У нас уже 242733 рефератов, курсовых и дипломных работ
Заказать диплом, курсовую, диссертацию


Быстрый переход к готовым работам

Мнение посетителей:

Понравилось
Не понравилось





Книга жалоб
и предложений


 






Название Особливості управління оборотними коштами сільськогосподарських підприємств
Количество страниц 121
ВУЗ СУМСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ АГРАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Год сдачи 2011
Бесплатно скачать 22351.doc 
Содержание ЗМІСТ
ВСТУП
РОЗДІЛ 1. ТЕОРЕТИКО-МЕТОДИЧНІ ОСНОВИ УПРАВЛІННЯ ОБОРОТНИМИ КОШТАМИ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ ПІДПРИЄМСТВ…………………………………………………………………..7
1.1. Зміст і завдання управління оборотними активами ………………………7
1.2. Тактика формування оборотних активів та стратегії їх фінансування …17
РОЗДІЛ 2. АНАЛІЗ ФІНАНСОВИХ РЕЗУЛЬТАТІВ ДІЯЛЬНОСТІ ТОВ ”ВЕЛЕТЕНЬ”........................................................................................................22
2.1. Організаційно - економічна характеристика ТОВ "Велетень" …………22
2.2. Аналіз фінансового стану підприємства ………………............................35
РОЗДІЛ 3. УПРАВЛІННЯ ОБОРОТНИМИ АКТИВАМИ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ ПІДПРИЄМСТВ…………………………….60
3.1. Політика управління розподілом прибутку підприємства.……………...60
3.2 Управління грошовими активами………………………………………….69
3.3 Управління дебіторською заборгованістю………………………………...74
РОЗДІЛ 4. КОМП’ЮТЕРНА ПІДТРИМКА ПРОЦЕСУ ФОРМУВАННЯ
ПРИБУТКУ ПІДПРИЄМСТВА………………………………………………...83
РОЗДІЛ 5. ЕКОНОМІЧНА ЕФЕКТИВНІСТЬ ЗАХОДІВ З ОХОРОНИ ПРАЦІ………………………………………………………………………….…91
РОЗДІЛ 6. ЕКОЛОГІЧНА ЕКСПЕРТИЗА ………………………………..….102
ВИСНОВКИ І ПРОПОЗИЦІЇ………………………………………………….115
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ЛІТЕРАТУРНИХ ДЖЕРЕЛ…………………118
ДОДАТКИ…………………………………………………………………..….123



ВСТУП

Актуальність теми дослідження. В умовах ринкових трансформацій, функціонування підприємств усе більше ускладнюється під впливом динамічних змін різних факторів навколишнього середовища. Критично оцінюючи загальну тенденцію позитивних зрушень за останні роки, слід зазначити, що реальний сектор поки не є вирішальним чинником росту національної економіки.
Першочерговим завданням розвитку економіки України є забезпечення стабільних темпів економічного зростання. При цьому вони повинні бути на рівні, що перевищує середньоєвропейські показники. Зростання прибутку значною мірою визначає темпи економічного розвитку країни, окремих регіонів, збільшення суспільного багатства і підвищення життєвого рівня населення. Оборотні кошти підприємства забезпечують зростання обсягів власних фінансових ресурсів, необхідних для здійснення фінансово-господарської діяльності суб’єкта господарювання. Їх нестача спричиняє ризик виникнення боргів, що у підсумку може призвести до банкрутства підприємства. У цьому контексті, формування механізму управління оборотними коштами підприємств і його адаптація до ринкових умов має важливе теоретичне й практичне значення.
Формування механізму управління оборотними коштами підприємств, обґрунтування структури й методичного забезпечення його функціонування дозволяє максимізувати прибуток підприємств у нових умовах господарювання. Теоретичні й практичні аспекти даної проблеми знайшли своє відображення в роботах вітчизняних і закордонних учених і фахівців: І.Т. Балабанова, І.О. Бланка, Є.Брігхема, Дж.К. Ван Хорна, В.М. Геєца, М.Г. Гузя, А. Дайле, П. Друкера, П.В. Єгорова, А.М. Ковальової, Л.А. Костирко, Ю.Г. Лисенко, М.Х. Мескона, С.В. Мочерного, А.М. Поддєрьогіна, В.С. Пономаренко, Г.В. Савицької, В.П. Стасюка, Р.А. Фатхутдинова, А.А. Чухна, А.Д. Шеремета й інших.
Мета і задачі дослідження. Метою дипломної роботи є розробка концепції механізму управління оборотними коштами підприємств в умовах ринкових відносин і комплексу моделей реалізації, спрямованих на максимізацію прибутку підприємств у поточному та перспективному періодах при заданому рівні фінансового ризику.
Для досягнення поставленої мети було вирішено такі задачі:
 проведення теоретичного аналізу понять «власні фінансові ресурси підприємства», « оборотні кошти »;
 визначити особливості управління оборотними коштами підприємств в умовах ринкових відносин;
 аналіз ефективності використання власних фінансових ресурсів провідних підприємств;
 розробити концепцію механізму управління оборотними коштами підприємств в умовах ринкових відносин.
Об'єкт дослідження – товариство з обмеженою відповідальністю ТОВ "Велетень" м. Глухів
Предмет дослідження – особливомті управління оборотними коштами підприємств в умовах ринкових відносин.
Для досягнення поставленої в роботі мети було використано такі методи дослідження: теоретичного узагальнення і порівняння; статистичного і графічного аналізу; формалізації та економіко-математичного моделювання тощо.
Інформаційною базою дослідження стали законодавчі та нормативні документи з економічних питань, офіційні статистичні матеріали, звітно-статистичні дані будівельних підприємств. Теоретичною і методологічною основою дослідження є положення сучасної економічної теорії, наукові праці вітчизняних і зарубіжних учених та фахівців у сфері управління формуванням і використанням прибутку підприємств в умовах переходу до ринкових відносин.
Список литературы ВИСНОВКИ І ПРОПОЗИЦІЇ

На основі проведених досліджень можна зробити наступні висновки і пропозиції :
1.На сьогоднішній день власні фінансові ресурси - одна з основних форм грошового накопичення, що створюється у галузях економіки: вона займає одне з центральних місць у загальній системі вартісних інструментів і важелів управління і є рушійною силою ринку.
2. Дослідження формування власних фінансових ресурсів, рентабельності підприємства, витрат звертання, валових доходів, є найважливішим чинником при прийнятті організаційних і господарсько-управлінських рішень, створення сприятливих умов для реалізації планів і програм по нарощуванню прибутку є основою актуальності даної теми.. Іншими словами підприємства повинні чітко уявляти резерви оптимізації власних фінансових ресурсів, від чого вони залежать і які основні параметри впливають на їх величину.
3.Прибуток є кінцевим результатом діяльності підприємства, який характеризує абсолютну ефективність його роботи. В умовах ринкової економіки прибуток виступає головним фактором стимулювання виробничої і підприємницької діяльності підприємства і створює фінансову основу для її розвитку, задоволення соціальних і матеріальних потреб.
4. Усталеність грошового виторгу, необхідне ,щоб підприємство могло ефективно функціонувати і розвиватися, йому насамперед потрібна, достатньої для розплати з постачальниками, кредиторами, своїми робітниками, місцевими органами влади, державою. Після розрахунків і виконання зобов'язань необхідна ще і прибуток, обсяг якого повинний бути, принаймні, не нижче запланованого. Але фінансова усталеність не зводиться тільки до платоспроможності. Для досягнення і підтримки фінансової стабільності важливі не тільки абсолютні розміри прибули, скільки щодо обсягу капіталу й обсягу його виторги, тобто показники рентабельності.
4. Ріст прибутку, що сприяє нарощуванню рентабельності, росту усталеності підприємства, зменшенню можливості його банкрутства, раціональний лише до визначених меж, оскільки, як правило, високу рентабельність ринкових позицій забезпечують, діючи з підвищеним ризиком. У цьому випадку зростають потенційні можливості збитків, а в наступному і банкрутства.
5. Фінансового й управлінський аналіз на підприємстві покликаний вирішити постійно виникаючі конкретні питання, одержати кваліфіковану оцінку фінансового положення,використовується керівниками підприємств все частіше.
6. Розрахунки як загальної, так і порівняльної економічної ефективності витрат не повинні обмежуватися показниками , що узагальнюють. Для всебічного обґрунтування й аналізу економічної ефективності витрат, виявлення резервів підвищення їхньої ефективності при прийнятті остаточних рішень варто використовувати додаткові показники, що характеризують окремі сторони одержуваного ефекту.
7. Склад та структура послуг багато в чому вирішують результати підприємницької діяльності. На даному підприємстві досить застаріла матеріально - технічна база ,яка періодично оновлюється, про що свідчить той факт, що підприємство інколи не виконує план своєї діяльності у зв’язку з неспроможністю в повному обсязі задовольнити сучасні потреби замовників та досить часто діяльність підприємства не є рентабельною. Тут важлива не тільки загальний розмір витрат, але і залежність між постійними і змінними витратами, що визначають швидкість обороту капіталу. Велике значення має для дії менеджера або керівника урахування повною мірою особливостей тієї стадії життєвого циклу, на якому знаходиться підприємство ТОВ "Велетень".
8. Прибуток, що залишається в розпорядженні підприємства - це багатоцільове джерело фінансування його потреб, але основні напрямки її використання можна визначити як нагромадження і споживання. Пропорції розподілу прибутку на нагромадження і споживання визначають перспективи розвитку підприємства.
9.Резервний фонд створюється суб’єктами на випадок припинення їх діяльності для відшкодування кредиторської заборгованості. Він є обов’язковим для акціонерного товариства, кооперативу, підприємства з іноземними інвестиціями. Акціонерні товариства зараховують до резервного фонду також емісійний доход, тобто суму різниці між продажною і номінальною ціною акцій, отриману при їх реалізації по ціні, яка перевищує номінальну вартість. Ця сума не підлягає якому-небудь використанню або розподілу, крім випадків реалізації акцій по ціні нижчий за номінальну вартість. Резервний фонд акціонерного товариства використовується на виплату процентів по облігаціям і дивідендів по привілейованим акціям у випадку недостатнього чистого прибутку для цих цілей.
10. З метою поліпшення формування і використання власних фінансових ресурсів на підприємстві,та як наслідок підвищення загальної рентабельності підприємства можна запропонувати наступні заходи:
- впровадження нових прогресивних технологій;
- впровадження маркетингової діяльності на підприємстві;
- збільшення обсягу послуг, що надається підприємством;
- залучення нових інвесторів;
- впровадження нових технологій при наданні послуг;
Отже, проаналізувавши дані розрахунків по підприємству можна стверджувати, що підприємство нарощує свій потенціал, що є досить позитивним та свідчить про покращення економічного стану, та як наслідок, рентабельності підприємства.





СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ЛІТЕРАТУРНИХ ДЖЕРЕЛ

1. Абрюшина М. С., Грачев А. В. Аналіз финанвсово-економической деятельности предприятия. – М.: «Дело и сервис», 2005. – 565 с.
2. Артеменко В.Г., Беллендир М.В., Финансовый анализ. - М.: Дело и Сервис, 2004. - 160 с.
3.Афанасьева Е.А., Соловьева Н.А. Как произвести финансовый анализ // Бухгалтерский учет. - 2005. - № 2. - С. 36-37.
4. Бандура О. М., Коробов М. Я. Фінансова діяльність підприємства – К.: Либідь, 2003. – 514 с.
5. Бандурка О. М., Коробов М.Я. Фінансова діяльність підприємства. - К.: Либідь, 2003. -312 с.
6.Барнгольц С.Б. Анализ финансового состояния промышленных предприятий // Деньги и кредит. - 2005. - № 11.-С. 32-34.
7.Бернстайн Л. А. Анализ финансовой отчетности: Пер. с англ.. - М: Финансы и статистика, 2006. - 624 с.
8. Бланк И. А., Управления финансовой стабилизации предприятия. – К.: Эльга: Ника-центр, 2003 (Энциклопедия фінансового менеджера: Вып. 4). – 693 с.
9. Бутинець Ф. Ф. Економічний аналіз: Навчальний посібник. – Житомир: Рута, 2003. – 462 с.
10. Бутинець Ф.Ф. Інформаційні системи бухгалтерського обліку. За ред. проф. Ф.Ф.Бутинця – 2-е вид., перероб. і доп. – Житомир: ПП «Рута», 2005 – 544 с.
11.Велш Г. А., Шорт Д. Г. Основи фінансового обліку: Пер. с англ. - К.: Основи, 2004. - 443 с.
12.Верта Ю.А., Подольська В. О. Аналіз фінансового стану підприємства за фінансовою звітністю: методичні рекомендації для практичних працівників. – Полтава: РВВ ПУСКУ, 2007. – 573 с.
13.Вірченко В.В. Деякі аспекти аналізу і оцінки екологічного стану сільськогосподарських земель // Вісник УНАУ. Сер. Економіка АПК і природокористування. Вип. 8. – X. 2004. С. 172 – 174.
14.Гандзюк М.П. Жалібо Є.П. Основи охорони праці – К.:Довкілля.- 2003
15.Глазунов В.Н. Анализ финансового состояния предприятия // М.: Финансы. - 2003. - №2. - С. 15 - 17.
16.Горицкая Н. Показатели деятельности предприятия и порядок их расчета на основе форм финансовой отчетности, установленных П(С)БУ // Бухгалтерия. Налоги. Бизнес. - 2003. - № 39. - С. 34 - 41.
17.Гринько Т. В. Финансовое состояние предприятия и методики его оценки // Міжвузівський збірник наукових праць Економіка: проблеми теорії та практики. - 2005. - Випуск 64. - С. 23-28.
18. Демедюк О. Як почати автоматизацію бухгалтерії //Вест ник бухгалтера и аудитора Украины – 2005 - № 5 – С.21-26.
19.Дем'яненко І.В. Фінансова стійкість підприємств та її бюджетно-податкове регулювання // Фінанси України. - 2003. - №5.-С. 127-130.
20. Дубій О. 12 уроків з 1С:Бухгалтерії. 3-тє оновлене і доп. Вид. – Львів: Бак, 2004. – 248 с.
21. Жадько К.С. Організація впровадження і супроводження інформаційних систем обліку і аудиту на підприємствах //Вісник СНАУ. Сер. Фінанси і кредит, 2004 - № 2 - С. 51-56.
22. Завгородній А.Г., Вознюк Т.Л., Словенко Т.С. Фінансовий словник. – 4-те видавництво, випр. та дооп. – К.: Товариство «Знання», КОО., Л.: Видавництво Львів банківського інституту НБУ.
23.Злобін Ю.А. Основи екології. К.: - Видавництво „Лібра”, ТОВ, 2005. – 248 с.
24. Іваненко С.В. Інформаційні технології в організації бухгалтерського обліку та аудиту: Навч. Посіб. – К. : Знання-Прес, 2003. – 348 с.
25. Економічний аналіз : навчальний посібник для студентів вищих навчальних закладів спеціальності 7.050106 „Облік і аудит”. За ред.. проф.. Ф.Ф.Бутинця.- Житомир: ПП „Рута”, 2003. – 680с. (с. 426-489)
26. Ізмайлова К. В. Фінансовий аналіз: Навчальний посібник. – К.: НАУП, 2005. – 516 с.
27.Катан Л. І., Бровко Л. І., Дуброва Н. П., Бондарчук Н. В. Фінансовий менеджмент. Навчальний посібник. – Суми: Видавництво „Довкілля”, 2007. – 239 с.
28. Ковальов В.В. Финансовый анализ, управление капиталом, выбор инвестиций, анализ отчетности. – 2-е издание, перераб. и доп.- М.: Финансы и статистика, 2003.- 425 с.
29.Коласс Б. Управление финансовой деятельностью предприятия. Проблеми, концепции и методи: Пер. с франц. - М.: Финанси, ЮНИТИ, 2005. - 576 с.
30.Коробов М.Я. Фінансово-економічний аналіз діяльності підприємств. - К.: Тов-во "Знання", КОО, 2007. - 378 с.
31.Кочубей Н.В., Злобін Ю.А. Загальна екологія: Навчальний посібник. – Суми: ВДТ „Університетська книга”, 2003. – 416 с.
32.Крамаренко Г. О. Фінансовий аналіз та планування. – Київ: Центр навчальної літератури, 2003. – 204 с.
33. Крійцев Г.Г. Фінанси підприємств. – К.: ЦУЛ, 2003. – 365 с.
34. Ланішко Н.О. Основи фінансово-статистичного аналізу з економічних процесів. – Львів: «Світ», 2004. – 524 с.
35.Легошин Г. М. Показатели экологичной опасности ДВС автотранспортных средств // Тракторы и сельскохозяйственные машины. – 2005. - № 4. – С. 12 – 13.
36.Лобанова Е.Н., Лимитовский М.А. Финансовьій менеджер.- М: ООО Издательско-Консалтинговая Компанія "ДеКА", 2005. - 400 с.
37.Мамонтова Н.А. Умови забезпечення фінансової стійкості підприємств // Фінанси України - 2005. - № 8. - С. 103 -106.
38. Мендрул О.Г. Управління вартістю підприємства: Монографія. – К.: КНЕУ, 2005.- 368 с.
39. Ніколашин А.О. Розрахунок економічної ефективності використання бухгалтерської комп’ютерної системи в сільськогосподарських підприємствах //Облік і фінанси АПК – 2005 - № 8 – С. 47-50.
40.Остапенко В., Подъяблонская Л., Мешков В. Финансовое состояние предприятия: оценка, пути улучшения // Экономист. - 2003.- № 7.-С. 37-43.
41. Остапенко В.В. Финансы предприятий. – М.: Омега – Л., 2003. – 635 с.
42. Павлова Л.Н. Финансы предприятия. – М.: Финансы, ЮНИТИ, 2006. – 345 с.
43. Панасюк О. Фінансова стійкість підприємства // Економіка АПК. – 2006.- № 5. – с. 52-55.
44.Поддєрьогін А.М. Фінанси підприємств – К.: КНЕУ, 2007. – 645 с.
45. Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання ,які спричинили втрату працездатності: Закон України від 21.09.1999 року № 1105 – IV//
Урядовий кур’єр .- 1999.- № 215, 17 листопада – с.1-13
46. Про охорону праці: Закон України від 21.11.2002 року №229-IV // Офіційний.
47. Про працю : Кодекс Законів //2004р.
48.Савицька Г.В. Економічний аналіз діяльності підприємств. Навчальний посібник. – К.:Знання,2004. – 654 с.
49. Тарасенко Н.В. Економічний аналіз діяльності підприємства. – Львів: ЛБ і НБУ, 2007. – 638 с.
50. Терещенко О.О. Фінансова діяльність суб’єктів господарювання. – К.: НЕУ, 2007. – 354 с.
51. Томас П., Кармен, Альберт Р. Макмин. Анализ финансовых отчетов. – М.: ИНФРА – М,2004. – 587 с.
52.Хеддервик К. Финансово-зкономический анализ деятельности предприятий. - М.: Финансы и статистика, 2003. - 192 с.
53. Хелферт Э. Техника финансового анализа / Пер. с. англ.. / Под ред. Л.П. Белах – М.: Аудит, ЮНИТИ, 2003. – 569 с.
54.Царенко О.М., Несветов О.О, Кадацький М.О. Основи екології та економіки природокористування. Курс лекцій. Практикум. Навчальний посібник. – Суми: Університетська книга, 2004. – 328 с.
55.Череп А. В. Економічний аналіз: Навчальний посібник. – К.: Кондор, 2005. – 160 с.
56.Чернявський А.М. Економічний аналіз на підприємствах промисловості. –К., 2003
57.Чумаченко М.Г. Економічний аналіз: Навч. посібник / М.А. Болюх, В.З. Бурчевський, М.І. Горбаток та ін.: За ред. акад.. НАНУ, проф.М.Г. Чумаченка.-2-е вид,перероб. і доп.-К.:КНЕУ, 2003.-556с. (с.378-405).
58. Шеремет А.Д. Методика фінансового анализа: Учеб. Пособие / А.Д. Шеремет, Р.С. Сайфути, Е.В. Ненашев. – 3-е узд., перераб. и доп. – М.: Инфра – М., 2006. – 628 с.
59.Ярошенко І.Ф. Безпека життєдіяльності в інженерних рішеннях .- Суми: Каравелла.- 2003.
Стоимость доставки работы, в гривнах:

(при оплате в другой валюте, пересчет по курсу центрального банка на день оплаты)
300
Скачать бесплатно 22351.doc 





Найти готовую работу


ЗАКАЗАТЬ

Обратная связь:


Связаться

Доставка любой диссертации из России и Украины



Ссылки:

Выполнение и продажа диссертаций, бесплатный каталог статей и авторефератов

Счетчики:

Besucherzahler
счетчик посещений

© 2006-2022. Все права защищены.
Выполнение уникальных качественных работ - от эссе и реферата до диссертации. Заказ готовых, сдававшихся ранее работ.