У нас уже 242733 рефератов, курсовых и дипломных работ
Заказать диплом, курсовую, диссертацию


Быстрый переход к готовым работам

Мнение посетителей:

Понравилось
Не понравилось





Книга жалоб
и предложений


 






Название Лікування корів з ендометритами в умовах господарства ПАТ «Племзавод «Червоний Велетень»
Количество страниц 68
ВУЗ ХАРКІВСЬКА ДЕРЖАВНА ЗООВЕТЕРИНАРНА АКАДЕМІЯ
Год сдачи 2012
Содержание ЗМІСТ

Стор.
Реферат 4
1. ВСТУП 5
2. ОГЛЯД ЛІТЕРАТУРИ 7
2.1. Висновок з огляду літератури 24
3. Власні дослідження 26
3.1. Мета та задачі досліджень 26
3.2. Матеріали і методи 26
3.3. Результати власних досліджень 32
3.3.1. Характеристика ПАТ «Племзавод «Червоний Велетень» Змієвського району Харківської області 32
3.3.2. Охорона праці та довкілля 37
3.3.3. Результати акушерсько-гінекологічної диспансеризації, аналіз стану відтворення поголів’я великої рогатої худоби 41
3.3.4. Поширеність, сезонність та вікова залежність прояву ендометритів корів ПАТ «Племзавод «Червоний Велетень» 45
3.3.5. Терапевтична ефективність способу лікування корів з ендометритами в умовах ПАТ «Племзавод «Червоний Велетень» 47
3.4. Економічна ефективність ветеринарних заходів 53
4. ОБГОВОРЕННЯ РЕЗУЛЬТАТІВ ВЛАСНИХ ДОСЛІДЖЕНЬ 56
5. ВИСНОВКИ 59
6. ПРОПОЗИЦІЇ 60
7. СПИСОК ЛІТЕРАТУРИ 61
8. ДОДАТКИ 64

Реферат

Дипломна робота «Лікування корів з ендометритами в умовах господарства ПАТ «Племзавод «Червоний Велетень» Змієвського району Харківської області» викладена на 68 сторінках друкованого тексту, містить 1 схему, 7 таблиць, 4 рисунки, фото 6. В роботі використано 35 першоджерел.
Мета роботи полягала у розробці та впровадженні способу лікування хворих на післяродовий ендометрит корів ПАТ «Племзавод «Червоний Велетень» Змієвського району Харківської області.
Встановлено, що захворюваність корів на ендометрит за останні 3 роки складає від 32 до 50% від усього наявного поголів’я корів.
Виявлено сезонну залежність захворювання корів на ендометрит, пов’язану із сезонністю отелень.
Визначено, що у виникненні ендометритів вік тварин не можна відносити до факторів, які сприяють виникненню патологій.
Результати лікуванні корів з ендометритами показали, що у порівнянні з контролем у дослідній групі тривалість періоду від початку захворювання до зникнення клінічних ознак була коротшою на 3 дні (29,7%), тривалість періоду від зникнення клінічних ознак захворювання до прояву першої стадії збудження статевого циклу – на 9,2 днів (27%), індекс осіменіння – на 1,2 (36,4%), кількість днів неплідності – на 19,4 днів (31,1%) у середньому на 1 корову. При цьому попереджені збитки виявилися більшими на 3169,27 грн. або 27,8%.
Враховуючи терапевтичну і економічну ефективність при лікуванні корів, хворих на післяродовий ендометрит, запропоновано схема, яка передбачає застосування окситоцину (30-40 ОД, внутрішньом’язово, 1 раз на добу, щоденно), діоксидину (80 мл, інтраутерально, через добу), 20% розчин іхтіолу (250 мл, інтраутерально, через добу), каплаестрол (10 мл, інтраабдомінально, 1 раз на 7 діб).


1. ВСТУП


У сучасних економічних умовах ринкової економіки особливо важливою є науково обґрунтована інтенсифікація відтворення молочного стада в господарствах з різною формою власності. Тільки за умов ритмічного і в оптимальні терміни отримання здорового потомства від корів можна створювати здорове і високопродуктивне маточне стадо. Це дозволить відмовитись від щорічної заміни до 30% маткового стада і наблизитися до країн з розвиненим молочним скотарством, де високопродуктивні тварини використовуються до 5-7 лактації [18].
Не зважаючи на розукрупнення скотарських господарств у процесі реформування сільського господарства України, захворювання статевої системи великої рогатої худоби залишаються проблемою номер один для спеціалістів ветеринарної медицини. Це обумовлено тим, що в реорганізованих колективних господарствах застосовується традиційна технологія виробництва молока, збереглися закріплені у процесі еволюції біогеоценози, у тому числі тварини і асоціації умовно-патогенних бактерій, які спричиняють мастити і ендометрити у корів [24].
Ендометрит (метрит) є найбільш поширеною формою післяродової патології у корів, може приймати масовий характер і завдавати значних економічних збитків [1, 23, 25, 27]. По своїй суті ендометрит є інфекційним процесом, а розвиток гнійного процесу у матці свідчить про те, що для мікроорганізмів та їх асоціацій, що населяють організм чи потрапили ззовні, створилися оптимальні умови для бурхливого розмноження на прояв патогенних властивостей. Порушується природний симбіоз між макроорганізмом та оточуючим його мікробним світом, що проявляється в агресії останнього. Відомо, що даний дисбаланс можливо виправити двома шляхами: а) змінити біохімічні умови (обмінні процеси) в організмі, активуючи механізми природного захисту, або б) впливати на збудник за допомогою специфічних антимікробних заходів. Ще з часів Пауля Ерліха найбільш широкого розвитку отримав другий напрямок, названий хіміотерапією, який ґрунтується на застосуванні бактерицидних та бактеріостатичних засобів. Проте хіміотерапія, як метод знезараження збудника, може згубно діяти і на макроорганізм, викликаючи порушення обміну речовин, деструкцію паренхіматозних органів, спотворюючи імунну відповідь організму тощо.
Тому лікування ендометриту повинно проводитися за принципом комплексно-послідовного застосування засобів етіотропної, патогенетичної та симптоматичної дії, враховуючи фазу ураження, індивідуальну реактивність хворого, супутні захворювання тощо [3, 7, 16, 19].
Список литературы 5. ВИСНОВКИ

1. ПАТ «Племзавод «Червоний Велетень» – багатопрофільне підприємство, з 14 видів діяльності якого основним напрямком є тваринництво з інтенсивною відгодівлею молодняка великої рогатої худоби.
2. Тварини характеризуються задовільними вгодованістю і показниками молочної продуктивності.
3. Господарство не має родильного відділення, а у приміщенні, де проходять отелення, гній прибирається невчасно.
4. Раціон в стійловий період незбалансований і дефіцитний за всіма аналізуємими показниками.
5. В умовах ПАТ «Племзавод «Червоний Велетень» ендометрити є поширеною післяродовою патологією, причому за 3 останні аналізуємі роки ця патологія охоплює все більшу кількість поголів’я і у 2011 році відсоток захворюваності досяг 50%.
6. Встановлено сезонну залежність захворювання корів ПАТ «Племзавод «Червоний Велетень» на ендометрит, однак їх виникнення слід ув’язувати з сезонністю отелень.
7. Визначаючи вплив віку на захворюваність корів ПАТ «Племзавод «Червоний Велетень» ендометритами, нами не виявлено вікової залежності. З цього випливає, що у даному господарстві виникнення ендометритів не пов’язане з віком тварин.
8. Результати лікуванні корів ендометритами показали, що у порівнянні з контрольною групою у дослідній групі тривалість періоду від початку захворювання до зникнення клінічних ознак була коротшою на 3 дні (29,7%), тривалість періоду від зникнення клінічних ознак захворювання до прояву першої стадії збудження статевого циклу – на 9,2 днів (27%), індекс осіменіння – на 1,2 (36,4%), кількість днів неплідності – на 19,4 днів (31,1%) у середньому на 1 корову. При цьому попереджені збитки виявилися більшими на 3169,27 грн. або 27,8%, що свідчить про терапевтичну і економічну ефективність запропонованого способу лікування корів.

6. ПРОПОЗИЦІЇ

1. Нормалізація умов утриманні та годівлі тварин.
2. Для лікування післяродових ендометритів рекомендується схема, що включає: окситоцин (30-40 ОД, внутрішньом’язово, 1 раз на добу, щоденно), діоксидин (80 мл, інтраутерально, через добу), 20% розчин іхтіолу (250 мл, інтраутерально, через добу), каплаестрол (10 мл, інтраабдомінально, 1 раз на 7 діб).



7. СПИСОК ЛІТЕРАТУРИ

1. Боднар О.О. Принципи лікування ендометриту у корів //Вісник Сумського Національного аграрного університету, серія “Ветеринарна медицина”. – №1-2 (15-16). – Суми, 2006. – С.22-26.
2. Боднар О.О., Желавський М.М. Застосування препарату АСД-Ф-2 при ендометриті у корів //Наук. вісник Львівської державної академії ветеринарної медицини ім. С.3. Гжицького. – Т. 4 (№ 5). – Львів. – 2002. – С. 47-51.
3. Боднар О.О., Желавський М.М., Керничний С.П., Борисенко О.М. Застосування біостимуляторів при акушерсько-гінекологічній патології у корів //Вісник СНАУ. – Вип. 10. – Суми, 2003. – С. 12-15.
4. Вельбівець М.В. Післяродовий ендометрит у корів: поширення, деякі питання патогенезу та лікування: Автореф. дис. ... канд. вет. наук. – X. – 1996. – 21с.
5. Ветеринарне акушерство, гінекологія та біотехнологія відтворення тварин з основами андрології: Підручник /За ред. В.А. Яблонського та С.П. Хомина. – Вінниця: Нова Книга, 2006. – 592с.
6. Власенко В.А. Анафродизія та методи відновлення відтворної функції у корів: Автореф. … дис. канд. вет. наук. – К. – 2005. – 19с.
7. Григорьева Т.Е. Лечение и профилактика эндометритов у коров. – М.: Росагропромиздат, 1988. – 63с.
8. Гришко Д.С. Лекції з ветеринарного акушерства: Навчальний посібник. - Х.: Прапор, 2003. – 400с.
9. Желавський М.М. Імунобіологічні аспекти післяродового гнійно-ката-рального ендометриту у корів: Автореф. дис. ... канд. вет. наук. – Львів. – 2002. – 21с.
10. Зажарський В.В. Лазеротерапія при гострому післяродовому ендо¬метриті у корів: Автореф. дис. ... канд. вет. наук. – X. – 2001. – 20 с.
11. Кошовий В.П. Акушерсько-гінекологічна патологія у корів: Навч. пос. для студ. вищ. навч. закл. – Х.: Золоті сторінки, 2004. – 156с.
12. Кошовий В.П., Іванченко М.М., Скляров П.М., Павленко М.П. Ефективність способу лікування корів з ендометритами //Науково-методичний журнал «Вісник Сумського національного аграрного університету». – Суми. – 2003. – № 10. – С.48-51.
13. Краєвський А., Ізденський В., Рублено М., Ільницький М. Профілактика післяродових ендометритів у корів //Ветеринарна медицина України. – 1997. – №11. – C.28.
14. Леденева О.Ю. Фармакологическая коррекция гнойно-катаральных эндометритов у коров с применением нового пробиотического препарата ветомгин: Автореф. дис. … канд. вет. наук. – Троицк. – 2003. – 18с.
15. Леонов В.К. Возможность коррекции репродуктивной функции у коров при различных состояниях естественной резистентности: Автореф. дис. д-ра вет. наук. – М. – 2006. – 40с.
16. Любецький В.Й. Післяродовий ендометрит у корів: Автореф. дис. … д-ра вет. наук. – К. – 1998. – 36с.
17. Міщенко І., Омеляненко Л., Калиновський Г. Порівняльна ефективність діагностики і лікування хронічних ендометритів у корів //Ветеринарна медицина України. – №4. – 1996. – С. 31.
18. Панков Б.Г., Жаров А.В. Профилактика, фармакопрофилактика, ранняя диагностика, лечение клинических и скрытых форм эндомет¬ритов у коров: Учебное пособие. – М.: ФГОУ ВПО МГАВМиБ им. К.И. Скрябина, 2005. – 104с.
19. Патогенетична терапія при запальних процесах у тварин /І.С. Панько, В.М. Власенко, В.І. Левченко та ін. – К.: Урожай, 1994. – 256с.
20. Перевозчиков Л.А. Больше внимания гинекологическим болезням //Ветеринарный врач, 2002. – №2. – С.29.
21. Полянцев Н.И., Подберезный В.В. Ветеринарное акушерство и биотехника репродукции животных: Учебное пособие /Серия «Ветеринария и животноводство». – Ростов н/Д: Феникс, 2001. – 480с.
22. Практична ветеринарна гінекологія (учбовий посібник для студентів факультету ветеринарної медицини, слухачів факультету підвищення кваліфікації, фахівців ветеринарної медицини) /Скл.: Д.С. Гришко, Д.М. Жидков, В.С. Гонтаренко, та ін. – Харків, 1999. – 92с.
23. Рекомендації з профілактики неплідності худоби /Г.В. Звєрєва, В.А. Яблонський, М.В. Косенко та ін. – К.: Науковий світ, 2001. – 18с..
24. Фотіна Т.І., Фотін О.В. Профілактика ендометритів великої рогатої худоби за допомогою пробіотичних препаратів. //Вісник Сумського Національного аграрного університету, серія “Ветеринарна медицина”. – №1-2 (15-16). – Суми, 2006. – С.189-194.
25. Хмылов А.Г. Гинекологические заболевания КРС //Био. – 2006. – №7. – С. 17-19.
26. Хомин С.П. Етіопатогенез і значення акушерської патології в етіології неплідності корів //Наук. вісник Львівської державної академії ветеринарної медицини ім. С.З. Гжицького. – Т. 4 (5). – Львів. – 2002. – С. 222-225.
27. Шарапа Г.С. Неплідність корів і телиць та боротьба з нею. – К.: Урожай, 1988. – 136с.
28. Яблонський В. Проблеми відтворення тварин //Ветеринарна медицина України. – №3. – 2007. – С. 42-43.
29. http://vak.ed.gov.ru/announcements/veterinar/LeonovKV.doc.
30. http://vetfac.nsau.edu.ru/new/confer/mat2005.htm.
31. http://www.cnshb.ru/Scripts/bases/nii/depr/1/cgi2isis.exe?MFN=001861.
32. http://www.f33.ru/stats/Left_vet_akuch.htm#33.
33. http://www.nauu.kiev.ua/book/Roz_16/Gl_16_5/Gl_16_5.html.
34. http://www.ukrzoovet.com.ua/rus/index.php?id=5&topic=403.
35. http://vetfac.nsau.edu.ru/new/confer/mat2005.htm.
Стоимость доставки работы, в гривнах:

(при оплате в другой валюте, пересчет по курсу центрального банка на день оплаты)
300





Найти готовую работу


ЗАКАЗАТЬ

Обратная связь:


Связаться

Доставка любой диссертации из России и Украины



Ссылки:

Выполнение и продажа диссертаций, бесплатный каталог статей и авторефератов

Счетчики:

Besucherzahler
счетчик посещений

© 2006-2022. Все права защищены.
Выполнение уникальных качественных работ - от эссе и реферата до диссертации. Заказ готовых, сдававшихся ранее работ.