У нас уже 242733 рефератов, курсовых и дипломных работ
Заказать диплом, курсовую, диссертацию


Быстрый переход к готовым работам

Мнение посетителей:

Понравилось
Не понравилось





Книга жалоб
и предложений


 






Название Переважні права у корпоративних відносинах
Количество страниц 115
ВУЗ Киевская национальная академия
Год сдачи 2012
Содержание ЗМІСТ
ВСТУП 3
РОЗДІЛ І. ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ПЕРЕВАЖНИХ ПРАВ СУБ’ЄКТІВ КОРПОРАТИВНИХ ВІДНОМИН В СИСТЕМІ ЦИВІЛЬНИХ ПРАВ 5
1.1 Юридична природа переважних прав у корпоративних відносинах 5
1.2 Види переважних прав у корпоративних відносинах 31
РОЗДІЛ ІІ. ОСОБЛИВОСТІ ЗДІЙСНЕННЯ ПЕРЕВАЖНИХ ПРАВ У КОРПОРАТИВНИХ ВІДНОСИНАХ 36
2.1. Особливості здійснення переважного права акціонерів на придбання акцій додаткової емісії 36
2.2. Особливості здійснення переважного права на придбання частки іншого учасника, що відчужує її 44
2.3. Особливості здійснення переважного права власників привілейованих акцій на отримання дивідендів 64
2.4. Особливості здійснення переважного права вкладника командитного товариства на повернення вкладу у випадку ліквідації товариства 69
РОЗДІЛ ІІІ. ПРОБЛЕМА ЗАХИСТУ ПЕРЕВАЖНИХ ПРАВ ТА ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ ЗА ЇХ ПОРУШЕННЯ 77
3.1. Захист та відповідальність за порушення переважного права акціонерів на придбання акцій додаткової емісії 77
3.2. Захист та відповідальність за порушення переважного права акціонерів на придбання частки іншого учасника, що відчужує її 87
3.3. Захист та відповідальність за порушення переважного права власників привілейованих акцій на отримання дивідендів 95
3.4. Захист та відповідальність за порушення переважного права вкладника командитного товариства на повернення вкладу у випадку ліквідації товариства 98
ВИСНОВКИ 100
СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ 104



ВСТУП

Актуальність теми. Сучасний світ розвивається в напрямку створення глобальної економіки. Цей процес задає могутній імпульс розвитку інтеграційної господарської діяльності на рівні суб’єктів господарювання, а зростаючий рівень міжнародної конкуренції змушує суб’єктів господарювання шукати шляхи об’єднання потенціалів в боротьбі за виживання і ринкове співробітництво. Корпоративні інтегровані структури є основою сучасної економіки.
Переважні права у корпоративних відносинах, проблематика яких багатоаспектна, не є достатньо дослідженими у науковій літературі. Відсутність ґрунтовного аналізу переважних прав у корпоративних відносинах створює теоретичний «вакуум» для правозастосування, який знаходить свій прояв у невизначеності підстав виникнення, особливостях здійснення, припинення та захисту зазначених прав. У свою чергу це впливає на належне регулювання та порядок здійснення багатьох суб’єктивних прав, які нерідко виникають як наслідок реалізації переважних прав. Визначення сутності переважних прав у корпоративних відносинах, їх правової природи, реалізації та захисту необхідне для формування оптимальної моделі їх врегулювання.
Метою даної роботи є дослідження переважних прав у корпоративних відносинах.
Відповідно до поставленої мети, автором було окреслено наступне коло завдань:
1. Здійснити загальну характеристику переважних прав суб’єктів корпоративних відносин в системі цивільних прав.
2. Дослідити особливості здійснення переважних прав у корпоративних відносинах.
3. Розглянути проблеми захисту переважних прав та відповідальності за їх порушення.

Об’єктом даного дослідження є суспільні відносини, що складаються при виникненні, реалізації, припиненні та захисті переважних прав у корпоративних відносинах, предметом – теоретичні основи та практичні питання правового регулювання переважних прав у корпоративних відносинах, нормативно-правові акти, практика їх застосування.
Методи дослідження. У процесі дослідження було використано загальнонаукові та спеціальні методи пізнання: історичний (генетичний) метод – при дослідженні становлення переважних прав; формально-логічний метод – при з’ясуванні юридичної природи переважних прав, за допомогою якого здійснювалися оброблення та аналіз емпіричного матеріалу, котрий також обумовив послідовність висловлених суджень, понять та умовиводів; метод класифікації дозволив розподілити різні поняття залежно від низки критеріїв та запропонувати їх системні різновиди, зокрема класифікувати переважні права; догматичний метод застосовано при проведенні аналізу норм чинного законодавства, що сприяв виявленню прогалин та дозволив сформулювати пропозиції щодо вдосконалення законодавства.
У процесі дослідження використовувалися також інші загальнонаукові та спеціальні методи наукового пізнання.
Структура дипломної роботи. Робота складається із десяти підрозділів, які об’єднані у три розділи, а також вступу, висновків, списку використаної літератури.
Список литературы ВИСНОВКИ

Таким чином, корпоративні правовідносини можна визначити як відносини з приводу виникнення, зміни та припинення корпоративних прав, якими наділені їх учасники в силу права власності на частку у певному корпоративному утворенні (господарському товаристві, кооперативі).
Слід відзначити, що існуюче законодавство є доволі суперечливим, тому що більша частина правових норм, які регулюють корпоративне право в Україні запозичена з тих чи інших «іноземних» законів, які не завжди відповідають реаліям економічного розвитку України. Поряд з тим, вітчизняний законодавець не зумів повноцінно втілити в Україні позитивний досвід розвинутих країн. Так, Україна є єдиною країною на просторі від Лісабону до Владивостоку, в якій акціонери публічних товариств під час публічного розміщення акцій додаткової емісії не користуються переважним правом. Це є досить несподіваним результатом реформи корпоративного права, яка відбувається в Україні протягом 2009—2011 років, особливо з огляду на коментарі з боку офіційних осіб, якими супроводжується реформа.
Під переважними правами у корпоративних відносинах слід розуміти переважні правові можливості, якими наділені учасники корпоративних правовідносин перед іншими, на отримання певних благ (переважне право придбання акцій, частки, переважне право отримання дивідендів тощо).
Переважні права по своїй правовій природі не є речовими правами, адже не мають ознаки речових прав, а відпо¬відають ознакам зобов’язальних прав. Вихо¬дячи із чіткої персоніфікації суб’єктного складу, що може відбуватися до моменту ви¬никнення можливості реалізувати це право, і на етапі встановлення правового зв’язку, вважається, що переважне право є відносним та вторинним, стосовно тих суб’єктивних прав, які обумовлюють їх виникнення. Од¬нак, враховуючи той факт, що переважні права можуть захищатися позовом про пере¬ведення прав та обов’язків, котрий має абсо¬лютний характер, можна зауважити, що комплекс абсолютних прав все ж таки су¬проводжує переважне право.
В цілому, можна виділити такі переважні права учасників корпоративних правовідносин:
- переважне право акціонерів на придбання акцій додаткової емісії;
- переважне право на придбання частки іншого учасника, що відчужує її;
- переважне право власників привілейованих акцій на отримання дивідендів;
- переважне право вкладника командитного товариства на повернення вкладу у випадку ліквідації товариства.
Здійснення кожного з видів переважних прав у корпоративних відносинах має свої особливості. Водночас необхідно відмітити, їх реалізація пов’язана з низкою проблем, причиною яких є як недосконалість нормативно-правового врегулювання так і не зовсім налагоджені механізми практичної реалізації існуючих правових норм. Так, на практиці виникають проблеми, пов’язані із здійсненням переважних прав учасників закритих акціонерних товариств при відчуженні їх іншими акціонерами третім особам. Поновлення порушених переважних прав акціонерів відбувається шляхом подання позову до суду про переведення на такого акціонера прав та обов’язків покупця за договором відчуження акцій товариства.
Таким чином, слід зазначити, що у різних господарських товариствах зміст переважного права учасників (акціонерів) та порядок його здійснення чинним законодавством врегульовано неоднаково. Деякою мірою відмінність у правовому врегулюванні застосування переважного права обумовлена особливостями того чи іншого виду господарського товариства, які вимагають встановлення іншого порядку здійснення його учасником (акціонером) права на продаж частки (акцій) третій особі та переважного права інших на її (їх) викуп, або взагалі виключають можливість застосування переважного права (наприклад, публічні акціонерні товариства та повні товариства).
Втім у деяких випадках неоднакове законодавче врегулювання здійснення переважного права в різних господарських товариствах свідчить більше про відсутність концептуально виваженого підходу до розуміння головного призначення цього правового інституту. Нечіткість норм, якими визначено зміст переважного права учасників (акціонерів) різних товариств, не дозволяє однозначно визначити взаємні права та обов’язки, які вони мають при реалізації переважного права. Водночас відсутність у законодавстві норм, які б забезпечували необхідну охорону та передбачали належні способи захисту законних прав та інтересів учасників (акціонерів), що мають переважне право, та тих, що мають намір продати свою частку (акції) третій особі, з одного боку, створює умови для відчуження учасниками (акціонерами) часток (акцій) в обхід переважного права, а з другого боку — для зловживання цим правом.
За відсутності єдиного порядку реалізації зазначених переважних прав в закритих («приватних») акціонерних товариствах у законі, для учасників акціонерних товариств найбільш доцільним з позиції захисту власних прав та інтересів є закріплення такої процедури у статуті товариства.
З метою усунення суперечностей та розбіжності при вирішенні спорів з приводу порушень зазначених переважних прав учасників корпоративних відносин, на думку автора, необхідно внести зміни до Господарського кодексу України, Цивільного кодексу України, доповнивши положеннями про обов’язковість закріплення у статуті закритого акціонерного товариства порядку реалізації переважного права купівлі учасників акцій закритого акціонерного товариства при відчужені їх іншими акціонерам на користь третіх осіб.
Захист прав акціонерів може здійснюватися: в самому акціонерному товаристві за допомогою розроблених і зафіксованих у внутрішніх документах механізмів врегулювання спірних відносин за участю акціонерів, у судовому порядку, а також у спеціальному (адміністративному) - Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку в межах її компетенції.
На погляд автора, адміністративний захист акціонером своїх переважних прав є більш ефективним і має ряд переваг перед судовим. Позитивні сторони цього способу є очевидними: оперативність, загальнодоступність подання скарг та заяв до Комісії, високий фаховий рівень членів Комісії та наділення їх широкими повноваженнями як щодо встановлення факту порушення права акціонера, так і щодо його відновлення та застосування відповідних санкцій до винних в порушенні зазначеного права.
Важливо пам’ятати, якщо допущені порушення не порушують законні права акціонера, який оскаржує рішення, то суд має право з урахуванням усіх обставин справи залишити в силі оскаржуване рішення.
Необхідно відмітити, що ефективність захисту прав залежить в першу чергу від самого акціонера, його активності та оперативності. Важливим є вчасність та послідовність дій по відстоюванню своїх прав, що можливо, зокрема, при високій правовій освіченості.
Звичайно, ніщо не гарантує відсутність проблем та порушень, однак наполеглива боротьба з будь-якими порушеннями корпоративного законодавства є єдиним засобом захисту своїх прав.




СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ

1. Господарський кодекс України від 16.01.2003 [Електронний ресурс] – Режим доступу: http://zakon1.rada.gov.ua.
2. Господарський процесуальний кодекс від 06.11.1991 № 1798-XII [Електронний ресурс] – Режим доступу: http://zakon1.rada.gov.ua.
3. Податковий кодекс України від 02.12.2010 [Електронний ресурс] – Режим доступу: http://zakon1.rada.gov.ua.
4. Цивільний кодекс України від 16 січня 2003 року [Електронний ресурс] – Режим доступу: http://zakon1.rada.gov.ua.
5. Закон України «Про режим іноземного інвестування» 19.03.1996 № 93/96-ВР [Електронний ресурс] – Режим доступу: http://zakon1.rada.gov.ua.
6. Закон України «Про акціонерні товариства» від 17.09.2008 № 514-VI [Електронний ресурс] – Режим доступу: http://zakon1.rada.gov.ua.
7. Закон України «Про господарські товариства» від 19.09.1991 № 1576-XII [Електронний ресурс] – Режим доступу: http://zakon1.rada.gov.ua.
8. Закон України «Про цінні папери та фондовий ринок» від 23.02.2006 № 3480-IV [Електронний ресурс] – Режим доступу: http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/3480-15.
9. Закон України «Про підприємництво» від 07.02.1991 [Електронний ресурс] – Режим доступу: http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/698-12.
10. Закон України «Про підприємства в Україні» від 27.03.1991 № 887-XII[Електронний ресурс] – Режим доступу: http://search.ligazakon.ua/l_doc2.nsf/link1/T088700.html.
11. Декрет Кабінету Міністрів України «Про впорядкування діяльності суб'єктів підприємницької діяльності, створених за участю державних підприємств» від 31 грудня 1992 року № 24-92 [Електронний ресурс] – Режим доступу: http://zakon1.rada.gov.ua.
12. Рішення Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку «Про затвердження Порядку збільшення (зменшення) статутного капіталу публічного або приватного акціонерного товариства» від 30.08.2011 № 1181 [Електронний ресурс] – Режим доступу: http://search.ligazakon.ua/l_doc2.nsf/link1/RE20046.html.
13. Рішення Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку «Про затвердження Порядку визнання емісії цінних паперів недобросовісною та недійсною» від 02.02.2009 № 52 [Електронний ресурс] – Режим доступу: http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/z0173-09.
14. Постанова Пленуму Верховного суду України від 24.10.2008 № 13 «Про практику розгляду судами корпоративних спорів» [Електронний ресурс] – Режим доступу: http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/v0013700-08.
15. Рекомендації Президії Вищого господарського суду України від 28 грудня 2007 року № 04-5/14 «Про практику застосування законодавства у розгляді справ, що виникають з корпоративних відносин» // Вісник господарського судочинства. – 2008 – № 1. – С. 22.
16. Рішення Конституційного суду України // Офіційний вісник України від 10 червня 2005. – 2005. – № 21. Ст. 1135. – С. 19.
17. Актуальные проблемы гражданско¬го права: Сб. статей. Вып.8 / Под. ред. О.Ю. Шилохвостова. - М., 2004. - С. 60.
18. Антонюк О. І. Право учасників цивільних правовідносин на самозахист : автореф. дис. на здобуття наук. ступеня канд. юрид. наук : спец. 12.00.03 / О. І. Антонюк. – Х.,2004. – 20 с.
19. Бабецька І. Я. Правова природа переважних прав /1. Я. Бабецька // Форум права. — 2011. — № 1. — С. 37-41 [Електронний ресурс]. — Режим доступу: http://www.nbuv.gov.ua/e-journals/FP/2011-1/11bijppp.pdf.
20. Березій З.А. Корпоративні права: методичний посібник / Методична рада нотаріусів Тернопільської області [Електронний ресурс] – Режим доступу: www.obljust.te.ua.
21. Белов В. А. Корпоративное право: Ак¬туальные проблемы теории и практики / под общ. ред. В. А. Белова. - М. : Изд-во Юрайт, - 678 с.
22. Бобровська О. Теоретичні засади і методологія дослідження розвитку корпоративного управління в місцевому самоврядуванні / Олена Бобровська // Вісн. Тернопіл. держ. екон. ун-ту : наук. журн. / редкол. : А.Ф. Мельник (голов. ред.) [та ін.]. – Т. : Екон. думка, 2008. – Вип. 1. – С. 45-55.
23. Бобровська О.Ю. Корпорації на сучасному етапі існування та нові можливості їх розвитку / О.Ю. Бобровська // Економіка: проблеми теорії та практики : зб. наук. пр. – Д. : ДНУ, 2008. – Вип. 235. – Т. ІV. – С. 883-892.
24. Бобровська О.Ю. Методика оцінки якості корпоративного самоврядування в житлово-комунальному господарстві міст / О.Ю. Бобровська // Коммунальное хозяйство городов : науч.-техн. сб. – К. : Техника, 2008. – Вып. 82 – С. 29-36.
25. Васильєва В.В. Захист переважного права акціонерів приватного акціонерного товариства на придбання акцій [Електронний ресурс]. — Режим доступу: http://lawcentre.com.ua/cat/6.htm.
26. Васильєва В. А. Функції статутного капіталу: проблеми реалізації // Напрямки розвитку корпоративного права в Україні (питання теорії та практики): Матер. Всеукр. наук.-практ. семінару, 27 жовт. 2006 р., м. Івано-Франківськ: ВОНР ТА РВД ПЮІ ЛьвДУВС, 2006. - С. 30-33.
27. Воловик О. К проблеме унификации и дифференциации требований к уставному фонду // Актуальні проблеми права: теорія і практика. – Луганськ: Східноукраїнський національний університет імені Володимира Даля. – 2002. – № 4. – С. 82-87.
28. Воловик О.А. Щодо проблеми захисту майнових інтересів підприємств // Вісник Одеського інституту внутрішніх справ. – 2003. – № 2. – С. 218-221.
29. Воловик О. Загальнокорпоративні інтереси: зміст та ризик забезпечення у корпоративних відносинах // Право України. – 2004. – № 4. – С. 67-70.
30. Воловик О. Американські корпоративні концепції в аспекті стабілізуючої функції корпоративного законодавства України // Підприємництво, господарство і право. – 2004. – № 4. – С. 15-19.
31. Воловик О. Корпоративний конфлікт: стадії розвитку та фактори ризику інтересам підприємства // Підприємництво, господарство і право. – 2004. – № 5. – С. 45-48.
32. Воловик О. Забезпечення загальнокорпоративних інтересів: напрями вдосконалення процесуального законодавства // Юридична Україна. – 2004. – № 5. – С. 41-44.
33. Воловик О.А. Щодо зловживання корпоративними правами (контролем): засоби попередження та мінімізації наслідків // Вісник Луганської академії внутрішніх справ МВС імені 10-річчя незалежності України. – 2004. – Вип. 2. – С. 141-152.
34. Воловик О. Організаційно-господарські відносини у системі корпоративного управління // Право України. – 2004. – № 7. – С. 58-62.
35. Воловик О.А. Вартість чистих активів як суворий інструмент гарантійної функції статутного капіталу // Правова держава. – 2004. – № 7. – С. 50-54.
36. Воловик О. Проблемы реализации права совместной собственности в корпоративных отношениях // Збірник наукових праць Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля. Матеріали VIII міжнар. наук.-практ. конф. «Університет і регіон». – Луганськ: Східноукраїнський національний університет імені Володимира Даля. – 2002. – Ч. 2. – С. 286-287.
37. Воловик О. Обеспечение корпоративных интересов: необходимость преодоления дефицита правового регулирования // Збірник наукових праць Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля. Матеріали IХ міжнар. наук.-практ. конф. «Університет і регіон».– Луганськ: Східноукраїнський національний університет імені Володимира Даля. – 2004. – Ч. 1. – С. 154-155.
38. Галянтич М. К., Грудницька С. М., Міхатуліна О. М. та ін.. Господарське право України: Підруч. для студ. вищ. навч. закл. / М. К. Галянтич, С. М. Грудницька, О. М. Міхатуліна та ін. — К.: МАУП, 2005. — 424 с.
39. Гританс Я. М. Корпоративные отношения. Правовое регулирование организационных форм / Я. М. Гританс. – М.: Волтерс Клівер, 2005. – 154 с.
40. Господарське право:навчальний посібник [Електронний ресурс] – Режим доступу: http://radnuk.info/pidrychnuku/gospodar-pravo/496-gosp.html.
41. Дзера О. В. Цивільне право України : підручник / О. В. Дзе¬ра, Н. С. Кузнєцова ; за ред. О. В. Дзери, Н. С. Кузнєцової. - К. : Юрінком Інтер, 1999. - 864 с.
42. Дзера О.В. Науково-практичний коментар Цивільного кодексу України: У 2 т. — 3-є вид., перероб. і доп. / За ред. О. В. Дзери (кер. авт. кол.), Н. С. Кузнєцової, В. В. Луця. — К.: Юрінком Інтер, 2008. — Т. II. — 1088 с. [Електронний ресурс] – Режим доступу: http://apelyacia.org.ua/content/naukovo-praktichniy-komentar-civilnogo-kodeksu-ukrayini-pid-red-dzeri-kuznecova-luc-tom-1.
43. Єдиний державний реєстр судових рішень [Електронний ресурс] – Режим доступу: http://reyestr.court.gov.ua/Search.
44. Єфіменко А. Чи потрібен Україні закон «Про акціонерні товариства»? [Електронний ресурс] – Режим доступу: http://dt.ua/ECONOMICS/chi_potriben_ukrayini_zakon_pro_aktsionerni_tovaristva-54129.html.
45. Здоронок Г. Актуальні питання діяльності акціонер¬них товариств. - К.: Юридическая практика, 2007. - 480 с.
46. Мальська М. П., Мандюк Н. Л., Занько Ю. С. Корпоративне управління: теорія та практика. Підручник. – К.: Центр учбової літератури, 2012. – 360 с.
47. Керницький А. Права акціонерів, шляхи і ступінь їх захисту [Електронний ресурс] – Режим доступу: http://justinian.com.ua/article.php?id=2357.
48. Кибенко Е. Р. Корпоративное право Украины : учебное пособие / Е. Р. Кибенко. - Х. : Фирма «Эспада», 2001. - 288 с.
49. Косенчук В. Переважні права в корпоративних правовідносинах [Електронний ресурс] – Режим доступу: http://justinian.com.ua/article.php?id=3048.
50. Кравчук В. М. Проблеми реалізації та захисту переважного права на придбання акцій за Законом України «Про акціонерні товариства» / В. М. Кравчук // Вісн. господ. судочинства. – 2009. – № 6. – С. 105.
51. Крат В. І. Переважні права: цивільно-правовий аспект: дис. кандидата юрид. на¬ук : 12.00.03 / Крат Василь Іванович. - Х.,- 218 с.
52. Кучеренко І.М. Організаційно-правові форми юридичних осіб приватного права: монографія /І.М. Кучеренко. – К.: Ін.-т держави і права ім. В.М. Корецького НАН України, 2004. – 328 с.
53. Кравченко С. С. Право участі, корпоративні права та підприємницька діяльність учасників товариств // Право України. – 2007. – № 2. – С. 66-69.
54. Кравченко С. С. Схожість та розбіжності між поняттями права участі в товаристві, корпоративних прав та прав учасників товариств // Право України. – 2007. – № 4 – 93-97.
55. Кравченко С. С. Окремі аспекти співвідношення понять права участі в товаристві та корпоративних прав // Держава і право: Зб. наук. пр. – К.: ІДіП НАН України, 2007. – Вип. 35. – С. 388-393.
56. Кравченко С. С. Окремі аспекти корпоративних прав. – Київ. нац. ун-т. Хмельницкий ун-т управління та права // Зб. наук. робіт Міжнарод. наук. конф. студентів та аспірантів «Приватно-правовий метод регулювання суспільних відносин: Стан та перспективи розвитку». – К., 2005. – С. 31.
57. Кравченко С. С. Юридична природа права участі в товаристві // Мо¬лодь у юридичній науці: Зб. тез Міжнарод. наук. конф. молодих вчених «Четверті осінні юридичні читання» (21-22 жовтня 2005 р.). – Частина друга: «Приватноправові науки». – Хмельницький: Вид-во Хмельн. ун-ту управ¬ління та права, 2005. – С. 135-138.
58. Кравченко С. С. Система корпоративних прав // Харк. Нац. ун-т внутр. справ. Матер. «круглого столу» «Охоронюваний законом інтерес в цивіль¬ному праву та процесі». – Х., 2006. – С. 33-34.
59. Кравченко С. С. Окремі проблеми зміни складу учасників господар¬ських товариств // Зб. пр. наук.-практ. семінару “Проблеми виникнення та припинення корпоративних відносин”. – Львів, 28 квітня 2006 р. – С. 36-42.
60. Крат В. І. Переважні права: цивільно-правовий аспект: дис. ... кандидата юрид. на¬ук : 12.00.03 / Крат Василь Іванович. - Х.,- 218 с.
61. Крат В.І. Переважні права: теоретичний та практичний аспект // Підприємництво, господарство і право. – 2004. – № 9. – С. 72 – 74.
62. Крат В.І. Історико-правовий аспект формування інституту переважних прав // Проблеми законності: Респ. міжвід. наук. зб. / Відп. ред. В.Я. Тацій. – Х.: Нац. юрид. акад. України, 2005. – Вип. 75. – С. 3 – 7.
63. Крат В.І. Переважне право купівлі пам’яток культурної спадщини // Проблеми законності: Респ. міжвід. наук. зб. / Відп. ред. В.Я. Тацій. – Х.: Нац. юрид. акад. України, 2006. – Вип. 82. – С. 60 – 65.
64. Крат В.І. Переважні права учасників товариств з обмеженою відповідальністю // Приватноправовий метод регулювання суспільних відносин: стан та перспективи розвитку: Збірник тез Міжнародної наукової конференції студентів та аспірантів (25-26 листопада 2005 р.). – К.; Хмельницький: Вид-во Хмельн. ун-ту управління і права, 2005. – С. 245 – 247.
65. Крат В.І. Переважні права в договірних зобов’язаннях: проблеми виникнення та реалізації // Молодь у юридичній науці: Збірник тез Міжнародної наукової конференції молодих вчених «Четверті юридичні читання» (21-22 жовтня 2005 р.): Частина друга: «Приватно-правові науки». – Хмельницький: Вид-во Хмельн. ун-ту управління і права, 2005. – С. 138 – 141.
66. Крат В.І. Переважне право акціонера на купівлю акцій додаткового випуску: порівняльно-правовий аналіз // Актуальні проблеми правознавства: Тези доповідей і наукових повідомлень учасників наукової конференції молодих вчених та здобувачів / За заг. ред. М.І. Панова. – Х.: Нац. юрид. акад. України, 2006. – С. 81 – 83.
67. Крат В.І. Переважне право купівлі акцій закритих акціонерних товариств // Реалізація чинних Цивільного та Господарського кодексів України: проблеми та перспективи: Зб. наук. праць (за матеріалами науково-практичної конференції, м. Київ, 24 листопада 2005 р.) / Редкол.: О.Д. Крупчан (голова) та ін. – К.: НДІ приватного права та підприємництва АПрН України, 2006. – С. 239 – 241.
68. Крат В.І. Особливості переважного права наймача на укладення договору найму на новий строк // Охоронюваний законом інтерес в цивільному праві та процесі: матеріали круглого столу, 16 грудня 2005 р. – Х.: Харк. нац. ун-т внутр. справ, 2006. – С. 61 – 63.
69. Кузнецова Л. В. Преимущественные права в гражданском праве России: дис. ... кандидата юрид. наук : 12.00.03 / Кузнецова Любовь Викторовна. - М., 2007. - 336 с.
70. Лібанов М. Кому і чому потрібен закон України «Про акціонерні товариства»? [Електронний ресурс] – Режим доступу: http://dt.ua/ECONOMICS/komu_i_chomu_potriben_zakon_ukrayini_pro_aktsionerni_tovaristva-54427.html.
71. Луць В. Проблеми здійснення та захисту корпоративних прав / Луць В., Саракун І. // Юридична Україна. - 2005. - № 12. - С. 91.
72. Луць В. Акціонерне право : навчальний посібник / В. Луць. - К. : Ін-Юре, 2004. - 256с.
73. Майданик Р. А. Аномалії в цивільному праві України / Р. А. Майданик. - К. : Юстиніан, 2007. - 912 с.
74. Маркіна Т.Г. Щодо способів захисту прав за законодавством України про працю// Право Ук¬раїни. - 2002. - № 2. - С. 53-57.
75. Могилевский С. Д. Правовые основы деятельности акционерных обществ: учеб.-практич. пособие / С. Д. Могилевский. – М.: Дело, 2004. – 206 с.
76. Науково-практичний коментар до цивільного законодавства України. В 4-х т./ Ярема А.Г., Карабань В.Я., Кривенко В.В., Ротань В.Г. - Т. 1. - К.: А.С.К.; Севастополь: Інститут юри¬дичних досліджень, 2004. - 928 с.
77. Никольский С. Е. Преимущественные права в наследственном праве России : авто- реф. дис. на соискание науч. степени канд. юрид. наук : 12.00.03 / С. Е. Никольский. - М., 2006. - 184 с.
78. Повар П.О. Розподіл майна між учасниками при ліквідації підприємства [Електронний ресурс] – Режим доступу:http://radnuk.info/statti/227-gosp-pravo/14558-2011-01-18-05-16-56.html.
79. Покровский И. А. Основные проблемы гражданского права. / И. А. Покровський. - Изд. 3-е стереотип. - М. : Статут, 2001. - 354 с.
80. Притика Д.М., Карабань В.Я., Ротань В.Г. Науково-практичний коментар до цивільного зако¬нодавства України. В 4-х т. Т. 1. - Київ-Севастополь: Інститут юридичних досліджень, 2000.-944 с.
81. Публічне розміщення акцій. Матеріал із Вікіпедії [Електронний ресурс] – Режим доступу: http://uk.wikipedia.org.
82. Рекомендації науково-практичної конференції «Корпоративне право в Україні: становлення та розвиток» // Корпоративне право в Україні: становлення та розвиток: Зб. наук. праць (За матер. міжрегіон. наук.-практ. конф., м. Івано-Франківськ, 26-27 верес. 2003 р. / Редкол.: О. Д. Крупчан (гол.), В. Д. Басай, В. В. Луць та ін. - К.: НДІ приватного права і підприємництва АПрН України, 2004. - С. 425.
83. Рожкова М.А Корпоративные отношения и возникающие из них споры // Вестник Высшего арбитражного суда Российской Федерации». – 2005. – № 9. – С. 139.
84. Саракун І. Особливості куггівлі-продажу корпоратив¬них прав учасників господарських товариств // Підприєм¬ництво, господарство і право. - 2006. - № 12. - С. 137-141.
85. Спасибо-Фатєєва, Т. Дуденко. Правова природа майнових і корпоративних прав, їх оборотоздатність та деякі аспекти застави // Юридичний радник. - № 2. - 2005. [Електронний ресурс] – Режим доступу: http://www.yurradnik.com.ua/stride/ur/?m=archive&y=2005&mag=4&art=89.
86. Судова практика захисту права на придбання акцій / Юридичний Журнал № 3/2009 [Електронний ресурс] – Режим доступу: http://justinian.com.ua/article.php?id=3164.
87. Судова практика на ринку цінних паперів [Електронний ресурс] – Режим доступу: http://www.ufin.com.ua/analit_mat/rzp/088.htm.
88. Терещенко О.О. Навч. посіб-ник. — К.: КНЕУ, 2003. — 554 с. [Електронний ресурс] – Режим доступу: http://buklib.net/index.php?option=com_jbook&catid=142.
89. Титова О.В. Захист майнових інтересів учасників процесу ліквідації на підприємствах: дис. На здобуття наук. ступеня канд. юрид. наук./ О.В. Титова. – Донецьк. – 2006. – 204 с.
90. Томчишен С.В. Відчуження учасником частки у статутному капіталі як підстава припинення в нього та виникнення у її набувача корпоративних прав у товаристві з обмеженою відповідальністю (Аналіз чинного законодавства та проблем правозастосування його норм) [Електронний ресурс] – Режим доступу: http://corpravo.com.
91. Томчишен С. В. Особливості набуття акціонерним товариством права власності на державне майно, передане до його статутного фонду в процесі корпоратизації та приватизації державних підприємств // Актуальні питання цивільного та господарського права. - 2007. - № 1. - С. 28-32.
92. Томчишен С.В. Особливості здійснення, охорона та захист переважних прав на придбання часток (акцій) у статутному капіталі господарських товариств: проблеми теорії та практики // Актуальні питання цивільного та господарського права. - 2010. - №3 [Електронний ресурс] – Режим доступу: http://www.journal.yurpayintel.com.ua/2010/3/article04/.
93. Харічков К.С., Ткач К.І. Проблеми формування корпоративних структур в умовах економічного зростання // Наукові праці Донецького національного технічного університету. Серія: економічна. Випуск 75. - Донецьк, ДонНТУ, 2004. - С.48-54.
94. Шевченко Г.Н. Правовое регулирование ценных бумаг: Уч. пособие. - М., 2004. – 173 с.
95. Шевченко Г.М. Проблеми реалізації переважного права акціонера ЗАТ та приватного АТ на придбання акцій, що відчужуються іншими акціонерами [Електронний ресурс] – Режим доступу: http://radnuk.info/statti/227-gosp-pravo/3586---------at-------.html.
96. Швиденко О. С. Акція як об’єкт права власності : автореф. дис. на здобуття наук. ступеня канд. юрид. наук : спец. 12.00.03 «Цивільне право і цивільний процес; сімейне право; міжнародне приватне право» / О. С. Швиденко. - Київ, 2006. – 10 с.
97. Щербина О. Переваги Закону «Про акціонерні товариства» для іноземних акціонерів та складнощі у застосуванні окремих новел [Електронний ресурс] – Режим доступу: http://blog.liga.net/user/jurclub/article/2879.aspx.
98. Щербина В.С. Правова природа корпоративних відносин // Українське комерційне право. - 2006, № 7. - С. 10-14.
99. Цікало В.І. Правова природа корпоративного правовідношення // Вісник господарського судочинства. 2006. № 4. С. 157-165.
100. Second council directive of 13 December 1976 [Електронний ресурс] – Режим доступу: http://eur-lex.europa.eu/LexUriServ/LexUriServ.do?uri=CONSLEG:1977L0091:20070101:EN:PDF.
101. The Corporate Governance Behavior and Market Value of Russian Firms [Електронний ресурс] – Режим доступу: http://papers.ssrn.com/sol3/papers.cfm?abstract_id=263014.
102. Davies, P.L. (2008) «Gower and Davies' Principles of Modern Company Law» London: Sweet&Maxwell.
Стоимость доставки работы, в гривнах:

(при оплате в другой валюте, пересчет по курсу центрального банка на день оплаты)
500





Найти готовую работу


ЗАКАЗАТЬ

Обратная связь:


Связаться

Доставка любой диссертации из России и Украины



Ссылки:

Выполнение и продажа диссертаций, бесплатный каталог статей и авторефератов

Счетчики:

Besucherzahler
счетчик посещений

© 2006-2022. Все права защищены.
Выполнение уникальных качественных работ - от эссе и реферата до диссертации. Заказ готовых, сдававшихся ранее работ.