У нас уже 242733 рефератов, курсовых и дипломных работ
Заказать диплом, курсовую, диссертацию


Быстрый переход к готовым работам

Мнение посетителей:

Понравилось
Не понравилось





Книга жалоб
и предложений


 






Название Фінансова безпека аграрних підприємств
Количество страниц 133
ВУЗ СУМСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ АГРАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Год сдачи 2011
Бесплатно скачать 22352.doc 
Содержание ЗМІСТ
Стор.
Вступ
1. РОЗДІЛ ТЕОРЕТИКО-МЕТОДОЛОГІЧНІ ЗАСАДИ ФІНАНСОВОЇ БЕЗПЕКИ АГРАРНИХ ПІДПРИЄМСТВ
7
1.1. Сутність фінансової безпеки аграрних підприємств 7
1.2. Напрямки розвитку фінансової безпеки сільськогосподарських підприємств
25
2. РОЗДІЛ ФІНАНСОВО-ЕКОНОМІЧНА ХАРАКТЕНИСТИКА ПІДПРИЄМСТВА
38
2.1.Організаційно-економічна характеристика ТОВ АФ ім. Чапаєва. 38
2.2 Аналіз фінансового стану ТОВ АФ ім. Чапаєва.…………………… 44
2.3. Аналіз фінансової стійкості ТОВ АФ ім. Чапаєва.……………... 53
3. РОЗДІЛ НАУКОВО-МЕТОДОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ОЦІНКИ ФІНАНСОВОЇ БЕЗПЕКИ…………………….……….
57
3.1 Стан фінансової безпеки сільськогосподарських формувань.......... 57
3.2 Класифікація факторів визначення фінансової безпеки сільськогосподарських підприємств………..…………………………
72
3.3. Інформаційне забезпечення оцінки фінансової безпеки сільськогосподарських формувань ……………………………………. 86
4. РОЗДІЛ ВИКОРИСТАННЯ СУЧАСНОГО ПРОГРАМНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ПРИ ОЦІНЦІ ФІНАНСОВОЇ БЕЗПЕКИ ПІДПРИЄМСТВА.

97
5. РОЗДІЛ ЕКОНОМІЧНА ЕФЕКТИВНІСТЬ ЗАХОДІВ З ОХОРОНИ ПРАЦІ…. 103
6. РОЗДІЛ ЕКОЛОГІЗАЦІЯ ВИРОБНИЧО-ГОСПОДАРСЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ…. 109
Висновки та пропозиції.............................................................................. 117
Список використаних літературних джерел............................................. 120
129



ВСТУП

Актуальність теми. Актуальність теми дипломної роботи обумовлена тим, що розвиток ринкових відносин та особливості умов сьогодення потребуються негайного вирішення проблем в галузі сільського господарства з питань підвищення ефективності виробництва та конкурнетоздатності продукції вітчизняних сільськогосподарських товаровиробників.
Фінансова безпека сільськогосподарських формувань являє собою складову частину фінансової безпеки держави і безпосередньо пов’язана з продовольчою безпекою.
В зв’язку з цим особливої актуальності набувають наукові дослідження в галузі теоретико-методологічних основ фінансової безпеки розвитку сільськогосподарських формувань в ринкових умовах.
Значний внесок в ці дослідження зробили вітчизняні та зарубіжні вчені: І.О. Бланк, В.А. Борисова, О.Є. Ґудзь, М. Я. Дем’яненко, О.І. Дацій, Г.Г. Кірейцев, П.А. Лайко, Л.М. Малік, Б.Й. Пасхавер, П.Т. Саблук, Р.П. Саблук, П.А. Стецюк, А.В. Чупіс та багато інших провідних фахівців.
Зважаючи на фактичну відсутність теоретичних та практичних розробок щодо забезпечення та розвитку фінансової безпеки сільськогосподарських формувань, визначена необхідність розширення та уточнення теоретичної та практичної бази щодо даної тематики.
Система показників оцінки фінансової безпеки сільськогосподарських формувань потребує подальшого розвитку з урахуванням умов сьогодення та впливу зовнішніх і внутрішніх факторів, ефективності використання фінансових ресурсів сільськогосподарських формувань.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота виконувалася відповідно до напрямів науково-дослідних робіт Сумського національного аграрного університету. Наукові результати, теоретичні положення та висновки магісторської роботи використані при виконанні науково-дослідної теми: «Фінансове забезпечення інноваційного розвитку АПК» (№ДР 0105U001719).
Мета і задачі дослідження. . Метою дисертаційної роботи є розробка теоретичних та методичних засад фінансової безпеки розвитку сільськогосподарських формувань, на їх базі формування системи показників оцінки фінансової безпеки сільськогосподарських формувань та обґрунтування практичних рекомендацій щодо розвитку та поглиблення окремих її елементів.
Виходячи з цієї мети, були поставлені наступні задачі:
— дослідження сутності фінансової безпеки сільськогосподарських формувань;
— формування чинників, що визначають фінансову безпеку сільськогосподарських формувань;
— вивчення концептуальних основ фінансової безпеки сільськогосподарських формувань;
— розробка факторів визначення фінансової безпеки сільськогосподарських формувань;
Об’єктом дослідження є підприємство ТОВ АФ ім. Чапаєва.
Предметом дослідження є теоретичні, науково – методичні та практичні аспекти стратегічного планування .
Методи дослідження. Теоретичною і методологічною основою досліджень стали основні положення економічної теорії та фінансів підприємств, наукові праці вітчизняних і зарубіжних вчених з проблем теорії й практики фінансової аналітики, законодавчі та нормативні акти, аналітичні і статистичні матеріали Державного комітету статистики, річна звіти сільськогосподарських формувань Сумської області. Оцінка фінансової безпеки сільськогосподарських формувань здійснювалась за допомогою порівняльного аналізу, системного підходу та інших загальнонаукових методів.
Інформаційна база Обробка даних здійснювалась з використанням сучасних інформаційних технологій і програм. Інформаційну базу дослідження склали дані фактичної фінансової звітності сільськогосподарських формувань Сумської області.
Наукова спрямованість одержаних результатів полягає у такому:
- сформульовано визначення поняття фінансової безпеки розвитку сільськогосподарських формувань, яке визначається як сукупність фінансових інструментів, спрямованих на запобігання негативного впливу факторів розвитку сільськогосподарських формувань для забезпечення випуску високоякісної та конкурентоспроможної сільськогосподарської продукції
. Практичне значення отриманих результатів. Практичне значення одержаних результатів дослідження визначається пропозиціями та рекомендаціями щодо оцінки існуючих методів фінансової безпеки сільськогосподарських формувань та запровадження нових підходів, з урахуванням запропонованої в роботі класифікації показників .
Особистий внесок здобувача. Дипломна робота повністю є результатом самостійного наукового дослідження.
Апробація результатів дослідження. Основні положення і результати виконаного дослідження були оприлюднені на конференціях і семінарах.
Крім того, результати дослідження доповідалися автором на щорічних наукових конференціях викладацького складу Сумського національного аграрного університету (2008, 2009 роки).
Публікації. За результатами виконаних досліджень опубліковано 3 наукові праці, загальним обсягом 0,31 д.а.
Обсяг та структура магістерської роботи роботи. Робота складається із вступу, шістьох розділів, висновків, списку використаних літературних джерел з 84 найменувань, 2 додатків. Загальний обсяг роботи складає 134 сторінок, у тому числі 15 таблиць та 11 рисунків.
Список литературы ВИСНОВКИ ТА ПРОПОЗИЦІЇ
Проведене дослідження фінансової безпеки сільськогосподарських формувань в аграрному секторі економіки України дозволило сформулювати ряд висновків теоретичного, методичного та науково-практичного змісту, які розв’язують основні завдання відповідно до поставленої мети а саме:
1. Однією з найважливіших умов забезпечення формування кінцевих результатів фінансової діяльності сільськогосподарських формувань є наявність ефективної системи їх фінансової безпеки. Тому важливим результатом, що характеризує сутність наукової новизни дисертаційної роботи, є визначення поняття фінансової безпеки розвитку сільськогосподарських формувань як сукупність фінансових інструментів, спрямованих на запобігання негативного впливу факторів розвитку сільськогосподарських формувань з метою забезпечення випуску високоякісної та конкурентоспроможної сільськогосподарської продукції відповідно до потреб України.
2. В роботі з'ясовано поняття «сільськогосподарські формування», які визначено як суб'єкти господарювання, діяльність яких регламентується Господарським кодексом України та іншими нормативними актами і спрямована на випуск високоякісної, екологічно чистої та конкурентоспроможної продукції, що набуває особливої актуальності при вступі України в СОТ, оскільки на світовому ринку ця продукція повинна користуватися попитом.
3. Безпека розвитку сільськогосподарських формувань - це процес забезпечення гарантованого задоволення потреб всіх членів суспільства високоякісними продуктами харчування за умов збереження й поетапного відтворення якісного стану природного середовища (створення можливостей для рівноваги між його потенціалом і вимогами людей всіх поколінь ).
4. Результати проведеного дослідження показали, що для оцінки фінансової безпеки сільськогосподарських формувань застосовується велика кількість фінансових коефіцієнтів, що здебільшого мають загальний характер і роблять таку оцінку не ефективною. В дисертаційній роботі запропоновано найбільш оптимальні групи показників для оцінки фінансової безпеки сільськогосподарських формувань, до яких належать показники ліквідності, фінансової стійкості, капіталу, ділової активності та рентабельності.
5. Розроблено концептуальні основи фінансової безпеки розвитку сільськогосподарських формувань та виявлено, що фінансове управління оперує надходженнями та виплатами грошових коштів, що є у розпорядженні господарюючого суб'єкта на певну дату. Такий підхід принципово відмінний від бухгалтерського обліку до оцінки кінцевих результатів діяльності сільськогосподарських формувань.
6. Аналіз впливу внутрішніх і зовнішніх факторів на діяльність сільськогосподарських формувань виявив його різнонаправлений характер стосовно результатів функціонування сільськогосподарських формувань, а отже, і в суми одержаного прибутку, тому негативна взаємодія одних факторів здатна зменшити або повністю нівелювати вплив інших.
7. Доведено, що дієвість фінансової безпеки сільськогосподарських формувань потребує належного інформаційного забезпечення, під яким розуміють сукупність документів і даних, які в них знаходяться, а також методів і засобів їх отримання, організації зберігання та обробки .
8. Інформаційне забезпечення фінансової безпеки являє собою функціональний комплекс, який забезпечує процес безперервного цілеспрямованого підбору відповідних інформаційних показників, необхідних для здійснення аналізу, планування і вироблення ефективних управлінських рішень за всіма аспектами фінансової безпеки сільськогосподарських формувань.
9. Запропонований механізм оцінки фінансової безпеки сільськогосподарських формувань на регіональному рівні на базі інтегрального показника діяльності сільськогосподарських формувань включає в себе показники ліквідності, фінансової стійкості, капіталу, ділової активності та рентабельності.





СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ

1 Багацька К.В. Теоретико-методичні основи формування інвестиційного портфеля корпорацій / К.В. Багацька // Вісник СНАУ. Серія «Фінанси і кредит» - 2010. - №1. – С. 150-157.
2 Бланк И.А. Инвестиционный менеджмент / И.А. Бланк. – К.: Эльга, Ника-Центр. – 2006. – 552 с.
3 Борисова В.А. Еколого-економічні аспекти підприємницької діяльності / В.А. Борисова. – Суми: Вид-во «Довкілля», 2010 – 210 с.
4 Борсук О.М. Фінансове оздоровлення сільгосппідприємств як чинник підвищення інвестиційної привабливості / О. М. Борсук // Вісник аграрної науки. - 2010. - № 3. - С. 73-75
5 Бредіхін О.О. Деякі аспекти еколого-економічної оцінки стану земельних ресурсів Сумської області / О.О. Бредіхін // Землевпорядник вісник. – 2002. – № 3. – С. 59–64.
6 Веклич О.О. Формування економічного механізму сталого розвитку України / О.О. Веклич // Вісник НАНУ. – 2000. – № 2. – С. 3–16.
7 Геєць В.М. Інноваційні перспективи України / В.М. Геєць, В.П. Семиноженко. – Х.: Константа, 2006. – 272 с.
8 Гуменюк Д.О. Участь держави у формуванні інноваційно-інвестиційного потенціалу / Д.О. Гуменюк // Фінанси України. – 2005. – № 10. – С. 51–56.
9 Данилишин Б.М. Природно-ресурсний потенціал сталого розвитку України / Б.М. Данилишин, С.І. Дорогунцов. – К.: РВПС України, 1999. – 716 с.
10 Загороднюк П.О. Екологічна безпека як важлива складова національної безпеки України / П.О. Загороднюк // Екологія довкілля та безпека життєдіяльності. – 2005. – № 4. – С. 5–12.
11 Зіновчук Н.В. Аналіз негативних екологічних впливів на сільське господарство України / Н.В. Зіновчук // Вісник ДАУ. – 2006. – № 1. – С. 143–148.
12 Ілляшенко С.М. Формування ринку екологічних інновацій: економічні основи управління / С.М. Ілляшенко, О.В. Прокопенко. – Суми: ВТД «Університетська книга», 2002. – 250 с.
13 Кісіль М.І. Розвиток наукових досліджень з інвестиційних проблем в агарному секторі економіки / М.І. Кісіль // Вісник СНАУ. Серія «Фінанси і кредит» . – 2009. - №1. – С.139-147.
14 Клєцова Н.В. Залучення прямих іноземних інвестицій у сільськогосподарські підприємства / Н. В. Клєцова // Економіка АПК. - 2009. - № 8. - С. 89-95
15 Конєва І.І. Еколого-інноваційні аспекти розвитку економіки / І.І. Конєва: матеріали п‘ятої міжн.наук.-практ.конф. [«Проблеми економіки підприємств в сучасних умовах “], (Київ НУХТ 2009) / М-во освіти і науки України, Національний університет харчових технологій. – Київ, 2009. – С. 17-18.
16 Лукінов І. Гарантії економічної безпеки держави // Економічні трансформації: наприкінці ХХ сторіччя) / І. Лукінов. – К., 2007. – С. 384–390.
17 Бланк И.А. Основы финансового менеджмента / И.А. Бланк. – К.: Ника-Центр, 1999. – Т.1. – 592 с.
18 Финансовый менеджмент компаний : учебное пособие / [под ред. проф. Е.И.Шохина]. – М.: ИД ФБК-ПРЕСС, 2004. – 408 с.
19 Управление инвестициями / [под ред. В.В. Шеремета]. – М.: Высшая шк., 1998. – Т 2. – 512 с.
20 Кузьмінський В.З. Механізм формування та ефективність використанні фінансових ресурсів у сільськогосподарських підприємствах : автореф. дис. на здобуття наук. ступеня канд. екон. наук: спец. 03.01.04 „Економіка” / В.З. Кузьмінський – К, 1996. – 21 с.
21 Финансы предприятий / [под ред. Е.И. Бородиной] – М. : Банки и биржи ЮНИТИ, 1995. – 208 с.
22 Яновский В.В. Источники финансирования реальных инвестиций и их экономическое обоснование : дис. … канд. экон. наук / В.В. Яновский. – Белгород , 2002. – 170 с.
23 Андрущак Є. М. Управління фінансовими ресурсами у процесі реструктуризації підприємства / Є. М. Андрущак, О. М. Підхожний // Фінанси України. - 2007 - № 15 - с.15.
24 Аражній В. І. Удосконалення організаційно - економічного механізму фінансової стабілізації аграрних підприємств / В. І. Аражній, В. Д. Чумак // Економіка АПК: Міжнародний науково-виробничий журнал. - 2007 - № 2(7) - С. 46-50.
25 Бакіна Т.В. Удосконалeння маркeтингової діяльності птахівничих підприємств / Т.В. Бакіна // Дeржава та рeгіони. Сeрія: Eкономіка та підприємництво. – 2007. – № 4. – С. 9-12.
26 Бербенець О.В. До питання інтенсивного нарощування продукції птахівництва на продовольчому ринку / О.В. Бербенець // Економіка: проблеми теорії та практики. Збірник наукових праць. Випуск 238: В 5 т: Т. III. – Дніпропетровськ: ДНУ, 2008. – С. 667–672.
27 Бербенець О.В. Формування вертикальної інтеграції у виробництві м’ясної і яєчної продукції птахівництва / О.В. Бербенець // Вісник ДДАУ. – 2008. – № 1. – C. 108–110.
28 Білик М. Д. Ще раз про сутність фінансового менеджменту / М. Д. Білик, В. Г.Суржик // Формування ринкових відносин в Україні. Збірник наукових праць. - 2007. - № 7-8. - С. 10-15.
29 Білорус Т. В. Організація забезпечення системи управління персоналом підприємства / Т. В. Білорус // Формування ринкових відносин в Україні. Збірник наукових праць. - 2007. - № 12. - С. 144-148.
30 Борисова В.А. Відтворення природного ресурсного потенціалу АПК: економічні аспекти. – Суми: Видавництво «Довкілля», 2003. – 372 с.
31 Буряк Л. Д. Фінансовий менеджмент у малому бізнесі [Навчальний посібник ] / Л. Д. Буряк. - К. : КНЕУ, 2007. - 432с.
32 Валинкін О. О. Інформаційне забезпечення та особливості комунікаційної політики державної форми власності в Україні / О. О. Валинкін, А. В.Ничик // Вісник СНАУ. Серія «Економіка та менеджмент». - 2007. - № 4-5. - С. 68-71.
33 Геврик Є.О. Охорона праці: Навч. посіб. - 2.вид., випр. та доп. — К. : Ніка-Центр, 2005. — 294с.
34 Гладчук Г. Г. Управління витратами виробництва як необхідна ланка ефективного господарювання / Г. Г. Гладчук // Формування ринкових відносин в Україні. - 2008. - № 5 - С. 52-57.
35 Гречаний В. М. Роль соціально-психологічних чинників у прийнятті ефективних управлінських рішень / В. М. Гречаний, С. В. Несвєтова // Економіка АПК. Міжнародний науково-виробничий журнал. - 2008. - № 8. - С. 145-148.
36 Давиденко Н. М. Фінансовий менеджмент [Навчальний посібник] / Н. М. Давиденко. - Ніжин : Аспект-Поліграф, 2007. - 332с.
37 Економіка, менеджмент, освіта в системі реформування агропромислового комплексу: матеріали Всеукр. конф. молодих учених-аграрників ["Молодь України і аграрна реформа"], (Харків, 11-13 жовт. 2000 р.) / М-во аграр. політики, Харк. держ. аграр. ун-т ім. В. В. Докучаева. – X. : Харк. держ. аграр. ун-т ім. В. В. Докучаева, 2007. - 167 с.
38 Жидецький В.В. Основи охорони праці. – Львів, «Афіша», 2004.– 210 с.
39 Закоморний С.М. Узагальнення методичних підходів до оцінки фінансового стану сільськогосподарських підприємств / С. М. Закоморний // Вісник СНАУ. Серія «Фінанси і кредит». - 2007. - № 1. - С. 25-29.
40 Каракай Ю. В. Технологія формування історичного менеджменту / Ю. В. Каракай // Формування ринкових відносин в Україні: Збірник наукових праць. - 2008. - № 10. - С. 3-7.
41 Картохіна Н. В. Діагностика фінансового стану підприємства як основа прийняття рішень у системі антикризового управління / Н. В. Картохіна // Формування ринкових відносин в Україні. - 2008. - № 9 - С. 19-24.
42 Катан Л. І. Фінансовий менеджмент [ Навчальний посібник] Л. І. Катан, Л. І. Бровко, Н. В. Дуброва, Н. В. Бондарчук. - Суми : Довкілля, 2007. - 243с.
43 Кашенко О.Л. Фінанси природокористування.–Суми: Видавництво «Університетська книга», 2000. – 421 с.
44 Керанчук Т. Фінансова стабільність підприємства: методичний аспект її оцінки /Т. Керанчук // Економіка України. - 2007. - №1. - С.83-86.
45 Коваленко Л. Проблеми оцінки фінансового стану підприємств у світі змін структури та змісту статтей балансу / Л. Коваленко, О. Левченко // Сіверянський літопис. - 2007. - №4. - С. 200-203.
46 Криворучко О. Оцінювання якості менеджменту підприємства / О. Криворучко // Серія «Стандартизація. Сертифікація. Якість. Науково-технічний журнал». - 2009. - № 6. - С. 36-42.
47 Ксенофонтова М. М. Управління фінансовими ресурсами підприємства / М. М. Ксенофонтова, А. І. Почтарьова // Вісник Сумського національного аграрного університету. Серія "Економіка і менеджмент". - 2010 - № 5/2. - С. 40-45.
48 Кузнецов В. О. Охрана труда на предприятии [Навчальний посібник] / В. О. Кузнецов - Харьков, 2007. - 543 с.
49 Лавров Є.А., Пасько Н.Б., Смолярjв Г.А., Хачумян Т.І. Програмне забезпечення ЕОМ. Табличні процесори: Практикум роботи в MS Excel. Навчальний посібник. – Суми: Видавництво «Слобожанщина», 2004. – 356с.
50 Лепьохін О. В. Концепція ефективного менеджменту конкурентоспроможності підприємства / О. В. Лепьохін // Інвестиції: практика та досвід. - 2009. - № 3. - С. 37-39.
51 Лукачева Л. Классификация методов разработки и принятия управленческих решений / Л. Лукачева // Серія «Менеджмент і менеджер». – 2009. - № 2. – С. 13-16.
52 Любкіна О. В.. Фінансовий менеджмент / [ Навчальний посібник] Академія праці і соціальних відносин Федерації професійних спілок України. О. В. Любкіна, Ю. В. Петленко. - К., 2008. - 96с.
53 Лях Л.М. Про визначення сутності фінансової стійкості сільськогосподарських підприємств / Л. М. Лях // Економіка АПК: Міжнародний науково-виробничий журнал. - 2007 - №5. - С.42-47.
54 Мельник Л.Г. Екологічна економіка: підручник. – Суми: ВТД «Університетська книга», 2006. – 346с.
55 Онищенко О. Фінансова результативність сільськогосподарських підприємств / О. Онищенко // Економіка України. - 2007. - № 2. - С. 59-70.
56 Партин Г. О. Фінансовий менеджмент [Навчальний посібник для студентів спеціальності "Фінанси"] / Г. О. Партин, Н. Є. Селюченко. - Л. : Львів. політехніка, 2010. - 332 с.
57 Передерієнко Н. І. Фінансовий менеджмент [Підручник для студентів вищих навчальних закладів] / Н. І. Передерієнко, Я. В. Котляревський, О. М. Дем'яненко. - Л. : Українська академія друкарства, 2008. - 200c.
58 Петленко Ю. О. Організація служби фінансового менеджменту на підприємстві / Ю. О. Петленко // Фінанси України. - 2008. - № 5. - С. 94-98.
59 Петрушенко Ю. М. Фінансовий механізм функціонування підприємств / Ю. М. Петрушенко, Р. О. Атаманюк // Вісник Сумського національного аграрного університету. Серія "Економіка та менеджмент". - 2009. - № 5. - С. 120-124.
60 Плужніков В. О. Вплив мотивації праці на підвищення ефективності виробництва / В. О. Плужніков, О. О. Кіях // Економіка АПК: Міжнародний науково-виробничий журнал. - 2008. - № 4. - с. 137-140.
61 Поважний О. С. Фінансовий менеджмент [Навчально-методичний посібник] / О. С. Поважний, О. І. Пампура, С. С. Степанчук. - Донецьк : ДонДУУ, 2008. - 191с.
62 Поліщук Н. В. Планування результативності діяльності підприємства / Н. В. Поліщук // Фінанси України. - 2007. - № 4. - С. 39-44.
63 Положення про розслідування та облік нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на підприємствах // www.kmu.gov.ua
64 Про бухгалтерський облік і фінансову звітність в Україні : Закон України від 16.07.1999 p. // Вісник Верховної ради України. - 1998. - № 996. - C.22-24.
65 Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його боржником: Закон України станом на 14. 05. 1992 р. // Вісник Верховної ради України . - 1992. - № 31. - C. 55-64.
66 Про екологічну експертизу: Закон України // www.rada.gov.ua
67 Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань, що спричинили втрату працездатності: Закон України // www.rada.gov.ua
68 Про охорону навколишнього природного середовища: Закон України // www.rada.gov.ua
69 Про охорону праці: Закон України // www.rada.gov.ua
70 Ремньова Л. М. Фінансовий менеджмент як фактор економічного зростання / Л. М. Ремньова // Фінанси України. - 2008. - № 11. С. 32-40
71 Садовська Н. Фінансова політика сільськогосподарських підприємств в умовах невизначеності / Н. Садовська // Облік і фінанси АПК. - 2007. - № 1. - С. 32-39.
72 Ситніченко В. Сучасні системи менеджменту - основа сталого розвитку підприємства / В. Ситніченко, Т. Кисельова // Серія «Стандартизація. Сертифікація. Якість. Науково-технічний журнал». - 2007. - № 3. - С. 59-65.
73 Сіцінський А. С. Конфлікти в управлінській діяльності та шляхи їх вирішення / А. С. Сіцінський // Статистика України: Щоквартальний науково-інформаційний журнал. - 2007. - № 1. - С. 47-50.
74 Ткачук В. В. Роль керівника в регулюванні інформаційних потоків управлінського процесу / В. В. ткачук // Економіка АПК: Міжнародний науково-виробничий журнал. - 2008. - № 11. - С. 9-11.
75 Турова Т. В. Управління персоналом у системі антикризового менеджменту / Т. В. Турова // Вісник СНАУ. Серія «Економіка та менеджмент». - 2007. - № 6-7. - С. 69-73.
76 Харрис, Метью. Освой самостоятельно программирование для Microsoft Excel XP за 21 день.: Пер. с. англ. – М.: Издательский дом „Вильямс”, 2005. – 880с.
77 Царенко О.М., Несвєтов О.О., Кадацький М.О. Основи екології та економіка природокористування. Навчальний посібник. – Суми: ВТД «Університетська книга», 2004. – 400с.
78 Шаблиста Л. Механізм подолання збитковості підприємств і забезпечення їх фінансової стійкості / Л. Шаблиста // Економіка України. - 2009. - № 6. - С. 53-64.
79 Школьник І. О. Фінансовий менеджмент [Навчальний посібник] / І. О. Школьник, І. М. Боярко, Б. І. Сюркало. - Суми : Університетська книга, 2009. - 304 с.
80 Школьник І. О. Фінансовий менеджмент [Навчальний посібник для студентів вищих навчальних закладів] / І. О. Школьник, І. М. Боярко, Б. І. Сюркало - Суми : Університетська книга, 2009. - 301с.
81 Шумило О. Ю. Шляхи вдосконалення аналізу та оцінки операційних та інших витрат на підприємстві / О. Ю. Шумило // Економіка. Фінанси. Право. - 2009. - № 3 - С. 25-28.
82 Юрченко О. Ю. Поняття якості менеджменту в контексті прийняття і якості ефективності управлінських рішень / О. ю. Юрченко // Вісник СНАУ. Серія «Економіка та менеджмент». - 2008. - № 7/1. - с. 17-22.
83 Юсуфова А. А. Оцінка ефективності стратегічного ситуаційного управління / А. А. Юсуфова // Формування ринкових відносин в Україні. Збірник наукових праць. - 2007. - № 2. - С. 150-155.
84 Ярошенко І.Ф. Безпека життєдіяльності в інженерних конструкціях: Навч. посібник. – Суми. Видавництво „Довкілля”, 2003. – С.327-349.
Стоимость доставки работы, в гривнах:

(при оплате в другой валюте, пересчет по курсу центрального банка на день оплаты)
300
Скачать бесплатно 22352.doc 





Найти готовую работу


ЗАКАЗАТЬ

Обратная связь:


Связаться

Доставка любой диссертации из России и Украины



Ссылки:

Выполнение и продажа диссертаций, бесплатный каталог статей и авторефератов

Счетчики:

Besucherzahler
счетчик посещений

© 2006-2022. Все права защищены.
Выполнение уникальных качественных работ - от эссе и реферата до диссертации. Заказ готовых, сдававшихся ранее работ.