У нас уже 242733 рефератов, курсовых и дипломных работ
Заказать диплом, курсовую, диссертацию


Быстрый переход к готовым работам

Мнение посетителей:

Понравилось
Не понравилось





Книга жалоб
и предложений


 






Название Інноваційні напрями регіонального розвитку
Количество страниц 24
ВУЗ КИЇВСЬКИЙ ПОЛІТЕХНІЧНИЙ ІНСТИТУТ
Год сдачи 2012
Содержание ЗМІСТ

ВСТУП………………………………………………………………………………..…3
1. Сутність та основні напрями державного регулювання інноваційної діяльності…………………………………………………………………………5
2. Методологія управління інноваційним розвитком регіону………………...9
3 Удосконалення механізму управління регіональним інноваційним розвитком……………………………………………………………………….13
ВИСНОВКИ…………………………………………………………………………...21
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ……………………………………………..23







ВСТУП

Перехід України до ринкової економіки, що супроводжувався відсутністю узгодженості у виборі напрямків державного впливу на економічне життя, дефіцитом державного бюджету, високим рівнем інфляції, розривом стабільних господарських зв’язків тощо, обумовив переорієнтацію суспільного інтересу економістів до пошуку нових, інноваційних механізмів відтворення. Сучасні реалії економічного розвитку України, її технологічна багатоукладність, критичний стан науки й інтелектуального потенціалу вимагають формування теоретично обґрунтованої інноваційної політики як найважливішої умови виходу країни з кризи та переходу до стійкого економічного зростання. Якісні зрушення, що відбуваються сьогодні у сучасній світовій економіці, свідчать про те, що відбулося значне перегрупування факторів і джерел, які визначають успіхи економічного розвитку. Звуження сфери використання можливостей традиційних ресурсів економічного зростання обумовлюють підвищення уваги до інновацій як невід’ємної частини й важливої ланки економічних перетворень. Оскільки інновації є, по суті, єдиним невичерпним джерелом економічного розвитку, становлять основу перетворень соціально-економічних систем, визначають темпи й масштаби економічних процесів і супутніх структурно-системних змін, то сьогодні інноваційна складова поступово стає домінантою в становленні сучасної моделі економічного розвитку, у відтворювальному процесі, у механізмі економічного зростання.
Питання формування і розвитку інноваційної регіональної політики розглядаються у працях Л. Гришиної, М. Волосюк, В. Денисюк, Л.І. Федулової, М. Корозіна та ін. Ключовим аспектом цих робіт є організаційно-економічні та методологічні пропозиції з підвищення ефективності інноваційної діяльності регіонів. Але ця проблема залишається актуальною і потребує поглибленого дослідження.
У зв’язку з цим метою роботи є теоретико-методологічне обґрунтування механізму формування та реалізації державної регіональної інноваційної політики та визначення напрямів вдосконалення механізму управління регіональним інноваційним розвитком.
Виходячи з поставленої мети, основними завданнями є дослідження сутності та основних напрямів державного регулювання інноваційної діяльності; обґрунтування механізму реалізації регіональної інноваційної політики; окреслення шляхів удосконалення механізму управління регіональним інноваційним розвитком.
Теоретичною і методологічною основою дослідження є положення сучасної економічної теорії, законодавчі акти України, наукові праці вітчизняних вчених і фахівців у сфері управління інноваціями та інноваційною діяльністю.
Основними методами в процесі дослідження виступили системний метод, методи наукової абстракції, теоретичного узагальнення і порівняння, комплексного підходу.
Список литературы ВИСНОВКИ

Узагальнюючи все наведене в роботі, можна зробити наступні висновки.
Інноваційний розвиток регіонів та регіональна інноваційна політика мають вирішальне значення з точки зору практичного забезпечення нинішніх завдань України. Стимулювання процесів інфраструктурного оновлення та комплексного соціально-економічного розвитку територій – одне з головних стратегічних завдань інноваційної стратегії України,
Процес регіонального розвитку, пов'язаний з впровадженням нових ідей, продуктів або послуг, супроводжується пошуком науково обґрунтованих форм і методів його державного регулювання. Інноваційна спрямованість економічного розвитку набуває загального характеру, а проблема регулювання стає ключовою проблемою ефективної економіки особливо в період глобальної економічної кризи. Разом з тим, ефективна інноваційна діяльність неможлива без наявності у суспільстві інноваційної та організаційної культури, що мають значний вплив на результати діяльності підприємств та трансформаційні процеси, що відбуваються на макро- і мікрорівнях.
Побудова механізму управління інноваційною діяльністю у регіоні потребує охоплення всієї сукупності складових системи забезпечення інноваційного розвитку, що мають бути враховані при реалізації виваженої державної регіональної інноваційної політики. Окреслені компоненти визначатимуть потенційні можливості розвитку інноваційної сфери регіону та сприятимуть послідовному впровадженню інновацій на відповідних територіях. В той же час необхідно зазначити, що механізм регулювання інноваційної діяльності повинен формуватися із врахуванням специфічних особливостей розвитку відповідних територій та передбачати універсалізацію і диверсифікацію заходів та інструментів реалізації державної регіональної інноваційної політики. У зв’язку з цим доцільно здійснити дослідження ефективності заходів та інструментів інноваційного регулювання, які використовуються в розвинутих країнах та можуть бути застосовані в Україні.
Аналіз та узагальнення вітчизняного та зарубіжного досвіду дозволяють виділити такі основні напрями вдосконалення організації управління процесом реалізації регіональної інноваційної політики:
1) формування регіонального ринку інноваційної продукції та його інфраструктури;
2) консолідація і нарощування мощі інноваційного потенціалу в регіонах;
3) адаптація підприємств і організацій до інноваційного типу розвитку;
4) підвищення ролі регіональних органів влади в організації інноваційної діяльності в країні.
Найважливіше значення мають консолідація і нарощування мощі інноваційного потенціалу в регіонах. Необхідно виробляти та реалізовувати єдиний комплекс заходів, спрямованих на нарощування мощі інноваційного потенціалу, на консолідацію сил, досвіду кадрів, матеріальних і фінансових ресурсів усіх підприємств, організацій та інших підприємницьких структур (незалежно від форм власності та галузевої приналежності), що функціонують на території даного регіону. Це потребує відповідну координацію інноваційної діяльності в масштабі даного регіону. Такий підхід до вирішення проблеми цілком виправданий, оскільки регіональний потенціал повинен розглядатися і розвиватися як єдина інтегрована система, що вміщує не тільки відповідні регіональні потенціали, але і сумарний науково-технічний потенціал, наявний у всіх господарюючих суб'єктів, розташованих на території даного регіону, незалежно від галузевої належності і форм власності.
У сучасних умовах особливої актуальності набуває необхідність створення сприятливих умов для ринкового обміну результатами інноваційної діяльності. Треба не тільки нарощувати обсяги виробництва інноваційної продукції, інноваційних робіт і послуг. Важливо домагатися також і прискорення відповідного розширення масштабів ринкового обміну новітніми досягненнями. У зв'язку з цим на перший план виходять завдання цілеспрямованого формування відповідної інфраструктури регіонального інноваційного ринку і зміцнення матеріальної бази ринкового господарства взагалі.




СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ

1. Про інноваційну діяльність [Текст] : Закон України від 04.07.2002 № 40-IV // Відомості Верховної Ради. – 2002. – № 36. – С. 266.
2. Про пріоритетні напрями інноваційної діяльності в Україні: закон України від 16 січня 2003 р. № 433- ІV // Офіційний вісник України. – 2003. -№7. – С.25-34.
3. Беленький П.Ю. Інвестиційно-інноваційне забезпечення конкурентоспроможності регіону / Беленький П.Ю., Шевченко-Марсель В.І., Другов О. - Львів, Ін-т регіональних досліджень НАН України, 2006. - 129 с
4. Бутенко О. А. Формування державної інноваційної політики / О.А. Бутенко // 2009. – №1. – С.21–24.
5. Веселовська О. Удосконалення системи управління інвестиційним та інноваційним розвитком регіонів / О. Веселовська // Проблеми науки. - 2009. - № 5. - С. 15-20.
6. Волосюк М. Підвищення ефективності регіонального управління інноваційним розвитком // Економіст. – 2006. – № 8. – С. 58 – 61.
7. Гришина Л., Буга Н. Інноваційний напрямок розвитку як шлях подолання проблемності регіону // Економіст. – 2006. – № 8. – С. 54 – 57.
8. Дегтяр А. Реалізація політики інноваційно-інвестиційного розвитку економіки на регіональному рівні / А. Дегтяр – Х.: Вид-во «Магистр», 2008. – 236с.
9. Долішний М. І. Актуальні завдання інтенсифікації соціально-економічного розвитку регіонів України / М. І. Долішний // Регіональна економіка. – 2005. – № 2. – С. 7 – 14.
10. Долішній М. І. Організаційно-економічні напрямки активізації інноваційної діяльності в Україні: регіональні аспекти / М. І. Долішній, Є. І. Бойко, C. O. Іщук // Регіональна економіка. - 2004. -№1. – С. 48-54.
11. Жихор О.Б. Механізм реалізації політики інноваційного розвитку регіону / О.Б.Жихор // Науковий вісник НЛТУ України. - 2009. - Вип.19.8. - С.133-139.
12. Зінь Е. Механізм розвитку регіональної інноваційної діяльності [Електронний ресурс] / Е. Зінь, А. Валюх – Режим доступу: http://www.ashsu.org/academy/herald_info/visnyk_61_5_08/visnyk_61_5_08_84-97.pdf
13. Іванов О.В. Регіональна складова державної інноваційної політики в Україні [Електронний ресурс] / О.В.Іванов, Н.А.Сумак. – Режим доступу: http://www.kbuapa.kharkov.ua/e-book/tpdu/2009-4/doc/3/18.pdf
14. Красовська, Т. О. Фінансування фундаментальних досліджень в Україні: за результатами опитування вчених [Текст] / Т. О. Красовська, Н. Б. Борисова // Проблеми науки. – 2005. – № 2. – С. 16–22.
15. Крупка, М. І. Фінансово-кредитний механізм інноваційного розвитку економіки України [Текст] : навч. посіб. / М. І. Крупка. – Львів : Видавничий центр Львівського національного університету, 2001. – 608 с.
16. Польова Н.М. Інноваційні напрямки розвитку економіки регіону / Н.М.Польова // Збірник наукових праць ЧДТУ. Серія: Економічні науки. - 2009. - Випуск 22. - С.183-187.
17. Портер, Майкл Е. Стратегія конкуренції [Текст] / пер. з англ. ; А. Олійник, Р. Сільський. – К. : Основи, 1998. – 390 с.
Стоимость доставки работы, в гривнах:

(при оплате в другой валюте, пересчет по курсу центрального банка на день оплаты)
100





Найти готовую работу


ЗАКАЗАТЬ

Обратная связь:


Связаться

Доставка любой диссертации из России и Украины



Ссылки:

Выполнение и продажа диссертаций, бесплатный каталог статей и авторефератов

Счетчики:

Besucherzahler
счетчик посещений

© 2006-2022. Все права защищены.
Выполнение уникальных качественных работ - от эссе и реферата до диссертации. Заказ готовых, сдававшихся ранее работ.