У нас уже 242733 рефератов, курсовых и дипломных работ
Заказать диплом, курсовую, диссертацию


Быстрый переход к готовым работам

Мнение посетителей:

Понравилось
Не понравилось





Книга жалоб
и предложений


 






Название Теоретичні, методичні і практичні проблеми ресурсозбереження в сучасних умовах господарювання, що забезпечують формування та удосконалення організаційно-економічного механізму управління ресурсозбереженням у вугільній промисловості
Количество страниц 137
ВУЗ КПИ
Год сдачи 2014
Содержание ВСТУП
1 ЕФЕКТИВНА ПОЛІТИКА РЕСУРСОЗБЕРЕЖЕННЯ НА ВУГІЛЬНОМУ ПІДПРИЄМСТВІ В УМОВАХ РИНКОВИХ ПЕРЕТВОРЕНЬ
ЕКОНОМІКИ УКРАЇНИ
1.1 Перспективи техніко-економічного розвитку вугільної промисловості в сучасних умовах економіки України
1.2 Сучасна політика ресурсозбереження в Україні
1.3 Основні поняття та класифікація ресурсозберігаючих направлень і технологій у вугільному виробництві
1.4. Ресурсозберігаючий менеджмент як складова частина ефективної політики ресурсозбереження на вугільному підприємстві в умовах ринкових перетворень
1.5 Державне управління і контроль у галузі вивчення використання та охорони надр


2 КОМПЛЕКСНИЙ АНАЛІЗ ФІНАНСОВО-ГОСПОДАРСЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ВП «ШАХТА «СТАХАНОВА» ДП «КРАСНОАРМІЙСЬКВУГІЛЛЯ»
2.1 Загальна характеристика ВП «Шахта «Стаханова»
2.2 Аналіз основних техніко-економічних показників діяльності ВП «Шахта «Стаханова» ДП «Красноармійськвугілля» за 2007-2011 рр.
2.3 Аналіз фінансових результатів від реалізації продукції та рентабельності
2.4 Аналіз фінансового стану шахти
2.5. Аналіз собівартості вугільної продукції


3 ПОШУК НАУКОВО-ОБҐРУНТОВАНИХ ШЛЯХІВ ВПРОВАДЖЕННЯ ЕФЕКТИВНИХ РЕСУРСОЗБЕРГЕАЮЧИХ ЗАХОДІВ З МЕТОЮ ЗНИЖЕННЯ СОБІВАРТОСТІ ВУГІЛЬНОЇ ПРОДУКЦІЇ
3.1 Економіко-математична модель залежності повної собівартості готової вугільної продукції від обсягу готової вугільної продукції
3.2 Підвищення енергетичної ефективності систем підземного електропостачання шахти
3.3 Впровадження ресурсозберігаючих заходів з метою зниження собівартості вугільної продукції за елементом «Електроенергія»

4 ОХОРОНА ПРАЦІ

ВИСНОВКИ





ВСТУП

Існуючі прогнози розвитку світової економіки на довгостроковий період свідчать, що споживання енергоресурсів буде зростати й обумовлене це демографічними факторами і підвищенням рівня цивілізації. В наш час більше 90% енергії, необхідної людині, отримують за рахунок спалення вугілля, газу, нафти. Вичерпність запасів, зростаюча вартість видобутку й транспортування, а також безперервне підвищення цін вимагають економити традиційні види палива, шукати нетрадиційні джерела енергії, застосовувати більш ефективні ресурсозберігаючі механізми та обладнання.
Серед базових галузей важливе стратегічне значення має розвиток вугільної промисловості України - постачальника паливних і сировинних ресурсів для енергетики, металургії, хімії, транспорту й інших господарських потреб.
Багато розвинених країн, що мають значні запаси інших енергоносіїв, продовжують, орієнтуючись на далеку перспективу, розвивати або підтримувати вугільну промисловість, незважаючи на великі державні витрати. Україна залежна від іноземних імпортерів газу і нафти через відсутність значних власних їх запасів, а також через незадовільну роботу вугільної промисловості. Розв'язання цієї проблеми бачиться, передусім, у техніко-технологічному та економічному відродженні вугільної промисловості країни.
Сучасний стан вугільної галузі не можна визнати задовільним, незважаючи на ряд прийнятих Урядом заходів і деяке поліпшення показників її роботи в 2006-2011 pp. Прийняті Урядом заходи щодо перебудови в галузі системи управління, реструктуризації шахтного фонду, дотацій на оновлення очисного і прохідницького обладнання поки що не забезпечили істотних результатів і розв'язання проблем паливно-енергетичного комплексу, а також інших виробництв, що залежать від постачання вугілля.
Невідкладною задачею державного масштабу є досягнення в можливо короткі терміни технологічного й економічного підйому галузі як з точки зору необхідних обсягів виробництва і якості вугільної продукції, так і з точки зору економії коштів.
Інвестиції на реконструкцію вугільних підприємств і введення нових потужностей у найближчі роки неможливі через кризове фінансове становище держави. Навряд чи можливим є залучення до цих проблем вітчизняних і іноземних інвесторів через непривабливість вугільних підприємств з точки зору швидкої віддачі і високої прибутковості інвестицій. З цих причин розв'язання проблеми підйому вугільної промисловості в найближчі роки полягає у всебічній мобілізації внутрішніх резервів підвищення ефективності виробництва при максимально можливому використанні підприємствами власних джерел капіталовкладень. Мова йде про проведення так званих локальних науково-технічних заходів, що не вимагають великих інвестицій, особливо з боку держави, але таких, що принесуть високий економічний ефект у найближчій перспективі. До вельми ефективних заходів локального характеру потрібно віднести комплекс ресурсозберігаючих науково-технічних і організаційних заходів, перелік яких досить різноманітний.
Пошук і реалізацію будь-яких науково-технічних заходів потрібно супроводжувати економічними оцінками їх ефективності, порівнянням і відбором альтернативних рішень, а також організаційними заходами служб менеджменту і маркетингу. Питанням науково-технічного розвитку вугільних підприємств присвячувалось багато літературних досліджень вчених і спеціалістів, які торкались проблеми ресурсозбереження. Однак сучасні економічні обґрунтування заходів відповідно до задач менеджменту і маркетингу потребують подальшого удосконалення.
Викладене підтверджує актуальність наукового дослідження і необхідність розробки практичних рекомендацій у сфері ресурсозбереження у вугільному виробництві, які детально розглянуті в третій частині дипломної роботи.
Метою роботи є виявлення та наукове обґрунтування засобів удосконалення організаційно-економічного механізму управління ресурсозбереженням на вугільному підприємстві, що забезпечують його техніко-технологічний розвиток і зниження витрат операційної діяльності в найближчій перспективі.
Для досягнення поставленої мети в дипломній роботі вирішено такі задачі:
- визначено перспективи техніко-економічного розвитку вугільної промисловості в сучасних умовах економіки України;
- охарактеризовано сучасну політику ресурсозбереження в Україні;
- наведено основні поняття та класифікацію ресурсозберігаючих направлень і технологій у вугільному виробництві;
- розглянуто ресурсозберігаючий менеджмент як складову частину ефективної політики ресурсозбереження на вугільному підприємстві;
- охарактеризовано напрями діяльності підприємства та проаналізовано основні техніко-економічні показники його діяльності за 2007-2011 рр.;
- проаналізовано фінансові результати діяльності підприємства та його фінансовий стан;
- наведено аналіз собівартості вугільної продукції;
- розроблено економіко-математичну модель залежності повної собівартості готової вугільної продукції від обсягу готової вугільної продукції;
- визначено шляхи підвищення енергетичної ефективності систем підземного електропостачання шахти;
- рекомендовано впровадження ресурсозберігаючих заходів з метою зниження собівартості вугільної продукції за елементом «Електроенергія»;
- розглянуто шляхи охорони праці на аналізованому підприємстві.
Об'єкт дипломної роботи - діяльність вугільного підприємства з його техніко-технологічними та економічними проблемами розвитку в умовах ринкових перетворень економіки України.
Предмет дослідження - теоретичні, методичні і практичні проблеми ресурсозбереження в сучасних умовах господарювання, що забезпечують формування та удосконалення організаційно-економічного механізму управління ресурсозбереженням у вугільній промисловості.
Методологічну і методичну основу дослідження складають фундаментальні положення сучасної економічної теорії ринкового господарювання, праці класиків економічної науки і гірничого виробництва, фахівців у галузі менеджменту і маркетингу.
У дипломній роботі використано загальнонаукові і спеціальні методи дослідження процесів і явищ в їх взаємозв'язку і розвитку. Зокрема, при вивченні та узагальненні теоретико-методичних основ управління ресурсозбереженням використано такі методи, як формальна та діалектична логіка. В практичній частині використані методи порівняльного і статистичного аналізу, метод структурного та факторного аналізу, метод економіко-математичного моделювання, який був використаний для побудови економіко-математичної моделі залежності виторгу і повної собівартості від обсягу готової вугільної продукції.
Інформаційною базою дослідження стали законодавчі і нормативно-правові акти України, офіційні матеріали державної статистики, оперативні та підсумкові дані статистичної і фінансової звітності ВП «Шахта «Стаханова» ДП «Красноармійськвугілля», отримані під час проходження переддипломної практики.
Основний науковий результат дипломної роботи полягає в теоретичному обґрунтуванні багатоаспектної політики ресурсозбереження у вугільній промисловості, у розробці цілісного організаційно-економічного механізму управління ресурсозбереженням.
Список литературы ВИСНОВКИ

В даній дипломній роботі було розглянуто проблему ефективної політики ресурсозбереження на вугільному підприємстві в умовах ринкових перетворень на прикладі ВП «Шахта «Стаханова» ДП «Красноармійськвугілля».
ВП «Шахта «Стаханова» («Красноармійська Капітальна») побудована за проектом інституту «Донгіпрошахт» та введена в експлуатацію в 1974 році з проектною потужністю 4000 тис. т на рік (1330 тонн на добу).
Поле шахти «Стаханова» розташовано в центральній частині Красноармійського вугленосного району, нижче за падінням від поля шахти «Краснолиманська», «Центральна» та шахти «Димитрова» між горизонтами мінус 650-1200 (глибина 850-1400 м).
В умовах ринкових перетворень економіки України, особливо в теперішній світовій фінансовій кризі, коли зупиняють своє виробництво гіганти національної економіки, проблема ресурсозбереження набуває все більшої актуальності. Сучасна система ресурсозбереження представляє собою не тільки програми щодо скорочення питомих витрат усіх видів ресурсів, які споживаються у виробничому процесі, а цілий комплекс заходів щодо ефективності використання ресурсів, розробки програм зниження матеріало- та енергомісткості вугільної продукції, впровадження інноваційних ресурсозберігаючих технологій, охорону навколишнього середовища та ін. Невідкладною задачею державного масштабу є досягнення в можливо короткі терміни технологічного й економічного підйому галузі як з точки зору необхідних обсягів виробництва і якості вугільної продукції, так і з точки зору економії коштів.
Інвестиції на реконструкцію вугільних підприємств і введення нових потужностей у найближчі роки неможливі через кризове фінансове становище держави. Навряд чи можливим є залучення до цих проблем вітчизняних і іноземних інвесторів через непривабливість вугільних підприємств з точки зору швидкої віддачі і високої прибутковості інвестицій.
З цих причин розв'язання проблеми підйому вугільної промисловості в найближчі роки полягає у всебічній мобілізації внутрішніх резервів підвищення ефективності виробництва при максимально можливому використанні підприємствами власних джерел капіталовкладень. Мова йде про проведення так званих локальних науково-технічних заходів, що не вимагають великих інвестицій, особливо з боку держави, але таких, що принесуть високий економічний ефект у найближчій перспективі. До вельми ефективних заходів локального характеру потрібно віднести комплекс ресурсозберігаючих науково-технічних і організаційних заходів, перелік яких досить різноманітний.
У другому розділі роботи було проаналізовано діяльність ВП «Шахта «Стаханова», його основних техніко-економічних показників, собівартості вугільної продукції, фінансового стану, фінансових результатів, фонду оплати праці та інших показників за 2006 - 2010 pp.
Після виконаних розрахунків показників фінансово-господарської діяльності, можна зробити наступні висновки:
1. На досліджуваному підприємстві ВП «Шахта «Стаханова» в аналізований період планувалося зростання видобутку вугілля, але не рівномірно, тобто у 2006 році план було виконано на 90,2%, у 2007 році було заплановано 1210000 т, але фактичний видобуток склав 835450 т - це лише 69%. Тому на підприємстві з 2008 до 2010 року спланували більш рівномірне та поступове зростання видобутку вугілля з 1210000 т до 880000 т., але за аналізований період план був виконаний лише у 2008 році.
2. Якість продукції характеризується зольністю видобутого вугілля, яка
залежить від гірничо-геологічних умов. На ВП «Шахта «Стаханова» якість
вугілля є поганою через його високу зольність, яка була найбільшою в 2008
році – 53,0%, а в 2010 році вона склала 49,5%.
3. Досліджуване підприємство, як і багато підприємств вугільної галузі в періоді з 2006 по 2010 роки несло збитки, але вони помірно зменшувались і в 2010 році шахта отримала збиток у розмірі 2599 тис. грн., що на 33163 тис. грн. менше, ніж у 2009 році; повному виходу підприємства із скрутного фінансового становища заважає вийти велика дебіторська та кредиторська заборгованість.
4. Реалізація продукції на підприємстві зменшилась у 2010 році в порівнянні з 2006 роком майже на третину. Це негативний показник діяльності підприємства.
5. Щодо середньоспискової чисельності робітників з видобутку, слід
відмітити, що при плані 4244 чол. у 2009 році фактично вона становила 3896 чол.., що на 348 чол. менше планового рівня та на 380 чол. менше попереднього року. У 2010 році бачимо також невиконання плану на 328 чол., порівняно з 2009 роком чисельність робітників з видобутку склала на 23,2% більше і стала 3929 чол.
6. Середньомісячна продуктивність праці робітників з видобутку у 2009 році фактично була 15,3 тон/чол., що у порівнянні з планом на 2,5 тон/чол. стала нижче та на 8,9% нижче ніж у попередньому році. А вже у 2010 році спостерігаємо збільшення продуктивності праці робітників до 16,4 тон/чол., що на 5,6 тон/чол. нижче планового рівня, але на 1,1 тон/чол.
вищче порівняно з 2009 роком. Для підприємства зниження продуктивності
праці є негативним явищем. Слід зазначити, що основний показник підвищення продуктивності праці - це зниження трудомісткості продукції або робіт. Це пов'язано з впровадженням нової техніки і технології, підвищення кваліфікації робітників.
7. Фактичний фонд оплати праці всього персоналу в 2010 році в
порівнянні з 2006 роком збільшився на 83316,6 тис. грн. Середньорічна
заробітна плата усього персоналу підприємства в 2010 році в порівнянні з 2006 роком збільшилась на 2364,2 грн.
8. Проаналізовано ціну та собівартість вугільної продукції. Постійне
підвищення оптової ціни готової товарної продукції може бути пов'язане з
рядом причин, можливо із загальною інфляцією. Однак збільшення ціни не пов'язане з підвищенням якості вугілля, про що свідчить аналіз зольності
видобутого вугілля, що був проведений за весь аналізований період. Собівартість була значно більша, ніж ціна. При чому найбільший розрив відбувся у 2010 році, коли собівартість 1 т вугілля була вище за ціну на 618,88 грн. В основному причиною такого значного збільшення собівартості стало подорожчання матеріалів і сировини, що використовуються в процесі виробництва, а також значне збільшення загального ФОП по відношенню до попередніх років. Слід також відзначити, що різницю між ціною і собівартістю вугільної продукції частково покриває держава. Наприклад, держпідтримка на собівартість у 2009 році становила 235,84 грн./т, що покриває різницю тільки на 50,5%. У 2010 році держпідтримка на собівартість склала 297,37 грн./т, що покриває різницю на 48%.
9. Аналіз фінансових результатів показав, що шахта знизила збитки на
33163,0 тис. грн. і на кінець року вони складають 2599,0 тис. грн.
10. Проведений аналіз фінансового стану дозволяє зробити висновок про досить нестійкий фінансовий стан підприємства, що є очевидним наслідком зниження видобутку та реалізації вугілля.
11. Проведений факторний аналіз за грудень 2010 року показав, що
фактичні витрати підприємства перевищують планові на 54,6 грн. на 1 тону.
Перевитрати відбулися майже за усіма пунктами і в цілому склали 2282,912 тис. грн. Факторний аналіз показав, що матеріальні ресурси використовуються не ефективно. Підприємство значно знизила обсяг видобутку, а на шахті спостерігаються їх перевитрати. Отже, відповідно до аналізованих даних необхідно всі резерви ресурсозбереження представити у групах: матеріальні ресурси; трудові ресурси; фінансові ресурси.
В третьому розділі побудована економіко - математична модель зв'язку собівартості готової вугільної продукції та виторгу від реалізації продукції. За даними моделі найкращим обсягом виробництва для даного підприємства є обсяг готової продукції 44292 т на місяць, при якому отримувані збитки є мінімальними і дорівнюють 7114,5 тис. грн. Аналізуючи функцію собівартості готової продукції, слід зазначити, що для досліджуваного підприємства характерним є велика частка умовно постійних витрат порівняно з умовно-змінними витратами. Так, для оптимального обсягу виробництва загальна величина собівартості готової продукції складає 21076,5 (тис. грн.), а постійна її частина - 18895 (тис. грн.), що складає 89,65%.
Очевидно, що при скороченні обсягів виробництва, яке спостерігається останнім часом у зв'язку зі світовою фінансово-економічною кризою, частка постійних витрат виробництва буде збільшуватися. З такої особливості виробництва слід зробити висновок, що доцільно найбільшу увагу в плані ресурсозбереження приділяти зменшенню саме постійних витрат виробництва.
Також було досліджено основні моменти щодо підвищення енергетичної ефективності систем підземного електропостачання шахти.
Основна задача енергозбереження - досягнення найбільш раціонального і економного застосування засобів виробництва для оптимізації співвідношення між споживанням енергії й економічним зростанням, мета - зниження кількості енергії, що приходиться на одиницю виробленої продукції, тобто на 1 т вугілля.
Запропоновано впровадження ресурсозберігаючих заходів з метою зниження собівартості вугільної продукції за елементом «Електроенергія»:
1) зниження витрат на електроенергію за рахунок впровадження частотно-керованого електропривода механізмів колосникових решіток вугільного котла - вартість зекономленої електроенергії на рік становить 46406 тис. грн.;
2) збільшення перетину кабельної лінії U = 6 кВ між розподільчими підземними пунктами високої напруги - економія на рік складе 88279 грн.;
3) включення у роботу поршневого компресора ВП 50/8 замість К-250 -
річна економія становить 3789418 грн.
Отже, за пропонованими заходами в 2011 році шахта може мати економію за елементом собівартості «Електроенергія» на суму 3924103 грн.




СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ

1. Афанасьєв М.В. Економіка підприємства. Підручник./ За ред. проф. М.В.Афанасьєва. - Харків: ВД «ІНЖЕК», 2003. - 410 с.
2. Базилевич В.Д., Попов В.М., Базилевич К.С. Економічна теорія. Політекономія: Підручник для студентів вищих закладів освіти./ За ред. Базилевича В.Д. - К.: Знання-Прес, 2001. - 581 с.
3. Балашкіна О.С., Спірін А.А. Загальна теорія статистики: статистична методологія у вивченні комерційної діяльності. - Харків: Діло, 2003.- 225 с.
4. Бандурка А.Н., Червяков И.М., Посылкина О.В. Финансово-экономический анализ: Учебник. - Харьков: Институт внутренних дел, 2005.-394 с.
5. Басистый Е.Я. Возможности сокращения потребления электрознергии на шахте // Энергосбережение. - 2010. - №2. – С.15-21.
6. Бланк И.А. Финансовый менеджмент: Учебный курс. - К.: Ника-Центр, Эльга, 2002. - 528 с.
7. Бондар І.Ю., Пахомов В.І. Управління витратами виробництва та собівартістю продукції: Навчальний посібник. – К.: КДТЕУ, 2002. – 247 с.
8. Вашків П.Г., Пастер П.І., Сторожук В.П., Ткач Е.І. Теорія статистики. - К.: Фінанси, 2001. - 433 с.
9. Гавриленко В.А. Теория и методика экономического анализа производственно-хозяйственной деятельности промышленных предприятий. - Донецк: ИЗП НАН Украины, 2008. - 136 с.
10. Грещак М. Г., Коцюба О.С. Управління витратами: Навчально – методичний посібник для самостійного вивчення дисципліни. – Вид. 2- ге, без змін. – К.: КНЕУ, 2006. – 132 с.
11. Дорогунцов С.И., Мищенко B.C. Новые подходы к решению проблем использования минерально-сырьевых и вторичных ресурсов Украины.// Новая государственпая и региональная политика в области утилизации крупнотоннажных и токсичных отходов. - Донецк: ИЗП НАН Украины, 2005. - С. 27-30.
12. Жуков Ю.П., Стехин А.П. Особенности энергосбережения угольными предприятиями.// Уголь Украины. - 2009. - №10. – С.31-37.
13. Ильенкова С.Д., Ильенкова Н.Д., Орехов С.А. Экономико-статистический анализ: Учеб. пособие для вузов. - М.: ЮНИТИ, 2002. - 215 с.
14. Костенко Т.Д., Підгора Е.О., Рижиков B.C., Панков В.А. і др. Економічний аналіз і діагностика стану сучасного підприємства: Навчальний посібник. - Київ: Центр навчальної літератури, 2002. - 400 с.
15. Лахтіонова Л.А. Поняття категорії «витрати» відповідно до національних стандартів бухгалтерського обліку і міжнародних стандартів бухгалтерського обліку та фінансової звітності.// Фінанси України. – 2010. - №8. – С.23-27.
16. Любушин Н.П., Лещева В.Б., Дьякова В.Г. Анализ финансово-экономической деятельности предприятия: Учеб. пособие для вузов. - М.: ЮНИТИ, 2001. - 471 с.
17. Мних Є.В. Економічний аналіз: Підручник. - К.: Центр навчальної літератури, 2003. - 412 с.
18. Мордухович М.В., Морозов А.И. Анализ экономики угольной шахты./ Под общей ред. проф. Бокия О.Б. – М.: Недра, 2004. - 208 с.
19. Моссаковский Я.В., Ревазов М.А., Маляров Ю.А. Экономика горной промышленности: Учебник для вузов. - М: Недра, 2002. - 367 с.
20. Мякота В.С. Собівартість продукції: від випуску до реалізації. – 2 –ге вид., перероб. і доп. – Х.: Фактор, 2003. – 268 с.
21. Мялковский В.И., Чехлатьш Н.А., Демченко Н.П. Повышение энергетической эффективности систем подземного электроснабжения шахты// Уголь Украины. - 2010. - №5. – С.17-23.
22. Нейенбург В.Е., Петенко И.В. Принципы организации ресурсосберегающего менеджмента в угольной промышленности.// Теорія та практика управління у трансформаційний період. - Донецк; ИЗП НАН Украины, 2005. - С.7-11.
23. Нейенбург В.Е., Драчук Ю.З. Об инновационной модели структурной перестройки угольной промышленности Украины //Уголь Украины. - 2009. - №12. – С.22-25.
24. Петенко И.В. Экономические аспекты формирования и реализации
ресурсосберегающих технологий в угольной промышленности. - Донецк: ВИК, 2004. - 304 с.
25. Петенко И.В. Основные понятия и классификация ресурсосберегающих направлений и технологий в угольном производстве.// Экономико-управленческие аспекты повышения эффективности производства. - Донецк: ДонГАУ, 2005. – 146 с.
26. Петенко И.В. Прогнозирование направлений ресурсосбережения в эколого-экономической системе горного производства.// Проблемы повышения эффективности производства на предприятиях различных форм собственности. - Донецк: ИЗП НАН Украины, 2006. - С.159-167.
27. Подвышенский С.Н., Чалов В.И. Рациональное использование природных ресурсов в горнопромышленном комплексе. - М.: Недра, 2002.-227 с.
28. Прогрессивные направления природоохранных работ при добыче и
переработке угля и сланца. – Пермь, 2006. – 164 с.
29. Пучков Б.М. Технология и параметры безлюдной выемки весьма тонкого пологого пласта.//Уголь Украины. - 2009. - №12. - С.13-15.
30. Савицька Г.В. Аналіз господарської діяльності підприємства. - Мн.:
Нове знання, 2001. - 704 с.
31. Семенов Л.В. Экономические аспекты рационального использования угольных ресурсов и охрана природы. - М.:ЦНИЗИ,1992.- 33с.
32. Сургай Н.С. Перспективы и направления развития угольной помышленности//Уголь Украины. - 2010. - №12. – С.32-36.
33. Турило А.М., Кравчук Ю.Б., Турило А.А. Управління витратами підприємства: Навчальний посібник. – К.:Центр навчальної літератури, 2006. – 120 с.
34. Турило А.М., Кравчук Ю.Б., Цуцурук Н.М. Уточнення сутності поняття «витрати» і їхньої економічної оцінки на підприємстві.// Актуальні проблеми економіки. – 2010. - №3. – С.51-57.
35. Харченко Л.П., Должекова В.Г., Ионин В.Г. Статистика. - М.: Аст-пресс, 2006. - 312 с.
36. Цал – Цалко Ю.С. Витрати підприємства: Навчальний посібник. – К.: ЦУЛ, 2002. – 656 с.
37. Чухліб О.А. Управлінське рішення щодо витрат у собівартості продукції // Фінанси України. – 2010. - №2. – С.44-49.
38. Шандрова Н.В. Використання собівартості для прийняття управлінських рішень // Фінанси України. – 2009. - №7. – С.13-16.
39. Шандрова Н.В. Методичні аспекти організації управління витратами.// Фінанси України. – 2010. - №4. – С.23-27.
40. Шандрова Н. В. Створення ефективної системи управління витратами підприємства.// Фінанси України. – 2010. - №7. – С.31-34.
41. Юровский Б.С. Себестоимость продукции: Методические рекомендации по калькулированию.// Энциклопедия бухгалтера и экономиста. – 2009. - №6. – С.12-14.
42. Ященко A.M., Ткачев В.Н. Об энергосбережении в угольной промышленности // Уголь Украины. - 2009. -№ 5. – С.42-47.
Стоимость доставки работы, в гривнах:

(при оплате в другой валюте, пересчет по курсу центрального банка на день оплаты)
400





Найти готовую работу


ЗАКАЗАТЬ

Обратная связь:


Связаться

Доставка любой диссертации из России и Украины



Ссылки:

Выполнение и продажа диссертаций, бесплатный каталог статей и авторефератов

Счетчики:

Besucherzahler
счетчик посещений

© 2006-2022. Все права защищены.
Выполнение уникальных качественных работ - от эссе и реферата до диссертации. Заказ готовых, сдававшихся ранее работ.