У нас уже 242733 рефератов, курсовых и дипломных работ
Заказать диплом, курсовую, диссертацию


Быстрый переход к готовым работам

Мнение посетителей:

Понравилось
Не понравилось





Книга жалоб
и предложений


 






Название Практична робота з дисципліни “Міжнародні розрахунки і валютні операції”
Количество страниц 70
ВУЗ УКРАЇНСЬКА АКАДЕМІЯ БАНКІВСЬКОЇ СПРАВИ НАЦІОНАЛЬНОГО БАНКУ УКРАЇНИ
Год сдачи 2012
Содержание ЗМІСТ


ВСТУП…….…………………………………………………………………… 3
РОЗДІЛ 1 ТЕОРЕТИЧНІ ОСНОВИ УПРАВЛІННЯ АКТИВАМИ ТА ПАСИВАМИ БАНКУ………………………...........................
6
1.1 Сутність управління активами та пасивами банку…………... 6
1.2 Фактори, що впливають на управління активами та пасивами банку………………………………………………… 10
1.3 Система управління активами та пасивами банку…………… 15
Висновки до розділу 1…………………………………………. 20
РОЗДІЛ 2 МЕХАНІЗМ УПРАВЛІННЯ АКТИВАМИ ТА ПАСИВАМИ БАНКУ ……………………………………………….…………
22
2.1 Організаційне та інформаційне забезпечення управління активами і пасивами банку...…………………………………
22
2.2 Аналіз в управлінні активами та пасивами банку…………… 27
2.3 Планування в управлінні активами та пасивами…………….. 34
2.4 Внутрішній контроль в управлінні активами та пасивами 39
Висновки до розділу 2…………………………………………. 43
РОЗДІЛ 3 ШЛЯХИ УДОСКОНАЛЕННЯ УПРАВЛІННЯ АКТИВАМИ І ПАСИВАМИ БАНКУ.…………………………………..……
45
3.1 Стрес-тестування в системі управління активами та пасивами банку…………………………………………………
45
3.2 Імітаційне моделювання в управлінні активами та пасивами банку…………………………………………………………….
52
Висновки до розділу 3 58
ВИСНОВКИ………………………………………………………………… 60
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ…………………………………... 62
ДОДАТКИ…………………………………………………………………... 66





ВСТУП


Складність процесу управління банківською установою вимагає розробки комплексного підходу до управління її активами і пасивами, що включатиме базове балансування параметрів, оцінку та облік фінансового стану і ринкової позиції банку, формування та функціонування єдиного інформаційно-аналітичного поля банку, організаційної структури центрів прибутку і затрат, структурування єдиної автоматизованої системи управління ресурсами.
В умовах зростання конкуренції і зниження прибутковості основних банківських продуктів перед багатьма комерційними банками постає проблема підвищення ефективності управління активами і пасивами. Крім того, з боку НБУ посилюються вимоги щодо створення системи управління ризиками ліквідності, процентних ставок та інших ринкових ризиків зміни вартості активів.
Актуальність даної тематики обумовлена необхідністю виявлення тенденцій і перспектив розвитку механізму комплексного управління активами і пасивами банків з метою підвищення ефективності їх діяльності
Складність процесу управління банком в кризових умовах, потребує комплексного підходу, що передбачає нерозривну єдність активів та пасивів, доходів і витрат, які є взаємозалежні та взаємообумовлені. Запровадження такого підходу потребує розробки нової методології та інструментарію комплексного управління активами та пасивами.
Таким чином, актуальність теми роботи визначається необхідністю удосконалення процесу управління активами та пасивами банку в період кризових явищ в економіці з метою зменшення можливих втрат та підтримки стабільності установи.
Метою роботи є розробка науково-методичних підходів і практичних рекомендацій щодо удосконалення процесу управління активами та пасивами банку в умовах фінансової кризи.
В процесі розгляду теми були поставлені такі завдання:
 комплексно розглянути поняття управління активами та пасивами банку;
 визначити зовнішні та внутрішні фактори впливу на управління активами та пассивами банку;
 дослідити сукупність елементів системи управління активами та пасивами;
 розглянути процес управління та відповідний інструментарій аналізу, планування та контролю активів і пасивів банківську;
 виділити шляхи удосконалення управління активами та пасивами банку;
 обґрунтувати ефективність використання стрес-тестування та імітаційного моделювання в управлінні активами та пасивами банку.
Об’єктом дослідження стала комплексна система управління активами та пасивами банківську, а предметом – сукупність теоретичних, методичних і практичних положень аналізу, планування та контролю активів та пасивів банку.
В ході дослідження та написання роботи були використані такі методи: аналізу (дослідження основних підходів до визначення досліджуваних понять, визначення інструментів аналізу, планування та контролю активів та пасивів банку), синтезу, індукції та дедукції (виведення висновків за результатами проведеного дослідження), абстрагування та конкретизації (дослідження методів стрес-тестування), а також гіпотетичний та аксіоматичний методи при розробці шляхів вдосконалення управління активами та пасивами банку.
Теоретико–інформаційну базу дослідження становлять нормативні та законодавчі акти, які регулюють діяльність банків, зокрема, банківське законодавство, інструкції та положення НБУ, монографічні роботи і статті вітчизняних і зарубіжних економістів.
Список литературы ВИСНОВКИ



За результатами проведеного дослідження нами були зроблені наступні висновки:
Управління активами та пасивами банку – стратегічна діяльність банку щодо проведення фінансових операцій, за допомогою яких банк формує свої ресурси для здійснення активних операцій, з метою підтримання ліквідності, оптимізації ризиків його комерційної діяльності, хеджування таких ризиків, коригування валютних позицій банку, здійснення операцій, що належать до інвестиційної та фінансової діяльності банку, при якій активи та пасиви розглядаються як єдине ціле.
На управління активами та пасивами банку впливають як зовнішні так і внутрішні фактори. До зовнішніх факторів можна віднести: загальний стан і розвиток економіки країни, політичну ситуацію, соціальні чинники, особливості і структуру регіонального розвитку економіки, політику центрального банку, можливість залучення коштів на міжбанківському ринку та коштів центрального банку. Внутрішніми факторами можуть виступати: капітальна база банку, якість активів, якість пасивів, зіставлення активів та пасивів, якість кредитного портфеля та портфеля цінних паперів, ризик ліквідності, валютний ризик, процентний ризик, достатність капіталу, джерела залучених коштів тощо.
Процес управління активами та пасивами банку має складну та розгалужену систему організаційного та інформаційного забезпечення, що дає можливість ефективно та оперативно здійснювати аналіз, планування та контроль за динамічними статтями балансу.
Системи структурного та коефіцієнтного аналізу забезпечують виконання функцій пошуку резервів підвищення ефективності роботи банківської установи, максимізації його прибутку за мінімізації ризику, виявлення достатності рівня диверсифікації банківських операцій, визначення ступеня залежності від розвитку зовнішньої ситуації на різних сегментах ринку банківських послуг, від загальноекономічних і регіональних тенденцій тощо, визначення ефективності формування ресурсної бази банку за зниження її вартості та підвищення фінансової стабільності, виявлення напрямів розміщення ресурсів банку, які дають найбільший дохід і т.д.
Планування є основою для управління активами і пасивами. Поєднуючи у собі результати проведеного аналізу, планування формулює задачі та цілі і визначає шляхи їх досягнення.
Система внутрішнього фінансового контролю забезпечує захист інтересів інвесторів, банків та їх клієнтів, шляхом контролю за дотриманням співробітниками банку законодавства, нормативних актів, стандартів професійної діяльності, а також врегулювання конфліктів інтересів, забезпечення достатнього рівня надійності, що відповідає характеру та масштабам операцій банку та мінімізація ризиків банківської діяльності; є завершальним, але не менш важливим етапом управління активами та пасивами банку, так як поєднує у собі результати аналізу і забезпечує виконання результатів планування.
Стрес-тестування є важливим інструментом аналізу ризиків окремого банку, а також усієї фінансової системи. Мета цього методу полягає в оцінці можливих збитків при тій або іншій стресовій ситуації.
Використання стрес-тестування в рамках управління активами та пасивами дає змогу оцінити потенційні збитки за валютним ризиком у разі настання екстремальних подій, стан власного капіталу та потенційні можливості покриття збитків, стійкість банку до малоймовірних, але можливих кризових ситуацій, спрогнозувати які важко і розробити план дій в кризовій ситуації для уникнення можливих втрат.
Імітаційні моделі в управлінні активами та пасивами можуть грати вирішальну роль при прийнятті єдиного правильного рішення. Їх використання сприяє формуванню найбільш адекватної реакції менеджменту та прийнятті оперативних заходів в умовах мінливих обставин.




СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ


1. Аналіз банківської діяльності [Текст]: Навч. посіб./ А.М.Герасимович, М.Д. Алексеєнко, І.М. Парасій-Воргуненко [та ін.]. – Київ: КНЕУ, 2004. – 599 с. – ISBN 966-574-453-4
2. Арсеньєв, Ю.Н., Прийняття рішень. Інтегровані інтелектуальні системи: навчальний посібник [Текст] / Ю.Н. Арсеньєв, С.И. Шелобаєв – Москва: ЮНІТІ – ДАНА, 2003. – 270 с. – ISBN 5-238-00552-0
3. Балянт, Г.Р. Забезпечення фінансової стійкості банків [Електронний ресурс]: / Г.Р. Балянт // Збірник наукових праць І Всеукраїнської н-п конференції: Фінансова політика України: реалії та перспективи розвитку» - С.13-15. – Режим доступу: http : / /www . financeworld . com.ua / project /arhiv /2008 / 2008_2%2815%29.pdf
4. Бєлова, І.В. Організація контролю в банку [Текст]: Навч. посіб. / Бєлова І.В. – Суми: Університетська книга, 2009. – 302 с. – ISBN 978-966-680-442-9
5. Бондаренко, В. Система моделювання та аналізу валютних ризиків [Текст] / В. Бондаренко // Knowledg-Dialog-Solution. – C. 1-9
6. Бондаренко, Д. В. Стрес-тестування діяльності банку: міжнародна практика та використання в Росії [Текст] / Д.В. Бондаренко // Банковское дело. – 2009. - №12 – С.4-9
7. Вошилко, М. Основи управління ризиками у банківській справі [Текст] / М. Вощилко// Вісник НБУ. – 2001. – С. 34-35
8. Гаврилін, А.В. Стрес-тестування кредитного ризику [Текст] / А.В. Гаврилін // Банковское дело. – 2009. - №8 – С. 44-46
9. Глушко, В.І. Фінансовий менеджмент у банку [Текст]: Навч. посіб. / В.І. Глушко, Любунь О.С. – Київ: ВД «Слово», 2004. – 296 с. – ISBN 966-8407-30-Х
10. Грудзевич, У.Я. Аналіз банківської діяльності [Текст]: Навч. посіб. / У.Я. Грудзевич – Київ: УАБС НБУ, 2007. – 222 с. – ISBN 978-966-368-041-5
11. Губарева, І.О. Фінансовий менеджмент у банках: концептуальні засади, методологія прийняття рішень у банківській сфері [Текст]: Навч. посіб. / І.О. Губарева, О.М. Колодізєва, І.М. Чмутова – Харків: ВД «ІНЖЕК», 2004. – 408 с. – ISBN 996-8327-82-9
12. Довгань, Ж. Основи комплексного управління активами та пасивами банку [Електронний ресурс]/ Ж.Довгань // - Режим доступу: www.nbuv.gov.ua/portal/Soc_Gum/Svfin/2008_2/15-064.pdf
13. Іль’іна, Л.А. Імітаційне моделювання в стратегії управління активами та пасивами комерційного банку : дис., канд.. екон. наук: 8.00.10 / Іль’іна Людмила Анатоліївна – Санкт-Перетбург, 2003. – 189 с.
14. Квасницька, К.І. Систематизація чинників впливу на фінансову стійкість банку [Електронний ресурс] - Режим доступу: http: / /intkonf.org/ randidat- ekonomichnih- nauk- kvasnitska- rs- kvasnitska- ki-sistematizatsiya - chinnikiv-vplivu-na-finansovu-stiykist-komertsiynih-bankiv/
15. Корнієнко, Т.В. Комплексне управління активами і пасивами комерційного банку в умовах ринкової трансформаційної економіки [Текст] : дис., канд.. екон. наук: спец. 08.04.01 / Корнієнко Тетяна Володимирівна – Суми, 2004.
16. Корнієнко, Т.В. Стратегічне управління активами та пасивами комерційного банку в умовах перехідної екноміки [Текст] / Т.В. Корнієнко // Вісник Національного банку України. – 2001. -№10. – С.14-18
17. Кривенко, Л.В. Методичні підходи до визначення оцінки фінансової стійкості банківської системи [Текст] / Л.В. Кривенко // Вісник університету банківської справи НБУ. - 2008. - №3. - С.105-111
18. Кудрявцева, М.Г. Що тестує стрес-тест [Текст] / М.Г. Кудрявцева // Ринок цінних паперів. – 2006. - №2 – С. 54-56
19. Кушнір, К.О. Поняття стійкості комерційних банків та її динамічні характеристики [Текст] / К.О. Кушнір // Інвестиції: практика та досвід. - 2008. - №20. - С. 37-41
20. Макєєва, І.В. Сутнісна характеристика поняття «фінансова стійкість» та основні її характеристики [Електронний ресурс] - Режим доступу: hppt//www.rusnauka.com/
21. Марцин, В.С. Надійність, платоспроможність та фінансова стійкість: головні складові оцінки фінансового стану підприємства [Текст] / В.С. Марцин // Економіка, фінанси, право. - 2008. - №7. - С.26-29
22. Методика (положення) стрес-тестування [Електронний ресурс] – Режим доступу: www. ag-fisher.ru /pictures / private _ publication / 8.pdf
23. Офіційний сайт Агрокомбанку [Електронний ресурс] – Режим доступу: http://www.agrocombank.kiev.ua/agrocombank/2008_econ_sered_bank-422/
24. Пашковська І.В. Стрес-тестування як метод забезпечення стабільності банківської діяльності [Текст] / І.В. Пашковська // Банковские услуги. – 2004. - №4 – С.4-26
25. Положення Правління НБУ «Про схвалення Методичних рекомендацій щодо організації та функціонування систем ризик-менеджменту в банках України» (Методичні рекомендації) від 02.08.2004 №361
26. Постанова НБУ «Про схвалення Методичних рекомендацій щодо організації та функціонування систем ризик-менеджменту в банках України» (Методичні рекомендації, п.1.8) 02.08.2004 N 361 [Електронний ресурс] – Режим доступу: http: // zakon.nau .ua/ doc /? uid= 1078.14952.0
27. Постанова НБУ «Про затвердження Інструкції про порядок регулювання та аналіз діяльності комерційних банків (Інструкція, Розд.2)» N 141 від 14.04.98 [Електронний ресурс] – Режим доступу: http: / / zakon. Nau .ua/ doc /? Uid = 1078.13194.0
28. Примостка, Л.О. Фінансовий менеджмент в банку [Текст] / Л.О. Примостка. – Київ: КНЕУ, 2004. – 468с ISBN: 966–574–626–х
29. Сало, І. В. Фінансовий менеджмент банку [Текст]: Навч. посіб. / І. В. Сало, О. А. Криклій. – Суми: ВТД «Університетська книга», 2007. – 314 с. – ISBN 978-966-680-312-5
30. Стрес-тестування: огляд методологій [Електронний ресурс] – Режим доступу: http: // www .riskinfo.ru /analytics/ 14/
31. Царьков, В.А. Моделювання економічної динаміки банку [Текст] / В.А. Царьков // Банківська справа.- 2000. - №6. – С.7-9.
32. Чернов, М. Імітаційна модель банку – основа аналітичної системи [Електронний ресурс] – Режим доступу: http:/ /masters. donntu. edu. ua/ 2004 /fvti /kislaya /library/article5.htm
33. Шварц, О.В. Інтегроване управління активами та пасивами банку [Електронний ресурс] – Режим доступу: http : / / www. rusnauka. Com / 27_NNM _2009/ Economics /52818 . doc . htm
34. Шпаковська-Шморгай, В.Б. Стрес-тестування валютного ризику в банках: уроки кризи [Текст] / В.Б. Шпаковська-Шморгай // Науковий вісник НЛТУ України. - 2010. – с.1-8
35. Шульгін, А.В. Внутрішній контроль та управління ризиками в комерційному банку [Текст] / А.В. Шульгін // Фінанси та кредит. – 2001. - №13. – С. 15-32
36. Шульгін, А.В. Внутрішній контроль та управління ризиками в комерційному банку [Текст] / А.В. Шульгін // Фінанси та кредит. – 2001. - №14. – С. 10-28
37. Шульгін, А.В. Внутрішній контроль та управління ризиками в комерційному банку [Текст] / А.В. Шульгін // Фінанси та кредит. – 2001. - №15. – С. 29-49
Стоимость доставки работы, в гривнах:

(при оплате в другой валюте, пересчет по курсу центрального банка на день оплаты)
150





Найти готовую работу


ЗАКАЗАТЬ

Обратная связь:


Связаться

Доставка любой диссертации из России и Украины



Ссылки:

Выполнение и продажа диссертаций, бесплатный каталог статей и авторефератов

Счетчики:

Besucherzahler
счетчик посещений

© 2006-2022. Все права защищены.
Выполнение уникальных качественных работ - от эссе и реферата до диссертации. Заказ готовых, сдававшихся ранее работ.