У нас уже 242733 рефератов, курсовых и дипломных работ
Заказать диплом, курсовую, диссертацию


Быстрый переход к готовым работам

Мнение посетителей:

Понравилось
Не понравилось





Книга жалоб
и предложений


 






Название ФІЗИЧНА РЕАБІЛІТАЦІЯ ДІТЕЙ ДОШКІЛЬНОГО ВІКУ, ХВОРИХ НА РЕЦЕДИВУЮЧИЙ БРОНХІТ
Количество страниц 97
ВУЗ СУМСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені А. С. МАКАРЕНКА
Год сдачи 2012
Содержание ЗМІСТ
ПЕРЕЛІК УМОВНИХ СКОРОЧЕНЬ…………………………………………. 4
ВСТУП………………………………………………………………………… 5
РОЗДІЛ 1 ТЕОРЕТИЧНЕ ОБГРУНТУВАННЯ ЗАСТОСУВАННЯ ЗАСОБІВ ФІЗИЧНОЇ РЕАБІЛІТАЦІЇ ДЛЯ ДІТЕЙ, ЯКІ ХВОРІЮТЬ НА РЕЦИДИВУЮЧИЙ БРОНХІТ……………………………………………….

10
1.1. Вікові анатомо-фізіологічні особливості дихальної системи дітей….. 10
1.2. Характеристика рецидивуючого бронхіту у дітей…………………….. 13
1.2.1. Етіологія рецидивуючого бронхіту………………………………… 14
1.2.2. Патогенез рецидивуючого бронхіту………………………………….. 15
1.2.3. Клінічна картина рецидивуючого бронхіту………………………… 18
1.3. Обґрунтування застосування засобів лікувальної фізичної культури…. 19
1.3.1. Аеробно-циклічні вправи при рецидивуючому бронхіті…………… 20
1.3.2. Звукові та дренажні дихальні вправи………………………………… 21
1.3.3. Асани хатха-йоги та механізм їх лікувальної дії……………………... 23
1.3.4. Дихальні вправи в системі хатха-йоги………………………………... 27
1.3.5. Роль носового дихання в процесі фізичної реабілітації та його вплив на організм дітей……………………………………………………………….. 29
1.4. Рефлекторний масаж при рецидивуючому бронхіті…………………… 33
1.4.1. Сегментарно-рефлекторного масажу грудної клітини………………. 33
1.4.2. Масаж тригерних точок………………………………………………... 37
1.4.3. Масаж меридіану легенів………………………………………………. 40
1.5. Су-джок терапія в системі фізичної реабілітації……………………….. 44
1.5.1. Насіннятерапія при захворюванні органів дихання у дітей…………... 46
1.5.2. Кольоротерапія за системою су-джок………………………………… 47
Висновки до першого розділу………………………………………………... 50
РОЗДІЛ 2 ОРГАНІЗАЦІЯ ТА ПРОВЕДЕННЯ ЕКСПРИМЕНТАЛЬНОГО ДОСЛІДЖЕННЯ……………………………………………………………….
51
2.1. Методи дослідження…………………………………………………….. 51
2.2. Організація дослідження………………………………………………… 58
2.3. Програма фізичної реабілітації для дітей дошкільного віку з рецидивним бронхітом в умовах дошкільного навчального закладу……
59
2.3.1. Лікувальна фізична культура………………………………………….. 60
2.3.2. Рефлекторний масаж…………………………………………………… 64
2.3.3. Су-джок терапія………………………………………………………… 68
Висновки до другого розділу………………………………………………… 69
РОЗДІЛ 3 АНАЛІЗ РЕЗУЛЬТАТІВ ЕКСПЕРИМЕНТУ……………………. 70
3.1. Аналіз результатів попереднього дослідження………………………… 70
3.2. Перевірка ефективності експериментальної програми фізичної реабілітації……………………………………………………………………....
73
Висновки до третього розділу………………………………………………… 79
ВИСНОВКИ…………………………………………………………………….. 82
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ……………………………………… 84
Додаток А……………………………………………………………………….. 95
Додаток Б……………………………………………………………………… 96
Додаток В……………………………………………………………………… 97








ВСТУП
Актуальність теми. Проблема реабілітації хворих із захворюваннями дихальної системи на сьогодні є актуальною, тому що спостерігається тенденція до збільшення випадків захворюваності. Так, на думку Ю. Г. Антипкіна протягом останніх 10 років кількість захворювань бронхолегеневої системи у дітей збільшилось у 3,6 рази, в більшості випадків за рахунок гострих і рецидивних запальних процесів в верхніх і нижніх дихальних шляхах [4]. При цьому спостерігається підвищення інтересу вчених до однієї з найбільш розповсюджених нозологій органів дихання – рецидивуючого бронхіту (РБ) [1; 80; 88]. Зацікавленість вчених до даної проблеми обумовлюється не лише збільшенням частоті виникнення РБ та можливістю розвитку ускладнень, а й потенціальною трансформацією проблеми з медичної у соціальну, оскільки тривалі загострення РБ призводять до порушення психічного і нервово-психічного розвитку, а також соціальної дезадаптації дітей [25; 33; 88]. Поширеність РБ у дітей становить 2,5 на 1000 дітей віком 1-15 років; серед дітей віком до 3 років хворіють 2,3 %, дошкільного віку — 7,1 % і 2,6 % — пацієнтів шкільного віку [1; 2; 8; 93].
Згідно сучасним уявленням, РБ являє собою мультифакторне захворювання, що протікає фазово і характеризується рецидивним запаленням слизової оболонки бронхів і наявністю у періоді ремісії порушень імунної та ендокринної систем [37; 88; 93]. Крім того, встановлено можливість трансформації РБ через підгостру на хронічний бронхіт (ХБ) та бронхіальну астму (БА). Слід зазначити, що з віком ризик хронізації РБ зростає [1; 12; 22; 81].
Для фахівців надзвичайно важливим залишається питання проте, чи рецидивуючи захворювання дихальних шляхів є суто пульмонологічною патологією, або патологією імунної системи. Згідно локалізації процесу, можна беззаперечно стверджувати про належність рецидивуючих респіраторних захворювань до патології дихальної системи. Проте встановленим є той факт, що при РБ порушується як місцевий імунітет (тобто імунітет власне дихальних шляхів, бронхіального дерева), так і імунний захист усього організму, який уже не в змозі забезпечити стійкість до мікробної агресії (Казмирчук В. Є., 2008).
Проблемою імунореабілітації дітей при РБ займалися такі автори, як Ю. К. Больбот, С. В. Аліфанова, Л. Ш. Дудченко, В. В. Лейкіна, якими було досліджено та розроблено особливості використання ряду фармакологічних препаратів з метою підвищення імунітету у дітей з РБ та доведено їх ефективність застосування. Проте слабкий організм у такому випадку може так і залишитися слабким. Даний факт особливо важливий у дитячому віці, коли відбувається формування органів і систем організму. До того ж слід зазначити, що вартість медикаментозної терапії лікування РБ, зокрема обструктивного синдрому (частота якого, до речі коливається від 26 до 55 % у різні епідемічні сезони), є досить високою. Тому відновилася зацікавленість до нетрадиційних методів відновлення здоров’я [12; 27; 38; 58; 59].
Зростання захворюваності на РБ, тривалість, тяжкість та рецидивуючий перебіг захворювання висувають завдання, пов'язані не тільки з його лікуванням, але й з проведенням комплексу профілактичних та реабілітаційних заходів, в ряд найважливіших медико-соціальних проблем.
Надто важливою проблемою є розробка адекватних методів фізичної реабілітації з урахуванням синдромно-патогенетичного принципу на підставі загальнометодологічного підходу до реабілітації даної категорії хворих [5;10; 13; 21; 37].
Отже, актуальність проблеми ФР дітей з РБ зумовлена поширеністю цієї патології, можливими негативними наслідками для здоров’я дитини у подальшому житті. Це висуває завдання, пов’язані не лише з лікуванням, але і з проведенням комплексу фізреабілітаційних та оздоровчих заходів. Незважаючи на наявність численних джерел інформації та розробок окремих авторів, все ж таки недостатньо розкритою залишається проблема комплексного використання засобів ФР з урахуванням синдромно-патогенетичного принципу на підставі загальнометодологічного підходу до реабілітації для відновлення здоров’я даного контингенту дітей.
Метою роботи є розробка, наукове обґрунтування програми фізичної реабілітації дітей 4-6 років, які хворіють на рецидивуючий бронхіт, та її впровадження до спеціального дошкільного навчального закладу.
Завдання роботи:
1. Проаналізувати науково-методичну та спеціальну літературу щодо захворювання на рецидивуючий бронхіт у дитячому віці;
2. Визначити коло спеціальних засобів ФР, методик, програм, систем, які ефективні у використанні для дітей 4-6 років хворих на рецидивуючий бронхіт;
3. Розробити та науково обґрунтувати експериментальну програму фізичної реабілітації дітей 4-6 років, які хворіють на рецидивуючий бронхіт;
4. Експериментально перевірити ефективність розробленої програми фізичної реабілітації в умовах Сумського спеціального дошкільного навчального закладу (ясла-сад) №20 «Посмішка».
Об’єкт дослідження: вплив фізичної реабілітації на розвиток відновлення дихальної системи у дітей, які хворіють на рецидивуючий бронхіт.
Предмет дослідження: стан здоров’я дітей дошкільного віку під впливом розробленої програми фізичної реабілітації.
Методи дослідження:
1. Аналіз спеціальної наукової та методичної літератури;
2. Аналіз документальних матеріалів (медичних карток);
3. Педагогічні методи;
4. Клініко-функціональні та інструментальні методи;
5. Методи математичної статистики.
Гіпотеза: Розроблена програма фізичної реабілітації сприятиме відновленню дихальної системи та в цілому здоров’я дітей, які хворіють на рецидивуючий бронхіт.
Наукова новизна:
1. Вперше розроблено програму фізичної реабілітації, призначену для дітей 4-6 років хворих на рецидивуючий бронхіт;
2. Уточнено зміст фізреабілітаційних занять у дитячому садку та вдома з включенням навчально-роз’яснювальних заходів з батьками;
3. Підтверджено особливості перебігу рецидивуючого бронхіту у дитячому віці;
4. Доведено місцевий та загальний вплив експериментальної програми фізичної реабілітації на рівні дихальної та імунної систем;
5. Дістало подальшого розвитку поєднання традиційних, західних та східних засобів відновлення здоров’я дітей, які хворіють на рецидивуючий бронхіт.
Теоретична значущість роботи полягає у теоретичному обґрунтуванні застосування розробленої програми фізичної реабілітації для дітей 4-6 років, які хворіють на рецидивуючий бронхіт. Огляд та аналіз літературних джерел, може буди використаний з метою підвищення кваліфікації медичних працівників та фізичних реабілітологів дошкільних навчальних закладів. Матеріали роботи будуть корисними під час проведення бесід з батьками та медичним персоналом.
Практична значущість роботи полягає у введенні спеціально спрямованої програми фізичної реабілітації для дітей, які хворіють на рецидивуючий бронхіт до фізреабілітаційної та оздоровчої практики у дошкільних освітньо-виховних закладах що, сприяє більш повному та ефективному відновленню здоров’я даного контингенту реабілітантів, забезпечує профілактику рецидивів даного захворювання. Засоби ФР, методики, програми та системи, покладені в основу програми у вигляді елементів, можуть бути застосовані у вигляді самостійних відновних засобів у домашніх заняттях та при формуванні індивідуальних реабілітаційних програм. Результати роботи впроваджені в оздоровчо-реабілітаційну роботу Сумського спеціалізованого дошкільного навчального закладу (ясла-сад) № 20 «Посмішка».
Апробація: результати магістерської роботи доповідалися на Всеукраїнському конкурсі наукових робіт з фізичного виховання і спорту 30 березня 2011 року в Прикарпатському Національному Університеті імені Василя Стефаника (м. Івано-Франківськ), де посіла друге місце. Також, матеріали магістерської роботи доповідалися на ХІ Всеукраїнській науково-практичній конференції молодих учених з міжнародною участю «Сучасні проблеми фізичного виховання і спорту школярів та студентів України» (м. Суми, СумДПУ ім. А. С. Макаренка 2011 р.).
Публікація: Матеріали магістерської роботи опубліковані у збірці наукових праць ХІ Всеукраїнської науково-практичної конференції молодих учених з міжнародною участю «Сучасні проблеми фізичного виховання і спорту школярів та студентів України» (м. Суми, 2011 р. Т.1, ст. 331-334).
Обсяг і структура роботи. Робота включає вступ, перелік умовних скорочень, три розділи, висновки, список використаних джерел, що містить 95 найменувань, додатки. Загальний обсяг роботи складає 97 сторінок, із них основного тексту 80 сторінок.
Список литературы ВИСНОВКИ
1. У ході опрацювання обраної проблеми, було розглянуто вікові анатомо-фізіологічні особливості дихальної системи у дітей, етіологію, патогенез та клінічні ознаки РБ. Згідно чисельних джерел інформації, існують відомості про необхідність застосування засобів ФР з метою відновлення функціонального стану респіраторної системи, а не лише усунення гострих ознак захворювання.
2. Розробка експериментальної програми ФР відбувалася з урахуванням вікових особливостей обраного контингенту дітей, основних порушень організму при РБ, умов дошкільного навчального закладу та ін., що звичайно обмежувало коло реабілітаційних засобів, які можна було включити до програми. Тому використовувалися лише ті засоби, що за даними літературних джерел, мають найкращий та безпечний вплив на організм дітей хворих на РБ.
3. Перевірка ефективності розробленої експериментальної програми відбувалася із залученням ряду методів дослідження, обраних для отримання даних про стан дітей ОГ до і після застосування запропонованої програми ФР, та у дітей ГП – до і після стандартного курсу реабілітації в умовах дошкільного навчального закладу. Під час обстеження було виявлено, що стан дітей ОГ та ГП на момент дослідження, знаходиться майже на однаковому рівні. Визначення ефективності відбувався шляхом порівняння результатів дослідження, проведених наприкінці курсу реабілітації.
4. Зіставлення та аналіз отриманих результатів дослідження дає підстави стверджувати, що розроблена програма ФР для дітей хворих на РБ, є більш ефективною у порівняні з стандартною програмою ФР, яка проводилась у дошкільному навчальному закладі.
5. Запропонована програма ФР може бути застосована при формуванні індивідуальних реабілітаційно-оздоровчих програм для дітей. Також при постійному застосуванні комплексів ЛФК, що складаються із запропонованих вправ (ДВ, ЗРВ, АЦВ, асани хатха-йоги, прана яма та вправи на релаксацію), або навіть застосування будь-яких двох окремих категорій вправ і періодичному проходженню курсів лікувального масажу та су-джок терапії, передбачає зменшення частоти виникнення рецидивів РБ, профілактики можливих ускладнень та загального зміцнення здоров’я дітей.





СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ
1. Антипкін Ю. Г. Наукові та практичні питання дитячої пульмонології / Ю. Г. Антипкін // Мат. 11-го з’їзду педіатрів України «Актуальні проблеми педіатрії на сучасному етапі». - К., 2004. – 93 с.
2. Антипкін Ю. Г. Сучасні підходи до діагностики,профілактики рецидивуючих і хронічних бронхітів у дітей: Методичний посібник / Ю. Г. Антипкін, Л. П. Арабська, О. А. Смірнова. - К., 2003. –123 с.
3. Антипкін Ю.Г. Роль імуноцитохімічних досліджень в ранній діагностиці запальних процесів дихальних шляхів у дітей / Ю. Г. Антипкін, Т. Д. Задорожна, О. І. Пустовалова // Соврем. педиатрия. – 2006. – С. 45-47.
4. Антипкін Ю.Г. Ендоскопічні та цитоморфологічні критерії діагностики рецидивуючого та хронічного бронхіту у дітей / Ю. Г. Антипкін, Н. В. Власенко, М. І. Величко // Педіатрія, акушерство та гінекологія. – 2003. – №2. – С. 3.
5. Апарин В. Е. Лечебная физкультура и массаж как основные средства реабилитации детей с заболеваниями органов дыхания / В. Е. Апарин, Б. Н. Коротков, А. Б. Короткова // ЛФК и массаж. – 2005. –
№ 6. – С. 39.
6. Арєшина Ю. Б. Обґрунтування необхідності відновлення носового дихання у дітей з рецидивним обструктивним бронхітом у стадії загострення / Ю. Б. Арєшина // Науково-практичний журнал «Спортивний вісник Придніпров’я». – 2007. – № 2-3. – С. 208-211.
7. Артемьева Е. Г. Реактивность бронхов и биомины слизистой оболочки как бактерій хронизации острого бронхита / Е. Г. Артемьева, И. А. Латфуллин // Тер. архив. – 2002. – №11. – С. 77-79.
8. Артамонов Р.Г. Бронхиты у детей / Р. Г. Артамонов // Российский педиатрический журнал – 2000. – №5. – С. 58-59.
9. Афонина Г. Б. Липиды, свободные радикалы и иммунный ответ /
Г. Б. Афонина, Л. А. Куюн. – К.: Здоров’я, 2000. – с. 285.
10. Бабінова О. В. Сучасні підходи до лікування та реабілітації дітей, хворих на рецидивуючий бронхіт із поєднаною патологією гепатобіліарної системи / О. В. Бабінова, З. М. Третякевич // Здоровье ребенка – 2009 – №6. – С. 27-29.
11. Базыма Б. А. Цвет и психика / Б. А. Базыма. – Харьков, 2001. – 100 с.
12. Банадига Н. В. Особенности клинического течения рецедивирующего бронхита у детей и возможные пути их реабилитации /
Н. В. Банадига // Международный медицинский журнал (Х) - Том 3. - №4. – 1997. – С. 88-89.
13. Банадига Н. В. Комплексна реабілітація хворих з бронхолегеневою патологією /Н. В. Банадига, І. О. Рогальский, А. О. Луцук, І. В. Кміта, Г. В. Рачинська, Т. В. Рибіна // Педіатрія, акушерство і гінекологія. – 2003. – № 1. – С. 78-79.
14. Баргак Я. Д. Энцефалографические аспекты вегетативных нарушений при рецидивирующем бронхите у детей / Я. Д. Баргак, О. В. Охапкина // Актуальны проблеми охорони здоров’я дітей шкільного віку і підлітків. Материали наук. – практ. конф. присвяченої 75 – річчю Укр. НДІ охорони здоров’я дітей і підлітків – Х.: - 1997. – С. 54-56.
15. Баклунов В. В. Особливості перебігу рецидивуючого бронхіту у дітей з системною дисплазією сполучної тканини / В. В. Баклунов // Мат. 11-го з’їзду педіатрів України «Актуальні проблеми педіатрії на сучасному етапі». – К.: - 2003. – С. 109 – 110.
16. Баклунов В. В. Системная дисплазия соеденительной ткани – один из важных факторов формирования рецидивирующего бронхита у детей /
В. В. Баклунов // Современная педиатрия. – 2006. – №4 – С. 193-195.
17. Белоусов Ю. Б. Бронхит: Механизми развития респираторной инфекций / Ю. Б. Белоусов. – М., 1996. – 48 с.
18. Белевский А. С. Реабилитация больных с патологией легких /
А. С. Белевский // Пульмонология и алергологія. – 2007. - №4. – С. 14-17.
19. Бисярина В. Л. Детские болезни с уходом за детьми и анатомо-физиологическими особенностями детского возраста / В. Л. Бисярина. – М.: Медицина, 1981. – 463 с.
20. Больбот Ю. К. Экологические и имунологические аспекти рецидивирующего бронхи та у детей крупного промышленого города / Ю. К. Больбот // Актуальные проблемы гигиены детей и подростков. Мат-ли науч. – практик. конференции. – Харьков. – 1995. – С. 28-29.
21. Больбот Ю. К. Рецидивний бронхіт у дітей (механізми формування, екологічні аспекти, реабілітація, прогноз): автореф. дис... д-ра мед. наук / Больбот Юрий Кононович; Національний медичний ун-т ім. О.О. Богомольця. – К., 1996. – 40 с.
22. Больбот Ю. K. Концепція рецидивуючого бронхіту у дітей /
Ю. К. Больбот, В. В. Баклунов, М. В. Калічевська // IІ з'їзд фтизіатрів і пульмьнологів України: Мат. наук, праць. – Київ, 1998. – 19-22 с.
23. Больбот Ю. К. Рецидивний бронхіт у дітей: сучасний погляд на проблему / Ю. К. Больбот, Р. В. Ковтуненко, Т. А. Бордий // Мат. конгр. педіатрів України «Актуальні проблеми педіатрії на сучасному етапі» . – Київ, 2003. – С.87-88.
24. Бонев Л. Руководство по кинезитерапии / Л. Бонев, П. Слинчев / Пер. с бол. – С.: Медицина и фізкультура, 1978. – 289 с.
25. Блохин Б. М. Заболевания органов дыхания у детей / Б. М. Блохин. – М.: Медпрактика - М, 2007. – 616 с.
26. Бюллер М. Лечение триггерных точек – теоретические аспекты и примеры из практики / М. Бюллер, Х. Шайдхауер // ЛФК и массаж. – 2003. – № 3. – С. 33-45.
27. Васильева Т.Л. Иммунная система детей с рецидивирующим бронхитом и методы терапевтической корекций / Т. Л. Васильева // Педиатрия, акушерство, гинекология. - 1992. – №1. – С. 25.
28. Верещагин В.Г. Физкультура индийских йогов / В. Г. Верещагин. – Минск: Палымя, 1982. – 140 с.
29. Вишнякова Л.А. Новое представление о патогенезе хронического бронхита. /. Л. А. Вишнякова // Терапевт. арх. – 1993. – Т.65. – №4. – С. 31-35.
30. Воронцов И. М. Справочник по детской диетике / И. М. Воронцов, А. В. Мазурин. – Л.: Медицина, 1980. – 416 с.
31. Гаваа Лувсан. Традиционные и современные аспекты рефлексотерапий / Лувсан Гаваа. – М.: Знание, - 1986. – 96 с.
32. Готовцев П. И. ЛФК и массаж / П. И. Готовцев, В. П. Селиванов, А. Д. Субботин. – М.:Медицина, - 1987. – 255 с.
33. Гашинова Е. Ю. Клиническая эффективность использования психотерапии в лечении бронхиальной астмы и хронического обструктивного бронхита / Е. Ю. Гашинова // Український пульмонологічний журнал. – 2002. – №3. – С. 12-14.
34. Гнездилова Е. Защитные психологические реакции у больных хроническим обструктивным бронхитом / Е. Гнездилова // Врач. – 2002. – №3. – С. 24-25.
35. Дорохов А. Н. Механизмы действия системы йоги. Теории, гипотезы, анализ теоретических и экспериментальных иследований / А. Н. Дорохов // Загальна патологія та патологічна фізіологія. – 2008. – №3. – С. 7-14.
36. Дубровский В. И. Массаж. Малая энциклопедия / В. И. Дубровский – М.: «Retorika-A», 2002. – 464 с.
37. Дудченко Л. М Рецидивирующий бронхит у детей и проблеми реабилитаций / Л. М. Дудченко // Вестн. физиотерапий и курортологии. – 2002. – №3. – С. 82-88.
38. Дудченко Л. Ш. Иммунореабилитация детей, больных рецидивирующим бронхитом, на этапе санаторно-курортного лечения / Л. Ш. Дудченко, Н. Н. Каладзе // Вестник физиотерапии и курортологии. – 2004. – № 1. – С. 6-12.
39. Дука К. Д. Бицька Ю.В.Сучасні особливості формування та перебігу рецидивуючих обструктивних бронхітів у дітей. / К. Д. Дука, Ю. В. Бицька // Педіатрія, акушерство та гінекологія. – 2008. – №4. – С. 54-55.
40. Евтимов В. Йога / В. Евтимов. – М.: Медицина, 1986. – 208 с.
41. Еналдиева Р. В. Состояние респираторной системы при грудном сколиозе / Р. В. Еналдиева, С. Т. Ветрилэ // Пульмонология. – 2006. –
№6. – С. 62-64.
42. Епифанов В. А. Лечебная физическая культура и спортивная медицина: Учебник. / В.А. Епифанов. – М.: Медицина, 1999. – 304 с.
43. Епифанов В. А. Медицинска реабилитация / В. А. Епифанов. – М.: МЕДпресс-информ, 2005. – 56-74 с.
44. Ефименко П. Б. Методика лечебного массажа при санаторной реабилитации больных хроническим бронхитом / П. Б. Ефименко, В. П. Зайцев, Т. Г. Ананьева, В. Г. Саенко, В. Д. Пенин // Вопросы курортологии, физиотерапии и ЛФК. – 1992. – №2. – С. 58-60.
45. Задорожная Т. А. Некоторые аспекти развития представлений о неспецифических заболеваниях органов дыхания и вопросы реабилитации больных / Т. А. Задорожная // Врачеб. дело. – 1991. – №4. – С. 9-13.
46. Зубаренко О.В. Комплексна реабілітація дітей, хворих на рецидивний бронхіт з проявами гострої респіраторної вірусної інфекції / О. В. Зубаренко, Т. І. Федорчук, С. А. Доценко, І. В. Польщакова, Л. І. Позднякова // Медицинская реабилитация, курортология, физиотерапия. – 2002. – №2. – С. 14-15.
47. Иванова О. В. Влияние «хатха-йоги» на процессы дыхания у детей среднего школьного возраста, страдающих сколиозом ІІстепени / О. В. Иванова, М. А. Причалов // Лечебная физкультура и спортивная медицина – 2009 – № 7. – С. 32-35.
48. Каладзе М. М. Нові засоби вторинної профілактики у дітей, хворих на рецидивний бронхіт / М. М. Каладзе, Л. Ш. Дудченко // Педіатрія. – 2002. – №5. – С. 57-58.
49. Казначеева Л. Ф. Нарушение бронхіального тонуса у детей, перенесших острое бронхолегочное заболевание / Л. Ф. Казначеева // Аллергология. – 2001. – №2. – С. 17-21.
50. Климанов В. В. Клиническая патофизиология детского возраста / В. В. Климанов, Ф. Г. Садыков. – Санкт-Петербург: « Сотис лань», 1997. – 153 с.
51. Кобець Т. В. Реабілітація дітей із рецидивуючим бронхітом на курорті / Т. В. Кобець // Педіатрия, акушерство та гінекологія – 2008. – №4. – С. 130-131.
52. Кругликов Г.Г. Морфологическая характеристика хронического обструктивного бронхита / Г. Г. Кругликов, Б. Т. Величковский, А. Г. Чучалин // Пульмонология. – 2003. – №3. – С. 16-19.
53. Крючко Т. О. Шляхи оптимізації діагностики та комплесного лікування дітей молодшого віку з рецидивуючим бронхітом у дітей / Т. О. Крючко, Ю. М. Кінаш // Педіатрія, акушерство, гінекологія. – 2003. – №1. – С. 56.
54. Кузнецова Т. Д. Особенности возрастного развития системы дыхания у детей 6-15 лет / Т. Д. Кузнецова, О. А. Гурова, И. П. Самбурова // Физиология человека. – 1991. – Т.17. – №5. – С. 142-150.
55. Куничев Л. А. Лечебный масаж / Л. А. Куничев. – К.: Вища школа. 1981. – 328 с.
56.Лапшин В. Ф. Особливості клініко-функціонального стану дітей з рецидивуючим бронхітом в стадії ремісії / В. Ф. Лапшин, Т. Ф. Задорожная // Педіатрія, акушерство та гінекологія. – 2006 – №2. – С. 66-70.
57. Лапшин В. Ф. Імунореабілітація дітей з рецидивним бронхітом / В. Ф. Лапшин // Современная педиатрия – 2007. – № 1. – С. 48-52.
58. Лапшин В. Ф. Реабилитация детей с хроническими бронхолегочными заболеваниями / В. Ф. Лапшин // Доктор – 2002. – №3. – С. 38-42.
59. Лапшин В.Ф. Ефективність реабілітації з імунологічними порушеннями при рецидивуючих бронхолегеневих захворюваннях / В. Ф. Лапшин, Н. І. Харько, Н. І. Надточій // Педіатрія, акушерство, гінекологія. – 2003. – №1. – С. 53-54.
60. Ласиця О. І. Бронхообструктивний синдром у дітей раннього віку та особливості муколітичної терапії / О. І. Ласиця, О. М. Охотнікова // Педіатрія, акушерство та гінекологія – 2004. – №2. – С. 27-29.
61. Лебедько О. А. Нарушение оксидативного метаболизма при хронических бронхообструктивных заболеваниях легких у детей / О. А. Лебедько, О. Е. Гусева, В. К. Козлов // Бюллетень физиологии и патологи дыхания. – 2007. – № 27. – С. 12.
62. Левенець С. С. Особливості етиології і патогенезу різних форм бронхітів у дітей / С. С. Левенець, Л. М. Слободян, С. І. Климнюк, І. Р. Сабаль, І. В. Кінах // Педіатрія, акушерство і гінекологія. – 1997. – №3. – С. 25-28.
63. Лисенко Г. І. Лікування порушень носового дихання в практиці сімейного лікаря / Г. І. Лисенко, Л. В. Хіміон // Сімейна медицина. – 2004. – №4. – С. 8-9.
64. Ловицкий С. В. Динамика показателей качества жизни у больных хроническим бронхитом в процессе лечения / С. В. Ловицкий, А. А. Новик, В. И. Трофимов, Т. И. Ионова, А. А. Цепкова, А. В. Киштович // Пульмонология. – 2002. – №5. – С. 25-28.
65. Лук’янова О. М. Проблеми здоров’я здорової дитини та наукові аспекти профілактики його порушень / О. М. Лук’янова // Мистецтво лікування. – 2005. – №2. – С. 6-15.
66. Майданник В. Г. Клініко - лабораторна та функціональна ефективність лікування дітей хворих на гострий бронхіт / В. Г. Майданник, С. Ю. Свойкина // Педіатрія,акушерство та гінекологія. – 2009. – Т. 71 – №1. – С. 31-37.
67. Майданник В. Г. Клинические рекомендации по диагностике, лечению и профилактике заболеваний верхних дыхательних путей у детей / В. Г. Майданник. – К.: «Аспект-Поліграф», 2003. – 176 с.
68. Назаренко И. М. Особенности фагоцитоза, иммунитета и интерферонного статуса у детей раннего возраста с рецидивирующим обструктивным бронхитом / И. М. Назаренко, Л. Г. Кузьменко, Н. И. Петрук // Педиатрия. – 2001. – №5. – С. 20-23.
69. Образцов Ю. Влияние одностороннего выключения носового дыхания на развитие черепа в эксперименте / Ю. Л. Образцов, С. Н. Ларионов // Стоматология. – 1998. – Т. 77 – №3. – С. 4-6.
70. Овчаренко С.И. Хронический обструктивный бронхит: клиника, диагностика, лечение// Клиническая медицина. – 1997. – №6. – С. 53-57.
71. Овечкин А. М. Основы чжэнь-цзю терапии / А. М. Овечкин. – Саранск.: «Голос», 1991. – 417 с.
72. Одинець Ю. В. Регіональні проблеми рецидивуючих бронхолегеневих захворювань у дітей з позицій дитячої екології та соціальної медицини / Ю. В. Одинець, В. Я. Казанов, А. Ф. Ручко // Мат. конгр. педіатрів України «Актуальні проблеми і напрямки розвитку педіатрії на сучасному етапі». – К.: - 2003. – С.271-272.
73. Окороков А. Н. Диагностика болезней внутренних органов: Т.3: Диагностика болезней органов дыхания / А. Н. Окороков. – М.: Мед. лит., 2001. – 464 с.
74. Пак Чжэ Ву. Пальцетерапия / Пак Чже Ву – М.: «Су Джок Академия», 2001. – 98 с.
75. Пак Чже Ву. Су Джок семянотерапия / Пак Чже Ву – М.: «Су Джок Академия», 2004. – 76 с.
76. Перцева Т.А. Оценка Функционального состояния дыхательной мускулатуры у больных хроническими неспецифическими болезнями лёгких в формировании индивидуальных программ реабилитации / Т. А. Перцева, Л. И. Конопкина, Е. В. Богуславская // Український пульмонологічний журнал. – 2004. – №3. – С. 31-32.
77. Перцева Т. А. Реабилитация больных хроническим обструктивным бронхитом: Достижения и перспективы / Т. А. Перцева, Л. И. Конопкина // Український пульмонологічний журнал. – 2003. – №3. – С. 63-65.
78. Пфулгенд Синх. Йоговское лечение распространенных болезней / Пфулгенд Синх. – К.: «Здоровье», 1990. – 139 с.
79. Рамачарака Й. Хатха-йога: Философия физического благополучия / Й. Рамачарака. – М.: ФиС, 2004. – 188 с.
80. Рачинский С. В. Болезни органов дыхания у детей / С. В. Рачинский, В. К. Татотченко. – М.: Медицина, 1987. – 246-253 с.
81. Рачинский С. В. Хронические бронхиты у детей / С. В. Рачинский, И. К. Волик // Проблемы туберкулеза и болезней легких. – 2004. – №1. – С. 36-39.
82. Регеда М. С. Бронхити / М. С. Регеда. – Львів: Спалом, 2005. – 82 с.
83. Романцова Е. Б. Адаптационные реакции и коррекция их при нарушений у детей и подростков при заболеваниях органов дыхания / Е. Б. Романцова, О. Б. Приходько, А. Ф. Бабцева // Бюллетень физиологии и патологи дыхания. – 2006. – № 23. – С. 18.
84. Соколовський В. С. Лікувальна фізична культура / В. С. Соколовський, Н. О. Романова, О. Г. Юшковська – Одеса: Одес. держ. мед. ун-т, 2005. – 186-192 с.
85. Слугин В. И. Некоторые вопросы теории и практики рефлекторного массажа / В. И. Слугин // ЛФК и массаж. – 2004. – № 2. – С. 20 28.
86. Сміян І. С. Обмін заліза та мінеральна щільність кісткової тканини у дітей із рецидивуючим та хронічним бронхітом / І. С. Сміян, С. О. Погурська. // ПАГ. – 2004. – №2. – С.24-26.
87. Смиронова М. О. Клинические и патогенетические особенности разных вариантов хронического бронхита у детей / М. О. Смирнова, Н. Н. Розинова. // Рос. вестн. перинатологии и педиатрий. – 2007. – №3. – С. 22-27.
88. Татотченко В. Рецедивирующие и хронические заболевания легких у детей / В. Татотченко, С. Рачинский // Врач. – 2002. – №3. – С. 24-25.
89. Турин О. И. Организация роботы по исследованию функционального состояния легких методами спирографии и пневмотахометрии и применение этих методов в клинической практике /
О. И. Турин, И. М. Лаптева, И. А. Маничев, В. Г. Щербицкий – Минск:, 2002. – 81 с.
90. Федорчук Т. И. Клинико –функциональные и имунологические аспекты течения рецедивируещего бронхи та у детей на этапе реабилитации / Т. И. Федорчук, Е. С. Павлова, Н. И. Демидова // Мед. реабилитация, курортология, физиотерапия. – 2002. – №2. – С. 43-44.
91. Фокин В. Н. Китайский точечный массаж: Руководство по диагностике и лечению / В. Н. Фокин. – М.: ФАИР-ПРЕСС, 2003. – 592 с.
92. Фонарев М. И. Справочник по детской лечебной физкультуре / М. И. Фонарев – Л.: Медицина, 1983 – 360 с.
93. Чергінець В. І. Рецидивний бронхіт у дітей / В. І. Чергінець, С. І. Ільченко // Медичні перспективи. – Том ХІV – 2009. – №4. – С. 4-7.
94. Чикина С. Ю. Спирометрия в повседневной врачебной практике / С. Ю. Чикина, А. В. Черняк // Пульмонология и аллергология. – 2007. – №1. – С. 6-11.
95. Шабалов Н. П. Детские болезни / Н. П. Шабалов, 5-е изд., Т.1. – СПб: Питер, 2002 – 336-342 с.
Стоимость доставки работы, в гривнах:

(при оплате в другой валюте, пересчет по курсу центрального банка на день оплаты)
300





Найти готовую работу


ЗАКАЗАТЬ

Обратная связь:


Связаться

Доставка любой диссертации из России и Украины



Ссылки:

Выполнение и продажа диссертаций, бесплатный каталог статей и авторефератов

Счетчики:

Besucherzahler
счетчик посещений

© 2006-2022. Все права защищены.
Выполнение уникальных качественных работ - от эссе и реферата до диссертации. Заказ готовых, сдававшихся ранее работ.