У нас уже 242733 рефератов, курсовых и дипломных работ
Заказать диплом, курсовую, диссертацию


Быстрый переход к готовым работам

Мнение посетителей:

Понравилось
Не понравилось





Книга жалоб
и предложений


 






Название Звіт про прибутки та збитки у бухгалтерському обліку зарубіжних країн
Количество страниц 41
ВУЗ Запорізький національний технічний університет
Год сдачи 2012
Содержание ЗМІСТ


Вступ 3
Розділ 1. Поняття, призначення та елементи звіту про прибутки та збитки в бухгалтерському обліку зарубіжних країн 5
Розділ 2. Структура та зміст звіту про прибутки та збитки в бухгалтерському обліку зарубіжних країн 9
2.1. Операційні доходи 13
2.2. Операційні витрати 15
2.3. Фінансові витрати та доходи від фінансових інвестицій 20
2.4. Витрати на податки 23
2.5. Чистий прибуток або збиток 26
Розділ 3. Формати звіту про прибутки та збитки 28
3.1. Англосаксонська система 32
3.2. Континентальна (європейська) система 35
Висновки 38
Література 40



ВСТУП
Фінансова звітність – це така бухгалтерська звітність, яка містить інформацію про фінансовий стан, результати діяльності та рух грошових коштів підприємства за звітний період.
Фінансова звітність призначена для загального користування зовнішніми користувачами. Закон встановлює перелік організацій, які зобов'язані оприлюднювати фінансову звітність шляхом її публікації. Однак, крім відкритої для зовнішніх користувачів, існує ще й закрита звітність. Вона задовольняє інтереси власника, її призначення – забезпечити ефективне управління внутрішніми підрозділами, прийняття оперативних рішень на рівні цехів, дільниць, бригад тощо. Це досягається шляхом створення системи додаткового внутрішньогосподарського або управлінського обліку. Тому в Законі визначені суб'єкти, які зобов'язані надавати фінансову звітність вузькому колу осіб: органам, в сферу управління яких вони входять, власникам (засновникам) та трудовим колективам на їх вимогу, або органам, що уповноважені трудовим колективом, тобто раді трудового колективу, профспілковому комітету тощо. Органам виконавчої влади та іншим користувачам фінансова звітність подається відповідно до чинного законодавства.
Зміст фінансової звітності забезпечує задоволення потреб користувачів в інформації, що необхідна для:
– прийняття рішень щодо придбання, продажу та володіння цінними паперами;
– прийняття рішень щодо участі в капіталі підприємства;
– оцінки якості управління;
– оцінки здатності підприємства своєчасно виконувати свої зобов'язання;
– оцінки забезпеченості зобов'язань підприємства;
– визначення суми дивідендів, що підлягають розподілу;
– регулювання діяльності підприємства;
– прийняття інших рішень.
Найважливішою формою вираження ділової активності підприємства є величина поточного результату за певний період, а саме прибутку від господарської, інвестиційної і фінансової діяльності. У всьому діловому світі відомості про формування і використання прибутку розглядаються як найбільш значуща частина фінансової звітності підприємства. В більшості країн законодавче закріплено декілька форм звіту про прибутки та збитки, серед яких господарюючі суб'єкти мають право обирати таку, яка найточніше представляє елементи результатів діяльності.
Тому важливу роль у фінансовій звітності підприємства відіграє Звіт про прибутки та збитки, або, як його ще називають у різних країнах – Звіт про фінансові результати, що й зумовлює актуальність дослідження особливостей його побудови в різних країнах.
Об'єктом дослідження курсової роботи є система бухгалтерського обліку в зарубіжних країнах.
Предмет дослідження – особливості Звіту про прибутки та збитки у бухгалтерському обліку зарубіжних країн.
Метою курсової роботи є дослідження особливостей Звіту про прибутки та збитки у бухгалтерському обліку зарубіжних країн.
Мета роботи зумовлює виконання таких завдань:
– дослідити поняття, призначення та елементи звіту про прибутки та збитки в бухгалтерському обліку зарубіжних країн;
– охарактеризувати структура та зміст звіту про прибутки та збитки в бухгалтерському обліку зарубіжних країн.
Список литературы ВИСНОВКИ
Дослідивши особливості Звіту про прибутки та збитки у бухгалтерському обліку зарубіжних країн, можна зробити наступні висновки:
1. Звіт про прибутки та збитки, або як його ще називають в деяких країнах, – звіт про фінансові результати, акумулює інформацію про доходи та витрати компанії за звітний період. Також, як і в балансі, в адресній частині цього звіту міститься інформація про назву компанії, назву самого звіту, період, за який він складений тощо.
2. Основними елементами Звіту про прибутки та збитки є доходи та витрати, прибутки та збитки.
3. Дохід – це збільшення економічних вигод у вигляді збільшення активів або зменшення зобов'язань, що призводить до зростання власного капіталу підприємства (за винятком зростання капіталу за рахунок внесків учасників).
4. Витрати – це зменшення економічних вигод у вигляді вибуття активів або збільшення зобов'язань, що призводить до зменшення власного капіталу підприємства (за винятком зменшення капіталу внаслідок його вилучення або розподілу між власниками).
5. Доходи від операційної діяльності включають:
– дохід від реалізації продукції;
– дохід від реалізації товарів;
– дохід від надання послуг та виконання робіт;
– інший операційний дохід.
6. Згідно з МСБО 1 підприємство повинно надавати (у Звіті про прибутки та збитки або в примітках до нього) аналіз операційних витрат.
Аналіз операційних витрат підприємства залежно від їхньої класифікації може бути поданий двома способами:
1) за функціями витрат;
2) за характером (елементами) витрат.
У разі подання такого аналізу безпосередньо у Звіті про прибутки та збитки обраний спосіб фактично визначає його формат.
7. Фінансові витрати – це витрати, пов'язані із залученням позикового капіталу. Фінансові витрати включають відсотки та інші витрати на позики, які відповідають визначенню МСБО 23 "Витрати на позики" та не капіталізуються згідно із цим стандартом.
8. Витрати на податок (Tax exрense) – це загальна сума податку на прибуток, що використовується для розрахунку чистого прибутку (збитку) звітного періоду. Витрати на податки включають:
– поточний податок на прибуток;
– відстрочений податок на прибуток.
9. Усі доходи та витрати, визнані у звітному періоді, слід включати в розрахунок чистого прибутку або збитку за цей період. Проте в деяких випадках МСБО передбачають винятки з цього правила.
Такі доходи та витрати не включаються до Звіту про прибутки та збитки:
– сума коригування суттєвої помилки, пов'язаної з попередніми періодами, яка обліковується згідно з базисним підходом МСБО 8;
– вплив змін в обліковій політиці, які обліковуються згідно з базисним підходом МСБО 8;
– більшість дооцінок і уцінок, які відбуваються в результаті переоцінок основних засобів і фінансових активів (згідно з МСБО 16 і 39);
– більшість курсових різниць, які виникають при переведенні звітів в іноземних валютах і хеджуванні чистих інвестицій у закордонні підприємства (згідно з МСБО 21);
– різниця між фактичною собівартістю викуплених акцій власної емісії та вартістю їх перепродажу (згідно з Тлумаченням ПКТ-16 "Акціонерний капітал: викуплені інструменти власного капіталу (власні викуплені акції")).
10. У практиці застосовують різні формати Звіту про прибутки та збитки. Слід визначити, що горизонтальний формат, який має двосторонню форму (ліво-руч наводяться доходи, а праворуч – витрати), нечасто зустрічається на практиці. Звіт про прибутки та збитки на операційній основі передбачає групування операційних витрат за функціями бізнесу (виробництво, збут, дослідження, управління) та може мати багатоступеневу або одноступеневу форму. Багато¬ступеневий звіт передбачає поетапний розрахунок чистого прибутку (збитку).




ЛІТЕРАТУРА
1. Андросов A.M. Бухгалтерский учет и отчетность в России: практическое руководство с документами и комментариями. – М: АО "МЕНАТЕП-ИНФОРМ", 1994. – 576 с.
2. Блейк Джон, Орион Амат. Европейский бухгалтерский учет. Справочник / Перевод с англ. – М.: Информационно-издательский дом "Филинъ", 1997. – 400 с.
3. Бритгон Є., Ватерсон К. Вводный курс по бухгалтерскому учёту, аудиту, анализу. Самоучитель: Пер. с англ. И.А. Смирновой / Под ред. проф. Я.В.Соколова. – М.: финансы и статистика, 1998. – 328 с.
4. Бутинець Ф.Ф., Горецька Л.Л. Бухгалтерським облік у зарубіжних країнах. Навчальний посібник для студентів вищих навчальних закладав спеціальності 7.050106 "Обпік і аудит". – Житомир; ПП "Рута", 2002. – 544 с.
5. Бутинець Ф.Ф. Теорія бухгалтерського обліку: підручник для студентів вищих навчальних закладів спеціальності 7.050106 "Облік і аудит". / Вид, 2-е, доп. і перероб. – Житомир: ЖІТІ, 2000. – 640 с.
6. Велш Глен А., Шорт Деніел Г. Основи фінансового обліку / Пер. з англ. О.Мінін, О. Ткач. – К.: Основи, 1997. – 943 с.
7. Голов С.Ф., В.М. Костюченко. Бухгалтерський облік за міжнародними стандартами: приклади та коментарі. Практичний посібник. – К.: Лібра, 2001. – 840 с.
8. Губачова О.М. Облік у зарубіжних країнах: Навчальний посібник для студентів вищих навчальних закладів. – К.: НІМЦ "Укркоопосвіта", 1998. – 226 с.
9. Друри К. Введение в управленческий и производственный учет: Учебн. пособие для вузов / Пер. с англ. под ред. Н.Д. Эриашвили; Предисловие проф. П.С. Безруких. – 3-е изд., перераб. и доп. – М.: Аудит, ЮНИТИ, 1998. – 783 с.
10. Качалин В.В. Финансовый учет и отчетность в соответствии со стандартами GAAР. – М.: Дело, 1998. – 432 с.
11. Кондраков Н.П. Бухгалтерский учет: Учебное пособие / 3-е изд., перераб. и доп. – М.: ИНФРА-М, 2000. – 635 с.
12. Коршунов B.I. Організація бухгалтерського обліку в зарубіжних країнах: Монографія. – X.: Основа, 1999. – 226 с. – Рос. мовою.
13. Лучко М.Р. Бухгалтерський облік в управлінні бізнесом. Зарубіжний досвід. – К.: "Облікінформ", 1997. – 144 с.
14. Малишкін О.І. Фінансова звітність підприємства: Міжнародні та національні стандарти: Навчальний посібник. / 2-е вид., доп. та виправ. – Суми: Видавництво "Університетська книга", 2001. – 158 с.
15. Международные бухгалтерские стандарты: справочное пособие / Авт.-сост.: Кураков Л.П., Емельянова Г.А., Иванова М.А. – М.: Гелиос АРВ, 2000. – 267 с.
16. Михалкевич А.П. Бухгалтерский учет на предприятиях зарубежных стран: Учебное пособие. – Мн.: ООО Мисанта, 1998. – 109 с.
17. Мус Герольд, Ханшманн Рольф. Бухгалтерський облік: основи – завдання – розв'язання / Пер. з нім. С. Лобачової. – К.: КНЕУ, 1999. – 368 с. – Рос. мовою.
18. Мэтьюс М.Р., Перера М.Х.Б. Теория бухгалтерского учета: Учебник // Пер. с англ. под ред. Я.В. Соколова, И.А. Смирновой. – М.: Аудит, ЮНИТИ, 1999. –663 с.
19. Панков Д.А. Бухгалтерский учет и анализ в зарубежных странах: Учеб. пособие. – Мн.: ИП "Экоперспектива", 1998 – 238 с.
20. Суторміна В.М. та ін. Фінанси зарубіжних корпорацій: Навч. посібник / В.М. Суторміна, В.М. Федосов, Н.С. Рязанова; За ред. В.М. Федосова. – К.: Либідь, 1993. – 247 с.
21. Ткач В.И., Ткач М.В. Международная система учета и отчетности. – М.: финансы и статистика, 1992. – 160 с.
Стоимость доставки работы, в гривнах:

(при оплате в другой валюте, пересчет по курсу центрального банка на день оплаты)
120





Найти готовую работу


ЗАКАЗАТЬ

Обратная связь:


Связаться

Доставка любой диссертации из России и Украины



Ссылки:

Выполнение и продажа диссертаций, бесплатный каталог статей и авторефератов

Счетчики:

Besucherzahler
счетчик посещений

© 2006-2022. Все права защищены.
Выполнение уникальных качественных работ - от эссе и реферата до диссертации. Заказ готовых, сдававшихся ранее работ.