У нас уже 242733 рефератов, курсовых и дипломных работ
Заказать диплом, курсовую, диссертацию


Быстрый переход к готовым работам

Мнение посетителей:

Понравилось
Не понравилось





Книга жалоб
и предложений


 






Название УПРАВЛІННЯ КРЕДИТНИМИ РИЗИКАМИ БАНКУ
Количество страниц 46
ВУЗ ХАРКІВСЬКИЙ БАНКІВСЬКИЙ ІНСТИТУТ
Год сдачи 2012
Содержание ЗМІСТ

ВСТУП…………………………………………………………………………….3
1. ІДЕНТИФІКАЦІЯ, АНАЛІЗ ТА УПРАВЛІННЯ КРЕДИТНИМИ РИЗИКАМИ БАНКУ………………………………………………………..5
1.1. Сутність, значення та класифікація кредитних ризиків в банківській сфері, причини їх виникнення………………………………………………5
1.2. Аналіз та оцінка кредитних ризиків в системі ризик-менеджменту банку………………………………………………………………………….9
1.3. Управління кредитними ризиками як складова процесу управління активами і пасивами банку………………………………………………...14
2. ПРАКТИЧНЕ ЗАСТОСУВАННЯ СИСТЕМИ МЕНЕДЖМЕНТУ КРЕДИТНИХ РИЗИКІВ В БАНКАХ УКРАЇНИ…………………………19
2.1. Аналіз стратегії управління кредитними ризиками в банках України…..19
2.2. Управління кредитними ризиками в аспекті маркетингової діяльності ВАТ «Кредобанк»…………………………………………………………..24
2.3. Способи мінімізації та уникнення кредитних ризиків в банках України………………………………………………………………………27
3. ВДОСКОНАЛЕННЯ ПРОЦЕСУ УПРАВЛІННЯ КРЕДИТНИМИ РИЗИКАМИ В БАНКАХ УКРАЇНИ………………………………………33
3.1. Закордонний досвід управління кредитними ризиками в банках………..33
3.2. Шляхи вдосконалення процесів оцінки, аналізу та мінімізації кредитних ризиків банками України……………………………………………....…..37
ВИСНОВКИ………………………………………………………………….......42
ПЕРЕЛІК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ…………………………………....….44





ВСТУП


На етапі фінансової стабілізації в Україні істотно зростає вплив банківської системи на національну економіку, на формування її стратегії. Нарощуючи масштаби діяльності, банки прямо й опосередковано сприяють становленню якісно нової структури суспільного виробництва, технологічному оновленню, успішному розв’язанню соціальних проблем, зміцненню України як держави європейського рівня і її інтеграції у світове економічне співтовариство.
Водночас слід враховувати, що глобальне зростання ролі банків в економіці викликає істотне збільшення ризиків у їхній діяльності. Адже банківська діяльність є одним із найризикованіших видів підприємництва. Тому банкам життєво важливо активно впроваджувати й удосконалювати системи управління ризиками. Оптимізація банківської діяльності повинна ґрунтуватися на системному підході до управління банком у цілому та управління ризиками зокрема.
У найширшому розумінні кредитний ризик - це невизначеність щодо повного та своєчасного виконання позичальником своїх зобов’язань згідно з умовами кредитної угоди. Як економічна категорія кредитний ризик характеризує економічно-правові відносини, що виникають між двома контрагентами - кредитором та позичальником з приводу перерозподілу фінансових активів.
Актуальність даної роботи випливає з того, що у сучасних умовах досить могутнього впливу негативних зовнішніх і внутрішніх чинників лише обмежена кількість банків розробляє свою ризикову стратегію управління кредитними ризиками з обов’язковою наявністю концептуальної складової. Більшість кредитних організацій орієнтується, в основному, на реалізацію короткострокових цілей. У результаті погіршується прибутковість і фінансова стійкість розвитку, виникають проблеми в міжбанківській конкурентній боротьбі.
Мета даної роботи - розкрити поняття, сутність та значення кредитних ризиків в банківській діяльності, сформулювати основні принципи та напрямки процесу їх ідентифікації, оцінки та мінімізації в системі ризик-менеджменту банківської установи.
Функціонуючи у нестабільному середовищі і не маючи повної, достовірної інформації про контрагентів, комерційні банки змушені відточувати майстерність стратегічного управління кредитними ризиками за допомогою збалансованості стратегічних і тактичних методів управління, організації результативного банківського ризик-менеджменту. Значна кількість банків при здійсненні стратегічного управління ризиками ставить задачу забезпечити динамічне зростання, інші бажають мінімізувати ризики і підтримувати імідж стійкого у фінансовому відношенні банку при невисокому рівні виплат відсотків. В обох випадках стратегічне управління кредитними ризиками стає однією з головних складових банківського менеджменту.
Список литературы ВИСНОВКИ


Узагальнюючи результати проведеного дослідження, можна зробити висновок, що кредитний ризик-менеджмент є домінуючим у всій системі управління банківськими ризиками, і здійснюється системно, комплексно та поетапно на стратегічному, тактичному та оперативному рівнях в тісній взаємодії з усіма внутрішніми підрозділами банку, які реалізують та контролюють кредитний процес.
Оптимізація управління кредитними ризиками передбачає наукове обґрунтування ефективності банківських продуктів, створених за допомогою передових методів та технологій, та направлена на мінімізацію імовірнісних відхилень дійсності від очікуваних результатів.
Дослідження показало, що системи ризик-менеджменту в українських банках мають суттєве відставання від аналогічних систем в західних банках. Воно виявляється в організації цих систем, їх ролі та функціях, покладених на них. Причинами відставання є нерозвиненість фінансового ринку України та його інфраструктури, недостатня розвиненість корпоративного управління в банках та недостатній рівень системної роботи Національного банку в цьому напрямку, що виявляється, зокрема, у відсутності стандартних вимог до функцій ризик-менеджменту.
Виходячи з результатів дослідження, можна сформувати наступні пропозиції:
1. Національному банку України доцільно проводити більш системну розробку нормативної бази з регулювання кредитних ризиків та активніше стимулювати комерційні банки впроваджувати інтегровані системи кредитного ризик-менеджменту;
2. Комерційним банкам доцільно вдосконалити сукупність функцій, покладених на відділи, які займаються процесом управління кредитними ризиками, для розвитку комплексних систем ідентифікації та оцінки кредитних ризиків. Досвід комерційних банків, зокрема закордонних, у сфері оцінки кредитоспроможності позичальників дає змогу запровадити більш формалізовані системи внутрішніх рейтингів для такої оцінки.
Отже, в сучасних умовах економічного розвитку України, вивчення ризику, який приймає на себе банк, потребує особливої уваги. Робота комерційного банку, пов’язана з управлінням кредитним ризиком, повинна носити комплексний характер, охоплювати всю організацію та зміст кредитної діяльності банку, здійснювати розробку заходів, спрямованих на зниження ймовірності неповернення виданих кредитів, які знижують платоспроможність банку. Її основними цілями є здійснення оцінки якості окремих кредитів і кредитного портфелю в цілому і розробка пропозицій з удосконалення процесу планування та проведення кредитних операцій.






ПЕРЕЛІК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ


1. Цивільний кодекс України від 16 січня 2003 р. № 435-ІV (зі змінами та доповненнями).
2. Закон України “Про банки і банківську діяльність” від 7.12.2000 № 2121 – ІІІ (зі змінами та доповненнями).
3. Закон України “Про Національний банк України” від 20.05.1999 № 679 - ХІV (зі змінами та доповненнями).
4. Постанова Правління НБУ № 279 від 06.07.2000 «Про затвердження Положення про порядок формування та використання резерву для відшкодування можливих втрат за кредитними операціями банків» зі змінами та доповненнями.
5. Постанова Правління НБУ № 368 від 28.08.2001 «Про затвердження Інструкції про порядок регулювання діяльності комерційних банків в Україні» зі змінами та доповненнями.
6. Бондаренко Л.А. - Побудова системи ризик-менеджменту в комерційному банку. - Фінанси України, 2003 р.,№9, с. 85-93.
7. Бухтин М.А. - Методика непрерывной оценки кредитной истории в системе контроллинга рисков. - Оперативное управление и стратегический менеджмент в коммерческом банке, 2005 г., № 4, с. 92-106.
8. Бухтин М.А. - Методы оценки показателей кредитного риска - Оперативное управление и стратегический менеджмент в коммерческом банке, 2005 г., № 2, с. 70-92.
9. Докучаева Е. - Управление рисками при розничном кредитовании. - Банковский аудитор, 2006 р., № 12, с.12-14.
10. Заруцька О.П. - Управління ризиками - провідний чинник фінансової стійкості вітчизняних банків. - Фінанси України, 2006 р., №3, с.94-105.
11. Казарян А.А. - Что нам ждать от Базеля II? - Деньги и кредит, 2006 г., № 1, с.40-47.
12. Камінський А. - Аналіз систем ризик-менеджменту в банках України. - Банківська справа, 2005 р., №6, с. 10-19.
13. Ковалев А.П. - Оценка кредитных рисков в Базельском соглашении - 2. - Банковская практика за рубежом, 2006 р., №3, с.62-67.
14. Ковальов О.П. - Стратегічне управління кредитними ризиками. - Актуальні проблеми економіки, 2006 р., №5, с.21-30.
15. Ковальов О.П. - Світовий досвід управління кредитним ризиком і можливості його використання в Україні. - Актуальні проблеми економіки, 2006 р., №3, с. 11-18.
16. Ковалев П. - Методы повышения кредитной безопасности. - Банковская практика за рубежом, 2005 р., №6, с.36-41.
17. Ковалев П.П, - Некоторые аспекты управления рисками. - Деньги и кредит, 2006 г., № 1, с.47-51.
18. Козьменко С.М., Шпиг Ф.І. – Стратегічний менеджмент банку. – Суми, 2003р., - 734с.
19. Коршикова Т. - Контроль та управління ризиками в кредитній діяльності банків. - Вісник НБУ, 2003 р., №1, с.24-25.
20. Кравчук В.В. - Базельські угоди: новий етап розвитку міжнародної системи оцінки ризиків. - Фінанси України, 2004 р., №6, с. 121-128.
21. Кулинич И.Н. - Управление банковскими рисками как способ повышения платежеспособности коммерческого банка. - Актуальні проблеми економіки, 2005 р., № 1, с.60-68.
22. Кунцевич В.О. - Аналіз сучасного методологічного забезпечення оцінки ризиків, пов’язаних із кредитуванням підприємств - Актуальні проблеми економіки, 2006 р., №11, с.80-86.
23. Малкина М.А. - Новые подходы к управлению банковскими рисками. - Деньги и кредит, 2006 г., № 1, с.42-47.
24. Мисявичус А. - Управление банковскими рисками. - Деньги и кредит, 2006 г., № 6, с.13-16.
25. Павлюк С.М. – Кредитні ризики та управління ними. – Фінанси України, 2003р., №11, с.105-111.
26. Пернарівський О. - Аналіз, оцінка та способи зниження банківських ризиків. - Вісник НБУ, 2004 р., №4, с. 44-48.
27. Потійко Ю. - Теорія і практика управління різними видами ризиків у комерційних банках. - Вісник НБУ, 2004р., №4, с. 58-60.
28. Примостка Л.О. – Кредитний ризик банку: проблеми оцінювання та управління. – Фінанси України, 2004р., №8, с.118 – 125.
29. Рид И. - Инструменты для управления кредитным риском. - Банковское дело, 2006 г., №7, с.38.
30. Стеля В.В. - Секьюритизация в практике кредитного риск-менеджмента. - Банковское дело, 2006 г., №9, с.34-37.
31. Токаренко Г.С. - Методы оценки рисков. - Финансовый менеджмент, 2006 г., №6, с.129-143.
32. Чижова А.С. - Модель управления риском концентрации кредитного портфеля. - Финансовый менеджмент, 2005 г., № 4, с.70-82.
Стоимость доставки работы, в гривнах:

(при оплате в другой валюте, пересчет по курсу центрального банка на день оплаты)
100





Найти готовую работу


ЗАКАЗАТЬ

Обратная связь:


Связаться

Доставка любой диссертации из России и Украины



Ссылки:

Выполнение и продажа диссертаций, бесплатный каталог статей и авторефератов

Счетчики:

Besucherzahler
счетчик посещений

© 2006-2022. Все права защищены.
Выполнение уникальных качественных работ - от эссе и реферата до диссертации. Заказ готовых, сдававшихся ранее работ.