У нас уже 242733 рефератов, курсовых и дипломных работ
Заказать диплом, курсовую, диссертацию


Быстрый переход к готовым работам

Мнение посетителей:

Понравилось
Не понравилось





Книга жалоб
и предложений


 






Название Проект використання грошової оцінки при ринкових земельних відносинах на території населених пункті
Количество страниц 146
ВУЗ Харківський національний аграрний університет ім. В.В. Докучаєва
Год сдачи 2008
Содержание Зміст дипломного проекту
стр.
1. Вступ……………………………………………………………………..
2. Розділ I ”Основні напрямки використання земель в межах
населених пунктів”................................................................
3. Розділ II ”Природно-економічна характеристика земель
населених пунктів Сіннянської сільської ради”……........
4. Розділ III ”Нормативна грошова оцінка земель населених
пунктів Сіннянської сільської ради”………...…………..
5. Розділ IV ”Проект використання земельних ділянок
комерційного призначення на території
населених пунктів Сіннянської сільської ради”…….......
6. .Розділ V ”Соціально-економічні умови використання земель
в населених пунктах (проектні рішення)”.......................
7. Розділ VI ”Охорона праці при проведенні земельнооціночних
робіт”..................................................................................
8. Висновки………………………………………………………………….
9. Список використаної літератури……………………………………….







Вступ
Земельна реформа – одна із складових частин економічної реформи, що здійснюється в Україні в зв’язку з переходом економіки держави до ринкових відносин [5].
Здійснення земельної реформи, запровадження різних форм власності на землю, формування ринку земельних ділянок потребують чіткого економічного механізму регулювання ринкових земельних відносин, важливим елементом якого є оцінка землі [30].
Грошова оцінка земель є економічним механізмом ринкових земельних відносин, приватизації земельних ділянок, земельно-іпотечного кредитування, оподаткування та становлення ринку землі. Отже проведення робіт з грошової оцінки земель за останній час зростають, а сфери її застосування розширюються [9].
Економічне та соціальне питання у суспільстві регулюються правом. Тому найважливішою складовою механізму будь-якої реформи є її правове забезпечення, тобто створення законодавчої бази реформи. Саме з цього вона і починається [29].
Перехід до цивілізованих форм ринкових відносин передбачає реформування багатьох напрямів і сфер соціально-економічного розвитку держави та суспільства, включаючи вдосконалення характеру земельного устрою і його правового забезпечення. З позиції сьогодення є очевидним, що багато надій і сподівань на попередні земельні реформи не виправдались, а надмірна централізація та монополія землі державою не забезпечили досягнення багатьох політичних завдань різних соціально-економічних програм. У результаті закономірного реформування архаїчних ланок та інституцій, утвердження і втілення у життя політики незалежної, суверенної, гуманістично спрямованої правової держави як гаранта стабілізації громадянського суспільства виникла проблема у докорінних змінах земельних правовідносин, здатних забезпечити проведення соціально спрямованої, екологічно орієнтованої та економічно забезпеченої земельної реформи [29].
Забезпечення правовою базою нормативної грошової оцінки постійно вдосконалюється тому, що розвиток ринкових земельних відносин не стоїть на місці. Темою дипломного проекту було обрано „Проект використання грошової оцінки при ринкових земельних відносинах на території населених пунктів Сіннянської сільської ради Богодухівського району Харківської області”. Актуальністю даної теми було висвітлити питання використання грошової оцінки при ринкових земельних відносинах на території даних населених пунктів. Результатом проектних рішень, розроблених в даній роботі, є порівняння отриманих результатів грошової оцінки. При написанні дипломного проекту питань з літературними джерелами не виникло.
Загальний об’єм дипломного проекту складає 146 сторінок, в тому числі: 36 літературних джерел, 5 графічних матеріалів, 41 таблиць, 16 діаграм. Даний проект складається з: завдання для дипломного проектування, календарного плану, змісту, вступу, шістьох розділів, висновків та списку використаної літератури.
Вступ представляє собою коротке обґрунтування вирішуємих питань теми дипломного проекту.
Розділ I представляє основні напрямки використання земель в межах
населених пунктів Сіннянської сільської ради.
Характеристика земель населених пунктів даної сільської ради наведена в розділ II. Характеристика включає в себе місце розташування населених пунктів, клімат, чисельність населення, площу, використання земель за угіддями, за землевласниками та землекористувачами, за формами власності.
В розділ III дається розрахунок нормативної грошової оцінки земель населених пунктів Сіннянської сільської ради.
Розділ IV дається розрахунок експертної грошової оцінки земель населених пунктів в ринкових земельних відносинах Сіннянської сільської ради.
В розділі V представлене соціально-економічне обґрунтування грошової оцінки в ринкових земельних відносинах.
При виконанні будь-яких робіт треба дотримуватись норми безпеки. При написанні дипломного проекту довелося зіткнутися з нормами безпеки на виробництві при зібранні дипломних матеріалів (робота з ксероксними приладами на комп’ютері). Розділ VІ представляє охорону праці при проведенні земельнооціночних робіт.
При проходженні виробничої практики в Обласному головному управлінні земельних ресурсів проводився збір матеріалів для диплому. Зібрані матеріали включали в себе матеріали по с. Сінне, с. Шуби та с. Шийчине Сіннянської сільської ради:
- технічну документацію по встановленню меж населених пунктів;
- інвентаризацію земель населених пунктів;
- природно-економічну характеристика земель населених пунктів;
- картограму агровиробничих груп земель населених пунктів;
- інженерне облаштування земель населених пунктів;
- земельно-оціночну структуризацію земель населених пунктів.
Зібраний матеріал відповідає темі диплома. Проблем при написанні дипломного проекту не виникло тому, що на протязі всього часу по збиранню матеріалів велася консультація з дипломним керівником (Тишковець В.В.).
На кафедрі землевпорядкування та земельного кадастру були отримані консультації у доцента Сухомлін Л.В. та старшого викладача Погойда В.П. з питань проведення грошової оцінки земель населених пунктів.
Список литературы Висновки
Об’єктом розробки даного дипломного проекту виступає Сіннянська сільська рада, а саме – населені пункти: Сінне, Шийчине та Шуби, локального рівня.
Під час складання дипломного проекту користуючись методичною та нормативно-правовою базою, розглянуто основні фактори, які впливають на оцінну вартість земельних ділянок, значну увагу приділено врахуванню правового стану, в якому перебувають землі на дату оцінки, розглянуто організаційні, практичні аспекти здійснення нормативної оцінки грошової оцінки земель.
Чисельність населення в селі Сінне становить - 652 чоловіки, основна кількість яких працює в СТОВ «Вперед» та САТ «Деметра», в селі Шуби – 87 чоловіки, працюючих в СТОВ «Вперед» і пенсіонери, а в селі Шийчине – 112 чоловік, працюючих в СТОВ «Вперед», в місті Богодухіві і пенсіонери.
У структурі угідь переважна кількість земель – сільськогосподарського призначення. Для села Сінне, загальною площею 905,0га, площа с/г угідь становить 697,9га (77,12%), на другому місці – це землі рекреаційного призначення, які становлять – 168,65га (18,64%), на третьому – землі житлової забудови 19,5га (2,15%), на четвертому – землі с-г призначення, які займають площу 10.0га (1,11%), на п’ятому – землі громадської забудови 7,9га (0,87%), на шостому - землі технічної інфраструктури 0,75га (0,08%), на сьомому - землі комерційного використання 0,2га (0,02%) і на останньому – землі транспорту та зв'язку 0,1га (0.01%). Для села Шуби, загальною площею 173,2га, площа с/г угідь становить 144,2га (83,25%), на другому місці – землі рекреаційного призначення 22,6га (13,05%), на третьому – землі житлової забудови 5,4га (3,12%), на четвертому – землі громадської забудови 0,8га (0,46%) і землі комерційного використання та землі технічної інфраструктури, площа яких по 0,1га (0,06%). Для села Шийчине, загальною площею 60,9га, площа с/г угідь становить 53,14га (87,26%), на другому місці – землі житлової забудови 3.36га (5,52%), на третьому – землі рекреаційного призначення, які займають площу 4,3га (7,06%) та на останньому місті – землі технічної інфраструктури 0,1га (0,16%).
На території даних населених пунктів існує 2 форми власності – державна та приватна. Більшу площу земель займає приватна власність – 642,2га (57,41%), а державна – 556,06га (42,59%).
На території населених пунктів була проведена грошова оцінка, після чого загальна вартість відповідного села склала: для села Сінне –31142786,17грн., для села Шуби – 2011586,886 грн., для села Шийчине -522774,0289грн.
При виконанні даної роботи розглядалися ще такі питання, як порівняння нормативної та експертної грошової оцінки земель населених пунктів в ринкових земельних відносинах.
Порівнюючи показники розрахунку нормативної та експертної грошової оцінки (розділ ІV та розділ ІІІ) земельних ділянок одного функціонального використання (комерційного призначення) в різних населених пунктах робимо такі висновки:
1) нормативна грошова оцінка 1 м2 в населених пунктах різна, тому що на грошову оцінку земель населених пунктів впливають такі чинники:
2) місце розташування населеного пункту у загальнодержавній, регіональній і місцевій системах виробництва та розселення;
3) природнокліматичних та інших інженерно-геологічних умов;
4) архітектурно-ландшафтної та історико-культурної цінності;
5) екологічний стан; ;
6) чим більша нормативна грошова оцінка земельних ділянок, тим більше надходження до місцевого бюджету від земельного податку та орендної плати;
7) низька вартість 1м2 за експертною грошовою оцінкою вказує на :
- від сутність попиту на земельну ділянку;
- недостатня розвинутість ринку землі.

До економічного обґрунтування для населених пунктів відноситься визначення земельного податку та орендної плати з конкретним використанням коштів, що надходять від цих показників.
Земельний податок для села Сінне становить 3165429,8грн., для села Шуби – 104886,704грн. і для села Шийчине – 22537,472грн. Орендна плата становила: для села Сінне становить 15323861грн., для села Шуби – 1787614грн. і для села Шийчине – 395794грн.
Спираючись на викладені вище припущення, судження і висновки, особливості місця розташування та функціонального використання земельної ділянки, її правовий режим, фізичні характеристики, економічну ситуацію та кон’юнктуру ринку нерухомості та землі, що склалися в Сіннянській сільській раді, вважаємо, що оцінна вартість – найбільш вірогідна ціна, за яку земельні ділянки можуть бути продані на дату оцінки з урахуванням обмежень соціально-економічного та цивільно-правового характеру.
В результаті розробки дипломного проекту здобуто необхідний досвід земельнооціночної діяльності передбаченої законодавством в межах України. Детально охоплено законодавчу та нормативно-правову базу в даній галузі.








Список використаної літератури:
1. Конституція України. – Харків: Ранок. 2001. – 48с.
2. Інфодиск: Законодавство України. – Закон України «Про плату за землю» від 3 липня 1992 року №2535-XII.
3. Земельний кодекс України. Коментар. – Х.: ТОВ «Одіссей», 2002. – 600с.
4. Про оцінку земель: Закон України // Відомості Верховної Ради (ВВР), 2004, №15, ст. 229 ( з змінами, внесеними згідно із Законом № 1808-IV (1808-15) від 17.06.2004).
5. Методичні вказівки щодо проведення грошової оцінки земель та майна по курсу: «Земельний кадастр та кадастр населених пунктів»: Наук. вид. / А.П. Вервейко, Д.М. Загній, Т.В. Анопрієнко – Харків: ХНАУ ім. В.В. Докучаєва, 2005. – 72с.
6. Володін М.О. «Основи земельного кадастру». Навчальн. посібник. – Київ, 2000. – 320с.
7. Економічний словник-довідник: за ред. док. економ. наук, проф. С.В. Мочерного. – К.: Феліна, 1995. – 368с.
8. Статистичний щорічник Харківська область у 2004 році. – Х.: 2005. – 607с.
9. Методичні основи грошової оцінки земель в Україні: Наукове видання / Дехтяренко Ю.Ф., Лихогруд М.Г., Манцевич Ю.М., Палеха Ю.М. – Київ: Профі, 2002. – 256с.
10. Теоретичні основи державного земельного кадастру: Навчальний посібник /М.Г. Ступень, Р.Й.Гулько, О.Я. Микула та інш.; за ред. М.Г. Ступеня. – Львів: «Новий Світ - 2000», 2003. – 336с.
11. Управління земельними ресурсами: Навчальний посібник /В.В. Горлачук, В.Г.В’юн, А.Я. Сохнич; за ред. В.Г.В’юна - Миколаїв. Видавництво МФ НаУКМа, 2002. – 316с.
12. Гуцуляка Ю.Г. «Управління земельними ресурсами в умовах ринкової економіки». – Чернівці: Прут, 2002. – 124с.
13. Третяк А.М. «Наукові основи землеустрою». Навчальний посібник. – К.: ТОВ ЦЗРУ, 2002. – 342с.
14. Інфодиск: Законодавство України. – Закон України «Про розмежування земель державної та комунальної власності» від 05.02.2004 р. №1457-IV-ВР.
15. Корнілов Л.В. «Землевпорядне проектування. Методика виконання розрахунково-графічних робіт та курсових проектів»: Навчальний посібник. – К.: Кондор, 2005. – 150с.
16. Конспект лекцій А.П. Вервейко з дисципліни «Кадастр населених пунктів»
17. Третяк А.М. «Управління земельними ресурсами та реєстрація землі в Україні», Київ-1998.-224 с.
18. Управління земельними ресурсами в умовах ринкової економіки.-Чернівер: Прут 2002.-124 с.
19. Інфодиск: Законодавство України. – Постанова Кабінету Міністрів України від 23 березня 1995 року «Про Методику грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення та населених пунктів» зі змінами та доповненнями на протязі 1995-1997 року.
20. Манько І.П. «Грошова оцінка земель, як важливий чинник регулювання земельних відносин». – Землевпорядний вісник №3, 2005.
21. Методичні вказівки до виконання курсового проекту «Формування землекористувань і землеволодінь сільськогосподарських підприємств та громадян» (В.Б. Балакірський, А.В. Корецький, О.Я. Петренко та інші). - Харків: ХНАУ ім. В.В. Докучаєва, 2006.
22. Головатюк М.С. «Реформування оціночної діяльності нерухомості в умовах земельного ринку». - Землевпорядний вісник №2, 2004.
23. Головатюк М.С. «Роль держави у створенні та розвитку ринку земель». - Землевпорядний вісник №4, 2004.
24. Доповідь А.С. Даниленка «Ринок земель в Україні та перспективи його подальшого розвитку». - Землевпорядний вісник №1, 2004.
25. Третяк А.М. «Розвиток ринку землі в Україні». - Землевпорядний вісник №1, 2000.
26. Головатюк М.С. «Оренда, як форма реалізації права власності та господарського використання землі». –Землевпорядний вісник №4, 2000.
27. Черноштан С.М. «Розвиток орендних відносин в Україні». – Землевпорядний вісник №4, 2004.
26. Інфодиск: Законодавство України. – Постанова Кабінету Міністрів України «Про стан реформування земельних відносин» від 12.02.1996 року №187 (187-96-п).
27. Сохнич А.Я., Тарасюк І.Г., Циганенко Л.З. «Дисципліна «Управління земельними ресурсами» - базова при підготовці землевпорядників». - Управління земельними ресурсами в контексті стратегії сталого розвитку. – Львів: НВФ «Українські технології», 2005. – 338с.
28. Управління земельними ресурсами. Методичні рекомендації до вивчення курсу, розробки курсового проекту та самостійної роботи студентів зі спеціальності 7.07.09.04 «Землевпорядкування та кадастр» / А.П. Вервейко, Л.В. Сухомлін, Д.М. Загній, Т.В. Анопрієнко - Харків: ХНАУ ім. В.В. Докучаєва, 2004. – 39с.
29.Горбатович С.М., Хвесик М.А. „Проблеми нормативно-правового забезпечення формування ринку земель в Україні”. - Землевпорядний вісник №2, 2002.
30. Методичні основи грошової оцінки земель в Україні: Наукове видання / Дехтяренко Ю.Ф., Лихогруд М.Г., Манцевич Ю.М., Палеха Ю.М. – Київ: Профі, 2002. – 256с.
31.Постановою Кабінету Міністрів України “Про внесення змін в Положення про порядок ведення державного земельного кадастру та призначення, що втратила силу постанова Кабінету Міністрів України ”.
32. Закон України „Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні”.
33. Даниленко О.А. „Аналіз системи оподаткування земель в Україні”. - Землевпорядний вісник №1, 2002.
34. Хаменко І.Т. „Роль підготовки спеціалістів у розвитку земельного ринку в Україні”. - Землевпорядний вісник №4, 2000.
35.Сборник №12 УПВС внешнего благоустройства и озеленения для переоценки основных фондов бюджетных организаций. / Министерство жилищно-комунального хозяйства РСФСР. – М., Колос, 1972. – 183с.
36.Черноштан С.М. «Розвиток орендних відносин в Україні». – Землевпорядний вісник №4, 2004
Стоимость доставки работы, в гривнах:

(при оплате в другой валюте, пересчет по курсу центрального банка на день оплаты)
300





Найти готовую работу


ЗАКАЗАТЬ

Обратная связь:


Связаться

Доставка любой диссертации из России и Украины



Ссылки:

Выполнение и продажа диссертаций, бесплатный каталог статей и авторефератов

Счетчики:

Besucherzahler
счетчик посещений

© 2006-2022. Все права защищены.
Выполнение уникальных качественных работ - от эссе и реферата до диссертации. Заказ готовых, сдававшихся ранее работ.