У нас уже 242733 рефератов, курсовых и дипломных работ
Заказать диплом, курсовую, диссертацию


Быстрый переход к готовым работам

Мнение посетителей:

Понравилось
Не понравилось





Книга жалоб
и предложений


 






Название Облік і аудит виробничих запасів та шляхи їх вдосконалення
Количество страниц 89
ВУЗ Киевская национальная академия
Год сдачи 2012
Содержание ЗМІСТ


ПЕРЕЛІК УМОВНИХ СКОРОЧЕНЬ
ВСТУП 3
РОЗДІЛ 1 6
ЗАКОНОДАВЧО – НОРМАТИВНІ ТА ТЕОРЕТИЧНІ АСПЕКТИ БУХГАЛТЕРСЬКОГО ОБЛІКУ ТА АУДИТУ ВИРОБНИЧИХ ЗАПАСІВ
1.1. Законодавчо - нормативні аспекти обліку та аудиту виробничих запасів 6
1.2. Теоретичні аспекти обліку та аудиту виробничих запасів 11
РОЗДІЛ 2
БУХГАЛТЕРСЬКИЙ ОБЛІК ВИРОБНИЧИХ ЗАПАСІВ НА ТОВ «АНТАРЕС - БУД» 22
2.1. Загально – економічна характеристика ТОВ«Антарес – Буд» 22
2.2. Організація первинного та зведеного обліку виробничих запасів на підприємстві ТОВ «Антарес - Буд» та їх оцінка 26
2.3. Синтетичний та аналітичний облік виробничих запасів на підприємстві ТОВ «Антарес - Буд» 32
РОЗДІЛ 3
АУДИТ ОБЛІКУ ВИРОБНИЧИХ ЗАПАСІВ НА ТОВ «АНТАРЕС–БУД» 38
3.1. Планування аудиту виробничих запасів 38
3.2. Перевірка обліку виробничих запасів на підприємстві ТОВ
«Антарес - Буд» 45
3.3. Узагальнення результатів аудита на підприємстві ТОВ
«Антарес - Буд» 51
РОЗДІЛ 4
ШЛЯХИ ВДОСКОНАЛЕННЯ ОБЛІКУ ТА АУДИТУ ВИРОБНИЧИХ
ЗАПАСІВ НА ТОВ «АНТАРЕС - БУД» 58
4.1. Вдосконалення бухгалтерського обліку виробничих запасів
ТОВ «Антарес - Буд» 58
4.2. Вдосконалення аудиту виробничих запасів ТОВ«Антарес - Буд» 69
ВИСНОВКИ 74
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ 79 ДОДАТКИ

ПЕРЕЛІК УМОВНИХ СКОРОЧЕНЬ


АРМБ - автоматизоване робоче місце бухгалтера;
Грн. - гривня;
Див. - дивись;
Дт - дебет;
Кт - кредит;
Л. - літр;
МВО- матеріально відповідальні особи;
МСА - міжнародні стандарти аудиту;
Од. - одиниця;
П(С)БО - положення (стандарти) бухгалтерського обліку;
P.-рік;
P.p. - роки;
Ред. - редакція;
Рис. - рисунок;
Рул. - рулон;
С - сторінка;
Т. - тона;
Табл. - таблиця;
Тис. - тисяч;
ТЗВ - транспортно-заготівельні витрати;
ТОВ - товариство з обмеженою відповідальністю;
ТМЦ - товарно-матеріальні цінності;
Ф. - форма





ВСТУП



Різноманіття форм власності в період ринкової економіки, розширення прав підприємств у керуванні економікою, галузеві особливості виробництва вимагають альтернативних, а часом і різноманітних підходів при рішенні конкретних питань методики і техніки ведення обліку виробничих запасів.
Сьогодні в Україні збільшується кількість підприємств та активно розвиваються вже існуючі підприємства, що позитивно впливає на розвиток економіки. Це веде до збільшення активів підприємств, а, як правило, найбільш важливою їх частиною є запаси. Вони займають особливе місце у складі майна, домінуючі позиції у структурі витрат підприємств різних сфер діяльності та значну роль при визначенні результатів господарської діяльності підприємства і при складанні інформації про його фінансовий стан.
Однією з головних умов ефективного управління будівельного підприємства є достовірність та своєчасність інформації про виробничі запаси, яка є обов'язковою умовою безперервності технологічних процесів виробництва. Таку інформацію дає бухгалтерський облік та аудит виробничих запасів, які є професійною областю досліджень дипломної роботи.
Розвиток господарських відносин значно збільшує коло користувачів облікової та фінансової інформації, якими є не тільки керівництво підприємства, але й зовнішні користувачі, які мають прямий фінансовий інтерес: банки, постачальники, інвестори та інші. Проведення аудиту дає можливість підтвердити, що фінансова звітність складена згідно діючих законодавчо-нормативних документів України і достовірно відображає облік на підприємстві.
Об'єктом дипломної роботи є товариство з обмеженою відповідальністю «Антарес – Буд», яке створене в 1998 році.
Мета дипломної роботи полягає у вивченні теоретичного, практичного досвіду організації бухгалтерського обліку і аудиту виробничих запасів та розробці шляхів їх вдосконалення. Основними задачами роботами є:
- вивчення законодавчо-нормативної і теоретичної бази обліку виробничих запасів;
- аналіз загально – економічної характеристики ТОВ «Антарес – Буд»;
- вивчення організації бухгалтерського обліку, технології обробки обліково – аналітичної інформації та проведення аудиту виробничих запасів на підприємстві ТОВ «Антарес – Буд»;
- розроблення шляхів вдосконалення обліку та аудиту виробничих запасів, пропозицій та рекомендацій з практичного застосування
запропонованих розробок на підприємстві.
При написанні дипломної роботи вивчена законодавчо-нормативна база: Закони України „Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" та „Про аудиторську діяльність", Положення (стандарти) бухгалтерського обліку та Міжнародні стандарти аудиту та етики, План рахунків бухгалтерського обліку активів, капіталу, зобов'язань та господарських операцій підприємств та організацій та інструкція щодо його застосування та інші законодавчо-нормативні документи.
Теоретичною базою роботи є посібники, статті з обраної теми, роботи таких авторів: Бутинець Ф.Ф., Давидов Г.М., Завгородній А.Г., Пархоменко В.М, Савицька, Г.В., Сікора І., Сопко В., Хліпальська В., Усач Б.Ф., та інші.
Практичною базою дипломної роботи є дані бухгалтерського обліку виробничих запасів ТОВ «Антарес – Буд», первинні та зведені документи, облікові регістри, фінансова, статистична та податкова звітність.
Дипломна робота складається із вступу, чотирьох розділів, висновку, списку використаних джерел та додатків.
В першому розділі описані законодавчо – нормативні та теоретичні основи обліку та аудиту виробничих запасів, виявлені протиріччя та недоліки у діючому законодавстві, дискусійні питання вчених.
В другому розділі проведен аналіз загально – економічної характеристики ТОВ «Антарес – Буд» за 2005 рік, описано порядок ведення первинного та зведеного обліку виробничих запасів та методи їх оцінки на підприємстві, синтетичного та аналітичного обліку; на підставі проведеного аналізу існуючого документообігу, визначені недоліки; проведен аудит запасів на товаристві.
В третьому розділі описано планування аудиту руху виробничих запасів на підприємстві ТОВ «Антарес – Буд», розроблен план і програма проведення перевірки виробничих запасів.
В четвертому розділі розроблені напрямки вдосконалення обліку, аудиту виробничих запасів (введення додаткових первинних документів, зміни у бухгалтерському обліку, введення внутрішнього аудиту) та надано рекомендації відносно їх практичного використання;
Обсяг дипломної роботи складає 81 сторінок, 10 таблиць, 3 рисунків, 8 додатків
Список литературы ВИСНОВКИ


На підприємстві ТОВ «Антарес-Буд» результатом проведеного дослідження є розв'язання недоліків організації бухгалтерського обліку та аудиту виробничих запасів. Мета, яка була поставлена перед дослідженням виконана, що дозволяє зробити такі висновки.
В дипломній роботі проаналізовані основні законодавчо-нормативні та теоретичні аспекти бухгалтерського обліку та аудиту виробничих запасів, виявлено такі недосконалості та суперечності, існуючі в обліку:
1. постійна зміна нормативно-законодавчої бази;
2. суперечність Закону України „Про оподаткування прибутку підприємств" та П(С)БО 9 „Запаси", відносно перечня методів оцінки запасів, що використовуються;
3. відсутність у законодавчо-нормативній базі принципів ведення аналітич-ного обліку виробничих запасів;
4. загальні міркування і відсутність конкретних практичних порад у МСА для аудитора, які навряд чи можуть бути використані у практичній діяльності підприємства (розміщення аудиторських перевірок не за стадіями технологічного процесу;
5. не подано рекомендації щодо узагальнення результатів перевірки);
6. розбіжності у думках економістів відносно класифікації запасів, вибору ефективнішого методу оцінки виробничих запасів.
Усе це ускладнює облік виробничих запасів на підприємстві.
Проведений аналіз організації обліку виробничих запасів на ТОВ «Антарес – Буд», яке займається виконанням ремонтно - будівельних робіт показав що стан бухгалтерського обліку підприємства за 2005 рік в основному відповідає вимогам Закону України „Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" та законодавчо - нормативним документам по організації бухгалтерського обліку виробничих запасів. Річна фінансова звітність за 2005 рік складена відповідно до вимог П(С)БО та подана в установлений термін.
За 2004-2005 p.p. аналіз фінансового стану підприємства показав, що: на підприємстві зменшився чистий прибуток за рахунок вкладання грошових коштів, отриманих у 2004 році у розширення об'єктів виробництва у 2005 році, з метою отримання чистого прибутку у 2006 році; збільшилась сума оборотних активів; спостерігається тенденція до збільшення обігу виробничих запасів, за рахунок сировини та матеріалу для виконання ремонтно-будівельних робіт; швидкість оборотності виробничих запасів за 2005 рік зменшилась за рахунок початку будування житла; забезпеченість основними виробничими запасами на підприємстві виконується в неповному обсязі; в цілому дані показників фінансового стану характеризують підприємство як фінансово стійке, яке може своєчасно погасити свої борги кредиторам.
Ретроспективний аналіз організації та обліку виробничих запасів на товаристві показав, що:
1. в Наказі про облікову політику відсутні термін проведення інвентаризації виробничих запасів, Графік надходження до бухгалтерії первинних документів з вказанням строків подання документів;
2. інвентаризація товарно-матеріальних цінностей за 2005 рік проводилася з порушенням Інструкції [13], не були дотримані строки документального оформлення та відображення в обліку результатів проведення інвентаризації ТМЦ, відсутні підписи окремих членів інвентаризаційної комісії, мають місце помилки і виправлення у інвентаризаційних описах;
3. по окремим МВО в договорах про матеріальну відповідальність відсутній підпис;
4. виявлено залік пересортиці матеріальних цінностей на суму 1710,00 гривень, недотримання правил зберігання товарно-матеріальних цінностей (фарба зберігалась поряд із матеріалами, виготовленими з деревини, що суперечить пожежній безпеці);
5. за березень, листопад, грудень 2005 року на підприємстві мають місце доручення, видані підзвітним особам, за якими не отримані матеріальні цінності, та доручення не були повернені у призначений термін;
6. у внутрішніх документах за травень 2005 року з обліку запасів (прибуткові накладні, накладні - вимоги на відпуск (на внутрішнє переміщення) матеріалів) мають місце виправлення, не всі реквізити заповнені, на окремих не проставлені підписи; не здійснюється контроль за обліком руху запасів, первинних документів на видачу запасів у виробництво оформлюються без обліку встановлених лімітів;
7. окремі бухгалтерські проводки не відповідають вимогам П(С)БО 9 та Інструкції № 291;
8. зарахування запасів на баланс товариства виконується за первісною вартістю, але до її складу не включають транспортно - заготівельні витрати.
На ТОВ «Антарес – Буд» в цілях вдосконалення обліку та аудиту виробничих запасів пропонується:
1. на підприємстві використовувати "Журнал обліку вантажів, що надійшли"(Ф.№М-1), який призначено для реєстрації документів підтверджуючих прибуття запасів на підприємство, що дозволить спростить контроль за обліком виробничих запасів;
2. в Наказ про облікову політику внести доповнення: термін проведення інвентаризації запасів, графік надходження до бухгалтерії первинних та зведених документів з обліку матеріалів, з вказанням строків подання документів у бухгалтерію підприємства, в якому призначити відповідальних за кожну конкретну ділянку роботи з правом підпису документів; використовувати на підприємстві лімітно-забірну карту (Ф. № М-8), яка контролює кількість матеріалів, що використовуються при виконанні ремонтно-будівельних робіт, дозволить усилити контрольно-аналітичні функції обліку за понаднормативних запасів;
3. включати транспортно-заготівельні витрати до складу первісної вартості ТМЦ, оприбутковувати запаси по первісній вартості, облік транспортно - заготівельних витрат здійснювати на окремому аналітичному рахунку 210 „Витрати на придбання запасів", а в кінці місяця згідно з розрахунком розподілу ТЗВ складається кореспонденція рахунків: Дт 23, 91, 92, 901, 902, 903 і інші, Кт 210;
4. використовувати наступну кореспонденцію рахунків для правильності ведення бухгалтерського обліку виробничих запасів на підприємстві: при відображенні в бухгалтерському обліку послуг постачання виробничих запасів - Дт 210 Кт 631;
5. при списанні ТМЦ на операції, пов'язані зі збутом продукції – Дт 93 Кт 20;
6. використовувати метод ФІФО на підприємстві, який показує вищий рівень чистого прибутку. Це зумовлено тим, що підприємство збільшує ціни реалізації продукції в разі зростання поточних цін на матеріали, не враховуючи того, що матеріали могли бути придбані до моменту зростання цін;
7. на підставі розроблених документів здійснювати проведення зовнішнього аудиту: "Перевірка договорів про повну матеріальну відповідальність з підзвітними особами" (Додаток Б ), "Тест контролю інвентаризаційних описів" (Додаток В ), "Вибіркова перевірка відпуску (списання) виробничих запасів" (Додаток Ж);
8. з метою проведення внутрішнього аудиту включить до складу ревізійної комісії дві особі, щоб надавати керівництву інформацію про фінансово-господарську діяльність;
9. сприяти мінімізації втрат виробничих запасів, грошових коштів, основних засобів;
10. підтверджувати достовірність звітів окремих структурних підрозділів підприємства.
Внутрішні аудитори мають змогу проводити доскональну перевірку з напрямів і питань, які потребують значних витрат часу і коштів або які є досить складними в бухгалтерському обліку. Так, господарські операції з руху товарно-матеріальних цінностей, грошових коштів, основних засобів, розрахунків по податкам та розрахунків з державними фондами соціального страхування, аналізу платоспроможності й фінансового стану підприємства та інші за окремі періоди року можуть і мають бути об'єктами перевірки службою внутрішнього аудиту; використовувати програму "1С: Бухгалтерія 7.7", яка забезпечить повну відповідність номенклатури об'єктів обліку необхідному рівню узагальнення інформації; на машинних носіях автоматизує процес відображення господарських операцій; підвищить оперативність обліку; зменшить трудомісткість алгоритму складання балансу та звітності; автоматизує процес розрахунків показників; на підприємстві спростить схему документообігу; безпомилково сформує бухгалтерські проведення; раціоналізує працю бухгалтерів.
Реалізація розроблених пропозицій по вдосконаленню організації обліку виробничих запасів та діяльності підприємства ТОВ «Антарес – Буд» збільшить: економічну ефективність використання матеріалів при виконанні ремонтно-будівельних робіт; допоможе своєчасно і повно складати фінансову звітність та швидко приймати управлінські рішення; покращить бухгалтерський облік та контрольно-аналітичні функції обліку; підвищить швидкість обробки інформації; забезпечить належну охорону праці, безпеку життєдіяльності на підприємстві та охорону навколишнього середовища.






СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ
1. Білуха М.Т. Курс аудиту. - К.: АСК, 2000. - 574 с.
2. Гончарук Я.А., Рудницький В.С. Аудит: Вид. 2-ге, перероблене та доповнене. – Львів: Оріяна – Нова, 2004. – 292 с.
3. Бухгалтерський фінансовий облік. Підручник. / За ред. проф. Ф.Ф. Бутинця. -Житомир: ЖЩ 2000. - 608 с.
4. Горбачев С.А. Проблеми бухгалтерського та податкового обліку виробничих запасів, товарів // Проблеми історій та сучасного стану науки української держави. - Соціополітичні, юридичні та економічні науки. - Миколаїв - Одеса. ТОВ Від, 2002,-С 231-234.
5. Гражданская оборона: Учебник для вузов І В.Г. Атаманюк. Л.Г. Ширшев. - М.: Высшая школа, 1986. - 207 с.
6. Давидов Г.М. Аудит: Навчальний посібник для вузів.-К.:Знання,2001-38с.
7. Дмитренко І. Аудиторський ризик: підходи до оцінки // Бухгалтерський облік та аудит. - 2003. - №8. - С 38 - 41.
8. Завгородній А.Г. Аудит: теорія і практика: навчальний посібник для вузів. -Львів: національний університет „Львівська політехніка", 2004. - 365 с.
9. Закон України „Про аудиторську діяльність", від 22.04.1993 р. № 3125- XII (із змінами та доповнюваннями).
10. Закон України „Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" від 16.07.99 p. № 996-XIV (із змінами та доповненнями).
11. Закон України „Про оподаткування прибутку підприємств" від 22.05.1997р. № 283/97 (із змінами та доповненнями).
12. Інструкція про інвентаризацію основних засобів нематеріальних активів, товарно - матеріальних цінностей, грошових коштів і розрахунків (із змінами та доповненнями). Затверджена наказом Міністерства фінансів України від 11.08.94р. №69.
13. Інструкція про порядок реєстрації виданих, повернутих і використаних доручень на одержання цінностей. Затверджена наказом Міністерства фінансів України від 16.05.1996р. № 99.
14. Кулаковська А.П. Основи аудиту: Навчальний посібник. - К.: Каравела, 2002.- 216 с.
17. Максимова В. Принципова модель внутрішнього аудиту (на прикладі виробничих запасів) // Бухгалтерський облік та аудит. - 2001. - №12. - С. 52 - 56.
18. Міжнародні стандарти аудиту та етики, затверджені протоколом засідання Аудиторської палати 18.04.2003р. № 122.
19. Наказ Міністерства статистики України „Про затвердження форм первинних облікових документів з обліку сировини і матеріалів" від 18 жовтня 1996 р. №193.
20. Наказ Міністерства фінансів України „Про затвердження методичних
рекомендацій по застосуванню регістрів бухгалтерського обліку" від 29.12.2000р.
№356.
21. Павлюк І. Проблеми бухгалтерського обліку виробничих запасів, товарів та пропозицій щодо їх вирішення // Бухгалтерський облік та аудит. - 2000.- №6.-С 40- 57.
22. Пархоменко В. Основа бухгалтерського обліку - закон // Бухгалтерський облік та аудит. - 1999. - №9. - С 9 - 12.
23. Пархоменко В.М. Посібник з бухгалтерського обліку та складання фінансової звітності підприємствами України: Методичні вказівки. – Київ: Знання, - 2002. 365 с.
24. Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 1 „Загальні вимоги до фінансової звітності". Затверджене наказом Міністерства фінансів України від 31.03.1999 р. №87.
25. Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 9 „Запаси". Затверджене наказом Міністерства фінансів України від 20.10.1999 р. № 246.
26. Положення „Про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку". Затверджене наказом Міністерства фінансів України від 24.05.1995р. №88.
27. План рахунків бухгалтерського обліку активів, капіталу, зобов'язань та господарських операцій підприємств. Затверджений Міністерством фінансів України від 30.11.1999 р. № 291 (із змінами та доповненнями).
28. Інструкція про застосування Плану рахунків бухгалтерського обліку активів, капіталу зобов’язань та господарських операцій підприємств та організацій. Затверджена Міністерством фінансів України від 30.11.1999 р. № 291 (із змінами та доповненнями).
29. Сікора І. Особливості методики оцінки оборотних активів на виробничих підприємствах // Бухгалтерський облік та аудит. - 2004. - №9. - С 13-16.
30. Солоненко Т. Точка зору практикуючого аудитора на Закони України „Про бухгалтерський облік і фінансову звітність в Україні" // Бухгалтерський облік та аудит. - 1999. - №11. - С 36 - 37.
31. Сопко В., Завгородній В. Організація бухгалтерського обліку, економічного контролю та аналізу: Підручник. - К.: КНЕУ, 2000. - 260 с; іл.
32. Усач Б.Ф. Аудит: Навчальний посібник для вузів. - К.: Знання-Прес, 2002. 223 с.
33. Хліпальська В. В плив оцінки вартості запасів оборотного капіталу на фінансові підприємства // Бухгалтерський облік та аудит. - 2002.- № 6. - С.30-37.
Стоимость доставки работы, в гривнах:

(при оплате в другой валюте, пересчет по курсу центрального банка на день оплаты)
300





Найти готовую работу


ЗАКАЗАТЬ

Обратная связь:


Связаться

Доставка любой диссертации из России и Украины



Ссылки:

Выполнение и продажа диссертаций, бесплатный каталог статей и авторефератов

Счетчики:

Besucherzahler
счетчик посещений

© 2006-2022. Все права защищены.
Выполнение уникальных качественных работ - от эссе и реферата до диссертации. Заказ готовых, сдававшихся ранее работ.