У нас уже 242733 рефератов, курсовых и дипломных работ
Заказать диплом, курсовую, диссертацию


Быстрый переход к готовым работам

Мнение посетителей:

Понравилось
Не понравилось





Книга жалоб
и предложений


 






Название ЕКОНОМІЧНИЙ МЕХАНІЗМ РОЗВИТКУ БУДІВЕЛЬНОГО ПІДПРИЄМСТВА ЗА КРИТЕРІЄМ ПРИРОСТУ ВЛАСНОГО КАПІТАЛУ
Количество страниц 165
ВУЗ КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ БУДІВНИЦТВА І АРХІТЕКТУРИ
Год сдачи 2008
Содержание КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ БУДІВНИЦТВА І АРХІТЕКТУРИ



на правах рукопису


Бєлєнкова Ольга Юріївна

УДК 69.003:658.012.12


ЕКОНОМІЧНИЙ МЕХАНІЗМ РОЗВИТКУ БУДІВЕЛЬНОГО ПІДПРИЄМСТВА ЗА КРИТЕРІЄМ ПРИРОСТУ ВЛАСНОГО КАПІТАЛУ



спеціальність: 08.00.04 – економіка та управління
підприємствами (економіка будівництва)


Дисертація на здобуття наукового ступеня
кандидат економічних наук


науковий керівник: к.е.н., проф. Ізмайлова К.В.


Київ – 2008 р.
ЗМІСТ

Вступ ………..………………………………………………………………........... 4
Розділ 1. Аналіз літературних джерел з теми дослідження
1.1. «Розвиток підприємства» як економічна категорія ………………………... 14
1.2. Критеріальні показники з оцінки розвитку підприємства…………………. 19
1.3. Моделі і методи з прогнозування розвитку підприємства……………….. 23
1.4. Обґрунтування напрямків подальших досліджень ................................ 36
Висновки до розділу 1……………………………………………………………. 40
Розділ 2. Завдання, методика проведення та інформаційна основа дослідження.
2.1. Призначення та складові економічного механізму розвитку будівельного підприємства………………………………………………………………………...
41
2.2. Методика створення економічного механізму розвитку підприємства…. 43
2.3. Інформаційна основа досліджень ........................................................... 54
Висновки до розділу 2……………………………………………………………. 61
Розділ 3. Економічний механізм розвитку будівельного підприємства
3.1. Обґрунтування головного критерію з оцінки економічного розвитку будівельного підприємства ……………………………………………………….
62
3.2. Евристична модель економічного розвитку будівельного підприємства…. 68
3.3. Дослідження впливу професійності персоналу на економічний розвиток підприємства ………………………………………………………………………..
113
Висновки до розділу 3……………………………………………………………. 124
Розділ 4. Експериментальне впровадження результатів досліджень
4.1. Впровадження економічного механізму розвитку в практичну діяльність будівельних підприємств…………………………………………………………

126
4.2. Впровадження економічного механізму розвитку будівельних підприємств в учбовий процес.....................................................................
140
Висновки до розділу 4 …………………………………………………………… 147
Загальні висновки і пропозиції………………………………………………… 148
Список використаної літератури…………………………………………………. 151
Додатки……………………………………………………………………………. 165




ВСТУП
Протягом останніх 6 років будівельна галузь має сталі темпи економічного зростання [78]. Внесок будівельної галузі у ВВП країни зріс з 3,57 % у 2001 році до 4,79 % у 2007 році. Кількість будівельних підприємств зросла з 23 до 36 тисяч. Їх структура за формами власності відповідає ознакам ринкової економіки. Так, частка об’єктів приватної та колективної форм власності (акціонерні товариства, товариства з обмеженою відповідальністю, асоціації, тощо) - домінуюча та найвища серед інших видів діяльності, а саме - 93,14 % (по економіці в цілому – 87,13 %). Річний обсяг робіт, виконуваних за контрактами будівельного підряду, за останні шість років збільшився у 3,4 рази. Пожвавлення будівництва спричинено активною інноваційною та інвестиційною діяльністю. Середньорічний індекс інвестицій в основний капітал по підприємствах галузі становить 126,3 %. Завдяки цьому основні фонди будівельних підприємств збільшились у 2,6 рази. Ефективність їх використання за показником фондовіддачі зросла з 0,85 у 2000 р. до 2,55 у 2007 році. Середньорічні темпи зростання продуктивності праці (22,7 %) випереджають середньорічні темпи зростання заробітної плати (16,3 %), що свідчить про переважно інтенсивні фактори розвитку будівельних підприємств.
Суттєво покращились узагальнюючі економічні показники. Абсолютний розмір прибутку до оподаткування (у порівняних цінах) зріс у 1,9 рази. Рентабельність операційної (виробничої) діяльності зросла в 2,4 рази. Невпинно скорочується частка збиткових підприємств (у порівнянні з 2000 роком – на 20 %). З наведених даних можна зробити висновок, що будівельна галузь України знаходиться в стадії економічного підйому.
Враховуючи високій рівень приватної власності в будівельній галузі, обґрунтування та реалізація стратегії подальшого економічного розвитку будуть повністю перенесені на рівень окремих підприємств та об’єднань.
З огляду на позитивні тенденції розвитку будівельної галузі, зараз будівельними підприємствами потрібний такий економічний механізм, який здатний не тільки допомогти уникати кризи чи утриматись на прийнятному рівні економічного стану, а й забезпечити невпинне у часі, протягом тривалого періоду (10 - 15 років) покращення цього стану. Саме такий механізм, цілеспрямовано налаштований на абсолютні та відносні зміни основних економічних показників діяльності підприємства, має забезпечити його сталий та незворотний розвиток.
Теоретичні і методологічні основи економічного механізму розвитку підприємств викладено в наукових працях таких вітчизняних та закордонних вчених, як: Абібуллаєв М.С., Алтухов П.Л., Ансофф І., Афанасьєв Н.В., Богатирьов І.О., Бушуєва Н.С., Гойко А.Ф., Єремейчук Р.А., Іванісов О.В., Ілляшенко С.М., Карпушенко М.Ю., Колос І.В., Кононенко І.В., Куркін Н.В., Кучин Б.Л., Масленникова Н.М., Міхельс В.О., Пархоменко В.В., Пономаренко В.С., Потрашкова Л.В., Проценко В.Я, Путятін Ю.О., Пушкар О.І., Ревенко О.В., Рогожин В.Д., Рудика В.И, Сай Л.П., Солодовник Г.В., Тридід О.М., Хахалєв Д.О., Шевченко А. В., Шилюк П.С., Шіковець К.О., Шульга Г.О., Якушев Е.В. та інші.
Багато питань з розвитку українських підприємств вирішено в останні роки. Ринкові умови, що постійно змінюються, об’єктивне загострення конкуренції на ринку будівельної продукції щодалі потребують поглибленого дослідження розвитку будівельних підприємств. Так, всього декілька років тому, особливо актуальними були дослідження з питань реструктуризації та приватизації будівельних підприємств, пристосування їх до нових ринкових умов, запровадження санаційних та антикризових заходів. Зараз, на наш погляд, для багатьох будівельних підприємств нагальним є питання наявності економічного механізму розвитку. Забезпечення стійкого, поступального, безперервного зростання окремих підприємств є актуальним як для будівельної галузі, так і для економіки в цілому. Про це свідчить значна увага науковців до розвитку вітчизняних підприємств. Так, серед досліджень останніх років з зазначеної проблеми, можна виділити праці [1, 3, 6,7,18, 21 – 23, 28, 29, 33, 34, 37, 42, 44, 50 –52, 57– 63, 65, 67 – 69, 71, 77, 79 – 81, 87 – 91, 93, 94, 98, 99, 101, 106, 108, 116, 118, 121, 123, 124]. З них [3, 6, 23, 51, 67, 69, 71, 79, 88, 99, 106, 108, 112, 118, 124] спрямовані на розробку окремих частин економічного механізму розвитку саме будівельних підприємств, їх об’єднань або будівельної галузі в цілому.
Будівельними підприємствами України при обґрунтуванні стратегії свого розвитку та розв’язанні конкретних задач вже зараз застосовуються сучасні економічні методи і моделі, а також сучасні інформаційні технології. Визнаючи значний науковий внесок попередніх дослідників в створення економічного механізму розвитку підприємства, слід зазначити, що, на наш погляд, існуючі теоретичні та практичні надбання з питань розвитку потребують системного узагальнення та суттєвого вдосконалення. Потрібні нові дослідження зі створення такої моделі економічного механізму розвитку, яка б враховувала нагальні виклики часу. На наш погляд, така модель має відповідати наступним вимогам:
1. Має бути (відсутня на сьогодні) логічно структурована система щодо цілеспрямованого впливу на економічні параметри з трьох взаємопов’язаних напрямків діяльності підприємства. За міжнародною класифікацією, яка з 2000 року впроваджена в Україні, йдеться про такі напрямки діяльності – фінансова, інвестиційна та операційна діяльність.
2. Потрібний науково обґрунтований головний узагальнюючий критеріальний показник – індикатор економічного розвитку підприємства, на який має бути налаштований економічний механізм розвитку. Відомо, що сам ринковий механізм спрямовує діяльність всіх суб’єктів ринку на отримання прибутку, зокрема - чистого прибутку. Розмір чистого прибутку є найголовнішою, але ж не абсолютною, передумовою розвитку підприємства. По-перше, отримання прибутку за якийсь період часу може бути випадковим, внаслідок збігу сприятливих обставин. По-друге, весь прибуток чи його значна частина можуть бути використані на споживання (сплата дивідендів акціонерам, матеріальне та соціальне заохочення працівників підприємства, благодійна діяльність тощо). Тобто навіть стабільне отримання прибутку може безпосередньо не позначитися на інноваційному розвитку виробництва, в наслідок чого не буде закладене підґрунтя для подальшого економічного зростання. Таким чином, показники абсолютного розміру прибутку, чи його змін у часі, не можуть бути надійними індикаторами розвитку підприємства. Економічний механізм розвитку має бути орієнтований на показник приросту власного капіталу за рахунок капіталізації (реінвестування) певної частини чистого прибутку.
3. Потрібні науково обґрунтовані три критеріальні показники, що підпорядковані головному, з оцінки економічної ефективності внесків у загальний розвиток підприємства всіх трьох напрямків його діяльності (фінансової, інвестиційної та операційної).
4. Має бути упорядкована сукупність економічних задач по кожному з напрямків діяльності підприємства. На змістовному рівні слід визначити задачі, розв’язання яких потрібно і підпорядковано відповідним (“своїм”) критеріальним показникам та опосередковано – головному критеріальному показнику. Йдеться про постановку задач, а саме: який економічний показник слід визначити, які для цього потрібні вихідні дані. При їх розв’язанні можуть використовуватися різні детерміновані та стохастичні моделі і методи, враховуватися різні ризики, що притаманні діяльності будівельних підприємств у ринковому середовищі. При створенні моделі економічного механізму розвитку із сформованого таким чином переліку задач слід дослідити, по яким задачам вже існують методи або моделі, практичний досвід, програмний продукт і таке інше з їх розв’язання, а які задачі цього потребують.
5. Необхідно розробити імітаційну модель економічного механізму розвитку з відповідним програмним забезпеченням, яка має охоплювати всі задачі по зазначених трьох напрямках діяльності підприємства, враховувати притаманні сьогоденню системні та диверсифіковані ризики і бути спрямована на головний критеріальний показник з оцінки розвитку.
6. Наявність імітаційної моделі дозволить:
- у стислому режимі часу (2 – 3 години) зімітувати розробку та реалізацію множини варіантів економічного розвитку підприємства на стратегічний період (10 - 15 років) і з цієї множини обрати за головним критерієм найкращий варіант;
- уникнути неузгодженості між різними функціональними підрозділами будівельних підприємств, які виникають при розробці програм розвитку в наслідок відсутності узагальнюючої моделі;
- скоротити трудомісткість складання, оцінки виконання та коригування програми розвитку, уникнути технічних та випадкових помилок;
- постійно адаптувати імітаційну модель на швидкоплинні зміни зовнішніх та внутрішніх умов діяльності будівельного підприємства; оновлювати модель, включаючи до неї нові економічні задачі; налаштовувати модель на зміни законодавчих та нормативних актів з питань економічної діяльності будівельних підприємств (наприклад, у зв’язку з прийняттям нового Податкового кодексу); постійно оновлювати програмне забезпечення імітаційної моделі розвитку підприємства;
- підготувати управлінський персонал будівельного підприємства для практичного використання створеної моделі економічного механізму розвитку;
- використовувати імітаційну модель в учбовому процесі при вивчення дисциплін «Економіка будівництва», «Фінанси підприємства» студентами вищих навчальних закладів напрямку підготовки “Будівництво”, при підвищенні кваліфікації викладачів вузів, а також при підвищенні кваліфікації керівного складу будівельних підприємств;
- ефективність розвитку в значній мірі залежить від професійності персоналу будівельних підприємств - тому відповідну підготовку кадрів та підвищення їх кваліфікації можна розглядати як одну із суттєвих складових економічного механізму.
На базі імітаційної моделі економічного механізму розвитку доцільно створити ділову гру. ЇЇ використання дозволить персоналу оцінити різні варіанти розвитку будівельного підприємства в стратегічній перспективі, передбачити наслідки майбутніх рішень, своєчасно врахувати різні ризики, обрати найкращий шлях розвитку. Крім того, в ігровому процесі у керівників формуються такі якості, як вміння приймати рішення в реальних ситуаціях, працювати з колективом над розв’язанням загального завдання, творче ставлення до своїх обов’язків. Ігрова імітація процесу розвитку будівельного підприємства передбачає рольову поведінку учасників, яка регламентується деякими правилами, але, в той же час, припускає індивідуальні рішення, вільну імпровізацію. Це дозволяє прищепити учасникам гри комплексне бачення такого складного процесу, як розвиток, перевірити, як рішення, що стосуються окремих сфер діяльності підприємства, впливають на загальний результат, а отже і на можливість подальшого розвитку.
Таким чином, об’єктивні потреби сьогодення обумовили актуальність наукового і практичного завдання з достовірного та адекватного описання економічного механізму розвитку будівельних підприємств, тобто актуальність даної дисертаційної роботи.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Обраний в дисертаційній роботі напрямок досліджень відповідає тематичній спрямованості Державної стратегії регіонального розвитку на період до 2015 року (постанова Кабінету Міністрів від 21.07.2006 №1001) та виконувалась у відповідності з напрямом досліджень Київського національного університету будівництва і архітектури МОН України, які проводяться за темою «Прогнозування показників діяльності будівельного підприємства (номер державної реєстрації 0107U009980). Автором (як співвиконавцем зазначеної теми) створені багатофакторні регресивні моделі основних економічних показників діяльності будівельних підприємств та імітаційна модель розвитку підприємства.
Мета і завдання дослідження. Мета дослідження полягає в розробці моделі економічного механізму поступального розвитку будівельних підприємств, що спрямований на досягнення ними економічного зростання та стабільності функціонування.
Для досягнення обраної мети, необхідно вирішити взаємопов’язані завдання:
- визначити та обґрунтувати критеріальний показник з оцінки і спонукання сталого розвитку будівельного підприємства;
- розробити модель поступального розвитку будівельного підприємства; визначити перелік конкретних економічних задач, які потребують розв’язання; із зазначеного переліку виділити ті задачі, по яких зараз відсутні методи або моделі з їх розв’язання, та заповнити цю прогалину;
- на базі моделі розвитку будівельного підприємства створити ділову гру, яка дозволить: а) у режимі “штабних навчань” керівництва підприємств із сукупності можливих варіантів економічного розвитку даного будівельного підприємства обрати кращий; б) завдяки запровадженню активних методів навчання підвищити ефективність професійної підготовки та перепідготовки керуючого персоналу.
Об’єктом дослідження є економічна діяльність будівельного підприємства; предметом дослідження – економічний механізм розвитку будівельного підприємства.
Методологічна і інформаційна основа дослідження
Для вирішення задач дослідження використовувались: евристичний метод (моделювання процесу поступального розвитку будівельного підприємства); імітаційне моделювання (створення ділової гри); методи лінійного програмування (оцінка інвестиційної програми за критерієм економічної доцільності залучення джерел фінансування для напрямків формування активів); стохастичні моделі і методи, а саме - багатофакторний кореляційний і регресійний аналіз (обґрунтування головного критерію з оцінки розвитку підприємства; розробка моделей: приросту власного капіталу в залежності від розмірів чистої виручки та виробничих фондів; впливу професійності персоналу на прибуток; впливу окремих статей активів і пасивів на виручку і собівартість реалізованої продукції; впливу частки відрахувань у фонди соціального розвитку підприємства на прибуток тощо).
Інформаційною основою дослідження є чинні в Україні законодавчі та нормативні акти; монографії вітчизняних, закордонних вчених та інша фахова література; матеріали наукових конференцій, періодичних видань, мережі Інтернет; Статистичні щорічники України, статистична звітність будівельних підприємств, результати вибіркових опитувань працівників будівельних підприємств.
Наукова новизна. Наукову новизну дисертації визначають такі положення:
вперше створена:
- модель економічного механізму розвитку будівельного підприємства, що спрямований на зростання власного капіталу, шляхом:
а) обґрунтування головного економічного критерію розвитку - приросту власного капіталу за рахунок чистого прибутку;
б) упорядкування процесу розвитку підприємства з наведенням логічно структурованого переліку задач, що потребують розв’язання (на основі яких створені регресійні моделі залежності приросту власного капіталу від чистої виручки та операційного прибутку, виручки і собівартості реалізованої продукції від окремих статей активів і пасивів, операційного прибутку від розміру фондів соціального розвитку підприємства та від професійності персоналу, середньозваженої вартості капіталу від розміру позикових коштів).
удосконалено:
- методи, форми підготовки та підвищення кваліфікації керівного складу будівельних підприємств шляхом участі у діловій грі, у якій імітується багаторічний процес розвитку підприємства.
набули подальшого розвитку:
- поняття економічного розвитку, як зміна економічних параметрів операційної (виробничої), інвестиційної, фінансової діяльності з метою сталого приросту власного капіталу;
- система методів і моделей розв’язання економічних задач з розвитку будівельного підприємства.
Практичне значення одержаних результатів. Розроблені методичні підходи доведені до рівня практичних рекомендацій і можуть бути використані будівельними підприємствами з метою підвищення ефективності свого економічного розвитку.
До наукових результатів, що мають практичне значення, належать наступні: моделі прогнозування виручки від реалізації продукції і собівартості реалізованої продукції; модель впливу професійності персоналу на прибуток; модель залежності середньозваженої вартості капіталу від розміру позикових коштів; імітаційна модель розвитку будівельного підприємства, як основа ділової гри ФІОРД (Фінансова, Інвестиційна, Операційна, Рентабельна Діяльність підприємства).
Результати дослідження прикладного характеру були використані при розробці програми розвитку будівельних організацій м. Києва, що входять до корпорації «Альтіс-Холдінг» (акт впровадження від 18.03.2008 р.).
Ділова гра «ФІОРД» з 2006 / 07 року впроваджена в Київському національному університеті будівництва і архітектури в навчальний процес з дисциплін «Економіка будівництва», «Фінанси підприємства» (протокол № 4 засідання кафедри економіки будівництва від 25.10.2006 р.) і розміщена на web – сторінці кафедри. Матеріали гри можуть бути використані навчальними закладами, що займаються підготовкою та перепідготовкою фахівців економічного профілю.
Особистий внесок здобувача. Дисертація є самостійно виконаною роботою здобувача. З наукових праць, що видані у співавторстві, в дисертації використано документацію ділової гри ФІОРД, де автору належить сама ідея гри, окремі регресійні моделі середньозваженої вартості капіталу, виручки і собівартості реалізованої продукції)
Апробація роботи. Основні теоретичні положення і практичні результати дисертаційної роботи викладені в доповідях на 61, 67, 68, 69 науково – практичних конференціях КНУБА (м. Київ, 2000, 2006, 2007 та 2008 роки), 2-й міжнародній науково - практичній конференції «Дні науки-2006» (м. Дніпропетровськ, 2006р.), 1-й міжнародній науково – практичній конференції «Наука и технологии: шаг в будущее - 2006» (м. Дніпропетровськ, 2006 р.), науково – практичній конференції молодих вчених, аспірантів і студентів КНУБА (м. Київ, 2007 р.), 7-й міжнародній науково-методичній конференції “Сучасний український університет: теорія і практика впровадження інноваційних технологій” (м. Суми, 2008 р.).
Публікації Основний зміст дисертації відображено в 11 працях [8-17, 47] (в тому числі 2 в співавторстві [17, 47]), 6 з яких входять до переліку, затвердженого ВАК України [8-12, 47], з них 1 у співавторстві [47].
Обсяг та структура дисертаційної роботи Дисертація складається зі вступу, чотирьох розділів, висновків, списку використаних джерел літератури зі 133 найменувань та додатків. Повний обсяг роботи складає 181 сторінку, в тому числі: основного тексту – 134 стор., список використаних джерел на 11 сторінках. Крім основного тексту, в роботі наведені: 22 рис., 24 табл., 9 додатків на 36 сторінках.
Список литературы ЗАГАЛЬНІ ВИСНОВКИ
В дисертації наведені теоретичне узагальнення і вирішення наукового завдання - створення моделі економічного механізму розвитку будівельного підприємства, що орієнтований на приріст власного капіталу. Складові механізму: головний критерій, упорядкований процес розвитку, сукупність конкретних економічних задач.
Основними результатами проведених науково-теоретичних, методичних та прикладних досліджень є:
1. Сутність економічного механізму управління розвитком як цілеспрямованого керування економічними параметрами операційної (виробничої), інвестиційної та фінансової діяльності підприємства.
Головним критерієм з оцінки ефективності управління є темпи зростання власного капіталу за рахунок капіталізації частки чистого прибутку.
Незворотність подальшого розвитку будівельного підприємства забезпечують досягнуті темпи щорічного зростання темпи зростання власного капіталу в межах 5 – 15 %. (основні параметри рівнянь регресії: а) для меж показника 5 – 10 %: = 15,61 % ; R = 0,586; R2 = 0,343; б) для меж показника 10 – 15 %: = 5,91 %; R = 0,678; R2 = 0,459).
2. Упорядкування процесу управління розвитком з орієнтацією на головний економічний критерій дозволило встановити:
- залежність середньозваженої вартості капіталу від частки позикового капіталу (R = 0,71; = 8,43);
- залежність чистої виручки і собівартості реалізованої продукції від таких чинників: дебіторська та кредиторська заборгованості; короткострокові кредити; нематеріальні активи; основні засоби; вартість активної частина основних фондів, що перебуває на балансі підприємства; виробничі запаси. (основні параметри рівнянь регресії: а) для виручки від реалізації: = 7,2 %; R = 0,65; R2 = 0,422; б) для собівартості: = 11,3 %; R = 0,73; R2 = 0,532);
- залежність операційного прибутку від відрахувань у фонди соціального розвитку підприємства; ( = 12,86 % ; R = 0,44; R2 = 0,194);
- залежність результату операційної діяльності від сукупності факторів, що визначають рівень кваліфікації управлінського персоналу ( = 16,54; R = 0,58; R2= 0,336);
Створені моделі, що наведені в роботі, задовольняють показникам точності. (середньоарифметичні відхилення розрахункових величин від фактичних – в припустимих для економічних моделей межах, а саме - < 20 %).
3 . Використання створеної в роботі ділової гри при розробці стратегічної програми розвитку 7 будівельних підприємств довело ефективність моделі та її здатність адаптуватись до конкретних умов діяльності різних будівельних підприємств. (за програмою, що була складена без моделі, середньорічні темпи зростання власного капіталу становили 5,76 %; за програмою, складеною з використанням моделі, – 6,89 %, тобто зросли на 1,13 пунктів). Завдяки комп’ютеризації розрахунків, скорочуються витрати часу управлінського персоналу та суттєво зменшується кількість випадкових помилок.
4. Напрямки подальших досліджень:
а) моніторинг результатів запровадження економічного механізму підприємств корпорації ВАТ «Альтіс – Холдинг» та, в разі необхідності, відповідне його коригування;
б) доповнення отриманого в результаті досліджень регресійного рівняння залежності операційного прибутку від професійного рівня персоналу низкою факторів, які відбивають притаманне для сьогодення: інтенсивне запровадження в сферу управління інноваційних технологій, наукову та винахідницьку діяльність, раціоналізацію господарських процесів тощо; збільшення кола факторів може підвищити коефіцієнт детермінації зазначеного рівняння (формула 3.26);
в) обґрунтування розміру тієї частини чистого прибутку, яка має бути капіталізована, щоб забезпечити незворотність розвитку підприємства; ці частини можуть слугувати як рекомендовані нормативи, і можуть бути диференційовані по будівельних підприємствах за різними класифікаційними ознаками: обсяги та види виконуваних будівельних робіт, рівень рентабельності, досягнуті темпи приросту власного капіталу тощо.

СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ
1. Абібуллаєв М. С. Методи забезпечення інноваційного розвитку підприємств : автореф. дис. на здобуття наук. ступеня канд. ек. наук : спец. 08.06.01 “Економіка, організація і управління підприємствами” / М. С. Абібуллаєв. – К., 2005. – 20 с.
2. Антикризисное управление / [Коротков Э. М., Беляев А. А., Валовой Д. В. и др.]; под. ред. Короткова Э.М. – М.: ИНФРА – М, 2000. – 432с.
3. Афанасьев Н.В. Управление развитием предприятий: монография/ Н. В. Афанасьев, В. Д. Рогожин, В. И. Рудыка – Харьков: Изд. дом «Инжек», 2003. – 184 с.
4. Багов В. П. Методика оценки эффективности стратегии корпоративной системы по обобщающим характеристикам / Багов В. П., Ступаков В. С., Токаренко Г.С. // Финансы. – 2000. – № 11. – С. 45– 48
5. Банкрутство і фінансова санація підприємств [Електроний ресурс] / Рогальська Н. Г. - Режим доступу: htpp:// almamater. com.ua/ modules/ smartsection/ print. php?itemid=7 – Заголовок з екрану.
6. Барканов А. С. Оценка экономической устойчивости строительного предприятия / А. С. Барканов // Экономика строительства. – 2005. – № 8. – С. 35– 43.
7. Белопольська Т. В. Формування механізму управління грошовими потоками аграрної корпорації : автореф. дис. на здобуття наук. ступеня канд. ек. наук : спец. 08.02.03 “Організація управління, планування та регулювання економікою” / Т.В. Белопольська. — Донецьк, 2004, – 20с.
8. Бєлєнкова О. Ю. Система методів управління розвитком будівельного підприємства / О. Ю. Бєлєнкова // Економіка та держава. – 2007. – № 9. – С. 38– 42.
9. Бєлєнкова О. Ю. Оцінка впливу професійного рівня управлінського персоналу на розвиток будівельного підприємства [Електронний ресурс] // Проблеми системного підходу в економіці. – 2007. – вип. 3. – Режим доступу до журн.: http://www.nbuv.gov.ua/e-journals/PSPE/2007-3/Belenkova_307.htm
10. Бєлєнкова. О. Ю. Аналіз рентабельності галузі «будівництво» з використанням детермінованих моделей / О. Ю. Бєлєнкова // Будівельне виробництво. – 2007. – вип. 46. – C.120–122.
11. Бєлєнкова О. Ю. Алгоритм управління грошовим потоком підприємств будівельного комплексу / О. Ю. Бєлєнкова // зб. наукових праць Черкаського державного технологічного університету. Серія: Економічні науки. – 2006. – вип. 16. – С.251–253.
12. Бєлєнкова О. Ю. Приріст власного капіталу як критерій розвитку будівельного підприємства / О. Ю. Бєлєнкова // Інвестиції: практика та досвід – 2008. - № 3 (лютий) – С.88 - 94.
13. Бєлєнкова О. Ю. Діагностика фінансового стану підприємств за допомогою багатофакторних регресійних рівнянь / О. Ю. Бєлєнкова // Шляхи підвищення ефективності будівництва в умовах формування ринкових відносин.: зб. наукових праць. – 2001. – вип. 9. – C.143–147.
14. Бєлєнкова О. Ю. Оцінка ризику при розробці програми розвитку будівельної організації / О. Ю. Бєлєнкова // Матер.2-ї міжнародної науково – практичної конференції «Дні науки – 2006». Том 1. – Д.: Наука і освіта, 2006, - C. 33 - 36
15. Бєлєнкова О. Ю. Управління фінансуванням розвитку будівельних організацій // Матер.1-ї міжнародної науково – практичної конференції «Наука и технологи: шаг в будущее». Том 19. – Белгород: Руснаучкнига, 2006, - C. 58 – 61.
16. Бєлєнкова О. Ю. Вплив професійного рівня управлінського персоналу будівельних підприємств на фінансовий результат // Матер. науково – практичної конференції молодих вчених, аспірантів і студентів КНУБА: Тези доповідей. – К.: КНУБА, 2007. - C. 137
17. Бєлєнкова О. Ю. Кейс-технології у підготовці фахівців економічного напрямку /О. Ю. Бєлєнкова, К.В. Ізмайлова// Матеріали 7-ї міжнародної науково-методичної конференції “Сучасний український університет: теорія і практика впровадження інноваційних технологій ” - Суми: Вид-во СумДУ,2008 – С. 6 -7.
18. Бикова В. Г. Фінансово - економічний потенціал підприємств загальнодержавного значення – оцінка й управління / Бикова В. Г., Ряснянський Ю. М. // Фінанси України. – 2005. – № 3. – C.56–61.
19. Бланк И. А. Управление прибылью / И. А. Бланк. – К.: «Ника – Центр», – 1998. – 544с.
20. Бланк И. А. Управление активами и капиталом предприятия / И. А. Бланк. – К.: «Ника – Центр» Эльга, –2003. – 448с.
21. Бобровська О. Ю. Регулювання економічних процесів розвитку промислових підприємств : автореф. дис. на здобуття наук. ступеня канд. ек. наук : спец. 08.02.02 “ Економіка промисловості ” / О. Ю. Бобровська. — Харків, 2001 – 20 с.
22. Богатирьов І. О. Управління розвитком підприємства : автореф. дис. на здобуття наук. ступеня канд. ек. наук : спец. 08.06.01 “Економіка, організація і управління підприємствами” / І. О. Богатирьов. — К., 2004.– 20c.
23. Бушуєва Н. С. Управління розвитком підприємств будівельної галузі шляхом формування їх стратегічного потенціалу : автореф. дис. на здобуття наук. ступеня канд. техн. наук : спец. 05.13.22 “Управління проектами та розвиток виробництва ” / Н. С. Бушуєва. — К., 2004.– 20c.
24. Быкова Е. В. Показатели денежного потока в оценке финансовой устойчивости предприятия / Е. В. Быкова // Финансы. – 2000. – № 2. – C.56–59.
25. Ван Хорн Д. Основы финансового менеджмента / Ван Хорн Д., Вахович Д. // 11-е издание.: пер. с англ. – М.: Издательский дом «Вильямс», 2005. – 992с.
26. Верстина Н. Г. Обеспечение конкурентоспособности строительных предприятий на основе стоимостного подхода к их реструктуризации / Н. Г. Верстина, Ю. Я. Еленева // Экономика строительства. – 2000. – № 4. – C.2–19.
27. Верстина Н. Г. Финансовый менеджмент в строительстве: что, зачем и как / Н. Г. Верстина, Ю. Я. Еленева, Ю. Н. Кулаков // Экономика строительства. – 2005. – № 1. – C.24–35.
28. Верхоглядова Н. І. Людський капітал і показники економічного зростання. [Електронний ресурс] // Проблеми системного підходу в економіці – 2007. – №1. – Режим доступу до журн.: http://www.nbuv.gov.ua/e-journals/PSPE/2007-1/Verhogladova_107.htm
29. Вецепура Н.В. Соціально-економічний механізм розвитку господарської діяльності промислових підприємств: автореф. дис. на здобуття наук. ступеня канд. ек. наук : спец.: 08.06.01 “Економіка, організація і управління підприємствами” / Н.В. Вецепура. — Маріуполь, 2005. — 20 с.
30. Глазунов В. Н. Управление доходом фирмы / В. Н. Глазунов // Финансы. – 2001. – № 8. – C.18–26.
31. Гойко А. Ф. Оценка экономической эффективности инвестиций на основе одного критерия / А. Ф. Гойко, В. О. Міхельс, І. В. Вахович, В. П. Бондарь, Н. О. Коринько // Экономика строительства. – 2006. – № 2. – С. 2–35.
32. Гойко А.Ф. Методи оцінки ефективності інвестицій та пріоритетні напрямки їх реалізації./ Анатолій Францович Гойко – К: Вира – Р., 1999. – 320 с.
33. Голікова Н. В. Людський капітал як фактор зростання і розвитку економіки : дис. …. канд. ек. наук : спец. 08.01.01 / Голікова Наталія Володимирівна.— К., 2004. — 190с.
34. Головко О. С. Розробка та обґрунтування стратегії розвитку дорожньо-транспортного підприємства : дис. …. канд. ек. наук : спец. 08.07.03 / Головко Ольга Сергіївна  Харків, 2003. – 20c.
35. Дмитриев М.Н. Экономические инструменты привлечения дополнительных инвестиций в основной капитал / М. Н. Дмитриев, А. М. Зрюнин // Экономика строительства. – 2005. – № 4. – С. 23–33.
36. Енциклопедія бізнесмена, економіста, менеджера / [ред. Р.Дяківа] - К.: Міжнародна економічна фундація, 2000. - 704 с.
37. Єремейчук Р.А. Формування механізму управління стійким розвитком підприємства : автореф. дис. на здобуття наук. ступеня канд. ек. наук : спец. 08.06.01 “Економіка, організація і управління підприємствами” / Р. А. Єремейчук. — Харків, 2005. — 20 с.
38. Закон України “Про оподаткування прибутку підприємств” у редакції Закону від 22.05.97 р. № 283/97 – ВР [Електронний ресурс] / Законодавство України. Верховна Рада України. Офіційний веб-сайт – Режим доступу: http://zakon.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi.
39. Закон України “Про внесення змін до Закону України “Про оподаткування прибутку підприємств” від 24.12.2002 р. № 349 – IV [Електронний ресурс] / Законодавство України. Верховна Рада України. Офіційний веб-сайт – Режим доступу: http: // zakon.rada.gov.ua/cgi-bin /laws / main .cgi.
40. Закон України “Про внесення змін до Закону України “Про оподаткування прибутку підприємств” від 01.07.2004 р. № 1957- IV - ВР[Електронний ресурс] / Законодавство України. Верховна Рада України. Офіційний веб-сайт – Режим доступу: http: // zakon.rada.gov.ua/cgi-bin /laws / main .cgi.
41. Закон України “Про пріоритетні напрями інноваційної діяльності в Україні” від 16.01.2003 р. № 433 – IV// Відомості Верховної Ради. - 2003 - № 13 – С.354.
42. Звершховський В.І. Організаційно-економічний механізм формування капіталу промислових підприємств : автореф. дис. на здобуття наук. ступеня канд. ек. наук : спец.: 08.06.01 “Економіка, організація і управління підприємствами” / В.І. Звершховський. — К., 2006. — 20 с.
43. Иванов Ю. В. Основы организации и управления предприятием/ Ю. В. Иванов, Н. Ф. Коротков - Дубна, 2001. – 125 с.
44. Іванісов О. В. Управління розвитком діяльності промислових підприємств : автореф. дис. на здобуття наук. ступеня канд. ек. наук : спец. 08.06.01 “Економіка, організація і управління підприємствами” / О. В. Іванісов. — Харків, 2005. — 18 с.
45. Івченко І. Ю. Економічні ризики: [навч.посібник для студ. вищ. навч. закл.] / І. Ю. Івченко – Київ: «Центр навчальної літератури», 2004. – 304 с.
46. Ізмайлова К.В. Фінансовий аналіз у будівництві.: [навч.посібник для студ. вищ. навч. закл.] / К. В. Ізмайлова – К.: Київ, 2007. — 236с.
47. Ізмайлова К.В. Імітаційне моделювання розвитку будівельного підприємства [Електронний ресурс] / К. В. Ізмайлова, О. Ю. Бєлєнкова // Проблеми системного підходу в економіці. – 2007. – вип.4.– Режим доступу: http : // www. nbuv. gov. ua/ e-journals / PSPE/2007-3/Belenkova_307.htm
48. Ізмайлова К. В. Вплив грошового потоку на фінансові результати діяльності будівельних організацій / К. В. Ізмайлова, О. Ю. Бєлєнкова // Науковий вісник Державної академії статистики, обліку та аудиту. – 2006. – № 1(10). – С.88 – 94.
49. Ізмайлова К.В. Економіка будівництва. Фінанси підприємств: Методичні вказівки до ділової гри ФІОРД (Фінансова, Інвестиційна, Операційна та Рентабельна Діяльність підприємства) / К. В. Ізмайлова, О. Ю. Бєлєнкова – К.: КНУБА, 2007. - 20 с.
50. Ілляшенко С. М. Управління інноваційним розвитком суб'єктів господарської діяльності у нестабільному ринковому середовищі: : дис. …. д-ра. економ. наук : спец.: 08.06.02 / Ілляшенко Сергій Миколайович – Дніпропетровськ, 2000. – 35 с.
51. Карпушенко М. Ю. Удосконалення механізму оцінки фінансового стану будівельних підприємств: дис. … канд. економ. наук: 08.07.03 / Карпушенко Марiя Юрiївна. — Харків, 2000. – 18 с.
52. Кизим М. О. Оцінка обґрунтованої ринкової вартості бізнесу господарюючого суб'єкта / Кизим М. О., Курочкіна І. Г. // Економіка розвитку. – 2007. – № 2(42). – С. 38– 42.
53. Ковалев В. В. Введение в финансовый менеджмент / В. В. Ковалев – М.: Финансы и статистика, 2000. – 768 с.
54. Ковалев В. В. Анализ хозяйственной деятельности предприятия / В. В. Ковалев, О. Н. Волкова - М.: Проспект, 2000. – 546 с.
55. Колесова І. В. Застосування кейс - технологій у викладанні фінансових дисциплін / І. В. Колесова // Фінанси України. – 2001. – № 3. – С.18 – 24.
56. Кононенко О. Анализ фінансової звітності / Кононенко Оксана, Маханько Ольга – [4–те вид., перероб. і доп.] – Х.: Фактор, 2006. – 200 с.
57. Косінський Р. А. Організаційно-економічний механізм управління капіталом підприємства: автореф. дис. на здобуття наук. ступеня канд. ек. наук : спец.: 08.06.01 “Економіка, організація і управління підприємствами” / Р.А. Косінський.— Х., 2005. — 20 с.
58. Кужель В.М. Управління технічним розвитком промислових підприємств (за матеріалами цегельних підприємств України) : автореф. дис. на здобуття наук. ступеня канд. ек. наук : спец. 08.06.01 “Економіка, організація і управління підприємствами” / В. М. Кужель – К., 2006. – 19 с.
59. Кузьмін О. Є. Формування і використання інформаційної системи управління розвитком підприємства / О. Є. Кузьмін, Н. Г. Георгіаді - Львів: Вид-во НУ «Львівська політехніка», 2006. – 368 с.
60. Куркин Н. В. Управление экономической безопасностью развития предприятия / Н. В. Куркин – Д.: АРТ – ПРЕСС, 2004. – 452 с.
61. Курочкіна І. Г. Оцінка вартості бізнесу суб’єктів господарювання (на прикладі металургійних та коксохімічних підприємств): автореф. дис. канд. екон. наук: спец. 08.00.04 “Економіка та управління підприємствами (економіка будівництва)” / І. Г. Курочкіна — Х., 2007, – 20 с.
62. Кучин Б. Л. Управление развитием экономических систем: технический прогресс, устойчивость / Б. Л. Кучин, Е. В. Якушева - М.: Экономика, 1990. – 156 с.
63. Ластовенко О. В. Вдосконалення системи управління грошовими потоками підприємства : автореф. дис. на здобуття наук. ступеня канд. ек. наук : спец. 08.06.01 “Економіка, організація і управління підприємствами” / О. В. Ластовенко — Донецьк, 2005, – 18 с.
64. Леонов Д. Факторний аналіз фінансового стану акціонерного товариства методом Дюпон / Дмитро Леонов, Борис Стеценко // Ринок цінних паперів України. – 2006. – № 1 – 2. –С. 47 –55.
65. Ляско В. И. Стратегическое планирование развития предприятия / В. И. Ляско - М.: Издательство «Экзамен», 2005. – 288 с.
66. Макконел К.Р Экономикс: принципы, проблемы и политика / Кемпбел Р. Макконел, Стенли Л. Брю – К.: Хагар –Демос, 1993 – 785 с.
67. Мамонов К. А. Організаційно – економічний механізм управління капіталом будівельних підприємств : дис. … канд. економ. наук: 08.07.03 / Мамонов Костянтин Анатолійович. — Харків, 2003 – 19 c.
68. Масленникова Н. М. Управление развитием организации / Н. М. Масленникова – М.: Центр экономики и маркетинга, 2002. – 304 с.
69. Михельс В. А. Анализ производственно – финансовой деятельности предприятия методом «Гонки за лидером» / В. А. Михельс, В. П. Бондар, Ю.В. Дорошук // Будівельне виробництво. – 2006. – № 47. – С. 66 –69.
70. Михельс В. А. Единый критерий экономической эффективности капитальных инвестиций /В. А. Михельс, Н. Д. Коринько, В.П. Бондарь, И. В. Вахович// Экономика строительства. – 2006. – № 2. – С.2–35.
71. Міхельс В.О. Об’єднана стратегія економічного управління підприємницьким проектом/ В. О. Міхельс, В. П. Бондар – К.: КНУБА, 2003. – 200 с.
72. Міхельс В.О. Економіко – математичні методи та моделі у будівництві / В.О. Міхельс, П. С. Шилюк, А.Ф. Гойко, В.П. Бондар – К.: Міленіум, 2006. – 380 с.
73. Моргенштерн О. О точности экономико – статистических наблюдений/ Осип Моргенштерн - М.: изд. «Статистика», 1968. – 293 с.
74. Нікбахт Е. Фінанси / Нікбахт Е., Гроппеллі А. – К.: «Вік», «Глобус», 1992. – 380 с.
75. Ніколаєва С. А. Особенности учёта затрат в условиях рынка: Система «Директ - костинг» /С. А. Ніколаєва – М.: Финансы и статистика, 1993. – 123с.
76. Опекунов В. А., Цуцаева О. Т. Ресурсный подход к управлению развитием строительной организации/ В. А. Опекунов, О. Т. Цуцаева // Экономика строительства. – 2005. – № 3. – С.12–22.
77. Осауленко О. Г. Моделювання та управління сталим соціально - економічним розвитком: автореф. дис... д-ра наук з державного управління: спец. 25.00.05 “ Галузеве управління ” / О. Г. Осауленко. — К., 2002. — 36 с.
78. Основні показники будівництва (2000 - 2006 р.р.) [Електронний ресурс] / Держ. ком. статистики України - Режим доступу: http : // www. http : // ukrstat. gov. ua /control/uk/localfiles/display/operativ/operativ2007/ibd/opb/opb_05u.htm
79. Пархоменко В. В. Оцінка інвестиційного потенціалу будівельної організації : дис. … канд. економ. наук: 08.07.03 / Пархоменко Вікторія Вікторівна. - К., 1999. – 19 c.
80. Пігуль Н.Г. Дивідендна політика як складова сучасної моделі корпоративного розвитку : автореф. дис. на здобуття наук. ступеня канд. екон. наук : спец. 05.13.22 “ Фінанси, грошовий обіг і кредит” / Н.Г. Пігуль — Суми, 2002.– 19c.
81. Погорелов Ю. C. Аналіз моделей розвитку підприємства / Ю. С. Погорєлов // Економіка розвитку. – 2006. – № 4(40). – С. 38– 42.
82. Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 1 «Загальні вимоги до фінансової звітності». Затверджено наказом Міністерства фінансів України від 31 березня 1999 року № 87[Електронний ресурс] / Законодавство України. Верховна Рада України. Офіційний веб-сайт – Режим доступу: http://zakon.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?nreg=z0391-99.
83. Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 2 «Баланс». Затверджено наказом Міністерства фінансів України від 31 березня 1999 року № 87 [Електронний ресурс] / Законодавство України. Верховна Рада України. Офіційний веб-сайт – Режим доступу: http://zakon.rada.gov.ua/cgi-bin/laws /main.cgi?nreg=z0392-99
84. Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 3 «Звіт про фінансові результати». Затверджено наказом Міністерства фінансів України від 31.03.1999 року № 87 [Електронний ресурс] / Законодавство України. Верховна Рада України. Офіційний веб-сайт – Режим доступу: http://zakon.rada.gov.ua/cgi-bin/laws/main.cgi?nreg=z0397-99.
85. Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 5 «Звіт про власний капітал». Затверджено наказом Міністерства фінансів України від 31.03. 1999 року № 87 [Електронний ресурс] / Нормативні акти України.– Режим доступу: http: // www. nau.kiev.ua/ nau10/ukr/ doc. php? code=z0399-99.
86. Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 6 «Витрати». Затверджено наказом Міністерства фінансів України від 31.03. 1999 року № 87. [Електронний ресурс] / UA Pravo.net. Законодавство України. – Режим доступу: http://uapravo.net/data/base50/ukr50538.htm/
87. Потрашкова Л. В. Моделювання управління розвитком підприємства : автореф. дис. на здобуття наук. ступеня канд. економ. наук : спец. 08.03.02 “Економіко - математичне моделювання ” / Л. В. Потрашкова. – Харків, 2002. – 20 с.
88. Проценко В. Я. Удосконалення управління розвитком підприємств будівельної індустрії : дис. ... канд. економ. наук: 08.07.03 / Проценко Володимир Якович. – К., 2006. – 19 с.
89. Процик І. С. Мотивування керівників в системі управління підприємством : автореф. дис. на здобуття наук. ступеня канд. економ. наук : спец. 08.06.01 “Економіка, організація і управління підприємствами” / І. С. Процик. – Львів, 2007. – 25с.
90. Путятін Ю. О., Фінансові механізми стратегічного управління розвитком підприємства / Ю. О. Путятін , О. І. Пушкар, О. М. Тридід – Х.: Основа, 1999 – 488 с.
91. Раєвнева О. В. Управління розвитком підприємства: методологія, механізми, моделі / О. В. Раєвнева – Х.: ВД «Інжек», 2006. – 496 с.
92. Раппопорт В. С. Развитие организационных форм управления научно – техническим прогрессом в промышленности / В. С. Раппопорт – М.: Экономика, 1979. – 232 с.
93. Ревенко О. В. Стратегічне управління розвитком підприємства : автореф. дис. на здобуття наук. ступеня канд. економ. наук : спец. 08.06.01 “Економіка, організація і управління підприємствами” / Олена Вікторівна Ревенко – Харків, 2006. – 20 с.
94. Родченко В.В. Оцінка можливостей виживання та поступового розвитку підприємства [Електроний ресурс] / В. В. Родченко. - Режим доступу: http://www.nbuv.gov.ua/e-journals/PSPE/2008-1/Rodchenko_108.htm
95. Рогожин П. С., Гойко А. Ф. Економіка будівельних організацій / П. С. Рогожин, А. Ф. Гойко – К.: Видавничий дім «Скарби», 2001. – 448 с.
96. Савицкая Г.В. Методика комплексного анализа хозяйственной деятельности: [2-е изд.] / Г. В. Савицкая – Минск: Издательский Дом "Инфра - М", 2003. – 302 с.
97. Савчук В. П. Финансовый менеджмент предприятий: прикладные вопросы с анализом деловых ситуаций/ Савчук В. П. - К. – Издат. Дом «Максимум», 2001. – 600 с.
98. Сай Л. П. Інноваційний розвиток підприємства на стадії науково-технічної підготовки виробництва : автореф. дис. на здобуття наук. ступеня канд. економ. наук : спец. 08.06.01 “Економіка, організація і управління підприємствами” / Л. П. Сай — Львів, 2006. – 21 с.
99. Симионов Р. Ю. Методология анализа показателей экономического роста строительных предприятий/ Р. Ю. Симионов // Экономика строительства. – 2006. – № 4. – С.2–13.
100. Скрипник А. Л. Механізм кадрового забезпечення економіки за умов формування ринкових відносин: автореф. дис. на здобуття наук. ступеня канд. економ. наук спец.: 08.02.03 “Організація управління, планування і регулювання економікою/ А.Л. Скрипник. — К., 2004. — 19 с.
101. Солодовник Г. В. Моделі та інструментальні засоби управління розвитком підприємства : автореф. дис. на здобуття наук. ступеня канд. техн. наук : спец. 01.05.02 “Математичне моделювання та обчислювальні методи” / Г. В. Солодовник — Харків, 2004. — 20 с.
102. Сорокина Е. М. Анализ денежных потоков предприятия: теория и практика в условиях реформирования российской экономики / Е. М. Сорокина //– М.: Финансы и статистика, 2003. – 176 с.
103. Спицнадель В. Н. Основы системного анализа / Спицнадель В. Н. – СПб.: Изд. дом «Бизнес - пресса», 2000. – 326 с.
104. Терещенко О. О. Дискрімінантна модель інтегральної оцінки фінансового стану підприємства / О. О. Терещенко // Економіка України. – 2003. – № 8. – С.35–41.
105. Терещенко О. О. Антикризове фінансове управління на підприємстві [монографія]/ О. О. Терещенко - К.: КНЕУ, 2000. – 268 с.
106. Тімінський О.Г. Управління проектами розвитку будівельного виробництва на основі трансферу технологій : автореф. дис. на здобуття наук. ступеня канд. техн. наук : спец. 05.13.22 “Управління проектами та розвиток виробництва” / Тімінський Олександр Георгійович. — К., 2001. – 20 c.
107. Тугай А. М. Економіка будівельної організації / А. М. Тугай, Е. Й. Шилов, А. Ф. Гойко - К.: “Міленіум”, 2002. – 224 с.
108. Удовенко О.М. Трансформация будівельного комплексу України / О. М. Удовенко – К: Парламентське видавництво, 2001. – 235 с.
109. Уманець Т. В. Загальна теорія статистики: [навч.посібник для студ. вищ. навч. закл.] / Т. В. Уманець – К.: Знання, 2006. – 239 с.
110. Федоренко В. Г. Будівництво та інвестиції в Україні / В. Г. Федоренко, Є. В. Бондаренко — К.: Знання, 1998. – 173 с.
111. Федоренко В.Г. Інвестознавство / В. Г. Федоренко, А. Ф. Гойко – К.: МАУП, 2000. – 400 с.
112. Федоренко В.Г. Шляхи підвищення інвестиційної діяльності Україні / В. Г. Федоренко, Т.В. Степанов, О.Г. Чувардинський – Ніжин.: „Аспект – поліграф”, 2003 р. – 724 с.
113. Федоренко В.Г. Концепція стратегії розвитку будівельного комплексу України на період до 2015 року / В.Г. Федоренко // Економіка та держава. – 2006. - № 12 – С.2 – 10.
114. Федоренко В.Г. Інвестування./ В.Г. Федоренко – К.: Алерта, 2006. – 443 с.
115. Ханк Д. Э. Бизнес – прогнозирование / Джон Э. Ханк, Дин У. Уичерн, Артур Дж. Райс. // 7-е издание.: пер. с англ. – М.: Издательский дом «Вильямс», 2003. – 656 с.
116. Харламова Г. О. Вплив інвестицій на економічне зростання / Г. О. Харламова // Финансы. – 2005. – № 3. – С.57–64.
117. Хелферт Э. Техника финансового анализа / Ерик Хелферт - пер. с англ. - М.: Аудит ЮНИТИ, 1996 – 664 с.
118. Хоанг Фионг Лан. Оцінка ефективності капіталовкладень в розвиток підрядних будівельних організацій : дис.. ... канд. економ. наук: 08.07.03 / Хоанг Фионг Лан. — К., 2002. — 20 с.
119. Черняк В. З. Экономика строительства и коммунального хазяйства / В. З. Черняк — М. : ЮНИТИ-ДАНА, 2003. — 623 с.
120. Черняк О. І. Техніка вибіркових досліджень / О. І. Черняк — К.: МІВВЦ, 2001. — 248с.
121. Шевченко А. В. Організаційно - економічний механізм управління перспективним розвитком інноваційної діяльності підприємства : автореф. дис. на здобуття наук. ступеня канд. економ. наук : спец. 08.06.01 “Економіка, організація і управління підприємствами” / А.В. Шевченко. – К., 2006. – 20с.
122. Шеремет Ф.Д. Методика финансового анализа / Ф. Д. Шеремет, Р. С. Сейфулин – М.: ИНФРА – М, 1995. – 176 с.
123. Шіковець К. О. Моделювання управління економічним розвитком підприємств (на прикладі легкої промисловості) : автореф. дис. на здобуття наук. ступеня канд. економ. наук : спец. 08.06.01 “Економіка, організація і управління підприємствами” / К.О. Шіковець — К., 2006. — 20 с.
124. Якимчук І. М. Інтеграція витрат як фактор ефективності інвестицій : автореф. дис. на здобуття наук. ступеня канд. економ. наук : спец. 08.07.03 “Економіка будівництва” / — К., 2003. — 20 с.
125. Ястремська О. М. Якість формування фінансової стратегії підприємства/ О. М. Ястремська, А. В. Гриньов // Фінанси України. – 2006. – № 6. – С.121–128.
126. Cao Yushan. An Exploratory Study on Value Relevance of Sustainable Growth Rate - Evidences from Chinese and American Listed Companies / Yushan Cao // Journal of Modern Accounting and Auditing. – 2005. – № 1 – P. 61–63.
127. Istock. Інформаційно - аналітичний портал з розкриття інформації про фінансово - господарську діяльність емітентів України [Електронний ресурс] – Режим доступу: http://www.istock.com.ua/ - Заголовок з екрану.
128. Lucas R. E. On the mechanics of economic development / R. E. Lucas // Journal of monetary economics. – 1988. – № 22(1). –P.3–42.
129. MBA Strategy. [Електронний ресурс] – Режим доступу: http:// www.mbastrategy. com.ua/content /blogcategory /47/181/lang,Rus/ - Назва з екрану.
130. Mehrdad Baghai, Stephen Coley, David White. The Alchemy of Growth. [Електронний ресурс] / London: Orion Business, 1999.- Режим доступу: http://www.management.com.ua/strategy/str052.html
131. Modigliani F. The cost of capital, corporation finance and the theory investment / F. Modigliani, M. Miller // N.Y. etc. : Glencoe/McGraw-Hill, 2000. — X, 280 p.
132. Niels A. Sko. Finance and management / Niels A. Sko. // W.: – PRET S.A., 1994. – 248 p.
133. Pfts. Перша фондова торгівельна система [Електронний ресурс] - Режим доступу: htpp://www. pfts.com.ua – Назва з екрану.
134. Smida. Система розкриття інформації на фондовому ринку України. [Електронний ресурс] - Режим доступу: htpp://www. smida.gov.ua – Назва з екрану.




Стоимость доставки работы, в гривнах:

(при оплате в другой валюте, пересчет по курсу центрального банка на день оплаты)
50





Найти готовую работу


ЗАКАЗАТЬ

Обратная связь:


Связаться

Доставка любой диссертации из России и Украины



Ссылки:

Выполнение и продажа диссертаций, бесплатный каталог статей и авторефератов

Счетчики:

Besucherzahler
счетчик посещений

© 2006-2022. Все права защищены.
Выполнение уникальных качественных работ - от эссе и реферата до диссертации. Заказ готовых, сдававшихся ранее работ.