У нас уже 242733 рефератов, курсовых и дипломных работ
Заказать диплом, курсовую, диссертацию


Быстрый переход к готовым работам

Мнение посетителей:

Понравилось
Не понравилось





Книга жалоб
и предложений


 






Название Організація обліку фінансових результатів та аналіз фінансового стану підприємства (на прикладі АТЗТ "Зоря" м. Охтирка Сумської області)
Количество страниц 108
ВУЗ СУМСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ АГРАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Год сдачи 2012
Содержание ЗМІСТ
стор.
Вступ
1. Теоретичні основи обліку фінансових результатів
1.1. Поняття та види фінансових результатів
1.2. Нормативне регулювання обліку фінансових результатів
1.3. Огляд літературних джерел по темі дослідження
2. Організація обліку фінансових результатів на АТЗТ "Зоря"
2.1. Організаційно-економічна характеристика підприємства
2.2. Організація обліку фінансових результатів
2.3. Шляхи вдосконалення обліку фінансових результатів
3. Аналіз фінансового стану АТЗТ "Зоря"
3.1. Аналіз складу, розміщення засобів підприємства та джерел їх
формування
3.2. Аналіз ефективності використання фінансових ресурсів
3.3. Аналіз використання оборотних коштів
3.4. Аналіз дебіторської заборгованості та поточних зобов’язань
3.5. Аналіз платоспроможності і фінансової стійкості
3.6. Шляхи покращення фінансового стану
4. Інформаційні системи обліку фінансових результатів
5. Економічна ефективність заходів з охорони праці в АТЗТ "Зоря"
6. Екологічна експертиза. Фінансовий механізм охорони навколишнього природного середовища
Висновки та пропозиції
Список використаної літератури
Додатки 4


ВСТУП

Формування ринкових відносин вимагає від кожного учасника підприємницької діяльності вміння вірно аналізувати економічну інформацію і приймати виважені рішення щодо інвестування своїх ресурсів в суб’єкти господарювання з метою одержання доходу. Підприємництво завжди здійснюється в певних економічних умовах і тому може бути успішним лише у випадку, коли власники підприємства здатні адекватно оцінити ці умови, виявити напрямки можливих змін, пристосувати свій бізнес до цих умов, максимально використавши закладені у них можливості.
Фінансовим підсумком господарської діяльності будь-якого підприємства, як відомо, є його прибутковість. На прибуток, як на фінансовий показник роботи підприємства, що відображається в бухгалтерському обліку і офіційній звітності, впливає встановлений державою порядок формування витрат на виробництво продукції (робіт, послуг); обчислення і калькулювання собівартості продукції (робіт, послуг); визначення позареалізаційних прибутків і витрат; визначення загального (валового) прибутку.
Фінансовий аналіз діяльності підприємства – це комплексне вивчення фінансового стану підприємства з метою оцінки досягнутих фінансових результатів, що проводиться за допомогою методів статистичного, економічного і фінансового аналізу за даними трьох потоків інформації: нормативної, планової та фактичної, відображеної в бухгалтерській (фінансовій) звітності підприємства.
У відповідності до цього облік фінансових результатів і аналіз фінансового стану є актуальною темою для дослідження.
Метою даної дипломної роботи є пошук шляхів вдосконалення обліку фінансових результатів та детальний аналіз фінансового стану підприємства.
Основними завданнями дипломної роботи є:
 вивчення організації бухгалтерського обліку фінансових результатів на підприємстві;
 проведення оцінки абсолютних і відносних показників фінансового стану підприємства;
 аналіз платоспроможності та фінансової стійкості підприємства;
 пошук можливостей і резервів покращення фінансових результатів та фінансового стану.
Об’єктом дослідження стало сільськогосподарське акціонерне товариство закритого типу "Зоря" Охтирського району Сумської області.
При написанні дипломної роботи були використані такі методи аналізу фінансової діяльності підприємства: методи порівняння; використання абсолютних, відносних, середніх величин; спосіб абсолютних різниць, графічний метод і табличний метод відображення даних.
Весь цифровий матеріал дипломної роботи та зроблені висновки базуються на даних бухгалтерського обліку, фінансових звітів товариства за 2005-2007 роки та документів, що регламентують організацію обліку фінансових результатів.
Використовувалась також спеціальна і довідкова література.
Список литературы ВИСНОВКИ ТА ПРОПОЗИЦІЇ

Об’єктом дослідження дипломної роботи є сільськогосподарське акціонерне товариство закритого типу "Зоря". Головним завданням підприємства є вирощування зерна з розвиненим виробництвом молока та цукрових буряків. Чисельність працівників у 2007 році становить 157 чоловік. Підприємство є прибутковим. Рівень рентабельності збільшився протягом досліджуваного періоду з –18,2% до 5,7%.
В цілому первинний облік фінансових результатів ведеться згідно нормативних та інструктивних матеріалів.
Для покращення якості отримуваної інформації, яка б сприяла проведенню більш ґрунтованого обліку і прийняття необхідних управлінських рішень, особливу увагу необхідно приділити вдосконаленню аналітичного і синтетичного обліку фінансових результатів.
Пропонуємо аналітичний облік реалізації продукції, товарів, виконаних робіт, наданих послуг та матеріалів здійснювати у місячних формах: Відомості реалізації продукції, товарів, робіт, послуг та матеріалів організації (Форма №11-а с.-г.) з використанням при необхідності „Реєстру документів по реалізації продукції, товарів, робіт, послуг та матеріалів”; Відомості обліку продукції, товарів, робіт, послуг та матеріалів з інших операцій (Форма № 11-б с.-г.); Відомості обліку реалізації за готівку (Форма № 11-в с.-г.).
Для аналітичного обліку інших операцій, фінансових та інших доходів, фінансових результатів, нерозподілених прибутків (непокритих збитків) і відстрочених податкових активів і зобов’язань застосовувати місячну форму „Аналітичні дані по рахунках 17, 44, 54, 71, 72, 73, 74, 75, 79, 98”. У відповідності форми „11-а с.-г. по кожному з покупців записують на підставі аналітичної відомості за попередній період залишок заборгованості на початок звітного місяця. Записи операцій здійснюють на підставі реєстрів або первинних документів.
Синтетичний облік фінансових результатів пропонується вести в спеціалізованому Журналі №11 с.-г.
Трапляються випадки, коли при співставленні записів в первинних і
зведених документах можна помітити розбіжності і невідповідності даних.
Цього потрібно уникати і за всі записи виконавець повинен нести
відповідальність.
Отже, можна зробити висновок, що використання всього вищезазначеного дасть можливість усунути недоліки, здійснити контроль за надходженням доходів, спростити та поліпшити складання податкової, статистичної та бухгалтерської звітності, а також достовірно визначити фінансові результати товариства.
Фінансовий стан підприємства характеризується станом коштів, їх оборотом, взаємовідносинами з банківськими установами та бюджетом, дебіторами і кредиторами.
Про фінансовий стан підприємства можна говорити на основі розміру та структури майна, тобто активу балансу. Проведені розрахунки показали, що загальна вартість активів підприємства у звітному році зменшилась на 234,7 тис. грн., або на 2,7% в порівнянні з базисним роком. Вартість основних засобів та інших необоротних активів зменшилась на 1354,3 тис. грн.(25,0%) і як наслідок частка їх в складі майна зменшилась. Це свідчить про погіршення матеріально-технічної бази. Стосовно змін в структурі пасиву балансу, то загальна вартість джерел формування майна підприємства у звітному році в порівнянні з базисним зменшилась на 234,7 тис. грн. Це відбулося в основному за рахунок зменшення суми власних коштів на 1587,5 тис. грн., що є дуже негативним, так як власний капітал підприємства є основою незалежності підприємства. Зменшення власного капіталу було зумовлене появою в ньому значної частки непокритого збитку (1588 тис. грн.).
Загальним для всіх видів ресурсів є питання про ефективність їх використання. Порівнюючи показники звітного 2007 року з показниками базисного 2005 року, можна помітити позитивну тенденцію в ефективності використання фінансових ресурсів аналізованого підприємства, яка спостерігається в збільшенні коефіцієнта оборотності активів у звітному році на 0,30 в порівнянні з базисним, що проявилося у зменшенні тривалості обороту всіх активів на 474 дні. Підвищення оборотності капіталу є позитивною тенденцією, так як не потребує додаткового залучення засобів для забезпечення планового обсягу виробництва, реалізації і збуту.
Стан дебіторської і кредиторської заборгованості, їх розміри і якість здійснюють суттєвий вплив на фінансовий стан підприємства.
Проведені розрахунки показують, що за останні 3 роки спостерігається тенденція до збільшення середньорічної величини дебіторської заборгованості. У 2007 році вона становила 107,9 тис. грн., що на 17,9 тис. грн. більше, ніж у 2005 році. Чистий доход (виручка) від реалізації збільшився на 2064 тис. грн. в порівнянні з 2005 роком.
Так як коефіцієнт оборотності дебіторської заборгованості збільшився у 2007 році на 13,6, то це свідчить про скорочення комерційного кредиту, наданого підприємством, підвищення оборотності середньорічної дебіторської заборгованості. Середній строк погашення дебіторської заборгованості скоротився на 3 дні, з 10 днів у 2005 році до 7 днів погашення у 2007 році.
Як свідчать розрахунки середня величина кредиторської заборгованості в 2007 році збільшилась на 1627 тис. грн.. Також збільшилась сума закупівель на 1357,9 тис. грн. Проведені дослідження дозволяють стверджувати, що коефіцієнт оборотності кредиторської заборгованості у 2007 році зменшився на 0,22 в порівнянні з 2005 роком. Значно збільшився термін погашення кредиторської заборгованості на 55 днів. Тому можна зробити висновок, що на підприємстві за 2005-2007 роки ситуація з кредиторської заборгованістю значно погіршилась.
Однією з найважливіших характеристик фінансового стану підприємства є фінансова стійкість. Особливу увагу слід приділити коефіцієнту співвідношення власних і позикових коштів як одному із основних показників оцінки фінансової стійкості. В результаті проведеного дослідження ми встановили, що обсяг власних коштів у 2,66 рази менший за обсяг позикових коштів, і на кінець 2007 року цей показник зменшився до 2,30. Це негативно впливає на фінансову стійкість підприємства, так як підприємство дуже сильно залежить від зовнішніх джерел фінансування.
Проаналізувавши показники ліквідності можна зробити висновок, що на АТЗТ "Зоря" склався низький рівень платоспроможності, тобто підприємство не здатне своєчасно розраховуватися своїми ліквідними активами з поточними зобов’язаннями.
Завдяки впровадженню автоматизації обліку поліпшиться праця робітників бухгалтерії, що сприятиме підвищенню продуктивності праці та мікроклімату в колективі.
Покращення умов праці - це один з важливих шляхів підвищення ефективності виробництва, так як оздоровлення та покращання умов праці підвищують працездатність людини. Впроваджені заходи з охорони праці позитивно вплинуть на умови праці трудового колективу.
Для того, щоб виробляти екологічно чисту продукцію, підприємство повинно витрачати кошти на впровадження більш досконалих технологій, що не забруднюють довкілля, проводити заходи по охороні навколишнього середовища. Щоб зменшити витрати і підвищити ефективність заходів природоохоронного характеру господарству доцільно застосовувати збалансовану модель розвитку сільського господарства.
На фінансовий стан підприємства найбільший вплив має рентабельність, або результативність його діяльності. Підвищення доходності підприємства сприяє покращенню фінансового стану господарства. Якщо діяльність підприємства прибуткова, то це свідчить про те, що витрати на неї окупаються і виникає можливість до її розширення, а , отже, й до збільшення фінансових результатів від цієї діяльності, від яких прямо залежить фінансове здоров’я підприємства і заради яких, взагалі, воно і функціонує.


СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ
1. Закон України „Про охорону навколишнього природного середовища” від 26.06.1991р. № 1268 - ХІІ.
2. Закон України „Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні” від 16.07.1999р. №996-XIV.
3. Закон України „Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності” №1105-XIV від 23.09.1999р.
4. Закон України „Про охорону праці” №229-IV від 21.11.2002р.
5. План рахунків бухгалтерського обліку активів, капіталу, зобов’язань і господарських операцій підприємства і організацій, затверджений наказом Міністерства фінансів України від 30.11.1999р. №291.
6. Інструкція про застосування Плану рахунків, затверджена наказом Міністерства фінансів України від 30.11.1999р. №291.
7. Типове положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці, затверджене Наказом Державного комітету України з нагляду за охороною праці від 26.01.2005р. №1112.
8. П(С)БО №3 „Звіт про фінансові результати”.
9. П(С)БО №15 „Доходи”.
10. П(С)БО №16 „Витрати”.
11. Типове положення про службу охорони праці (від 15.11.2004р.№255).
12. Білик М.Д. «Сутність і оцінка фінансового стану підприємства» //Фінанси України. - 2005.-№3.-с.117-128
13. Білик Т.О. «Прогнозування в фінансовому плануванні малих підприємств» // Формування ринкових відносин в Україні» Випуск 12.- К.- 2004.-с. 109-112
14. Боровік В.І., Вовк А.І. Безпека праці в сільському господарстві.-М.: Агропроміздат, 1997.
15. Бородіна О, Радіонов О. Аналіз прибутковості виробництва різних видів сільськогосподарської продукції // Пропозиція.- №3.-1995.
16. Бутинець Ф.Ф., Огійчук О.В., Шигун М.М., Шумкова С.М. Організація бухгалтерського обліку / Навч. посібник.-2-е вид. і перероб.- Житомир, ЖІТІ, 2001.-576с.
17. Бутинець Ф.Ф. та ін. Інформаційні системи бухгалтерського обліку: Підручник .-2-е вид., перероб. і доп. - Житомир: ПП „Рута”, 2002.-544с.
18. Бутинець Т.А., Чижевська Л.В., Береза С.Л. Бухгалтерський облік: Навчальний посібник / за ред. Ф.Ф. Бутинця / ЖІТІ - Житомир: ПП „Рута”, 2004. – 672с.
19. Зайтлюк І.В. Автоматизація бухгалтерського обліку в сільськогосподарському підприємстві // Бухгалтерський облік і аудит.-1998.-№2.-С.25-28.
20. Бутинець Ф.Ф. Бухгалтерський фінансовий облік / Підручник. - Житомир: ПП „Рута”, 2001.-672с.
21. Бухгалтерський фінансовий облік на підприємствах України: /Підручник за ред. Н.М.Ткаченко. –К.: АСК. –2001. 721с.
22. Воленюк О.М. Облік доходів і фінансових результатів діяльності сільськогосподарських підприємств // Науковий вісник НАУ.- Вип. 35.- К., 2001.-С.278-284.
23. Гарасим П.М., Хомин П.Я. Бухгалтерський облік за журнальною формою рахівництва: Навч. посібник.-Тернопіль: Астон, 2003.-296с.
24. Гадзюк М.П., Желибо Є.П., Халіловський М.О. Основи охорони праці. –К.:”Каравела”, 2004р.
25. Грачова Р. Облік фінансових результатів: прибуток – це те, що підвищує власність // Галицькі контракти.-1998.-№3.-С.169-170.
26. Гура Н. Облік доходів і витрат у сфері матеріального виробництва та послуг // Все про бухгалтерський облік.-2000.-№18 (25 лютого).- С.12-15.
27. Дмитрієв О. Порядок формування фінансових результатів в бухгалтерському обліку // Все про бухгалтерський облік.-1990.-№121 (24 грудня).-С.4-8.
28. Долинський В.П. Аналіз господарської діяльності сільськогоспо-дарського підприємства. - К.: Вища школа, 1999.-с.614.
29. Економічний аналіз: Навчальний посібник.За ред. проф. Ф.Ф.Бутинця. Житомир: ПП. “Рута”, 2003. – 680 с.
30. Завгородній В.П. Автоматизація бухгалтерського обліку, контролю, аналізу та аудиту. - К.: А.С.К., 1998.-768с.
31. Задорожній З. Облік інших витрат і доходів звичайної діяльності // Бухгалтерський облік і аудит.-2001.-№6.-С.20-22.
32. Задорожній З. Облік надзвичайних витрат і доходів // Бухгалтерський облік і аудит.-2002.-№1.-С.54-58.
33. Жидицький В.В. Основи охорони праці. – Львів: “Афіна”, 2004р.
34. Івахненко В.М. Курс економічного аналізу/ Навч. посібник.- К.: Знання-Прес, 2000.-С.106-115.
35. Іващенко В.І., Болюх М.А. Економічний аналіз господарської діяльності. - К:, 1999.-С.158-165.
36. Калінська Т.Г. Особлива політика – важливий елемент обліково-аналітичного забезпечення фінансового менеджменту // Науковий вісник НАУ.-Вип.41.-К.: 2001.-С.266-270.
37. Капустін К. Прибуток як джерело фінансових ресурсів підприємства // Економіст.-1998.-№7.
38. Кашенко О.Л. Фінанси природокористування. - Суми: Вид-во „Університетська книга”, 1999.-421с.
39. Керз Л.Г. Виробнича санітарія та охорона праці / Навч. посібник.- К.: КІНХ, 1985.
40. Кількісна оцінка важкості праці. Міжгалузеві методичні рекомендації. - М.: 1984.
41. Кияцький Н. Журнально – ордерна форма бухобліку за умов нової облікової політики. // Бухгалтерський облік і аудит. – 2000. - №9.- с.52-57.
42. Керейцев Г.Г. Облікова політика підприємства // Бухгалтерія в сільському господарстві.-2000.-№4.-С.2-7.
43. Кобилянська О. Облік і аудит валових витрат і валових доходів // Вісник податкової служби України. - 1999.-№17.-С.23-28.
44. Ковалёв В.В. Финансовый анализ: Управление капиталом. Выбор инвестиций. Анализ отчетности.- М.: Финансы и статистика, 2000.
45. Ковальова Т.А. Рентабельність як показник ефективності господарювання // Бізнес-інформ.- 1998.-№21.
46. Коркушко О.Н. «Теоретико-методологічні аспекти формування власного капіталу на підприємстві» //Зб. наук. праць. Вип.17.- 2004.-с.201-206
47. Коробов М.Я. Фінансово-економічний аналіз діяльності підприємств: Навч. посібник / За ред. М.Я. Коробова.-3-е вид., перероб. і доп.- К.: Знання, 2002.-794с.
48. Костенко В. «Планування – функція управління ефективністю виробництва» //Вісник УДАУ.- 2002.-№1.-с.110-113.
49. Костюченко В. Облік доходу від реалізації продукції, товарів та інших активів // Бухгалтерський облік і аудит.-2001.-№4.-С.28-39.
50. Костюченко В.А. „Оцінка доходу за національними положеннями бухгалтерського обліку// Бухгалтерський облік і аудит- 2001 №2 с.26-30.
51. Котляр М.Л. «Аналіз фінансового стану підприємств» //Фінанси України. - 2004.-№5.-с.99-104
52. Кривицька О.Р. «Планування прибутку підприємства при визначенні стратегії його розвитку» //Фінанси України. - 2005.-№3.-с.138-147
53. Кривицька О.Р. «Планування прибутку підприємства при визначенні стратегій його розвитку» //Фінанси України. - 2005.-№3.-с.138-146
54. Крючок С.І. « Оцінка фінансового стану підприємств» » //Фінанси України. - 2002.-№8.-с.40-47
55. Лахтіонова А.А. Фінансовий аналіз суб’єктів господарювання . Монографія.- К.:2001.-331с.
56. Мельничук О.В. Доход в аспекті бухгалтерського і податкового обліку // Збірник наукових праць. - Вип.8.- Кам'янець -Подільський: Подільська державна агротехнічна академія, 2000.-С.315-318.
57. Мец В.О. Економічний аналіз фінансових результатів та фінансового стану підприємства / Навч. посібник.- К.: Вища школа, 2003.-278с.
58. Михайлов В.Н. та ін. Охорона праці в сільських господарствах / Довідник.- М.: Агропроміздат, 1989.
59. Мочерний С.В. Основи економічної теорії / Підручник.- К.: Вища школа, 2003.-356с.
60. Назаренко І. Облік починається з малого або як заповнюють первинні документи. // Все про бухгалтерський облік. – 2002. - №16.
- с.7-8.
61. Нахненков С.В. Інформаційні технології в організації бухгалтерського обліку і аудиту. Навчальний посібник.- К.: Знання –прес, 2003 –349 с.
62. Огійчук М.Ф., Плаксієнко В.Я., Панченко Л.Г. та ін. Бухгалтерський облік на сільськогосподарських підприємствах: Підручник.-2-е вид., перероб. і доп. // За ред. проф. Огійчука М.Ф.- К.: Вища освіта, 2003.-800с.
63. Попович П.Я. Економічний аналіз діяльності суб’єктів господарювання. -Тернопіль: Економічна думка, 2001.
64. Рыдин А.Г., Шамаев Г.А. Организация финансового менеджмента на предприятии.- М.: Русская литература,1997.-352с.
65. Савицкая Г.В. Аналіз хозяйственной деятельности АПК / Учебник.-2-е изд., перераб.- М., 1999.
66. Савицька Г.В. Економічний аналіз діяльності підприємства / Навч. посібник.- К.: Знання, 2004.-654с.
67. Савчук В.К. Аналіз господарської діяльності сільськогосподарських підприємства. - К: Урожай, 1995.
68. Семенець І.В. Визначення та відображення фінансових результатів діяльності підприємства в умовах реформування бухгалтерського обліку в Україні.// Збірка наукових праць. Вип. 8./Подільська Державна аграрно-технічна академія. – 2004. – с.265-267.
69. Становський П.М. Облік розрахунків по реалізації продукції.// Науковий вісник НАУ.Вип. 37. –К., 2001. –с.205-208.
70. Сук П.Л. Звіт про фінансові результати. // Бухгалтерія в с/г. – 2000. -№3. –с.39-44.
71. Сук П.Л. Відображення доходу в обліку і звітності.// Бухгалтерія в с/г. – 2000. -№5. –с.18-20.
72. Філімонова Е.Л. Облік фінансових результатів // Бухоблік по новим стандартам.- 2001.- №5.-С. 20-25
73. Чумаченко М.Г. Економічний аналіз / Навч. посіб. –Вид.2-ге, перероб. і доп.- К., 2004.-555с.
74. Чупис А.В, Царенко М.А. “Финансовое положение предприятия” (оценка, аналіз, планирование): Научно-методическое издание. –Сумы: Изд. „Университетская книга”, 1999 – 332 с.
75. Шкрабак В.С.,Казлаускас Г.К. Охорона праці -М: Агропроміздат,1989р.
76. Шеремет А.Д. „Теория экономического анализа”: Учебник 4-е изд.-М.: Финансы и статистика. 1997 – 416 с.
77. Шквір В.Д. Інформаційні технології в обліку: Навч. посібник. Львів: Львівські політехніки, 2003 –268 с.
78. Юровський Б. Фінансовий результат роботи підприємства// Енциклопедія бухгалтера і економіста. – 2002. - №16. – с. 9-212.
79. Царенко О.М., Несветов О.О., Кадацький М.О. Основи екології та природокористування. Курс лекцій. Практикум / Навч. посібник.- Суми: Вид-во „Університетська книга”, 2001.-326с.
80. Ярошенко І.Ф. Безпека життєдіяльності і інженерних рішень / Навч. посібник.- Суми: Вид-во „Довкілля”, 2003.-390с.
Стоимость доставки работы, в гривнах:

(при оплате в другой валюте, пересчет по курсу центрального банка на день оплаты)
200





Найти готовую работу


ЗАКАЗАТЬ

Обратная связь:


Связаться

Доставка любой диссертации из России и Украины



Ссылки:

Выполнение и продажа диссертаций, бесплатный каталог статей и авторефератов

Счетчики:

Besucherzahler
счетчик посещений

© 2006-2022. Все права защищены.
Выполнение уникальных качественных работ - от эссе и реферата до диссертации. Заказ готовых, сдававшихся ранее работ.