У нас уже 242733 рефератов, курсовых и дипломных работ
Заказать диплом, курсовую, диссертацию


Быстрый переход к готовым работам

Мнение посетителей:

Понравилось
Не понравилось





Книга жалоб
и предложений


 






Название Організація аналізу, обліку та аудиту розрахунково-касових операцій та шляхи їх вдосконалення (на прикладі ТОВ «Оптимум»)
Количество страниц 112
ВУЗ ПВНЗ «Європейський университет»
Год сдачи 2010
Содержание ЗМІСТ

ВСТУП
РОЗДІЛ 1. ТЕОРЕТИЧНІ АСПЕКТИ ОБЛІКУ РОЗРАХУНКОВО-КАСОВИХ ОПЕРАЦІЙ
1.1 Грошові кошти як економічна категорія
1.2 Економіко-правовий аналіз нормативної бази з обліку розрахунково-касових операцій
1.3 Огляд літературних джерел з обліку розрахунково-касових операцій
1.4 Організаційно-економічна характеристика ТОВ «Оптимум»

РОЗДІЛ 2. ОБЛІК РОЗРАХУНКОВО-КАСОВИХ ОПЕРАЦІЙ ЗА ПРОДУКЦІЮ, ТОВАРИ, РОБОТИ, ПОСЛУГИ НА ТОВ «ОПТИМУМ»
2.1 Управлінський облік касових операцій
2.2 Фінансовий облік касових операцій
2.3 Податковий облік касових операцій
2.4 Документування господарських операцій з обліку розрахунково-касових операцій
2.5 Шляхи вдосконалення обліку розрахунково-касових операцій

РОЗДІЛ 3. ОРГАНІЗАЦІЯ І МЕТОДИКА ЕКОНОМІЧНОГО АНАЛІЗУ ТА АУДИТУ РОЗРАХУНКОВО-КАСОВИХ ОПЕРАЦІЙ НА ТОВ «ОПТИМУМ»
3.1 Організаційно-інформаційна модель аналізу розрахунково-касових операцій
3.2 Загальний та факторний аналіз розрахунково-касових операцій
3.3 Організація та методика аудиту розрахунково-касових операцій
3.3.1 Особливості внутрішньогосподарського контролю на
ТОВ «Оптимум»
3.4 Шляхи вдосконалення організації та методики аналізу та аудиту розрахунково-касових операцій

РОЗДІЛ 4. ОРГАНІЗАЦІЯ І МЕТОДИКА ПРОВЕДЕННЯ ОБЛІКУ, АНАЛІЗУ ТА АУДИТУ РОЗРАХУНКОВО-КАСОВИХ ОПЕРАЦІЙ ІЗ ЗАСТОСУВАННЯМ КОМП ЮТЕРНИХ ТЕХНОЛОГІЙ НА ТОВ «ОПТИМУМ»
4.1 Постановка і характеристика задачі
4.2 Технологія обробки вхідної інформації
4.3 Характеристика вихідної інформації

ВИСНОВКИ І ПРОПОЗИЦІЇ
СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ
ДОДАТКИ


ВСТУП


У процесі купівлі-продажу товарів, надання послуг, а також ви¬конання різного роду зобов'язань у грошовій формі відбуваються різноманітні розрахунки та платежі. Платежі також здійснюються за розподілу й перерозподілу грошових коштів. Сукупність усіх пла¬тежів створює грошовий оборот.
Грошовий оборот — це виявлення сутності грошей у русі. Він охоплює процеси розподілу й обміну. На обсяг і структуру гро¬шового обороту на підприємстві справляють вплив стадії вироб¬ництва та споживання. Тривалий виробничий процес, який по¬требує збільшення виробничих запасів, призводить до збільшен¬ня платежів, пов'язаних з їх придбанням. Збільшення трудоміст¬кості продукції збільшує платежі, пов'язані з оплатою праці. Прямі і зворотні зв'язки між виробництвом і споживанням здійс¬нюються через стадії розподілу й обміну за допомогою грошово¬го обороту.
Бухгалтерський облік грошових коштів , розрахункових та кредитних операцій має найважливіше значення для правильної операції організації грошового обертання розрахунків та кредитування у народному господарстві України , у зміцненні платіжної дисципліни та в ефективному використанні фінансових ресурсів .
Тому найважливішою задачею бухгалтерії є помноження , правильне використання та контроль за зберіганням грошових коштів , та від успіху її вирішення за багато залежить платоспроможність підприємства , своєчасність виплати заробітної плати обслуговуючому персоналу , розрахунків з постачальниками , відрахувань у бюджет та ін.
Все вище укладене визначило актуальність обраної теми дипломного проекту.
Основні задачі контролю грошових коштів , касових і банківських операцій полягає у тому , щоб виявити стан зберігання грошових коштів , правильність та законність їх використання , подлінність та достовірність провадження грошових операцій , відображення в бухгалтерському обліку , додержання касової дисципліни , повноти оприбуткування , цільового використання та умов зберігання грошових коштів.
Для здійснення вищезакладенних задач необхідно в першу чергу використовувати дані первинного обліку , касові документи , регістри синтетичного та аналітичного обліку .
Метою даного дипломного проекту являється комплексне вивчення теоретико-методологічних засад організації бухгалтерського обліку та внутрішньогосподарського контролю грошових коштів на підприємстві , та розробка рекомендацій щодо їх удосконалення .
Об’єктом дослідження у дипломному проекті являється фінансово-господарська діяльність товариства з обмежанною відповідальністю виробничо-комерційної фірми «Оптимум».
Предметом – організація обліку та внутрішньогосподарського контролю розрахунково-касових операцій на ТОВ ВКФ «Оптимум».
Актуальність обраної теми дає можливість розглянути наступні завдання:
1. Вивчити теоретичні аспекти обліку розрахунково-касових операцій ;
2. Проаналізувати стан обліку розрахунково-касових операцій за продукцію, товари, роботи, послуги на
ТОВ «Оптимум»;
3. Роздивитися організацію і методику економічного аналізу та аудиту розрахунково-касових операцій на ТОВ «Оптимум» ;
4. Розглянути організацію і методику проведення обліку, аналізу та аудиту розрахунково-касових операцій за допомогою
компٰ ютерних технологій.
У ході написання дипломної роботи були використані та застосовані слідуючи методи дослідження : фінансово-економічний , порівняння показників аналітичний , метод групувань , графічних відображень результатів та складання аналітичних таблиць , а також розроблені пропозиції щодо удосконалення обліку і внутрішньогосподарського контролю грошових коштів.
Дипломний проект містить сторінок, додатків, використаних джерел, таблиць, рисунків.
Список литературы ВИСНОВКИ ТА ПРОПОЗИЦІЇ

Бухгалтерський облік на ТОВ ВКФ «Оптимум» ведеться згідно з Положенням про бухгалтерський облік і фінансову звітність в Україні . Внутрішньогосподарський контроль за зберіганням і використанням грошових коштів на підприємстві здійснює керівник підприємства і головний бухгалтер . Він ведеться відповідно с Положенням про ведення касових операцій в національній валюті України .
Головний бухгалтер підбирає на посаду касира , заключає з ним угоду про повну матеріальну відповідальність . Керівник підприємства забезпечує умови зберігання грошей у касі , а також при транспортуванні їх із установ банку .
Загальним прийомом здійснення внутрішньогосподарського контролю грошових коштів являється інвентаризація готівкових коштів та інших цінностей у касі підприємства . Інвентаризацію проводять на ТОВ «Оптимум» раптово один раз у квартал . Результати інвентаризації наявності грошових коштів оформлюють актом інвентаризації.
У ході проведення аналізу стану обліку і внутрішньогосподарського контролю зберігання і використання грошових коштів на ТОВ «Оптимум» були виявлені слідуючи недоліки :
 каса необладнана спеціальними сейфами для зберігання готівки ;
 каса неізольована належним чином від інших приміщень підприємства ;
 порушуються рекомендації щодо охорони і транспортування грошових коштів із установи банку в касу підприємства ;
 дублікати ключей від сейфу і приміщень каси знаходяться у розпорядженні головного бухгалтера ;
 маються випадки підписів керівником і головним бухгалтером незаповнених чеків і видачі їх касиру для самостійного заповнення при отриманні готівки в установі банку ;
 готівкові кошти отримані із банку використовуються не за цільовим призначенням ;
 перевірку звіту касира проводить бухгалтер розрахункової групи .
Грошові кошти являються основою добробуту кожного підприємства , тому контроль за їх зберіганням і використанням повинен бути добре налагоджений та організован .
Пропонуємо для вдосконалення контролю за зберіганням і використанням грошових коштів на підприємстві прикладну програму внутрішньогосподарського контролю . Дана програма дозволить посилити контрольні функції всіх посадових і матеріально-відповідальних осіб , які повинні відповідати за зберігання та цільове використання грошових коштів . А також упровадити посаду аудитору щодо проведення внутрішнього аудиту на підприємстві , яка може бути покладена і на головного бухгалтера . Це дасть змогу удосконалити внутрішньогосподарський контроль спрямований на виконання оперативного (поточного) контролю за збереженням власності , запобігання втратам та недолікам у господарській діяльності .
Згідно з діючим законодавством ТОВ ВКФ «Оптимум» має статус малого підприємства , та знаходиться на спрощеній системі ведення бухгалтерського обліку і на підприємстві складається скорочена фінансова звітність . Адже для розкриття більш детальної інформації про стан грошових коштів на підприємстві пропоную проводити аналіз грошових потоків на основі даних звіту про рух грошових коштів (форма № 3). Роздивляючись загальні положення аналізу звіту про рух грошових коштів , можна зробити висновок , що якість управління підприємством буде знаходитись на припустимому рівні лише у тому разі , якщо буде мати позитивне значення руху грошових коштів у результаті операційної діяльності . Іншими словами , підприємство буде своєчасно отримувати оплату за реалізовану продукцію , виконані роботи , предоставлені послуги від покупців та замовників . Крім того , затрати підприємства , пов’язані з реалізацією продукції (товарів , робіт та послуг) будуть менше отриманих доходів , т.т. підприємство буде отримувати прибуток .
На ТОВ ВКФ «Оптимум» застосовується журнально-ордерна форма обліку . Дана форма обліку підвищує контрольне значення обліку , полегшує складання звітів . Це найбільш поширена форма організації бухгалтерського обліку . Але в неї є свої недоліки . До них слід віднести складність і громіздкість побудови журналів-ордерів , орієнтованих на ручне заповнення даних і затруднюючих механізацію обліку.
Від значної частки вказаних недоліків звільнена автоматизована форма обліку , відтворена на базі використання ЄВМ . В загальному виді даній формі обліку властива така послідовність обробки інформації : машиний носій інформації ЄВМ – машинограм вихідної інформації . В теперішній час організації інтенсивно оснащаються багатофункціональними – орієнтованими міні ЄВМ - комп’ютерами . Вони дозволяють накопичувати дані безпосередньо в традиційних облікових регістрах (картках , звільнених листах та ін.) та на машинних носіях інформації .
Комп’ютери відносно прості в експлуатації , що дозволяє оснащати ними робочі місця в бухгалтерії та на їхній основі створювати автоматизовані робочі місця.
Пропоную придбати в нашу організацію комп’ютери , з метою організації автоматизованого бухгалтерського обліку . Це забезпечить автоматизацію облікового процесу , високу чіткість облікових даних , оперативність даних обліку , зростання продуктивності праці облікових робітників , звільнення їх від простих технічних функцій та представлення більшої можливості займатися контролем та аналізом господарської діяльності .




Список використаних джерел

1.Аудит і ревізія підприємницької діяльності : Навч. Посібник/
Ф.Ф.Бутинець.- Житомир:ПП..’’Рута’’, 2001
2.Аудит : теорія і практика : Навчальний посібник/ За ред.Завгородньго А.Г..-2-е вид.,пероб. Ι доп.- Львів: Видавництво Національного університету ’’Львівська політехніка’’,2004.-456с.
3.Білуха М.Т. Курс аудиту : Підручник .- 2-ге вид., перероб..-К.:Вища шк.:Т-во’’Знання’’, Коо , 1999.-574с.
4.Бухгалтерський фінансовий облік./За редакцією професора Ф.Ф.Бутинця.Житомир:ПП “ Рута”, 2002р.-688с.
5.Бухгалтерський облік: Лишиленко О.В..:навчальний посібник.2-ге вид., -Київ:Видавництво”Центр навчальної літератури”,2003р.
6. Бухгалтерський фінансовий облік на підприємствах України:Ткачекнко Н.М. 6-те вид.-К.:А.С.К.,2002р.
7. Бухгалтерський фінансовий облік: Посібник за ред. Н.В. Чабанова, Ю.А.Василенко К.:”Академія”2002р.
8. Бухгалтерський податковий облік./За редакцією професора Ф.Ф.Бутинця.Житомир:ПП “ Рута”, 2004р.-383с.
9. Бутинець Ф.Ф. Аудит:Підручник.-2-е вид.,перероб. та доп.- Житомир:ПП..”Рута” , 2004р.-672с.
10.Грабова Н.Н., Добровский В.Н.Бухгалтерский учет в производственных и торговых предприятиях, 2000: Учеб. пособие для студентов вузов / Под ред. Н.В. Кужельного.- К.:А.С.К., 2000г.,624с.
11.Давидов Г.М. Аудит : Підручник.- К.:Знання, 2004.-512с.
12.Дорош Н.І. Аудит: методологія і організація.-К.:Т-во “Знання”, КОО, 2001р.-402с.
13.Економічний аналіз : Навч.посібник/М.А. Болюх, В.З. Бурчевський, М.І.Горбатюк та ін.-вид.2-ге, перероб.Ідоп.-К.:КНЕУ, 2003.-360с.
14.Завгородний В.П. Бухгалтерський учет, контроль и аудит в системе управления предприятием.- ,:ВТОВ”А.С.К.”, 2002г.-744с.
15. Завгородний В.П. Бухгалтерський учет в Украине (с использ.Нац. Стандартов): Учеб.Пособие для студентов вузов.-5-е изд., доп. И перераб.-К.:Издательство А.С.К.;2003.-847с.
16.Закон України”Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні” №996- XIV, від 16.07.99р.
17. Закон України “про аудиторську діяльність” № 3125-ХІІ від 22.04.1993р.
18. Закон України “Про внесення змін до Закону України “Про застосування електроних контрольно-касових апаратів і товарно-матеріальних книг при розрахунках із споживачем у сфері торгівлі, громадського харчування і послуг” від 01 червня 2000р. №1776
19.Інструкція про організацію роботи з готівкового обігу установами банків України, затвердженого постановою Правління НБУ від 19.02.2001р. №69
20. Інструкція про застосування Плану рахунків бухгалтерського обліку активів, капіталу, зобов язань і господарських операцій підприємств та організацій, затверженої наказом Міністерства фінансів України від 30.11.99р. №291
21.Калюга Є.В. Фінансово-господарський контроль у системі управління:Монографія.-К.:Ельга,Ніка-Центр, 2002г.-360с.
22.Кононенко о. Аналіз фінансової звітності.-2-ге вид., перероб.І доп.-Х.: Фактор, 2003.-148с.
23.Кулаковська Л.П., Піча Ю.В. Основи аудиту: навчальний посібник для студентів вищих закладів освіти.-К: “Каравела”; Львів:”Новий світ-2000”, 2002.-504с.
24.Постанова Кабінету Міністрів Ураїни від 28 лютого 2000р.№419, “Про затвердження Порядку подання фінансової звітності” (Із змінами, внесеними згідно з Постановою КМУ №1543 від 12.10.2000)
25.Положення про “Порядок ведення касових операцій в національній валюті України”, Постанова Правління НБУ від 15.12.04р. №637, зареєстровано в Міністерстві юстиції України 13.01.05р. під №40/10320 із змінами та доповненнями, внесеними постановами правління НБУ.
26.”Про затвердження Положення про спрощену форму бухгалтерського обліку суб єктів малого підприємництва” Наказ Міністерства фінансів України від 30 вересня 1998 року №196 із змінами і доповненнями, внесеними наказами Міністерства фінансів України від 25 лютого 2000року №39, від 7 грудня 2000 року №315.
27.Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 25”Фінансовий звіт суб єкта малого підприємництва”. Наказом Міністерства фінансів України від 25 лютого 2000р. №39.
28. Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 1 “Загальні вимоги до фінансової звітності”. Наказ Мінфіну України від 31.03.99р.№87.
29. Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 2”Баланс”. Наказом Мінфіну України від 31.03.99р.№87.
30. Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 3”Звіт про фінансові результати”. Наказом Мінфіну України від 31.03.99р.№87.
31.Ткаченко Н.М. Бух.учет на предприятиях Украины с разными формами собственности: Учебное пособие.- 5-е изд.-К.:А.С.К., 1999.-800с.
32.Фінансовий менеджмент./навчальний посібник:/ За редакцією професора Г.Г.Кірєйцева.-Київ:ЦУЛ,2002р.
33.Фінансовий аналіз субєктів господарювання./Л.А.Лахтіонова: Монографія.-К.:КНЕУ, 2001р.
34.Фінанси підприємства./ Підручник за ред. професора А.М. Поддєрьогіна.-К.:КНЕУ, 1998.-368с.
35.1С:Бухгалтерия-Проф 6.0. Версия для Windows. Версия для Windows 95. Руководство пользователя. Фирма «1С». Москва, 1996.
36.1С:Бухгалтерия-Проф 7.7. Версия для Windows. Руководство пользователя. Фирма «1С». Москва, 1996.
37.Д.В. Чистов. Основы компьютерной бухгалтерии. Компьютер Пресс. Москва, 1998.
Стоимость доставки работы, в гривнах:

(при оплате в другой валюте, пересчет по курсу центрального банка на день оплаты)
300





Найти готовую работу


ЗАКАЗАТЬ

Обратная связь:


Связаться

Доставка любой диссертации из России и Украины



Ссылки:

Выполнение и продажа диссертаций, бесплатный каталог статей и авторефератов

Счетчики:

Besucherzahler
счетчик посещений

© 2006-2022. Все права защищены.
Выполнение уникальных качественных работ - от эссе и реферата до диссертации. Заказ готовых, сдававшихся ранее работ.