У нас уже 242733 рефератов, курсовых и дипломных работ
Заказать диплом, курсовую, диссертацию


Быстрый переход к готовым работам

Мнение посетителей:

Понравилось
Не понравилось





Книга жалоб
и предложений


 






Название Лікування, профілактика та діагностика гострої катаральної бронхопневмонії телят при застосуванні “Пульмосану-2”
Количество страниц 70
ВУЗ Львівська державна академія ветеринарної медицини ім. С. З. Гжицького
Год сдачи 2008
Содержание зміст
1. РЕФЕРАТ.
2.ВСТУП.
3.ОГЛЯД ЛІТЕРАТУРИ.
3.1.ЕТІОЛОГІЯ І ПАТОГЕНЕЗ КАТАРАЛЬНОЇ БРОНХОПНЕВМОНІЇ ТЕЛЯТ.
3.2.КЛІНІЧНА, СИМПТОМАТИЧНА ТА ДИФЕРЕНЦІАЛЬНА ДІАГНОСТИКА КАТАРАЛЬНОЇ БРОНХОПНЕВМОНІЇ.
3.3.ЛІКУВАННЯ І ПРОФІЛАКТИКА КАТАРАЛЬНИХ БРОНХОПНЕВМОНІЙ.
4.ВЛАСНІ ДОСЛІДЖЕННЯ.
4.1.МАТЕРІАЛ І МЕТОДИКА ДОСЛІДЖЕНЬ.
4.2.КОРОТКА ХАРАКТЕРИСТИКА ГОСПОДАРСТВА.
5.РЕЗУЛЬТАТИ ВЛАСНИХ ДОСЛІДЖЕНЬ ТА ЇХ ОБГОВОРЕННЯ.
6.ЕКОНОМІЧНА ЕФЕКТИВНІСТЬ ЛІКУВАЛЬНИХ ЗАХОДІВ ПРИ БРОНХОПНЕВМОНІЇ ТЕЛЯТ.
7.ОХОРОНА ПРИРОДИ.
8.ЦИВІЛЬНА ОБОРОНА.
9.ОХОРОНА ПРАЦІ.
10.ВИСНОВКИ.
11.ПРОПОЗИЦІЇ.
СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ.

1. РЕФЕРАТ.
Обсяг дипломної роботи cтудента Мруця Івана Андрійовича складає 71 сторінку текстового документу. Тема дипломної роботи "Лікування, профілактика та діагностика гострої катаральної бронхопневмонії телят при застосуванні “Пульмосану-2” у ТзОВ ім. Данила Галицького, Яворівського району, Львівської області".
Робота виконувалась в господарстві ТзОВ ім. Данила Галицького Яворівського району Львівської області в зимово-весняний і осінньо-зимовий періоди 2000-2001 року. Телят підбирали за принципом аналогів з врахуванням віку, ваги та форми перебігу стану захворювання. Досліди проводили на телятах віком 3-4 місяці. При постановці діагнозу враховували клінічну симптоматику, результати біохімічних, морфологічних і лабораторних досліджень крові.
З метою реалізації нашої мети були сформовані три групи телят: дві дослідні і контрольна по 7 голів у кожній.
В 1-шу дослідну групу підібрали 7 телят, хворих бронхопневмоніями, яким внутрішньом’язево вводили антибіотики “Кламоксил Л.А.” в дозі 1 мл на 10 кг живої маси одно-дворазово протягом усього курсу курації; внутрішньовенно ін’єкували глюкозо-гідрокарбонату з розрахунку 1 мл на кг живої маси наступного складу: 50,0 глюкози; 6,5 натрію гідрокарбонату і 4,5 кухонної солі, розчинених в 1 літрі бідистильованої води. Внутрішньом’язово ін’єкували тетравіт в дозі 2-3 мл з інтервалом в 5-7 днів та 1%-ний розчин натрію нуклеїнату в дозі 5 мл на кг маси тіла 2 дні поспіль, а потім ще 2 рази з інтервалом у 3 дні.
Телятам 2-гої дослідної групи з лікувальною метою вводили “Пульмосан – 2” двохразово протягом дня по 200 мл; з метою видалення ексудату – 5,0 амонію хлориду внутрішньо. Підшкірно вводили 3-5 мл 20%-го розчину натрію бензоат; внутрішньовенно 80-120 мл 20%-ий розчин глюкози з 0,5 аскорбінової кислоти.
2.ВСТУП.
Бронхопневмонія молодняка великої рогатої худоби широко поширена у всіх регіонах західної України. Найбільш схильні до захворювання телята у віці від 20 днів до 3 місяців [26,95,102].
Економічний збиток, що завдається захворюванням, складається з втрат внаслідок вибракування, вимушеного забою, затримки росту і розвитку молодняка[77].
Багатьма авторами встановлено, що схильність до легеневих захворювань залежить від резистентності новонароджених телят до навколишньої мікрофлора, яка визначається рівнем колострального імунітету.
Раннє виявлення тварин з імунодефіцитним станом дозволяє своєчасно здійснити комплекс організаційних і ветеринарно-санітарних заходів, направлених на попередження легеневих захворювань телят.
Отже, легеневі хвороби сільськогосподарських тварин є однією з актуальних проблем в тваринництві, в нашій країні і за кордоном, через що інтенсивно проводиться вишукування нових методів профілактики і лікування бронхопневмонії молодняка [8,12].
Респіраторні хвороби, зокрема бронхопневмонія телят є однією з головних проблем ветеринарної медицини, яка приносить значні економічні втрати, пов’язані зі зниженням м’ясної та молочної продуктивності, зменшенням відтворення стада і загибеллю молодняка великої рогатої худоби[32,48].
За даними ряду авторів [26, 42, 47] при традиційній технології ведення тваринництва катаральна бронхопневмонія складає 19,6-33,3%, при промисловій – до 50-60% з усіх випадків захворювань телят. Загибель телят при даній патології складає від 11-35 до 70% [42, 47]. В окремих господарствах, як стверджують дослідники [1, 2], ураження молодняка великої рогатої худоби бронхопневмонією коливається від 50 до 90%.
У Великобританії щорічні втрати від респіраторних захворювань складають 10 млн. фунтів стерлінгів, падіж – 10 %. З 5 тис. телят і корів, обстежених у 34 господарствах Данії типова клінічна картина респіраторних захворювань була встановлена у 33% тварин, а загинули – 3%[62, 82].
Основною причиною виникнення бронхопневмоній є порушення зоогігієнічних, технологічних і ветеринарно-санітарних вимог при утриманні, догляді та годівлі тварин [75,100].Сприяючими факторами виникнення хвороби можуть бути: недостатня і неповноцінна годівля дійних корів, зниження природньої резистентності та імунобіологічної реактивності. Ослабленню опірності організму сприяє низька функціональна активність імуноморфологічних структур, зниження рівня секреторного імуноглобуліну А, що веде до порушення функції епітеліальних бар’єрів слизової оболонки респіраторного тракту[9,23,95].
Виникненню хвороби сприяють також: незбалансованість раціонів за білком, мікроелементами, вітамінами, мінеральними речовинами; відсутність моціону, недостатнє УФ-опромінення, відсутність протистресових обробок перед транспортуванням і проведенням ветеринарних заходів, тощо.
Комплекс лікувальних заходів при бронхопневмонії телят базується на антибактеріальній терапії [1, 40, 50, 83]. І хоча спеціалістами набута тривала і всестороння практика у вивченні перебігу хвороби та її патогенезу, випробувано достатньо засобів і методів лікування, проте до сьогодні багато питань терапії телят, хворих катарально-гнійною бронхопневмонією залишаються актуальними для ветеринарної науки і практики [6, 7, 56, 77]. Серед них – підбір сучасних антибактеріальних препаратів з високою антимікробною і достатньо терапевтичною концентрацією, відсутністю пригнічення реактивності організму тварин, розробка нових ефективних способів специфічної профілактики бронхопневмоній, заходи зниження ризику їх виникнення і підвищення загальної резистентності організму телят [62, 81]. Поряд з цим, при лікуванні катарально-гнійних бронхопневмоній телят розроблена комплексна система лікування, що включає в себе поєднання застосування антибіотиків широкого спектру дії та пролонгації, сучасні сульфаніламідні препарати, відхаркуючі, імуномодулятори та засоби симптоматичної терапії.
МЕТА І ЗАВДАННЯ РОБОТИ.
Метою нашої роботи було вивчення терапевтичної ефективності “Пульмосану-2" при лікуванні хворих телят бронхопневмонією.
Для досягнення поставленої мети нами вирішувалися наступні завдання:
1. Аналіз захворюваності, відмінка, вимушеного забою телят від бронхопневмонии.
2. Вивчення можливості застосування і терапевтична ефективність “Пульмосана-2" при лікуванні телят хворих бронхопневмонією.
3. Вивчення впливу “Пульмосана-2" на гематологічні і біохімічні показники крові телят.
У зв’язку з цим перед нами було поставлене завдання:
-дослідити санітарно-гігієнічні і мікрокліматичні умови вирощування телят;
-вивчити етіологію та патогенез захворювання;
-вивчити клінічну картину, окремі морфологічні і біохімічні показники крові телят хворих бронхопневмонією;
-визначити економічну ефективність використання нових видів антибіотиків при лікуванні бронхопневмоній.
Список литературы ВИСНОВКИ
1.У хворих бронхопневмонією телят спостерігалось підвищення температури тіла (39,8-40,5 0С), прискорення частоти пульсу (103,4-105,5 уд/хв), частота дихання до 43,4-45,5 уд/хв.
2.З основних клінічних симптомів хвороби відмічали кашель, носові витіки, хрипи, вогнище притуплення в легеневій тканині.
3.При гематологічних дослідженнях крові телят хворих катаральною бронхопневмонією виявлено збільшення числа лейкоцитів при одночасному зменшенні рівня гемоглобіну.
4. У хворих бронхопневмонією телят у різні пори року встановлено зниження загального білка на 10,5% і альбумінів на 13,9%; збільшення γ-глобулінів в середньому на 13,88%. Відмічено низький рівень бактерицидної, лізоцимної та фагоцитарної активностей сироватки крові.
5. На ефективність проведеної курації в дослідних групах вказує збільшення кількості альбумінів, гемоглобіну, нормалізація температури тіла, дихання, морфологічно-біохімічних показників крові.
6.Введення антибіотику Кламоксил Л.А.” та антигомотоксичного препарату “Пульмосан – 2” забезпечило приблизно однакове динамічне зростання показників бактерицидної (БАСК) та лізоцимної (ЛАСК) активності сироватки крові протягом усього курсу лікування.
7.Висока терапевтична ефективність “Пульмосану - 2” підвищує процент виздоровлення хворих катаральною бронхопневмонією телят та сприяє скороченню курації до 10-12 днів.
8. В контрольній групі телят клінічне видужання наступило на 14-16 день лікування. У 3 телят цієї групи відмічається перехід бронхопневмонії в хронічну форму.
9. Економічна ефективність проведених лікувальних заходів у ТзОВ ім. Данила Галицького становить: попереджені економічні збитки у першій групі - 352,84 грн.,у другій 363,07грн.; економічний ефект у першій групі – 275,79 грн., а у другій – 310,08 грн.; економічний ефект на 1 грн. затрат становить у першій групі – 4,86 грн., а у другій – 5,85 грн.
11.ПРОПОЗИЦІЇ
Одержані дані дозволяють застосовувати для лікування хворих катаральною бронхопневмонією антибіотик “Кламоксил” та антигомотоксичний препарат “Пульмосан-2”.
Вважаємо за доцільність використовувати їх в практичній діяльності лікаря ветеринарної медицини.

Список використаної літератури:
1.Абрамов С.С. Физические и лекарственные методы профилактики и лечения бронхопневмонии у телят путём воздействия на естественную растительность организма. Автореф. дис. док. вет. наук. – Витебск, 1984. – 39 с.
2.Абрамов С.С., Галкевич В.И. Групповая терапия телят больных подгострой формой бронхопневмонии с помощью комплекса физиотерапевтических факторов // Вопросы групповой профилактики заболеваний животных и птиц. Тезисы доклада. – Вильнюс, 1987. – С. 5-7.
3.Акашев Р.К. Аэрозолетерапия телят при бронхопневмонии // Ветеринария, 1986. - №11. – С. 60-61.
4.Акимов Р.К., Конопелько П.Я. Аэрозоли имуностимуляторов в комплексной терапии ягнят, больных бронхопневмонией // Проблемы диагностики, терапии и профилактики незаразных болезней с/х животных в промышленом животноводстве. Тез. докл. Всесоюзн. наук. конф., 28-30 октября 1986. – Воронеж, 1986. – С. 14-16.
5.Альмухаметов М.К. Фармакокинетика некоторых сульфаниламидов в плазме крови здоровых и больных овец // Диагностика, лечение и профилактика незаразных болезней с/х животных и птиц. – Л., 1987. – С. 9-12.
6.Аманов К.К., Червонов К.У. Лечение и профилактика ремпираторных болезней телят скипидаром на комплексах // Диагностика, лечение и профилактика незаразных болезней с/х животных в промышленном животноводстве. Тез. док. Всесоюзн. науч. конф, 28-30 октября 1986. – Воронеж, 1986. – С. 17-18.
7.Арбаев К.С., Неумывакина И.А. Патоморфология неспецыфических микробронхопневмоний ягнят // Проблемы диагностики терапии и профилактики болезней с/х животных в промышленом животноводстве. Тез. док. Всесоюзн. науч. конф, 28-30 октября 1986. – Воронеж, 1986. – С. 21-22.
8.Артамонов М.П., Лукашевич Т.Н. Диагностика и лечение бронхопневмонии у телят в условиях специализированных ферм по выращиванию племенного молодняка // Проблемы диагностики, терапии и профилактики незаразных болезней с/х животных в промышленном животноводстве. Тез. док. Всесоюзн. науч. конф, 28-30 октября 1986. – Воронеж, 1986. – С. 23-24.
9.Бабкина Т.Н. Распространение, этиология и диагностика плевропневмонии и молодняка КРС // Меры борьбы с незаразными болезнями крупного рогатого скота и свиней. – Персиановка, 1987. – С. 16-19.
10.Биологические основы и технические приёмы повышения устойчивости с/х животных к незаразным болезням. Сб. науч. тр. ВАСХНИЛ, ВНИИ НБЖ. – Воронеж: ВНИИ НБЖ, 1990. – 125 с.
11.Брымен А.П. Изучение неспецифических факторов защиты телят больных бронхопневмонией смешанной этиологии. – М.: Колос, 1985 – С. 42-46.
12.Брылин А.П. Влияние аэрозолей антибиотикрв на лёгочную микрофлору и некоторые имунобиологические показатели телят больных бронхопневмонией. Автореф. дис. канд. вет. наук. – М., 1983. – 19 с.
13.Василів М.Г., Величко В.О., Демчук М.В., Гаврилець Є.С., Андрусишин Й.В., Ших Ю.С., Хміляр Д.Д., Янковський І.П., Сліпець О.В., Мащерекова Н.М. Рекомендації по вирощуванню телят профілакторного періоду. – Львів, 1950. – 26 с.
14.Васильев В.С. Лечение острой бронхопневмонии телят. – М.: Колос, 1985. – С. 42-46.
15.Внутрішні незаразні хвороби сільськогосподарських тварин. Б.М. Анохин, В.М. Данільовський, Л.Г. Замарін і інш. Під редакцією В.М.Данільовського. М.: Агропромиздат, 1991 р.
16.Виноходов В.В., Недоинков В.А., Огородник Н.Н. Применение бистимуляторов для повышения резистентности телят // Совершенствование технологии производства молока и говядины. – Персиановка, 1987. – С. 94-97.
17.Венков Т. Ензоотическая бронхопневмония при гепатитах. Ветеринарная зборка, 1982, №7. – С. 15-18.
18.Визнер Э. Болезни крупного рогатого скота. – М.: Колос, 1970. – С. 100-101.
19.Виноградов Е.Я., Васильев М.Ф., Кусанин И.И. Лечение бронхопневмонии у телят // Проблемы профилактики и терапии незаразных болезней с/х животных в печёрнозёмной зоне РСФСР. – Л., 1985. – С. 9-12.
20.Внутриние незаразные болезни сельскохозяйственных животных // Под ред. И.Г.Шарабрина. – М.: Агропромиздат, 1985. – 527 с.
21.Волков Г.К. Гигиена крупного рогатого скота на промышленных фермах. – 2е изд., перараб. и доп. – М.: Россельхозиздат, 1987. – 316 с.
22.Гадюченко П.Н. Клиническое значение нарушений минерального обмена и их коррекция при острой пневмонии у детей раннего возраста. Автореф. дис. канд. мед. наук. – М., 1983. – 21 с.
23.Гергаль Н.И., Гнишченко В.З. Показатели углеводного и белкового обмена при очалевой пневмонии // Здравохранение Казахстана – 1984, - №6. - С. 48-50.
24.Гончарук В.А., Мельничук Д.О., Любецька Т.В. Показники білкового обміну в крові телят в умовах експериментального метаболічного ацидозу та алкалозу // Актуальні питання ветеринарної патології. – Т. 2. – К., НАУ. – 1996. – С. 275-276.
25.Глинский А.П. Влияние различных температур на организм новорождённых телят. Тез. докл. Всесоюзн. конф. совен. Львов, 1990. – С. 50.
26.Данилевский В.М. Бронхопневмония телят: этиология, патогенез, диагностика, профилактика и лечение // Ветеринария. – 1986. - №1. – С. 16-17.
27.Данилевский В.М. Бронхопневмония // Внутренние незаразные болезни сельскохозяйственных животных – М.: Агропромиздат, 1986. – С. 123-129.
28.Данилевский В.М. Справочник по ветеринарной терапии. – М.: Колос, 1983. – 192 с.
29.Данилов М.С. Некоторые свойства оксиленозалей лекарственных веществ // Зараз. и незараз. патологии с\х животных. Алма-Ата, 1987. – С. 85-93.
30.Данилевский В.М. Бронхопневмония молодняка: профилактика и лечение // Ветеринария, 1991, №2. – С. 14-16.
31.Джерндан Хамза. Влияние УФ – облучёной крови (УФОК) на клинические показатели, гази и кислотно-щёлочное равновесие крови телят, больных неспецефической бронхопневмонией, автореф. дис. канд. вет. наук. – К., 1989. – 19с.
32.Достоевский П.П., Блашко В.М. и др. Выращивание здоровых телят в хозяйствах Украины. Ветеринария, №3, 1989.
33.Дудкевич И.Г., Головин Г.В., Марченко А.В. Изменения гемостатического потенциала крови после аутогемотрансфузии с УФ-облучением // Механизм влияния облученой УФ лучами крови на организм человека и животных. – Л.: Наука, 1986. – С. 97-103.
34.Дудкевич И.Г., Головин Г.В., Самойлова К.А. Переливание собственной крови, облучённой УФ-лучами разной длины волны как вариант аутогемотрансфузии // Механизм влияния облучёной УФ-лучами крови на организм человека и животных. – Л.: Наука, 1986. – С. 18-25.
35.Заянчковский В.И. Влияние УФО-крови и инстиляций тилозина (фармазина) на организм телят и их эффективность при бронхопневмониях. Автореф. дис. канд. вет. наук. – Омск, 1987. – 18 с.
36.Зотов В.А. К этиологии болезней преджелудков и органов дыхания // Ветеринария. – 1976. - №6. – С. 73-75.
37.Кабыш А.А. Внутренние незаразные болезни молодняка крупного рогатого скота. – Л., 1985. – 49 с.
38.Карпуть И.М., Ковзов В.И., Севрюк И.З. и др. Протеалитические ферменты в лечении и профилактике бронхопневмонии у телят // Вопросы груповой профилактики заболеваний животных и птиц. Вильнюс, 1986. – С. 22-23.
39.Карпуть И.М., Севрюк И.З. Аэрозоли лекарственных веществ при лечении и профилактики бронхопневмоний телят // Ветеринария. – 1985. - №7. – С. 61-62.
40.Клінічна лабораторна діагностика у ветеринарії: Справочник/ И.П. Кондрахин, Н.В. Курілов, А.А. Малахов, і інш.: Агропромиздат, 1985 р.
41.Клименков К.П. Имунностимуляторы в комплексах аэрозолетерапии телят, больных острой бронхопневмонией. Автореф. дис. канд. вет. наук. – Витебск, 1984. – 23 с.
42.Клименков К.П. Эффективность аэрозолей при бронхопневмонии телят // Ветеринария, 1983. - №4. – С.51.
43.Козленко М.І. Збереження новонародженого молодняка. Ветеринарна медицина України, травень 1998. – С. 8.
44.Кокович Н.Я., Жилова В.А., Скокова Т.Н. Клинико-гематологический статус телят при респираторных заболеваниях в условиях промышленных комплексов // Меры борьбы с болезнями с/х животных. Сборник научных трудов. – Харков, 1980. – т.69. – С. 8-10.
45.Колесников И.К. Влияние технологических приёмов выращивания на имунное состояние организма телят // Ветеринария. – 1987. - №8. – С. 34-35.
46.Кориков П.Н. Рациональное лечение телят больных неспецифической бронхопневмонией // Научные труды Воронежского СХИ. – Воронеж, 1981. – т.114. – С. 53-58.
47.Красняков Г.А. Эффективность применения иммуномодулирующих препаратов для комплексного лечения бронхопневмоний у телят // Ветеринария. – 1987. - №12. – С. 6-11.
48.Куплета З., Донта А., Божемски Я., Восен Я. Терапевтическая пригодность препарата Вертрим-Пальфа // Новости ветер. фарм. Медицина. – 1990. – С. 25-31.
49.Курбанов Р.З. Эффективность патогенетических методов и средств при лечении телят больных бронхопневмонией (экспериментально-клинические иследования) // Автореф. дис. док .вет. наук. – Казань, 1991. – 32 с.
50.Левченко В.И.Нарушение функции щитовидной железы и минерального обмена при бронхопневмонии у телят. Автореф. дис. канд. вет. наук. – Белая Церковь, 1970. – 24 с.
51.Лепп Э.Э.О некоторых иммунобиологических показателях реактивности у здоровых и больных пневмонией телят // Теоритические и практические вопросы ветеринарии. Материалы республиканской научно-технической конференции по проблемах борьбы с инфекционными и незаразными болезнями с/х животных. – Тарту, 1978. – С. 184.
52.Марини Е.А., Ворошилова Т.Г. Влияние условий содержания на резестентность организма. Тез. доклад. коорд. совещ., Львов, 1990. – С. 43.
Меншлев В.П., Ахметианов М.К. К профилактике и лечению катаральной бронхопневмонии у молодняка крупного рогатого скота в условиях животноводческого промышленного комплекса // Труды Целиноградского СХИ. – 1982. – С. 18-20.
53.Мельничук Д.А., Малько В.А., Любецкая Т.В., Засекин Д.А. Кислотно-щелочное равновесие крови у телят при болезнях, проявляющихся расстройством пищеварения // Ветеринария, 1989, - №6. – С. 44-45.
54.Меркулев К.Н. Аэрозолетерапия и профилактика респераторных заболеваний у телят аллергической иммунной сивороткой в сочетании с антимикробными препаратами // Современные меры борьбы с незаразными болезнями молодняка с/х животных. – Омск, 1989. – С. 9-13.
55.Методические указания по диагностике, профилактике и лечению респераторных болезней телят // ВНИИНБЖ. – Воронеж, 1988. – 21 с.
56.Могиленко А.Ф. К изучению аутогеммуного процесса у телят больных острой бронхопневмонией // Актуальные вопросы профилактики и борьбы з болезнями с/х животных в специализированных хозяйствах и комплексах. – Минск, 1983. – С. 128-129.
57.Молдагулов М.А. Изменение содержания свободных аминокислот и активности трансаминазы сиворотки крови здоровых и больных бронхопневмонией телят. Автореф. дис. канд. вет. наук. – Алма-Ата, 1974. – 19 с.
58.Сулимова А.А., Аржанов В.М. и др. Аэрозоль – эффективное средство для профилактики бронхопневмонии телят // Лечебно-профилактические мероприятие против незаразных болезней с/х животных в Западной Сибири. – Омск, 1989. – С. 46-48.
59.Могиленко А.Ф., Кононелько П.Я. К определению неспецифического иммунитета при острой бронхопневмонии телят. Сборник научных трудов. Ленинградский ветеринарный институт, 1974, вып. 30. – С. 85-89.
60.Нопашян О.З., Григорян Г.С., Хаткян Л.Р. Изучение углеводного обмена при острой бронхопневмонии телят // Ветеринария, 1987. - №10. – С. 46-47.
61.Нидзвецкий К.Г., Городя И.И. Сравнительная оценка некоторых методов комплексной терапии телят при катаральной бронхопневмонии // Разработка лечебно-профилактических мер против незаразных заболеваний с/х животных и их апробация в комплексах и специализированых хозяйствах. – Одесса, 1985. – С. 6-8.
62.Никитин И.Н. Экономика ветеринарного дела. Казань, 1976.
63.Пахомов Г.А. Иммунологическая реактивность телят, больных бронхопневмоний и её стимуляция. Профилактика незаразных болезней продуктивного животноводства // Сборник научных трудов Казанского ветеринарного института. – Казань, 1987. – С. 6-9.
64.Пахомов Г.А. Иммунологическая резистентность телят в процессе лечения// Ветеринария, 1982. - №8. – С. 49-50.
65.Пахмутов И.А. Иммуностимулирующая терапия при бронхопневмонии телят // Ветеринария, 1986. - №5. – С. 6-11.
66.Поляків А.А., Ярних В.С., Запомирдін А.А., Наукові досягнення і перспективи аерозолів в тваринництві. Ветеринарія, 1969, №7, с.78.
67.Попов Ю.Г. Комплексний препарат для лікування респіраторних хвороб телят інфекційної природи. Автореферат. Новосибірськ, 1992, с15.
68. Попов Ю.Г, Смірнова Л.В. Токсикологічна характеристика препарата комбитера Пульмосана 2. Вкн.: Профілактика і лікування неродючості і незаразних хвороб тваринних. Сб. науч. ст. / РАСХН. Сибирсое відділення ИЭВС і ДВ, Новосибірськ, 1992, с.79-81.
69.Прохоров Ф.Ф. Про профілактику хвороб молодняка. - Ветиринария, 1974, №11, з. 97-100.
70.Плященко С.И., Хохлова И.И. Микроклимат и продуктивность животных. Л., “Колос”, 1976. – 208 с.
71.Фармакорегуляция фізіологічних процесів високопродуктивних тварин. М., 1983, з. 35 - 41.
72.Раціональне використання лікарських препаратів у ветеринарії. Сост., О.З. Ісханов, В.С. Авлокевич. М.: Россельхозиздат, 1984, с.269
73.Рыженко В.П., Літвін В.П. нове в профілактиці і лікуванні хвороб телят. учбова допомога. Київ, 1981, с.111 113
74.Самойлова К.А., Миронова А.Г. Выход веществ из лимфоцитов периферической крови человека облучённых коротковолювыми УФ-лучами // Цитология. – 1984. - №1. – С. 102-108.
75.Самойлова К.А., Скорема Ю.А. Эффективность аутотрансфузии, облучённая ультрафиолетовыми лучами крови при болезнях телят // Ветеринария, 1988. - №9. – С. 48.
76.Самойлова К.А. УФ-облучённая кровь при лечении внутренних болезней // Вопросы использования оптического изучения в медицине. – Саранск, 1985. – С. 324-328.
77.Сахацкий И.М. Внутрилёгочное введение антибиотиков при бронхопневмонии телят // Ветеринария. – 1989. - №5. – С. 59-60.
78.Сахацкий И.М. Определение оптимальных точек и безвредность интрапульмональных инъекций лекарственных веществ у телят при бронхопневмонии // Диагностика и лечебно-профилактические мероприятия при незаразных болезнях. – Л., 1988. – С. 53-55.
79.Сильвестров В.П., Караулов А.В. Антибактериальная и иммуномодулирующая терапия заболеваний органов дыхания // Теран. архив. – 1983, №3. – С. 3-9.
80.Симов И., Ангелов И. Влияние на хранинето и концетрациата върху распространеного на распираторните заболевания по телетата // Научные труды института зоотехнии и ветеринарной медицины. – 1979. – В. 26. – С. 56-64.
81.Соколов А.П. Эффективность аэрозолей иммуномодуляторов для профилактики неспецифической бронхопневмонии телят. Автореф. дис. канд. вет. наук. – Витебск, 1994. – 19 с.
82.Солошенко В.Ф., Онуфриев В.П. Совершенствование мер борьбы с острыми респираторными заболеваниями крупного рогатого скота в хозяйствах промышленного типа: Болезни парнокопытных животных в условиях Украины. – К., 1986. – С. 4-6.
83.Сулин Н.В. Морфологические и биохимические показатели крови у поросят, больных бронхопневмонией, при лечении сульфоленом // Пути и методы качественного усовершенствования скота и свиней. Персиановка. - 1983. – С. 81-84.
84.Сулин Н.В. Фармакокинетика сульфалена в организме поросят при бронхопневмонии // Меры борьбы с незаразными болезнями крупного рогатого скота и свиней. Персиановка. - 1987. -–С. 25-27.
85.Трегубов В.И. Эффективность аэрозолей при бронхопневмонии телят // Профилактика и меры борьбы з незаразными болезнями крупного рогатого скота и свиней. Персиановка. - 1987. – С. 19-21.
86.Уша Б.В., Фельдштейн М.А. Первая помощь животным при незаразных болезнях. – М.: Колос, 1995. – 208 с.
87.Федюк В.И. Лечебно-профилактические мероприятия при бронхопневмонии телят // Совершенствование профилактики в промышленном скотоводстве. Сборник статей. Персиановка.–1983.–С. 36-39.
88.Таршис М.Г., Константінов В.М. Математичні методи в эпизоотологии, - М.: Колос, 1975.
88.Третьяков А.Д. Організація і економіка ветеринарної справи, М.: Агропромиздат, 1987.
89.Тернце И.Н. Лікування телят при бронхопневмонии. Ветеринарія, 1976, №10, с.39-40.
90.Фельдман И.И., Тіхонов В.А. Профілактики масових бронхопневмоний у телят в господарствах, стаціонарно неблагополучних по захворюванню. Бюлл. Науково -технічної інформації ИЭВС і ДВ. Новосибірськ, 1976, випуск 1, с.27-31.
91.Фельдман И.И. Як виростити здорових телят. - Ветеринарія, 1977, №7, с.30-31
92.Фортушний В.А. Аерозолі оксилана при бронхопневмонии - Ветеринарія, 1982, №5, с.10.
93. Ярних В.С. Аерозолі у ветеринарії. М.: Колос, 1972, с.352. 20. 20. Оцінка патогенезу катаральної бронхопневмонии з позиції гомотоксикологии і лікування гомотоксикологическими коштами ДЗИГ. Чуприни, доцент кафедри клінічної діагностики, терапії і пат фнзнологии Одеського Державного сільськогосподарського інституту, науковий консультант фірми Хеєль по Україні.
94.Цымбал А.М., Корчан Н.М., Конаржевский К.Е. Динамика количественных и функциональных показателей Т и В-лимфоцитов у крупного рогатого скота чёрно-пёстрой породы. – К., Урожай, 1984. – С. 65-
69.
95.Цымбал А.М., Конаржевский К.Е., Тертыминин В.Н. Количественные и функциональные показатели Т и В-лимфоцитов у телят при неонатальных диареях и респираторных заболеваниях // Республиканский метведомственный территориальный научный сборник. – Ветеринария. К., 1985. – вып. 50. – С. 85.
96.Clinical and epidemiological factures of is incidents of severe infection bovine shinotracheitis. – Vet. Rec. – 1982. – v. 111. №23. – h. 518.
97.Hemmingsen B., Bitsch V. Infection med IBR-virus (IBR/IPN) has ruoeg // Dansr. Yidsskr. – 1983. – v. 66. №20. – p. 939-943.
96.Aleksandrowicz J., Skotnicki А.В. The role of the thymus and thy-mic humoral factors in immunotherapy of aplastic and proliferative diseases of the hemopoietic system //Acta med. Pol. -1976. -17. -№1. -Р. 1-17.
97.Ballin A. Endoskopisch-bioptische Diagnostic diffusinterstitieller Lungenkrankheiten // Z. gecamte inn. Med. -1990. -№19. -S.569 -572.
98. Bertoni-Dino F. Patologia respiratoria dei giovani bovini da came.-G. allwat, 1977. -an.27. -№4. -Р 27-31.
99.Birkun A.A., Zagoruiko A.K. Ultrastructur changes of air-blood-barrier and surfactant in chronic nonspecific lung diseases // Z. Erkrank. Aim. erg. -1990. -Bd.175 -№4. -S. 24-31.
100.Cohen А.В. Potential adverse effects of luny macrophages and neu-trophils // Fed. Proc., -1979. -38. -№12. -P.2644-2647.
101.Comsa J, Leonhardt H., Wekerle H. Hormonal coordination of the immune response // Rev. Physiol. Biochem. Pharmacol. -1982. -92.-P.I 15-191.
102.Comsa J. The thymic hormones // Hormones. -1971. -2. -№4.-P.226-255.
Стоимость доставки работы, в гривнах:

(при оплате в другой валюте, пересчет по курсу центрального банка на день оплаты)
250





Найти готовую работу


ЗАКАЗАТЬ

Обратная связь:


Связаться

Доставка любой диссертации из России и Украины



Ссылки:

Выполнение и продажа диссертаций, бесплатный каталог статей и авторефератов

Счетчики:

Besucherzahler
счетчик посещений

© 2006-2022. Все права защищены.
Выполнение уникальных качественных работ - от эссе и реферата до диссертации. Заказ готовых, сдававшихся ранее работ.