 кВт/год, Сумської (2,25 кВт/год) областей [12].
В сумській області , а зокрема у місті Суми строк служби теплових мереж перевищив 30 років. Теплогідроізоляція застаріла і неефективна. Наслідками цього є постійні аварії та пориви трубопроводів, збільшення витрат на ремнонти та перевитрати палива. На ЦТП встановлено застаріле обладнання. На деяких теплових пунктах проводилася реконструкція , що дозволило більш ефективно використовувати енергетичні ресурси. Для вирішення цих проблем можна запропонувати заміну зстарілого обладнання, а зокрема теплообмінних апаратів, на більш сучасне. Провести реконструкцію теплових мереж з впровадженням попередньоізольованих труб, систем обліку, контрольно-вимірювального обладнання, що забезпечить зменшення втрати тепла в тепломережах по Україні до 7% у 2030 р., в тому числі в мережах ТЕЦ – до 8% та котельних – до 8,7%, переважно завдяки покращенню їх технологічного стану.


Список литературы ВИСНОВКИ
У дипломній роботі об’єктами енергетичного обстеження є системи трубопроводів теплових мереж від ЦТП-1 та ЦТП-12.
Після ознайомлення з проектною документацією по заданим об’єктам було проведене візуальне та інструментальне обстеження ЦТП.
Обстеження системи трубопроводів теплових мереж показало неефективність їх роботи, так як більшість трубопроводів мають срок експлуатації понад 30 років.
Для заощадження теплової енергії і коштів в теплових мережах пропонуються такі заходи:
• заміна старих труб на попередньоізольовані;
• заміна швидкісного водопідігрівача ОСТ 34-588-08 на сучасний гвинтовий теплообмінний апарат.
Заміна старих труб на ППУ труби дозволить нам отримати економію теплової енергії у розмірі 4271 Гкал, що в грошовому еквіваленті становить грн. При заміні старого теплообмінного обладнання на сучасне отримаємо економію 82125 м3 прир.газу на ЦТП-1 та 83486 м3 прир.газу на ЦТП-12.
У розділі економіки розкрито тему «Основні енергоощадні заходи на підприємстві» та проведено економічний аналіз запропонованих енергозберігаючих заходів.
У розділі з охорони праці представлено аналіз потенційних небезпечних і шкідливих факторів на ЦТП-1 та ЦТП-12, проведено розрахунок і оцінку штучного освітлення на ЦТП-1. Фактичне значення освітленості більше за нормоване, тому система штучного освітлення є ефективною.
У розділі з програмного обчислення за допомогою ЕОМ проведено розрахунок питомих втрат теплової енергії з поверхні старих труб та загальних втрат теплової енергії за опалювальний сезон в Excel.





СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ

1. ГОСТ 12.0.003-80. Небезпечні і шкідливі виробничі фактори. – Чинний від 18.11.74 р. № 2551. – 30 с.
2. ГОСТ 12.1.005-88 ССБТ. Санітарно-гігієнічні вимоги до повітря робочої зони. – Чинний від 01.01.89. – М.: Изд-во стандартов, 1987. – 95 с.
3. ГОСТ 12.1.003-83 ССБТ. Шум. Загальні вимоги безпеки. – Чинний від 06.06.83. – Вид-во стандартів, 1983. № 2473 . – 80 с.
4. ГОСТ 12.1.012-96. Вібраційна безпека. Загальні вимоги. - М.: Вид-во стандартів, 1986.- 4 с.
5. ГОСТ 12.1.019-79. Електробезпека. Загальні вимоги. - Чинний від 01.06.1978. - Вид-во стандартів, 1979. – 74 с.
6. ГОСТ12.1.004.91. ССБТ. Пожежна безпека. Загальні вимоги. – Чинний від 01.07.92. – 150 с.
7. СНиП II-4-79 (с изменениями). Естественное и искусственное освещение. – М.: Энергоатомиздат, 1991.
8. СанНіП 2.2.4.548-96. Гігієнічні вимоги до мікроклімату виробничих приміщень. - Чинний від 01.10.97. - 40 с.
9. Справочное пособие для выполнения курсового проекта по дисциплине «Теплофикация и тепловые сети» для студентов специальностей ПТ и ТС – Донецк, 1999. – 45 с.
10. Методичні вказівки до виконання економічної частини дипломних проектів для студентів усіх форм навчання спеціальності 7.000008 «Енергетичний менеджмент» / І.М. Сотник, О.М. Маценко. – Суми : Вид-во СумДУ, 2011.
11. http://www.patriot-nrg.ua/ukr/savings/view/9 - Національний портал з енергозбереження
12. http://esco-ecosys.narod.ru/2010_2/art170.htm - електронний журнал енергосервісної компанії.
13. http://www.economic.lviv.ua/gospodarstvo/teplopostachannya.html - Наукове видання «Енциклопедія економіки»
14. http://jkg.com.ua/ukr/article.php?art_id=11 - офіційний сайт житлово – комунального господарства Укріїни.
15. http://www.promnavigator.ru/innovations/technologies/document1478/ - офіційний сайт компанії «Promnavigator».
16. http://upoural.ru/production/23.html - офіційний сайт компанії «УРАЛПРОМ».
17. http://energoresurs.com/ - офіційний сайт компанії «Енергоресурс – Інвест ».
18. http://www.donizol.com.ua/trub_ppu.html - офіційний сайт компанії «ДОНізоляція».
19. http://www.truba.ua/artic/ru_103 - специализированное интернет - издание «Truba».
Стоимость доставки работы, в гривнах:

(при оплате в другой валюте, пересчет по курсу центрального банка на день оплаты)
400





Найти готовую работу


ЗАКАЗАТЬ

Обратная связь:


Связаться

Доставка любой диссертации из России и Украины



Ссылки:

Выполнение и продажа диссертаций, бесплатный каталог статей и авторефератов

Счетчики:

Besucherzahler
счетчик посещений

© 2006-2022. Все права защищены.
Выполнение уникальных качественных работ - от эссе и реферата до диссертации. Заказ готовых, сдававшихся ранее работ.