У нас уже 242733 рефератов, курсовых и дипломных работ
Заказать диплом, курсовую, диссертацию


Быстрый переход к готовым работам

Мнение посетителей:

Понравилось
Не понравилось





Книга жалоб
и предложений


 






Название Податок на нерухомість:міжнародний досвід і вітчизняна практика
Количество страниц 82
ВУЗ Харківський національний університет внутрішніх справ
Год сдачи 2012
Содержание ЗМІСТ

ВСТУП ………………………………………………………………………. 3

РОЗДІЛ 1. КОНЦЕПТУАЛЬНІ ОСНОВИ ОПОДАТКУВАННЯ
НЕРУХОМОГО МАЙНА……………………………………………………

5

1.1. Економічна сутність нерухомого майна як об'єкта оподаткуван-ня
5

1.2. Відповідність податків на нерухомість принципам оподаткуван-ня
18

РОЗДІЛ 2. АНАЛІЗ ДІЮЧИХ СИСТЕМ ОПОДАТКУВАННЯ
НЕРУХОМОГО МАЙ-НА……………………………………………………

25

2.1. Аналіз системи оподаткування нерухомого майна в Украї-ні……..
25

2.1.1. Еволюція системи оподаткування нерухомого майна в Украї-ні
25
2.1.2. Плата за землю як елемент системи оподаткування
нерухомого майна ………………………………………………………
36

2.2. Зарубіжний досвід побудови систем оподаткування нерухомого майна …………………………………………………………….………...


47

РОЗДІЛ 3. Рекомендації щодо формування системи оподаткування
нерухомого майна, відмінного від землі, в Украї-ні………………………..

65




ВИСНОВ-КИ…………………………………………………………………… 73

СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ …………………………………….
76







ВСТУП

Актуальність теми. Оподаткування нерухомого майна має довгу істо-рію, проте з кожним роком проблеми побудови ефективної системи оподатку-вання нерухомості не зменшуються. Механізм майнового оподаткування пос-тійно вдосконалюється, зокрема реформування системи оподаткування нерухомого майна відбувається в США, Великобританії, Росії. Оскільки формування місцевих бюджетів у багатьох країнах засноване на традиційних податках на нерухомість (землю та поліпшення на ній у вигляді будівель і споруд), при обґрунтуванні напрямів реформування податкової системи в Україні значну увагу доцільно приділити створенню ефективної системи майнового оподаткування, зокрема введенню податку на нерухоме майно, відмінне від землі.
Інтерес до питань ефективного оподаткування нерухомого майна не зменшується з часів його введення. Широко відомі роботи, присвячені теоретичним основам майнового оподаткування, сучасних зарубіжних авторів Р. Арно , Дж. Зодроу, П. Мішковського, В. Оутса, Н. Тайд¬мана , В. Фішела, Л. Харріса. Аналіз відповідності опо¬дат¬кування нерухомого майна принципам горизонтальної і вертикальної рів¬ності відображено в роботах М. Аллена і В. Дейра, Б. Беррі і Р. Беднарза, І. Бела, Дж. Клеппа, В. Гулсбі , Дж. Ковальські і П. Кол¬велла, О. Олдмана и Х. Аарона, Д. Хауріна.
В Україні питання майнового оподаткування в контексті складу і струк-тури податкової системи розглянуто в роботах В. Вишневського ,С. Герчаківського, В. Загорського, В. Зайця, О. Кири¬ленко, І. Луніної, В. Мельника, С. Музиченко, В. Піхоцького, А. Соколовської, Л. Тарангул.
Проте зарубіжні дослідження з оподаткування нерухомого майна ві-дображають традиції та досвід побудови систем майнового оподаткування в розвинених країнах зі стійким інституційним середовищем та розвиненими ринковими відносинами. А роботи вітчизняних вчених не охоплюють всього комплексу питань щодо формування системи оподаткування нерухомого майна, особливо податку на нерухоме майно, відмінне від землі. Зокрема при побудові системи майнового оподаткування в Україні доцільно приділити більше уваги формуванню базових положень з оподаткування нерухомого майна, відмінного від землі, аналізу економічних наслідків запровадження податку на нерухомість.
Мета і задачі дослідження. Метою дослідження є обґрунтування поло-жень і практичних рекомендацій щодо формування системи оподаткування не-рухомого майна в Україні.
Об'єктом дослідження є процес формування системи оподаткування не-рухомого майна в умовах реформування податково-бюджетної системи Украї-ни.
Предмет дослідження – система оподаткування нерухомого майна.
Список литературы ВИСНОВКИ

У нашій країні вже тривалий час ведеться робота зі створення системи оподаткування нерухомого майна, розробляються нові законопроекти, ведуться дискусії про доцільність запровадження даного податку. Проте залишається ряд невирішених проблем, пов'язаних у тому числі з нестачею інформації з теорії і практики оподаткування нерухомості, адаптації систем оподаткування нерухомого майна зарубіжних країн до особливостей трансформаційної економіки України. Для цього виконано теоретичне узагальнення і запропоновано нове рішення актуальної наукової задачі формування системи оподаткування нерухомого майна в контексті реформування податкової системи. Воно базується на таких основних наукових висновках і положеннях.
1. У результаті дослідження економічної суті нерухомого майна і його особливостей з позицій оподаткування було встановлено, що на відміну від іс-нуючих концепцій, що описують нерухомість як об'єкт інвестування й інстру-мент генерування доходу, фізичні характеристики і пов'язані з нерухомим май-ном соціальні потреби, права на володіння і користування об'єктами нерухомо-го майна, нерухоме майно з позицій оподаткування є складним об'єктом оподаткування, сукупністю індивідуально визначених та оцінених об'єктів нерухомості (земельних ділянок, будинків і будівель), які використовуються для задоволення особистих потреб або здійснення економічної діяльності особами, що мають визначені законодавством права власності на ці об'єкти.
2. Встановлено, що в економічній літературі існують три основні конце-пції сфери дії податків на нерухомість, в яких синтезовано дослідження про вплив даних податків на господарські процеси в економіці:
"традиційне уявлення" (traditional view) про те, що податок на майно по-вністю переноситься на покупця у формі збільшення цін на нерухомість;
"теорія вигоди" (benefit view), яка стверджує, що даний податок є лише платою за надані суспільні послуги і не викривлює поведінку суб'єктів оподат-кування;
"нове уявлення" (new view) з доказом викривлюючої дії податку на використання капіталу всередині юрисдикції.
Аналіз розвитку досліджень про сферу дії податку на землю показав, що представники класичної і неокласичної шкіл економіки, а також сучасні вчені єдині в думці про те, що податок на землю, на відміну від інших податків, не робить викривлючого впливу на ухвалення економічних рішень і, отже, не зни-жує ефективності ринкової економіки. Тому найбільш прийнятним варіантом системи оподаткування нерухомого майна в Україні вибрано роздільне оподаткування землі (як невикривлюючого податку) і поліпшень на землі (із застосуванням податкових інструментів, що знижують викривлюючу дію податку).
При оцінці впливу податку на нерухоме майно на суб'єктів ринку неру-хомості використано основні положення теорії капіталізації майнових податків у вартість майна. Встановлено, що для формування ефективної системи оподаткування нерухомого майна в Україні необхідно визначити ключові допущення, що формують практичне обґрунтування "теорії вигоди" і оцінити можливі на-слідки викривлюючої дії даного податку з обґрунтуванням способів зменшення викривлень при оподаткуванні.
3. На основі теоретичних положень і аналізу еволюції оподаткування не-рухомості в Україні виявлено основні закономірності стягнення податків на нерухоме майно: перехід від загальнодержавного до місцевого оподаткування нерухомості; роздільне оподаткування землі і поліпшень на ній; розподіл об’єктів оподаткування на дві групи – об'єкти нерухомості, що є власністю фізичних осіб, і об’єкти нерухомості, що є власністю юридичних осіб; встановлення базою оподаткування площі (в окремих випадках – вартості) об'єктів нерухомості; встановлення пільг для об'єктів нерухомого майна урядових, учбових, добродійних організацій, деяких категорій платників.
4. Виявлено, що причиною зниження питомої ваги плати за землю в податкових надходженнях є зростання питомої ваги головних загальнодержавних податків на додану вартість і міжнародну торгівлю, податку з доходів фізичних осіб і акцизного збору, податку на прибуток. Середнє значення питомої ваги плати за землю в податкових надходженнях місцевих бюджетів невелике, тому плата за землю в даний час має відносно невелике значення у формуванні дохідної частини місцевих бюджетів. Основна причина такого становища – нерозвиненість земельних стосунків, відсутність можливості вільного обігу землі.
У результаті аналізу ринку землі в Україні було виявлено, що останнім часом спостерігається стабільне зростання цін на земельні ділянки несільсько-господарського призначення в великих містах України, в Криму і передмістях великих обласних центрів. Тому в перспективі можна прогнозувати значне збі-льшення сум плати за землю, особливо несільськогосподарського призначення.
5. Проведений аналіз систем оподаткування нерухомого майна в Україні і зарубіжних країнах дозволив встановити, що найбільш прийнятними поло-женнями, які можуть скласти основу при формуванні системи оподаткування нерухомості в Україні, є:
використання диференційованої системи майнового оподаткування, тобто роздільне обкладення землі і поліпшень на ній;
введення місцевого податку на нерухоме майно, відмінне від землі, фізи-чних і юридичних осіб;
закріплення права повного розпорядження податковими надходженнями за органами місцевого самоврядування і розробка основних напрямів витрачання коштів (заходів, що пов'язані з благоустроєм території населених пунктів);
забезпечення інформацією про механізм стягнення податку потенційних платників податку;
адміністративне регулювання оподаткування нерухомого майна: системи контролю – Міністерством фінансів України, системи оцінки – бюро технічної інвентаризації, системи стягнення податку – органами Державної податкової адміністрації на місцях (податковими інспекціями).






СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ

1. Закон України "Про систему оподаткування в Україні" від 25 червня 1991 р. № 1251-XII // Відомості Верховної Ради України. – 1991. – № 39. – Ст. 510. – (Зі змін. та допов.).
2. Майбуров И.А. Теория и история налогообложения: учебник для студентов вузов, обучающихся по специальности "Налоги и налогообложение" / И.А. Майбуров. – М.: ЮНИТИ_ДАНА, 2007. – 495 с.
3. Пушкарева В.Н. Генезис категории "налог" в истории финансовой науки / В.Н. Пушкарева // Финансы. – 1999. – № 6. – С. 33–36.
4. Оценка стоимости недвижимости / [С.В. Грибовский, Е.Н. Иванова, Д.С. Львов, О.Е. Медведева]. – М.: Интерреклама, 2003. – 704 с.
5. Горемыкин В.А. Экономика недвижимости: учеб. пособие / В.А. Горемы-кин. – 3-е изд., перераб. и доп. – М.: Проспект, 2004. – 848 с.
6. Постанова Кабінету Міністрів України "Про затвердження Національного стандарту №1 "Загальні засади оцінки майна і майнових прав" від 10.09.2003 р. № 1440 // Урядовий кур'єр. – 2003. – 15 жовт. (№ 193). – С. 5–8.
7. Економічна енциклопедія / відп. ред. С.В. Мочерний. – К.: Академія, 2001. – Т. 2. – 847 с.
8. Райзберг Б.А. Современный экономический словарь / Б.А. Райзберг, Л.Ш. Лозовский, Е.Б. Стародубцева. – [4-е изд., перераб. и доп]. – М.: ИНФРА-М, 2003. – 479 с.
9. Асаул А.Н. Экономика недвижимости [Електронний ресурс] / А.Н. Асаул, А.В. Карасев. – М.: МИКХиС, 2001. – 440 с. – Режим доступу: http://www.aup.ru/books/m76/1_1.htm.
10. Татарова А.В. Оценка недвижимости и управление собственностью [Електронний ресурс] / А.В. Татарова: учеб. пособие. – Таганрог: Изд-во ТРТУ, 2003. – 62 с. – Режим доступу: http://www.aup.ru/books/m90/.
11. Балабанов И.Т. Экономика недвижимости / И.Т. Балабанов. – СПб: Питер, 2000. – 208 с.
12. Гражданский кодекс Российской Федерации. – Часть 1. – М.: Ось – 89, 1996. – 208 с.
13. Цивільний кодекс України від 16 січ¬ня 2003 року № 435-IV // Відомості Верховної Ради України. – 2003. – №№ 40–44. – Ст. 356.
14. Розмаинский И.В. История экономического анализа на Западе: текст лекций [Електронний ресурс] / И.В. Розмаинский, К.А. Холодилин; под общ. ред. И.В. Розмаинского. – СПб.: СпбГУ, 2000. – 138 с. – Режим доступу: http://ie.boom.ru/Rozmainsky/Ch1.htm.
15. Блауг М. Економічна теорія в ретроспективі / М. Блауг: пер. з англ. І. Дзю-би. – К.: Вид-во Соломії Павличко "Основи", 2001. – 670 с.
16. Смит А. Исследование о природе и причинах богатства наро¬дов / Адам Смит. – М.: Соцэкгиз, 1962. – 684 с.
17. Collard D. Léon Walras and the Cambridge Caricature / D. Collard // The Economic Journal. – 1973. – Vol. 83, № 330. – P. 465–476.
18. Маркс К. Капитал. Критика политической экономии // К. Маркс, Ф. Эн-гельс. Соч. – 2-е изд. – М.: Политиздат, 1978. – Т. – 1. Кн. 1. Процесс производства капитала. – 907 с.
19. Маршалл А. Принципы политической экономии / А. Маршалл: пер. с англ. – М.: Прогресс, 1984. – Т. 1. – 415 с.
20. Видяпин В.И. Бакалавр экономики: в 3 т. / В.И. Видяпин. – М.: Триада, 2002. – 1056 с.
21. Case K.E. Economics and Tax Policy / Karl E. Case. – Boston: Oelgeschlager, Gunn & Hain Publishers, Inc., 1986. – 151 p.
22. OECD Revenue Statistics 1965-2000. – Paris: OECD Publishing, 2001. – 308 p.
23. Занадворов В.С. Теория налогообложения / В.С. Занадворов // Экономический журнал ВШЭ. – 2003. – № 4. – С. 538–565.
24. Эдвард Р. Секреты наиболее успешных продавцов / Р. Эдвард, С.Е. Ланс-форд, М.Д. Мароун. – М.: HIPPO, 2005. – 240 с.
25. Еловиков Л.А. Рыночные отношения и отношения собственности / Л.А. Еловиков // Вестник Омского университета. – 1996. – Вып. 2. – С. 85–88.
26. Голуб А.А. Экономика природопользования [Електронний ресурс] / А.А. Голуб, Е.Б. Струкова. – М.: Аспект-Пресс, 1995. – 188 с. – Режим доступу: http://www.auditorium.ru/books/256/Book110_chapter2.html.
27. Лойко П.Ф. К проблеме оценки природных ресурсов и земли как составляющих национального богатства страны / П.Ф. Лойко // Недвижимость и инвестиции. Правовое регулирование. – 2002. – № 2–3. – С. 11–12.
28. Океанова З.К. Экономическая теория: учебник для студ. вузов / З.К. Океа-нова. – [3-е изд., перераб. и доп.] – М.: Дашков и К, 2006. – 634 с.
29. Крылов О.В. Ограниченность ресурсов как причина предстоящего кризиса / О.В. Крылов // Вестник Российской Академии наук. – 2000. – Т. 70. – № 2. – С. 136–146.
30. Закон України "Про плату за землю" від 3 липня 1992 р. № 2535-XII // Ві-домості Верховної Ради України. – 1992. – № 38. – Ст. 560. – (Зі змін. та до-пов.).
31. Дормидонтов Г.Ф. Система римского права. Общая часть [Електронний ресурс] / Г.Ф. Дормидонтов. – Казань, 1910 г. Електронна бібліотека Інформаційно-освітнього юридичного порталу Allpravo.Ru, 2005. – Режим доступу: http://allpravo.ru/library/doc2527p0/instrum4145/item4223.html.
32. Указ Петра I "О порядке наследования в движимых и недвижимых имуществах" от 23 марта 1714 г. [Електронний ресурс]: Бібліотека електронних ресурсів Історичного факультету МДУ ім. М.В. Ломоносова. – Режим доступу: http://www.hist.msu.ru/ER/Etext/inherit.htm.
33. Фридман Дж. Анализ и оценка прино¬сящей доход недвижимости: пер. с англ. / Дж. Фридман, Н. Ордуэй. – М.: Дело, 1997. – 480 с.
34. Харрисон Г.С. Оценка недвижимости: учеб. пособие / Генри С. Харрисон: пер. с англ. – М.: РИО Мособлупрполиграфиздата, 1994. – 231 с.
35. Економіка нерухомості: навч. посіб.; за заг. ред. І.І. Пилипенка. – К.: ІВЦ Держкомстату України, 2004. – 350 с.
36. Ринок нерухомості: навч. посіб.; за заг. ред. І.І. Пилипенка. – К.: ІВЦ Держкомстату України, 2004. – 387 с.
37. Бондаренко О.І. Ринок нерухомості. Оподаткування. Обов'язкові збори та платежі. Адміністративна та кримінальна відповідальність / О.І. Бондаренко, П.П. Баранцев. – Луганськ: "Промдрук", ДСД "Лугань", 2000. – 256 с.
38. Йолкіна В.А. Ринок нерухомості в структурі перехідної еко¬номіки: автореф. дис... канд. екон. наук: спец. 08.01.01 "Економічна теорія" / В.А. Йолкіна. –Х., 2001. – 20 с.
39. Мухін О.О. Ринок нерухомості України: економічні та регіональні аспекти: автореф. дис… канд. екон. наук: спец. 08.10.01 "Розміщення продуктивних сил і регіональна економіка" / О.О. Мухін. – К., 2005. – 17 с.
40. Никонов П.Н. Недвижимость, кадастр и мировые системы регистрации прав на недвижимое имущество. Аналитический обзор / П.Н. Никонов, Н.Н. Журавский. – СПб: Редакционно-издательская фирма "Роза мира", 2006. – 180 с.
41. Господарський кодекс України від 16 січня 2003 р. № 436-IV // Відомості Верховної Ради України. – 2003. – №№ 18–22. – Ст. 144.
42. Европейская Хартия о Местном Самоуправлении [Електронний ресурс]: Матеріали Бібліотеки з прав людини Університету Мінесоти. – Страсбург, 1985. – Режим доступу: http://www1.umn.edu/humanrts/euro/Rets122.html.
43. Иловайский С.И. Финансовое право [Електронний ресурс] / С.И. Иловай-ский. – Одесса, 1904 г. Електронна бібліотека Інформаційно-освітнього юриди-чного порталу Allpravo.Ru. – 2005. – Режим доступу: http://allpravo.ru/ library/doc4396p0/instrum4397/item4421.html.
44. Рикардо Д. Сочинения / Давид Рикардо. – М.: Госполитиздат, 1955. – Т. 1. Начала политической экономии и налогового обложения. – 360 с.
45. George H. Progress and Poverty. [Електронний ресурс] / H. George. – [25th Anniversary Edition]. – 1926. Materials of the Henry George Institute. – Режим дос-тупу: http://www.henrygeorge.org/pchp0.htm.
46. Харрисон Ф. Рента как основа системы государственных финансов / [Ф. Харрисон, Д. Миллер, Н. Тидеман и др.] // Путь в XXI век. Стратегические проблемы и перспективы российской экономики. – М.: Экономика, 1999. – С. 471–490.
47. Чекина В.Д. Капитализация налога на недвижимость как способ переложе-ния налогового бремени / В.Д. Чекина // Экономические проблемы и перспек-тивы стабилизации экономики Украины: сб. науч. тр. / отв. ред. А.И. Землян-кин. – Донецк.: ИЭП НАН Украины, 2005. – С. 202–214.
48. Чекина В.Д. Экономическая сущность недвижимости как объекта налогоо-бложения / В.Д. Чекина // Экономические проблемы и перспективы стабилиза-ции экономики Украины: сб. науч. тр. / отв. ред. А.И. Землянкин. – Донецк.: ИЭП НАН Украины, 2006. – Т. 1. – С. 153–169.
49. Закон України "Про оцінку земель" від 11 грудня 2003 р.
№ 1378-IV // Відомості Верховної Ради України. – 2004. – № 15. – Ст. 229.
50. Закон України "Про оренду землі" від 6 жовтня 1998 р. № 161-XIV // Відо-мості Верховної Ради України. – 1998. – № 46–47. – Ст. 280.
51. У 2007 році укладено 4293,6 тисячі договорів оренди земельної частки (паю) [Електронний ресурс]: Матеріали офіційного сайту Державного комітету України із земельних ресурсів. – 2007. – Режим доступу: http://dkzr.gov.ua/terra/control/uk/publish/article;jsessionid=49EB176BC9DF7B265FC88C2F461CE493?art_id=51136.
52. Статистичний щорічник за 2000 рік / Держкомстат України. – К.: Техніка, 2001. – 598 с.
53. Статистичний щорічник за 2005 рік / Держкомстат України. – К.: Консуль-тант, 2006. – 575 с.
54. Статистичний щорічник за 2006 рік / Держкомстат України. – К.: Консуль-тант, 2007. – 552 с.
55. Україна у цифрах – 2007: стат. зб. / Держкомстат України. – К.: Консуль-тант, 2008. – 259 с.
56. Заяць В.М. Роль платежів за землю у формуванні місцевих бюджетів / В.М. Заяць // Фінанси України. – 2006. – № 10. – С. 32–39.
57. Цхведиани В. Хоромы под снос [Електронний ресурс] / В. Цхведиани // Кі-евскій ТелеграфЪ. – 2004. – 22-28 окт. (№ 43) – Режим доступу: http://telegrafua.com/233/economics/3139.
58. Линке С. Рынок земли: тенденции и прогнозы [Електронний ресурс] / С. Линке. Матеріали щотижневика "ДомаДачи". – 2008. – Режим доступу: http://www.kanzas.ua/go/ru/article--ResourceID--36761--category--market-reviews--page.html.
59. Индикаторы рынка земли по городам Украины 1.01.-1.05.2008 г. [Елект-ронний ресурс]: Матеріали сайту Business International Network. – 2008. – Режим доступу: http://bin.com.ua/templates/analitic_article.shtml?id=77760.
60. Кириленко О.П. Местное налогообложение в Украине: состояние и про-блемы реформирования / О.П. Кириленко // Налогообложение: проблемы науки и практики – 2006. – Х.: ИД "ИНЖЕК", 2006. – 232 с.
61. Амоша О.І. Регулювання регіонального розвитку в Україні / О.І. Амоша, В.П. Вишневський, Л.М. Кузьменко та ін. // Економіка промисловості. – 2006. – № 1(32). – С. 45-59.
62. Лунина И.А. Роль налогов на недвижимость в формировании местных бю-джетов / И.А. Лунина, Н.Б. Фролова // Налогообложение: проблемы науки и практики – 2007. – Х.: ИД "ИНЖЕК", 2007. – 336 с.
63. Загорський В. Податки для конкурентоспроможної економіки / В. Загорський // Дзеркало тижня. – 2006. – 29 квітня–12 травня (№ 17). – С. 12.
64. Піхоцька О.М. Місцеві податки і збори у забезпеченні фінансової самостій-ності органів місцевого самоврядування / О.М. Піхоцька // Фінанси України. – 2003. – № 5. – C. 46–50.
65. Тарангул Л.Л. Удосконалення податкової політики у контексті соціально-економічного розвитку регіонів / Л.Л. Тарангул // Фінанси України. – 2004. – № 6. – С. 8–16.
66. Соколовська А.М. Податковий кодекс як фактор фінансової стабілізації / А.М. Соколовська // Фінанси України. – 1999. – № 1. – С. 53-64.
67. Мельник В.М. Податок на нерухоме майно: фіскально-адміністративні про-блеми запровадження в Україні / В.М. Мельник, М.М. Мельник // Фінанси України. – 2008. – № 3. – С. 61-67.
68. Закон України "Про державну податкову службу в Україні" від 4 грудня 1990 р. № 509-XII // Відомості Верховної Ради України. – 1991. – № 6. – Ст. 37.
69. Musgrave R. Public finance in theory and practice / R.A. Musgrave, P.B. Musgrave. – [Fourth edition.]. – McGraw-Hill Book Company, NY, 1984. – 824 p.
70. Закон України "Про податок з доходів фізичних осіб" від 22 травня 2003 р. № 889-IV // Відомості Верховної Ради України. – 2003. – № 37. – Ст. 308. – (Зі змін. та допов.).
71. Вишневский В.П. Пути совершенствования налогообложения недвижимого имущества / В.П. Вишневский, В.Д. Чекина // Налогообложение: проблемы науки и практики. – Харьков: ИД "ИНЖЭК", 2007. – С. 193–208.
Стоимость доставки работы, в гривнах:

(при оплате в другой валюте, пересчет по курсу центрального банка на день оплаты)
300





Найти готовую работу


ЗАКАЗАТЬ

Обратная связь:


Связаться

Доставка любой диссертации из России и Украины



Ссылки:

Выполнение и продажа диссертаций, бесплатный каталог статей и авторефератов

Счетчики:

Besucherzahler
счетчик посещений

© 2006-2022. Все права защищены.
Выполнение уникальных качественных работ - от эссе и реферата до диссертации. Заказ готовых, сдававшихся ранее работ.