У нас уже 242733 рефератов, курсовых и дипломных работ
Заказать диплом, курсовую, диссертацию


Быстрый переход к готовым работам

Мнение посетителей:

Понравилось
Не понравилось





Книга жалоб
и предложений


 






Название Іпотечне кредитування та його розвиток в Україні
Количество страниц 97
ВУЗ Киевская национальная академия
Год сдачи 2013
Бесплатно скачать 22636.doc 
Содержание ЗМІСТ


Вступ…………………………………………………………………….…………3
Розділ 1. Теоретико-методологічні засади іпотеки…………………………...…5
1.1. Сутність іпотеки та іпотечного кредитування………………………...….5
1.2. Інфраструктура іпотечного ринку та місце банку на ньому....................14
1.3. Сучасний стан іпотечного кредитування в Україні……………………..30
Розділ 2. Організація іпотечного кредитування (на прикладі ПАТ КБ "ПриватБанк" ).......................................................................................................38
2.1. Аналіз показників кредитної діяльності банку.........................................38
2.2. Організація кредитування та механізм надання іпотечного кредиту в КБ "ПриватБанк".........................................................................................................46
2.3. Аналіз наданих іпотечних житлових кредитів в КБ "ПриватБанк".......61
Розділ 3. Перспективи розвитку іпотечного кредитування в Україні……...…70
3.1. Проблеми та недоліки системи іпотечного кредитування в Україні......70
3.2. Шляхи удосконалення іпотечного кредитування в КБ "ПриватБанк"...75
3.3. Пропозиції з удосконалення механізму іпотечного кредитування банками України....................................................................................................79
Висновок.................................................................................................................88
Література...............................................................................................................92
Додаток А. Баланс ПАТ КБ „ПриватБанк” за 2008-2011 роки..........................96
Додаток Б. Звіт про фінансові результати ПАТ КБ „ПриватБанк” за 2008-2011 роки.........................................................................................................................98








ВСТУП


У відродженні іпотеки за допомогою іпотечного житлового кредитування значну роль відіграють банківські установи. Незважаючи на активізацію діяльності банківських структур на іпотечному житловому ринку в Україні, слід констатувати наявність цілої низки проблем у цій сфері.
Обмеженість банківських ресурсів та невідповідність їх параметрів цілям іпотечного житлового кредитування, високий рівень іпотечних ризиків, відсутність діючих механізмів генерації стабільних довгострокових банківських ресурсів актуалізують проблематику дослідження. Незважаючи на кризову ситуацію, що склалася на внутрішньому та зовнішніх фінансових ринках, іпотечний ринок у перспективі є одним із найбільш динамічних сегментів кредитного ринку України.
Іпотечне кредитування є одним з перспективних напрямків розвитку банківського кредитування, оскільки іпотека є найважливішим інструментом, що підсилює забезпечення кредиту. Особливе значення цей момент має для нашої країни, економіка якої, як відомо, відрізняється високим ступенем ризику та невизначеності. Забезпечені ж кредити, в порівнянні з бланковими, є більш безпечними для банків, оскільки за їхнього неповернення банк реалізує заставу і повертає свої кошти.
Таким чином, іпотечне кредитування має велике значення безпосередньо для функціонування, підвищення стабільності та ефективності банківської системи країни. Його дослідження на сьогоднішній день є досить актуальним.
Окремим аспектам складної і багатопланової проблеми іпотечного кредитування присвячено праці провідних вітчизняних та зарубіжних вчених економістів та фінансистів. Приділяють значну увагу іпотечному кредитуванню такі вітчизняні дослідники, як Савлук М., Дорофеєва О.В., Євтух А.Т., Кірєєва О.І. та ін.
Метой даної дипломної роботи є розробка рекомендацій з удосконалення іпотечного кредитування на макро- и мікрорівнях. Для досягнення даної мети необхідно вирішити наступні завдання:
1) Розглянути сутність іпотеки та іпотечного кредитування;
2) Вивчити інфраструктуру іпотечного ринку та місце банку на ньому;
3) Виявити сучасний стан іпотечного кредитування в Україні;
4) Проаналізувати механізм іпотечного кредитування у ПриватБанку;
5) Провести аналіз обсягів наданих іпотечних житлових кредитів;
6) Виявити шляхи удосконалення іпотечного кредитування у ПриватБанку і у банківській системі у цілому.
Основними методами, використаними в ході написання дипломної роботи, є: логічний, порівняльний, структурний, динамічний, графічний, коефіцієнтний і інші.
У якості інформаційної бази для написання дипломної роботи використані нормативно-правові акти України, книжкові і періодичні видання вітчизняних та зарубіжних авторів, а також електронні ресурси.
Список литературы ВИСНОВОК


В ході написання теоретичної частини дипломної роботи з'ясовано, що іпотека, в сучасному визначенні, - це спосіб забезпечення виконання зобов'язань, за якими нерухоме майно, що є предметом застави, залишається у заставника або у третьої особи.
Предметом іпотеки можуть бути ділянки землі і майно, яке на ній розташоване, - будівлі, споруди, квартири, підприємства як цілісні майнові комплекси, інше майно, віднесене законодавством до нерухомого. Залежно від предмету іпотеки виділяють іпотеку житла (житлову іпотеку), іпотеку земельних ділянок (іпотеку землі) і іпотеку комерційної нерухомості (комерційну іпотеку).
Аналіз ситуації на українському іпотечному ринку показав, що в 2006 році питома вага іпотечних кредитів не перевищувала 4 % ВВП. Але високі темпи приросту іпотечного кредитування в 2006-2007 роках зумовили значне збільшення даного показника, який в 2007 р. перевищив 10 %, а в 2008 р. - перевищив 15 % від ВВП. Проте відзначимо, що в 2008 році висока динаміка іпотечних кредитів обумовлена лише в незначній мірі збільшенням числа виданих іпотечних кредитів. Найбільший вплив на збільшення об'ємів виданих іпотечних кредитів зробило зростання валютного курсу (банки надавали переважну кількість кредитів в дол. США, але заборгованість за ними у фінансовій звітності відображають в гривнах). Показник частки житлових іпотечних кредитів свідчить, що така форма кредитування не знайшла достатнього рівня в роботі українських банків незважаючи на те, що створена певна нормативна база і апробовані іпотечні технології в банках.
В кінці 2008 року наступила світова фінансова криза, яка украй негативно відобразилася на об'ємах іпотечного кредитування в Україні. З тих пір в нашій країні спостерігається неухильна тенденція до скорочення об'ємів кредитування, яка зберігається аж до сьогоднішнього дня. За підсумками 2009 року об'єми іпотечного кредитування скоротилися на 7,43 %, за підсумками 2010 року - на 16,6 %, за підсумками 2011 року - на 12 %, а за підсумками перших 8 місяців 2012 року - на 15,35 %. Проведений аналіз свідчить про тривалу кризу іпотечного кредитування в нашій країні.
Ринок іпотечного кредитування в Україні переживає не найкращі часи, оскільки спостерігається тенденція до зниження темпів придбання житла в кредит. Ринок нерухомості завмер, разом з ним й іпотечне кредитування. Умови, що пропонують вітчизняні банки, є для українців досить дорогими, а для банків потенційні клієнти не мають достатньої платоспроможності.
Аналіз структури кредитного портфелю ПриватБанка показав, що за підсумками 2008 року портфель іпотечних кредитів складав 5,3 % від загальної величини кредитних операцій, то до кінця 2009 року він скоротився до 3,69 %, до кінця 2010 року - до 2,69 %, а до кінця 2011 року - до 2,2 %. Таким чином, Приватбанк поступово відмовляється від іпотечного кредитування, що пов'язане з кризою на ринку нерухомості, погіршенням платоспроможності населення і т.д. При цьому банк активно розвиває інші види кредитування населення, які пов'язані із значно меншими сумами одноразового кредитування. До таких кредитів слід, перш за все, віднести карткове кредитування.
На сьогоднішній день іпотечне житлове кредитування в Приватбанку здійснюється тільки за раніше вилученими об'єктами.
В структурі портфеля іпотечних житлових кредитів переважну питому вагу займають забезпечені кредити, частка яких впродовж 2008-2010 років перевищувала 97 % від загальної величини портфеля. У 2011 році рівень забезпеченості іпотечних кредитів значно погіршав, оскільки частка забезпечених кредитів зменшилася до 75,73 %, проте вона як і раніше значно перевищувала частку незабезпечених.
Результати аналізу іпотечного кредитування в ПриватБанку свідчать про те, що даний вид кредитних операцій знаходиться в кризовому стані. На сьогоднішній день банк видає іпотечні кредити виключно на покупку раніше вилучених об'єктів. В цілому об'єми портфеля іпотечних кредитів стрімко зменшуються, погіршується рівень їх забезпеченості і якість. У умовах, що склалися, керівництву банку необхідно вживати заходам по перегляду політики іпотечного кредитування, щоб вже в найближчому майбутньому іпотека в Приватбанку знову увійшла до стадії активного розвитку.
У третьому розділі дипломної роботи сформульовані рекомендації по підвищенню ефективності іпотечного кредитування як на рівня окремо взятого банку (Приватбанку), так і на рівні банківської системи в цілому.
На думку автора, ПриватБанку у області іпотечного кредитування необхідно виробити чіткі критерії з питання остаточної вибірки іпотечного портфеля. Сформовані пропозиції покликані об'єднати в собі всю тонкість іпотечного кредитування у ПриватБанку, мінімізувати кредитний ризик і максимізувати ефективність іпотечних операцій ПриватБанку.
У сучасних умовах необхідно створити сприятливі умови для банківського кредитування будівництва, а також довгострокового житлового іпотечного кредитування. Проведення іпотечної кредитної політики повинне передбачати:
- зниження вартості банківських ресурсів і процентних ставок за кредитами до рівня, який стимулює участь в житловому кредитуванні кредиторів і позичальників;
- удосконалення механізму рефінансування іпотечних кредитів;
- зменшення кредитних ризиків завдяки страхуванню.
Фінансування житлового будівництва в Україні потребує подальшого розвитку, а окремі його сегменти - кардинального оновлення. Системний підхід в рішенні житлового питання, основою якого є ефективний механізм функціонування житлового іпотечного кредитування, залежить від жорсткого контролю за будівництвом і доступністю довгострокових фінансових ресурсів.
Однією з головних задач розвитку іпотечного ринку перш за все залишається створення належної законодавчої бази, яка б відповідала міжнародним стандартам і враховувала досвід в зарубіжних країнах. Необхідно удосконалити законодавчу базу за рахунок ухвалення законів «Про державну реєстрацію прав власності і забезпечень на нерухоме майно», вдосконалення ЗУ «Про іпотечні цінні папери», внесення змін до Земельного, Цивільного, Житлового і Господарського кодексів, законів: «Про цінні папери і фондовий ринок», «Про оцінку майна, майнових прав і професійну оцінну діяльність в Україні» і інших нормативно-правових актів, пов'язаних з цією проблематикою. Це дасть можливість створити належний законодавчий базис для розвитку іпотечного кредитування.








ЛІТЕРАТУРА


1. Господарський Кодекс України від 16.01.2003 із змінами і доповненнями // Електронна правова система Експерт-юрист.
2. Земельний Кодекс України N 2768-III від 25.10.2001 із змінами і доповненнями // Електронна правова система Експерт-юрист.
3. Про банки і банківську діяльність: Закон України № 2121-III від 07.12.2000 із змінами і доповненнями // Електронна правова система Експерт-юрист.
4. Про іпотеку: Закон України № 898-IV від 05.06.2003 із змінами і доповненнями // Електронна правова система Експерт-юрист.
5. Про іпотечне кредитування, операціях з консолідованим іпотечним боргом і іпотечні сертифікати: Закон України № 979-IV від 19.06.2003 із змінами і доповненнями // Електронна правова система Експерт-юрист.
6. Про забезпечення вимог кредиторів і реєстрації відшкодувань. Закон України № 1255-IV від 18.11.2003 із змінами і доповненнями // Електронна правова система Експерт-юрист
7. Про заставу: Закон України № 2654-XII від 02.10.1992 із змінами і доповненнями // Електронна правова система Експерт-юрист.
8. Цивільний Кодекс України N 435-IV від 16.01.2003 із змінами і доповненнями // Електронна правова система Експерт-юрист.
9. Постанова КМ України № 7539 від 10.01.2011р. “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення контролю за укладенням договорів застави та іпотеки земельних ділянок та прав на них” // www.rada.gov.ua
10. Постанова КМ України № 358 від 06.04.2011 р. "Про затвердження Порядку і правил обов'язкового страхування предмета іпотеки від ризиків випадкового знищення, випадкового пошкодження або псування" // www.rada.gov.ua
11. Арест С. Аналіз ринку нерухомості за січень 2012 року по Україні
12. [Електроний ресурс]. – Режим доступу: http//justinian.com.ua/1_doc2.html
13. Астахова А.М. Проблеми розвитку іпотечного кредитування в Україні // Міжнародна науково-практична інтернет-конференція „Простір і час сучасної науки".- 2007. - №7
14. Балабанов И.Т., Банки и банковское дело / И. Т. Балабанов. - С.-Петербург: Питер, 2007 – 451 с.
15. Волков С.С. Іпотечне кредитування в Україні: передумови, ризики, перспективи // Інформаційний портал Українського агентства фінансового розвитку ( ЗАТ “КАФР”).
16. Гроші та кредит : підручник. – 4-те вид., перероб. і доп. [Текст] / За заг. ред. М.І. Савлука. – К.: КНЕУ, 2006. – 744 с.
17. Дєнков Д. О. Іпотечні кредити залишаються недосяжними // Економічна правда. – 2010. – 23. березня. http://www.epravda.com.ua/publications
18. Дорофеєва О.В. Фінансові ризики лізингових компаній України: Автореф. дис. … канд. екон. наук: спец. 08.04.01 «Економіка та управління підприємствами» (за видами економічної діяльності) / О.В. Дорофеєва. – Тернопіль: Тернопільська академія народного господарства, 2007. – 24 с.
19. Євтух А.Т. Іпотечний механізм ефективного використання і розвитку нерухомості: Дис. … д-ра екон. наук: 08.04.01 «Економіка та управління підприємствами» (за видами економічної діяльності) / А.Т. Євтух. – К.: Ін-т економічного прогнозування, 2009. – 427 с.
20. Жук О.В. Стан і перспективи розвитку іпотечного кредитування в Україні // Економічний простір. – 2009. - №23/1. – С. 308 – 315.
21. Журкина Н.Г. Современная ипотека: состояние, проблемы, решения.//Финансы.-2007. -№6. – с. 12-15.
22. Іпотека в Україні. Офіційний сайт з питань іпотеки в Україні // Електронний ресурс. Режим доступу: http://www.ipoteka.net.ua/
23. Кірєєва О.І. Іпотечне кредитування: проблеми та перспективи розвитку в Україні: інформаційно-аналітичний матеріал / За ред. О.І. Кірєєвої. – К.: Центр наукових досліджень НБУ, 2010. – 104 с.
24. Ковалишин І. Особливості вітчизняного іпотечного ринку / І.Ковалишин // Вісник НБУ. - 2009. - №4. - С.23-25.
25. Кручок С.І. Іпотечне кредитування: Європейська практика та перспективи розвитку в Україні. – К.: Урожай. – 2008. – 327 с.
26. Лабецька Л.М. Історико-правові аспекти іпотеки // Регіональна економіка. – 2007. – № 1. – С. 209–214.
27. Лаврушин О.И. Банковское дело / О.И. Лаврушин. – М.: Финансы и статистика, 2006. – 179 с.
28. Любунь О.С. Іпотечне кредитування. – К.: Вид – во Європ. ун – ту, 2006. – 299 с.
29. Любунь О.С., Кіреев О.І., Денисенко М.П. Іпотечне кредитування: Навчальний посібник / За редакцією О.С. Любуня, О.І. Кіреева, М.П. Денисенка. – К.: Центр навчальної літератури, 2008. – 392 с.
30. Любунь О.С., Кіреев О.І., Денисенко М.П. Іпотечний ринок: Підручник. - К.: Атіка, 2009. – 288 с.
31. М’якишевська О.М. Вплив світової фінансової кризи на ринок іпотеки України // Економічний простір. – 2009. – №23/1. - С. 120 – 122.
32. Незалежний український портал нерухомості [Електронний ресурс]. – Режим доступу: www.real.ua.
33. Окремі показники діяльності банків України [Текст] // Вісник НБУ. -2010. - №2. - С.37-45.
34. Омельчук В.О. Роль іпотеки на вітчизняному ринку доступного житла // Формування ринкових відносин в Україні. – 2010. - №9. – С. 17 – 22.
35. Офіційний сайт Асоціації українських банків в Інтернеті // Електронний ресурс. Режим доступу: aub.org.ua/
36. Офіційний сайт Держкомстату в Інтернеті // Електронний ресурс. Режим доступу: www.ukrstat.gov.ua.
37. Офіційний сайт журналу «Деньги2» [Електронний ресурс]. – Режим доступу: www.dengi.ua.
38. Офіційний сайт НБУ в Інтернеті // Електронний ресурс. Режим доступу: www.bank.gov.ua/
39. Офіційний сайт Приватбанку в Інтернеті // Електронний ресурс. Режим доступу: www.privatbank.ua.
40. Пересада А. А., Майорова Т. В. Інвестиційне кредитування : навч. посібник [Текст]. - К.: КНЕУ, 2002. - 271 с.
41. Резниченко Є.В. Упавшие ставки не сделали кредиты доступными: обзор рынка ипотечного кредитования физлиц за 2010 год. – 2011. – 25 січня. http://www.prostobank.ua/zhile_v_kredit
42. Ринок іпотечного кредитування у 2009 році // Цінні папери України. – 2010. - №9 (603). – 11 березня. http://www.securities.org.ua
43. Українська національна іпотечна асоціація. – 2011. – 22 січня. http://eimg.pravda.com.ua/images/doc/d/0/d092d---------1.jpg
Стоимость доставки работы, в гривнах:

(при оплате в другой валюте, пересчет по курсу центрального банка на день оплаты)
300
Скачать бесплатно 22636.doc 





Найти готовую работу


ЗАКАЗАТЬ

Обратная связь:


Связаться

Доставка любой диссертации из России и Украины



Ссылки:

Выполнение и продажа диссертаций, бесплатный каталог статей и авторефератов

Счетчики:

Besucherzahler
счетчик посещений

© 2006-2022. Все права защищены.
Выполнение уникальных качественных работ - от эссе и реферата до диссертации. Заказ готовых, сдававшихся ранее работ.