У нас уже 242733 рефератов, курсовых и дипломных работ
Заказать диплом, курсовую, диссертацию


Быстрый переход к готовым работам

Мнение посетителей:

Понравилось
Не понравилось





Книга жалоб
и предложений


 






Название Енергетичне обстеження СПТУ №11 (Б корпус 2-й поверх)
Количество страниц 82
ВУЗ СУМСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Год сдачи 2012
Содержание ЗМІСТ
Завдання до виконання кваліфікаційної випускної роботи бакалавра…….…..2
Реферат…………………………………………………………………………….3
Вступ………………………………………………………………………….……6
1 Загальна характеристика систем опалення, вентиляції та освітлення учбових будівель……………………………………………………………...9
1.1 Загальна характеристика системи опалення……………………….10
1.2 Загальна характеристика системи вентиляції……………………...12
1.3 Загальна характеристика системи освітлення……………………..15
2 Загальний опис будівлі………………………………………………………..16
3 Опис об’єкту обстеження……………………………………………………..18
3.1 Опис системи опалення об’єкту обстеження……………..……..…18
3.2 Опис системи освітлення об’єкту обстеження…………………….19
3.3 Опис системи вентиляції об’єкту обстеження…………………….21
4 Обладнання, яке використовується для аудиту систем опалення, вентиляції та освітлення…………………………………………………………………22
5 Методика проведення енергетичного аудиту…………………………..……26
5.1 Методика проведення аудиту системи освітлення…………….….26
5.2 Методика проведення аудиту системи вентиляції……………..….28
5.3 Методика проведення аудиту системи опалення………………….30



6 Розрахунок систем опалення, освітлення…………………………………….32
6.1 Методика розрахунку системи опалення………………….……….32
6.1.1 Розрахунок термічного опору огороджуючих конструкцій...32
6.1.2 Методика розрахунку основних видів тепловтрат…………..34
6.1.3 Методика розрахунку додаткових видів тепловтрат……..…35
6.1.4 Методика розрахунку теплонадходжень…………….………37
6.2 Методика розрахунку системи освітлення……………………..….39
6.2.1 Методика розрахунку природньої освітленості………..…..39
6.2.2 Методика розрахунку штучної освітленості…………….…40
6.3 Приклад розрахунку системи опалення……………………….…...41
6.4 Приклад розрахунку системи освітлення………………………….46
7 Розробка енергозберігаючих заходів……………………………………..…..48
7.1 Розробка енергозберігаючих заходів в системі опалення………...48
7.2 Розробка енергозберігаючих заходів в системі освітлення……....50
8 Розрахунок вентиляційних систем і методи визначення втрат електричної енергії в вентиляційних установках………………………………………..53
8.1 Розрахунок вентиляційнної системи……………………………….53
8.2 Методи визначення втрат електричної енергії в вентиляційних установках……………………………………………………........55
9 Індивідуальне завдання………………………………………………..………59
Висновки…………………………………………………………………………73
Список використаної літератури…………………………………………..……74
Додатки А-В……………………………………………………………….……..76





РЕФЕРАТ
Пояснювальна записка 82 с., 16 таблиць, 3 додатки, 7 рисунків, 15 літературних джерел.
Об’єкт дослідження: система опалення, вентиляції та освітлення будівлі СПТУ №11 (корпус Б 2-й поверх)
Метою роботи є енергетичне обстеження СПТУ№11 (корпус Б 2-й поверх), розробка та обґрунтування заходів з енергозбереження в системі опалення, вентиляції та освітлення.
Графічні матеріали: принципова схем розміщення опалювальних приладів та світильників, результати розрахунків енергозберігаючих заходів.
Наведено опис системи опалення, виконані необхідні економічні розрахунки, розроблено план організаційних і технічних заходів із енергозбереження.
Ключові слова: ЕНЕРГЕТИЧНЕ ОБСТЕЖЕННЯ, СИСТЕМА ОПАЛЕННЯ, СИСТЕМА ВЕНТИЛЯЦІЇ, СИСТЕМА ОСВІТЛЕННЯ, ТЕПЛОВТРАТИ, ТЕПЛОНАДХОДЖЕННЯ, ЛАМПИ, ПОТУЖНІСТЬ, ЕНЕРГОЗБЕРЕЖЕННЯ.
Тема роботи – «Енергетичне обстеження СПТУ №11 (корпус Б 2-й поверх)»



ВСТУП

Початок ХХІ століття характеризується глибокими трансформаціями уявлень світової спільноти про найбільш ефективні та раціональні джерела енергетичних ресурсів. Наразі людство вже підійшло до порогу, за яким починає працювати фактор вичерпання первинних ресурсів, і в першу чергу, нафти та природного газу. Цей процес відбувається на фоні значного підвищення попиту на ці енергоносії, що призвело до лавиноподібного зростання світових цін на нафту та газ. За таких умов повинна відбуватися і відбувається зміна конкурентноспроможного складу енергетичних технологій і структури вживаних енергоресурсів, зміна джерел енергії та витіснення технологій виробництва електроенергії і тепла на основі вуглеводнів іншими технологіями, що використовують вугілля, уран та відновлювані енергоресурси [11].
Окрім цього, значне зростання цін на енергоресурси обумовлює нову хвилю потужного процесу їх ощадливого використання, що спостерігається в переважній більшості країн світу, і перш за все, в промислово розвинених країнах. Енергозбереження та підвищення ефективності використання енергоресурсів стали наріжними каменями енергетичної політики цих країн. Для діяльності у сфері енергозбереження характерна висока економічна ефективність. Ще наприкінці минулого століття витрати на тонну умовного палива, отриману за рахунок енергозбереження, були в декілька разів менші за витрати на її видобуток чи закупівлю. В останні роки у зв’язку зі значним зростанням цін на енергоресурси зазначена тенденція явно посилилась.
Для України переваги енергозбереження набувають особливого значення у зв’язку з низкою додаткових факторів. Україна є енергодефіцитною країною, яка свої потреби в первинних енергоресурсах задовольняє за рахунок їх власного виробництва лише на 45%. В її паливно-енергетичному балансі домінує природний газ, його частка становить 41%, що значно перевищує відповідні показники таких країн, як США та Велика Британія, які, на відміну від України, мають значні поклади і обсяги власного видобутку природного газу. Україна займає одне з перших місць у світі за обсягами імпорту природного газу (понад 56 млрд. куб. м.), який здійснюється з території однієї країни. Все це разом взяте створює загрозу енергетичній і національній безпеці України.
Основний показник ефективності використання енергетичних ресурсів, а саме, енергоємність валового внутрішнього продукту в Україні значно вищий, ніж у промислово розвинених країнах. Це є наслідком значної технологічної відсталості, недосконалої галузевої структури вітчизняної економіки та впливу її “тіньового” сектору. Така ситуація об’єктивно обмежує конкурентоспроможність національного виробництва і лягає важким тягарем на економіку, що посилюється умовами її зовнішньої енергетичної залежності. На відміну від країн Заходу, де енергозбереження є елементом економічної та екологічної доцільності, для України це – питання виживання, оскільки з нинішніми показниками енергоефективності ми не зможемо в майбутньому достойно ввійти в співтовариство європейських країн.
Фактор енергозбереження є одним із визначальних для енергетичної стратегії України. В цілому тут фокусуються проблеми як ефективності власне паливно-енергетичного комплексу, так і здатності останнього забезпечити ресурсами належне функціонування національної економіки.
Основними стратегічними напрямами підвищення енергетичної ефективності та реалізації потенціалу енергозбереження є технологічна та структурна перебудова економіки і соціальної сфери країни, створення економічних, адміністративних і нормативно-правових механізмів, що забезпечують зростання енергоефективності та обсягів енергозбереження.
У багатьох країнах світу прийняті національні програми по енергозбереженню. Така програма розроблена й у нашій країні. Основою проведення енергозберігаючої політики в нашій державi є Комплексна державна програма енергозбереження (КДПЕ) України. Виходячи з iснуючого стану енергозабезпечення та рiвня ефективностi використання ПЕР в Українi у квiтнi 1995 р. Президент та Кабiнет Мiнiстрiв України прийняли рiшення про заходи щодо розробки Комплексної державної програми енергозбереження України. Постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 15 листопада № 911 Держкоменергозбереження України разом з Мiнекономiки України було доручено розробити таку програму. КДПЕ була схвалена Постановою Кабiнету Мiнiстрiв України №148 вiд 5 лютого 1997 р. Головними завданнями КДПЕ є визначення загального iснуючого та перспективного потенцiалу енергозбереження, розробка основних напрямкiв його реалiзацiї у матерiальному виробництвi та сферi послуг, створення програми першочергових та перспективних заходiв i завдань з пiдвищення енергоефективностi та освоєння практичного потенцiалу енергозбереження. Програма призначена для практичного використання на пiдприємствах та в органiзацiях, на мiсцевому, галузевому та державному рiвнях; вона мiстить конкретнi, найважливiшi енергозберiгаючi заходи, якi при їх реалiзацiї даватимуть значний енергозберiгаючий та економiчний ефект [12].
Об’єктом дослідження даної бакалаврської роботи є Сумський державний професійний ліцей будівництва та автотранспорту, який є бюджетною установою, що підпорядковується Міністерству освіти та науки України. Для бюджетних установ проблема енергозбереження особливо гостро постає, оскільки свідомість людей так влаштована, що вони мало дбають про майно яке їм особисто не належить. Марнотратність ПЕР в організаціях, що фінансуються с державного або міських бюджетів не є новиною і це одна з найголовніших проблем сьогоденного енергозбереження. Тому завдання енергоменеджера в цій сфері – це не лише виявлення та усунення фактичних проблем в системах вентиляції, тепло-, електропостачання, але й прикладення всіх зусиль для морального перевиховання персоналу, що користується ресурсами.
Список литературы ВИСНОВКИ

У бакалаврській роботі об’єктом енергетичного обстеження є системи вентиляції, опалення та освітлення будівлі Сумського професійнийного ліцею будівництва та автотранспорту (корпус Б 2 поверх).
Був проведений збір інформації про обстежувальний об’єкт: розміри приміщень, вікон, температура всередині приміщення та навколишнього середовища, температура поверхонь трубопроводів на вході і виході з опалювальних приладів, вимірювання вентиляції та освітленості приміщення.
Аналізуючи зібрану інформацію та зробивши розрахунки було виявлено неефективність роботи систем освітлення та опалення. Для заощадження теплової та електричної енергії були запропоновані такі енергозберігаючі заходи: утеплення стелі, заміна вікон, заміна існуючих ламп розжарювання на люмінесцентні лампи. Було розраховано економію від впровадження енергозберігаючих заходів, вартість та термін окупності цих заходів.
В індивідуальному завдання розглянуті енергозберігаючі джерела світла та освітлювальні прилади. Було розглянуто типи енергозберігаючих джерел світла, їх характеристика, переваги та недоліки.
Стоимость доставки работы, в гривнах:

(при оплате в другой валюте, пересчет по курсу центрального банка на день оплаты)
300





Найти готовую работу


ЗАКАЗАТЬ

Обратная связь:


Связаться

Доставка любой диссертации из России и Украины



Ссылки:

Выполнение и продажа диссертаций, бесплатный каталог статей и авторефератов

Счетчики:

Besucherzahler
счетчик посещений

© 2006-2022. Все права защищены.
Выполнение уникальных качественных работ - от эссе и реферата до диссертации. Заказ готовых, сдававшихся ранее работ.