У нас уже 242733 рефератов, курсовых и дипломных работ
Заказать диплом, курсовую, диссертацию


Быстрый переход к готовым работам

Мнение посетителей:

Понравилось
Не понравилось





Книга жалоб
и предложений


 






Название Засоби здійснення маніпулятивного впливу у промовах німецьких політичних діячів
Количество страниц 53
ВУЗ Сумський державний педагогічний університет ім. А.С. Макаренка
Год сдачи 2011
Содержание Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України
Сумський державний педагогічний університет ім. А.С. Макаренка
Кафедра германської філології

Інститут філології
КУРСОВА РОБОТА
на тему:
Засоби здійснення маніпулятивного впливу у промовах німецьких політичних діячів


Студента 5 курсу 356.2 групи
Напряму підготовки 6.020303 Філологія*
Мова та література (німецька)
Каєти Владислава Валерійовича
Керівник: кандидат філологічних наук,
доцент, Христенко Оксана Сергіївна

Національна шкала______________
Кількість балів:_____Оцінка: ECTS_____
Члени комісії: Гаврило Л.М.
Школяренко В.І.



м. Суми – 2011 р.
ЗМІСТ
ВСТУП………………………………………………………………………………..……3
РОЗДІЛ 1. МЕТОДОЛОГІЧНІ І ТЕОРЕТИЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ВИЗНАЧЕННЯ ПОЛІТИЧНОГО ДИСКУРСУ……………………………………………………...…….5
1.1. Поняття дискурсу та класифікації дискурсів………………….…………...……..5
1.2. Особливості сучасного політичного німецькомовного дискурсу………...….…8
Висновки до розділу………………………………………………………………...…...12
РОЗДІЛ 2. ЗАСОБИ ЗДІЙСНЕННЯ МАНІПУЛЯТИВНОГО ВПЛИВУ В ПРОМОВАХ НІМЕЦЬКИХ ПОЛІТИКІВ……………………………………………...13
2.1. Поняття «маніпуляції» та використання психологічних прийомів маніпуляції в промовах німецьких політиків………………………………….………………..…...13
2.2. Особливості персвазивного впливу у політичних промовах…………….……17
2.3. Лінгвостилістичні засоби здійснення маніпуляції………………………..…….23
Висновки до розділу………………………………...…………………………………...27
ВИСНОВКИ…………………………………………..……………………………….…29
РЕЗЮМЕ……………………………………………….……………………………...….31
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ………………………..………………………33




ВСТУП

Поняття «політичний дискурс» набуло особливого значення за останні 50 років. Тепер це вже не просто розмова двох політиків стосовно проблематичного питання. Політики звертаються до різноманітних технологій впливу на виборців, оскільки відтепер головна боротьба йдеться за керівні місця в уряді, парламенті. Будь-яка політична реклама або ж передвиборна агітація є складовими політичного дискурсу, який має на меті проманіпулювати суспільною свідомістю.
Актуальність обраної теми дослідження зумовлена посиленням вивчення теоріїї дискурсу та прагмалінгвістики. Дослідження у цій галузі були проведені такими відомими вченими як А.М. Баранов, М.М. Бахтін, Ф.С. Бацевич, В.І. Карасік, П.Б. Паршин, Д. Хаймс, Г.М. Яворська та ін. У своїх працях вони дають детальне визначеня цьому поняттю, відокремлюють його від інших різновидів дискурсу. Проте, на нашу думку, ця тема ще недостатньо вивчена, що й викликало інтерес до виконання цієї курсової роботи.
Об’єктом дослідження у курсовій роботі є розгляд мовних та позамовних засобів здійснення маніпулятивного впливу у промовах німецьких політичних діячів.
Предмет дослідження становлять тексти політичних промов німецьких діячів (1950-2011 рр.).
Мета роботи полягає у встановленні засобів впливу на електорат.
Поставлена мета реалізовується у таких завданнях дослідження:
1) визначити мету і зміст особливостей сучасного політичного німецькомовного дискурсу;
2) проаналізувати промови німецьких політиків другої половини 20 ст.;
3) виокремити лінгвостилістичні засоби здійснення маніпуляції;
4) уточнити особливості персвазійного впливу у політичних промовах.
Матеріалом дослідження стали промови видатних німецьких політичних діячів другої половини ХХ століття (загальною кількістю сторінок – 30).
Наукова новизна полягає в обраному ракурсі дослідження маніпулятивних промов німецьких політиків, а саме у розгляді лінгвостилістичних засобів та позамовного здійснення впливу на суспільну думку.
Практичне значення отриманих результатів та систематизації особливостей політичного дискурсу можуть бути використані як на уроці німецької мови (в якості додаткового матеріалу з теми «Політична система Німеччини»), так і на курсах вивчення стилістики, прагмалінгвістики.
Робота складається зі вступу, двох розділів, висновків до кожного з них, загальних висновків, резюме, списку використаної літератури.

Список литературы ВИСНОВКИ

У цій курсовій роботі нами був здійснений аналіз засобів здійснення маніпулятивного впливу у промовах німецьких політичних діячів. Наше дослідження ми поділили на дві частини – першу частину ми присвятили огляду методологічних та теоретичних особливостей визначення політичного дискурсу та в другій частині ми займалися більш практичними завданнями, висвітлюючи на прикладах промов німецьких політиків різновиди маніпулятивного впливу.
Зазначимо, що у першому розділі при аналізі фахової літератури нами було розглянуто поняття «дискурс» й можемо також зазначити, що з огляду на соціальну зумовленість мовленнєвої взаємодії під дискурсом розуміємо реалізацію мовлення в контексті міжособистісних і соціальних відносин, підпорядковану певним цілям. Взагалі, у мовознавстві існує безліч тлумачень даного поняття, проте це визначення ми вважаємо найбільш правильним для нашого дослідження. Також серед дискурсів особливе місце посідає політичний дискурс, який спрямований на майбутній контекст. У цьому ж розділі ми дали детальну характеристику німецького політичного дискурсу.
На момент виконання другого розділу ми виділили для себе наступні цілі та завдання: 1) проаналізувати промови німецьких політиків другої половини 20 ст.; 2) виокремити лінгвостилістичні засоби здійснення маніпуляції; 3) уточнити особливості персвазійного впливу у політичних промовах. Як нам здається, нам вдалося впоратися з поставленими цілями, які допоможуть у вирішенні цієї проблеми у майбутньому.
У третьому розділі нашого дослідження ми вирішили провести теоретичний та практичний аналіз аргументації, з подальшим виокремленням мовленнєвих актів. Ми дійшли висновку, що політики, з точки зору ораторського мистецтва, під час дискурсу вживають аргументи до етосу, пафосу та логосу. Завдяки такому підходу, вони можуть впливати на думку слухача, апелюючи на трьох різних рівнях – знання, емоціїї та суспільна думка. Для досягнення певного результату, кожен із них ще поділяється на підтипи, що дає змогу політикові використати потрібний аргумент під час свого виступу. Також ми провели практичне дослідження у цьому розділі, розглянувши промови німецькомовних політичних діячів другої половини 20-го століття з метою виокремити мовленнєві акти, які вони використовують у політичних виступах. На нашу думку, ми справилися із цією задачею, оскільки ми встановили, що для підсилення політичної промови вони використовують переконання, оцінку, обґрунтування та наведення прикладів.
Наше дослідження мало на меті показати всю глибину використання маніпулятивних засобів з боку німецьких політиків. На нашу думку, найбільших успіхів у політичних дискурсах мають такі відомі політики як К. Аденауер, Г. Коль, Й. Фішер, Г. Шредер, А. Меркель. Також до цієї когорти можна віднести й лідера ВДП Г. Вестервелле, промови котрого містять чимало крилатих висловів, адаптованих на власний лад.
Таким чином, слід виділити, що поняття «політичний дискурс» тісно пов’язане із маніпуляцією свідомістю, оскільки за допомогою останньої політики мають значний вплив на своїх виборців, що дає їм змогу залишатися при владі та осоромлювати своїх опонентів.




ZUSAMMENFASSUNG

Diese Jahresarbeit ist dem Thema „Die Manipulationsmittel in den Reden von deutschen Politikern“ gewidmet. Der Begriff „politische Rede“ hat eine besondere Bedeutung seit den 50-er Jahren erhalten. Heute ist das nicht nur ein Gespräch zwischen zwei Politikern, sondern etwas Neues und Höheres. Die Politiker brauchen neue Technologien, um auf die Wähler einen Einfluss auszuüben. Wir haben unsere Aufmerksamkeit darauf gelenkt, dass jede politische Werbung oder Wahlagitation ohne gute politische Rede gar kraftlos ist. Letzten Endes muss sie das Gesellschaftsbewusstsein manipulieren.
Die Aktualität dieses Themas ist mit der Verstärkung der Forschung von der Theorie der Rede und der Pragmalinguistik. Darunter sind die Forschungsarbeiten von A.M. Baranow, M.M. Bachtin, W.I. Karasik, D. Himes, G.M. Jaworska von besonderer Relevanz.
Als Objekt dieser Forschung gilt die Besichtigung der sprachlichen und unsprachlichen Manipulationsmittel in den Reden von deutschen Politikern.
Der Gegenstand besteht aus den Texten der politischen Reden von deutschen Politikern (1950-2011).
Das Ziel dieser Jahresarbeit besteht darin, um die Einflussmittel auf die Wählerschaft zu bestimmen.
Wir haben folgende Aufgaben unserer Forschung:
1) man muss das Ziel und die Inhalt der Besonderheiten von der modernen politischen deutschsprachigen Rede bestimmen;
2) die Reden von deutschen Politikern des 20. Jahrhunderts einer Analyse zu unterziehen;
3) man muss die linguostilistischen Manipulationsmittel aussuchen;
4) die Besonderheiten des überzeugenden Einflusses sind in den politischen Reden zu präzisieren.
Als Stoff der Forschung gelten die Reden von deutschen Politikern des 20. Jahrhunderts (die Gesamtzahl beträgt 30 Seiten).
Die wissenschaftliche Neuheit besteht darin, dass wir die Manipulationsreden von deutschen Politikern und ihren Einfluss auf die Volksmassen erforscht haben.
Im Laufe der Forschung haben wir auch einen praktischen Wert erreicht, d.h. diese Ergebnisse können im Deutschunterricht (das Thema „Das politische System Deutschlands“) oder auf dem Gebiet anderer Wissenschaften (Stilistik, Pragmalinguistik) nützlich sein.
Die Jahresarbeit besteht aus der Einleitung, zwei Teilen, Schlussfolgerungen, aus der Zusammenfassung, aus dem Schriftennachweis. Im ersten Teil der Forschung erklären wir einen Begriff „die politische Rede“, analysieren die methodologischen und theoretischen Ansätze. Im zweiten Teil beschreiben wir den Manipulationseinfluss in Reden von deutschen Politikern.



















СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ

1. Арутюнова Н. Д. Фактор адресата / Н. Д. Арутюнова // Известия Академии наук СССР. Серия литературы и языка. – М.: Наука, 1981. – Т.
40. №4. – С.356 – 367.
2. Арутюнова Н.Д. Фактор адресата / Н. Д. Арутюнова // Известия. Москва.-1991.-№ 7. - С.376-380.
3. Білодід І.Г. Мова сучасної масово-політичної інформації / За ред. І. Г. Білодіда// — К.: Наук. думка, 1979. — 251 с.
4. Добжинська Тереза. Мовна гра як форма персвазії в суспільному дискурсі / Т. Добжинська ; пер. Н. Сидяченко. - С.73-79.
5. Доценко Е. Л. Психология манипуляции: феномены, механизмы и защита/ Е.Л. Доценко// М.: ЧеРо, Издательство МГУ, 1997. - 344 с.
6. Заветный С.А. Социальное управление и личностное самоуправление: истоки и взаимодействие: Монография/ С.А. Заветный// – Харьков: Изд-во Фолио, 1999. – 383 с.
7. Караулов Ю.Н. Русский язык и языковая личность / Ю. Н. Караулов// - 2-е изд., стер. - М. : УРСС, 2002. - 264 с.
8. Киселева Л.А. Язык как средство воздействия/ Л.А. Киселева// – Л.: ЛГПИ им. Герцена, 1971. – 60 с.
9. Кобзар Я. Л. Стандартизація та експресивність інфраструктури речень у мові мас-медіа // Актуальні питання масової комунікації/Я.Л. Кобзар// — 2004. — Вип. 5.
10. Красных В.В. “Свой” среди “чужих”: миф или реальность?/ В.В. Красных// – М.: ИТДГК “Гнозис”, 2003. – 410с.
11. Пірен М. І. Основи політичної психології/ М.І. Пірен// – К., 2003. - с. 22-23.
12. Почепцова Г.Г. Варіативність, типи та жанри дискурсології//Дослідження адресованості/ Г.Г. Почепцова// - К, 1987.- С.509-530.
13. Саламун К. Язык и политика: Вербальная стратегия в политической деятельности // Язык и идеология/ К. Саламун// Реф. сбор. – М., 1987. – С. 52–54.
14. Сахарчук Л.І. Методологія комунікативних досліджень/ Л.І. Сахарчук// – К.: Видавничо-дизайнерський відділ ЦІТ Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника, 2006.-214 с.
15. Серажим К.С. Жанри тележурналістики та преси: можливості і особливості трансформації // Телевізійна й радіожурналістика/ К.С. Серажим// Зб. наук.-метод. праць. – Львів, 2002. – Вип. 4. – С.298-330.
16. Серажим К.С. Дискурс як соціолінгвальне явище: методологія, архітектоніка, варіативність / За ред. В. Різуна / Київ. нац. ун-т ім. Тараса Шевченка. – К., 2002. –С.345-392.
17. Солощук Л.В. Невербальные и вербальные компоненты коммуникации и дискурс // Вісник Харків. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна.– 2002. – № 567. – С. 209-212.
18. Федосюк М.Ю. Нерешенные вопросы теории речевых жанров // Вопросы языкознания/ М.Ю. Федосюк// – М, 1997. - С.120-187.
19. Шевченко И.С. Историческая динамика прагматики предложения: английское вопросительное предложение 16-20 вв./ И.С. Шевченко// – Харьков: Константа, 1998. – С.400.
20. Шейгал Е.И. Семиотическое пространство политического дискурса // Полит. дискурс в России/ Е.И. Шейгал// – М, 1999. - № 3. - С. 198-240.
21. Яцимірська М. Г. Мова інтернет-видань: термінологія, персвазивність - Режим доступу до статті:
http://www.mediakrytyka.info/onlayn-zhurnalistyka/mova-internet-vydan-
terminolohiya-persvazyvnist.html
22. „Frankfurter Allgemeine Zeitung“, январь – апрель 2011 – Режим доступу до статті:
http://www.faz.net/
23. Online-Schriftenreihe des Projekts Web@sprache (2004, Nummer 37) – Режим доступу до статті:
http://www.mediensprache.net/de/werbesprache/
24. Pressemitteilung der stellvertretenden Bundesvorsitzenden der FDP Cornelia Pieper vom 25.01.2009. – Режим доступу до статті:
http://www.fdp-bundespartei.de
25. Rede von dem FDP-Partei- und Fraktionschef Guido Westerwelle vom 06.01.09 – Режим доступу до статті:
www.fdp-bundespartei.de
26. “Der Spiegel” №№ 13 / 2007; 27, 28, 29, 30 / 2009 – Режим доступу до статті:
http://www.spiegel.de/spiegel/print/d-66360390.html
27. Tannen D. Remarks on Discourse and Power // Power Through Discourse/ D. Tannen// - Norwood N.J.: New York Post Publishing Corporation, 1987. – Pp.8-10.
Стоимость доставки работы, в гривнах:

(при оплате в другой валюте, пересчет по курсу центрального банка на день оплаты)
150





Найти готовую работу


ЗАКАЗАТЬ

Обратная связь:


Связаться

Доставка любой диссертации из России и Украины



Ссылки:

Выполнение и продажа диссертаций, бесплатный каталог статей и авторефератов

Счетчики:

Besucherzahler
счетчик посещений

© 2006-2022. Все права защищены.
Выполнение уникальных качественных работ - от эссе и реферата до диссертации. Заказ готовых, сдававшихся ранее работ.