У нас уже 242733 рефератов, курсовых и дипломных работ
Заказать диплом, курсовую, диссертацию


Быстрый переход к готовым работам

Мнение посетителей:

Понравилось
Не понравилось





Книга жалоб
и предложений


 






Название Облік і аудит праці та її оплати
Количество страниц 91
ВУЗ Сумский государственный университет
Год сдачи 2012
Содержание Зміст
Вступ …………………………………………………………………………
Розділ 1. Теоретичні основи функціонування, обліку і аудиту праці та її оплата

1.1. Економічний зміст поняття «заробітна плата» …………...
1.2. Форми та системи оплати праці ………………......………..
1.3. Нормативне регулювання обліку праці та її оплата ……..
Розділ 2. Організація обліку праці та її оплата
2.1. Організаційно-економічна характеристика підприємства ..................
2.2. Первинний облік праці та її оплата ...................................................…
2.3. Синтетичний і аналітичний облік ...........................…………………..
Розділ 3. Аудит витрат на оплату праці
3.1. Організація аудиту ……………………………………………………..
3.2. Аудит витрат на оплату праці ......................…………….………….…
3.3. Аудит операцій з оплати праці в умовах автоматизованої обробки інформації ......................................................................... .…………………
Розділ 4. Автоматизація обліку оплати праці ........................................
Висновки і пропозиції ..……………………………………………………
Список використаної літератури ………………………………………..
Додатки

Вступ
В умовах переходу економіки України до ринкового механізму функціонування важливішими задачами є прискорення науково-технічного прогресу, зниження витрат живої праці, механізація трудомістких робіт, поліпшення використання трудових ресурсів, зменшення збитків робочого часу.
Праця робітників є необхідною складовою частиною процесу виробництва, споживання та розподілу створеного продукту. Участь працюючих в частці знов створеному матеріальному та духовному благі висловлюється у вигляді заробітної плати, яка повинна відповідати кількості та якості затраченої ними праці.
Заробітна плата - є важливішим засобом підвищення зацікавленості працюючих у результатах своєї праці, її продуктивності, збільшення обсягів виробленої продукції, поліпшення її якості та асортименту.
Облік праці і заробітної плати займає одне з центральних місць у всій системі обліку на підприємстві, а також один із найважливіших і складних ділянок роботи, що потребують точних і оперативних даних, у яких відбивається зміна чисельності робітників, витрати робочого часу, категорії робітників, виробничих витрат.
Заробітна плата є основним джерелом прибутків робітників підприємств, фірми.
Трудові прибутки робітника визначаються його особистим трудовим внеском з урахуванням кінцевих результатів діяльності підприємства або фірми. Вони регулюються податками і максимальними розмірами не обмежуються на відміну від мінімального розміру оплати праці, яка встановлюється законодавством.
Задачі, які стоять перед обліком праці та її оплати, повинні містити:
- контроль за чисельністю персоналу та використанням робочого часу;
- правильність документального оформлення виробітку;
- своєчасне нарахування заробітної плати та допомоги, а також їх видача;
- своєчасне утримання сум податків та перерахування їх до бюджету;
- розподіл заробітної плати за об'єктами калькулювання;
- планування звітів про працю.
Практичне значення роботи полягає в одержаних результатах з обліку і аудиту заробітної плати, які можуть бути корисними для керівництва досліджуваного підприємства.
У нових умовах господарювання важливими її задачами є: в установлені строки проводити розрахунки з персоналом підприємства по оплаті праці, своєчасно і правильно відносити на собівартість продукції (робіт, послуг) суми нарахованої заробітної плати і відрахувань органам соціального страхування, збирати та групувати показники по праці і заробітній платі з метою оперативного керівництва і складання необхідної звітності, а також розрахунків з органами соціального страхування, Пенсійним фондом і фондом зайнятості.
Метою цієї роботи є дослідження обліку, аналізу та аудиту прямих витрат на оплату праці, обґрунтування висновків дослідження та надання пропозицій, щодо вдосконалення обліку та аудиту заробітної плати на базовому підприємстві. А також поглибити теоретичні і практичні знання з обліку, аудиту та аналізу розрахунків з оплати праці, виробити уміння застосовувати їх при вирішенні конкретних завдань на базі малого приватного підприємства „Симплекс”.
У ході роботи розглянуті питання економічної суті витрат на оплату праці, організації оплати праці на підприємстві, особливості проведення обліку, аудиту, аналізу витрат на оплату праці.
Список литературы Висновки і пропозиції

В умовах ринкової економіки значно зростає роль бухгалтерського обліку, аналізу та аудиту як найважливіших засобів одержання повної та достовірної інформації про фінансово-господарську діяльність підприємства.
Впровадження нової методології бухгалтерського обліку в Україні є закономірним кроком вперед при формуванні ринкових відносин.
Відтепер розширились можливості юридичних осіб у виборі організаційних форм бухгалтерського обліку. Інформація, що відображається у звітності, розрахована на широке коло користувачів і відповідає міжнародним стандартам.
В умовах переходу до системи ринкового господарювання суттєво змінюється політика у сфері оплати праці, соціальної підтримки, захисту працівників.
Зміни у методології обліку потребують додаткових зусиль з боку бухгалтерів.
Дана дипломна робота охоплює широке коло питань, пов'язаних з організацією та методикою розрахунків з оплати праці, аналізу, аудиту та удосконалення в умовах АРМ бухгалтера на базі МПП „Симплекс”.
Проаналізувавши діючу практику ведення обліку прямих витрат з оплати праці на підприємстві слід зазначити, що вона відповідає сучасним вимогам розвитку економіки. Організація та методика розрахунків з оплати праці ведеться на підприємстві у відповідності із законодавчими та нормативними актами.
Дослідження показали, що заробітна плата відображає різноманітні сторони діяльності підприємства – фінансово-економічні, соціальні та організаційні. При цьому в економічній літературі відсутня єдність думок, щодо сутності та поняття заробітної плати. Дослідження показали, що в даний час заробітна плата не виконує такі свої основні функції, як стимулюючу, соціальну і відтворювальну і не спонукає працівника до високопродуктивної праці.
Функції заробітної плати тісно пов’язані з принципами її організації. Останні досить широко освітлені у вітчизняній і закордонній літературі, однак і сьогодні є багатоваріантність їхнього трактування по змісту і кількості. Найбільш характерними принципами організації заробітної плати є:
1) підвищення номінальної і реальної заробітної плати в міру росту ефективності виробництва праці;
2) максимізація трудових доходів на основі розвитку і підвищення ефективності виробництва;
3) відповідність міри праці та міри її оплати;
4) матеріальне стимулювання працівників у досягненні високих кінцевих результатів праці.
Уточнення змісту функції і принципів організації заробітної плати стане основою для створення організаційної системи оплати праці.
Одним зі шляхів створення діючої системи захисту заробітної плати від постійного її знецінювання і несвоєчасної виплати є удосконалення законодавчої бази, що регулює порядок компенсації втрати. частини заробітку в зв’язку з порушенням термінів його виплати.
З огляду на все зміни в законодавчій базі повинні торкнутися наступних питань:
1. Зміна діючої практики прийняття працівника за трудовим договором з доданням йому форми індивідуально-правової форми угоди.
2. Компенсацію втрати частини заробітної плати у випадку несвоєчасної виплати здійснювати не з урахуванням коефіцієнта споживчих цін, а на основі ставки банківського відсотка й у залежності від термінів затримки.
3. Надання працівникам підприємства права призупинити роботу в випадку затримки виплати заробітної плати понад 90 днів. Таке затримання роботи повинне розглядатися простоєм з вини роботодавця й оплачуватися в повному розмірі.
Удосконалене опрацювання цих пропозицій, створення відповідних методичних механізмів істотно підвищить захист заробітної плати та відповідальність роботодавців за своєчасну і повну виплату.
Слід зазначити, що в даний момент аналітичний облік розрахунків з персоналом ведеться по кожному працівнику, видам витрат і утримань. Залишилися незмінними і форми первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку по відображенню операцій по нарахуванні і виплаті заробітної плати. Однак, якщо раніше заробітна плата могла бути нарахована як за рахунок засобів, що включаються у фонд оплати праці, так і за рахунок створюваних на підприємстві фондів економічного стимулювання і матеріального заохочення, то в даний час вся сума нарахованої заробітної плати, відноситься на витрати підприємства.
Таким чином, витрати на оплату праці можуть бути відображені з використанням рахунків класу 8 “Витрати по елементах” і рахунків класу 9 “Витрати діяльності”. При цьому для систематизації інформації про елементи витрат може бути застосована одна з наступних схем:
1) витрати відносяться на рахунок 81 “Витрати на оплату праці”, а потім списуються на рахунки класу 9 для обліку витрат по функціональних ознаках;
2) сума нарахованої заробітної плати з кредиту рахунку 661 “Розрахунки по оплаті праці” списуються в дебет рахунків класу 9.
Оскільки рахунки класу 8 виконують ті ж функції, що і рахунки класу 9 вони фактично є транзитними і використовуються для узагальнення інформації про елементи саме операційних витрат і заповнення розділу 2 “Елементи операційних витрат” Звіту про фінансові результати. Якщо ж витрати у тому числі на оплату праці, підлягають капіталізації, тобто безпосередньо відображатись на рахунку обліку необоротних активів, то вони на рахунках класу 8 “Витрати по елементах” не враховуються. Таким чином, при використанні рахунків класу 8 ті самі витрати відбиваються двічі: по елементах на рахунках класу 8 і по напрямку їхнього використання на рахунках класу 9 “Витрати діяльності”.
Інформацію для заповнення розділу 2 “Звіту про фінансові результати” можна одержати за даними кредитових оборотів рахунків відповідних активів і зобов’язань за звітний період. Ведення рахунків класу 8 лише приводить до збільшення обсягу облікових операцій.
У зв’язку з цим пропонується рахунки класу 8 використовувати для відображення витрат, що по податковому обліку відносяться до складу валових витрат.
З метою посилення контролю всю суму відпускних пропонується відображати на окремому субрахунку 663 “Заробітна плата майбутніх періодів”.
В обліку будуть зроблені такі записи:
дебет рахунку 39 “Витрати майбутніх періодів”
кредит рахунка 663 “Заробітна плата майбутніх періодів”
У наступному за звітним місяці частина, що залишилася, відпускних, що приходяться на даний місяць, відбивається по дебету рахунків 92 “Адміністративні витрати”, 93 “Витрати на збут” і кредиту рахунка 39 “Витрати майбутніх періодів”.
У випадку, якщо на підприємстві створюється резерв майбутніх витрат по оплаті відпусток, то нарахування сум відпускних, що приходяться на дні відпустки наступного місяця, буде відбиватися по дебету рахунка 471 “Забезпечення виплат відпусток” і кредиту рахунка 663 “Заробітна плата майбутніх періодів”.
З процесом нарахування і виплат заробітної плати пов’язана необхідність визначення відповідних сум податків і інших обов’язкових платежів, які підприємство розраховує, виходячи з загального розміру виплати відповідним категоріям працівників, а також утримань з сум доходу (заробітної плати) кожного працівника.
Обов’язковість стягування таких податків і обов’язкових платежів і їхній перелік визначені Законом про систему оподаткування. Склад платників, база обкладання, ставки, порядок стягування і перерахування, а також штрафні санкції визначені по кожному податку й іншому обов’язковому платежу відповідними законодавчими і нормативними документами.
До числа зборів і податків на заробітну плату відносяться збір на обов’язкове державне пенсійне страхування, збір на обов’язкове соціальне страхування, у тому числі на випадок безробіття.
Таким чином, збір у Фонд соціального страхування на відміну від збору в Пенсійний фонд, не нараховується на винагороди по цивільно-правовим договорам. У випадках, коли всім найманим робітникам не нараховується і не виплачується заробітна плата, базою для нарахування збору в Пенсійний Фонд є сума витрат на оплату праці, обчислена на основі мінімального розміру заробітної плати.
Необхідно відзначити, що при визначенні бази для нарахування внесків у Пенсійний фонд варто керуватися п.1 Статті 5 Декрету КМУ “Про прибутковий податок з громадян”, зі змінами і доповненнями, за винятком двох видів виплат. Дослідження показали, що між складом виплат, визначеними зазначеними документами маються розбіжності. Значний обсяг і часті зміни нормативних і законодавчих актів але нарахуванням на заробітну плату істотно ускладнює їхнє розуміння і викликають наявність помилок на даній ділянці роботи.
Під час написання дипломної роботи було досліджено облік, аналіз та аудит витрат на оплату праці МПП „Симплекс”. Дослідження обліку заробітної плати проводилося в розрізі витрат на оплату праці, а також було досліджено складові фонду оплати праці: основну, додаткову заробітну плату та інші заохочувальні та компенсаційні виплати, порядок утримань із заробітної плати, особливості обліку заробітної плати в умовах використання обчислювальної техніки та порядок складання звітності по заробітній платі.
На МПП „Симплекс” облік заробітної плати умовно можна поділити на 4 стадії:
1) первинний облік (оцінка якості виконаних робіт та підрахунок виконаних робіт працівниками-відрядниками; проставлення кількості відпрацьованого часу працівникам-почасовикам);
2) нарахування заробітної плати;
3) проведення утримань;
4) видача заробітної плати.
Друга та третя стадія будуть впроваджені автоматизованою системою “1С Бухгалтерія ”, тому пропозиції, щодо вдосконалення можна вносити на першу та четверту стадії.
Одним з недоліків на підприємстві є відсутність аналізу ефективності використання трудових ресурсів, саме на це слід звернути увагу.
Проаналізувавши ефективність використання трудових ресурсів на „Симплекс” можна в цілому дати позитивну оцінку їх використанню, хоча недоліки в їх використанні та наявності резервів присутні. Так, за останні роки, на підприємстві зростає плинність кадрів. Аналіз використання трудових ресурсів вказав на значні внутрішньозмінні втрати робочого часу - 1.3 тис. людино-годин по відношенню до минулого року. У складі фонду оплати праці зросла частка оплати понаднормових годин.
У зв'язку з цим, слід:
- зменшити втрати робочого часу;
- аналізувати плинність кадрів та її причини;
- проводити аналіз використання робочого часу і пов'язаних з цим витрат на оплату праці.
Дані впровадження є цілком раціональними, оскільки дане підприємство на даний момент є прибутковим і має тенденцію до розвитку.
Таким чином, врахувавши всі недоліки, підприємство збільшить обсяг наданих послуг (виконаних робіт) за рахунок більш повного використання трудових ресурсів, що позитивно вплине на господарську діяльність підприємства в цілому.





Список використаної літератури

1. Конституція України.
2. Закон України «Про оплату праці» від 1 травня 1995 року (зі змінами та доповненнями).
3. Закон України «Про відпустки». від 15.11.96 р. (зі змінами та доповненнями).
4. Закон України “Про аудиторську діяльність” від 23.04.93 №3215-ХІІ зі змінами та доповненнями.
5. Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 26 «Виплати працівникам» затверджений наказом Міністерства фінансів України від 28.10.03р. №601.
6. Постанова від 28 червня 1997 року № 651 «Про порядок визначення розміру допомоги у зв'язку з тимчасовою непрацездатністю та у зв'язку із вагітністю та пологами особам, які мають постійно обчислювальний доход, та особам, доход яких повністю може бути обчислений лише за результатами роботи за рік».
7. Постанова «Про затвердження Порядку обчислення середньої заробітної плати» від 8 лютого 1995 року № 100 зі змінами, внесеними згідно з Постановою Кабінету Міністрів України № 348 від 16.05.95.
8. Постанова «Про порядок збору на обов'язкове соціальне страхування на випадок безробіття» затверджено наказом Міністерства праці та соціальної політики від 3 жовтня 1997 року №4.
9. Постанова Кабінету Міністрів України №571 від 27.04.98р. «Про обчислення розміру допомоги по тимчасовій непрацездатності».
10. Інструкція зі статистики чисельності працівників, зайнятих у народному господарстві України, затверджена наказом Міністру України № 171 від 07.07.95 за погодженням Мінекономіки України, Мінпраці України, Мінфіном України.
11. Астахов В.П. Бухгалтерский /финансовый/ учет, Москва: “Издательство-Приор”, 2000г., 672с.
12. Бутинець Ф.Ф., Малюга Н.М. Бухгалтерський облік, облікова політика і план рахунків, стандарти і кореспонденція рахунків. Житомир: ЖІТІ, 2000р., с.125-143
13. Бутинець Ф.Ф. Інформаційні системи бухгалтерського обліку.- Житомир: ПП “Рута”,2002р., с.75-84
14. Вітвицька Н.С., Кузьмінська О.Е. Контроль і ревізія. Навчально – методичний посібник.-К.: КНЕУ, 2000р., с.89-96, 112.
15. Голов С.Ф., Єфименко В.І. Фінансовий та управлінський облік. К.: ТОВ “Автоінтерсервіс”, 1996р., с.355-370.
16. Гужева В.М. Інформаційні системи і технології на підприємствах. Навч. посібник. К.: КНЕУ, 2001р., с.301-307.
17. Давидов Г.М. Аудит:навчальний посібник, Київ “Знання”, 2001р., 363с.
18. Данилевский Ю.А., Шапигузов С.М., Ремизов Н.А., Старовойтова Е.В. Аудит, Москва: ИД ФБК ПРЕСС, 1999г.
19. Завгордний В.П. Автоматизация бухгалтерского учета , контроля , аудита, Киев : “А.С.К.”, 1998г.
20. Кузминский А.М. Аудит: практическое пособие, Киев, 1996г., с.143-145.
21. Лабынцев Н.Т. Аудит: теория и практика, Москва, 1999г., с.108-139
22. Подольский В.И., Поляк Г.Б., Савин А.А. и др. Аудит: Учебниу для вузов// под. ред. Подольского.-2-е изд., перераб. и доп. – М.: Юнита-Дана, 2000.с.581-591.
23. Пол А. Семюельсон, Вільям Д. Нордгауз Макроекономіка, Київ: 1995.
24. Пол А. Семюельсон, Вільям Д. Нордгауз Мікроекономіка, Київ: 1998.
25. Савченко В.Я. Аудит: Навч. посібник.-К.: КНЕУ, 2002. с.254-260
26. Ткаченко Т.М. Бухгалтерський та фінансовий облік на підприємствах України, Київ: “А.С.К.”, 2000р., с.304-347.
27. Управленческий учет под ред. Шеремета А.Д. ,Москва:ФБК-Пресс, 1999г., 512с.
28. Плєшонкова Л. Виробнича собівартість і калькулювання промислової продукції // Баланс 2001р. (спецвипуск) №7 (26) квітень.
Стоимость доставки работы, в гривнах:

(при оплате в другой валюте, пересчет по курсу центрального банка на день оплаты)
300





Найти готовую работу


ЗАКАЗАТЬ

Обратная связь:


Связаться

Доставка любой диссертации из России и Украины



Ссылки:

Выполнение и продажа диссертаций, бесплатный каталог статей и авторефератов

Счетчики:

Besucherzahler
счетчик посещений

© 2006-2022. Все права защищены.
Выполнение уникальных качественных работ - от эссе и реферата до диссертации. Заказ готовых, сдававшихся ранее работ.